2007'den Bugüne 84,608 Tavsiye, 26,457 Uzman ve 18,842 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ezgi SEFEROĞLU
Psikolog - İstanbul

Ezgi SEFEROĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ezgi SEFEROĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ezgi SEFEROĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ezgi SEFEROĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Merve SAATCI
Uzm.Psk.Merve Terzioğlu ile yaklaşık 2 yıl kadar çalıştım.Uzm.Psk.Merve Terzioğlu hem çocuklarla hem yetişkinlerle çalışma fırsatı bulduğu için her ik...

Ezgi SEFEROĞLU'nun İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ezgi SEFEROĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Akademik sorunlar
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
Kaygı bozuklukları
Sınav kaygısı
Tırnak yeme
Yalan söyleme
Dışa atım problemleri
Tikler ve takıntılar
Korkular
Evlilik ilişkisi
Aldatma
Boşanma
Aile içi çatışmalar
Aile bireylerinden birinin kaybı
Travma

Ezgi SEFEROĞLU Özgeçmis CV Psk.Ezgi SEFEROĞLU'nun Özgeçmişi
Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesin'de tamamladım.Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansımı evlilik süresine göre ilişki sorunlarının değerlendirilmesi konusunu ele alarak tamamladım.Lisans eğitimim sırasında Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,İstanbul Adalet Sarayı,Doğa Koleji gibi çeşitli kurumlarda staj yaptım.“Çocuklarda Uygulanan Yönlendirilmemiş Oyun Terapileri” ve Byron E. Norton ve Carol C. Norton tarafından “Deneyimsel Oyun Terapileri” eğitimlerini tamamladım.Albert Ellis Ensititüsünden Çocuk Ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Eğitim Ve Süpervizyonlarımı tamamlamış bulunmaktayım.Davranış bilimleri enstitütü tarafından verilen EMDR1 ve EMDR 2.düzey eğitim ve süpervizyonlarını alarak travma tedavisinde kullanmaktayım.Prof.Dr Hakan Türkçapar tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğimini tamamladım.Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) Kurucu Başkanı Yrd. Doç. Dr...[Devamı...]

Ezgi SEFEROĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Funda
22.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113228
(Psk.Ezgi SEFEROĞLU bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     Beğenin    
Hasibe YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112702
Kızım 13 yaşında tamda lgsye giriş birgün öncesi internetten biri ile yazıldığını ve bunla nasıl baş ederim derken. Ezgi hanım ile karşılaştım ve şuan o kadar memnunum ki, çok kısa süre geçmesine rağmen sorunumuz çözüldü ve çok ergen psikolojisi olarak yeni liseye başlıyacak bir kız çocugu için neler yapabilirim hem benim için hem kızım için çok faydalı oldu... Ergen psikolojisi olarak aldıgım yardım danışmanlık beni her seansta sorunlarımızı çözüyor ve kızımla konuşabiliyordum. Artık kızımla nasıl konuşulur, kızım benimle nasıl konuşur çok iyi öğrendik. Kendisi ile karşılaşmak danışanı olmak bizim için sorunlarımızın ilk evresi çözmek oldu... Şuanda kızımın dersleri çok iyi bnmle olan iletişimi kendini nasıl korur İnterneti nasıl faydalı kullanır öğrendik Teşekkürler Ezgi Seferoğlu
     Beğenin    
Sena NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112046
sinir, öfke problemleri olan biriyim. ezgi hanım sayesinde bunları aşıyorum. bana söylediği şeyler hayata başka bi taraftan bakmamı sağlıyor. eğer bi psikoloğa gidecekseniz kesinlikle kendisine gitmenizi öneriyorum. kendisi hem ailesel, hem arkadaşsal, hemde duygusal ilişkiler konusunda başka bir bakış açısı sağlıyor. sanki hayatı ondan önce at gözlükleri ile görüyormuşumda, sonradan gerçekleri görmeye başlamışım gibi. kendisi ile bir tesadüf eseri tanıştık, ardından kendisine bir kaç derdimi anlattım ve kimseye bir şey anlatamayan bir insan olarak, ilk kez kendisine açıldım. bana verdiği güven gerçekten çok kıymetli bir duygu.. eğer sizde hayatınızın herhangi bi yerimde, herhangi bi noktasında sıkıntı yaşıyor ve işin içinden çıkamıyor iseniz, çevrenizde kimsenin sizin anlayacağını düşünmüyorsanız ezgi hanıma gitmenizi öneriyorum..
