2007'den Bugüne 82,396 Tavsiye, 26,097 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Doç.Dr.Elif ÇELEBİ
Doktor Psikolog - İstanbul
İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Klinik Psikolog

Elif ÇELEBİ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi23 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Doç.Dr.Elif ÇELEBİ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

23

[Doç.Dr.Psk.Elif ÇELEBİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Doç.Dr.Elif ÇELEBİ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

19
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Doç.Dr.Elif ÇELEBİ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Doç.Dr.Elif ÇELEBİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Lisans: Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji ve Sosyoloji, 1999 Yüksek Lisans: Ball State University, Klinik Psikoloji, 2003 Doktora: University of Missouri, Klinik Psikoloji, 2008 Post Doktora: University of Rochester, Psikiyatri Bölümü, Aile ve Çocuk Terapisi, 2009

Doç.Dr.Elif ÇELEBİ Özgeçmiş CV Doç.Dr.Psk.Elif ÇELEBİ'nin Özgeçmişi
Lisans: Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji ve Sosyoloji, 1999
Yüksek Lisans: Ball State University, Klinik Psikoloji, 2003
Doktora: University of Missouri, Klinik Psikoloji, 2008
Post Doktora: University of Rochester, Psikiyatri Bölümü, Aile Terapisi, 2009

Elif Çelebi Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde lisans eğitiminden sonra Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Amerika’da tamamladı. New York’da bulunan Rochester Üniversitesi Psikiyatri Bölümünde 12 ay tam zamanlı klinik psikoloji doktora eğitimi sırasında farklı psikoterapi yaklaşımları üzerine uzmanlaştı. Post doktora uzmanlık eğitimini yine Rochester Üniversitesi hastanesi pediatri kliniğinde Aile Terapisi alanında uzmanlaşarak tamamladı.
...[Devamı...]

Doç.Dr.Elif ÇELEBİ Tavsiye Yazıları Doç.Dr.Elif ÇELEBİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Nurgül (Danışan)
 IP: 46.196.81.ZJ

31-10-2019
 TavsiyeNo: 112083
Elif hocam ile iki yıl önce; düğünümün ilk girişi sırasında önümüzde görsel şölen oluşturmak amaçlı yaktıkları meşaleler yüzünden yanması sonucu geçirdiğim travma nedeniyle tanıştım. İki yıl boyunca yangın anını geceleri rüyamda tekrar tekrar yaşadım ve ilk anda ki gibi hep yanarak öleceğimi hissettim. Artık bu rüyalar hayat kalitemi inanılmaz derecede etkilemeye başlamıştı. Eşimin desteği ile Elif hanımı bulduk ve tanıştığım ilk günden beri duacısıyım. Uyguladığı EMDR sayesinde 4.seanstan sonra rüyalarımda değişmeler başlamış ve görme sıklığımda azalmıştı. Bu bile benim inanılmaz rahatlamama yardımcı olmuştu. Her EMDR seansı, kabul ediyorum çok yorucu ve zor geçiyordu ama sonrasında gelen rahatlık için kesinlikle değerdi. Ben ortalama 10 seansın sonunda; rüyalarımda gelinliği üzerimden çıkardım ve vedalaştım. Elif hoca olmasa bunu asla başaramazdım. Sadece EMDR değil, terapi konusunda da muhteşem biri. Elimde olsa kendisinden 7/24 destek almak istiyorum. O kadar sıcak ve samimi ki, çok yakın arkadaşınızla konuşuyor gibisiniz. Aile içerisinde yaşadığım ve öyle olduğunu kabul etmek istemekten korktuğum tüm duygular ile sayesinde yüzleştim. Yüzleşme, aile içerisinde sıkıntılar doğurdu, üzüldüm ama iyi ki Elif hocam bana bunu da kabullenmeyi öğretti. Her terapi sonrası, sanki gözümde perdeler varmışta onlar kalkıyormuş gibi hissettim. Elif hoca ile tanışana kadar kendimi bu problemler yüzünden değersiz hissediyordum ve bunu değiştirmek içinde hiçbir şey yapmıyordum. Şimdi; sıkıntılara, problemlere rağmen güçlü hissediyorum.
     1 Beğeni    

