2007'den Bugüne 89,485 Tavsiye, 27,604 Uzman ve 19,643 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Merve ULCAY
Psikolog - İzmir
PSİKOLOG & AİLE DANIŞMANI

Merve ULCAY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi32 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

32

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Merve ULCAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

45
(%66.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Merve ULCAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Merve ULCAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Cihangir ACARPsk.Cihangir ACAR
Cihangir bey’le lisans eğitiminde tanıştık. Lisans eğitimimiz süresince birçok projede birlikte çalıştık. Çalışmalarımıza pratik ve orijinal bakış açı...
Barış Emre GÜNEMREPsk.Barış Emre GÜNEMRE
Barış Emre Günemre, benim çok değer verdiğim bir dostum olmakla birlikte mesleğini severek icra eden ve danışanlarına verdiği önem ile mesleki açıdan ...
Hatice TOPÇU ERSOYDr.Psk.Hatice TOPÇU ERSOY
Psikolog Dr.Hatice Hanım’la birlikte çalışmaktayız. Hatice Hanım, sevgi dolu, mütevazi, üst düzey sözel yeteneğe sahip, empatik anlayışı çok kuvvetli,...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Ege Üniversitesinde lisans öğrenimini tamamlamıştır. Tübitak destekli projelerde etkin bir şekilde çalışmıştır. Aile Danışmanı sertifikasına sahiptir. Sanat Terapisi temel eğitimini, Oyun Terapisi eğitimini almıştır. Aynı zamanda Psikodrama eğitimine devam etmektedir.
 
Merve ULCAY'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Merve ULCAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Ege Üniversitesinde lisans öğrenimini tamamlamıştır. Tübitak destekli projelerde etkin bir şekilde çalışmıştır. Aile Danışmanı sertifikasına sahiptir. Sanat Terapisi temel eğitimini, Oyun Terapisi eğitimini almıştır. Aynı zamanda Psikodrama eğitimine devam etmektedir.

Çocuk ve Ergenlere yönelik Terapi ve Danışmanlığı

Yetişkinlere Yönelik Bireysel Terapi ve Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı yapmaktadır.

Zeka Testi

Kişilik testleri

Dikkat Testleri uygulamaları yapmaktadır.

Merve ULCAY'ın Makaleleri Merve ULCAY'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Merve ULCAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Uygar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115280
İlk seansa daha önceden hiç psikolog deneyimim olmadığı için korkarak gitmiştim.Ağır depresyon ve öfke krizlerimden dolayı Merve hanımdan yardım aldım.Kendisi yaşadığım zorlu dönemi atlatmamda , asosyal bir insanken toplum içine çıkabilecek hale gelmemde ,motivasyonum düşüp odağımı kaybettiğimde bu problemleri nasıl çözebileceğime dair çok yardımcı oldu.Kendisine burdan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.Kendisinin alanının en iyilerinden olduğunu söyleyebilirim ve herkese tavsiye ediyorum.Herşey için çok teşekkürler.İyi ki varsınız.
     1 Beğeni    
Ozan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108011
İlk seansa çekinerek gitmiştim, daha evvel hiç psikolog deneyimim olmamıştı. Derdimi nasıl anlatacağıma dair hiç bir fikrim yoktu. Fakat Merve hanım o kadar içten ve samimi yaklaştı ki bütün heyecanımı unutup sanki uzun zamandır kendisini tanıyormuşum gibi bir hisle dertlerimi dökülüverdim. Obsesif davranış bozuklukları yaşıyordum. Sayesinde çok şükür atlattım.. Kendisine buradan bir daha teşekkür etmek istiyorum.. Eğer aynı kaygıları siz de yaşıyorsanız çekinmeden başvurabilirsiniz. Merve hanım kesinlikle alanında uzman bir psikolog.. İyi ki varsınız .Herşey için teşekkürler ..
     1 Beğeni    
İyem Ç.
