2007'den Bugüne 90,106 Tavsiye, 27,733 Uzman ve 19,719 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hazan Mevsimi Midir Sarı Sonbahar?
YAZI #968 © Yazan Psk.Kamil DEMİR | Yayın Aralık 2010
Kimi insanlara göre ayrılık mevsimidir sarı sonbahar. Sonbahar mevsiminde sönüverir en ateşli aşklar ya da hiç aşk başlamaz sonbaharda, aşık olmak için illa ki ilkbaharı beklemek gerekir.

Ayrılıkların sebebi sonbahar mevsimi midir, yoksa sonbahar bu özelliği yükleyen insanoğlunun ta kendisi midir?

Sararmak, solmak; hastalığı, ölümü, yok olmayı; yeşermek ise doğumu, hayatı simgelemiştir insanlar için.

Bu yüzdendir sonbahara ayrılığı, ilkbahara aşkı yüklemek.

Yoksa sonbahar mevsimi değildir insanı ayrılığa zorlayan, o da kendine göre güzeldir, renk cümbüşü yaşatır, tabi görebilene.

Bulutlu ve karanlık havaların insanlar üzerinde yaptığı baskıyı da yok saymamak gerekir. Güneşi gizler bulutlar, yeryüzüne karanlık çöker. İnsanoğlu hep ışığı görmek ister, tünelin sonunda ki ışıktır insana o tüneli geçiren. Ancak unutmamak gerekir ki yağmur berekettir ve yağmurda yaşanır en romantik aşklar.

Küresel ısınma tartışmalarının yaşandığı son zamanlarda yağmurlu havalara bakış açıları değişmeye başlamıştır.

Karamsarlığa neden olduğu düşünülen bulutlu ve yağmurlu günler, artık özlemle beklenen zamanlar olmaya başlamıştır. Birçok insan hasret kaldığı yağmurun yağmasından büyük bir mutluluk duymakta, yağmuru zevkle izlemekte ve hatta ıslanmayı göze alarak yağmur altında yürümektedir ve bundan da çok büyük zevk almaktadır.

Hani karamsarlıktı sonbahar mevsimi, hani insanı boğardı kapalı havalar… Önemli olan bizim çevreye yüklediğimiz anlamdır. İnsanoğlu çevreye hangi anlamı yüklerse, genelde çevrede o anlamla karşılanır.

Hayata bakış penceremizi güzelliğe mutluluğa çevirirsek, yaşanılan her şeyde bir olumlu yön bulabiliriz belki de.

O yüzden yarın sabah uyandığınızda bugün çok güzel bir gün olacak deyin kendinize. Mevsim sonbahar, hava yağmurlu olsa bile...
     4 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Kamil DEMİR Fotoğraf
Psk.Kamil DEMİR
Denizli (Online hizmet de veriyor)
Klinik Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi147 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Kamil DEMİR'in Makaleleri
► Depresif Sonbahar - Sonbahar Depresyonu Psk.Dnş.Samet ÖNDER
► Seksin Mevsimi Dr.Psk.Dnş.Ayavar Cem KEÇE
► Her Gün Sonbahar (Depresyon) Psk.Hasan DURAN
► Sonbahar Depresyonu Psk.Merve ÖZEN
► Sonbahar Depresyonu Psk.Eda GÖKDUMAN
► Sonbahar Depresyonuna Dikkat Psk.Gizem HÜNERLİ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,719 uzman makalesi arasında 'Hazan Mevsimi Midir Sarı Sonbahar?' başlığıyla benzeşen toplam 31 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Pandemi Döneminde Kaygı Aralık 2020
► İlk Gece Korkusu Ağustos 2014
► Erken Boşalma Problemi Mayıs 2014
► Erken Boşalma Mart 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:09
Top