2007'den Bugüne 77,781 Tavsiye, 25,207 Uzman ve 17,426 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Yasemin KURÇENLİ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Uzm.Psk.Yasemin KURÇENLİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Yasemin KURÇENLİ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Yasemin KURÇENLİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
KÖTÜ HİSSETMEMEK DEĞERLİDİR Yaşanılan her olay bir şeyler hissettirmiştir insana nihayetinde. İşte, o “hissediş”kısmı çok önemli”ne hissetti?”pişman olmuşsa geleceğinde farklı davranmaya karar verebilir. Kötü hissettiren olayları tekrar deneyimlemek istemediğinden veya aynı rahatsız edici duyguları hissetmeye bir saniye bile tahammül edemeyeceğinden yönünü, yolunu değiştirmeyi, geçmişteki seçimlerini yinelememeyi seçebilir insan. Kötü hissetmemek değerlidir. İnsanların değişebileceğine beni inandıran bir neden daha. Kendini doğru ve net bir şekilde tanımlamanın önemini, kendini sevmeyi, kıymet vermeyi emekleyerek ya da adım adım da olsa öğrenir insan. Tanım=Sınır çizmek. Matematikte tanım kümesi net bilindiğinde , çözüme ulaşmak için değer vermeye mecbursunuzdur. Kendinizi nasıl tanımladığınız, değerlendirdiğiniz ve dış dünyanıza nasıl gösterdiğiniz önemlidir. Sınır diyorum: sınırlarınızı belirlemek hayati önem taşır. Başlamak, değişmek, dönüşmek için asla geç değildir. Çünkü: Geç ya da erken’i tanımlayan da insandır. Klinik Psikolog Yasemin Kurçenli

Yasemin KURÇENLİ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Yasemin KURÇENLİ'nin Özgeçmişi
Psikolog Yasemin Kurçenli 2013 yılı haziran ayında onur derecesiyle Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. üniversitenin son yılında Psikolojik Eğitim Travma Akademisinin Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danısmanlığı eğitim programına 1 yıl boyunca devam etti ve Aile Danısmanı & Çift Terapisi süpervizyonlarını tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programından 2017 Ocak ayında mezun olup;
Lisans eğitimi boyunca çeşitli kurumlarda ve projelerde gönüllü görev yapmıştır. Aynı yıllar içerisinde
NP Nöropsikiyatri Hastanesi'nde staj yapmıştır.
2015 yılında Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi'nde ergen ve yetişkin psikoloğu olarak görev almıstır. çeşitli kurumlarda seminerler vermekte ve öfke yönetimi grup terapisi alanında da çalışmaktadır.
Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi' nde 2015-2016 yılları arasında 1 yıl terapist olarak hizmet vermistır, 2013'ten itibaren de Kurçenli Psikoloji Aile Danısmanlığı ve Terapi Merkezinde Uzm. Psikolog olarak ailelere, çiftlere ve bireylere terapi hizmeti vermektedir.
Halen mesleğine istanbul Kadıköyde devam etmektedir. seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmakla birlikte, eklektik bir yaklasımı benimsemektedir. alanıyla ılgılı yenilikleri takıp etmekte, farklı ekollerdekı eğitimlerle(sema terapi,psikodrama,gestalt vs..) meslekı anlamda kendısını beslemeye devam etmektedır.
uyguladıgı testler:
MMPI test eğitimi- Üsküdar Üniversitesi
Psikolojik Değerlendirme Testler (Good- Enough, Gessell, Frostig, Metropolitan, Denver, Agte, Cattell 2A-3A, Benton, Bender- Gestalt, Peabody, Porteus)- Uzm.psk yasemin ozan
Yale- Brown, Beck depresyon Envanteri, Beck Anksiyete Envanteri, SCL-90, Dsm IV'ye dayalı Erişkin Deb/Dehb Tanı ve Değerlendirme Envanteri- Üsküdar Üniversitesi

Yasemin KURÇENLİ Tavsiye Yazıları Yasemin KURÇENLİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 G...Y (Danışan)
 IP: 95.12.92.BW

06-11-2018
 TavsiyeNo: 106536
Yasemin hanimi çalıştığım kurumun pdr servisinde tanima firsatim oldu. O donemde hamileydim ve iş stersiyle başedebilmem zorlaşmişti. Samimi ve güven veren yapisi, beni onunla özel konularda da danismanlik alma dusuncesine ilerletti. Bircok konuda destegini ve profesyonel gorusunu aldim. Hamilelik surecimi rahat gecirmemdeki en buyuk yardimcilarimdan oldu. Hamileliğim suresinde hormonal yapimdaki değisiklik, kilo alimim ve fiziki gorunumum ve sonrasi tum sureci mutlu ve guven dolu gecirdim. En onemli olan seyin bebegimin ve benim saglikli gecirmemiz oldugu icin profesyonel destek tam ihtiyacim olan seymis. Bu desteği Yasemin hanimdan aldigim icin cok sansliydim. Tanidiklarima guvenle tavsiye ettim. Tekrar sonsuz teşekkurler..
     Beğenin    