25.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108007
Merve Hanım ile Domino Psikoloji'de 2018 yılında gerçekleşen mesleki becerileri geliştirmeyi hedefleyen staj programında tanıştık. Kendisinin ilk stajyerlerinden olma şansına eriştim. Bizlere mesleğimizin avantaj ve olası dezavantajlarını, inceliklerini, kendi tecrübelerini, son derece samimi bir şekilde ve aramıza ast üst ilişkisi koymadan aktardı. Önerdiği kitaplar, öğrendiğim terapi teknikleri, kendi yolumu çizmeme yardımcı oldu.Duru ofisi, güleryüzü, ve samimiyetiyle mutlaka tanışmanız gereken biri olduğuna inanıyorum.
     1 Beğeni    
Merve Nur Koç
25.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108005
Merve hanım son derece güler yüzlü, samimi, ilgili ve yetkin biri. Merve hanım ile kurumunda stajyerlik yaparak tanışmış oldum ve çok sevdim. Hem saha deneyimi hem de uygulamadaki bilgileri ile çok güzel bir staj eğitimi almamı sağladı. Kendisi bilgili ve deneyimli. Kış dönemi stajına katıldım ve çok verimli geçti. Her hafta farklı bir konu üzerine yazdığımız makaleler üzerine konuştuk, sahada karşılaşılan vakalar üzerinden değerlendirmesini yaptık, rol play çalışması ile uygulama şansı bulduk. Son derece faydalı ve güzel bir çalışma oldu.
     1 Beğeni    
Nameless
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95660
Öncelikle Merve hanıma çok teşekkür ederim. Yaklaşık 7 ay önce bu sitedeki öneriler doğrultusunda kendisine başvurmuştum. Benim gibi değişime kapalı bir insanın değişeceğine inanmayarak. Anksiyete ve panik atağım vardı, sadece ilaç da bir işime yaramıyordu. Ağlayarak çaldım kapısını. Kendisine başvurduktan sonra sanki içimden kocaman bir canavar çıkmış gibi rahatladım. Koca bir kavanoz çikolata yedikten sonra su içmiş gibi enerjik oldum. Kendisini tavsiye ediyorum ve senelerdir uyuduğum uykumdan uyandırdığı için de tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese güzel güner !
     5 Beğeni    
Burcu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87442
Kendisiyle tanışmam beni hayattan soğutan panik atak sayesinde oldu.O dönemde ne yalnız kalabiliyor ne de evden dışarı çıkabiliyordum adeta bu hastalık beni kendisine hapsetmişti ne yapacağımı şaşırmış bir haldeydim.Dualarım kabul olmuş olmalı ki allah karşıma merve hanımı çıkardı.sonuca gelirsek daha ilk seanstan sonra baya bir farklılık hissetmiştim.ayrıca sadece panik atak değil başka sorunlarımda sayesinde hallolmuştu açıkcası ben gitmiş yerine başka bir ben gelmişti.o ne yapacağını bilmeyen ben artık kendine özgüveni olan her işi kendi başına halledilen biri haline gelmiştim.sorunların altında yatan nedenleri gözlerimin önüne bir bir serdiğinde yaşadığım şaşkınlıkları unutamıyorum.Merve hanım gerçekten işinin uzmanı eğer bir sıkıntınız varsa hiç düşünmeden gitmenizi tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
İrem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74721
Öncelikle Merve ablaya çookk teşekkür ederim. Merve abla ile ilk tanıştığımda panik atağımın hiç geçmeyeceğini sanıyordum.Meğersem beynimin bana yaptığı kötü bir şakaymış.Bende bu şakaya sürekli olarak inanıyordum ve artık ondan korkmaya başlamıştım ki Merve abla ile asıl biz ona bir şaka hazırladık. Artık ona inanmadım ve ben ona bir şaka da bulundum. Gerçekten çok uzun ve yorucu bir şakaydı.ama en sonunda başardık artık beynim benim şakama inanıyordu ve bir daha da bana şaka yapamadı.Bu güzel başarıyı merve ablanın sayesinde başardım.Gerçekten çok iyi bir uzman,dost,abla ve arkadaş onu tanıdığım için ve güzel vakit geçirdiğimiz için çook mutluyum. iyiki de benim doktorum olmuş... ONU GERÇEKTENN ÇOOOKKKKKK SEVİYORUMMMMM VE ÇOOOKKK TEŞEKKÜR EDİYORUM. İYİ Kİ VARSIN MERVE ABLACIM... SEVGİLERİMLE İREMMM..:)(:
