2007'den Bugüne 80,906 Tavsiye, 25,754 Uzman ve 18,028 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Sırma ÖZKUR

Şehir

Aydın

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Psk.Sırma ÖZKUR isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sırma ÖZKUR Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSırma ÖZKUR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sırma ÖZKUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Sırma ÖZKUR Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanlarım:

-Oyun Terapisi
-Aile danışmanlığı

Aşağıda belirttiğim testleri profesyonel olarak uygulamaktayım :
-MOXO
- Bender Gestalt
- Porteus labirenti
- Catell 2a zeka testi
- Goodenough zeka testi
- Denver II gelisim testi
- Ankara gelisim envanteri (AGTE)
- Gessel testi
- Metropolitan okul olgunlugu testi
-Peabody kelime anlama test
- Draw a person
- Kohs Küpleri
- WISC-R
- ALEXANDER
- Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Sırma ÖZKUR Özgeçmiş CV Psk.Sırma ÖZKUR'un Özgeçmişi
Psk. Sırma Özkur Hakkında

Sırma Özkur, 1991 yılında dünyaya gelmiştir. 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi – Psikoloji bölümünü tercih ederek “Psikolog” olma yolunda ilk ve en önemli adımı atmıştır.Şuanda İstanbul Aydın Üniversitesinde Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir. Öğrencilik yıllarında da standart bir öğrenci olmamış, içindeki gelişme ve daha fazla öğrenme dürtüleriyle İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde “BİLGİ'li Psikoloji” grubunun kuruculuğunu üstlenmiştir.Bilgi Üniversitesi “Psikoloji” bölümünden başarıyla mezun olmuştur....[Devamı...]

Sırma ÖZKUR Tavsiye Yazıları Sırma ÖZKUR için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 akan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 185.132.126.CF

07-08-2019
 TavsiyeNo: 110964
Eşimi aldatıyordum , bunu eşimle nasıl paylaşacağımı ondan boşanmak istediğimi nasıl söyleyeceğimi bilemiyordum. Sırma hanım’dan randevü talep etmek sebebiyle Asistanı Sibel hanım’ı aradım. Yetişkinlere bireysel terapi vermediğini söyledi. Aile meselesi ve acil bir durum olduğunu paylaştığımda seans olamayacağını ancak görüşme yapabileceğini söyledi. 45 dakikasını bana ayırdı ve teklif etmeme rağmen ücret almadı benden. Kızımın benden nefret etmesinden çok endişe duyuyordum, oğlum zaten beni sevmiyordu hiç anlaşamazdık. Önce bizi aile terapisine alacağını nasıl bir yol izleyebileceğimize o şekilde karar vereceğimizi söyledi. Eşimi neden aldattığımın sebebini buldum, bunu hiç eşimle paylaşmamıştım.Boşanmak isteğim ise; Sırma Hanımla aramızda bir sır olarak kaldı.Karıma tekrar aşık oldum.İnanır mısınız çocuklarım 1 günlük bebekmiş ve ben ilk defa baba oluyormuşum gibi heyecanla evime gitmek istiyorum artık oğlumun bir babası var , kızımınsa kahramanı olmaya devam. Teşekkürler Sırma Hanım , her aileye sizi tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 UMUT KESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.234.52.ZCJ

30-07-2019
 TavsiyeNo: 110852
Didim’den haftada 1 Kuşadası’na 5 yaşındaki çocuğumuzu sırf Sırma Hanıma getirmek için gidip geliyoruz. Bir çok psikolog denedik bize uygun ve yararlı gelen Sırma Hanım oldu. Anaokuluna uyum süreci çok zor oldu, Sırma Hanım sayesinde sürekli okul öğretmenleriyle iletişimde kalıp onlara nasıl davranacakları konusunda yön göstererek çocuğun adaptasyonunu sağladık. Şimdi yönergelerdeki başarısını , dikkatini düzeltmeye odaklandık. Daha önce bu kadar ilgili , çözüm odaklı bir uzmanla karşılaşmamıştık. Kalite çok önemli , Kaliteli hizmet aldık. Çok mutluyuz.
     Beğenin    

