2007'den Bugüne 83,084 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,438 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Güvenilirlik Taahhütümüz

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Taahhütümüz

TavsiyeEdiyorum.com olarak sitemizin tavsiye veritabanını objektif, etik ve güvenilir tutmak için gereken tüm özeni göstereceğimizi ve çalışmayı yapacağımızı taahhüt ediyoruz.

En büyük sermayemizin ziyaretçilerimizin bize ve sitede okudukları yazılara duyduğu güven olduğunu biliyoruz. Kendi sitemize öncelikle kendimiz güveniyoruz. Site editörlerimizin birinin yakın zamanda doğan bebeği için gideceği çocuk doktorunu hep birlikte kendi sitemizdeki tavsiye yazılarından bulduk. Kendi sitemize bu kadar çok güveniyoruz ve sitemize gelen her ziyaretçimizin de siteye bizim duyduğumuz bu güveni duymasını ve burada bir yazı yayınlanmışsa, onun güvenilir olduğundan emin olmasını istiyoruz. Ve bunun için çok çalışıyoruz!

TavsiyeEdiyorum.com'a gönderilen her tavsiye yazısını pekçok değişik kritere göre dikkatle inceliyoruz ve sadece bu kriterleri geçen yazıları yayına koyup, diğerlerini reddediyoruz. Standartlarımız yüksek tuttuğumuzdan, sitemizdeki tavsiye yazısı red oranımız da yüksek oluyor. (Bu konudaki istatistiklerimizi bu sayfanın sonunda bulabilirsiniz). Zira sitemizde fazla sayıda tavsiye yazısı olmasını değil, güvenilir, faydalı ve objektif yazılar olmasını istiyoruz.

TavsiyeEdiyorum.com'da öncelikli amacımız profesyonel üyelerimizin reklamını yapmak değil. En büyük önceliğimiz bu siteyi kullanarak birikimlerini, projelerini, sağlıklarını, sevdiklerini ve hatta canlarını emanet edecekleri Doktor, Mimar, Diş Hekimi, Diyetisyen, Veteriner, Psikolog gibi profesyonelleri seçecek site ziyaretçilerimize güvenilir ve objektif bir veritabanı sunarak, aradıkları en doğru kişiyi bulmalarına yardımcı olmak. Tüm çalışmalarımızı bu hedefi gözönüne alarak yapıyoruz.

İnternet üzerinden anonim olarak gelen tavsiye yazılarında güvenilirliği sağlamanın her zaman mümkün olmadığını biliyoruz. Ancak bunu teknik olanakların el verdiği en yüksek ölçüde yapabilmek için mümkün olan tüm olanakları kullanıyoruz. Çok yetkin bir teknik ekiple ve sadece tavsiyeediyorum.com için yurtdışında hazırlatılmış özel bir yazılımla çalışıyoruz ve internetin teknik olanakları ölçüsünde tavsiye veritabanımızda yüksek bir standarta ve güvenilirlik oranına ulaştığımıza inanıyoruz.

Güvenilirlik taahhütümüzün bir parçası olarak, kendisi hakkında tavsiye yazısı yazmaya teşebbüs eden profesyonellere ve bu tip yazılara asla tahammül etmiyoruz. Özel yazılımlar kullanarak bu girişimleri dikkatle izliyor, bu tip etik dışı davranışlara tevessül eden üyelerimizi uyarıyor ve hatta gerektiğinde sitemizle ilişkisini tamamen keserek isimlerini listemizden geriye dönüşsüz olarak çıkartıyoruz.

Güvenilirlik Taahhütümüze istinaden bununla ilgili site istatistiklerimizi bu sayfamızda her daim gerçek zamanlı olarak (sayfa her yenilendiğinde sayılar da yenilenecek şekilde) yayında tutuyoruz. Buna göre sitemizde bugüne kadar:
80,265 Tavsiye Yazısı onaylanmış ve yayına konmuş.
6,621 Tavsiye yazısı kriterlerimizi geçememiş ve reddedilmiş.
642 Profesyonel üye kendisi hakkında tavsiye yazısı yazdığı için uyarılmış.
25 Profesyonel üyenin ise bu davranışı veya hakkında gelen şikayetler nedeniyle siteyle ilişkisi kesilerek isimleri sitemizden çıkarılmıştır.

