2007'den Bugüne 90,337 Tavsiye, 27,806 Uzman ve 19,737 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kedi ve Köpeklerde Alerji Testleri
YAZI #7343 © Yazan Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN | Yayın Şubat 2022
KEDİ VE KÖPEKLERDE ALERJİ TESTLERİ

🔹Kedi ve köpeklerde çok sık karşılaştığımız alerjik reaksiyonları tanımlamak önemlidir. Hastada görülen deri problemlerini ayırt etmek için alerji testlerine başvurabiliriz. Kliniğimiz bünyesinde baktığımız gıda ve çevresel alerjenler aşağıda belirtilmiştir.

1- GIDA ALERJENLERİ

🔹İnek eti, tavuk eti, hindi eti, domuz eti, koyun eti, ördek eti, tavşan eti, geyik eti, balık eti,
Tam yumurta, inek sütü
🔹Buğday, yulafi prinç, soya, mısır, pancar, havuç, patates, fıstık, maya

2- EV İÇİ VE EV DIŞI ALERJENLER

🔹Polenler: Phleum pratense, dactylis glomerata, poa pratentis, loliumperenne, cynodon dactylum, cereals karışımı, rumex crispus, plantago lanceolata, artemisia album, plantago lanceolata, artemisia vulgaris, chenopodium album, parietaria judaica, albrosa elatior, artemisia album, brassica spp, betula alba, corylus avellana, alnus glutinosa, ligustrum vulgare, olea europea, pinus spp, cupressus arizonica, platanus hibrida, quercus robur, ulmus campestre, salix spp.

🔹Küfler: Alternaria alternata, cladosporim herbarium, aspergillus niger, mucor spp, penicillium natatum.

🔹Akarlar: Dermatophagoies farinae, dermatophagoies pteronyssinus, tyrophagus putrescentiae, lepidoglyphus destructor, acarus siro.
Pire - Staphylococcus - Malessezia
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Uveys Veysel BECERMAN Fotoğraf
Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN
İstanbul
Uzman Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Uzm.Uveys Veysel BECERMAN'ın Makaleleri
► Kedi ve Köpeklerde Kan Grupları Vet.Hek.Önder ERGÖRÜN
► Kedi ve Köpeklerde Polisitemi Vet.Hek.Alper BAYRAKAL
► Kedi ve Köpeklerde Zehirlenmeler Vet.Hek.Bora BİLGİN
► Kedi ve Köpeklerde Tüy Dökülmesi Vet.Hek.Dr.Mahir KAYA
► Kedi ve Köpeklerde Kusma Vet.Hek.Dr.Başak TUNÇER ULUKARTAL
► Kedi ve Köpeklerde Obezite Vet.Hek.Işıl KARATAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,737 uzman makalesi arasında 'Kedi ve Köpeklerde Alerji Testleri' başlığıyla benzeşen toplam 50 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


21:02
Top