2007'den Bugüne 83,150 Tavsiye, 26,211 Uzman ve 18,446 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Üyelerimizin bilgisayarlarından yazılan tavsiye yazıları nedir, bu yazılara ne kadar güvenilebilir?

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
TavsiyeEdiyorum.com olarak sitemize gelen tüm tavsiye yazılarını dikkatli elemelerden geçirdikten sonra yayınlıyor ve Güvenilirlik Taahhütümüzün bir parçası olarak kendisi hakkında tavsiye yazısı yazan uzmanlara asla tahammül etmiyor ve bu kişilerin isimlerini gerektiğinde sitemizden tamamen ve geriye dönüşsüz olarak çıkartıyoruz.

Ancak bazı üyelerimiz müşterilerinin kendilerini ziyaretleri sırasında, sitemize işyerlerindeki kendi bilgisayarlarını kullanarak tavsiye yazısı yazmalarını yönünde bir talepte bulunduğundan tavsiye formumuz içinde böyle bir seçenek yerleştirdik.

Buna göre bir uzman hakkında tavsiye yazısı yazan ziyaretçimize bu yazıyı kendi bilgisayarından mı, yoksa tavsiye ettiği kişinin kişisel/kurumsal bilgisayarından mı yazdığı sorulmakta ve bu soru yanıtlanmadan tavsiye yazısı sisteme kabul edilmemektedir. Ziyaretçimiz bu yazıyı tavsiye ettiği kişinin kullandığı veya çalıştığı kurumdaki bir bilgisayar aracılığıyla sitemize göndermekte ise ve bu durumu ilgili seçeneği işaretleyerek açıkça belirtirse, bu yazıyı bu notu da ekleyerek sitemizde yayınlıyoruz. Bu tip tavsiye yazıları çoğu kez güvenilir ve üçüncü kişilerden gelen yazılar olacaktır, zira ziyaretçimiz yazıyı yazarken tavsiye ettiği kişinin bilgisayarını kullandığını zaten en baştan, kendiliğinden ve dürüstçe belirtmiştir.

Bununla birlikte eğer bir yazının tavsiye eden tarafından kendi bilgisayarı kullanılarak yazıldığı ve bu bilgisayarın tavsiye ettiği kişi ile bir ilgisi olmadığı beyan edildiği halde, bu beyanın gerçek olmadığı ortaya çıkarsa bu durumda bu yazıyı reddediyor ve gerek yazıyı yazan kişiyi, gerekse tavsiye edilen uzmanı "hile girişimi" nedeniyle uyarıyor ve gerektiğinde uzmanın ismini de Güvenilirlik Taahhütümüze istinaden sitemizden tamamen çıkarıyoruz.

Müşteri ve arkadaşlarına kendi kişisel ve kurumsal bilgisayarını kullandırarak tavsiye yazısı yazdıran uzman üyelerimizin, yazıyı yazan kişilere nezaret ederek yazının yazıldığı sırada "Bu bilgisayar tavsiye ettiğim kişi tarafından kullanılan bir bilgisayardır" seçeneğini işaretletmeleri gerektiğini ÖNEMLE hatırlatıyoruz. Eğer bu durumun kontrolü tavsiye eden kişi tarafından yapılamıyorsa bu durumda üyemizin bilgisayarını başkalarına kullandırtmaması ve müşterilerini tavsiye yazılarını kendi bilgisayarlarından yazmaları konusunda yönlendirmeleri beklenmektedir. Aksi durumun tesbiti halinde bu girişimden kendi bilgisayarını müşterisine kullandıran profesyonel üyemizi sorumlu tutmaktayız.

TavsiyeEdiyorum.com olarak çok yetkin bir teknik ekiple, sitemiz için yurtdışında özel hazırlanmış bir yazılımla ve dikkatli ve özenli çalışan bir editör grubu ile çalıştığımızdan bu hile girişimlerini çoğu kez başarıyla tesbit ettiğimizi de belirtmek isteriz.

Konuyla ilgili istatistiklerimizi Güvenilirlik Taahhüdümüzün bir parçası olarak söz konusu sayfada bulabilirsiniz.

Ayrıca üyelerimizin çalıştıkları kurumlar sistemlerinden veya kişisel bilgisayarlarından yazılan yazılar bu durumun yazı gönderilirken belirtilmesi dışında, sitemizin diğer tavsiye kriterlerine ve güvenilirlik taahhüdüne de uygun nitelikte olmalıdır. Bu yazıların tavsiye eden ziyaretçi adına başkası tarafından değil, doğrudan tavsiye eden ziyaretçi tarafından yazılması, eposta adresi ve TC kimlik numarası olarak da tavsiye eden ziyaretçinin kişisel bilgilerinin kullanılması beklemektedir. Yazı uzman ya da yanında çalışanlar tarafından değil, bizzat tavsiye eden ziyaretçi tarafından kaleme alınmalı ve onun kendi düşünce ve görüşleri ile ifade ve üslubunu taşımalıdır.

Sitemize kayıtlı uzman üyelerimizin bu konuda azami hassasiyet göstermeleri ve özellikle yanlarında çalışan personeli de bu konuda eğitmeleri beklenmektedir.

20415 okuyucu tarafından okundu.


14:33
Top