TavsiyeEdiyorum.com olarak amacımıza ulaşırken ilkelerimize bağlı kalacağımızı ve ziyaretçilerimizin sitemize olan güvenini korumak için elimizden geldiğinde çalışacağımızı taahhüt ediyoruz.


Tavsiye Yazılarındaki İşaretler ve Değerlendirmeler:
Zaman zaman sitemizde yayınlanan tavsiye yazılarının yanında bazı özel işaretler görebilirsiniz. Bu işaretlerin anlamları şu şekildedir:

: Tavsiye Yazısının sitemize kayıtlı profesyonel bir üye tarafından yazıldığını gösterir. Sitemize kayıtlı tüm üyelerimizin kimliği doğrulandığından bu işaretin görüldüğü yazılan anonim olmayan, bir uzman tarafından kaleme alınmış ve son derece güvenilir tavsiye yazılarıdır.

: Bu işaret yazının kurumsal ve güvenli bir eposta adresinden gönderildiği ve ayrıca eposta adresinin de yazı yayına girmeden önce onaylanarak doğrulandığını gösterir. Yanında bu işareti taşımayan yazılar hotmail.com gmail.com mynet.com gibi herkesin serbestçe ve anonim kimlikle sahip olabileceği eposta adreslerinden gelirken, bu işareti taşıyan yazılar kişilerin gerçek kimliklerini kullanmak zorunda olduğu kurumsal eposta adreslerinden gelmektedir. Örneğin bir resmi kurumun, bir bankanın, bir şirketin, bir devlet kuruluşunun vs. eposta adreslerinden gönderilmiş tavsiye yazıları bu işareti taşıyacaktır.

: Bu işaret tavsiye eden ziyaretçimizin tavsiye ettiği uzmandan hizmet aldığının site editörlerimize üzerine isim bulunan güvenilir bir belge (rapor, fatura, serbest meslek makbuzu, reçete vs.) ile ispat edildiği anlamına gelmektedir.

: Bu işaret tavsiye yazısının tavsiye edilen uzmanın kullandığı bir bilgisayardan gönderildiği göstermektedir. Sitemize tavsiye gönderilirken yazıyı yazan ziyaretçimize bu yazıyı hangi bilgisayarda yazdığı sorulmakta ve böylece uzmanlarımızın işyerlerindeki bilgisayarlarını da hizmet verdikleri kişilere tavsiye yazmak için kullandırmalarına izin verilmektedir. Ancak uzmanımızın kullandığı bir bilgisayardan tavsiye yazan ziyaretçimizin bunu dürüstçe beyan etmesi önemle istenmektedir ve site editörlerimiz bu durumu dikkatle takip etmektedir. Eğer bir ziyaretçimiz tavsiye ettiği kişinin kullandığı bilgisayarı kullandığı halde, "kendi bilgisayarını kullandığını" beyan etmişse ve hile girişimi olarak kabul edilmekte ve uzmanımız bu girişimden sorumlu tutulmaktadır. Öte yandan ziyaretçimiz yazıyı uzmanın çalıştığı kurum vs.'de yazdığını yazı kaleme alırken kendisi dürüstçe belirtmişse, yazının samimiyetine güvenilirek yazı bu işaretle yayına sokulmaktadır. Bu açıdan bu işaretin olduğu yazılar tavsiye edilen uzmanımızın bilgisayarından yazılmış olmakla birlikte yine de güvenilir ve dürüst olarak nitelendirilebilecek yazılardır.

