2007'den Bugüne 75,171 Tavsiye, 24,722 Uzman ve 16,958 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Mehbube TUNCER
Uzman Dil ve Konuşma Bozuklukları uzmanı - Ankara

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi22 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Mehbube TUNCER

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Dil ve Konuşma Bozuklukları uzmanı

Tavsiye ve Teşekkürler

22

[Uzm.Mehbube TUNCER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mehbube TUNCER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarMehbube TUNCER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Mehbube TUNCER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Mehbube TUNCER Tavsiye Yazıları Mehbube TUNCER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Merve T. (Danışan)
 IP: 5.46.12.JF

15-03-2018
 TavsiyeNo: 102639
Mehbube hanımla bi tavsiye sayesinde yollarımız kesişti. Oğlum 4 yaşında ve gecikmiş konuşma sorunu ve artikülasyon problemi yaşıyordu. Başladığımız çok uzun bi zaman olmadi ancak kısa zamanda katettigimiz yol gerçekten çok güzel. O kapıdan girdigimizde karşılaştığımız güler yüz sıcak ortam herşeye değer. Mehbube Hanim ticaret amacı gutmeden sadece insan kazanmak için çaba sarfeden işini hakkıyla gerçekleştiren bi uzman. Oğlum seansa giderken çok istekli, mehbube hanımı görünce gözlerinin içi gülüyor. Hem oğlumla iletişimi hemde benimle paylaşımları sayesinde oğlum çok güzel yol aldı. Burdan kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.
     Beğenin    

 Candan (Danışan)
 IP: 78.162.236.YC

25-02-2018
 TavsiyeNo: 102285
Bundan 4 ay öncesine kadar 3 yaşındaki oğlumuz kendisini, birkaç kelime haricinde, sadece el kol işaretleriyle ifade etmekteydi. Internetteki olumlu yorumlar ve evimize yürüme mesafesinde olduğu için Mehbube Hanım'la çalışmaya başladık. Kreşle paralel başlayan terapi sayesinde 1 ay içinde heceler, 2 ay içerisinde de kelimeler çıkmaya başladı. Ailelere ve çocuklara yaklaşımı bir terapistten/doktordan çok samimi bir arkadaş gibi. Hiçbir zaman güleryüzünü eksik etmeyen, her daim açıklayıcı ve yardımsever, iletişimi çok iyi kurabilen bir insan. Oğlumuza sadece konuşmayı değil, sıradan davranışları da (oyuncakları toplamayı, iletişim kurabilmeyi, nezaketi gibi) öğretmeye çalışıyor. Bize ve çocuğumuza yaklaşımı için kendisine teşekkür ederken tüm randevularımızı düzenleyen, tercihlerimizi aklında tutarak yardımcı olmaya çalışan, güleryüzlü Dilek Hanımı da unutmamak gerekir.
     Beğenin    

 Neslihan S. (Danışan)
 IP: 5.176.157.YW

17-02-2018
 TavsiyeNo: 102142
Mehbube hanimla yaklasik 1 yildir ygb tanisi almis oldugumuz oglumun konusma egitimi icin calisiyoruz. Oglumun ihtiyaclarini dogru ve yeterli sekilde belirleyip ona uygun egitimi surekli guncelleyerek gelistirdigi programi sayesinde bugun kendisini cok daha rahat ifade edebilen, kelime dagarcigi artmis bir birey haline getirdigi icin kendisine mutesekkiriz. her hafta bize verdigi odevlerle cocugumuza nasil yaklasmamiz gerektigi nelerin uzerinde durmamiz gerektigi konusunda bize cok yardimci oldu. karsilikli fikir alisverisine acik oldugu icin sureci basarili sekilde yonettigimize inaniyorum. Dil ve konusma bozukluklari konusunda hazirlanmis akademik olceklerle oglumun seviyesini duzenli olarak olcumleyerek bize geribildirim verdi.
     Beğenin    

 Yasemin (Danışan)
 IP: 5.177.132.ZYB

07-02-2018
 TavsiyeNo: 101914
Mehbube Tuncer hanımla kızımın eğitim aldığı kurumda tanıştık bizim karşımıza çıkan bı şans kendisi kızım down sendromlu 3.5 yaşında Mehbube hanimla eğitime başladığımızda tek tük bı kaç kelime söylüyordu Mehbube hanımın deneyimi yaklaşımı ile şu anda kızım cümle kurabiliyor ve kendini çok güzel anlatabiliyor sadece kızımız değil bizde kendisinden çok şey öğrendik Mehbube hanımın yaklaşımı güler yüzü en başta samimiyeti kızımla olan iletişimi çok güzel derslere koşarak gitmesi hepsi çok etkiledi kızımı bizim ismimizden önce Mehbube hanımın ismini söylemesi herşeyi anlatıyor aslında Mehbube hanımı herkese tavsiye ediyorum biz kendisinden çok şey öğrendik bizim gibi ailelerinde faydalanması için herkese anlatıyorum iyiki var kendisi buradan kendisine sonsuz teşekkürler
     Beğenin    

