Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Prof.Dr.Özcan GÖKÇE
Doktor - İstanbul
Genel Cerrah
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi2 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Doktor
İsim

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor

[Diğer Doktorlar..]
Uzmanlık Alanı

Genel Cerrahi

[Bu Branştaki Diğer Doktorlar..]
Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Prof.Dr.Özcan GÖKÇE isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

23
(%95.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Genel Cerrahi alanındaki bütün ameliyatları başarıyla yapabilen bir ekibin başkanıyım. Bunlara ek olarak Solid Organ Nakli olan Böbrek, Karaciğer ve Pankreas nakli konularında deneyimli olup, Royal College of Surgeons of England organ nakli cerrahı diplomasına sahibim.

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Tavsiye Yazıları Prof.Dr.Özcan GÖKÇE için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:
Doktor ve Diş Hekimi üyelerimize ait ziyaretçi yazıları şu aşamada sadece üyemizin kendisine gösterilmektedir.

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
MEDENİ DURUMUM: Sayın Prof. Dr. Çiğdem Gökçe ile evli ve bir çocuk babasıyım

DOĞUM TARİHİ VE YERİM: 19 Haziran 1956; Menemen, İzmir

ADRES VE TELEFON BİLGİLERİM:


E-mail 1: gokceo1@superonline.com
E-mail 2: ogokce@yeditepe.edu.tr
Tel(İş): 0216 578 40 90
Tel (Cep): 0532 431 00 93


ALDIĞIM UNVANLAR TARİH VEREN KURUM

Tıp Doktoru 30 Haziran 1980 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ankara

Genel Cerrahi Uzmanı 10 Haziran 1985 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ankara

Genel Cerrahi Doçenti 12 Ekim 1988 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ankara

Organ Nakli Cerrahı 4 Haziran 1994 RCSE
(Royal College of Surgeons of England)
adına
Cambridge Üniversitesi, İngiltere

[Bu ünvana, RCSE (Royal College of Surgeons of England; İngiliz Kraliyet Cerrahlar Okulu) tarafından, İngiltere dışından gelen cerrahlar arasından seçilenlere verilen üst düzey cerrahi uzmanlık eğitimi programına (Overseas Doctors' Higher Surgical Training Scheme of the Royal College of Surgeons of England) kabul edilip, eğitimin tüm pratik ve teorik aşamalarını tamamladıktan sonra, cerrahi bilgi ve becerilerimi değerlendiren danışman hocalarımın olumlu görüşleri sonucunda layık görüldüm ve RCSE tarafından çok az sayıda cerraha verilen TRANSPLANT CERRAHI SERTİFİKASI ile ödüllendirildim.]

Genel Cerrahi ve Transplantasyon Profesörü 4 Kasım 1994
Dokuz Eylül Üniversitesi Hemodiyaliz ve Transplantasyon Enstitüsü, İzmir


Genel Cerrahi ve Transplantasyon Profesörü 17 Ocak 2001
Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Afyon


Genel Cerrahi ve Transplantasyon Profesörü 7 Haziran 2005- Bugüne kadar
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, İstanbul


Başhekim yardımcısı


ALDIĞIM ÖDÜLLER VE DİĞER BAŞARILARIM:

•İlkokul, ortaokul ve liseden birincilikle mezuniyet (Erzurum Cumhuriyet İlkokulu, Adana Atatürk Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesi)
•1973 yılında Üniversite giriş sınavlarında ilk 100 öğrenciden biri olarak Hacettepe Tıp Fakültesi'ne kabul edilmek
•1980 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden ikincilikle mezuniyet
•Türkiye'de aldığım eğitim ve gerçekleştirdiğim çalışmalarla Cambridge Üniversitesi'nde klinik asistanlık için kabul edilmek ve İngiliz Genel Tıp Konseyi'nden (General Medical Council) çalışma lisansı alarak, doktor olarak çalışmak hakkını kazanmak
•RCSE (Royal College of Surgeons of England; İngiliz Kraliyet Cerrahlar Okulu) tarafından verilen üst düzey uzmanlık eğitimi programına (Overseas Doctors' Higher Surgical Training Scheme of the Royal College of Surgeons of England) kabul edilmek ve eğitimin tüm aşamalarını tamamlayarak, İngiliz Kraliyet Cerrahlar Okulu tarafından çok az sayıda cerraha verilen TRANSPLANT CERRAHI SERTİFİKASI ile ödüllendirilen ilk ve tek Türk hekimi olmak.
•Ege Bölgesi'nin ilk karaciğer naklini gerçekleştiren cerrah olmak


ÇALIŞTIĞIM YERLERE AİT AYRINTILI BİLGİLER:

KADRO KURUM TARİH (Başlangıç - Son)

Genel Cerrahi Hacettepe Tıp Fakültesi 14 Temmuz 1980-10 Haziran 1985
Asistanı Hastanesi, Ankara

Beş yıllık uzmanlık eğitimi programı boyunca, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nın tüm poliklinik, servis ve ameliyathanelerinde teorik ve pratik eğitim aldım. İlgili diğer ana bilim dalları (Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi; Beyin Cerrahisi; Ortopedi; Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; Pediatrik Cerrahi; Kadın ve Doğum Hastalıkları; Üroloji; KBB; Göz; Cerrahi Araştırma ve Patoloji) rotasyonlarımı tamamladım. Genel Cerrahi asistanlığım süresince değerli hocalarımın emek ve katkılarıyla çok geniş bir bilgi ve deneyim birikimim oldu. Bu dönem içinde Transplantasyon, Cerrahi Yoğun Bakım, Yanık ve Acil ünitelerinde de eğitim aldım ve hizmet verdim.

