2007'den Bugüne 83,084 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,438 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Yusuf BAYALAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Psk.Dnş.Yusuf BAYALAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yusuf BAYALAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

155
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Yusuf BAYALAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Yusuf BAYALAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhabalar Kişisel sayfama hoş geldiniz. Çalışma alanlarım, "Yetişkin Psikolojik Danışmanlığı" ve "İlişki Danışmanlığı"dır. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz. https://yusufbayalan.com http://facebook.com/yusufbayalan http://twitter.com/yusufbayalan 0 505 495 47 27

Yusuf BAYALAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YETİŞKİN PSİKOTERAPİSİ

* Depresif duygu durum
* Panik atak yaşantıları
* Sosyal fobi/İçe kapanıklık
* Hayır diyememe/Kendini ifade edememe
* Kaygı/Anksiyete
* Öfke kontrolü
* Yalnızlık
* Düşük benlik saygısı
* Öz güven sorunları
* İkili ilişkilerde bağımlılık
* Diğer insanlara yakın olamama
* Kendini beğenmeme
* Aşırı evham
* Potansiyelle orantısız başarısızlık
* Aşırı kabul görme ihtiyacı
* Aşırı fedakarlık
* Aşırı mükemmelliyetçilik
* Yetersiz öz denetim/oto kontrol
* Duyguları ifade edememe
* Kendini aşırı derecede eleştirme/beğenmeme

İLİŞKİ TERAPİSİ

* Evlilik sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Nişanlılık sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Aşık olma sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Flört sürecinde yaşanan ilişki sorunları
* Yoğun terkedilme/ilişkinin bitmesi korkusu...[Devamı...]

Yusuf BAYALAN Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Yusuf BAYALAN'ın Özgeçmişi
* İlk ve Orta Öğrenimimi Trabzon'da tamamladım.
* Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Bölümü'nden mezun oldum
* Yüksek Lisansımı İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü'nde yaptım.
*Son yıllarda gittikçe önem kazanan psikoterapi ekollerinden Bilişsel Terapi(Giriş seviyesinde) eğitimi aldım
*Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimi aldım
* ISST (International Society of Schema Society) tarafından onaylı Şema Terapi Eğitimi ve süpervizyonu aldım
* 10 yıldır Psikolojik Danışmanlık yapmaktayım
* Evliyim ve bir kızım var.

https://yusufbayalan.com

Yusuf BAYALAN Tavsiye Yazıları Yusuf BAYALAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Psk.Begüm AKINCI
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

22-12-2010
 TavsiyeNo: 38184
Yusuf BAYALAN'ı mesleğimin ilk yıllarında iyi bir ekip ve çalışma arkadaşı olarak tanıdım. Kendisiyle iletişim kurmaya başladığınız ilk andan itibaren mesleki donanımını ve terapist ünvanını çok net bir şekilde ortaya koyabilen, alanına hakimliğine ilişkin aklınızda hiç bir soru işareti bırakmayan iyi bir psk. danışmandır. Kendisiyle mesleki anlamdaki paylaşımlarımız devam etmektedir. Güvendiğim bir danışman olarak tavsiye eder, başarılarının devamını dilerim.
     7 Beğeni    