IP: 85.102.170.JF vs. : Sitemize gönderilen yazıların farklı bilgisayarlardan geldiğinin görülebilmesi için tavsiye eden kişinin IP Adresleri de yazı içinde yayınlanmaktadır. Ancak gizlilik prensibimiz gereğince IP adresinin son basamağı rastgele harfle kapatılmakta, böylece tavsiye yazan ziyaretçimizin gizliliği ve güvenliği sağlanmaktadır. Burada seçilen harfler özel bir kodlama ile seçildiğinden her harf dizisi ayrı bir numara yerine geçmektedir. Örneğin 2 tavsiye yazısı birden "85.102.170.JF" IP adresinden gelmiş gözüküyorsa, bu yazıların aynı bilgisayardan yazıldığı sonucuna varılabilir ancak eğer yazının biri "85.102.170.JF" adresinden gelirken diğeri "85.102.170.CD" (Son iki basamak farklı!) adresinden gelmiş gözüküyorsa, gerçek IP adresleri de farklı demektir. Okuyucularımız bir uzman için yazılmış tavsiyeleri incelerken, yazıların geldiği IP aralıklarına dikkat ederek yazıların güvenilirliği konusunda olumlu ya da olumsuz bir fikir edinebilirler diye umuyoruz.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye yazıları editörlerimiz tarafından incelenirken, zaman zaman ilgili notlar yazının sonuna TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu şeklinde yansıtılabilir. Örneğin bir ziyaretçimiz ile yazısı ile ilgili iletişime geçilmişse, yurtdışından yazıldığı belirtilen bir yazıdaki beyan IP adresi ile doğrulanmışsa veya Editörlerimiz yazıyı yayına sokarken başkaca bir noktaya dikkat çekmek isterlerse bu konu bir not olarak yazıya editörlerimizce eklenecektir.

Nasıl Çalışıyoruz?

Güvenilirlik Taahhüdümüzün gereğini yerine getirmek için sitemize gönderilen her tavsiyeyi yazısını dikkatle inceliyor, üyemizin sitemize giriş yaptığı bir bilgisayardan yazılıp yazılmadığını, aynı bilgisayardan ikinci defa gönderilip gönderilmediğini, tavsiye eden ziyaretçinin sitemizde çelişkili başka bir yazısı olup olmadığını ve daha pek çok teknik kriteri dikkatle inceliyoruz. Şüphelendiğimiz, bize güven vermeyen yazıları reddediyor veya gerekirse yazan kişi ile temas kurduktan ve soru işaretlerimizi giderdikten sonra yayına sokuyoruz.

Üyelerimizle veya tavsiye eden ziyaretçilerimizle yaptığımız eposta yazışmalarından örnekleri aşağıda bulabilir ve güvenilirlik taahhüdümüzün gereğini yerine getirirken ne şekilde çalıştığımızı inceleyebilirsiniz. Kişilik haklarının ve özel yazışmaların gizliliği prensibinin zedelenmemesi için yaptığımız yazışmalarda profesyonel ismi, ziyaretçi ismi, eposta adresi gibi detayları kapattık:

Quote:
Sayın ............
Sitemizde yayınlanan tavsiyeediyorum.com profilinizin site editörlerimizce kapatıldığını üzülerek bildiriyoruz.
5 aydır sitemizde yayınlanan sayfanız üzerinden, site ziyaretçilerimizce sizinle ilgili editörlerimize iletilen eleştiri ve şikayet mesajları ne yazık ki, tavsiye mesajlarından fazla olduğundan site sözleşmemizin 6.maddesi gereğince sitemizde isminizin listelenmemesi kararı verilmiştir.
Anlayışınız için teşekkür eder, meslek hayatınızda başarılar dileriz.
Saygılarımızla,
TavsiyeEdiyorum.com
-------------------------------


>merhabalar ben tavsiye ediyorumu yeni açtım ve özel üye oldum daha önce ki
>hastalarım tavsiye yazısı yazmak istedi fakat birçok belge istemişsiniz
>kimseden istenmiyo bu ve özelliklede ben özel üyeyim.
Sayın ...,

Sitemizin önceliği güvenilir ve samimi yazılara evsahipliği yapmaktır ve Site Editörlerimiz GEREKLİ GÖRDÜKLERİ her durumda gelen yazılar için belge doğrulaması isteyebilir.