Genel Cerrahi Mevki Askeri Hastanesi, 1 Ekim 1985-30 Kasım 1986
Uzmanı Ankara
(Yedek Subay)

Bu göreve atanmam, Yedek Subay Okulu Birincisi olmam sayesinde olmuştur. Bu dönemde travma cerrahisi ve diğer acil cerrahi girişimler konusunda deneyimim çok artmıştır. Mevki Hastanesi’nde Servis Konsültanı olarak görevlendirilmemle, geniş yetkilerle hizmet vermeme olanak sağlanmıştır.

Genel Cerrahi Organ Nakli ve Yanık Vakfı 15 Ekim 1985-4 Ocak 1988
Uzmanı (part-time) Hastanesi
Ankara
(şimdiki adı: Başkent Üniversitesi Hastanesi),


Bu hastanede part time fellow olarak hizmet verdim. Değerli hocalarım Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal, Sayın Prof. Dr. Hüsnü Göksel ile çalışarak, sırasıyla, organ nakli, genel cerrahi ve meme cerrahisi konularında asistanlık sonrası üst eğitim alma şansı buldum. Çalıştığım dönemde yaklaşık 200 tane böbrek nakli (alıcı, verici) ameliyatına önce birinci asistan ve daha sonra primer cerrah olarak girme olanağıyla onurlandırıldım. Böbrek verici ve alıcı adaylarının değerlendirilmesi için yapılan hazırlıklara ve gerek alıcıların, gerek canlı vericilerin pre-, per- ve post-operatif bakım ve izlemlerine katkıda bulundum. İmmünoloji ve immünosuppressif tedavi konusundaki bilgi ve deneyimim önemli ölçüde arttı. Kronik böbrek hastalarına acil hemodializ kateteri takarak, arterio-venöz fistül açarak veya graftleme yoluyla damar erişim yolu sağlanmasında da aktif olarak çalıştım. Ayrıca kronik böbrek hastalığı, hemodializ ve transplantasyonla ilgili çeşitli araştırma projelerinde görev aldım. Bu hastanede geceleri ve hafta sonlarında çalıştığım süre boyunca, gündüzleri de önce Ankara Mevki Hastanesi'nde yedek subay olarak, askerlikten sonra da Ankara Numune Hastanesi'nde zorunlu hizmetle yükümlü uzman olarak hizmet verdim.
(LİSTENİN DEVAMI)
KADRO KURUM TARİH (Başlangıç-son)

Genel Cerrahi Numune Hastanesi 20 Aralık 1986-4 Ocak 1988
Başasistanı 1. Cerrahi Kliniği, Ankara
(Zorunlu hizmet)

Ankara Numune Hastanesi'nde zorunlu hizmet yapabilmem, hem dereceyle mezun hekimlere eğitim hastanelerinde Başasistan veya Uzman olarak çalışma hakkını tanıyan 3281 sayılı yasadan yararlanmam, hem de Klinik Şefi Sayın Hocam Dr. Yılmaz Kadıoğlu'nun beni yanlarına kabul etmeleriyle gerçekleşmiştir.

Genel Cerrahi Fırat Üniversitesi 5 Ocak 1988-12 Ekim 1988
Yardımcı Doçenti Araştırma Hastanesi, Elazığ
(Zorunlu hizmet)

Bu pozisyonda zorunlu hizmetimi tamamlamam, yine 3281 sayılı yasa sayesinde olmuştur. İdealimin akademik bir kariyer olması nedeniyle, Ankara'dan Elazığ'a geçmeyi istedim. Daha kıdemli bir öğretim üyesinin bulunmaması nedeniyle, fiilen Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenmem gerekti. Bu dönemde hem Tıp Fakültesi öğrencilerine, hem de Genel Cerrahi asistanlarına teorik ve pratik dersler ve cerrahi eğitim verdim. Servis ve poliklinik konsültanlığının yanı sıra, klinik ve deneysel araştırmalar da yaptım. Temmuz 1988'de Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Sonrası Cerrahi Eğitim Koordinatörü olarak görevlendirildim.

Genel Cerrahi Doçenti; Fırat Üniversitesi 12 Ekim 1988-30 Temmuz 1992
ve Ana Bilim Dalı Başkanı; Araştırma Hastanesi, Elazığ
Başhekim Yardımcısı;
Döner Sermaye İşletme Müdürü

Bu dönemde önceki görev ve çalışmalarıma ek olarak, asistanlara dönük yoğun bir mezuniyet sonrası seminerler dizisinde öğretmen ve koordinatör olarak görev aldım. Ayrıca, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı, Hastane Başhekim Yardımcısı ve Döner Sermaye İşletme Müdürü olarak, sırasıyla, departmanımızın ve hastanemizin gelişmesine aktif olarak katkıda bulundum.