 E.T. (Danışan)
 IP: 5.46.241.ZC

17-10-2018
 TavsiyeNo: 106127
Geçtiğimiz sene yurt dışına staj yapmak için gideceğimi öğrendiğimde oldukça mutluydum. Fakat, on buçuk saatlik bir uçak yolculuğu yapmak benim için imkansız gibiydi. Çünkü uçağa bineceğim zaman kendimi bir yerde hapsedilmiş hissediyor, daha kötüsü ise, uçağın düşecek olduğunu düşünüp sürekli ölüm sahneleri kurguluyordum. Okuldaki yoğun sınav stresi ve kişisel hayatımdaki gelişmeler endişemi iyice arttırmıştı ki. Uçağa binmeyi hayal bile edemiyordum. O sırada, okulda Elif Hoca'nın Mindfulness hakkında yaptığı konferansa katıldım. Kısacık süren üzüm aktivitesi hemen kalp atışlarımın hızını anlamalı sağlamıştı. Orada ilk rahatlamayı hissettim. Sonrasında Elif Hoca'nın vermiş olduğu 8 haftalık Mindfulness programının bir kısmına katılma imkanı buldum. Bu sırada verilen Mindfulnes ödevlerini yapıyordum. Her gün pratik ediyordum. Elif Hoca bu kaygı seviyemin en hızlı şekilde düşmesi için benim için en önemli dönemde bir kapı aralamış oldu. Mindfulnes eğitimi verirken kendisinin eğitmenliği çok rahatlacı ve bir o kadar da profesyonel. Eğer kaygılı ve stresli bir dönemden geçiyorsanız, sadece bu dönem için değil hayatınızdaki genel dinginlik oranını artırmak için Mindfulnes'ı Elif Hoca ile tecrübe etmenizi tavsiye ederim. Teşekkürler Hocam!!
     Beğenin    

 Murat ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.253.90.YBB

17-09-2018
 TavsiyeNo: 105598
Yaklaşık 2 yıl önce hayatımın kontrolü benim elimden tamamen çıkmıştı. İşyerinin yoğun mesaisi altında yapmak istediğim hiçbir şeyi yapamaz hale gelmiştim. Etrafımdaki hiç kimse beni anlamıyor ve yaşananlarda bir sorun görmüyorlardı. Daha sonra bundan kurtulmak adına bir kaç adımlık bir plan kurguladım ve bazı kararlar aldım. Bu kararları hayata geçirdiğim takdirde herşey düzelecek ve istediğim gibi olacaktı. Fakat planın daha yarısına bile gelemeden gücüm bitmişti, tükenmiştim. Dahası hiçbirşeyin yoluna girmeyeceğine neredeyse kendimi inandırmıştım. Tam bu esnada adeta bir süper kahraman gibi önce beni yerden kaldıran sonrasında ise beni bitiş çizgisine ulaştıran inanılmaz biri ile tanıştım. Elif Hoca beni alıp imkansız olarak gördüğüm yere beni taşıdı. Yolda bana kalkan oldu. Hiçbir dış etken bana zarar veremedi çünkü artık kontrol bana geçiyordu. Yaptığı tanı, tespit ve tavsiyeler ile doğru yere odaklanmamı sağladı. Resmen bir koruyucu melekdi. Bugün kontrol bende. Bana hayatımı ve hayallerimi geri veren bu kahraman kadın Yrd.Doç.Dr. Elif ÇELEBİ'yi herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 P.İ. (Danışan)
 IP: 78.173.58.CY