     Beğenin    
Zehra BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
13.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111372
Bir yıldır ezgi hanıma terapiye gidiyoruz.ogluma seçici mutizm tanısı konmuştu.aile çevresinde konuşsa da okulda konuşmayı reddediyordu. Işaretle kendini anlatıyordu. Terapilerin olumlu sonuç verdiğini düşünüyorum.Ezgi hanımın sevecen tavrı ve sabri sayesinde taha daha özgüvenli bir çocuk oldu.yavas yavaş arkadaşlarıyla iletişim kurulabiliyor. Ezgi hanımın bize verdiği tavsiyeler sorunları asmamızda yardımcı oldu.suan oğlum birinci sınıfa gidiyor.kaygilari ve korkuları azaldı.Ezgi hanımı herkeze tavsiye ederim.Gercekten işini hakkıyla yapan biri.
     Beğenin    
Aleyna
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111331
Öncelikle gelme nedenim sınav kaygımı yenmek ve sınav senemi rahat bir şekilde geçirmekti. Ama yaşadığım şeyin sadece sınav stresinden ibaret olmadığını öğrendim. Ailemle , arkadaşlarımla Ve çevremdeki diğer ınsanlarla nasıl iletişim kurmam gerektiğini neden sık sık tartışma çerisine girdiğimi gibi sorunların cevaplarını bulduk aynı zamanda. Başta Psikolog ile görüşmekten biraz çekinsem de kendisiyle çok güzel iletişim kurduk ve seanslardan zevk alır hale gelmeye başladım. Belki başka bir psikolog bana hatalarımı kabullendirmeye çalışsa kabullenemezdim ama o kadar içten , samimi ve kibar bir şekilde konuşuyor ki insan gerçekten hak veriyor. Seanslar ilerledikçe kendimde olumlu anlamda değişiklikler olduğunu gözlemleyebiliyorum. Insanlarla iletişim kurarken yaptığım yanlışları, sınav senemi nasıl daha huzurlu geçirebileceğime dair hala görüşüyoruz ve sonucunda iyi şeyler olacağını düşünüyorum. Bana bu kadar yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Kendisini seviyorum:))
     Beğenin    
Edanur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105341
Ezgi ablayla tedaviye başlayalı 9-10 ay oluyor sınavlarda yaşadığım aşırı derecede kaygı nedeni ile psikoloğa gitme kararı aldım. Üniversite sınavına hazırlanma sürecinde tedavi almamın beni rahatlatacağını düşündüm.Ezgi abla bana sınav kaygımı tetikleyen başka etkenlerin olduğunu ve bunların yön değiştirerek sınav üzerinde yoğunlaştığını söyledi. EMDR tedavisi ile kaygımı tetikleyen etkenlere çözüm bulduk. Sadece sınav kaygısı değil hayatımı etkileyen tüm olaylar konusunda bana yardımcı oldu. Ailemle ilgili problemler ve çocukluğumda yaşadığım bir takım sıkıntılarla ilgili de etkili bir tedavi uyguladı. Farkında olmadığım şeylerin farkına varmamı sağladı. Bu geçen sürede sınav kaygımın azaldığını ve yetkin bir birey gibi davranmaya başladığımı düşünüyorum. Tedavimden olumlu sonuçlar alıyorum. Çevremdekilerde bu değişikliği fark ediyorlar. Psikoloğumda ilerleme kaydettiğimizi düşünüyor. Ezgi abla ile tanıştığım için çok mutluyum. Danışanı ile çok ilgili bir psikolog. Ona çekinmeden her şeyimi anlatabiliyorum o da beni olaylar üzerinde daha ayrıntılı düşünmeye sevk ediyor. Onu tanıdığım için çok mutluyum. Sınav döneminde yaşayacağım sorunları onunla birlikte daha kolay atlatabileceğime inanıyorum. Tedavime hala devam ediyorum. Benim gibi sınav kaygısı yaşayan kişilere Ezgi abladan destek almalarını önerebilirim.
