2007'den Bugüne 83,584 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Şeyma KAVUNCUOĞLU
Uzman Diyetisyen - İstanbul

Şeyma KAVUNCUOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi17 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

17

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Şeyma KAVUNCUOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Şeyma KAVUNCUOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Kübra GÜVEN DİRİCANPsk.Kübra GÜVEN DİRİCAN
Kübra Hanım ile aynı hastanede çalışmaktayız kendisinden terapi anlamında destek almadım. Çalıştığı hastanenin diyetisyeni olarak kendisine yönlendird...

Şeyma KAVUNCUOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Şeyma Kavuncuoğlu Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Merdivenköy Mahallesi,ressam Salih Erimez Caddesi,uğur Apt. no:3/4 Kadıköy/İstanbul 
Telefon 1 :
0(543) 378 32 38  
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilim Üniversitesi (2013 Mezunu)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Şeyma KAVUNCUOĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Obezite (Şişmanlık) Tedavisi
Kilo Koruma
Zayıflık Tedavisi
Diyabette Beslenme
İnsülin Direncinde Beslenme
Kolesterol Yüksekliğinde Beslenme
Tiroid Hastalıklarında Beslenme
Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenme
Gut Hastalığında Beslenme
Karaciğer Hastalıklarında Beslenme
Böbrek Hastalıklarında Beslenme
Gebelik Döneminde Beslenme
Emzirme Döneminde Beslenme
Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Beslenme
Sporcularda Beslenme
Besin İntoleransı Durumlarında Beslenme

Şeyma KAVUNCUOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Mert
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mart.2018
TavsiyeNo: 102973
Öncelik ile Medivia Hastanesine ve Saygı değer Diyetisyenim Şeyma Ungün Hanımefendiye Uzman bilgisi Muhteşem ilgi ve yakınlığın'dan ötürü şükran ve minnetimi iletmek istiyorum 1 buçuk aydır Hastası olarak 12 kilo verdim harika geçiyor ümit ederimki Kilo problemi olan Değerli Vatandaşlarımızda başvursunlar En kısa zamanda tabiki kendi iradeleri ve Kıymetli Diyetisyenim Şeyma hanımefendi ile güzel başarılara imzalarını atacaklarına eminim Bana kilo yakışıyor demeyin lütfen sağlığınızı hayatınızı bir düşünün tekrardan Kıymetli Diyetisyenim Şeyma Ungün Hanım efendi ve Medivia hastanesine şüklarımı bir borç bilirim Sevgiler ve Saygılar...
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
C.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101637
Diyetisyen Şeyma Hanımla tanışmam aynı hastanedeki Dahiliye Doktorunun tavsiyesiyle oldu. Fazla kilolarımdan dolayı sağlığımın bozulma riski ile karşı karşıya kalmıştım ve acilen kilo vermem gerektiği söylenmişti. Bunun üzerine yonlendirildigim Diyetisyen Şeyma Hanımla tanışmış oldum. 115 kg. olarak başladığım diyet serüvenim Şeyma Hanımın müthiş desteği ve motivasyonu ile 6 ay sonra yaklaşık 80 kg. ile son buldu. Hemen hemen bütün değerlerim normale döndü. Eğer kilo problemine bağlı sağlık sorunları yaşıyorsanız veya böyle bir endişeniz varsa, Diyetisyen Şeyma Hanımı tavsiye ederim. Güler yüzü ve kişiye özel diyet listeleriyle tam motivasyon sağlayarak, kilo vermenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Tabi kişinin kendisinin de gayret göstermesi şartıyla. Herkese iyi günler dilerim.
