2007'den Bugüne 90,300 Tavsiye, 27,791 Uzman ve 19,731 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Mesut Güney YILMAZ
Psikolojik Danışman - İstanbul

Mesut Güney YILMAZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mesut Güney YILMAZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Mesut Güney YILMAZ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Mesut Güney YILMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nurdan AYDINPsk.Dnş.Nurdan AYDIN
Nurdan'la tanışmamız bir psikoterapi söyleşisi sayesinde oldu. Kendisi hem meslektaşım hem de çok sevecen bir dostumdur. Alanında yaptığı çalışmalar v...

 
Mesut Güney YILMAZ'ın İletişim Bilgileri
Psk.Dnş.Mesut Güney YILMAZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2014 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Mesut Güney YILMAZ Özgeçmis CV Psk.Dnş.Mesut Güney YILMAZ'ın Özgeçmişi
***Psikoterapist, Yazar***

-Bireysel Terapi
-Oyun Terapisi
-Çift Terapisi
-Cinsel Terapi

***Yazdığım Kitaplar***

-Başlangıç (2011)

-Yalın Ayak Düşler (2013)

-Dokuz Hüzünlü Yalnız Adam (2017)

-Duygu Odaklı Terapi (2021)

***Alınan Eğitimler***

-Sistemik Çift Terapisi

-Bilişsel Davranışçı Terapi

-Filial Oyun Terapisi

-Duygu Odaklı Terapi

-Cinsel Terapi Eğitimi

-Transaksiyonel Analiz

-Rüyalarla Psikoterapi ve Rüya Analizi

-Terapötik Kartlar

-Moxo Dikkat Uygulayıcı Eğitimi

-Kabul ve Kararlılık Terapisi

Mesut Güney YILMAZ'ın Makaleleri Mesut Güney YILMAZ'ın Makale ve Yazıları
5 Makale

