Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ
Doktor - Konya
Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Uzmanı

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi1 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Doktor
İsim

Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ

Şehir

Konya

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor

[Diğer Doktorlar..]
Uzmanlık Alanı

Kulak, Burun, Boğaz - KBB

[Bu Branştaki Diğer Doktorlar..]
Tavsiye ve Teşekkürler

1

[Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

70
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ Tavsiye Yazıları Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:
Doktor ve Diş Hekimi üyelerimize ait ziyaretçi yazıları şu aşamada sadece üyemizin kendisine gösterilmektedir.

Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Prof. Dr. Fuat YÖNDEMLİ’nin Biyografisi
Fuat YÖNDEMLİ 1951 yılında Nevşehir’de doğdu. 1957-1968 yılları arasında Konya Ereğli’sinde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 1968’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 1974 yılında mezun olarak Doktor ünvanını kazandı. Aynı yıl Kulak Burun Boğaz ihtisası için Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalına girdi, 1979’da KBB uzmanı oldu. 1979-1980 yıllarında Ankara Acil Yardım ve Trafik hastanesinde KBB mütehassısı olarak görev yaptı.1980-1981 yıllarında Sivas Asker Hastanesinde askerlik hizmetini yerine getirdi.1981-1982 yıllarında SSK Ankara Hastanesinde KBB mütehassısı olarak çalıştı.
Dr. Fuat YÖNDEMLİ Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluş aşamasında, imtihanla Yardımcı Doçent Doktor, Öğretim Üyesi olarak atandı. 1982 yılından itibaren Konya’da, Selçuk Tıp Fakültesinin kuruluşunda görev aldı. Bu fakültede KBB Anabilim Dalında kurucu öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Anabilim Dalı başkanlığını yürüttü. Dekan vekilliği yaptı.
Dr. Fuat Yöndemli 1985 yılında Doçent, 1992 yılında da Profesör ünvanını aldı.
Dr. Fuat Yöndemli Konya Otolarengoloji Derneğinde başkan yardımcısı olarak hizmet verdi. Çok sayıda bilimsel toplantıda konuşmacı ve düzenleme kurulu üyesi olarak görev aldı.
Halen Selçuk Tıp Dergisi Yayın Kurulu, Selçuk Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Genel Kurulu, Selçuklu Araştırmaları Merkezi Genel Kurulu, Selçuk Üniversitesi Türk Halk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Kurulu, Türk Tabipler Birliği Ankara Tabip Odası, Tıp Etiği ve Tıp Hukuku Derneği, Otoskop ve Türkiye Klinikleri gibi çok sayıda kuruluş, merkez ve tıbbî derginin yanı sıra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dergisinin Danışma Kurulunun üyesidir.
Yüzden fazla tıbbî makalesi olan Fuat Yöndemli’nin KBB ile ilgili ilk kitabı “KBB Elkitabı: Muayene ve Pratik Müdahaleler” 1986 yılında Ankara’da Ayyıldız yayınlarınca basıldı.
KBB ile ilgili ikinci kitabı, Maran’ın İngiltere’de basılan kitabının tercümesidir: “Entegre Sisteme Göre Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Ders Kitabı, İstanbul, Nobel Yay., 1989”.
Paramedikal konularda da çok sayıda tebliğ ve makalesi olan Fuat Yöndemli’nin yılanlar hakkında yazmış olduğu bir kitabı Ukrayna’da, Rusça olarak basıldı: “:Zmeya: Drug ili Vrag? (Yılan: Dost mu, Düşman mı?) Biznes- İnform, Simferopol, 2000”
Mevlevî Semazenlerinin dans ederken neden başlarının dönmediği hakkındaki araştırması, Atatürk Kültür Merkezi yayınları arasında yayımlandı: “Mevlevîlikte Sema Eğitimi ve Baş dönmesiyle İlgisi, Ankara, 1996”
Bu eserin 2004 yılında, yine Atatürk Kültür Merkezince genişletilmiş ikinci baskısı yapıldı.
Hekimliğin meslek ambleminin neden yılan konusu olduğu hakkındaki araştırmaları sonucu “Tarih Öncesinden Günümüze YILAN, Piramit Yay., Ankara, 2004” eseri yayımlandı. Bu eser 2006 yılında, Nüve Kültür Merkezi’nce, daha genişletilmiş olarak, “Hayat Ağacı Ejder Yılan” adıyla ikinci baskısını yaptı.
İlgi sahası çok çeşitli olan Fuat Yöndemli’nin “Fiat Lux/ Latince Sözler ve Deyimler, NKM yay. 2007” adlı kitabıyla, şarkı güftelerinin bulunduğu “Sevda Sarmalı, NKM yay., 2006” eseri de bulunmaktadır. Bu eserindeki güftelerden on kadarı bestelenmiş, biri de TRT’nin TSM repertuarına girmiştir.

Dr. Fuat YÖNDEMLİ Fransızca ve İngilizce bilmekte olup evli, üç çocuk babasıdır.


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Selçuk Üniv.Meram Tıp Fakültesi
Selçuk Ü. Meram Tıp Fak
Konya

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(332) 223 60 00 - 6611

Telefon 2 :
(332) 223 66 11

Telefon 3 :
(312) 310 34 60
(Faks)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Ü. Tıp Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1974
(43 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
 
Hızlı Mesaj Araçları
-

Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ Mesleki Videolar Videolar
-

Prof.Dr.Fuat YÖNDEMLİ  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)

09:00
Top