 Abdullah MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.46.YJD

29-07-2019
 TavsiyeNo: 110820
Oğlumun agresif davranışları ve okulda yaşadığı uyum sorunlarını aşabilmek için gittik. Oğlum 12 yaşında şiddet saçıyor. Önüne gelen her çocuğu dövmek istiyordu. Yaşıtları ile oyun oynamamaya başladı hatta hiç oyun oynamıyordu nerdeyse.Çok hırçınlaşmıştı. Biraz araştırma yapınca bu yaş dönemindeki benzer sorunların oyun terapisi ile çözülebildiğini öğrendik. Sırma Hanım' a okulun psikoloğunun tavsiyesi ile gittik.Türkiye’deki ilk Oyun Terapisi Merkeziymiş, bu alanda çalışan uzman bulmak zor.Hele yaşadığımız şehir imkanlarında çocuklara özel Tek yer Sırma Hanım’ın Oyun Terapisi Merkezi. Okul psikoloğu ve öğretmenleriyle direk temasta olması da bizim için önemli bir faktördü. Nitekim bu sayede oğlumun okuldaki sınıfını değiştirdik ve sorunun önemli bir kısmı çözüldü.Yeni sınıfında bir tane arkadaş bile edindi. Kimseye bulaşmıyordu kimse de ona. Ayrıca Sırma Hanım kurallar koyma ve bu kurallara uyulması konusunda ebeveyn olarak sorumluluklarımızı ayrıntılı şekilde anlattı en az oğlumuz kadar hassasiyet göstermemiz gerekli olduğunu, çaba sarf etmemiz konusunda bizi ikna etti . Oğlana Oyun terapisi yaptı ve ailecek bu zor dönemi atlatmamızda yardımcı oldu. Konu ile ilgili kitap tavsiyesinde bulundu.Ödevler verdi bize. Sorun çözüldü. Başarılı.Sırma Hanım’a teşekkürler.
     1 Beğeni    

 davut şSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 34.66.209.F

23-07-2019
 TavsiyeNo: 110724
Başka bir psikoloğa gidiyorduk. 3 yıl olmuştu ve değişen hiçbir şey yoktu. Birgün es kaza Sırma Hanım’ın da Kuşadası’nda psikolog olduğunu duyduğumu ve sadece çocuklarla çalıştığını acaba bizim için onun bir faydası olabilir mi , bir onu da denesek mi sizle birlikte dememle Sırma Hanım hakkında çok kötü şeyler söyledi. Yeni gelmiş ve tanımadığı daha doğrusu iş yapma tarzını bilmediği biri hakkında böyle konuşabilmesi  ve bize kızması güven yıkıcı oldu.İlişiğimizi kestik. Terapistsiz kalmıştık . Bir yandan Sırma Hanım’a gitmek istiyoruz tamamda acaba doğru mudur bir 3 yıl daha kaybetmeyelim, çocuk daha fazla zarar görmesin derken eşim bir deneyelim aman ne kaybederiz en azından gözümüzle görmüş oluruz dedi Hemen Sırma Hanım’ın sekreteri Sibel Hanım’ı aradı. O hafta doluydu haftaya randevu alabildik açıkcası bizi biraz gerdi bir yandan da işinde iyi demek ki tüm seansları dolu dedik. İlk seansa oğlanı istemedi. Eşim ve ben gittik 3 saat sürdü! Ömrümde 3 saat bir yerde oturup sorun çözmeye çalışmamıştım kimse de teşvik etmemişti. İtiraf edeyim bir ara çok sıkıldım , eşimle devam etseniz olur mu dedim fakat Sırma Hanım , tatlı tatlı devam etmek istemiyorsanız ayrılabilirsiniz ancak ; size de ihtiyacım var bizimle kalıp devam ederseniz daha hızlı yol katederiz . Dedi. Çok mantıklı geldi , Sırma hanımın her söylediği soğuk su çarpıyor gibiydi yüzüme ve kendime geliyordum. 1 yıllık bir tedavi aldık. Oğlum iyileşti, biz anne baba olmayı öğrendik. Alternatiflere açık olmamız gerektiğini, önyargılarımızdan sıyrılmayı , şefkatli olmayı aşıladı bize. Astığı sertifikaların , aldığı eğitimin hakkını sonuna kadar veriyor. Mezun olduğu üniversite zaten farkını ortaya koyuyor, kendisi de çok güzel sentezlemiş. Hayatınızda hiç yoksa 1 saat oturup konuşmanız gereken biri Sırma Hanım, eşim Dilek ve Ben şiddetle tavsiye ediyoruz, üstüne de başka psikolog tanımayız! Herşey için teşekkürler Sırma Hanım! Küçük rica ; Kuşadası’nı bırakmayın size ihtiyacı var.
     1 Beğeni    

