2007'den Bugüne 83,503 Tavsiye, 26,240 Uzman ve 18,618 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Pedagoga Gitmekten Utanmayın! Birkaç Tavsiye ile Çocuğunuzun Hayatını Değiştirebilirsiniz!
YAZI #653 © Yazan Dr.Psk.Sevil YAVUZ | Yayın Aralık 2009
Birkaç Tavsiye ile Çocuğunuzun Hayatını Değiştirebilirsiniz. Aileler Pedagog Sevil Yavuz'e Bir Defa Danışarak Pratik Önerilerle Çocuklarının Hayatlarını Değiştiriyor...

Sevgili Anne Babalar,

Pedagoga Gitmekten Utanmayın!

Birçok aile çocuğunu bir pedagoga götürdüğünü çevresinden saklar. Çevresinin kendilerini ya da çocuklarını problemli göreceğinden kaygılanır. Oysa bir pedagoga gitmek bir dişçiye, bir çocuk doktoruna gitmek kadar doğal ve çocuğunuzun ruh sağlığı ve sağlıklı gelişimi için gereklidir.
Sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirebilmek için doğuştan anne baba olma sanatıyla doğmuyorsunuz. Farkında olmadan çocuğunuza hatalı yaklaşabilir, çocuğunuzun gelişimi ve psikolojisini olumsuz etkileyebilirsiniz.

Çocuğunuzun Sağlıklı Gelişimi ve Ruh Sağlığı için Mutlaka Pedagog Danışmanlığında Çocuğunuzu Büyütmelisiniz!

Oysa sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek için mutlaka profesyonel bir destek almak gerekiyor.
O-6 yaş döneminde her yaşta en az bir defa çocuğunuzun gelişimini ve psikolojisini pedagoga kontrol ettirmeniz ve gelişimini desteklemek için tavsiyeler almanız ilerde çıkabilecek birçok problemin önüne geçecek ve defalara pedagog ve çocuk psikiyatrisine gitmenize gerek bırakmayacaktır.

Hayat Şartları Çocukların Psikolojisini Bozuyor ve Çocuk Olduklarını Unutturuyor!

Özellikle günümüzün değişen şartları, hayat zorlukları, çocukların apartman dairelerine büyümesi, sınav odaklı eğitim ve uzun okul saatleri ve yorucu okul programıyla birlikte çocuklar sanki minyatür yetişkin gibi görülmekte ve çocuk olduğu unutulmaktadır. Bu da birçok davranış problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bir çocuk olarak bu kadar stres ve yükün altından kalkamayan çocuk duygusal ve sosyal birçok problemle yüzleşmektedir. Eğer bu dönemde çocuklarınıza nasıl yaklaşacağınızı bilmezseniz çocuktaki davranış problemleri kalıcı gale gelerek giderek artmaktadır.

Birkaç Tavsiye ile Çocuğunuzun Hayatındaki Olumsuz Şartları Tespit edebilir ve Çocuğunuzun Gelişimini ve Ruh Sağlığına Destek Olabilirsiniz.

Birkaç tavsiye ile bunların önüne geçebilirsiniz. Bunun için hala geç değil. Çocuğunuzu büyütürken bir pedagoga gitmekten utanmanıza ve sıkılmanıza gerek yok

Bir pedagoga giderek çocuğunuzun hayatında her şey olunda mı öğrenebilir ve sorunları erken fark ederek problemlerin büyümesini önleyebilirsiniz.
Merkezimize çocuğunuzu bir defa getirerek, çocuğunuzun gelişimi ve psikolojisini kontrol ettirmekten şey kaybetmezken, belki hiç sorun gibi görmediğiniz birçok problemin farkına vararak çocuğunuzun sağlıklı gelişimini destekleyebileceksiniz.
Artık Birçok Aile Parenting Skills & Counseling’e bir defa danışmak için gelip, sorunlarını kendileri çözüyorlar!

Artık birçok aile özellikle arkadaş tavsiyesi ile Parenting Skills & Counseling’ e büyük bir sorun yokken geliyor ve bir defa görüşmeyle birçok hatalı yaklaşımların ve çocuğun çevresindeki olumsuz şartların farkına “birkaç tavsiye ile” vararak, problemlerini kendi başlarına çözüyorlar.