28-05-2018
 TavsiyeNo: 103972
Merhaba, Ben annemin yurtdışında aniden geçirdiği bir rahatsızlık yüzünden yaşadığım şokun etkisi devam edip hayatımı olumsuz yönde etkilemeye başladığını farkedince bir uzmandan yardım almak istedim ve yollarımız Elif Hanım ile kesişti. Bu yaşadığım travma ile birlikte uykusuzluk, işyerinde işlerimi ciddi anlamda aksatacak ve hatalar yapacak kadar konsantrasyon bozukluğu, sürekli kaygı duyma hali, sosyal ortamdan uzaklaşma, sevdiklerimi bunaltacak derecede onların hayatından endişeli olma hali vs... bir çok şikayetim oluşmuştu. Elif Hanım ile ilk tanıştığımız andan itibaren güven ve güç veren yönlendirmeleri nedeniyle ve de söylediği gibi eskisinden daha iyi olacağıma inanarak hiç aksatmadan hizmet aldım kendisinden. Bana önermiş olduğu EMDR tekniği ile 5 seansta normal hayatıma döndüm. Hatta kendimi şu an eskisinden daha iyi ve güçlü hissediyorum. Türkçe karşılığı Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme tekniği olan EMDR ile travmaya neden olan âna odaklanarak hissettiğim duygu düşünce ve duyumların bana hissettirdiklerini Elif Hanım ile paylaştım. Zor ama etkili olduğunu sonuna doğru daha iyi anladığım bu yöntem ile o resim ilk günkü gibi etkilememeye başladı beni. Aslında olması gereken duygulara adım adım yaklaştım. Zaman zaman geçmişe, zaman zaman içe dönerek kendimi yeniden tanımaya başladım. Uykularım düzene girdi, işime artık yeterince odaklanabiliyorum, dostlarımla bir arada olmaktan yeniden keyif alır hale geldim ve en önemlisi kimseyi bunaltmadan gerektiği kadar endişelenebilen eski halimdeyim. Bunlara ilaveten kendime daha çok güveniyorum. Bundan sonra karşıma çıkacak ani gelişen olayların altından daha güçlü çıkabileceğim kanısındayım. Kaygılarım normale döndü ki bu çevremdeki insanları da rahatlattı 😊 Eğer bunları yaşamamış olsaydım, metroya binememe problemimi çözmek için bir psikoloğa gitmeyi planlıyordum. Şimdi yaşadığım şok neticesinde tanıştığım ve hayatımda minnet duyduğum birkaç kişiden biri olan Elif Hanım ile bu konuyu da çözeceğime, sayesinde belki hayatta yapmakta zorlandığım tek şey olan bu korkuyu da yeneceğime inanıyorum.
     2 Beğeni    

 Metanet (Danışan)
 IP: 37.154.138.YCF

15-02-2018
 TavsiyeNo: 102074
30'lu yaşlarıma yaklaşır iken hayatımı, toplumsal kavram kargaşalarımı anlamlandırmak adına psikolojik destek alma fikrinde idim. İş hayatı ve sosyal hayat gidişatında bu fikrimi fiiliyata dökememiştim. Bir yıl öncesinde iş arkadaşım ile kilit noktada bir kopukluk yaşadım, içim pare pare Elif Hanım'ın yanında buldum kendimi. Aldığım bir yıllık psikolojik danışmanlıkta ben kendime vardım; kendime şöyle bir dışarıdan bakma fırsatını yakaladım, yaşadıklarıma ve davranışlarıma baktım, kendime dair farkındalıklarıma vardım. Kendime varan bu yolculuğumu Elif Hanım gibi naif bir insan ile yürütmüş olmaktan çok çok memnunum. Sizlere Elif Hanım'ı tavsiye etmekten de öte yolunuzun Elif Hanım ile kesişmesini diliyorum..
     1 Beğeni    

 Ö.G. (Danışan)
 IP: 78.183.36.JW

01-01-2018
 TavsiyeNo: 101194
Bir dönemin kapanma vakti geldiğini artık anlamıştım ve kapatmak için neye ihtiyacım olduğunun biliyordum adeta.. Bu bilgi beni Elif Hanım’a götürdü. İnancımı yitirmiş, umutsuz ve kendi içimde yaralı, paramparça haldeydim. Ama ne ona giderken ne de tanıştıktan sonra hiçbir tereddütüm olmadı. Onun hem sıcak, hem profesyonel yaklaşımı ve mesleki donanımı bana çok yardımcı oldu. Kademeli olarak her seans sonrası nasıl bir şifalanma yaşadığımı farketmek hem motivasyonum, hem cesaretim oldu. Sık sık sorduğu “Neye ihtiyacın var?” sorusunun mucizesini yaşıyor gibiyim. Bunun için ona ne kadar teşekkür etsem az kalır. Yolum bir şekilde Elif Hanım’la kesiştiği için çok şanslıyım. Üzerimden bıraktığım ağırlıklardan hafifleyerek, kendime çok daha yakınım sayesinde... Başaracağıma dair inancımın giderek artmasını sağladı. Nihayet sonunda bu olduğunda aslında başarmış olmanın da ötesinde mucizevi bir şey hissettim. Başım göğe ermiş gibi değil de, olması gereken olmuş gibi... Ona gerçekten minnettarım.
     6 Beğeni    