Uzman üyelerimizin özel üyeliğe geçmeleri bu konuda kendilerine istisna tanınması veya tavsiye yazılarının farklı bir işleme tabi tutulması anlamına gelmemektedir. Böyle bir beklenti içinde olmanızın bizi üzdüğünü arz etmeliyiz.

İsteğiniz üzerine özel üyeliğinizi iptal ettik ve ödemenizi kredi kartınıza EKSİKSİZ olarak iade ettik. İptal işleminin YKB Referans Numarası ........'dır, ödemeniz bankanız tarafından birkaç gün içinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıtılacaktır. Bir sorun olursa bize bildirmenizi rica ediyoruz.

Aynı şekilde sitemizin çalışma tarzı ve ilkelerini benimsemeden tekrar özel üyeliğe geçmemenizi de rica eder, mesleki yaşamınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,


---------------------------------------
> Merhabalar Sayin Moderator,
>
> Gondermis oldugunuz e-mailde tavsiye yazimin neden
> yayinlanmadigi konusunda hic bir gerekce belirtilmemis.
> Ben tekrar gozden gecirdim ve baskalarinin yazdigi
> yorumlardan farkli bir sey goremedim.
> Acikcasi hangi cumleye takildiginizi ve ne sebeple
> yayinlamadiginizi cok merak ediyorum.
>
> Bu konuda daha ayrintili bir aciklama bekliyorum sizden.
>
> Simdiden tesekkur ediyorum,
Sayın ...,
İfadelerinizde bir sorun bulunmuyordu. Ancak bir kişinin bir profesyonel hakkında tek tavsiye yazısı yazmasına izin veriyoruz ve aynı IP adresinden iki değişik isimle gelen tavsiye yazılarından birini onaylamıyoruz. Sizin yazılarınızdan da birini onayladık, diğerini reddettik.
İlginiz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,

----------------
> ......r'da görev yapan diyetisyen arkadaşım ....... hakkında
> tavsiye yazdım fakat yayınlanmadı.yaklaşık 1 haftadır bekliyorum.sebebini
> öğrenmek istiyorum?
Sayın .....,
Daha önce Sn. A hakkında yazdığınız bir tavsiye yazısı var ve bu yazıda kendisinin çok yakın arkadaşınız olduğunu belirtmişsiniz. Daha sonra ise Sayın B hakkında bir arkadaşlık ilişkisinden bahsedilmeden "sıradan bir hasta gibi" bir tavsiye yazısı yazdınız. Sayın B de sizin arkadaşınızsa, Sayın A için yazdığınız yazı gibi arkadaşlık ilişkinizden açıkça bahsederek bir yazı yazarsanız yazınızı yayınlamaktan mutluluk duyarız. Öte yandan eğer Sayın B sizin arkadaşınız değil, sadece profesyonel hizmet aldığınız bir kişi ise, bu durumda da önceki yazınızla olan çelişkinin açığa kavuşması gerekiyor. (Örneğin çok yakın ve tavsiye ettiğiniz bir diyetisyen arkadaşınız varken, niçin hiç tanımadığınız bir başka diyetisyenden hizmet aldığınız konusu gibi).

Kısacası TavsiyeEdiyorum.com'un güvenilirlik taahhüdü gereğince, yayınlanan yazıların samimiyetine editörlerimizin ikna olması gerekiyor. Yazıyı bu hususu dikkate alarak tekrar kaleme alırsanız, yeniden değerlenirmek isteriz.