Merkezimize sadece bir defa danışmanlığa gelip, problemlerin çözen ailelerimiz duygularını şu şekilde açıklıyor!

Merkezimize gelerek bir defa danışmanlık alıp, çocuklarına karşı davranışlarını değiştiren birçok aile neden biz daha önce burayı ziyaret etmemişiz diyerek duygularını açıklıyorlar.

Ailelerimizden sadece bir kaçının duygu ve düşünceleri;

Bir Anne: “Sevil Hanım, kızıma oğlumdan daha farklı davrandığımı sizin sayenizde fark ettim. Meğer şu zamana kadar kızıma karşı ön yargılı davranıyormuşum”

9 yaşında kız çocuğu: “Anne Sevil Abla senin kafana bir şey mi vurdu, orya gittiğimizden beri bize iyi davranıyorsun!”

3 Yaşında erkek çocuğu: “Anne ben o ablayı çok sevdim. Yine oraya gidelim.”

Bir Anne: “Sevil Hanım, önerileriniz doğrultusunda davranışlarımızda bazı değişiklikler yaptık ve inanın mucize gibi geldi”

Bir Baba: “ Eşim bir pedagog gitmek için beni bir sene boyunca ikna etmeye çalıştı. Keşke daha önce gelseymişim”

Bir Baba: “ Oğluma bir şeyler öğretmeye çalışıyordum ve her şeyi ne olduğunu soruyordum. Şimdi hatamı fark ettim.

Bir Anne: “ Bana 6 aylık bebeği neden pedagoga götürüyorsun diye arkadaşlarım gülüyordu. İyi ki de gelip, gelişim kontrolü yaptırmışız ve sizden tavsiyeler almışız.”

Bir Anne: “Sevil Hanımın gözlemleri gerçekten çok doğru ve kesin. Oracıkta hemen soru alanını bulup gidermeye yönelik yöntemler öneriyor. Zaman kaybımız hiç olmadı. Çocuğumu iyi ki kendine götürmüşüm. Kendine çok teşekkür ederim. Aşamayacağımız sorunlarla boğuşarak aslında çocuğumuza zarar verdiğimizin farkına varmamız gerekiyor. Çünkü ilerleyen yaşlarda bunları değiştirmek daha da güçleşiyor, çocuğun sorunlar kişilik özelliği halini alabiliyor...

Bir Anne: “İki çocuklu bir anne olarak Sevil hanımla daha uzun süreler geçireceğimden eminim. Çocuklarınız sorunlu olsun veya olmasın profesyonel yardım almak için kendisini gönülden tavsiye ediyorum.”

Bir Baba: “Her İnsan Çocuk Pedagogu Olabilir, ama Her İnsan Çocuk Pedagog'luğunu Yüreği ile Yapamaz! İşte tam bu noktada Sevgili Sevil Gümüş ile yollarımız kesişti... Kendisi yaşama yüreği ile bakan ve çocukların da yüreğine dokunarak onların gelişiminde destek sağlayan özel bir insandır. Sorunlu çocuk yoktur, sorunlu aile vardır! Sorunlu çocuğu olmadığı, yalnız sorunlu ailenin olabileceği düşüncesi ile yola çıkarak ailelere de bu konuda destek veren Sevil Gümüş'ü ben tanıdığım için çok şanslıyım...

Bir Anne: “Sevil hanım bana tavsiyelerde bulundu, verdiği tavsiyelere uydum, kızım 2 haftadır odasında uyuyor, müthiş olumlu değişimler gözlüyoruz. Uzman bir kişinin desteği inanın insana güç veriyor,daha kararlı ve net tavırlar çiziyorsunuz çocuğunuza karşı ve kısa zamanda sonucu alıyorsunuz.Sevil hanım iyi ki varsınız ve bundan sonra hep yanımızda olacaksınız....

Bir Anne: Başımız ağrıdığında veya grip olduğumuzda nasıl hemen doktora gidiyorsak çocuklarımız bizim geleceğimiz. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Onların beden ve ruh sağlığı çok önemli... Sağlıklı nesiller yetiştirmek için sadece aşılarını yaptırmak ve rutin kontrollerini yaptırmak yetmiyor... Her yönden sağlıklı çocuklarımız ve güzel bir gelecekleri olmasını istiyorsak onları Sevil Ablamızla da tanıştırmakta yarar var diye düşünüyorum.

