2007'den Bugüne 83,091 Tavsiye, 26,200 Uzman ve 18,427 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Tavsiye yazım neden değiştirildi, ismimi vermiştim neden kapatıldı?

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sitemize gönderilen tavsiye yazılarını prensip olarak olduğu gibi yayınlamaya gayret ediyoruz. Ancak yayın ilkelerimiz gereğince yazıda bazı düzeltmeler veya değişiklikler yapılabilmektedir, bunların şartları ve nedenleri şu şekildedir:

Tavsiye Yazıları içinde tavsiye edilen kişinin iletişim bilgileri, adres, telefon, eposta adresi, özgeçmişi vs. yayınlanmamaktadır.

Tavsiye edilen profesyoneller için sitemizde tavsiye yazısı ile birlikte otomatik bir sayfa açılmaktadır ve profesyonel sitemize ÜCRETSİZ şekilde üye olarak bu sayfada kendisi ile ilgili dilediği bilgileri kendisi yayınlayabilir. Bu açıdan tavsiye edilen kişinin özgeçmişi, yayınları, telefon, adres, epostası gibi bilgilerin tavsiye yazan ziyaretçimiz tarafından DEĞİL, tavsiye edilen kişi tarafından DİLERSE yayınlanmasını istiyoruz ve tavsiye yazıları içindeki bu tip ayrıntıları çoğu kez siliyoruz.

Ayrıca tavsiye edilen kişiler sitemiz üyesi olsa dahi, tavsiye yazılarına müdahale edemedikleri için bu yazılar içindeki hatalı iletişim bilgilerinin daha sonra güncellenmesi de mümkün olamamaktadır. Örneğin Amerikan Hastahanesinde çalışan bir doktor daha sonra Alman Hastahanesinde çalışmaya başladıysa, 2 sene önceki tavsiye yazısı içindeki "bu doktoru Amerikan Hastahanesinde görebilirsiniz" ifadesi sorun yaratmaktadır.

Tavsiye Yazıları içinde kötülenen isim/kurum/marka isimleri ile TÜM ilaç isimleri kapatılmaktadır:

Sitemizden yararlanan site ziyaretçilerimizin uzman desteği almadan ilaç kullanmasını istemediğimizden, tavsiye yazıları içinde verilen ilaç isimlerini kapatmaktayız.

Keza yasal nedenlerler memnuniyetsizlik/şikayet ifade edilen isim/kurum/marka isimleri de yazıdan çıkarılmaktadır.

Tavsiye Edilen kişiyi zor durumda bırakacak veya fazla kişisel, özel veya mizahi anılar, ifadeler, yorumlar yazılardan silinmektedir.

Örneğin çok kişisel veya duygusal nitelikte anılar, olumlu nitelikte olsa dahi tavsiye eden kişinin binlerce ziyaretçiyle paylaşılmasından rahatsızlık duyabileceği olaylar, fazla özel yorum ve ifadeler yazılar içinden çıkarılmaktadır.

Daha önceki tecrübelerimizden örnek vermek gerekirse, tavsiye edilen kişinin:
  • Her cuma X adresindeki halısahada maç yaptığının paylaşılması (Tavsiye edilen kişi bunun bilinmesinin istemiyor olabilir)
  • Çok seksi olduğu yorumunun yapılması (Fazla özel ve rahatsızlık verici)
  • Beşiktaşlı Bobo'ya benzediğinin yazılması (fazla gayrıciddi)
  • Çocukken onu ağlatan bir anının anlatılması (fazla kişisel)
gibi yorum ve ifadeler yazılardan çıkartılabilir.

Tavsiye Eden Kişinin İsmi BAZI DURUMLARDA yazıdan çıkartılabilmektedir:

Ziyaretçilerimize tavsiye yazısı yazarken isim vermeme hakkı verilmektedir. Dileyen ziyaretçilerimiz tavsiye yazılarını "rumuz" kullanarak gerçek kimliklerini belirtmeden yazabilirler. Buna rağmen kimliğini açıkça yazan ziyaretçilerimizin yazılarını çoğu kez bu haliyle onaylamaktayız.

Ancak hassas bazı konularla ilgili yazılarda, ziyaretçimiz ismini kendisi vermiş olsa dahi, ilerde bundan pişmanlık duyabileceğini düşündüğümüzden insiyatif alarak ismi kapattığımız zamanlar olabilmektedir. Örneğin ruh ve sinir hastalıkları, kadın hastalıkları, estetik operasyonlar gibi bazı branşlardaki yazılarda bazı durumlarda isimler editörlerimizce kapatılabilmektedir.

Tavsiye yazan ziyaretçimiz ismini açıkça verdiği halde, bu isim editörlerimizce kapatılmışsa ve tavsiye eden bizimle tekrar temas kurarak isminin açıkça yazılması konusunda ısrarcı olursa, bu durumda da bu isteğini yerine getirmekteyiz.

Ancak unutulmamalıdır ki, tavsiyeediyorum.com'da yayınlanan yazılar milyonlarca okuyucuya ulaşmakta, arama motorlarında kaydedilmek ve yıllar sonra dahi isminiz internette arandığında istemediğiniz kişilerin karşısına çıkabilecek yazılardır. Bu nedenle özellikle hassas branşlarda tavsiye eden ziyaretçimizin ismini açıkça paylaşmamasını önermekteyiz.

Tavsiye Eden Kişinin Telefonu ve BAZI DURUMLARDA eposta adresi yazıdan çıkartılabilmektedir:

Bazı ziyaretçilerimiz tavsiye yazılarının inanırlılığını arttırmak için yazıları içinde telefon numaralarını veya eposta adreslerini verebilmektedirler.

Yukarıda isim için belirtilen çekinceler kapsamında bu bilgiler de bazı durumlarda editörlerimiz tarafından çıkartılabilmektedir.

Ancak yine yukarıda belirtildiği üzere, editörlerimizin bu işleminden sonra bizimle temas kurarak eposta adresinin yeniden yazıya açıkça eklenmesini isteyen ziyaretçilerimizin bu isteklerini de yerine getirmekteyiz.

16213 okuyucu tarafından okundu.


07:11
Top