     8 Beğeni    
Sevim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73665
Merhaba,ben Merve hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım ve onunla görüşmelerim sonrasında hayatımda o kadar değişim yaşadım ki,burada bunları sıralamak kelimelere dökmek çok güç.Onu tanıdığım ve görüşmeler yapma imkanı bulduğum için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Ben insanlarla arama mesafe koyamamaktan hep zarar görmekten şikayet ederdim ve kendimi suçlamaktan bu sebeple de mutlu olamayacağımı düşürdüm,insanlara hayır dersem aramızın bozulacağından korkardım hep kabullenici olmaktan da şikayet ederdim.Merve hanım ile yaptığım görüşmeler sonrasında kafamı gereksiz yere o kadar boş düşünceyle doldurduğumu kendi kendimi yorduğumu farkettim,herşey benim düşüncelerimdeymiş ben kendimi böyle yönlendiriyormuşum bunu farkettim.Mutlu olmaya hakkım olduğunu,sadece kendime iyi davranmam gerektiğini benimde haklarım olduğunu farkettim, uyguladıkça da hafifledim,insanların düşüncelerinden korkmamaya başladım.Daha buradan sayamadığım pek çok şey.Bu satırları yazmak için çok bekledim hep yetersiz geleceği düşüncesi ile ama İşinde çok ciddi,disiplinli, prensip sahibi karşısındaki iyi anlayan Merve hanıma Hayatımdaki bu dokunuşu için ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ve çevremdeki herkese sorunlarından bahsettiğinde Merve hanımı tavsiye ediyorum,onun mutlaka bir çözümü vardır.SELAMLAR.
     5 Beğeni    
Ugur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64148
Merhabalar öncelikle Merve hanima tesekkurlerimle başlamak istiyorum söze. Merve hanimla tanismamizdaki etken yaklaşık 4yil önce bir kiz arkadasimdan ayrildiktan sonra psikolojimin bozulmasiydi. Buna sadece ayrılmak değil aldatilmakta sebep oldu. Bundan ötürü de tip dilinde panik atak adli bir vaka ile karsi karsiya kaldim ve bununda ne yaptiysam üstesinden gelemedim ta ki Merve Ulcayi taniyincaya dek. Merve hanim öncelikle bana kendimden değerli birşey olmadigindan panik atakla basa cikmanin yollarına kadar her konuda yardimci oldu. Dediği ve tavsiye ettiği tüm uygulamaları eksiksiz yerine getirdim ve herşeyin üstesinden artik rahatlıkla gelebiliyorum. Tekrardan tesekkurler
     5 Beğeni    
Onur DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Nisan.2013
TavsiyeNo: 60059
merve ulcay'la internette rastladığım ''beynimizin yaptığı kötü şaka panik atak'' adlı yazısı sayesinde tanıştım ve bu tür sıkıntılarım olduğu için yardım almaya karar verdim. önceleri bu problemimin beni hiç bırakmıyacağını düşünüyordum ama şimdi sıkıntılarımdan kurtuldum neredeyse bu süreci ben bile anlamadım ama şu gerçekki eskiye göre çok iyiyim. tüm panik atak hastaları gibi bende eskiden; kalbimin çarptığı, yerimde duramadığım, nefes alamayıp ölüyorum zannetıgım sureçlerden geçtım ama sunu bilin ki hepsi sadece beynimizin yaptığı kötü şaka:)) bende sizler gibi ah bi eskisi gibi sağlıklı olabılsem dıyordum anladımkı ben zaten saglıklıymısım şimdi ne desem benimki farklı ben gercekten rahatsızım diye yaklasabılırsınız ama asıl farklı olan merve abla yoksa panik atak falan değil o yüzden tavsiye ediyorum..:)
     3 Beğeni    
Figen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2013
TavsiyeNo: 59238
Merve hanımla tanıştım çocuğumla ilgi ergenlik problemlerinin 3.görüşmede çözümlendiğini gözlemledim. Merve hanımdan aldığım eğitimle sorunları çözmeye başladım. Uzmandan yardım almak gerektiğini düşünüyorum.Kendim öğretmenim ancak ergenlik konusunda yardıma ihtiyacım olduğunu hissettim ve psikoaktif merkezine başvurdum. Bu ekibe Başarılar diliyorum. Merve Hanımla tanışmama yardımcı olan Hatice Topçu Ersoy'a da minnettarım, başarılı bir ekipsiniz, saygılarımla.
