2007'den Bugüne 75,119 Tavsiye, 24,717 Uzman ve 16,954 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nuran OĞUZKAYA
Psikolog - Kayseri
Aile danışmanı-Evlilik Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık,Cinsel problemler, Vajinismus-

Nuran OĞUZKAYA Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Nuran OĞUZKAYA

Şehir

Kayseri

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

13

[Psk.Nuran OĞUZKAYA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nuran OĞUZKAYA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

131
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Nuran OĞUZKAYA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Nuran OĞUZKAYA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Nuran OĞUZKAYA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Evlilik Danışmanlığı
Kadın Cinsel İşlev Bozuklukları
Bireysel Danışmanlık
Vajinismus

Nuran OĞUZKAYA'nın Makaleleri Nuran OĞUZKAYA'nın Makale ve Yazıları
1 Makale
1 Yazı/Döküman

Nuran OĞUZKAYA Özgeçmiş CV Psk.Nuran OĞUZKAYA'nın Özgeçmişi
Uzmanlık Alanı

Klinik Psikoloji

Eğitim

Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi,Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Lisans Eğitimi 1982-1986
Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi 1990-1992

İş Deneyimi

Erciyes Üniversitesi Mediko-Sosyal Ünitesi Psikolojik Danışman 1988–1990
Erciyes Üniversitesi Psikiyatri Kliniği Klinik Psikolog 1990-1996
Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Görevlisi 1996-2002
Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi 2002- 2008

Alınan Eğitimler
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı


Cinsel Sağlık Bilgileri Eğitici Eğitimi Kursu
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı

Davranışçı ve Kognitif Tedaviler Yoğun Kursu
Psikiyatri Asistanları ve Uzmanları Derneği

Evlilik Terapisi Eğitimi
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği

Kadın Cinsel İşlev Bozuklukları Kursu
Türk Psikologlar Derneği

Holistik Cinsel Terapi Eğitimi Kursu
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği

Çocuk Değerlendirme Paketi Kursu
Türk Psikologlar Derneği

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğünde Eğiticilerin Eğitimi 1.2.ve 3. Düzey Kursu
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği

Bilişsel-Davranışçı Terapi 1.Düzey Sertifika Programı

Nuran OĞUZKAYA Tavsiye Yazıları Nuran OĞUZKAYA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 mor seven (Danışan)
 IP: 88.230.27.WY

06-03-2018
 TavsiyeNo: 102434
Nuran hocamla bizim çok yakın arkadaşımız olan bir çiftin tavsiyesi üzerine tanıştık, iyi ki de tanışmışız. 1,5 yıllık evlilik sürecinde yaşamış olduğum vajinusmus sorununu birlikte nasıl çözebileceğimize beni ikna eden ve sonunda beni umutsuzluktan, evliliğimi de bu sorundan kurtaran sempatik,güleryüzlü samimiyetini sizden esirgemeyen bir psikolog. Hastası ile görüşürken kesinlikle sivri dili olmayan ödevlerinizi aksattığınız zaman bile sizi incitmeden uyaran ve ödevlerinize, sorumluluklarınıza bağlı kalıp aksatmamanız için elinden geleni yapan güzel yürekli insan. Nacizane fikrim kendisine çok şey borçluyum beni aşılmaz bir dağ olarak gördüğüm bu sorundan kurtardığı için. Gönül rahatlığı ile bütün vajinusmus hastalarına öneriyorum.
     Beğenin    

 Tuna (Danışan)
 IP: 176.220.34.YY

28-02-2018
 TavsiyeNo: 102344
Evliliğimin ilk 3 ayındaki çaresizliğimde internetten araştırma yapmam sonucunda Nuran hoca ile tanıştım. İlk günden beri hep gerçekçi davrandı, beni ve eşimi sürekli kontrol altında tuttu. Beni üzen ve bana aşılmaz gelen bu sorunu içten samimi yardımları sayesinde 1.5 ay gibi kısa sürede çözdük. Benim gibi problem yaşayan çiftlere Nuran hocayı tavsiye ediyorum. Belki 1 ay belki 3 ayda ama mutlaka sorununuz çözüme kavuşturulacaktir bize bu konuda güveni fazlasıyla vermiştir. Aile duzenimiz ve huzurumuz artmıştır kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz o gerçekten alininda bir numaradır.
     Beğenin    