 KŞ (Danışan)
 IP: 88.255.66.L

14-08-2017
 TavsiyeNo: 98529
Elif hanım'la internetten yaptığım araştırma sonucu tanıştım. Yıllardır kendim ve hayat hakkındaki aşılması zor katı duygu ve düşüncelerimi Elif hanım sayesinde her geçen gün daha da yumuşatarak ve altta yatan nedenleri açıklığa kavuşturarak hayatıma devam ediyorum. Üzerimden önemli bir yükün kalktığını hissediyorum. Akademik hayatın içinde biri olarak şunu söyleyebilirim ki Elif hanım donanımlı mesleğine ve mesleğindeki gelişmelere hakim bir akademisyen. Benim açımdan bu çok önemli idi. Elif hanıma gitmeden önce akademik yönünüde araştırarak gittim. Aynı zamanda bir psikologda bulunması gereken empati yeteneği, güler yüz, mesleğini etik bir şekilde yerine getirme gibi önemli vasıflara sahip bir bayan. Çalıştığı kurum ulaşılabilirlik açısından uygun bir konumda. Herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

 Suzan MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.232.102.YJJ

08-04-2017
 TavsiyeNo: 95833
Merhabalar, Elif Hanım'ı iş yerinde yaşadığım bir kriz sonrası artık yaşadığım sıkıntılarla baş edemeyeceğimi inandığım zaman internette araştırırken buldum. İnternette izlediğim bir videoda duymuş olduğum sesinden ve yüzündeki sıcak gülümsemesinden dolayı kendimi yakın hissettim ve randevu aldım. ben kaygı bozukluğu nedeniyle gitmiştim, (bu arada hala seanslarımız devam ediyor.) iş yerinde yaşadığım sıkıntı ve kendimi olumsuz yönde inandığım duygularla ilgili sorunlarımı anlatırken bana EMDR Yönteminden (Duyarsızlaştırma Yöntemi) bahsetti ve bu yöntemi kullanılarak görüşmelerimize devam ediyoruz, çok kısa zaman içerisinde kendime inandırmış olduğum olumsuz düşünceler ve iş yerinde yaşamış olduğum göğüs ağrıları, kalp sıkışması gibi sıkıntıları artık yaşamıyorum. Şu an bir tanesi bile yok, hissetmiyorum. kendime daha çok güveniyorum ve çok iyi hissediyorum. onunla tanıştığım için ve beni kendi içimde daha iyi olmama sağladığı için teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    

 S.T (Danışan)
 IP: 212.252.81.LJ

08-04-2017
 TavsiyeNo: 95832
Ekim ayından beri Elif Hocanın danışanıyım.İlk gördüğüm anda bana güven vermişti ve her seansıma sanki çok sevdiğim bi arkadaşımla buluşmaya gidiyormuşum gibi heyecanlı ve mutlu gidiyorum.Önerdiği kitapların terapilere çok yardımcı olduğunu düşüyorum.Ben ağabeyimin araştırması sonucunda Elif Hoca ile tanışma fırsatı buldun ve hakkında araştırma yaparken beni ilk etkileyen şey eğitim geçmişi oldu.Bir psikologta en önemli özellik kesinlikle kendini nasıl ve ne kadar geliştirdiğidir bence ki Elif Hanım bunu hakkıyla yapmış ve yapmaya devam eden bir insan.İyi ki tanımışım ve içinde bulunduğum süreçte bana destek olan insan iyi ki Elif Hanım.
     4 Beğeni    