     3 Beğeni    
Cansu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101629
Merhabalar Daha öncede bir diyetisyen eşliğinde zayıflamak için programa girdim ama 8 ay boyunca yalnızca 8-9 kg civarında kg verebilmiştim ve bıraktığım anda geri almıştım.yediğim yemeklerin ne olduğunu bana ne zararı ne faydası olduğunu bilmeden yiyordum.aynı zamanda hipotroidi hastasıyım ve kg vermem diğer insanlara oranla daha zordu.Şeyma hanımla tanıştım ve birlikte bu yola çıktık 5,5 ayda 29 kg dan kurtuldum 3 aydır korumadayım ve nezaman fikirlerine ihtiyaç duysam hiç çekinmeden arayabilirim.Aslında diyet yapmayı değil doğru beslenmeyi öğrendim.Amaç kg vermekse önce sağlıklı beslenmeyi öğrenmek gerek sonrasında hedefe odaklanmak gerek ve bu yola çıktığınızda mutlaka bir uzmandan destek almanız gerek ben doğru kişiyle bu yola çıktım ve çok mutluyum burdan kendisine teşekkürlerimi sevgilerimi iletiyorum.Beni gören çevremden,ailemden herkes şuan kendisiyle irtibatta :) ve bana dönüş yaptıklarında çok güzel cevaplar alıyorum.Şeyma hanımcım sizi seviyorum 😘 ve çok teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Özge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101623
İnsülin direnci sebebiyle senelerdir kilo problemin vardı. Önceki yıllarda ilaç sayesinde kilo vermiştim ancak tekrar aynı kiloları geri almaya başlayınca profesyonel destek almak için arkadaşımın da tavsiyesiyle gittim. Canayakınlığı ve güleryüzlü olması sayesinde Verdiği beslenme programına uyarak ilaç bile kullanmama gerek kalmadan 5 ayda 15,5 kilo verdim. Kendisine destekleri için teşekkür ederim. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Kübra GÜVEN DİRİCAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101618
Şeyma hanım ile hem birlikte çalışma hem de kendisinden profosyonel destek alma şansı yakalamış bir psikolog olarak, kendisini bugüne kadar tanıştığım diğer diyetisyenlerden ayrıan en önemli özelliğinin, meslek aşkı, mesleğinde sağlıklı psikolojik yaklaşıma çok özen gösteriyor olması, motivasyon ve hızlı başarı sağlatması olduğunu söyleyebilirim. Çok kısa bir sürede hedef belirlediğimiz kiloya ulaşmamı ve diyetin sadece kilo vermek amaçlı değil sağlıklı beslenmek için bir yaşam düzeni olduğu algısını benimsememi sağladı. Kendi yaşadığım bu tecrübe ardından gönül rahatlığı ile ihtiyaç duyan danışanlarım ve çevremi kendisine yönlendirmeye başladım ve çok olumlu geri dönüş ve memnuniyetler aldım. Kendisi ile tanışmış olmayı çok büyük bir şans sayıyor, meslek hayatındaki başarısının daim olmasını diliyorum.
     3 Beğeni    
A.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101613
Tiroiti yavaş çalışan biriyim ve yoğun ders programımımdan ötürü spor yapamama rağmen harika diyet listeleri hazırlıyor Şeyma hanım. Aç kalmak imkansız, eğer uyarsanız sağlıklı şekilde kilo vermeniz garanti oluyor. Bunun dışında güler yüzlülüğü, samimiliği ve hastalarıyla ilgisi olmak üzere gerçekten diyetisyende olması gereken tüm pozitifliğe sahip. Her diyetisyende olduğu gibi öncelikle varsa bir hastalığınız sorulur ve ölçüme çıkarsınız daha sonrasında nefret ettiğiniz bir yiyecek varsa (mesela peynir sevmiyorsanız) buna uygun bir şekilde diyet listeniz hazırlanır. Amaç sizi aç bırakıp zayıflatmak değildir asla, Şeyma hanım buna çok önem veriyor ve canınızın çok çektiği bir yiyecek varsa bunu ilettiğinizde size neleri kısıp nelere yer verebileceğinizi net şekilde açıklıyor. Dışarıda iseniz ve ana öğün ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız kendisine danışabiliyorsunuz, ulaşmada sıkıntı yaşamıyorsunuz.