Saygılarımızla,----------

TavsiyeEdiyorum.com'a ...'dan Dyt..... için "...." ismiyle gönderdiğiniz tavsiye yazısını yayına koymuştuk. Daha sonra ...den Dyt..... için benzer bir yazı gönderdiniz ve bu defa .... ismini kullandınız. Değişik iki şehirden iki diyetisyen üyemizden nasıl profesyonel yardım aldığınız konusunda bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Tavsiye yazınızın yayını açıklamanızdan sonra değerlendirilecektir.
----------------

>Hastalarımdan birinin yazdığı yazı kaldırılmış.Nedenini öğrenebilir miyim acaba?
Sayın ...,
26-11-2007'de hakkınızda yazılan ve onaylanarak yayına giren tavsiye yazısı, daha sonra aynı bilgisayardan ikinci bir tavsiye yazısı gelmesi ve ikinci yazının birincinin güvenilirliğini zedeleyecek çelişkiler içermesi nedeniyle güvenilirlik taahhüdümüz (http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm) gereğince kaldırılmıştır.
Yazıların yazarları iletişim sayfamızı kullanarak (http://www.tavsiyeediyorum.com/sendmessage.php ve bu suretle bu sayfada sorulan TC kimlik numaraları ile kimliklerini de doğrulayarak) bizimle temas kurar ve söz konusu çelişkileri açıklarlarsa yazıyı tekrar yayına sokmaktan mutluluk duyarız. Ancak ikinci yazının yazarına gönderdiğimiz "mükerrerlik" uyarısına bir yanıt gelmedi.
---------------

Sayın ...,
Sitemizde Dr..... hakkında ..-10-2007 tarihli ... ismiyle yayınlanan tavsiye yazısı ile .... ismiyle gönderilen ..-10-2007 tarihli size ait yazı aynı bilgisayardan yazıldığından .... ismine ait yazı yayına girmemiştir.
Bilahare ..-11-2007 tarihinde gönderilen ... isimli yazınız da yine size ait bir yazı olduğundan mükerrerlik nedeniyle reddedilmiştir.
Ayrıca her iki yazınız arasında da çelişkiler vardır: ...10.2007 tarihli yazınızda ... Beyin hastası olmadığınızı, bir yakınınızın meme ameliyatı olduğunu belirtmişken, ...11.2007 tarihli yazınızda 3 yıl önce burun ameliyatı olduğunuzdan bahsetmişsiniz.
Bu yazıların güvenilirlik taahhüdümüz gereğince yayını mümkün değildir. Güvenilirlik taahhüdümüzü aşağıdaki sayfamızda bulabilirsiniz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm
------------

Sayın Dr..... ,
TavsiyeEdiyorum.com üyesi olan Sayın Doç.Dr..... hakkında bugün sizin eposta adresinizden aşağıdaki tavsiye yazısını aldık:
=============
...
=============
Bu eposta adresinizin şahsınıza ait olduğunu tesbit ettiğimizden tavsiyeyi yayına sokmadan önce site Güvenilirlik taahhüdümüz gereğince bilginize başvurmamız gerekti.
Söz konusu yazı eposta adresinize erişimi olan bir yakınınız/çalışanınız tarafından mı yazılmıştır, bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederiz.
Güvenilirlik Taahhüdümüzü bu sayfada okuyabilirsiniz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm
---------------
>iyi günler
>ben Dr.... bey hakkında bir tavsiyede bulunmuştum ama
>yayınlanmadı. yapamadığım bir şey mi var aceba, bunu öğrenmek istiyorum.
>saygılar
Sayın ...,
Tavsiye yazınızı yazarken kullandığınız bilgisayarın Sayın ...'ya AİT OLMADIĞINI, sizin kendi bilgisayarınız olduğunu belirtmiştiniz. Ancak Sayın ...'nın bu bilgisayardan sitemize giriş yaptığını tesbit ettik ve bu nedenle yazınızı yayınlamadık. Ayrıca aynı bilgisayardan ".... " ismiyle Sayın ... hakkında bir tavsiye yazısı daha geldi ve o yazı da bilgisayarın Sayın ...'ya ait olmadığı belirtilmişti, fakat bu beyan da doğru değildi, bu nedenle bu yazı da reddedildi.
Bu konuda tavsiye yazılan sayfada açık bir uyarımız bulunuyor:
Ayrıca aşağıdaki linklerden de bilgi alabilirsiniz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/view_hile.htm
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm
--------------------