 TUGBA (Danışan)
 IP: 81.215.204.YJD

02-07-2008
 TavsiyeNo: 13311
Merhabalar ; kişinin psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğuna karar vermesi oldukça zor bir konu! pek çoğumuz bunu kendimize yediremez destek almayı kabullenmek istemeyiz yada hep erteler düzeleceğini düşünürüz bende bu konuda karar verene kadar epey uzunca bir süre ertelemeden sonra bir gün buna ihtiyaç duyduğuma karar verdim ve araştırma yapmaya başladım ilk başta ne soracağımı hangi konular da bilgi alacağımı bile bilmiyordum ilk aklıma gelenler telefon açtığım birkaç danışman ofisinde nasıl bir yol izliyorsunuz seans ücreti nedir ne zaman başlayabiliriz gibi sorular oldu bu araştırma sırasında belki 10 a yakın psikolojik danışman ofisini aradım hep karşıma sekreterler çıktı zaten çekinerek aradığım bu ofislerde sekreter bayanlar oldukça soğuk ve itici sorularımı yanıtladırlar ve tabi beni anlayarak extra bilgi de vermediler neyi sormaya cesaretiniz varsa onun cevabını alabiliyorsunuz :) sonra tesadüfen Yusuf Bey ile konuştum aradığım ofiste ilk karşıma çıkan kendisi oldu ilk diyolog çok önemlidir hemen görüşmek istediğimi söyledim randevulaştık. ilk seansıma gittiğimde oldukça korkak çekingen nerden başlayacağını bilmeyen ne anlatacağına karar verememiş halimi hemen keşfederek beni farkında olmadan çözdü ilk seansın sonunda anladımki beni yönlendirmeye başlamış bile hayatımda hiç bilmediğim yada farkına varmadığım bir çok yönümü bana göstermiş , bende farkındalık yaratmıştı.ikinci ve üçüncü seansta bana problemlerimle ilgili öyle tavsiyelerde bulundu ki uygulamaya geçtiğimde herşey pozitif olarak yeniden yapılanmaya başladı. Bu kadar kısa bir zamanda yavaş yavaş herşey rayına oturmaya başladı ve üzerimde ki karamsarlıktan aşırı stres ve sinirden kurtulmaya başladım yakında evleniyorum mutlu son ve artık doktorum aile danışmanımız olacak sizlere tavsiyem yardım almaktan çekinmeyin ve doktorunuzu iyi seçin benim gibi :) karar verdiğiniz de cesaretiniz kırılmasın ! doktoruma çok teşekkür ediyorum bir sonraki seansımız eşimle birlikte olacak :)

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     21 Beğeni    

 Gözde Y. (Danışan)
 IP: 88.240.19.ZD

15-10-2009
 TavsiyeNo: 27223
Yusuf Bey ile okuluduğum lisede tanışmıştım 5 6 yıl evvel.Psikolojik danışmanlık için geldiği okulumuzda öğrencilik ve ergenlik psikolojisini atlatmamız hususunda anlayışı,davranışı ve çözümleri ile tüm öğrenci arkadaşlarım tarafından çok sevildi ve en popüler 3 hocamızdan biri oldu. Odasına her gittiğimizde muhakkak kendisini geliştirebilecek ya bir kitap okurdu ya da internetten kişisel ve mesleki gelişimi açin araştırma yapar olurdu.Hatta bizimle ÖSS üzerine yaptığı başarılı grup terapisi etkileyiciydi. Daha sonraki zamanlarda,üniversiteyi kazanıp İstanbul'a gelince kişisel sorunlar rengini değiştirdi ve anadolu yakasında o kadar yaptığım araştırmaya rağmen (Acıbademde oturmaktayım) Yusuf Bey'in bence kesinlikle başarılı olduğu şema terapisini almak için Bakırköy'deki ofisine gittim, terapilere başladık.Yakın çevrem kısa sürede ne kadar sıkıntılarımı çözdüğümü,İstanbul ve dolaylı sıkıntıların nasıl altından kalkacağımı öğrendiğimi,geçmişten gelen ve hiç farkında olmadığım sorunlarımı gün yüzüne çıkarıp gündelik hayata kolay adapte olduğumu gördü.Yusuf Bey, anadolu yakasına ne zaman taşınmayı düşünüyorsunuz? Çevrem hep anadolu yakasına gelmesini bekliyoruz Yusuf Bey'in diyor. Tüm bunların yanı sıra kaleminin kuvvetini sanırım anlatmaya pek gerek yok, sitede yazıları paylaşılıyor.. Tüm emekleriniz,içtenliğiniz,saygınız ve işinize gösterdiğiniz ehemmiyet için teşekkürler.Dilerim ki benim gibi bir çok insan da Yusuf Bey'in yardımlarını,terapisini alır ve kaybettiklerinden daha fazla kaybetmeden güzel olan hayatın güzelliğiyle yaşamına devam eder..
     9 Beğeni    

 Sena Ç. (Danışan)
 IP: 88.244.174.

