2007'den Bugüne 92,411 Tavsiye, 28,231 Uzman ve 19,991 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Op.Dr.Mustafa ŞENER'in Öykü ve Şiirleri
Op.Dr.Mustafa ŞENER
  1. Sarılıklı Adam! ÖYKÜ | Ocak 2011
  2. Gerçek Dost ŞİİR | Ocak 2011
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
 Yazarla İletişim  


Sarılıklı Adam!
ÖYKÜ © | Yayın Ocak 2011
ASİSTANLIĞIMIN İLK YILLARIYDI.İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ GENEL CERRAHİ KLİNİĞİNDE BİR GÜN HOCA İLE BİRLİKTE İSTANBUL DIŞINDAN GELMİŞ BİR HASTANIN HEMOROİD AMELİYATINA GİRMİŞTİM. HOCAM BİR YANDAN AMELİYATI YAPARKEN BİR YANDANDA BANA AMELİYATIN PÜF NOKTALARINI ANLATIYORDU.AMELİYAT GAYET İYİ GEÇTİ, BİTİMİNDE HOCA BANA AMELİYAT SONRASI TEDAVİ İLE İLGİLİ TALİMATLARINI VERİRKEN "EVLADIM YARIN SABAH ERKENDEN HASTANIN ANÜSÜNE KOYDUĞUMUZ TAMPONU ALMAYI SAKIN UNUTMA,AMA PEŞİNDEN DE MUTLAKA OTURMA BANYOSU YAPTIRT" DEDİ. BENDE TÜM TALİMATLARI AYNEN UYGULADIM.
SABAH ERKENDEN KLİNİĞE GELİR GELMEZ HEMEN HASTANIN TAMPONUNU ALDIM,PEŞİNDEN DE HASTABAKICI İSMAİL EFENDİYE HASTA İÇİN OTURMA BANYOSU HAZIRLAMASINI SÖYLEDİM. O ZAMANLAR ŞİMDİKİ GİBİ HAZIR ANTİSEPTİK SOLÜSYONLAR YOKTU, KAYNATILMIŞ SUYA YA PERMASOL TABLET YADA RİVANOL İSİMLİ SARI RENKLİ BİR TOZ KATILARAK HAZIRLANILIRDI. PERMASOL CİLDİ KOYU MORUMTRAK-SİYAH RENGE BOYADIĞI İÇİN DAHA ÇOK AYAK MANTARINDA KULLANILIRDI. BİZ O ZAMANLAR MAKATLA İLGİLİ AMELİYATLARDAN SONRA DAHA ÇOK SUYU VE CİLDİ SARI RENGE BOYAYAN RİVANOL TOZU KULLANIRDIK. İSMAİL EFENDİDE HASTAMIZ İÇİN TALİMATIMIZ DOĞRULTUSUNDA OTURMA BANYOSUNU RİVANOL TOZ İLE HAZIRLIYARAK HASTAYA VERMİŞ VE TUVALETE GEÇİP UYGULAMASINI SÖYLEMİŞ.
BİZDE DİĞER İŞLERİMİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA HOCA GELİNCE TOPLU OLARAK TÜM HASTALARI DOLAŞMAK ÜZERE VİZİTE BAŞLADIK.O ZAMANLAR KLİNİĞİMİZDE ÖZEL ODA SAYISI ÇOK AZ OLDUĞUNDAN, HASTALAR KOĞUŞ SİSTEMİ DENİLEN YERDE TOPLU OLARAK YATARLARDI, BİZDE HASTALARIN TANILARINI KARIŞTIRMAMAK İÇİN YATAK NUMARALARINA GÖRE VİZİTEYE ÇIKARKEN LİSTELER HAZIRLAR,HASTALARI O ŞEKİLDE TAKDİM EDERDİK.TEK TEK TÜM HASTALARI DOLAŞTIKTAN SONRA BİR GÜN ÖNCE HOCA İLE BİRLİKTE HEMOROİD AMELİYATI YAPTIĞIMIZ HASTANIN BAŞINA GELDİĞİMİZDE SAPSARI SURATLI BİR ADAMLA KARŞILAŞTIK.
HOCA; BU HASTA YENİ YATMIŞ GALİBA,TIKANMA SARILIĞI MI VAR? DİYE SORDU. BENDE HASTANIN YATAK NUMARASINA BAKARAK VE KENDİMDEN EMİN BİR ŞEKİLDE,HAYIR HOCAM BU HASTA DÜN HEMOROİD AMELİYATI YAPTIĞIMIZ HASTA DİYE CEVAP VERDİM. HOCA DA HAYIR EVLADIM YANLIŞIN VAR ,OLAMAZ, MUTLAKA BU HASTANIN KARACİĞER TAHLİLLERİNİ YAPTIR DEDİ VE GİTTİ. BEN KIPKIRMIZI BİR SURATLA ORTADA KALAKALDIM.KENDİMDEN EMİNDİM AMA YİNEDE CEBİMDEKİ HASTA LİSTESİNİ ÇIKARTIP BAKTIM EVET DOĞRUYDU ,LİSTEYE GÖRE DE DOĞRUYDU.
BU İŞTE BİR BİT YENİĞİ VARDI AMA NEYDİ! BUNUN İÇİN HASTAYI BİR KENARA ÇEKTİM,SORMAYA BAŞLADIM,O SIRADA HASTABAKICI İSMAİL EFENDİ YANIMIZA GELDİ,DOKTOR BEY GELİN BEN SİZE MESELEYİ ANLATAYIM DEDİ.
İSMAİL EFENDİ HASTAYA HAZIRLAYIP VERDİĞİ RİVANOLLÜ OTURMA BANYOSU KÜVETİNİ ALMAYA GİTTİĞİNDE KÜVETİN BOŞ OLDUĞUNU GÖRÜNCE HASTAYA NE YAPTIĞINI SORMUŞ " O'DA BAŞIMDAN AŞAĞI DÖKEREK BANYO YAPTIM" DİYE CEVAP VERMİŞ.NE BİLSİNKİ ADAMCAĞIZ SUYA TÜNER GİBİ OTURACAĞINI,BANYO DEYİNCE YIKANMAYI AKLINA GETİRMİŞ VE SAPSARI SUYU BAŞINDAN AŞAĞI DÖKEREK YÜZÜNÜ GÖZÜNÜ SAPSARI BOYAMIŞ.BİZİM HOCADA ADAMI SARILIK HASTASI SANMIŞ!!! BU DA BİZE İLERİKİ MESLEK HAYATIMIZ İÇİN İYİ BİR DERS OLMUŞ OLDU.
 