Mesut Güney YILMAZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ebru ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ21.Kasım.2022
TavsiyeNo: 124748
Zincirlerinizi kırmanın ne kadar zor oldugunu biliyorum. Çünkü ben de sizden biriyim ,sıradan,kaygılı,anlam arayan... Eğer cesaret gösterip başlayacaksınız ,benim gibi Mesut hoca ile başlayın. Biraz da sorgulamayı seviyor iseniz ,Mesut hoca size kendinizi sorgulatacaktir. Kendinizi bulmayı,kendinizi sevmeyi öğrenmenize yardımcı olacaktir. Salt mutluluk yok ise,hem hüznün hem de mutluluğun bir anlamı olduğunu size ışık tutarak anlatacaktır . Sevgiyle kalın...
     Beğenin    
E.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124612
Güney beyi podcastlerden tanıdım. Takibe aldım hemen, sonra tabi bir sosyal medya araştırmasından sonra cesaretimi toplayıp başladım görüşmelere. Şu an bunları yazarken gözlerimden akan yaşlara müdahale edemiyorum. Nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Aslında bu bir iç dökme, bir teşekkür. Podcastlerinde kullandığı fon müziklerden biri açık şu an ve ben yine sanki seanstaymışım gibi hissediyorum. Kendisiyle benim için çok ama çok değerli bir süreç yaşadık. Yaklaşım tarzından, olaylara bakış açısına kadar benim değişmeme değil dönüşmeme yol açan yol arkadaşım. Yol diyorum çünkü hep kullandığı kelime bu: Yol, yolculuk. İlk zamanlar nasıl bir sürecin içinde olduğumu bilmediğim bir şey yaşadım. Sorguladım, iyi gelecek mi diye sormadım değil. Ama sonra bir baktım ki biz zaten yola çıkmışız kendisiyle. Dinlendirici ses tonu, süreci yönetmesi ve tabi ki donanımı... Çok zor bir süreçten geçiyordum, geçerken uğradım oysa. Ama bir daha eski ben olmadım. İyi ki tanımışım kendisini, artık çok daha iyi, çok daha kendimim. Her seans sonrasında klasikleşen bir cümlesi var: Benim sizinle olan seansım bugün bitiyor ama sizin kendinizle olan seansınız devam etsin... Son seansımızda da bu cümleyi kurması, gözlerimden akan yaşlar. Minnettarım kendisine..
     5 Beğeni    
Ferrarisini Satan Bilge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124444
Mesut Bey ile yaklaşık 6 ay kadar süren bi psikoterapi sürecimiz oldu. Kendisi o kadar iyi bir dinleyici ki… Kendimi bulma sürecimde yoluma ışık tuttu. Kimi zaman kendimle yüzleşmem için ayna tuttu. Sancılı bir süreçten geçiyorken yolumun ona düşmesi hayatın bana bir hediyesiydi diyebilirim. İnsanın kendisiyle yüzleşmesi her şeyin temelini oluşturuyor ve biz yüzleşmekten devamlı olarak kaçıyoruz; bunu fark ettim. Mesut Bey, yönlendirmesiyle hayata dair kendime doğru sorular sormamı sağladı. Doğru sorular beraberinde doğru cevapları getirdi ve kendimi tanımaya başladım diyebilirim. Kendimi kabullenme, sevme ve değer algımı değiştirdiği için kendisini hayatımın sonuna kadar saygı ve sevgiyle anacağım. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Siz de kendinizi bulma arayışındaysanız, yolunuzun Mesut Bey’e düşmesi dileğiyle …
     2 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124420
Merhabalar. İntihar düşüncelerinin de eşlik ettiği sosyal fobi, aile içi anlaşmazlık, öfke kontrol problemi, depresyon ve anksiyete gibi pek çok problemi birlikte yaşadığım bir dönemde yardımına başvurduğum çok kıymetli psikolojik danışmanım Mesut Güney Yılmaz ile yaklaşık 6 aylık bir online terapi sürecimiz oldu. Bu süreçte hayata bakış açımı düzeltmem konusunda bana son derece destek oldu. Alanında profesyonel olmakla birlikte oldukça insancıl, olaya iş gözüyle bakmayan, mütevazi, empati yeteneğini üst düzey, pek çok konuda kendini geliştirmiş çok yönlü bir kişiliğe sahip, alanında son derece başarılı bir uzmandır. Benim hayatımdaki en büyük şansım onu tanımak oldu. İhtiyacı olan herkese gözü kapalı tavsiye edebileceğim değerli terapistime yeniden hayata tutunmamı sağlayan ipleri bana uzatarak beni kuyunun dibinden çıkardığı ve aydınlık gök yüzü ile tanışmamı sağladığı için, bu mesleği yaptığı için ve hayattaki VARLIĞI için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
     2 Beğeni    
Seyhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124355