Genel Cerrahi Dokuz Eylül Üniversitesi 12 Ağustos 1992-3 Kasım 1994
Doçenti Hastanesi, İzmir

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin o dönemdeki Sayın Dekanı Hacettepe Üniversitesi'nden saydığımız bir hocamızdı. Bu nedenle Dokuz Eylül Üniversitesi'ne gelmemiz için bana ve eşime yaptığı çağrıyı kıramadık. İngiltere'ye gidişimizi ertelemek pahasına, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin açtığı kadrolara başvurduk ve uzun süre Elazığ Üniversitesi'nden ayrılmak için onay bekledik. Düşüncemiz, İngiltere'de alacağımız üst düzey eğitimden sonra, Elazığ Üniversitesi'ne göre çok daha gelişmiş olanaklara sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nde ülkemize daha fazla yararlı olabileceğimiz idi. Dokuz Eylül Üniversitesi'ne gelişimizden bir ay sonra, Eylül 1992'de bizi bir yıldan fazladır bekleyen Cambridge Üniversitesi'ndeki hocalarımızla birlikte çalışmak için İngiltere'ye gittik.

Honorary Senior Addenbrooke's Hastanesi 1 Eylül 1992-31 Ağustos 1993
Registrar in Cambridge Üniversitesi
Transplantation Cambridge, İngiltere
(Onursal Transplantasyon
Senior Kıdemli Asistanı)

Türkiye'deki değerli hocalarımdan aldığım eğitim ve gerçekleştirdiğim çalışmalarla Cambridge Üniversitesi'nde klinik asistanlık için kabul edildim ve İngiliz Genel Tıp Konseyi'nden (General Medical Council) çalışma lisansı alarak, doktor olarak çalışmak hakkını kazandım. Senior Kıdemli Transplant Asistanı olarak, hocalarım Sayın Profesör Sir Roy Calne, FRCS; Sayın Dr. Neville Jamieson, FRCS; ve Sayın Dr. Peter Friend, FRCS ile birlikte çalıştım. Cambridge'de başta karaciğer olmak üzere organ nakli konusundaki bilgi ve deneyimlerimi geliştirme olanağı elde ettim. İlk tanınma dönemimden hemen sonra, ‘Chief Surgeon’ (Baş Cerrah) sıfatıyla alıcı ve verici cerrahisinde çalışma olanağıyla ödüllendirildim. Ayrıca, RCSE (Royal College of Surgeons of England; İngiliz Kraliyet Cerrahlar Okulu) tarafından, seçilmiş cerrahlara verilen üst düzey uzmanlık eğitimi programına (Overseas Doctors' Higher Surgical Training Scheme of the Royal College of Surgeons of England) kabul edildim ve eğitimin tüm aşamalarını tamamlayarak, RCSE tarafından çok az sayıda cerraha verilen TRANSPLANT CERRAHI SERTİFİKASI ile ödüllendirildim. Cambridge'deki yılımda Dokuz Eylül Üniversitesi'nden yalın maaşla izinli idim. İngiltere'deki hocalarımın, benimle en az bir yıl daha çalışmayı çok istediklerini, bunun iki üniversite arasında işbirliği başlatmak yönünden de gerekli olduğunu bildiren mektuplarına rağmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
Prof. Dr. Özcan Gökçe'nin Yayınları

Yurt dışı (SCI-expanded, SSCI, AHCI kapsamındaki) dergilerde yayımlanan yayınlar

1) The effect of azathioprine on sensitization due to donor-specific blood transfusion. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, H. Gülay, Ö. Gökçe, O. Bulut, N. Bilgin. Transplantation Proceedings; 20(1), Suppl 1: 300-301,1988.

2) Is donor nephrectomy a safe procedure in the elderly. M. Haberal, İ. Sert, H. Gülay, N. Aybastı, Ö. Gökçe, E. Hamaloğlu, N. Bilgin. Transplantation Proceedings; 20(5): 791-793, 1988.

3) Living unrelated donor kidney transplantation. M. Haberal, İ. Sert, H. Gülay, N. Aybastı, Ö. Gökçe, E. Hamaloğlu, N. Bilgin. Transplantation Proceedings; 20(5): 805, 1988.

4) Living donor kidney transplantation. M. Haberal, S. Sert, N. Aybastı, H. Gülay, Ö. Gökçe, G. Arslan, M. Karamehmetoğlu, N. Bilgin. Transplantation Proceedings; 20(1 Suppl 1): 353-5, 1988.

5) Pheochromocytoma presenting with headache, panic attacks and jaundice in a child. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, S. Günel, S. Arısoy, E. Arısoy, K. Hüseyinoğlu, K. Kısmet, Ö. Uçar. Headache; 31(7): 473-475, 1991.