     3 Beğeni    
Şiir-Öykü Listesi
Gerçek Dost
ŞİİR © | Yayın Ocak 2011
Kabullenmek birini

Olduğu gibi, olduğun gibi

Başını en yumuşak yastığa koyar gibi

Omzunda bulmalısın huzuru

Sesi bazen yankılanmalı

Sanki yanıbaşında gibi

Konuşurken unutmalısın

Dünyayı ,savaşı, çektiğin tüm acıları

Onun gözlerinde yaşamalısın hayatın her sayfasını

Çocuk olmalısın hiç büyümeyen

Şefkatin, tatmalısın en gerçeğini

Yaşamalısın her dokunuşundaki sıcaklığı

Şiirler gelmeli dudaklarına derinden

Onu yazmalısın her hecede

Bir daha bir daha...
 
     1 Beğeni    
Şiir-Öykü Listesi

Yazan Uzman
Mustafa ŞENER Fotoğraf
Op.Dr.Mustafa ŞENER
İstanbul
Doktor "Genel Cerrahi"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi95 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı

Bu sayfada yayınlanan öykü ve şiirlerin tüm hakları yazarına (Op.Dr.Mustafa ŞENER) aittir ve Op.Dr.Mustafa ŞENER tarafından TavsiyeEdiyorum.com Öykü ve Şiirler kütüphanesinde yayınlanmak üzere gönderilmiştir. Burada yer alan eserler yazarından önceden izin alınmaksınız başka platformlarda yayınlamaz, sadece kaynak gösterilerek ve yazar ismi zikredilerek KISA ALINTILAR yapılabilir. Aksine davranış Fikir ve Sanat Eserleri yasasına aykırılık teşkil edecektir.

01:26
Top