2007'den Bugüne 89,453 Tavsiye, 27,600 Uzman ve 19,641 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yavru Köpeklerin Bakım ve Beslenmeleri
YAZI #7310 © Yazan Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN | Yayın Ocak 2022
🔸Yavru köpekler, yeni yuvalarına 8-12 haftalık iken katılırlar ve katılmadan önce anneleri ve kardeşleri ile birlikte yaşarlar. 8-12 haftalık yaş dönemi köpek yavrularının yeni bir aileye geçebilme ve eğitimine başlangıçları için ideal bir yaş aralığıdır.

İdrar Kaçırma Problemi

🔸8-12 haftalık yavru köpekler idrara çıkma ve dışkılamalarını kontrol etmekte zorlanırlar. Bu dönemlerde yavru köpeklerin sık sık halıya, masaya ve en ummadık yerlere tuvaletini yaptığını görebiliriz.

🔸Yavru köpeğin eve gelmesiyle vakit kaybetmeden tuvalet eğitimini vermelisiniz. Her uykudan uyandığında, her su içtiği ve yemek yedikten beş dakika sonra köpeğinizi dışarı çıkartın ve bekleyin. Beklemenize değecek.

Hekim Kontrolü ve Aşıları

🔸Ne olursa olsun, sağlıklı olduğundan emin olmak için yavru köpeğinizi sahiplendikten sonraki günlerde veteriner hekiminize götürmelisiniz.

Beslenmesi

🔸Köpek yavruları annelerinin sütünü 4 ila 6 haftalık olana kadar tüketirler. Yeni yavru köpeğinizi sahiplendiğinizde sütten kesilmiş ve yavru köpek maması yiyor olmalıdır.

Temel Eğitimi

🔸Yavru köpeğiniz eve gelir gelmez eğitime başlamak çok önemlidir . Yavru köpeğinize adını öğretmek gibi basit eğitimler ile başlayın. Köpeğe nereye gitmesine izin verildiği ve evde yasak bölgelerin nerelerde olduğu gibi ev kurallarına alışması için birkaç gün vermeli ve bunları öğrenmesi için sabırlı olmalı ve ona zaman vermelisiniz .
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Uveys Veysel BECERMAN Fotoğraf
Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN
İstanbul
Uzman Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN'ın Makaleleri
► Köpeklerde Doğum ve Yavru Köpeklerin Bakımı Vet.Hek.Doç.Dr.Güçlü GÜLANBER
► Köpeklerin Tarihçesi Vet.Hek.Bora BİLGİN
► Köpeklerin Beslenmesi Vet.Hek.Dr.Serhat TORUN
► Yavru Köpek Bakımı Vet.Hek.Bora BİLGİN
► Yavru Köpek Bakımı Vet.Hek.Dr.Mahir KAYA
► Köpeklerin Tuvalet Eğitimi Vet.Hek.Dr.Serhat TORUN
► Yavru Köpekte Tuvalet Alışkanlığı Vet.Hek.Oğuz SEYFİ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,641 uzman makalesi arasında 'Yavru Köpeklerin Bakım ve Beslenmeleri' başlığıyla benzeşen toplam 26 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kedi Dostunuz Size Neden Küser ÇOK OKUNUYOR Temmuz 2021
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


20:27
Top