     5 Beğeni    
D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2013
TavsiyeNo: 59087
Üniversiteyi bitirip iş arayışına geçtiğiniz dönemde hayatınız tüm anlamıyla değişiyor. Siz bu yeni duruma adapte olmaya çalışırken bir de iş hayatınızda sürekli meydana gelen pürüzlerle baş etmek cidden çok zorlaşıyor. İşte bu zor dönemde Merve Hanım size gereken motivasyonu, farkındalığı sağlıyor. Sadece iş hayatına yönelik gitmek istediğim seanslarda farkında olmadan hayatımdaki çoğu olumsuzluğu Merve Hanım sayesinde aza indirgeyip, görmemezlikten gelmektense bilincine vararak çözmeyi öğrendim. Bu yüzden kendisine çok teşekkür ederim. Ve böyle pozitif, işini çok iyi yapan, farkındalığınızı arttıran bir psikoloğunuz olmasını şiddetle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
İsmail DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2013
TavsiyeNo: 58546
Finans sektorunde calisiyorum ve asiri stresli gecen gunlerde ve ofke kontrolumu saglayamadigim zamanlarda Merve Ulcay Hanim'la tanistim.10 saat sabit sekilde calismak ve cevremin bana negatif elektrik verdigini dusunursek, sonu gelmez bir ofke ve kontrol kaybi yasiyordum.Merve Hanim'la tanistiktan sonra ,is hayatim ve kendi sagligim adina cok onemli yardimlar aldim ve bu benim direk olarak calisma performansima da yansidi.Kendisini gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
H.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2013
TavsiyeNo: 57975
Bazı insanlar vardır mesleğini sanki üzerine giymez de mesleğinin kendisi olurlar. Özellikle 21.yy. da hepimizin sorunlarının aslında dönüp dolaşıp toplumsal nedenlere vardığı ve toplumun pamuk ipliklerinin de psikolojimizin ta kendisi olduğu noktada, yine aynı yüzyılda en çok yakındığımız ve eksikliğinin bizi sorunlara gebe bıraktığı en önemli konu erdemlerimizdir. samimiyet, içtenlik, şu herkesle kurulamayan "kendini açabilme" bağının, güven ortamının arayışı devamında tüm bunları ve içtenlikle söylüyorum daha fazlasını bulabilmek Merve Ulcay ve diğerleri gibi bir ayrıma gönül rahatlığıyla varmamı sağladı. Danıştığım noktalar hakkında kafanızı ağrıtmak istemem. Sadece hakettiğini düşündüğüm bu teşekkürü yorumla da olsa iletmek istedim.
     3 Beğeni    
A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57382
Merve hanımla psikolojik yardım almak için gittiğim Psikoaktif'te tanıştım.Kendisi sıcakkanlı,samimi ve kendine güveninin tam olmasıyla daha ilk seansta bende gerçek bir profesyonel izlenimi bıraktı.Daha sonraki seanslarda bu izlenimlerimin doğru olduğu kanaatine vardım.Hala kendisinden sosyal fobimle ilgili yardım almaya devam ediyorum ve çok memnunum.Zekası ve empati becerisiyle potansiyelimi anlamamı sağlayarak kısa sürede inanılmaz ilerleme kaydetmeme vesile oldu diyebilirim.Artık geleceğe umutla bakıyorum ve sosyal fobimi kontrol altına alabilecek güçte olduğuma yürekten inanıyorum. Merve hanımın psikolojik terapi hizmetini özellikle benim gibi sosyal fobisi olanlara ve herkese kesinlikle tavsiye ederim...