6) Povidone-iodine in experimental peritoneal hydatidosis. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, M. Yılmaz, K. Hüseyinoğlu, S. Günel. British Journal of Surgery; 78(4):495-496, 1991.

7) Comparison of the noxious effects of various scolicidal agents on liver parenchyma. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, O. Mergen, M. Yıldırım, K. Hüseyinoğlu, H. Kargıcı. European Surgical Research; 23/S1/91:20-21,1991.

8) Use of random urine samples to estimate total urinary calcium and phosphate excretion. Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, C. Baydinç, N. İlhan, E. Alaşehirli, F. Özküçük, M. Taşçı, M.K. Atikeler, H. Çelebi. Archives of Internal Medicine; 151(8) :1587-1588,1991.

9) Problems in running a tuberculosis dispensary in a developing country: Turkey. Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, Z. Erdoğmuş, E. Arısoy, S. Arısoy, Ö. Koldaş, M.E. Altınışık, M. Tola, F. Göral, H. Aşıkoğlu, N. Arslan, Y. Çiftçi, A. Oruç. Tubercle; 72: 268-276, 1991.

10) Comparison of children and adults with tuberculous meningitis in Elazığ, Turkey. Ç. Gökçe, S.S. Kılıç, B. Müngen, E.S. Arısoy, A.E. Arısoy, H. Güvenç, Ö. Gökçe, S. Felek, S. Bektaş. Journal of Tropical Pediatrics; 38: 116-118, 1992.

11) Preventive effect of nicardipine on hyperplastic changes in venous bypass grafts. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, S. Günel, A. Özden, K. Hüseyinoğlu, Ö. Uçar, Y. Güngen. World Journal of Surgery; 17: 94-100, 1993.

12) Early and delayed thallium-201 scintigraphy in thyroid nodules: the relationship between early thallium-201 uptake and perfusion. E. Derebek, S. Biberoğlu, Ö. Kut, S. Yeşil, S. Saydam, M. Yılmaz, O. Yenici, E. İğci, Ö. Gökçe, Ş. Canda, A. Büyükgebiz, A. S. Doğan, H. Durak. European Journal of Nuclear Medicine; 23:504-510, 1996.

13) Calcium oxalate crystals in benign cyst fluid from the breast. E. Özer, T. Canda, P. Balcı, Ö. Gökçe. Acta Cytologica; 43: 281-284, 1999.

14) The effects of pentoxifylline on bacterial translocation after intestinal obstruction. M.A. Koçdor, H. Koçdor, Z. Gülay, Ö. Gökçe. Shock; 18(2): 148-151, 2002.

15) Current value of peritoneal tap in blunt abdominal trauma. Ü. Ergene, F. Coşkun, O. Eray, Ö. Gökçe, J. Fowler, M. Hacıyanlı, Z. Taşar, N. Nur User. European Journal of Emergency Medicine; 9: 253-257, 2002.

16) The effects of increased intraabdominal pressure on colonic anastomoses. C. Polat, Y. Arikan, C. Vatansev, G. Akbulut, S. Yilmaz, F.H. Dilek, Ö.Gokçe. Surgical Endoscopy; 16: 1314-1319, 2002.

17) In the treatment of gastric cancer, the aim must be successful locoregional disease control and long-term disease-free survival. C. Polat, G. Akbulut, Ö. Gökçe. World Journal of Surgery; 26(12): 1532, 2002.

18) Changes in tissue-oxidative stress markers in an experimental model of laparoscopic donor nephrectomy. G. Akbulut, M. Serteser, C. Polat, T. Köken, F. Aktepe, S. Yilmaz, Ç. Gökçe, Ö. Gökçe. Transplantation; 74(12): 1768-1772, 2002.

19) Can preconditioning reduce laparoscopy-induced tissue injury? S. Yılmaz, T. Köken, Ç. Tokyol, A. Kahraman, M. Serteser, C. Polat, Ç. Gökçe, Ö. Gökçe. Surgical Endoscopy; 17: 819-824, 2003.

20) Ischemic preconditioning decreases laparoscopy-induced oxidative stress in small intestine. S. Yılmaz, E. Ateş, C. Polat, T. Köken, Ç. Tokyol, G. Akbulut, Ö. Gökçe. Hepato-Gastroenterology; 50: 979-982, 2003.

21) The effects of increased intra-abdominal pressure on bacterial translocation. Coşkun Polat, Orhan Cem Aktepe, Gökhan Akbulut, Sezgin. Yılmaz, Yüksel Arıkan, Osman Nuri Dilek, Özcan Gökçe. Yonsei Medical Journal; 44(2): 259-264, 2003.

22) A comparison of the oxidative stress response and antioxidant capacity of open and laparoscopic hernia repairs. C. Polat, A. Kahraman, S. Yılmaz, T. Köken, M. Serteser, G. Akbulut, Y. Arıkan, O.N. Dilek, Ö. Gökçe. Journal of laparoscopic & advanced surgical Techniques; 13(3):167-173, 2003.