 bir x kişisi (Danışan)
 IP: 78.180.113.ZBC

03-04-2017
 TavsiyeNo: 95684
Elif Hanım'a uzun süredir gidiyorum. Tanıdığımın tanıdığı vasıtasıyla (önermesiyle) bulmuştum. Çok memnunum. Güleryüzlü ve çok sakin, samimi aynı zamanda profesyonel anlamda da mesafeli . Hangi noktada derdim olduğunu çok iyi anlıyor, beni çok iyi anlıyor ve doğrudan o konuda yardım ediyor. Ayrıca her seansımızda ufkum genişliyor Elif Hanım'la konuştukça. Bir bakış açısı kazanıyorum kendimle ve etrafımla ilgili. En beğendiğim yönleri bunlar. Beğenmediğim yönü ise yok açıkçası :) Yanında çalışanları bilmiyorum, birşey söyleyemem o konuda. Çalıştığı yer ise konum olarak kolay bulunabilir bir yer. Elif Hanım'ı kesinlikle öneririm. Nereye giderse oraya gelirim.
     3 Beğeni    

 A.A. (Danışan)
 IP: 178.240.210.YYJ

29-11-2016
 TavsiyeNo: 92393
Bir süredir depresyon nedeniyle ilaç tedavisi alıyordum ve şikayetlerime bir de anskiyete eklenmişti. İnternetten psikoterapi almak için bir araştırma yaptım, yorumlara ve Elif hanımın özgeçmişine tesadüfen rastladım ve okuyunca bana faydalı olabileceğini düşündüm. Yaptığı çalışmalardan ve aldığı eğitimden etkilendim. Denemek için randevu aldım, ilk görüşme gerçekten beni çok etkiledi. Bu kadar etkili olabileceğini daha once düşünmemiştim. Elif hanım çok iyi iletişim kuran, hastalarına gerçekten samimi davranan ve rahat hissettiren bir insan. Bunu yaparken de profesyonel ilişkiyi de koruyor. Kendinizi hem rahat hem emin ellerde hissediyorsunuz. Her seansa giderken isteyerek ve faydalı olacağını bilerek heyecanla gidiyorum. İlgisinden ve benim için gösterdiği çabadan cok memnunum. Gündelik hayatta karşılaştığım ve geçmişle ilgili canımı sıkan olaylara bakış açım değişiyor. Kişiye özel onerdigi kitaplar ve kurslarla da terapiyi destekliyor. Kısacası ben Elif hanımı bulduğum için çok memnunum ve terapiye ihtiyacı olan insanlar için de faydalı olacağına inanıyorum.
     3 Beğeni    

 G.A (Danışan)
 IP: 176.55.106.ZY

25-11-2016
 TavsiyeNo: 92287
Merhaba, psikoloğa gitmeyi sürekli erteleyip kendimce bahaneler bulduğumdan eşim artık dayanamayıp kendi bir psikolog bulup beni göndereceğini söyledi ve onun araştırmalari sonucu Elif Hanım ile tanıştım. Halen beraber seanslara devam etmekteyiz ama beni en çok etkileyen yönü inanılmaz sıcak ve güven veren bir insan oluşu. Çok iyi elektrik aldığımdan ve bana çok çok iyi geldiğini düşündüğümden olsa gerek tanılarını, fikirlerini ve tavsiyelerini sabırsızlıkla bekliyor ve bir sonraki seansa gitmek için can atıyorum diyebilirim. Anksiyete bozukluğu tanısından yola çıkarak son iki seanstır beni oldukça sarsan bir olay üzerine yoğunlaştık ve o olaya karşı duyarsızlaşarak benzeri ile karşılaşırsam neler yapmam gerektiği ve temelinde yatan kaygının sebeplerinin neler olabileceği üzerinde çalışıyoruz. Güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum çünkü iyi ilerliyoruz bence :)
     4 Beğeni    

 B.E. (Danışan)
 IP: 88.240.122.YWC

22-11-2016
 TavsiyeNo: 92201
Bana majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif-kompulsif bozukluk teşhisi konmuştu. Psikoterapi ve ilaç tedavisi ile 1 yıl içinde artık yaşanılabilir bir hayatım oldu. Bu süreçte Elif Hanım'ın etkisi çok büyük. Onu seçmem tesadüf oldu. İşyeri evime yakındı. Ama iyi ki ona danışmışım. Ben daha önce birkaç psikolog ile görüşmüştüm. Sonra sonuç alamadığım için gitmeyi kesmiştim. Eğer inanırsanız ve çaba harcarsanız tabi ki daha kolay iyileşirsiniz. Onun dışında Elif Hanım'a güvenin o sizi anlar :)
     5 Beğeni    