     5 Beğeni    
Canan
8.Ocak.2013
TavsiyeNo: 56896
Merve Hanım ile çok kısa sürede olsa aynı merkezde görev yaptık. kendisi işine bağlı, çok disiplinli, araştırmacı, iyi bir gözlemci ve en önemlisi çok içten ve samimi bir insan. eminim ki bu sitede en iyi yorumları hakkeden bir psikolog. ben Merve hanım' ın asistanı olarak görev yaptım. Psikolog olarak bir çok konuda benden desteğini yardımını hiç bir zaman esirgemedi. Ben kendisinin azmine hayranım... Eminim mesleğinde bu azmiyle hakkettiği yere gelecek! Sizinle çalıştığım ve sizi tanıdığım için çok mutluyum.
     6 Beğeni    
Cihangir ACAR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56542
Merve hanımla Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğrenci iken tanıştık. Derslerde, ödevlerde, projelerde birçok kez birlikte çalışma fırsatımız oldu. Öğrenciliğinden beri işinin en iyisini yapmak için çalışan arkadaşım eminim ki görüşmelerinde de aynı özeni gösteriyordur. Kişisel sohbetlerimizde bile karşısındakini anlama, onunla empati kurma becerisi, onun çok iyi bir terapist olacağının habercisi idi. Zaten yaşıtları arasında da en çabuk bu alana yönelen ve başarı ile devam ettiren kendisi oldu. Başarılarının devamını diliyor ve her geçen gün daha tanınan bilinen bir terapist olmasını mutlulukla izliyorum...
     8 Beğeni    
Nilay K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55644
Merve hanım çok güleryüzlü samimi ve sıcak bir insan.ben 1.sınıfa giden oğluma wısc-r testi yaptırmak için çanakkaleden gittim kendisine.internetten bulduğum bir merkezdi psikoaktif.döndükten sonra kendisini aradığımda görüşebildiğim işinde uzman bir kişi merve hanım.oğlumla yakından ilgilendi.testin sonuçlarıyla ilgili aklımdaki bütün soru işaretlerinin yanıtlarını kendisinden aldım.oğlumla ilgili sonrasında yapılacabilecek şeylerle ilgili önerilerini ve tavsiyelerini dikkate almaya başladım.inşallah gelişme kaydederiz.ayrıca psikoaktifde çalışan canan hanıma da ilgisinden ve yakınlığından dolayı teşekkür ederim...
     7 Beğeni    
Elçin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54931
Merve hanım gerçekten çok iyi ve anlayışlı bir insan.Daha ilk tanışmamızda sıkıntılarımı hiç çekinmeden anlatmamı sağladı.Anlattıklarımın içinden benim kendimde farketmediğim ama söylediğinde gerçekten de böyle dediğim ve kendimi daha fazla anlamamı sağlayacak detaylar çıkardı.Ben daha yolun çok başındayım ama Merve hanımla yeni tanışmamıza rağmen yavaş yavaş bazı sıkıntılarımı aşmaya başladım ve bunun onu da mutlu ettiğini gördüm.inanıyorum ki onun yardımıyla çok daha iyi olacağım.Kendisine çok teşekkür ediyorum ve Merve hanımı tavsiye ediyorum...
     4 Beğeni    
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54885
Merve Hanım danışanına oldukça içten davranan ve gerçekten pozitif elektrik veren biri. Sizinle "gerçekten" ilgileniyor ve daha faydalı nasıl olabileceği konusunda araştırma yapıyor. Ayrıca gerektiğinde, bir mani (örneğin bekleyen bir danışan) olmadığı müddetçe, seans süresi ..vs konusunda özverili. Bu da sizi kendinizi rahat hissetmenizi sağlıyor. Randevu saatlerinin sarkıtılmaması da diğer önemli bir artı. Kişisel özellikleri: güleryüzlü, sempatik, gerçekten ilgili davranan, araştırmacı ve daha faydalı nasıl olabileceği konusunda gerçekten çaba gösterip, kendini geliştiren, özverili, profesyonel biri. Merve Hanım'ı tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Emine ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53344
Merve hanımla ,Hatice topçu ersoy hanım vasıtasıyla tanıştım.O kadar çok psikoloğa gittim ki çoğu yargılayıcı ve soğuktu.Fakat merve hanım çok içten ,samimi ve kısa süre içerisinde büyük ilerlemeler gösterdiğinizin farkına varıyorsunuz.Bir kere mesleğine aşık ve çok başarılı psikolog. Merve hanımla tanıştığım ve onunla bazı şeyleri aşma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum .Destekleri için ona çok teşşekür ediyorum.Size merve hanımı hiç tereddütsüz tavsiye ediyorum.Her zaman iyi ki merve hanıma gitmişim diyeceksiniz.