     1 Beğeni    
Firdevs FSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101607
Tavsiye üzerine kendisi ile tanıştım yaklaşık 8 ay gibi süre de 25 kg verdim Şeyma hanım gerek bilgisiyle ,gerek motivasyonlarıyla hastlarıyla birebir yakın takipte olup çok yardımını görmüşümdür. Şuan özel sorunlarımdan dolayı şeyma hanımla devam etmiyorum tekrar kendisiyle yeni bir başlangıç yapıcam verdiğim kilolar 10 aydır aynı bu da nasıl iyi sonuç aldığımın göstergesidir bilinçli olarak dikkatte ediyorum ama tekrar kendisininde yardımlarıyla kilo vermek istiyorum . Kişiye özel diyet listesi çok sıkmadan , çok baskı yapmadan eğlenceli keyifli çok güzel bi diyet listem oldu , bazı zamanlar uymadığım olmuştu fakat birlikte güzel sonuçlar çıkardık benim için Şeyma Hanım bi diyetisyenden daha çok size ayna olan ve sizi gerçekten çok iyi tanıyan bir arkadaş gibi hissettiren alanın da genç bir uzman kendimi tekrar yenilemek ve tekrar güzel sonuçlar almak için gideceğim diyetisyendir eğer kilolarınızı kendi başınıza çok uğraşıp sonuç alamadıysanız Şeyma Hanımı bi ziyaret edin derim , başarıların devamını diliyor bu alanda daha güzel yerlerde olucağınıza en içten duygularımla inanıyorum .
     1 Beğeni    
Ezgi GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101606
“Süt olur ye” diye ağzıma tatlıların tıkıştırıldığı ve iyice şiştiğim bir süreçte danıştım kendisine. Hem sütümü artıracak hem de zayıflatacak zorlamayan bir program hazırladı bana. Emzirme dönemimde -aradaki kaçamaklarım ve pek spor yapmayışıma rağmen- iki ayda dokuz kilo vermemi sağladı. Bir de sözünden çıkmasam neler olacakmış demek. Hiçbir şey söylemese sadece güler yüzüyle bile insanı motive edebilir. Değil hamilelik öncesi, düğün kilomdan dahi daha azına erişeceğim sayesinde. Okuyorsa bir de buradan teşekkür ederim kendisine.
     2 Beğeni    
Gamze
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101601
Şeyma hanımka evime yakın diyetisyen arayışısı içinde olduğum bi zamanda gittiğim hastanede çalıştım. Kendisine ilk gitmeye başladığımda insülin direncim ve fazla kilolarım vardı. Seanslarıma çok düzenli gitmeme ve ara ara kaçamaklarım olmasına rağmen 6 ay gibi bi sürede 12 kilo verdim. Gittiğim her seansta bana uygun liste hazırladı, sağlık bilgilerimi takip etti. İnsülin direnci için kullandığım ilacı verdiğim kilolar sayesinde kırdım ve ilaç kullanmayı bıraktım. Kendisi çok güleryüzlü saygılı ve de anlayışlı bi insan.
     1 Beğeni    
Betül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101600
Şeyma Hanımla tavsiye üzerine tanıştım ve bende diğerleri gibi inanılmaz memnun kaldım. Danışanlarının psikolojik olarak diyete hazır olmasından tutun da, her türlü engele, bozma girişiminize bile oldukça tetikte kalan bir diyetisyen. Güzel olan tarafı bunu sizinle arkadaşça sizden biri gibi yapması, onunla çok başarılı bir süreç yaşıyorum ve bir diyetisyenden çok bana yol arkadaşı oldu diyebilirim. Umarım herkes onun bu profesyonel ilgi ve alakasından faydalanma şansı yakalar, yolunuz açık olsun...