 E (Danışan)
 IP: 85.103.38.LW

29-11-2015
 TavsiyeNo: 83686
Merhabalar Elif hanımı psikolog yardım almak istediğim zaman internette araştırırken buldum. Öncelikle akademik bilgileri beni etkilemişti. Daha sonra bu ve birkaç sitede hakkında okuduğum görüşler sayesinde randevu aldım. İlk başta sınav stresi kaynaklı hissettiklerimden dolayı onunla görüşmeye başladım ancak daha sonra başka problemlerim de meydana çıktı ve Elif hanım her türlü konuda bana çok yardımcı oldu. Yüksek enerjisi, onun yanında hissetiğim rahatlık ve çok iyi bir şekilde yönlendirdiği için herkese tavsiye ediyorum. Kendisi çok iyi ve işini de bir o kadar içtenlikle yapan bir insan. Bana kattığı şeyler için hayatımı güzelleştirdiği için ona çok teşekkür ederim.
     6 Beğeni    

 M.Y (Danışan)
 IP: 176.232.213.YZC

12-11-2015
 TavsiyeNo: 83128
Herkese sevgi dolu merhabalar , internetten herkes gibi uzun uğraşlar sonucu akademik kariyerini inceledikten sonra Dr.Elif hanımla tanışmamız, güzel ve özenli ekibi sayesinde oldu, çünkü birçok yeri aramama rağmen ya cevap vermediler veya geri dönmediler...bu yüzden burada yazılanların anlamlı olacağını düşünmekteyim. Zamanı doğru ve verimli kullanmak adına güzel organize oldukları için çalışma ofislerinin her seansı telefonla arayarak hatırlatması ise bence çok olumlu bir davranış. Dr.Elif hanımın ilk seansta başlayan güven veren dikkatli yaklaşımları ise çocukluk döneminde yaşadığım ağır bir travmayı gün geçtikçe hafifletmesi, her seferinde seanslara gelişimde sorgulamalarımı ve bilincimi başka bi düzeye taşıdı. Kendinden emin ve özenli yaklaşımları sayesinde, sonraki seanslarda kendimi daha fazla güvende hissettim. Zamanla kendisine karşı duyduğum güven sayesinde bana verdiği zihinsel ödevleri çalışmamda daha kolay oldu. Hayatlarımızla ilgili çok önemli iç hesaplaşmalarımızda hekim olarak rolünün bilincinde ve kariyerini daha yukarılara taşımak için çalışan birinden destek almak istiyorsanız bence Dr.Elif hanım doğru adres. Umarım Dr.Elif hanım daha çok insanın hayatına dokunup onları daha güzel bir gelecekle tanıştırabilir. Sevgiler
     4 Beğeni    

 F.A. (Danışan)
 IP: 81.215.216.ZBJ

06-10-2015
 TavsiyeNo: 81874
Herkes hayatta kıldan ince kılıçtan keskin bir köprüyle karşılaşıyor mu, bilmiyorum. Ben karşılaştım ve karşılaştığım an bu köprüyü tek başıma geçemeyeceğimi anlamıştım. İşte Elif o tereddütlü adımlarımda köprüyü geçene dek elimden tuttu, benim bile fark edemediğim düşmek üzere olduğum anlarda dengemi korumamı sağladı. Özellikle travma sonrası stres bozukluğu ve kaygı bozukluğu yaşıyorsanız ve hatta sizi daha da endişelendiren bir takım bilişsel sıkıntılar baş göstermişse ne demek istediğimi anlarsınız. Travmayla yüzleşme, bununla birlikte hayata devam etmenizi sağlayacak becerileri kazanma -ki bu tip sıkıntıları yaşayanların en büyük sorunu işlevsizlik oluyor... Tüm bu süreçler danışan kadar psikolog için de meydan okuyucu süreçler, her iki öznenin kendine ve birbirine güveni çok önemli. Kendime güvenimin sarsıldığı anlarda Elif'in bana güveninden güç aldım, ben elimi gevşettiğimde o elimi daha sıkı tuttu. Şimdi köprünün öbür tarafındayız. Teşekkürler Elif... Not: Yine kısa yazamadım galiba :)
     5 Beğeni    