23) Octenidine hydrochloride in hydatid disease. Altindis M, Arikan Y, Cetinkaya Z, Polat C, Yilmaz S, Akbulut G, Dilek ON, Gokce O. .J Invest Surg. 2004 Jan-Feb;17(1):41-4.

24) Letter to the editor. C. Polat, S. Yılmaz, Ö. Gökçe. World Journal of Surgery; 27(6): 759, 2003.

25) Does ischemia occur during laparoscopic cholecystectomy? C. Polat, S. Yılmaz, Ö. Gökçe. Surgical Endoscopy; 17: 1337, 2003.

26) Reconstruction of the vena cava with the peritoneum: The effect of temporary distal arteriovenous fistula on patency (An experimental study). A. Cekirdekci, M.K. Bayar, S. Yılmaz, M. Cihangiroglu, E. Ayan, M. Duran, T. Bakalım, D. Kaya, O. Gokce. European Vascular?Endovascular Surgery; 27: 84-88, 2004.

27) The comparison of the oxidative stress effects of different gases and intra-abdominal pressures in an experimental rat model. S. Yılmaz, C. Polat, A. Kahraman, T. Köken, Y. Arıkan, O.N. Dilek, O. Gökçe. Journal of Laparoendoscopic?Advanced Surgical Techniques; 14(3): 165-168, 2004.

28) The oxidative effect of prolonged CO2 pneumoperitoneum on renal tissue of rats. G. Akbulut, C. Polat, F. Aktepe, S. Yılmaz, A. Kahraman, M. Serteser, Ç. Gökçe, Ö. Gökçe. Surgical Endoscopy, 18: 1384-1388, 2004.

29) Elliptical rotation flap for pilonidal sinus. Yazicioglu B, Polat C, Gokce O. American Journal of Surgery, 191(1):142, 2006

Yurt dışı bildiriler kitabında yayımlanan yayınlar

1)Spontaneous kidney rupture during hemodialysis. M. Haberal, Z. Öner, Y. Özoğul, Ö. Gökçe, V. Mavi, S. Dedemen, N. Bilgin. XXIth Congress of the EDTA-European Renal Association. Firenze, Italy, September 23-26, 1984.

2)Renal transplantation at our centers. M. Haberal, N. Bilgin, G. Arslan, N. Aybastı, M. Karamehmetoğlu, İ. Sert , Ö. Gökçe. International Society of Nephrology African Kidney and Electrolyte Conference, Cairo, Egypt, February 22-26, 1987.

3)Experience with triple and quadruple immunosuppression. M. Haberal, H. Gülay, N. Aybastı, İ. Sert, Ö. Gökçe, N. Bilgin. Triple and Quadruple Immunosuppressive Therapy in Clinical Organ Transplantation (Workshop), Portsmouth, England, May 7, 1987.

4) Is it worth using abnormal kidney for transplantation? M. Haberal, İ. Sert , H. Gülay, N. Aybastı, G. Arslan, Ö. Gökçe, N. Bilgin. 19th International Course on Transplantation and Clinical Immunology, Lyon, France, May 18-20, 1987.

5) Living unrelated renal transplantation. M. Haberal, İ. Sert , N. Aybastı, H. Gülay, G. Arslan, Ö. Gökçe, E. Hamaloğlu. 19th International Course on Transplantation and Clinical Immunology, Lyon, France, May 18-20, 1987.

6) Effects of plasmapheresis on rejection. M. Haberal, N. Bilgin, B. Özen, N. Aybastı, M. Çakçak, M. Erman , İ. Sert , Ö. Gökçe . 5th Annual Meeting of the International Society of Blood Purification, Stockholm, Sweden, June 22-24, 1987.

7) Hemodialysis at our centers. M. Haberal, N. Bilgin, B. Özen, N. Aybastı, M. Çakçak, M. Erman , İ. Sert, Ö. Gökçe. 5th Annual Meeting of the International Society of Blood Purification, Stockholm, Sweden, June 22-24, 1987.

8) The effect of plasmapheresis on rejection. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, H. Gülay , Ö. Gökçe, N. Bilgin, B. Özen. XXIVth Congress of the EDTA-European Renal Association, Berlin, Germany, October 25-29, 1987.

9) Living donor kidney transplantation. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, H. Gülay, Ö. Gökçe, G. Arslan, M. Karamehmetoğlu, N. Bilgin. International Organ Transplant Forum, Pittsburgh, USA, 1987.

10) 5-Year experience of a tuberculosis dispensary. Ç. Gökçe, Ö. Koldaş, Ö. Gökçe, S. Kılıç, M.E. Altınışık. Iranian Congress of Tuberculosis, Mashhad, Iran, October 8-10, 1990.

11) Preventive effect of nicardipine on experimental venous intimal hyperplasia. Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, S. Günel, K. Hüseyinoğlu, Ö. Uçar, Y. Güngen; The 34th World Congress of Surgery of the ISS/SIC and the 12th World Congress of CICD, Stockholm, Sweden, August 25-31,1991.