     Beğenin    
İnanç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99485
Ezgi ablayla bir aile dostumuzun tavsiyeyle gittim. Daha önceden de yardım almıştım ama verimli geçmemişti. Ezgi abladan yaklaşık 4 5 aydır yardım alıyorum. Yardım almadan önce çok agresif bir kişiliğe bürünmüştüm. Arkadaş çevrelerimde sorun yaşar hale gelmiş herkesle papaz durumuna gelmiştim. Ezgi abla bana sinirlerime hakim olmayı öğretti. Hayatım düzene girdi. Artık hem sinirlerime hakim olabiliyorum hemde artık ufak tefek şeylere sinirlenmiyorum. Sadece bu konu da değil üniversiteye hazırlanan biriyim. Bana nasıl ders çalışmam gerektiğini ve zamanı verimli kullanmak hakkında da bilgi veriyor. Önyargılı olmadan yasadığınız ufak sorunlar büyümeden çekinmeden yardım alabilirsiniz. Çok cana yakın bir kadın saatler yetmiyor. Abla kardeş gibi oluyorsunuz. Size tavsiyem her konuda ezgi ablaya danışabilirsiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Eren BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99252
Ben eskiden derste dahi parmak kaldırmaktan korkan biriydim. Anlamadığım yerleri dahi soramıyordum. Ama sonradan Ezgi Abla ile tanıştım. Aslında bu tanışma tamamen rastgeleydi. Tedavi sürecim yaklaşık 5-6 ay sürdü ancak nasıl geçtiğini anlamadım. Kendisi arkadaş canlısı, konuşkan, güler yüzlü ve aşırı iyimser bence bu özellikleri onu diğer herkesten ayırıyor ve yanında çalışanlar onun kadar güler yüzlü değil ya da Ezgi Abla çok güler yüzlü olduğundan bana öyle gelmiş de olabilir. Şu an yaklaşık bin kişilik okulun önünde çok rahat bir şekilde uzun bir konuşma yapabiliyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Hilal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97383
Ezgi ablayla görüşeli 10 ay oldu ama zaman o kadar cabuk geçti ki nasil iyi geldi . ben ezgi ablaya babamın vefati üzerine geldim ve aile sorunları falan vardı ama şuan hic bi sorun yok ve ilk geldiğimde istemeyerek gelmistim hic istemiyodum gelmek ama sonra cok alıstım iyikide gelmişim dedim herşey cok güzel oldu benim için hic sorun kalmadı .mesela bir sorun oluyordu tavsiye veriyordu ve dediklerini yapiyodum doğru yola çıktığımı fark ediyodum . ve ben buraya gelmeden önce herkeze tepkim cok fazlaydı sürekli sinirliydim herkesle tartışma yaşardım ama buraya geldikten sonra sakinleştim belki de gelmeseydim benim dururum daha kötüye gidicekti hep agresif olucaktım ama artik oo sıkıntılar kalktı şuan sinirlenmiyorum yani bazen sinirleniyrm ama büyük şeylere eskiden en ufak şeye bile sinirlenirdim ama artik öyle değilim ezgi abla beni cok değiştirdi iyikide değiştirmiş boyle cok mutluyum . gelmeden önce herşeyi kafama takardım en basit şeyleri falan huzursuz olurdum sürekli düşünceler içinde oluyodum ama simdi cok iyi hic bisey takmiyorum çünkü takınca sadece zararı bana olduğunu öğretti ezgi abla bana. Çok şey öğrendim iyiki tanimişim ezgi ablayi ve herkeze tavsiye ediyorum
     Beğenin    
Zeynep NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97379
Ben bu zamana kadar en çok ama en çok güvendiğim kişi ger derdimi ve her sırrımı anlatabiliyorum anlatıncada gerçekten bana yardımcı oluyor kendisini ablamdan daha ileride bir kişi olarak görüyorum bana sınav stresimi atlatmama gerçekten ama gerçekten bana yardımcı oldu ona gerçekten çok teşekkür ediyorum ve yanına geldiğim Zaman büyük bir zevkle geliyorum yanına herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum ve gerçekten kendisini çok ama çok seviyorum iyi ki benim danışmanım olmuş ve gerçekten onun sayesinde kendime güvenim geldi benim danışmanım olarak 9 seanstır geliyorum ve gerçekten kendimde büyük bir derecede gelişme görüyorum eve gidince herkese büyük bir Zevkele anlatıyorum zaten 9 seansta her konuda üzerinde durduk ve durduğumuz her konu da düzelme var gerçekten herşey için teşekkür ederim