     7 Beğeni    
Barış Emre GÜNEMRE Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Haziran.2012
TavsiyeNo: 52039
Meslektaşımı 5 yıldır tanıyorum. Samimiyetine sonuna kadar güvenebilirsiniz. Aile danışmanlığı ve ergenler konusunda çok deneyimli ve bilgilidir. Yalnızca bu alanda değil diğer alanlarda da güvenilebilecek bir psikologtur. Çok güleryüzlüdür ve çok iyi bir dinleyicidir.Kendisine saatlerce konuşsanız da ilk andaki dikkati ile sizi dinlemeye devam eder ve asla vazgeçmez. Kesinlikle memnun kalacağınızı ve sorunlarınız için kısa süreli değil, uzun süreli çözümler bulacağınıza eminim. Tavsiye ediyorum...
     7 Beğeni    
Aslı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51983
Sevgili Merve Hanım'ın Denizli'den bir danışanıyım. Kendisi, tanıdığım pek çok meslektaşından; güleryüzü, sabrı ve etik anlayışı sayesinde ayrı bir yere yerleşiverdi gözümde. Bence güven uyandıran, kişiyi kendisiyle yüzleştiren ve bunu yaparken yıpranmışlık değil de tazelenmişlik hissi veren özgün bir yöntemi var. Tabi çözüm odaklı çalışması da diğer bir artısı. Bunun gücünü nerden mi alıyor dersiniz. Bana göre cevap, meslek aşkı. Ne de olsa o, 'kendini mesleğiyle tanımlayan bir insan'! Şimdiden kendisini gelecekteki kesin başarılarından dolayı kutluyorum!
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Denizli'de oturduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     5 Beğeni    
Meltem Yamakoğlu
11.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51811
Merve Ulcay ile tanışıklığım öğrencilik yıllarıma dayanmaktadır. Kendisi ile ilk tanıştığım an kendisinden aldığım pozitif elektrik, daha sonrasının bir habercisiymiş. Henüz bir psikoloji öğrencisiyken bile karşısındakinin problemleri karşısında oldukça duyarlı ve önyargısızca yaklaşım sergilemesi, sadece eğitimle elde edilemeyecek temel empati eğilimlerini ziyadesiyle taşıdığının göstergesiydi. İkili ilişkilerde yaşadığım problemlerde takındığı, içinde bulunduğum durumun objektif bir değerlendirmesini yapma konusunda tarafsızca tutumu, problemlere yönelik farklı bakış açıları kazandırma konusunda oldukça etkilidir. Kendisi, kişilik olarak sahip olduğu duyarlı yapısına ek olarak psikoloji biliminin bilgilerini eklemesiyle duyarlı bir psikologtur. Özellikle ergen ve ergenlik problemleri hakkındaki başarılı çalışmaları mevcuttur. Lisans eğitimi ile sınırlı kalmayıp, kendini geliştirebilecek eğitimlere yüksek gönüllülük göstermesi ile gelişime açık olduğunu ispatlamaktadır. Duyarlı disiplinli ve problem çözme becerilerini geliştirmeye açık bir insandır. Profesyonel tutumunun yanında, günlük yaşantısında oldukça içten gülümsemesiyle bile umutsuz hissettiiniz anlarda içinizi ısıtır.