 A.S. (Danışan)
 IP: 109.228.203.ZZZ

28-02-2018
 TavsiyeNo: 102342
Nuran Hanımla tanışmam baya dolaylı yoldan da olsa kısa sürede kendimi bu kadar rahat açabilmiş olmama doğrusu ben de şaşırdım :) Evliliğimin 1. Ayında vajinismus dolayısıyla yanına gittik . Bizleri ticari bir araç olarak görmekten ziyade önce bizlerle konuşma yoluna gitti düşünüp farkına varmamıza zaman tanıdı . Ağlamalarıma serzeniştlerime her zaman sabırla katlandı . Aradaki mesafeyi öyle güzel ayarladı ki yeri geldi dost gibi dertleşti yeri geldi bir anne gibi öğüt verip yol gösterdi . Sadece vajinismus konusunda değil normal yaşantıma da pek çok katkısı oldu . Her an her şekilde ona ulaşabileceğimin güvenini verdi ve inşaallah sayesinde de vajinismus kelimesi bir ömür hayatımdan çıkmış olacak .
     Beğenin    

 Hüzün (Danışan)
 IP: 37.154.76.

18-09-2017
 TavsiyeNo: 99157
Söze nerden başlanır nasıl anlatılır anlatılmaz çünkü konu vajinismüs gizlenir öyle bi insanı içine kapatır ki ne ailene ne arkadaşına ne de eşine kendini anlatamazsın ve günden güne seni mahveder işte tam bu dönemde artık dedim benim için herşey bitti en iyisi dedim evliliği bitirmek yoksa bu beni bitirecek derken internete yazdım ilişkiye girememe orda öğrendim vajinismüs olduğumu araştırmaya devam ettim ve Nuran hocamı gördüm aradım bana o kadar güven verdiki bi anda kendimi bürosunda buldum daha o kapıdan içeri adım attım ki tamam dedim ben yaparım Nuran hocamı görüpte etkilenmemek mümkün değil tedavi sürecim çok güzel ilerledi ve başardım şimdi dünyalar tatlısı bebeğimin annesiyim çokta mutluyum hayatım yaşantım hepsi düzeldi çok insan tanıdım ama tüm samimiyetimle söylüyorum ender nadir mükemmel insanlardan biridir Nuran hocam onun yeri değeri çok farklı bende bazen diyorum ki her şerde bir hayır vardır ben vajinismüs olmasam nerden tanıyacaktım onu tanımamak büyük kayıp hayatta örnek alınacak sözü dinlenecek kişi benim için çünkü ondan aldığım hiç bir fikirde pişman olmadım tedavim bitti ama ben onu bırakmadım iyiki yanımda iyiki hayatımda sadece vajinismüste değil psikolojik her sıkıntıda Nuran hocam bam başka onun üstünde bir psikolog düşünemiyorum Allah yolunu açık etsin çok kişinin sana ihtiyaçı var Nuran hocam emeğine sevgi dolu yüreğine sağlık seni ailecek çok seviyoruz
     18 Beğeni    

 S.D. (Danışan)
 IP: 84.51.58.YYY

11-09-2017
 TavsiyeNo: 99025
Nuran Hocam la 6 ay önce tanıştık. Eşimin, kendisini internet ortamında araştırması ile problemimizi çözmek için kendisine gitmeye karar verdik. Verdiğimiz karar belkide hayatımızda verdigimiz en önemli kararlardan biri olmuştur. Evliliğimizde yaşadığımız problemi çözme aşamasında bize çok yardımcı oldu. Gerek bilgilendirmeleri gerekse yönlendirmeleri ile problemlerimizi aşmamımızı sağladı. Kendisi güleryüzlü, samimi, güven veren , işinde çok iyi bir psikologdur. Benzer problem yaşayan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Derya (Danışan)
 IP: 193.255.88.YJL