>Ben uye ......
>29 .Ağustos 2008 cuma 10:21:51 de gelen mesaja cevap olarak
> ...
>Sizde taktir edersinizki aynı İ.P adresi demek benim bilgisayarım olduğu
>anlamına gelmez.
>İkinci kullandığım bilgisayar ev den
>Ev de tek modemden , üç çıkışlı olduğu için ,üç daire aynı İ.P adresini
>kullanmaktayız.
>... adlı kişi benim alt komşum olmakta ve İ.P si benimle aynıdır.
>Sitenizin kurallarına saygı duyuyorum.Size gelen tavsiye mesajı ile benim
>bir ilgim yoktur.
> ...
>Sizde taktir edersiniz ki benim gibi birinin kendi kendisine tavsiye
>yazması söz konusu olamaz
>Böyle bir şeyede ihtiyaç duymaz.
>Bu konuya duyarlı olmanızı ve dikkat etmenizi rica ediyorum.
>Selamlar...
Sayın ....,

1- Sizinle ilgili uyarı gönderdiğiniz tavsiye yazısı sadece aynı IP'yi kullanarak yazılmış değildi. O tavsiye yazısının yazıldığı bilgisayardan sizin sitemize üye girişiniz mevcuttur. Dolayısıyla belirttiğiniz çekinceler söz konusu değildir, o bilgisayar birşekilde sizin sitemizde giriş yaptığınız bir bilgisayar olduğundan uyarı gönderilmiştir. Eğer giriş yapan siz değilseniz, alt komşunuz üye isminizi ve şifrenizi biliyor demektir, bilginize.

Belki alt komşunuzun bilgisayarından birşey kontrol etmek için sitemize giriş yapmış olabilirsiniz ancak bu durumda da alt komşunuzun bu bilgisayarın tavsiye ettiğim kişi ile ilgisi yoktur seçeneğini işaretlememesi gerekir ve ayrıca yazı metni içinde de sizinle alt komşu olduğunu samimi olarak belirtmesini bekleriz. Kendisinin yazısı içinde "Tavsiye üzerine sizinle tanıştık" ibaresi vardı ve alt komşunuz olduğunda göre bu beyanın da gerçek dışı olduğu takdir edersiniz ki ortada. Bu şekilde gelen "hasta" tavsiye yazısının güvenilir ve samimi bulunması imkansızdır.

Lütfen sizinle ilgili yazıların gönderilmesi konusunda azami özen gösteriniz, kişisel bilgisayarlarınızı, sizin de kullandığınız arkadaş/komşu bilgisayarlarını, kurum bilgisayarlarını kullanmayınız ve danışanlarınızı sizinle hiçbir bağı olmayan ev/iş bilgisayarlarından yazı göndermeleri konusunda teşvik ediniz. Ayrıca komşu/arkadaş/akraba yazılarında da bu tanışıklığın yazı içinde açıkça ve samimiyetle bildirilmesini isteyiniz, bu kişilerin "sizi hiç tanımayan, isminizi sitemizden ya da birbaşkasıdan duymuş bir hastaymış" gibi yazı yazmalarına müsade etmeyiniz.

Saygılarımızla,

---------
>Sayın tavsiyeediyorum yetkilileri
>Şahsım adına yazılan tavsiye yazılarının neden yayınlanmadığını merak
>ediyorum danışanlarım vede arkadaşlarımın benim için yazmış oldugu tavsiye
>yazıları yayınlanmıyor bunun bir nedeni olması lazım.
Sayın ....,
Aşağıdaki konularda bizi aydınlatırsanız çok seviniriz:
1- ... ....., .... ......, .... ......sizin danışanınız olarak sizden profesyonel hizmet almış mıdır?
2- Bu durumun gerektiğinde belgelendirilmesi (adlarına kesilmiş fatura vs.) mümkün müdür?
3- Sayın .... "vaginismus" tedavisi gördüğünü belirtmiş ancak nüfus bilgilerinde yaşı 59 gözüküyor. Bu beyanlar doğru mudur?