     6 Beğeni    
Nilay ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51784
Merve Hanım'ı yaklaşık 5 aydır tanıyorum. Üniversite öğrencisiyim. Bundan önce bir çok doktora gittim. Fakat hiçbiri güven vermedi. Merve Hanım'la konuştuğum ilk andan itibaren kendimi güvende hissettim. Gündelik yaşantımı etkileyen bir sorunum nedeniyle Merve Hanım'a başvurdum. Başladığımız ilk seanstan itibaren ciddi derecede değişiklikler hissettiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim... Doğru yönlendirmeleri sonucunda önemli aşamalar kaydettiğim. Seanslarımız devam ediyor. Onunla devam ettiğim sürece daha iyi olacağıma inanıyorum... Çok sıcaklı kanlı, güler yüzlü bir bayan... Kesinlikle tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    
Uğur CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51718
Merve Ulcay; herşeyden önce kişiliği, samimiyeti, hoşgörüsü, anlayışı ve alçak gönüllüğüyle ile çok iyi bir insan... Mesleğinde kusursuz derecede; iletişim, empati , analiz ve gözlem yeteneğiyle, özgün yaklaşımıyla, üniversite çağındaki gençlerin; özgüven, iletişim,meslek seçimi, hedefleri, sosyal ve kişisel ilişkilerinde oluşan sorunlarına karşı kişiye bir sihirli ayna tutan, kendine has yöntemleri olan, bulunduğu ekip ve hizmet verdiği kurum ile son derece koordineli çalışan, işini severek yapan, çok başarılı ve geleceği parlak bir psikolog... Kendisiyle 5 dk sohbet etmeniz bile size farklı bir değer katacaktır... Kesinlikle tavsiye ediyorum ...
     3 Beğeni    
Emre Ayar
5.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51669
Lisans eğitiminden beri tanıdığım Merve için bende birkaç şey söylemek istedim; kendisi herzaman "yeni" olanın peşinde olan, gelişmeleri takip eden ve gerçekten kendisini yenileyen birisi; mesleğine olan ilgisini de bu yetisiyle birleştirdiğinde, iyi işler çıkarabileceğine yürekten inanıyorum. Kişisel olarak ipucu vermek gerekirse; karşısındakini dinleyebilen, kesınlikle yargılamayan;samimi ve en sevdiğim yönü olan güleryüzlü olmasıdır.
     3 Beğeni    
Esen BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51640
Bir arkadaşım vasıtası ile Psikoaktif merkezine gittik. Oğlumun kekemelik problemi nedeni ile başladık ve hala devam etmekteyiz. İlk seansdan itibaren fark edilir sonuçlar elde ediyoruz. Merve hanım çocuklarda zor olan dikkati 40-50 dakikalara çıkartıyor. Oğlumun özgüveni oluştu. Kendisi verilen egzersizleri ödev olarak görmeden keyifle yapıyor. Merve hanım işinde başarılı samimi arkadaş canlısı... Kendisine çok tesekkür ediyoruz. Yanında çalışanlar ve çalışma yeri gayet iyi ancak ortak kullanım alanlarında iyileştirme yapılabilir.
     6 Beğeni    
FeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı SuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51635
Merhabalar ben psıkolog MERVE ULCAY la 24 aylık olan oğlum emiralinin ailevi problemlerimizden etkılenmesı üzerine bır arkadaşımın onerisıyle tanıştım oğlumun ıhtıyaclarını nokta atısıyla kesfedıp çok kısa surede sonuc aldık aynı zamanda bıze aıle danısmanlığıda yapıp aılevı problemlerımızın ustesınden gelmemızı sagladı meslegını harıka ıcra eden nadır bulunanbır psıkologtur. merve hanıma kadar oğlum ve aılemız ıcın beş ayrı psıkologlada gorusmelerım oldu ama bır sonuc alamadım MERVE hanımla hala görüşmeye devam etmeteyız hayatımızdakı onemlı kararlarda bizim için büyük bir şans. Merve ulcay'kesınlıkle tavsıye edıyorum,iyiki varsınız merve ulcay......
     5 Beğeni    
Utku Damar
2.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51623
Merve Ulcay küçüklüğümden beri tanıdığım, insanlarla iletişimini, güvenilirliğini ve birikimini takdir ettiğim yakın bir arkadaşım. Ben de bir diş hekimi adayı olarak özellikle çocuklarla iletişim konusunda ileride onun birikimine çok fazla başvuracağımı düşünüyorum. Herşeyden önce yapmacıklıktan uzak, samimi ve güvenilir duruşu ve yardımsever yapısı ile danışanlarına çok iyi bir hizmet sunacağına şüphem yok. Enerjisi, güleryüzlü yapısı ve kompleksiz bir insan olarak Merve Ulcay bir psikologda olması gereken tüm özelliklere sahip.