Bir Anne: Pek ofis demek istemiyorum bizleri evimizde, çocuğu ise oyun parkında hissettiren bir mekan. Görüşmemiz çok iyi geçti ve kafamda oluşan birçok soru işaretine cevap buldum. Oğlum içinde çok güzel geçtiğine eminim çünkü oradan ayrılmak istemedi. Benim gibi sorunlar yaşayanla tavsiye ediyorum. Ayrıcaaaa, fındıklı kurabiyeyi de mutlaka yiyin.

Bir Anne: Bundan sonra Sevil Hanım benim yeryüzündeki iyilik meleğim... Sevil Hanım çok sıcakkanlı, cana yakın, yardımsever, kendini çocuklara ve mesleğine adamış bir insan... Başarılarının daha da katlanacağına, bu meslekte çok iyi yerlere geleceğine, çok güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum... Sevil Hanım, size yürekten teşekkür ediyorum, tüm dualarım sizinle... Tüm annelere tavsiye ediyorum. Dünyada böyle güzel insanların olduğunu bilerek yaşamak huzur veriyor insana... Güzel gönlünüzdeki tüm dileklerin gerçekleşmesi dileğiyle...

Bir Anne: Bize 1.sınıfın zorluklarını anlattı ve tavsiyelerde bulundu. Eşim ve ben Sevil Hanımın tavsiyelerine uyduk ve 1.dönemi sorunsuz atlattık. Kızım okumaya çok erken geçti ve karnesi çok iyi geldi. Kendisine tavsiyeleri ve ilgisi için teşekkürler.

Bir Anne: Sevil Hanıma gitmeden önce kızımla ilgili çok kaygılı ve tedirgindim ama karşılaştığımızda pozitif yaklaşımı ve konuşmalarıyla oldukça rahatladım kaygı ve tedirginliğim ortadan kalktı kızımla ilgili neler yapmam konusunda nasıl bir tutum sergilemem konusunda tavsiyelerde bulundu ve yönlendirdi.

Bir Baba: Anne-Baba olarak çocuklara verdiğimiz özen ve ilgiyi yeri geldiğinde kendimize veremiyoruz. Gene de çocuklarla aramızda iletişim kopuklukları yaşanıyor hangi yaşta olurlarsa olsunlar mutlaka bir uzmandan yardım almamız gerekiyor. Eğer hala bu konuda tereddütleriniz varsa Pedagog Sevil Gümüş ile irtibata geçiniz.

Bir Anne: “Oğlum 3 yaşına Ağustos ayı itibariyle girmesine rağmen konuşamaması beni rahatsız etmesi nedeniyle bir pedagog arayışı içine girdim. Sevil Gümüş sıcakkanlılığı güler yüzü ile oğlumu ve bulunduğu çocuk ortamı için hazırlanmış olan evden zor çıkardık çok memnun kaldı tabi çocuğumun memnun olması bizim için en önemlisi idi. Şimdi çocuğum yavaş yavaş konuşma çabalarına başladı çok teşekkürler Sevil hanım sağ olun var olun iyi ki varsınız. Bu konularla ilgili eğer sorunlarınız var ise mutlaka Sevil Gümüş'e uğramanızı onun yönlendirmelerini dikkate almanızı önemle tavsiye ediyorum. Birde Sevil hanımın içgüdülerinin çok kuvvetli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Teşekkürler her şey için.

Bir Anne: EVET DÜNYADA BÖYLE İNSANLARDA VAR!3 yaşındaki oğlumun sorunlarını anlattığım zaman bana nasıl bir yaklaşım yapacağımı sevgiyle yaklaşmam gerektiğini ve bir sürü nasihatte bulundu.Beni rahatlattı kendime olan güvenimi geri kazanmam için yol gösterdi.inanın onunla konuştuktan sonra bile ne kadar rahatladığımı anladım.çok yumuşak, iyi kalpli bir insan.Öyle bir arkadaş kazandığım için çok mutluyum.çünkü insana gerçektende arkadaş gibi yaklaşıyor.sizi çok sevdim sevil hanım.....

Bir Baba: Sevil hanımın çocuklara karşı yaklaşımı, eksik yanlarını bulup çözüm üretmesi de çok güzel. İlk görüşmemizde bizlere ve oğluma çok faydası dokundu. Biz Sevil hanımı çok beğeniyoruz, sizlere tavsiye ediyoruz.