 C. (Danışan)
 IP: 78.179.64.YBL

06-09-2015
 TavsiyeNo: 81194
Çok yakın bir tarihe kadar Elif Hanımdan kendimle yaşadığım sıkıntılarla ilgili profesyonel destek alıyordum. Çalıştığı klinik oldukça güzel bir yer. Bir danışanı olarak bana yaklaşımı çok samimi ve dostçaydı, terapilerimiz çok keyifli geçiyordu. Bu yaklaşımı, zor anlarımda uygulamam için önerdiği zihin egzersizleri ve objektifliği sayesinde şu anda ruhsal olarak çok iyi hissediyorum ve halen iletişim içerisindeyiz. CV’sini incelediğinizde göreceğiniz akademik yaşamı da sizi ondan profesyonel destek almaya ikna edecektir. Elif Hanım, bu konuda %100 güvenebileceğiniz bir uzmandır. =)
     3 Beğeni    

 e.k. (Danışan)
 IP: 78.179.97.C

26-12-2014
 TavsiyeNo: 74530
Ben Elif Hocamı (danışanı olarak kendisine hocam demeyi çok seviyorum), internet sitesi üzerinden bulmuştum. Şu an çalıştığı kurumun web sayfasında fotoğrafını görünce çok ısındım ve hemen randevumu aldım. İlk defa bir psikolog deneyimi yaşıyorum ve ben Elif Hocamın enerjisiyle, desteğiyle, yol göstermesiyle iyileşmek için çok emin adımlar attım. Bana konulan tanı Majör Depresif Bozukluktu ve ben Elif Hocamla bunu yendiğimi düşünüyorum. Samimiyetle de muhteşem bir psikolog olduğunu ve eğer bir rahatsızlığınız varsa size çok yadımcı olacağına inanıyorum. Her terapide onu görmek bile size muhteşem bir güç verecek, açıkçası bana öyle oldu. İyileşsem dahi görüşmek istediğim , iyi ki depresyona girmişim de kendisiyle tanışmışım dediğim bir psikolog kendisi:) reklam kokan bir hareket olmasın ama iyileşmek için çok iyi bir yol gösterici ve yol arkadaşı kendisi:)
     6 Beğeni    

 İ.C. (Danışan)
 IP: 78.176.74.YD

18-12-2012
 TavsiyeNo: 56363
Elif Çelebi ile ondan terapi alıp oldukça yararını görmüş olan bir yakınımın çok güçlü tavsiyesi üzerine tanıştım ve birlikte terapiye başladık. Altından kalkamadığım, çözemediğim bütün sorunlarımda bana müthiş bir rehber oldu ve onun sayesinde kendimi yeniden güçlü hissetmeye başladım. Hatta sonradan eklenen sorunlara karşı yaklaşımım ve çözüm aşamasındaki davranışlarım beni bile kendimdeki potansiyel karşısında şaşkın bıraktı. Elif benim kendi potansiyelimi keşfetmemi sağladı. O kadar sıcakkanlı ve o kadar samimi ki her randevuya gidişimde bir arkadaşımla buluşacakmışım gibi hissediyorum. Özgeçmişi zaten büyük ipuçları içerse de kendi alanında Türkiye'de nadir bulunacak niteliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Elif Çelebi'den destek almak gibi bir şansınız varsa kaçırmayın derim. İnanılmaz derecede yardımını göreceksiniz.
     3 Beğeni    

