Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK
Doktor - Ankara
Göz Doktoru
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Faruk ÖZTÜRK Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Doktor
İsim

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor

[Diğer Doktorlar..]
Uzmanlık Alanı

Göz Hastalıkları

[Bu Branştaki Diğer Doktorlar..]
Tavsiye ve Teşekkürler

3

[Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Vitreoretinal cerrahi, Refraktif katarakt cerrahisi, Pediatrik (çocukluk) katarakt cerrahisi, Retina, Glokom, Sarı nokta hastalığı, az görme, travma, sekonder göz içi merceği yerleştirilmesi.

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK Tavsiye Yazıları Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:
Doktor ve Diş Hekimi üyelerimize ait ziyaretçi yazıları şu aşamada sadece üyemizin kendisine gösterilmektedir.

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Prof Dr. Faruk ÖZTÜRK Ankara doğumludur. GATA Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun olup Göz Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini GATA Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1993 yılında tamamlamıştır.
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. kuruluşunda görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D.’nı kurmuş ve 1999-2008 yılları arasında AKÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. Başkanlığını yürütmüştür. 2008-2013 yılları arasında S.B. Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ve Klinik şefliği görevlerini yürütmüş, hastanenin SSK’dan Sağlık Bakanlığına devri sırasında kurucu başhekim olarak çalışarak fiziki, cihaz, eğitim ve işletme temelli iyileştirmelerini – modernizasyonunu sağlamıştır. 2013 - 2014 yıllarında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A. D. Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılı itibarıyla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D. da öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1999 tarihinde doçent, Ocak 2005 te Profesör olmuştur. İngilizce bilmektedir.
Wills Göz Hastanesi (Philadelphia, A.B.D.) Johns Hopkins Universitesi (Baltimore, A.B.D.), New York Eye and Ear Infirmary, Columbia Universitesi (New York, A.B.D.), Cincinnati Göz Enstitüsü (Ohio, A.B.D.), University of Tenessie (TN, A.B.D.)’nde, Ege Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakülteleri Göz A.D.’de fellow ve misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır.
Vitreoretinal cerrahi, Refraktif katarakt cerrahisi, Pediatrik katarakt cerrahisi, Retina – vitreus hastalıkları, Glokom, Sekonder göz içi lensi implantasyonları, Travma ile ilgilenmektedir.

Türk Oftalmoloji Derneği (T.O.D.) Ankara Şubesi, T.O.D. Katarakt Refraktif Cerrahisi Birimi, T.O.D. Vitreo Retinal Cerrahi Birimi, T.O.D. Glokom Birimi, Europe Vitreoretinal Society, Euroretina, Avrupa Glokom Cemiyeti, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Derneği, Amerika Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Derneği, American Academy of Ophthalmology, Association for Research in Vision and Ophthalmology üyesidir.
Ulusal ve uluslar arası projelerde görev yapmakta olup Afyon bölgesi Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasansı sıklığı çalışmasını (2007) ve “Türkiye Glokom Prevalansı Çalışması” nın (2009) Ankara koordinatörlüğünü ve yürütücülüğünü yapmıştır.
Sağlık Bakanlığı bünyesinde Prematüre Retinopatisi tarama ve tedavi merkezleri oluşturulması konusunda öncülük etmiştir. Yeni doğan ve okul öncesi çocukların göz taraması planlanması komisyonlarında çalışmıştır. Ulusal Göz Enstitüsü kurulması için çalışmaları olmuştur. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Komisyonu üyesi (3 dönem) olarak çalışmaktadır.
Afyon huzurevinde göz taraması yapılmasını, Ankara’da devlete ait huzur evlerinin hepsinde göz taraması planlanması ve yapılmasını, Manisa, Kayseri ve Ankara’da ilk öğretim okullarında göz taraması planlanması ve yapılmasını gerçekleştirmiştir.
UZMANLIK ALANLARI
- Vitreoretinal cerrahi
- Refraktif katarakt cerrahisi
- Pediatrik katarakt cerrahisi
- Retina – vitreus hastalıkları
- Glokom
- Sekonder göz içi lensi implantasyonları
- Travma

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Oftalmoloji Derneği, Amerika Oftalmoloji Akademisi, ARVO, ASCRS, ASRS, ESCRS, EGS


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, Sıhhiye Yerleşkesi
Ankara

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(312) 305 17 77

Telefon 2 :
(312) 305 17 78

Telefon 3 :
(312) 305 17 77
(Gerektiğinde cep telefonundan ulaşabilirsiniz)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1963
(54 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1987
(30 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
İngilizce
Hızlı Mesaj Araçları
-

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK Mesleki Videolar Videolar
-

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
göz hastalıkları, retina, vitreo retinal cerrahi, katarakt, lens, multifokal, refraktif, glokom, sarı nokta, gece körlüğü, göz travması

23:32
Top