Mesut beyle ınstagram aracılığıyla iletişime geçtim .İlk başta bir ön yargıyla başladım terapiye ama sağolsun kırdı o ön yargılarımı.Çok güzel geçiyordu her seansımız .Çok akışkan ve üzerine düşündürücü olurdu her seferinde .Daha önce de terapilerim olmuştu ama Mesut beyle tanışınca ve bir kaç seanstan sonra diğer terapilere göre farklı olduğunu gördüm .Güler yüzlü ve iyi bir dinleyici kendisi.Keyifli bir sohbet ,düşündürücü terapiler...Ve verdiği ödevler çok etkili oluyor.Kısa sürdü terapimiz ve bunun için çok üzüldüm ama o kısa sürede kendisi bana çok şey kattı burdan tekrardan teşekkür etmiş olayım .Umarım bir gün tekrardan başlarız terapilere.Mesut beyle terapiye başlamak isteyen danışmanlara kesinlikle tavsiye ederim .Benim kendi yolculuğuma başlamama vesile oldu o kısa sürede.Sizin için de güzel bir başlangıç olacağına eminim.
     2 Beğeni    
Asya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124325
Korktuğum, kendime bile söylemeyi hep ötelediğim durumları kendisine dökerek iç dünyama yaptığım yolculuğumdaki en büyük yoldaşım oldu. 'Korktuklarınız kaçtıklarınıza dönüşmesin' sözü hayatımdaki dönüm noktasıydı ve iç dünyama bir ışık yaktı bu sözleri ile. Tabiki sadece sorunlarımı değil hayatımdaki güzellikleri de Mesut bey ile paylaştım. Kendisi gizlenmiş duygularımın bile gün yüzüne çıkmasına yardımcı oldu. Kendime başka bir pencereden bakmamı sağladı. Bu yolculuğumuzda önüme fenerler koyarak yolumu aydınlattı. Artık kaçmıyorum. Kendilerine de sarf ettiğim gibi döktüğüm her kelime benden minik minik ağırlıklar aldı. Her seans sonrası yaşadığım sancılarımın azalmaya başladığını hissettim. Şuan kuş gibi hafifim. Çok naif birisi. Ses tonu bile bir terapi. Tavsiyeleri ve aktardıkları sayesinde iç huzuruna kavuştum. Kendisi ile yaptığımız online terapi süreci oldukça verimli geçti. Teşekkürler Mesut Güney Yılmaz.
     2 Beğeni    
Gizem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124013
Kendi özdegerimi saygimi kaybettigimi farkettigimde Güney beyle tanıştım. Ve kendisi cok kisa surede datkindagimi geri kazanmami sagladi. Farkina bile varmadan nede cok kendimi kaybettigimi ve nede cabuk kendimi daha fazlasiyla geri bulmama yardimci oldugumu anlatamam. Oldukca profesyonel yaklasiminin disinda dostca olan yaklaşımı ile kendimi cok rahat hissediyorum. Seanslarim haricinde dahi icinde bulundugumuz surecte her daim yanimda oldugunu hissettirmesi cok guzel.
     2 Beğeni    
N.Buket
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123854
Oldukça karmaşık ,içinden çıkamadığım ve yolumu kaybetmiş olduğumu hissettiğim bir dönemde yardım almaya karar verdim. Bu süreçte Mesut Güney hocamla tanıştık. Öncelikle bu karşılaşmanın kendi adıma büyük bir şans olduğunu belirtmek isterim. Bugüne kadar kendi içime dönük böyle güzel bir yolculuğum olmamıştı. Yolculuğum her seans sonrası beni ne kadar sarsıyor olsa da her geçen gün kendime, içime, isteklerime bir o kadar yaklaştığımı hissediyorum. Sevmediğim ya da kendimde zayıf gördüğüm her ne varsa kendisiyle konuşmaktan çekinmiyorum. Çünkü bunlara büyük bir olgunluk, anlayış ve naiflik ile yaklaştığını söyleyebilirim. Kendimle ilgili kendimin bile farkında olmadığı öyle güzel tespitlerde bulunuyor ve bunu öyle güzel bir dille ifade ediyor ki sadece iyi ki yolumuz kesişmiş diyebiliyorum. Kalbi,sohbeti,kalemi güzel insan ; yolu güzellikler olsun..
     2 Beğeni    
Hüseyin ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122043
Merhaba bize böyle bir değerlendirme yapma hakkı tanıdığınız için öncelikle teşekkür ederim. Mesut Güney Yılmaz hocamızı tanışıklığımız özel bir kurumda eğitim aldığım sırada kurumun Rehberlik hocası olarak görev almaktaydı. Bana o zamanlarda uyguladığı stratejik yöntemler sayesinde o dönemde ilgili konuda ilerlerme kaydetmemi sağlamıştı. Bu da benim ileriye dönük bir yol almamı sağladı. Bu şekilde değerli hocamızla tanışmış olduk. Daha sonra kendisini sosyal ağ üzerinden takip etmeye başladım. Orada takibim sonrasında kendisinin bir yazar olduğunu aynı zamanda yaptığı röportajlar ve katıldığı programdalarda kendisini takip ederek daha yakından tanıma fırsatım oldu. Kendisinin girişken, samimi ve çok yönlü bakması kendisinden destek almamı sağlayan belirleyici oldu doğrusu. Şuanda değerli hocamdan destek alıyorum ve benim farkında olmadığım aynı şekilde yaşadığım şeyleri farkına varmamı sağladığı içinde ayrıyetten teşekkürlerimi sunarım. Gayet başarılı, Empatisel düşünme becerisi yüksek, Çok yönlü bakabilmesi ve alternatif yollar düşünmemizi sağlayan bir Uzman
