2007'den Bugüne 83,083 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,425 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


TavsiyeEdiyorum.com'da niçin Şikayet mesajları yayınlanmıyor?

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
TavsiyeEdiyorum.com adından da anlaşılacağı gibi bir 'tavsiye' portalıdır. Amacımız site ziyaretçilerimizin hizmet aldığı/tanıdığı ve memnun kaldığı profesyonel meslek sahiplerini diğer site ziyaretçilerimize tavsiye etmesidir. Bu şekilde en çok tavsiye edilen ve beğenilen profesyonellerin öne çıkmasını ve aynı konuda hizmet almayı planlayan konuklarımız tarafından rahatça bulunabilmesini amaçlıyoruz. Bir diğer deyişle sitemiz alanlarında beğenilen profesyonelleri, eleştiri mesajları yoluyla değil, gelen beğeni mesajları yoluyla belirleme hedefindedir.

Sitemiz bir şikayet portalı olmadığından, sitemizde şikayet, eleştiri veya memnuniyetsizlik yazılarına yer vermiyoruz. Bir profesyonel hakkında şikayeti olan ziyaretçilerimizin o kişi hakkında yasal haklarını kullanmalarını ve tavsiyeediyorum.com'dan ise sadece memnun kaldıkları profesyonelleri herkese duyurmak için yararlanmalarını istiyoruz.

Bir profesyonelden hizmet alan bir müşterinin o kişiden memnun kaldığız zamanlar olacağı gibi, memnun kalmadığı zamanlar olacağını da muhakakktır. Eğer bu konuğumuz bu profesyonelin eksikliklerine rağmen o kişiyi tavsiye ediyor ve tavsiye yazısı içinde 'yapıcı' eleştirileri de belirtiyorsa, bu yazıları yayınlıyoruz. Ancak konuğumuz o profesyoneli tavsiye etmiyor ve diğer konuklarımızın ondan hizmet almamasını öneriyorsa bu durumda bu yazının metnini sitemiz içinde herkese açık olarak yayınlamıyoruz.

Ancak site ziyaretçilerimiz bu memnuniyetsizlik mesajlarının da özel bir değeri olduğunun bilinciyle ve eleştirilen profesyonele ışık tutması açısından, bu şikayet yazılarını da -yapıcı eleştiri şeklinde iletilmiş ve özenli kaleme alınmış olması şartıyla- veritabanımızda özel bir alanda saklıyor ve sitede yayınlamasak dahi, profesyonelin kendisine iletiyoruz. Bu şikayet mesajlarının üyemiz tarafından bir özeleştiri sebebi olmasını ümid ediyoruz.

Ayrıca bir profesyonel hakkında ciddi bulduğumuz fazla sayıda şikayet/eleştiri mesajı alırsak ve şikayetlerin sayısı da tavsiyelerin sayısını geçiyorsa bu profesyonelin ismini de sitemizden çıkartıyoruz.

Bununla birlikte sitemizde gerek yasal nedenlerle, gerekse misyonumuz itibariyle memnuniyetsizlik içeren yazılar kamuoyuna açık olarak yayınlanmamaktadır.

73478 okuyucu tarafından okundu.


17:39
Top