2007'den Bugüne 89,675 Tavsiye, 27,648 Uzman ve 19,669 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Muhabbet Kuşları İçin Yaz Yemi Karışımı Kuş Veteriner
YAZI #7177 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Eylül 2021
Kuş veteriner iyikuşcom alıntıdır
Muhabbet kuşları için Yaz Yemi Karışımı
Bildiğiniz gibi kuşlara 12 ay boyunca aynı karma yemle besleyemeyiz. Kış ve yaz aylarında yem karışımlarının değişmesi gerekir. Bu konuda yaz yemi karışımına ideal bir örnek sunacağım.

%60 Beyaz (ak) darı
%15 Yulaf
%10 Kızıl darı
%5 Japon Darısı
%5 Aspur
%5 Sarı darı

Şeklinde verilebilir. Tabi yem tek başına yeterli olmadığından, mama, probiyotik ve vitamin takviyesi bu sezon boyunca devam etmelidir. Banyo ihtiyaçları giderilmelidir.

Dal darı yaz aylarında her gün verilebilir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tolgay AYTAR Fotoğraf
Vet.Hek.Tolgay AYTAR
İzmir
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi57 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,669 uzman makalesi arasında 'Muhabbet Kuşları İçin Yaz Yemi Karışımı Kuş Veteriner' başlığıyla benzeşen toplam 21 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


21:31
Top