     2 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122041
Sevgili; Mesut güney bey’le tanıştığım zaman,hayatımı genel olarak insanları sorguladığım uzun anlardan sonra oldu. Hayatınızda sıkıştığınızı düşünüp yardım almaktan kesinlikle çekinmeyeceğiniz ve Kendini arayan,bir dost,bir sırdaşa ihtiyacı olan.aslında profesyonel ama size göre bir dost gibi rahatlıkla konuşacağınız bir terapi uzmanı. Yazdığı kitaplar, anlattığı YouTube kanalı da var. Alanında sabit kalmayıp sürekli araştıran öğrenen ve öğrendiklerini aktaran bir kişilik. İyi ki tanıdım dediğim nadir insanlardan. Gönül rahatlığıyla da tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
E.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122040
Merhaba. Mesut beyi 1 yılı aşkın sosyal medyadan takip ediyorum ve online terapi alıyorum. Benim bildiğim ama tanımlayamadığım anlayamadığım hisleri durumları sanki karşımda ayna varmış gibi görmemi algılamamı sağladı kimseyle söyleyemedigım icimde dügümlenmiş konuları çekinmeden ordan burdan kırpmadan anlatabildiğim hayatımı daha anlamlı yaşamam için neler mümkünü görmemi sağlayan bir yol arkadaşı ki hala sürecim devam etmekte. Danışanına yaklaşımı gerçekten güzel ve başarılı.Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mart.2020
TavsiyeNo: 114097
'' Dışa bakan düş görür, içe bakan uyanır.'' derler. Onunla görüşmeye başladığım süre zarfında bir kabusu yaşıyordum, belki de karabasan görüyordum, uyanmak istersin ama elinizi bile kıpırdatamazsınız hani... Elimi bile kıpırdatmaya mecalim yoktu çünkü kendimden uzaklaşmıştım. Her seans sonrası bir adım daha yakınlaştım kendime çünkü artık dışa değil kendime bakmaya başlamıştım. Bu noktadan sonra özellikle gençlere çok daha iyi bir rehber olacağını düşündüğüm için öğrencilerimin de problemlerinde kendimi yetersiz hissettiğim noktalarda kendisine danıştım. Her psikolog, psikiyatr işbirliğine açık değil maalesef fakat kendisine yönlendirdiğim öğrencilerim için her zaman bu konuda dönüşler yaptı ve öğrencinin okul sürecinde diğer süreçlerde kendisini nasıl daha iyi hissedebileceğine dair fikir alışverişinde bulunduk. Okul çocuğun en çok vakit geçirdiği alan ve bu alanda veli-öğretmen-öğrenci gerekirse psikolog işbirliği içerisinde olmalı. Öğrenciniz/ çocuğunuz hatta kendi yaşantınız hakkında doğru adımlar atabilmek istiyorsanız ilk aklıma gelen ismi paylaşayım sizinle: Mesut Güney YILMAZ
     3 Beğeni    
İkra NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110506
Mesut Güney Yılmaz alanında kendini ispatlamış ve çok iyi bi edip aynı zamanda. Aylar önce ilk seansı aldığım günden itibaren öylesine huzur doldum ki. Ve istikarar çok önemliydi anlayışla karşıladı beni kesinlikle maddiyata önem veren biri değil. Empati kurma becerisi oldukça yüksek benim bu hayatta iyiki tanımışım dediğim bana desteği çok olan danışmanım. Kesinlikle tavsiye ediyorum!OKB,anksiyete, evlilik terapisi alanında oldukça başarılı yazar ve danışmanımızı yürekten kutluyorum.
     5 Beğeni    

Mesut Güney YILMAZ'ın Öykü ve Şiirleri Mesut Güney YILMAZ'ın Öykü ve Şiirleri

Mesut Güney YILMAZ'ın Kitap ve Yayinlari Mesut Güney YILMAZ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Başlangıç (Öykü-2011)
Yalın Ayak Düşler (Roman-2013)
Dokuz Hüzünlü Yalnız Adam (Roman-2017)

Mesut Güney YILMAZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Mesut Güney YILMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nurdan AYDIN
Psk.Dnş.Nurdan AYDIN
Nurdan'la tanışmamız bir psikoterapi söyleşisi sayesinde oldu. Kendisi hem meslektaşım hem de çok sevecen bir dostumdur. Alanında yaptığı çalışmalar v...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.Dnş.Mesut Güney YILMAZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2014
(8 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Psk.Dnş.Mesut Güney YILMAZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Mesut Güney YILMAZ Mesleki Videolar Videoları
-

08:55
Top