12) Wilkie's Syndrome masquerading as diabetic gastroparesis. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, M. Haberal, S. Günel, K. Hüseyinoğlu, Ö. Uçar, Y. Z. Tuğrul; The 34th World Congress of Surgery of the ISS/SIC and the 12th World Congress of CICD, Stockholm, Sweden, August 25-31,1991.

13) The effects of hemodialysis on thyroid functions. Ç. Gökçe, O. Onat, Ö. Gökçe, E. Arısoy, N. Arslan, H. Çeliker, Y. Özdemir, N. İlhan. Kidney International, 41(5):1469, 1992.

14) Povidone-iodine in experimental peritoneal hydatidosis. Author’s reply. Ö.Gökçe. Britsh Journal of Surgery, 79(4):373,1992.

15) Autonomic neuropathy in leprosy. Ç. Gökçe, E. Dönder, A. Edis, S. Özden, B. Müngen, Ö. Gökçe, M. Yılmaz, N. Arslan, N. İlhan; The VIII Conference of the South East European Society for Neurology and Psychiatry, Jerusalem, Israel, February 28- March 5, 1993.

16) IG and Complement Levels in Schizophrenia. Ç. Gökçe, B. Müngen, M. Yılmaz, N. Oğuzhanoğlu, Ö. Gökçe, S. Orak, N. İlhan, N. Arslan, E. Dönder; The VIII Conference of the South East European Society for Neurology and Psychiatry, Jerusalem, Israel, February 28- March 5, 1993.

17) (F)Utility of early and delayed TI-201 scintigraphy in the evaluation of thyroid nodules(?), Ö. Kut, S. Biberoglu, S. Saydam, S. Yeşil, E. Derebek, O. Yenici, Ö. Gökçe, İ. Canda, A. Büyükgebiz, H. Durak. European Journal of Nuclear Medicine, Volume 22, 8:908, August 1995.

18) Expanded-polytetrafluoroethylene patch in abdominal surgery. S. Sökmen, A. Çoker, T. Ünek, P. Tunçyürek, H. Gülay, M. Füzün, Ö. Gökçe. Hernia 20th International Congress, June 18-20, Cologne, 1998.

19) A prospective randomized trial for port site complications of laparoscopic cholecystectomy. İ. Özman, G. Avcı, M. Hacıyanlı, N. Erkan, S. Bora, Ö. Gökçe, H. Gülay. International Surgical Week, August 15-20, Vienna, Austria, 1999.

20) Can preconditioning reduce laparoscopy-induced tissue injury? S. Yilmaz, T. Köken, Ç. Tokyol, A. Kahraman, G. Akbulut, M. Serteser, C. Polat, Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, European Association for Endoscopic Surgery, 10th International Congress, 2-5 June, Lisboa, 2002.

21) Oxidative stress related to prolonged pneumoperitoneum in a rat model of laparoscopic donor nephrectomy. G. Akbulut, C. Polat, F. Aktepe, M. Serteser, A. Kahraman, Ç. Gökçe, S. Yılmaz, Ö. Gökçe. Nephrology, Dialysis, Transplantation, Volume 17, Supplement 1, 171, July 14-17, 2002. (BU ÇALIŞMA, KOPENHAG, DANİMARKA’DA 14-17 TEMMUZ 2002 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞEN 39. AVRUPA NEFROLOJİ, DİALİZ VE TRANSPLANT KONGRESİ’NDE‚ ‘MÜKEMMEL POSTER’ ÖDÜLÜNE LAYIK BULUNMUŞTUR)

22) Reconstruction of the vena cava with the peritoneum: the effect of temporary distal arteriovenous fistula on patency (an experimental study). Çekirdekçi A., Duran E., Yılmaz S., Bakalım T., Kaya D., Ö. Gökçe. Cardiovascular Surgery, ESCVS Abstracts, November 7-10, İstanbul, 2003. (BU ÇALIŞMA, DOS SANTOS PRIZE ÖDÜLÜ KAZANMIŞTIR)

Yurt içi dergilerdeki yayınlar

1) Effect of thyroidectomy on the serum prolactin concentrations (preliminary report). H. A. Kişnişçi, A. Özenç, M.S. Beksaç, L. Öte, M. Beksaç, Ö. Gökçe. Acta Reproductiva Turcica; 3(4): 124-26,1982.

2) Renal allograft rupture due to focal cortical necrosis. M. Haberal, Z. Öner, T. Küçükali, O. Bulut, Ö. Gökçe, N. Bilgin. Dialysis, Transplantation and Burn; 2(2): 33-36, 1984.

3) Romatoid artritte ince barsak perforasyonu. Ö. Gökçe, İ. Sayek, G. Özbay, E. Hersek; Hacettepe Medical Journal; 19(1): 53-57, 1986.

4) Arteriovenöz fistüllerde görülen komplikasyonlar. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, Ö. Gökçe. Dializ, Transplantasyon ve Yanık; 3(1): 20-22,1986.

5) Kronik böbrek yetmezliğinde periferik kalsiyum depozisyonu. İ. Sert, N. Aybastı, Z. Öner, Ö. Gökçe, M. Haberal. Dializ,Transplantasyon ve Yanık; 3(2): 75-77,1897.