 Ceren T. (Danışan)
 IP: 31.155.122.YJF

03-10-2018
 TavsiyeNo: 105897
Bir arkadaşım aracılığıyla tanıştığım, başta büyük korkularla gittiğim fakat her seansta sabırla kendimi yeniden keşfetmemi sağlayan, duygularımı dışa vurmamda en büyük destek, güven duygusunu en içten hissettiren bir uzmandır. Psikologlara karşı önyargım varken süreci öyle güzel yönetti ki arkadaşlarımı yönlendirirken buldum kendimi. Zorlu bir yolculukla baş etmeye dair atılacak adımların en güveniliri olduğunu düşünüyorum. Her şey için çok teşekkürler.
     Beğenin    

 Gülay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.229.166.ZD

24-09-2018
 TavsiyeNo: 105713
Kendisi ile aynı iş yerinde çalışma fırsatı buldum... ✍️✍️✍️ Güleryüzlü, samimi, özverili, iletişimi güçlü, ve işinde çok başarılıdır. Konuştuğunuz zaman zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Sıkılmanın imkanı yoktur. Arı gibidir sürekli koşturur ve hiç yorulmaz 😀 Kendini geliştirmek sürekli çalışma halindedir. Bir diğer harika özelliği ise çok sağlam bir kitap okuyucusu olmasıdır. Kendisi ile çalışma olanağı da bulunduğumdan belirtmek isterim ki Yasemin hanımla çalışmak büyük bir keyifti.Kendisi içi dolu dolu bir kitap gibidir. Asla zamanınız boşa gitmez.
     Beğenin    

 Merve BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.101.44.YFF

22-09-2018
 TavsiyeNo: 105690
Arkadaşım sayesinde tanıştığım ve iyi ki de tanışmışım dediğim bir uzmandır kendisi. Güleryüzü, samimiyeti ve yansıttığı enerjisiyle ilk seans itibariyle hayatıma dokunduğunu düşünüyorum. Hem bilimsel yönleriyle aktardığı hem de tüm içtenlikle paylaştığı yorumları, verileri karşıya aktarması o kadar güzel ki seans esnasında zamanın nasıl geçtiğini anlamak zor. Biraz daha zamanımız olsa da biraz daha anlatsam hissi oluşuyor ve kendisiyle paylaşmak bana çok iyi hissettiriyor. Teşekkürler.
     Beğenin    

 Nilay T. (Danışan)
 IP: 31.223.2.YD

12-09-2018
 TavsiyeNo: 105504
Yasemin hanim gayet samimi yanindayken insan kendini gerilmeden rahat bir sekilde ifade edebiliyor. Elestiri ile yaklasmiyor kendimizle yuzlesmemize vesile oluyor. Hic bilmediğimiz farkli pencerelerden de bakabilmemiz icin yol gosterici ozelliklere sahip. Guleryuzlu ayrica kisisel mesafenize saygili fakat rahatlatici derecede samimi. Anlatmak istemediginiz yada tikandiginiz anda tek kelimesiyle cozulebiliyorsunuz. Ofisi gayet ferah ve ev sicakligi veriyor. Ofisteki renkler rahatlatici. Giderken bugun kendimle ilgili ne ogrenecegim acaba diye dusunmeden edemiyorum. Yakin cevreme tavsiye ettigim bir uzman.
     Beğenin    

 Hcret (Danışan)
 IP: 85.103.35.ZYJ

12-09-2018
 TavsiyeNo: 105488
Merhaba herkese öncelikle. Yasemin hanımdan uzun bir süre önce destek aldım. Kendimde bir psikoloji bölümü öğrencisiyim. Yasemin hanımı bir de o gözle inceledim. Yasemin hanımın konulara yaklaşma biçimi sizi oldukça güvende hissettiriyor. Güven de ve rahat hissettikçe size zor gelen konuları açabiliyor, ve bir uzmanla birlikte inceleyebiliyorsunuz. Terapide yaptığı ve bana öğrettiği uygulamaları hala kullanıyorum. Bana kitaplar tavsiye etmesi çok hoşuma gitmişti. Ondan önce de psikoloğa gittiğimden karşılaştırma yapma imkanı da buldum. Yasemin hanımla olan her terapim sonrasında farkındalık yaşadığımı hissediyordum. İnsanın gerçekten özelini, düşünme biçimini, ruh halini herkese açmaması, emanet etmemesi gerekir. Bir psikologda aranması gereken özellikler vardır ve bence hepsinin aynı anda o kişide toplanması gerekir. Uzmanlık, samimiyet, objektif bakabilme, önyargısız olma, danışana güven verebilme, süreci iyi yönetebilme, ilgi ve takip. Bu özelliklerin tümünün Yasemin hanımda mevcut olduğunu söylemem mümkün.
     Beğenin    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kurçenli Psikoloji-
Acıbadem Mah 4/6 Acıbadem/Kadıköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(534) 545 48 42  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1978
(40 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Yeditepe Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2013
(5 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel twitter hesabıKişisel instagram hesabı


Yasemin KURÇENLİ'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Yasemin KURÇENLİ Mesleki Videolar Videoları
-


06:14
Top