11-07-2008
 TavsiyeNo: 13552
Merhaba.. Bende bir çok insan gibi psikoloklara karşı olumsuz bir tavır takındım hep , bu tavrı takınmamda -olumsuz olarak- etkili olan kişi de ilk gittiğim psikoloktu. Daha beni tanımaya çalışmadan sürekli yaşadığım sorunlarla ilgili sorular sorar bu sorulara cevap vermemi isterdi fakat hiçbir zaman bir çözüm yolu önermezdi. Kötü bir deneyimdi benim için ilk görüşmemden sonra iki yıl hiç bir psikoloğa gitmedim hepsinin yaklaşımı aynı olacaktır diye fakat bir gün ablam sayesinde Yusuf Bayalan'la tanışma fırsatı buldum. O gün benim için çok güzel geçti ilk psikoloğumun yaptığı gibi sorular sormak yerine beni dinlemeyi tercih etti. Yusuf Bey bana soru sormadıkça ben anlatıyordum. İlk gün tam olarak tanımadığımdan esas konuya geçemeden konunun çevresinde dönüp dolaşıyordum konuşmaya başlayalı kırk dakika olmuştu ve ben en sonunda pes edip kendisine aslında esas konuya hala geçemediğimi söyledim ve o zaten benim esas konuya geçemediğimi biliyordu. Bunun gayet doğal olduğunu ve bir çok insanında böyle davrandığını bana izah ederek görüşmeyi tamamladı. Daha sonraki görüşmemizde artık çok daha rahattım çünkü karşımdaki insan beni anlıyordu. Bu bir insanın kendini rahatça ifade edebilmesinde en büyük etken bence. Her görüşmemizde daha iyi hissediyordum kendimi üstelik bana hastasıymışım gibi değil arkadaşıymışım gibi yaklaşması benim sorunlarımı aşmamda çok büyük artı sağladı. Kimi zaman şehir dışında olduğumda yardıma ihtiyacım olduğu gibi telefona sarılır ve hemen Yusuf Bey'i arardım. Beni hiç bir zaman yardımsız bırakmadı. Her zaman için bir çözümü mutlaka vardı. Ona çok minnettarım . Bence bir insanın karşılaşabileceği en iyi arkadaş -psikolok- . Hayatınızı keşfetmek ve ona güzel anlamlar yüklemek istiyorsanız tavsiye edebileceğim tek kişi Yusuf BAYALAN'dır. Hoşçakalın...

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     28 Beğeni    

Yusuf BAYALAN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Yazarlar : Arno GRUEN, İsmet ÖZEL

Sevdiği Filmler : Esaretin Bedeli, Babam ve Oğlum, İhtiyar Delikanlı

Sevdiği Sözler : İnsan insanın zehrini alır.» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Beylikdüzü Psikolojik Danışmanlık
Barış Mahallesi, Mehmetçik Caddesi, Ginza Lavinya Park, B Blok, D:127-128 Beylikdüzü
İstanbul

Adres 2:
Bakırköy Psikolojik Danışmanlık
Zuhuratbaba Mh. İncirli Cd. İncirli Ap. No: 21/4 Bakırköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(505) 495 47 27  
(Kişisel Gsm)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1979
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Trabzon
Mezun Olduğu Üniversite
Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü
Mezuniyet Yılı
2003
(17 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı


Yusuf BAYALAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  • Terapide Ağlayan Kadın

  • Yusuf BAYALAN Mesleki Videolar Videoları
    4 Mesleki ve Kişisel Video

    depresyon tedavisi, panik atak tedavisi, beykent psikolog, beylikdüzü danışmanlık, psikolojik danışman, psikoterapist, bakırköy psikolog, psikolog bakırköy, aile terapisi, aile terapisti, ilişki terapisti, ilişki terapisi, aile danışmanı, aile danışmanlığı, evlilik terapisti, evlilik terapisi, avcılar psikolog, psikolog istanbul, silivri psikolog, büyükçekmece psikolog, beylikdüzü psikolog, beylikdüzü danışman, psikolog beylikdüzü, beylikdüzü aile danışmanı, boşanma danışmanlığı, bakırköyde psikolog, şema terapi, psikolog arayanlar, küçükçekmece psikolog, beylikdüzü, yaşam koçluğu, istanbul psikolog, psikoterapi merkezi, evliliğe hazırlık konular, aile problemleri, beylikdüzü aile terapisti, beylikdüzünde psikolog, anksiyete bozukluğu, boşanma, boşanma problemleri, beylikdüzü psikoterapist, beylikdüzü ilişki, cinsel problemler, cinsel terapi, istanbul beylikdüzü, uzman psikolog, beylikdüzünde psikoterapi, dindar psikolog, bakırköy terapi merkezi


    08:07
    Top