 YASEMİN TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 35.222.184.Y

20-07-2019
 TavsiyeNo: 110681
Sırma Hanımla ailemin isteği üzerine zoraki tanıştım. İlk başta yardım almayı istemesemde (çünkü o çocuklarla çalışıyor ve ben çocuk değilim sonuçta ne işim vardı oyun odasında ??? ) kendisini tanıdıktan sonra aslında “ burada olmayı hiç istemiyorsun değil mi , istersen bu durumu ailene olağan bir şekilde paylaşıp seni anlamalarını talep edebilirim “dedi ve o anda evet buna devam edeceğim , bir daha gelmeliyim annemle babam istemeden ihtiyacım olan şeyi bulmuşlar dedim kendi kendime. Bütün yaşıtlarımın yaşabileceği sınav ve bu dönemde beraber olduğum erkek arkadaşımın sınavımı olumsuz etkilememesi adına ailemin istediği üzerine yardım aldım. Ve gerçekten bu dönemde yaşamış olduğum iletişim problemini çok kısa bir sürede çözmüş olduk. Kendisinin bana verdiği tavsiyeleri uygulayarak çok güzel bir sınav atlattım. Erkek arkadaşımdan da ayrılmaya karar verdim çünkü yaşadığım birkaç olayı paylaşırken seans esnasında Sırma Hanımın sorduğu sorulardan sonra eski erkek arkadaşımın beni bazı şeyler için zorladığının farkına varıp bana böyle davranamayacağını anladım Sırma hanıma göre sınır çizme problemimi halletmişiz ama bu ayrı bir konu. Sırma Hanım güvendiğim en iyi psikolog , uzman ondan önce doktorları hiç sevmezdim. Kendisini bu kadar net,anlayışlı ve bana saygılı görmeseydim devam etmezdim.Çünkü insanlarda anlayış zaten yok beklediğim anlaşılmaktı ve o beni anladı, aileme anlatmamı sağladı. Daha önce böyle bir deneyimim olmamıştı ve gereksiz de buluyordum açıkcası. Kardeşimin doktoruyla da tanışmıştım ve çok soğuk biriydi.Annemlerde bunu gördü ve kardeşimi de ona getirmek istediler Allahtan Sırma Hanım kabul etmedi. Benim alanımmış şimdi gelde sevme bu kadını! Sırma Hanım'a denk geldiğim için şanslıyım sanırım. Herkese tavsiye ediyorum. Bir sorununuz olmasa da gidin bence illaki dokunacağı VE GÜZELLEŞTİRECEĞİ BİRŞEYLER VARDIR ... :)
     2 Beğeni    

 HÜSEYİN ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 104.154.224.YCW

20-07-2019
 TavsiyeNo: 110680
Sırma Hanım ile oğlumuzun okulundaki rehber öğretmenimiz sayesinde yollarımız kesişti. Eşimle bir süredir acaba nerde yanlış yapıyoruz dediğimiz bir anda kendisine rastladık. Samimi bir o kadar mesafesini koruyan ve kapsayıcı pozitif yaklaşımı devamlılığımız açısından çok etkili oldu. Sırma Hanım çok kısa bir sürede sorunu tespit ederek ebeveyn olarak bizi de sürece dahil etti. Oyun yoluyla çocuğa ulaşmak gerçekten çok faydalı bir yöntemmiş ve kendisi bunu çok iyi uygulayan bir psikolog. 4 ay gibi kısa bir sürede oğlumuzdaki davranış değişikliklerini fark etmeye başladık. Oğlumuzun ilkokul hayatı mükemmel geçiyor diyebilirim hep Sırma Hanımın emekleri sayesinde. Anne baba olarak biz de birçok davranışımızı düzelttik onun sayesinde. Kendisine çok çok teşekkür ederiz. Son derece işinde uzman ve doğru tespitlerle doğru çözümler bulan mantıklı , vizyonlu , misyonlu bir psikolog Sırma Hanım. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.
     1 Beğeni    

 Emel deSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.62.55.YYB

18-07-2019
 TavsiyeNo: 110663
6 yaşındaki oğlum birden kekelemeye başladı.Şakır şakır konuşan , tekerlemeleri süper söyleyen çocuk gitti yerine, su getir bile diyemeyen biri geldi.Bir anne olarak her konuştuğunda nasıl kahrolduğumu anlatamam.Allah razı olsun Sırma Hanım’dan. Seanslara başladıktan sonra bol emeklerle Oğlum 1 ay gibi bir sürede eski haline döndü fakat Sırma Hanım neyden kaynaklandığını nokta atışı ile bulmasaydı , okadar emek vermeseydi nası olurdu ne yapardık bilmiyorum.
     2 Beğeni    