     2 Beğeni    
Arzu KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101588
Merhaba 24 nisan 2017 de Şeyma hanımla tanıştım Kuzenimin 23 kilo vermesiyle tavsiye üzerine gittim ve şuan 16 kilodan kurtulmuş durumdayım. Hem sıvak kanlılığı güzel tavsiyeleri yakınlığı ve hemde profesyonelliğiyle bence süper bir insan İnsanın gerçekten hayat şartlarını yemek alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyormuş Ben ekmeği hayatımdan çıkaramam zamnediyordum ama şuan aramıyorum bile😆 İyiki varsınız Teşekkürler Şeyma Hanım😘
     4 Beğeni    
Hande DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101587
2017 Mart ayında dahiliye doktorumun yönlendirmesiyle Şeyma Ungün ie tanıştık. İyi ki tanımışım, iyi ki onun danışanı olmuşum. İlk randevumuzda bana öyle hedeflerden öyle kilolardan bahsetti ki inanmamıştım. 127 kilo ile 3. derece bir obez olarak birkac kilo verip bırakırım nasil olsa diye basladım yolculuğumuza. 5 ay sonra 40 kilo vermiştim yaklaşik 30 kilosu yağdan olmak üzere :) Hala devam ediyoruz beraber. Dogrusunu soylemek gerekirse ben arada kaytarmasam belki sonundaydik yolculugumuzun ama şuan 50 kilo verdim. Hedef kiloma ulaşmama hala biraz yolum var ama bunlari Şeyma olmasa başaramazdım. Bu biraz karşılıklı güven ve inanç meselesi. Ben ona ne kadar inandiysam o da bana bir o kadar inandı. Resmen hayatım değişti. Daha sağlıklıyım. Hayatının 30 yılını obez olarak geriçeren biri olarak çok diyetistyen tanıdım ama Şeyma ile çok büyük bir basarı sagladık. İnancınızı kaybettiyseniz eğer vazgecmeden önce birde Şeyma ile tanışın derim. Resmen sihirli bir değneği var :)
     2 Beğeni    
Ayşenur TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101584
Şeyma Hanım'ı bir arkadaş tavsiye ile tanımış oldum. İhtiyacım olan programı bana en uygun ve doğru şekilde vererek çok çok iyi sonuç aldım ve almaya devam etmekteyim. Şeyma Hanım'la tanıştığımda 64 kiloydum şu an 57 kiloyum. Daha önce bir başka uzman ile programım olmuştu fakat istediğim sonucu alamamıştım. Şeyma Hanım'ın ilgi ve alakası, sizi motive etmesi sayesinde "diyet" olarak görüp stres yaşamadan programı çok rahat bir şekilde yapıyorsunuz. Kendim memnun kaldığım gibi bu konuda yardım almak isteyen tanıdıklarıma Şeyma Hanım'ı öneriyorum. Kendisi gerçekten samimi, danışanlarına karşı duyarlı içten ve her problemlerini dinleyip çözüme kavuşturmak için adımlar atmaktan asla çekinmeyen saygıdeğer bir diyetisyendir. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum.
     5 Beğeni    
Buse
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101582
Merhaba şeyma hanımın çalıştıgı hastanede dogum yaptım kendısıni ilk ozaman gördum tastım fakat kilo konusunda kendı kendıme yaparım gerek yok demıstım . Tabıkı öle olmadı işin içinde emzirme donemide var dı kafama gore yaptıklarım sütümü azalttı tabıkı hemen yemege basladım bolelıkle hamılelık kılosu kaldı. Bebegım 8 aylık falandı karar verdım şeyma hanıma gittim iyiki gitmişim . Diyet listem emzirmemede cok uygundu ve fark edılecek sekılde cıddı olarak sütüm arttı sayesınde aynı zamanda kıloda vermeye basladım moralım yerıne geldıkce dıyete daha sadık kaldım ve sonunda hedefıme ulastım :) şeyma hanım bu surecte cok cok yardımcı oldu moral olarakda cok oldu nazık , kıbar , samımı bır sekılde yaklasıyor buda benı rahatlatıyordu. Hıc deli gıbı ac bırakmadı benı ve ne gerekıyorsa onu yaptı 2 hafta da bır dıyetımızı farklılastırdı. Kendısınden cok memnun kaldım ıstedıgım zamanda kendısıne ulasma olanagıda verıyordu buda hıc kafamda soru ısaretı bırakmıyordu.en sevdıgım sey genelde doktorlara randevulu gıder ve yınede beklerde beklerdınız şeyma hanım saatınde almasına bayılırdım 😀 umarım bu kıloyu korurum sayesınde rejımden cok saglıklı yemek yeme seklını hayatıma gecırdım hepte bole gıder umarım .