11-09-2017
 TavsiyeNo: 99009
Merhabalar. Nuran Hocamı 2 yıllık evliyken bir tatil dönüşünde, 'evet sanırım benim sorunum bu, ve ben bunu aşmak istiyorum' deyip, internetten yaptığım araştırma sonucunda buldum. Hemen aradım ve beni o pozitif, enerjisi yüksek sesiyle karşıladı. İlk görüşmemizde daha bana çok yardımcı olacağına inandım. Tedavim benden kaynaklanan kişisel nedenlerden ötürü uzadı. Aslında ben bırakmıştım ve olmuyor demeye başlamıştım. Oysa ki bunları düşündüğüm noktada bile başlangıç noktasından çok çok ilerdeydim. Dediğim gibi tembelliğim mi, üşengeçliğim mi desem vazgeciyordum ki, uzun süredir iletişime geçmediğim için Nuran Hocam beni aradı. ve sanırım kırılma noktası oldu bu. Hemen bir görüşme ayarladık. Ben acaba bu sorunun tedavisinin zor olduğu, psikolojik ve diğer farklı sorunları olan %1-3lük kısımda mıyım diye sorduğumda, 'o dilime girmek için mucizeye gerek yok, eğer pes edersen tabi ki girersin' dedi ve bana gerçekten o %3lük dilime girebilecek potansiyele sahip ama bu sorunu yenmiş hikayelerden bahsetti. Sanırım bu da bir diğer kırılma noktası oldu. Çünkü vazgeçersem, emeklerimiz boşa gidecekti. Vazgeçersem, başlangıça dönecektim. Neyse ki o son görüşmeden sonra sorun çözüldü. Nuran Hocamın her zaman farklı bir önerisi vardır. Oldurmak için çabalar ve oldurur. Nuran Hocam, motive eden, güleryüzlü, sıcakkanlı ve güvenilir bir danışmandır. Onun yanında kendimi rahat ve sanki çok yakın bir arkadaşımın yanındaymışım gibi hissederim. Sarılmadan ayrılmam :)
     3 Beğeni    

 İPEK (Danışan)
 IP: 212.156.80.YBD

05-09-2017
 TavsiyeNo: 98912
Ben Nuran Hanımla evliliğimin 1.yılında tanıştım. İnternet'ten araştırma yaparken rastladım ismine, daha önceden bir tanışıklığımız yoktu. İlk görüşmemiz sonunda beni ve eşimi tedaviye ikna etti. Çok güvenilir biri olduğunu ilk tanıştığımızda hissettim. Bu tarz rahatsızlıklarda bence en önemli şey güven duymaktır. Tedavime yavaşta olsa devam ettim ve benden umudunu hiç kesmedi. Yapabileceğime benden çok Nuran Hanım inandı. Karakterimden dolayı kolay vazgeçen biriyim. Ben yapamayacağımı düşündüğüm için bıraktım tedaviyi ve beni kendisi arayıp tekrar tedaviye ikna etti (hemde 2 kez). Şuanda tedavimin sonuna yaklaştım. Nuran Hanımı 3 sıfatla tanımlayacak olsam; merhametli, iyi bir dinleyici ve güvenilir. Vajinismus için Kayseri'de endişelenmeden başvuracağınız bir isimdir. Benim için umut ışığıdır Nuran Hanım.
     4 Beğeni    