Saygılarımızla,


---------
Sayın ......,

Hakkınızda Güvenilirlik Taahhüdümüze aykırı nitelikte samimi bulmadığımız pekçok tavsiye yazısı alıyoruz. Güvenlirlik taahhüdümüzü aşağıda bulabilirsiniz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm

Konu hakkında sizin bilginiz olmayabilir ancak bizim tahminimizce bir yakınınız sitemizdeki tavsiye sayınızı arttırmak için samimi olmayan sahte yazılar gönderiyor. Konu hakkında bilginiz varsa bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Konu hakkında bilginiz yoksa, bundan sonra sizinle ilgili tavsiye yazılarını sizden ayrıca onay gelinceye kadar yayınlayamayacağımızı belirtmek istedik. Bir hastanız ya da yakınınız tavsiye yazısı yazarsa, bu yazıyı incelememiz için lütfen bizimle siz de şahsen iletişim kurunuz, aksi takdirde gelen yazılar incelenmeden silinecektir, zira spam şeklinde gelen sahte yazılar editörlerimizin gereğinden fazla mesaisini almaktadır.

Ayrıca profilinizde "Dr." ünvanı kullandığınızı ancak özgeçmişiniz içinde doktora yaptığınıza dair bir bilgi vermediğinizi farkettik. Bu konuda da bilgi verirseniz seviniriz.

------------------
Sayın .........,
....11.2008 tarihinde tavsiyeediyorum.com sitesine eposta adresinizden Doktor .... ..... hakkında bir tavsiye yazısı ulaştı. Kayıtlarımıza göre daha önce de aynı branştan Dr..... ..... için yazılmış bir tavsiye yazınız bulunuyor. Her iki yazınızın da geçerli olup olmadığı ve eğer geçerliyse niçin aldığınız estetik operasyon hizmetlerini bu doktorlardan sadece birinden değil, ikisinden ayrı ayrı aldığınız konusunda bizi aydınlatırsanız müteşekkir kalırız.

Saygılarımızla,--------------------------
Sayın Dr........,
Sayın Dr.............. için yazdığınız 'HASTA' tavsiye yazıları site güvenilirlik taahhütümüz gereğince kabul edilememiştir. Güvenilirlik Taahüdümüzü bu sayfada bulabilirsiniz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm
Sayın ....... hakkında tanışıklığınızı açıkça belirterek tavsiye yazısı yazmak isterseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.
Saygılarımızla,

----------------------------
........ doktorlarını incelerken doktor .... 'un çok kısa sürede çok fazla tavsiye aldığını gördüm. İncelediğimde mesala .... ... adlı
hastanın farklı ıp kullanarak mükerrer ve sanki farklı hastaymış gibi
tavsiye yazdığını yine .. rumuzunu kullanarak bir tavsiye daha yazdığını
gördüm. iki ay gibi bu kadar kısa sürede bu tavsiye sayısına ulaşmak diğer
doktorları incelediğimde çok normal gibi gelmedi.bu şekilde artan tavsiye
yazıları sonucu bu sitenin güvenilirliği kalmaz ve sizin vasıtanızla bu
doktorlara gidenlerin sıkıntılarıda zaman içinde size döner .
saygılarımla çok güzel düşünülmüş ve faydalı bu sitenin aynı başarı ile
devamını diliyorum.

Sayın ....,

Eleştiriniz için teşekkürler. Sitemize gönderilen tüm tavsiye yazılarını güvenilirlik taahhüdümüz uyarınca internet üzerinden mümkün olan en yüksek standartla denetliyoruz:
http://www.tavsiyeediyorum.com/sayfa_guven.htm

Elbette internet üzerinden yapabileceğimiz denetimin bir sınırı var, bu nedenle her yazı 100% güvenilirlik demek mümkün değil, ancak yüksek bir güvenilirlik oranına ulaştığımızı düşünüyor ve son kararı da yazıyı okuyacak ve değerlendirecek ziyaretçilerimizin vicdanına bırakıyoruz.