6) Şok tedavisinde izotonik ve hipertonik solüsyonların yeri. Ö. Gökçe, V. Kaynaroğlu, Y. Kadıoğlu; Ulusal Cerrahi Dergisi; 4(4): 23-26,1988.

7) Vagotomi sonrasında 24 saatte oluşan hipergastrinemi. Ö. Gökçe, Çağdaş Cerrahi Dergisi; 2(2): 113-115, 1988.

8) Böbrek transplantasyonunda proflaktik antibiyotik uygulaması. M. Haberal, İ. Sert, H. Gülay, N. Aybastı, Ö. Gökçe, O. Bulut, E. Hamaloğlu; Dializ,Transplantasyon ve Yanık; 4(2): 8-10, 1988.

9) Yara enfeksiyonunun önlenmesinde intravenöz ve preinsizyonel sefoperazon uygulamasının karşılaştırılması. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe, V. Kaynaroğlu; Fırat Üniversitesi Dergisi (Sağlık Bilimleri), 2(1-2): 7-13, 1988.

10) 100 tiroidektomi olgusunun retrospektif incelemesi. M.A. Akkuş, O. Mergen, A. Tolu, Ö. Gökçe, S. Günel, K. Hüseyinoğlu; Fırat Üniversitesi Dergisi (Sağlık Bilimleri), 2(1-2): 31-39, 1988.

11) The relationship between thyroid functions and breast cancer. Ö. Gökçe, H. Göksel, A. Özenç, Ç. Gökçe; Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Araştırma Dergisi; 6(5): 353-58,1988.

12) The connection between estrogen receptors and thyroid functions in breast cancer. Ö. Gökçe, H. Göksel, Ç. Gökçe, A. Özenç, E. Baltalı; Hacettepe Medical Journal; 22(1): 25-31, 1989.

13) Sıçanlarda fibrin kaplayıcının (Tisseel®) peritoneal adezyon oluşumu üzerine etkisi. Z. V. Kaynaroğlu, Ö. Gökçe; Ulusal Cerrahi Dergisi; 5(2): 23-26, 1989.

14) Safra taşı oluşumunda bakterilerin rolü. M. A. Akkuş, A.Tolu, Ö. Gökçe, O. Mergen, K. Hüseyinoğlu, İ. Halefioğlu,S. Kılıç; Fırat Üniversitesi Dergisi (Sağlık Bilimleri), 2(1-2): 31-39,1989.

15) Adrenerjik ilaçların barsak hareketlerine etkisi. Ö. Gökçe, Ç. Gökçe; Çağdaş Cerrahi Dergisi; 3: 231-4, 1989.

16) Ligamentum falciforme hepatiste gelişmiş segonder karaciğer absesi. Y. Burdurlu, K. Hüseyinoğlu,Ö. Gökçe; Çağdaş Cerrahi Dergisi; 3: 268-269, 1989.

17) Gastrointestinal cerrahi sonrası nasogastrik sonda uygulaması gerekli midir? Ö. Gökçe, Y. Kadıoğlu; Ulusal Cerrahi Dergisi; 6(1): 23-26, 1990.

18) Ameliyat sonrası karın içi yapışıklıkların önlenmesi. M.A. Akkuş, A. Tolu, Ö. Gökçe. Gastroenterohepatoloji; 1(1): 46-48, 1990.

19) Snuff-box arteriovenöz fistül yapılan hastaların iki yıllık izlemi. H. Kargıcı, Ö. Gökçe, Y.C.Baydinç, Y. Burdurlu, O. Mergen, S. Günel, K. Hüseyinoğlu, A. M. Yıldırım; Diyaliz, Transplantasyon ve Yanık; 5(1): 49-50,1990.

20) Karaciğer kist hidatiği cerrahi tedavisi. Z.V. Kaynaroğlu, Ö. Gökçe, A. Tanık, Y. Kadıoğlu; Ulusal Cerrahi Dergisi; 6(4): 66-68, 1990.

21) Koledok kisti. Ö. Gökçe, K. Hüseyinoğlu, Ç. Gökçe, S. Günel, E. Dönder, Ö. Uçar, Y. Burdurlu; Çağdaş Cerrahi Dergisi; 4: 245-247, 1990.

22) Prediction of total urinary protein loss from a random single-voided urine sample. Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, E. Alaşehirli, C. Baydinç, M. Taşçı, H. Çelebi, N. İlhan, F. Özküçük, M.K. Atikeler; Diyaliz, Transplantasyon ve Yanık; 5(3): 32-36, 1991.

23) Berger hastalığının doğal gidişi. Ç. Gökçe, N. Aytuğ, S. Paydaş, İ. Tuncer, N. Arslan, Ö. Gökçe; Diyaliz, Transplantasyon ve Yanık; 5(3): 11-16, 1991.

24) Kalpte amiloid birikimi. Ç. Gökçe, Ö. Gökçe, E.S. Arısoy, A.E. Arısoy, A. Demir, E. Dönder, İ.N. Arslan. Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi; 19: 313-320, 1991.