Bir Anne: Bu beni çok rahatlattı çaresizlik hissinden kurtuldum ve Sevil Hanımın söylediklerini uyguladım.2-3 gündür oğlum uyku konusunda hiçbir problem çıkarmıyor. Şiddetle tavsiye edebileceğim, gerçekten işini seven ve çok iyi yapan bir doktor.

Bir Anne: Sevil hanıma Teşekkür ediyorum ve diyorum ki TÜRKİYE SİZİN GİBİLERLE GURUR DUYUYOR... Sorunlarınızı hiç çekinmeden Sevil hanıma sorun en iyi cevabı alacaksınız Sevil Hanımı tavsiye ediyorum...

Bir Anne: Bora(9,5 yaşında) daha önceki merkeze sadece bizi mutlu edebilmek adına katılmayı kabul etmişti. Ama bu sefer durum çok başkaydı. Çünkü Bora Sevil Hanımı çok sevmiş ve kendine çok yakın hissetmişti. Her şeyden 5 dakika içinde sıkılan çocuk orada saatler geçirdikten sonra özel bir insan olduğunu hissetmişti. Tabi bu durum Sevil Hanımın çocuklara yaklaşım tarzını çok iyi bilmesi ve o güveni vermesinden kaynaklanıyordu.

Terapi istediğimiz güzellikte devam ederken bir anda Bora da bir patlama oldu ve ağlama nöbetine girdi. Babası ve ben önce bu duruma bir anlam veremedik. Oğlumuz içerde Sevil hanımla konuşup deliler gibi ağlarken bende dışarıda ne olduğunu anlamadan onun üzüntüsüne ağlamaya başladım. Daha sonra anladık ki aslında iyi olduğunu düşündüğümüz biricik oğlumuzun içinde çok büyük fırtınalar, öfke ve kızgınlıklar yatıyormuş. Bu durumun daha ilk terapide ortaya çıkması inanılmaz bir durumdu bizim için... Böyle bir olayı hiç beklemiyorduk bu bizim için büyük bir mucizeydi.

Çünkü ilk terapide önemli bir yol kat etmiştik. Sevil hanım bize bir oyun abisi önerdi ve hemen bu abiyi bulduk oğlumuzla tanıştırdık. Oyun abisini çok sevdi ve onunla ilk görüşme için geri sayıma başladı bile.

Bora eve geldikten sonra yemeğini yedi ve ;” Anne kendimi hiç bugün hissettiğim kadar iyi hissetmemiştim” dedi. İnanın bu bile benim için yeter de artardı bile. Dertleştik konuştuk çözüm yolları aradık. Uzun zamandır bunları yapamıyor ve çok üzülüyorduk. Her zamanki saatinden daha erken yatmak istedi. Yatarken; “Sevil Hanım ile tanıştırdığın için sana teşekkür ediyorum”; dedi.

Oğlumun öz güveni yerine gelemeye başlamıştı bile... Sevgili Sevil Hanım size sonsuz teşekkür ediyorum. Anlayışınız, güveniniz motive etmeniz, güler yüzlülüğünüz ve sabrınız için binlerce kez teşekkür ediyorum. Oğlumu bize geri kazandırdığınız içinse size minnettarım...

Kısacası, Birkaç Tavsiye ile Çocuğunuzun Hayatını Değiştirebilirsiniz. Aileler Pedagog Sevil Gümüş'e Bir Defa Danışarak Pratik Önerilerle Çocuklarının Hayatlarını Değiştiriyor...

Daha fazla ailemizin duygu ve düşüncelerini öğrenmek için Parenting Skills & Counseling web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Sevil YAVUZ Fotoğraf
Dr.Psk.Sevil YAVUZ
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Doktor Pedagog - Klinik Psikolog
Pedagog, Klinik Psikolog, Oyun Terapisti, Akademisyen, Yazar, Emdr Terapisti
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi175 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Psk.Sevil YAVUZ'un Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,618 uzman makalesi arasında 'Pedagoga Gitmekten Utanmayın! Birkaç Tavsiye ile Çocuğunuzun Hayatını Değiştirebilirsiniz!' başlığıyla benzeşen toplam 18 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


18:04
Top