 evli mutlu.... (Danışan)
 IP: 217.131.245.YDF

10-08-2017
 TavsiyeNo: 98406
Her derdin devası vardır ama devayı aramak için sormak gerekir danışmak gerekir.Konu vajinismus olunca ise susmak gerekir.Herkesle konuşulamayan bir konu bu konu yanlış doktorlar sayesinde beş yılıma mal oldu.Günlük hayat devam eder ama sen tadını asla tam anlamıyla alamazsın bir sorunun var en yakınına bile söyleyemessin.Çok büyük yük yaşayan bilir.Artık bizi bitirdi bu yük derken eşimin zorlamasıyla aradım internet yorumlarından Nuran Hocamı buldum.Çok tedirgindim.Nuran Hocama bir hevesle gittim tanıştım bana %99 çözerim dedi tabi inanamadım ona değil kendime inanamadım.Ama pes etmedim Seanslara gidebildiğim kadar gittim gidemeğim zaman ise Nuran Hanım hızır gibi yetişti.Bir baktım normal süreden önce çözüldü.Dünya ya daha farklı baktım bu yılbaşında.Ben artık sorunumu Nuran Hocam sayesinde ve Büyük desteğiyle çözmüştüm.Hayatınızın dönüm noktaları vardı evliliğimin dönüm noktası Nuran Hanım dır.Nuran Hanım çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız
     3 Beğeni    

 Meltem (Danışan)
 IP: 188.57.146.W

08-08-2017
 TavsiyeNo: 98364
Merhabalar... Nuran hocam ile yaklaşık dört ay kadar önce tanıştık. İki buçuk yıllık evliyim ve vajinismus problemim vardı. Öyle bir bir çıkmazın içindeydim ki ta ki Nuran hocayı taniyana kadar, işinde o kadar profesyonel ki çizdiği yol, verdiği ödevler , yüzünüze görüşmelerde ki sıcaklığı içtenliği, kişiye verdiği öz güven ile 3 ay gibi kısa bir sürede bu problemi astım. Kendisinden çok memnun kaldık... Onunla daha ilk görüşmede bu problemi yenecegimizi anlamıştım bana müthiş bir özguven verdi, vajinismus kesinlikle utanılacak bir durum değil ve tedavi süreci gayet basit. En başta kendiniz sonra eşiniz aileniz için mutlaka tedaviyi düşünün iki buçuk yıl boşuna beklemişim . Nuran hocayı tayipta bu problemi asamayacak kimse olmadığını düşünüyorum. Herkese sağlıklı mutlu günler...
     2 Beğeni    

 mutlu sonsuz (Danışan)
 IP: 217.131.243.YYJ

03-08-2017
 TavsiyeNo: 98261
merhabalar ben dukuz aylık evlıyim nuran hanıma bu site aracılığiyla ulastım kendısıyle tanıstıgımda henuz dort aylık evlıydım umutsuz ve caresız bır sekılde gıtmıstım benı o kadar motıve ettıkı odasından cıktığimda basaracagıma olan ınancım arttı.eşimle cok defa denememıze rağmen bir türlü birlikte olamıyorduk internette gezınırken bunun vajinismus hastalıği oldugunu öğrendım ve hemen harekete geçtim.nuran hocamla bir yolculuğa başladık.terapilerle beni o kadar güzel yönlendirdi ki bana göre imkansız görünen bir seyi başardim.bu süreçte tabi ki bunaldığim ve yapamayacağım düşüncesi olusmadı değil ama nuran hanımın varlığı bana yetti.her aradığimda telafonun bı ucunda olması bana güç verdi.bunları neden söylüyorum çünku benımle aynı hastalığı olan kardeslerim için geç kalmayın psikolag olmadan yenılecek bır hastalık değil çünkü.Kendınızı yıpratmadan ilk önceliğiniz bır uzman psıkologa gıtmek olsun ben başardım size de tavsiye ediyorum
     2 Beğeni    