 Serhat S. (Danışan)
 IP: 95.9.181.F

06-12-2012
 TavsiyeNo: 56005
Öncelikle merhaba Elif hanımın yaklaşık 1 yıl boyunca bana bir çok yardımı dokundu ve eminim benim gibi birçok kişiye de yardımı dokunmuş oldukça bilgili,bir o kadar da samimi bir insan. Ben 2010 yılında YGS ve LYS hazırlık için sınava hazırlanmaya başlamıştım ki stres ve baskıdan dolayı (tabi o zaman bilmiyorum ve bir çok etken aile bunlara sevgili durumu da eklenebilir ) otobüslere bindiğimde boğulduğumu ve her an kusacağımı hissediyordum yani bunları yaşıyordum.Bu sadece otobüslerde değil her yerde yeni bir ortamda kalabalıkta her zaman olmaya başlamıştı. Elif hanımı bana tavsiye ettiler ve ilk seansa gittiğimde etkilendim.Karşınızdaki kişi bambaşka biri mutlaka bunu fark edeceksiniz. Elif hanım ile seanslara başladık kısa bir süre içinde hem bu sorunu kafamda bitirdim çok etkili yöntemleri var. Özgeçmişini okursanız ne kadar bilgili biri olduğunu ve deneyimli biri olduğunu görürsünüz.Ve bu sayede artık tekrar normal bir insan gibi davranmaya başladım. Şuan olduğum yerde elif hanımın çok büyük bir emeği vardır. Umarım bu yazıyı yanlış anlamadan okursunuz. Sonuç olarak Elif hanımı tavsiye ediyormusunuz sorununun cevabı "EVET" Emin olun beğenmediğim bir insan olsaydı burada ki cevabım hayır şeklinde olucaktı. İçiniz rahat olsun işinin uzmanı biridir. Sitede belirtilen sorulara yanıt vermem gerekirse; Diğer uzmanlara göre sizi çözümlemesi ve sorunun cevabını ilk anda anlayıp ona göre bir yol çizmesi bence en büyük avantajı. Elif hanımı SAMİMİ,İŞİNDE CİDDİ,SICAKKANLI olarak 3 sıfat ile tanımlayabilirim.
     2 Beğeni    

 M.E.O (Danışan)
 IP: 78.184.76.ZJ

05-12-2012
 TavsiyeNo: 55976
Yaklaşık iki yıldır Elif Hoca danışmanım. Onu tanıdığım günden beri yani bana yardım ettiği günden bugüne çok büyük gelişmeler yaşadım. Her yönden çok faydasını gördüm kötü olan ders durumum düzeldi, insanlarla ve ailemle ilişkilerim ilerledi, hayatı sevmeye başladım.İyi ki onu tanışmışım iyi ki benim danışmanlığımı yapmış. Elif Hoca'yı herkese tavsiye ediyorum. Gerçekten çok iyi bir psikoloğ. Bir insanın hayatı değişir mi demeyin Elif Hoca resmen hayatımı değiştirdi keşke daha önce yardım alsaydım kendisinden.
     5 Beğeni    

 Ü.G. (Danışan)
 IP: 78.180.160.ZCC

03-12-2012
 TavsiyeNo: 55938
İstanbul'da çalışıyorum, öğretmenim, başka bir öğretmen arkadaşım vasıtasıyla bu psikologla tanıştım. Öğrencimi davranış problemleri nedeniyle yönlendirdikten kısa bir süre sonra hem öğrencide olumlu yönde değişimler gözlemeye hem de aileden pozitif geri dönüşler almaya başladım. Sene sonuna geldiğimizde öğrencimin sorunları oldukça azalmıştı. Aileyle yaptığım görüşmelerde son derece memnun kaldıklarını belirterek bana teşekkürlerini dile getirdiler. Bundan sonra karşılaşabileceğim problemli öğrencilerde yine kendisinden yardım almayı düşünüyorum. Hem meslektaşlarıma hem de ailelere gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim değerli bir uzman.
     2 Beğeni    

 f.a. (Danışan)
 IP: 78.176.231.DZ

03-12-2012
 TavsiyeNo: 55935
Elif hn ile bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ailevi sorunlarımla ilgili destek almak üzere tanıştım, kendisi güler yüzü ve sıcak davranışlarıyla ilk seansın endişe ve tedirginliğini çabucak üzerimden atmamı sağladı ve bana olaylara farklı bir bakış açısından bakabilme kabiliyeti kazandırdı, kendisinin verdiği destekle sıkıntılı olan bir süreci kolaylıkla atlatmama yardımcı oldu, bu nedenle Elif hn'ı gönül rahatlığıyla bütün herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mona Psikoloji
Akasya Kent Kule A Blok Kat: 29 daire: 179 Üsküdar
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(532) 557 77 29
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1999
(21 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ball State University, Klinik Psikoloji
Doktora
Missouri Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Psikolojisi Doktora (2008 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı


Doç.Dr.Elif ÇELEBİ'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Doç.Dr.Elif ÇELEBİ Mesleki Videolar Videoları
-


19:10
Top