2007'den Bugüne 89,453 Tavsiye, 27,600 Uzman ve 19,641 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kedi Dostlarımız Bize Neden Sürtünürler ?
YAZI #7283 © Yazan Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN | Yayın Aralık 2021
Kedi dostlarımız kafalarını, çenelerının yanlarını size, mobilyaya veya herhangi bir nesneye sürtünmelerinin nedeni ne olabilir.

Bunu yapmalarının sebepleri,

🔸Pati dostlarımızın kafalarının önündeki, ağız çevresindeki ve çenesindeki dokular feremon isimli bir kimyasal salgılar ve sürtünmeyle karşı tarafa geçer. Bu şekilde bölgelerini işaretlemiş olurlar. Kedi dostlarımız bu şekilde kokuların ne kadar zaman önce bırakıldığını anlar ve buna göre tehlikeli bir durum var mı yok mu onu anlayabilirler.


🔸Pati dostlarımız kendilerini sevdirmek için bize sürtünebilirler.


🔸Kedi dostlarımız miyavlayarak kendilerini bize sürterlerse aç olduklarını ve bizden yemek istediklerini ifade eder.

🔸Pati dostlarımız bizimle selamlaşmak içinde bu sürtünme yöntemini kullanmaktadır. Eve geldiğimizde kapıda bizi görür görmez kedimiz hemen bacaklarımıza sürtünürler bu selam verip özledim anlamı çıkartabiliriz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Uveys Veysel BECERMAN Fotoğraf
Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN
İstanbul
Uzman Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN'ın Makaleleri
► Kedi Dostunuz Size Neden Küser Vet.Hek.Uveys Veysel BECERMAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,641 uzman makalesi arasında 'Kedi Dostlarımız Bize Neden Sürtünürler ?' başlığıyla benzeşen toplam 27 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kedi Dostunuz Size Neden Küser ÇOK OKUNUYOR Temmuz 2021
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


18:33
Top