     3 Beğeni    
Hatice TOPÇU ERSOY Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
1.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51609
Sevgili Merve ULCAY, yıllardır büyük çabalarla geliştirdiğim PSİKOAKTİF ekibinin bir parçası. Bizim işimizde iyi bir ekip oluşturabilmek çok önemlidir. Çünkü biz insanların en zor zamanlarında yanındayız ve bizim birbirimize verdiğimiz destek hizmet kalitemizi yükseltir. Psikolog Merve Ulcay PSİKOAKTİF ekibinin bir parçası olduğu için, bu ekibin başındaki kişi olarak kendimi ve tüm danışanlarımızı çok şanslı buluyorum. Psikolog Merve Ulcay çok azimli, çok özverili ve çok başarılı bir meslektaşım. Benim hep iddia ettiğim birşey var: "Herkes psikoloji bölümünü bitirebilir ama herkes psikolog olamaz. Bu iş için; bilgi, beceri, donanım, tecrübe ve bunların yanında, kendini tanımak, kendi acılarıyla yüzleşmiş olmak, kendine gerçekten güvenmek, kocaman bir yürek, azim, sabır ve daha çok şey lazım.." Sevgili Merve, bence tüm bunlara sahip. Çok iyi bir psikolog, çok iyi işler yapıyor. Sevgiler..
     15 Beğeni    
Ecem Olcum
31.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 51577
Psikolog Merve Ulcay; hoşgörüsü, dinginliği, empati yeteneği, araştırma merakı ve mütevazılığıyla bir psikoloğun sahip olması gereken temel niteliklere sahip olan başarılı bir psikolog arkadaşımdır. Kişilerin yargılanmaması, koşulsuz dinlenmesi, her bireyin biricik olduğunu düşünmesi ve genellemelerden uzaklaşarak birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmesi gerektiğine olan inancı ile danışan ve danışman arasındaki terapötik ilişkiyi sağlamlaştıran mesleki bir tavrı vardır. Bu tavır, mesleki açıdan Merve Ulcay'ı tercih edilir kıldığı gibi, sonsuz saygısı ile bir insan olarak da ayrıca değerli kılmaktadır. Kişilerin hayatına müdahale edilmemesi gerektiğine olan inancı ile danışanlarına farklı bir bakış açısı kazandırma peşinde olan ve bu anlamda kişilerin, terapötik ilişkinin yaratabileceği bağımlılık olgusundan sıyrılarak kendi başlarına problemlerle başa çıkabilen güçlü ve farkındalık sahibi kişiler olmalarını hedefleyen; dürüst, güler yüzlü, ve bu anlamda tavsiye edebileceğim başarılı bir psikologdur.
     7 Beğeni    

Merve ULCAY'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
PSİAD (Psikiyatri Psikoloji ve Aile Terapisi Derneği)
TPD (Türk Psikologlar Derneği)

Merve ULCAY'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Merve ULCAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Cihangir ACAR
Psk.Cihangir ACAR
Cihangir bey’le lisans eğitiminde tanıştık. Lisans eğitimimiz süresince birçok projede birlikte çalıştık. Çalışmalarımıza pratik ve orijinal bakış açı...
Barış Emre GÜNEMRE
Psk.Barış Emre GÜNEMRE
Barış Emre Günemre, benim çok değer verdiğim bir dostum olmakla birlikte mesleğini severek icra eden ve danışanlarına verdiği önem ile mesleki açıdan ...
Hatice TOPÇU ERSOY
Dr.Psk.Hatice TOPÇU ERSOY
Psikolog Dr.Hatice Hanım’la birlikte çalışmaktayız. Hatice Hanım, sevgi dolu, mütevazi, üst düzey sözel yeteneğe sahip, empatik anlayışı çok kuvvetli,...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 146 26 62
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Merve ULCAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Merve ULCAY Mesleki Videolar Videoları
-

13:38
Top