 Kezban Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.106.2.BJ

18-07-2019
 TavsiyeNo: 110658
Eşimle 17 yıldır birlikteyiz.Bende vajinismüs var yani cinsel birliktelik yaşamıyoruz.Oğlum ise yıllar sonra tüp bebek yoluyla dünyaya geldi.Ailemizde saygı ve sakinlik hakimdir. Herkes birbirini sever , tartışma ortamı yoktur. Eşim bize çok değer verir buna rağmen birgün Yağız bana sevgi nedir ? Diye sordu. Bende anlattım. Bence siz babamla birbirinizi sevmiyorsunuz, benide sevmiyorsunuz. Dedi bu cümle üzerine internette yaptığım araştırmalardan sonra Kuşadası Oyun Terapisi Merkezi’ne başvurdum.Çocuklar çok hassaslar onun önünde konuşulmasa bile anne baba arasındaki tüm elektriği alıyorlarmış.Sırma hanım bizi kendimize getirdi. Tatlı Tatlı ödevlerle oğlumuza sevildiğini hissetirebildik.Karı-Koca aramız eskisinden daha yakın, samimi.
     3 Beğeni    

 Berkan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.54.93.YJW

07-09-2016
 TavsiyeNo: 90123
Sırma Hanım'a tanıdık tavsiyesi ile başvurdum. Çevremdekiler çok fevri çıkışlarım olduğunu ve çabuk sinirlendiğimi söylüyorlardı özellikle trafikte. Biri korna çalşa hemen inip onunla tartışmak istiyordum. Sırma Hanım, bu hissin neden kaynaklandığını ,altında yatan sebepleri beraber bulup çözebileceğimizi söyledi. Agresyonumun sebebi aslında o anki eylemden kaynaklanmıyormuş. Kız kardeşimle sürekli gerilim içinde olduğumdan ve onu kırmamak için duygularımı yok saymamdan kaynaklanıyormuş. Bunu fark etmemde yardımcı olduğu için kendisine teşekkür ederim. Aile terapisi almayı düşünüyoruz.
     7 Beğeni    

 Yiğit ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.174.202.BB

06-09-2016
 TavsiyeNo: 90115
Tavsiye ediyorum çünkü ; güler yüzlü, sıcak samimi , insana huzur veriyor. Gittiğim ilk günden itibaren okulumdaki sınav stresim , heyecan ve paniğim üzerine destekleri , yardımları benim değişmemi sağladı. Aldığım seansların göstermiş olduğu etkileri gerek sınavlarımda , notlarımda gerekse hocalarımın konuşmalarından anlıyorum . Uyguladığı odaklanma ve motivasyon artırma teknikleri sayesinde her şey gün geçtikçe etkilerini üzerimde gösterdiğini gördüm , İyi ki bir uzmana başvurmuşum ! Kendisine çok teşekkür ediyorum .
     7 Beğeni    

 Gizem (Danışan)
 IP: 5.47.15.FD

06-09-2016
 TavsiyeNo: 90114
Psikolog Sırma Özkur Hanım yapmış olduğum terapilerde beni çok iyi motive eden, sıkıntılarımı dikkatli bir şekilde dinleyen ve bu sıkıntılarım üzerine bana en iyi yolu gösteren, aile hayatımda olan problemlerimi verdiği tavsiyeleriyle düzelten, kendime olan güvensizliğimi yok eden ve doğru insanları nasıl anlayabileceğim konusunda bana eğitim verip yanımda olacak kişileri nasıl tanımam gerektiğini sağlayan aynı zamanda sadece terapistim değil dostça yaklaşıp yeni bir dost edindiğim bir kişidir. Sonuna kadar tavsiye ediyorum. Sıkıntınız her ne olursa olsun sizi doğru yönlendireceğinin garantisini veririm. Sırma Hanım'dan şaşmayın. Benim onu seçmemdeki ilk sebep tanıdığımın tavsiyesi idi. Tanıdığım kişi beni tam anlamıyla anlamıyla ikna etti diyemem. Profiline girip araştırdığımda aldığı eğitimlerin çok iyi olduğunu farkedip onunla terapi yapmaya karar vermiştim. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim...
     5 Beğeni    

Sırma ÖZKUR'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TPD

Sırma ÖZKUR Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
POS,NAKİT


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kuşadası Oyun Terapisi Merkezi
Cumhuriyet Mah. Candan Tarhan Bulvarı No 15/1 K:1 D:14 Kuşadası
Aydın

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(256) 614 65 59
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (İngilizce)
Mezuniyet Yılı
2016
Hızlı Mesaj Araçları
-

Sırma ÖZKUR'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Sırma ÖZKUR'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sırma ÖZKUR Mesleki Videolar Videoları
-21:39
Top