     4 Beğeni    
Merve ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101573
Öncelikle diyet yapmakta çok kararsızdım çünkü vermem gereken çok fazla kilo vardı nasılsa veremem diyip başlayamayip her defasında erteliyordum.birgun tamam artık bir şeyler yapmam gerekiyor dedim ve şeyma hanımın yanına gittim daha öncede kendisiyle 2 ayda 15 kilo vermiştim.hamule kaldıktan sonra bırakmıştım.tekrar kendisine gittim.bir haftada 4 kilo verdiğimde oldu 10 günde 2 kilo verdiğimde oldu sonuç itibari ile diyete baslayali daha 2 buçuk ay oldu ve şuanda tam 21.5 kilo verdim ve vermeye devam ediyorum.halen daha kendisinin danısaniyim.herdefasinda beni olumlu olarak motive eden bir insan.sonuc itibari ile Şeyma hanım gibi bilgili olumlu ve tecrübeli bir doktorum olduğu için çok şanslıyım.kendisi olmasaydı bunu basaramazdim.
     3 Beğeni    
Ebru KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101570
Merhabalar, Bir süreliğine Şeyma Hanım'ın danışanı oldum.Son 1 yıl içinde aldığım kilolar dolayısıyla başladığım sporda ilk 2 ay sadece 2 kg verebilmiştim. Ancak Şeyma Hanım'ın danışanı olduktan sonra 2 ay içerisinde 6 kg birden verdim.Söylediklerine tam uyduğum zamanlarda haftada 2 kg dahi gittiğini gördüm ancak ne yazıkkı tam uygulayamadığım halde 2 ayda 6 kg verdim. kendisi kişiye uygun olarak yaptığı beslenme listelerinin yanı sıra danışanlarına olan yakın takip ve ilgisi dolayısıyla herhangi bir sorum olduğunda herhangi bir zamanda çekinmeden arayıp konuşma ve fikir sahibi olma rahatlığını sağlamıştır,Kendisine bir teşekkürü borç bilirim..
     3 Beğeni    
Meltem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101569
Seyma hanimla birkac yil once tanistim. ilk profesyonel diyet yolculugumu Seyma hanimla yaptim.Hayati boyu istedigini istedigi kadar yiyip kilo almayan birisi sonra bir nedenle kilo alinca rejim yapmak cok zor cunku aliskanliklar var.Benim icin rejim yapmak ac kalmak demekti ve bu psikoloji ile diyete baslamak benim icin cok zordu.Ama Seyma hanim oyle program yaptiki bana istedigim seyleri bile yiyebildim.Hic rejim stresine girmedim.Bu strese girmemek diyette cok onemli bence.1.5 ayda toplamda 12 kilo verdim ve hedefime ulastim.Bu surecte hic ac kalmadim ve canimin isteyip de yiyemedigim hic birsey olmadi.Diger yandan bu surede guleryuzu samimiyeti sizi motive etmesi ve her sekilde yaninizda olup destek vermesi.Kendisine cok tesekkur ediyorum.
     2 Beğeni    

Şeyma KAVUNCUOĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Şeyma KAVUNCUOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Kübra GÜVEN DİRİCAN
Psk.Kübra GÜVEN DİRİCAN
Kübra Hanım ile aynı hastanede çalışmaktayız kendisinden terapi anlamında destek almadım. Çalıştığı hastanenin diyetisyeni olarak kendisine yönlendird...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Şeyma Kavuncuoğlu Beslenme ve Diyet Danışmanlığı
Merdivenköy Mahallesi,ressam Salih Erimez Caddesi,uğur Apt. no:3/4 Kadıköy/İstanbul 
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(543) 378 32 38  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilim Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2013
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Dyt.Şeyma KAVUNCUOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Şeyma KAVUNCUOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

13:29
Top