     2 Beğeni    
Betül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 97021
Ben Ezgi hanıma bir tavsiye üzerine gittim.Öncelikle üniversite sınavına hazırlandığım için aşırı kaygıdan dolayı psikoloğa gitme ihtiyacı duydum.Fakat daha sonra Ezgi hanımla tanıştığımda sınav stresinin yanında benim takıntılarımı, insanlara karşı olan fazla düşünceli hallerimi ele aldık.İlk öncelikle takıntılarımdan başladı işe çünkü takıntılarım benim ders çalışmamada engel oluyordu.Bu problemi aşmam konusunda kendisi çok fazla çaba harcadı gerektiğinde velimi bile çağırarak nasıl bu problemi aşacağımızı anlattı.Daha sonra insanlara karşı olan fazla düşünceli tavırlarımdan kurtardı beni, bu problemim beni çok fazla yoruyordu, bana öncelikle rezil olacaksın demişti, bende onun verdiği ödevi yerine getirdim ve gördüm ki insan rezil olsada gayet güzel devam edebiliyor.Ve tabi en önemlisi kendisi bana çok güzel bir sınav koçluğu yaptı ve hala yapıyor belkide doktorum olmasaydı bu kadar istikrarlı olamazdım,tam her şeyden ümidimi kestiğimde kendisi bana o kadar güzel şeyler söylüyordu ki bir kez daha yoluma devam etmem gerektiğinin farkına varıyordum.Kendisi o kadar sıcakkanlı ve doğal birisi ki ona problemlerimi anlatmaktan hiç bir zaman çekinmedim.Aramızda psikolog danışan ilişkisinden ziyade abla kardeş ilişkisi var. Benimle çok güzel ilgilendi her şeyi sonuna kadar takip etti ve hala da ediyor.Bu yüzden kendisinden çok memnun kaldım.
     Beğenin    
Hande
12.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96669
Ezgi Seferoğlu ile lisans eğitimi sayesinde tanıştık. Kendisini sürekli değiştirmeye çalışan, girişimci, yeniliğe açık biri olarak tanıdım. Çözüm odaklı oluşu, kriz yönetimini başarılı yapışı onu her zaman bir adım öne çıkarmıştır. Gerek güleryüzlü oluşu gerek başarıları ile her zaman karşısında ki kişiye ilgili davranışı herkes tarafından sevilen biri olmasını sağlamıştır. Eğer psikolojik destek almaya ihtiyacınız varsa kesinlikle tavsiye ederim.
     Beğenin    
Osman İLHAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
30.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96382
Ezgi hanımla tanışmamız ortak yürüttüğümüz bir proje kapsamında gerçekleşti. Birlikte yürüttüğümüz seminerler ve eğitimler sayesinde ezgi hanımı yakından tanıma fırsatı buldum. Kendisiyle hem meslektaşım olarak hem de gündelik sohbetlerimiz sırasında ne kadar donanımlı bir insan olduğunu fark etme şansım oldu. Kendisini sürekli geliştirmek için aldığı mesleki eğitimleri, bitmez tükenmez öğrenme gayreti, sahada yürüttüğü terapileri ile sahip olduğu deneyimi onu iyi bir terapist ve herşeyden önce iyi bir insan yaptığını fark ettim. Mesleğine olan tutkusunu ilk tanışmanızda anlayabiliyorsunuz. İlerleyen zamanlarda adından söz ettiren bir terapist olacağını başarılı çalışmalarından ön görebiliyorsunuz. Psikolojik destek almak isteyen herkese ezgi hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Bundan sonraki meslek hayatında kendisine başarılılarının devamını dilerim.
     2 Beğeni    

Ezgi SEFEROĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ezgi SEFEROĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve SAATCI
Uzm.Psk.Merve SAATCI
Uzm.Psk.Merve Terzioğlu ile yaklaşık 2 yıl kadar çalıştım.Uzm.Psk.Merve Terzioğlu hem çocuklarla hem yetişkinlerle çalışma fırsatı bulduğu için her ik...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2015
(5 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Ezgi SEFEROĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Ezgi SEFEROĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

09:40
Top