 E.S (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.247.158.BD

31-12-2016
 TavsiyeNo: 93441
Merhabalar ,Nuran Hocam'ı aşağı yukarı 1 yıldır tanıyorum ve hem bu kadar sempatik ve guleryuzlu cana yakın hemde işini en güzel en adil şekilde yapan deneyimli bir psikolog olarak 1 numaradır Nuran hocam.Onu tanımanız anlamanız ve sevmeniz ve en önemlisi guvenmeniz için sadece tek sohbet bile yetecektir emin olun sonra zaten siz vazgecemeyeceksiniz..Saygıdeğer hocam içtenlik ve samimiyet sizi bırakmasın mesleğimize hayatınızda en güzel başarılar sizinle olsun...Nuran hocam ı şiddetle tavsiye ediyorummmm.
     6 Beğeni    

 duygu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.107.110.ZY

15-12-2010
 TavsiyeNo: 38015
Danışman olarak değil ama aile dostumuz benim ablam olarak bir dönem banada yardımı dokunmuştur ki bu bayağıda büyük bir yardım idi, üniversiteye devam edişimi sağlayan kişidir. Onunla pastanede oturup yaptığımız konuşma benim okula devam etmemi sağlamıştır. Konuşurken ikna ediciliğini de kullanarak öylesi örnek vermiştiki bana evet ben devam edeceğim demiştim. Çok teşekkür ediyorum.. Hayata karşı çok sağlam bir duruş sergileyen kişi olduğundan, ihtiyaç halindeki insanlara çok faydalı olacağına ve onların hayata karşı duruşlarını sağlamlaştıracağına inanıyorum. Karşısındakine sonsuz bir güven verir, o yüzden en mahrem konunuzu bile ona açıp onla paylaştığınızda onda kalacağına ve sizin için bilgi sağlıyabileceği katkı açısından tüm imkanlarını seferber edeceğine inanabilirsiniz. Saygılar..
     6 Beğeni    

 Ebru Bilgici (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.224.152.YFY

26-10-2010
 TavsiyeNo: 36840
Anlatılmaz,yaşamak lazım sözü tam da Nuran hocam için söylenmiş bir söz.Zekasını ,estetik zevkiyle,bilgisiyle ve hayat enerjisiyle harmanlayabilen nadir insanlardan biri.Onu ilk tanıdığınmda işte dedim kendime ilerde olmak istediğim model bu.İçtenliği ve samimiyeti en belirgin özelliği.Onunla konuşupta ondan etkilenmemek ve pozitif enerjisini almamak mümkün değil.Danışman,dost ,arkadaş vs. artık ne şekilde olursa olsun insanın hayatının bir yerinde olması gereken değerli insanlardan biri.En sıkıntılı günlerimde hep bana destek olmuştur.Telefonun ucunda sesini duymak bile bana her zaman iyi gelmiştir.Çıkmaza girdiğim zamanlarda verdiği tavsiyeler her zaman hayatımı olumlu yönde etkilemiştir.İyi bir danışman,iyi bir hayat koçu olduğuna inanıyorum.İşinde olan başarısının kaynağının da insanlara ve kendisine olan saygısısının yansıması olduğuna inanıyorum.
     8 Beğeni    

Nuran OĞUZKAYA'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
Kocasinan-Kayseri Cised Şube Başkanı


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Perspektif
Kayseri, Atatürk Blv, 38010 Kayseri


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(533) 380 30 55
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1964
(54 yaşında)
Doğum Yeri
Kırıkkale
Mezun Olduğu Üniversite
Gazi Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1986
(32 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Nuran OĞUZKAYA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
 • Vajinismus
 • Vajinismus Cinsel İlişkiye Girememe
 • Vajinismus Cinsel İlişkiye Girememe
 • Vajinismus

 • Nuran OĞUZKAYA Mesleki Videolar Videoları
  12 Mesleki ve Kişisel Video
  Hangi Yaşlar Evlilik İçin Uygundur?
  Evlilikte Şiddet Varsa Ne Yapmalı?  04:52
  Top