25) Pyloric atresia accompanied by a Meckel diverticulum. H. Güvenç, A.E. Arısoy, E.S. Arısoy, D. Aygün, K. Kocabay, Ö. Gökçe; Doğa-Turkish Journal of Medical Sciences, 16: 210-214, 1992.

26) Kolorektal kanserli hastalarda beş yıllık sağkalım. H. Bakır, M. Füzün, İ. Özman, İ. Erdamar, Ö. Gökçe, M. Kınay. Kolon Rektum Hastalıkları Dergisi, 5:160-161,1995.

27) İzmir bölgesinde tiroid kanserleri (159 olgu). M.Ş. Canda, Ç. Alakuş, Ö. Harmancıoğlu, S. Saydam, Ö. Gökçe, E. İğci, S. Biberoğlu, S. Yeşil, O. Yenici, M.A. Koçdor, Z. Hekimsoy, A. Çömlekçi. Türkiye Ekopatoloji Dergisi, 5(1-2): 13-16, 1999.

28) Laparoskopik cerrahi sonrası umbilikal trokar yeri herniasyonuna bağlı ince barsak obstrüksiyonu: 2 olgu nedeniyle. Coşkun Polat, Sezgin Yılmaz, Gökhan Akbulut, Demet (Erol) Doğan, Yüksel Arıkan, Osman Nuri Dilek, Özcan Gökçe. Endoskopi, Laparoskopi ve Minimal İnvaziv Cerrahi, 9(4): 206-209, 2002.

29) Laparoskopik cerrahide pnömoperitonun sistemik etkileri. Coşkun Polat, Mehmet Yılmazer, Gökhan Akbulut, Yüksel Arıkan, Özcan Gökçe. Endoskopi, Laparoskopi ve Minimal İnvaziv Cerrahi, 10(1-2): 13-22, 2003.

30) Akut pankreatit tedavisi. Özcan Gökçe, Ankem Derneği Bölgesel Eğitim toplantıları kitabı; S:46-53, 2003

31) Özele sevk kavramı. Özcan Gökçe. Afyon Tabip Odası Dergisi; 3: 27-28, 2003.

32) Herni onarımında nadir bir komplikasyon: Greft enfeksiyonları. C. Polat, S. Yılmaz, G. Akbulut, Y. Arıkan, O.N. Dilek, Ö. Gökçe. Klinik ve deneysel Cerrahi Dergisi (Yayına kabul edildi.)

Yurt içi bildiriler kitabında yayımlanan yayınları

1) Canlı vericiden 107 böbrek nakli (bir yıllık deneyim). M. Haberal, N. Aybastı, H. Gülay, İ. Sert, G. Arslan, Ö. Gökçe, N. Bilgin. IV. Böbrek Hastalıkları ve Transplantasyon Kongresi, Ankara, 14-15 Mayıs, 1987.

2) Üçlü ve dörtlü immunosupresif tedavi sonuçları. M. Haberal, H. Gülay, N. Aybastı, İ. Sert, Ö. Gökçe, N. Bilgin. IV. Böbrek Hastalıkları ve Transplantasyon Kongresi, Ankara, 14-15 Mayıs, 1987.

3) Arteriovenöz fistüller ve komplikasyonları. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, H. Gülay , Ö. Gökçe, O. Bulut. IV. Böbrek Hastalıkları ve Transplantasyon Kongresi, Ankara, 14-15 Mayıs, 1987.

4) Azathioprine'in DST sonucu ortaya çıkan duyarlılığa etkisi. M. Haberal, İ. Sert, N. Aybastı, H. Gülay, Ö.Gökçe, N. Bilgin. IV. Böbrek Hastalıkları ve Transplantasyon Kongresi, Ankara, 14-15 Mayıs, 1987.

5) Akut apandisitlerde ameliyat öncesi tek doz piperacillin kullanılması. A. Özdemir, A. Söylemez, Ö. Gökçe , H. Kulaçoğlu. Ulusal Cerrahi Kongresi, İstanbul, 5-9 Haziran, 1988.

6) Kırk taşlı kolesistit vakasında taş ve safranın şimik ve mikrobiyolojik incelenmesi. M.A. Akkuş, A. Tolu, Ö.Gökçe , S. Günel. Ulusal Cerrahi Kongresi, İstanbul, 5-9 Haziran, 1988.

7) Karaciğer kist hidatiği cerrahi tedavisi. V. Kaynaroğlu, Ö. Gökçe, A.Tanık, Y.Kadıoğlu. Ulusal Cerrahi Kongresi, İstanbul, 5-...

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
The transplantation Society
International Society of Surgery
Türk Cerrahi Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
Ankara Caddesi, Devlet Yolu No:102-104 Kozyatağı
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(216) 578 40 00

Telefon 2 :
(216) 469 37 96
(Faks)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1956
(61 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Tıp Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1980
(37 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
İngilizce
Hızlı Mesaj Araçları
-

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE Mesleki Videolar Videolar
-

Prof.Dr.Özcan GÖKÇE  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)

00:19
Top