Bu açıdan örneğin siz bu uzmana gelen yazılardan kuşkulandıysanız, elbette güvenilir bulduğunuz bir başka uzmanı tercih edebilirsiniz.

Sizin bu kişisel kanaatinize saygılı olduğumuzu belirterek izninizle şikayetinize dayanak olan 2 konuyu yine de açıklığa kavuşturmak isteriz:

1- Kısa sürede çok tavsiye yazısı alan uzmanlara gelen yazıları biz de DAHA yakından takip ediyoruz ve şüphelendiklerimizi yayınlamıyoruz. Ancak belirtmek gerekir ki, sitemizi keşfedip, üye olan uzmanlar bu tarih itibariyle eski yeni müşterilerine/hastalarına/arkadaşlarına ulaşarak tavsiye yazısı istediğinden, aynı uzman hakkında kısa aralıklarla tavsiye geldiği oluyor. Bu yazıları güvenilir bulursak yayınlıyoruz. Sitemize üye olup, aynı anda 40-50 arkadaşına sitemiz üzerinden "bana tavsiye yazar mısınız?" mesajı gönderip bir anda çok tavsiye yazısı alan uzmanlarımız var ancak bunların hepsi gerçekten farklı kişilerden geliyor.

2- Öte yandan ".... ... " rumuzlu kullanıcının tavsiyesi konusunda haklısınız. IP adresi aslında farklı ancak kontrol ettiğimizde eposta adreslerinin aynı olduğunu gördük ve her iki yazıyı da yayından kaldırdık. Bu gözümüzden kaçmış bir durum, bunun için özür dileriz. Aslında bu yazıların hile amaçlı gönderildiğini sanmıyoruz, çünkü öyle olsa kullanıcı aynı ismi kullanmak yerine uydurma bir başka isim kullanabilirdi. Yazılardan birinde "arkadaşım aracılığıyla tanıdım" ibaresi var, o nedenle bizim tahminimiz her iki arkadaşın ayrı ayrı bu 2 yazıyı yazdığı. Ancak yine de eposta adresi aynı olduğundan bu durumu onlar açıklığa kavuşturana kadar yazıları yayından kaldırdık. Bizimle temas kurarlarsa TC kimlik numaralarını teyid edebilir ve açıklamaları inandırıcı gelirse tekrar yayına koyabiliriz.

Dikkatiniz için çok teşekkürler!

-------------
Sayın ........ ...........,
TavsiyeEdiyorum.com'a gönderdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederiz. Ancak yazılarınız biraz kafamızı karıştırdı doğrusu. ...Şubat'ta Doç.Dr.... ...... için yazdığınız yazıda "MR sonuçlarını değerlendirip ameliyata karar verdi.Ameliyat sonunda ağrılarım kalmadı,günlük sorumluluklarımı ve işlerimi rahatça yapabiliyorum" diye bir yorumda bulunurken, bilahare bugün Op.Dr..... ...... için yazdığınız yazıda "ve birkaç kişinin tavsiyesi üzerine Op.Dr..... .... 'ya ulaştık.Dr . Bey MR sonuçlarını değerlendirdi.Acil ameliyata karar verdi." demişsiniz. Ameliyatınızı hangi doktorun yaptığını çözemedik. Bizi bilgilendirirseniz seviniriz.
Saygılarımızla,
TavsiyeEdiyorum.com

Merhaba
TavsiyeEdiyorum.com'a Dr..... ....... hakkında A.S. rumuzuyla bir tavsiye yazınız geldi. Yazınızı değerlendirirken Eposta adresinizde sizin de soyadınızın doktor bey'le aynı olduğunu farkettiğimiz için Güvenilirlik Taahhüdümüz uyarınca konu hakkında bilginizi alma zaruretimiz hasıl oldu. Kendisiyle bir akrabalığınız var mı, yoksa durum tesadüften mi ibarettir. Konu hakkında bizi aydınlatırsanız seviniriz.
Saygılarımızla,
TavsiyeEdiyorum.comGüveniniz için teşekkürlerimizle!

300451 okuyucu tarafından okundu.


04:11
Top