 Fadime uSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.168.226.FY

24-01-2018
 TavsiyeNo: 101620
Mehbube hanım ile özel bir egitim kurumunda tanıştık. Kendisi oğlumun dil egitmedir. İlk başladığımızda oğlum 3.5 yaşındaydı ve tek kelime söylüyordu sadece. Dil eğitimi aldıkça oğlum 5 kelimelik cümleler kurmaya bile başladı. Oğlum şimdi 4.5 yaşında. Mehbube hanım çok sicskkanli içten guler yüzlü bir insan. Ben dr bir eğitimci olarak kendisini çok başarılı buluyorum. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Özellikle sadece dil eğitimi verip yollamiyor. Bize de neler yapmamız gerektiğine dair bilgiler veriyor. Dil seanslarinda kısa videolarla nasıl çalıştığını bizimle paylaşıyor. Bu sayede biz de oğlumuz destek olabiliyoruz. Mehbube hanım alanında donanımlı da birisi. Bitirdiği üniversite ve aldığı eğitim onu bu konuda gerçekten diğer kişilere göre daha başarılı kılıyor.
     1 Beğeni    

 M.K. (Danışan)
 IP: 31.200.17.YC

09-12-2017
 TavsiyeNo: 100758
Konuşma geriliği gösteren ve şu an 5 yaşında olan oğlumuz 3 aydır Mehbube Hanım'dan terapi alıyor. Gösterdiği gelişimden gayet memnunuz. Daha önce ifade etmekte zorlandığı durumları 3 ay öncesine göre daha iyi dile getirmektedir. Mehbube Hanım'a emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Benzer durum yaşayan ebeveynlere tavsiye ediyoruz. Terapi ofisinin Ankara'da merkezi bir yerde olmasından dolayı da ulaşımın kolay olduğunu yorumlarıma eklemek istiyorum.
     Beğenin    

 Kerem (Danışan)
 IP: 85.101.179.DD

08-12-2017
 TavsiyeNo: 100726
Bir kaç ay önce 4 yaşında ki oğlumuz için konuşma terapisti aramaya başladık. İnternette ki tavsiye yazılarını okuduktan sonra önce Mehbube hanım ile tanışmaya sonra da çalışmaya karar verdik. İnanılmaz derecede pozitif ve güven veren enerjisi, sınırsız sabrı ve insana huzur veren tavrıyla iyi ki tanımışız dediğimiz bir uzman. Veliyi bilgilendirmesi, yönlendirmesi ve en önemlisi, ailesinin bir üyesi gibi samimi davranması insanı çok mutlu ediyor. Oğlumuz ile çok kuvvetli bağlar kurdu başta direnen,ağlayan, oyundan kaçan oğlumuz şimdi derse koşarak gidiyor. Çalıştıkları hemen her kelimeyi kalıcı bir şekilde öğreniyor ve kullanıyor. Üstelik, Mehbube hanım, sadece konuşma probleminin değil, bazı davranış sıkıntılarınında üzerinde çalıştı. "Anne,baba" ve bir kaç kısa kelime daha söyleyen oğlumuz, her geçen gün kendisini daha fazla sözlü olarak ifade etmeye başladı. Ayrıca, Renk Terapi Merkezinin ortamı,ikramları çok hoş evladınızı beklerken çayınızı yudumlayıp, gazetenizi okuma fırsatı buluyorsunuz. Özetle; Mehbube hanıma minnettarız, iyi ki var...
     1 Beğeni    

 Zümra (Danışan)
 IP: 185.98.252.ZB

07-12-2017
 TavsiyeNo: 100699
Mehbube hanımı internetteki yorumlardan hareketle ziyaret ettik ve iyi ki bunu yapmışız. Kızımız için uyguladığı program ile 2 ay gibi bir süre de ciddi ilerlemeler kaydettik. İlk gittiğimizde telaffuz edemediği bir çok kelimeyi bu süre zarfında gayet güzel bir şekilde söylemeye başladı kızımız. Kendisi işinde uzman ve güler yüzlü bir insan. Kızımız ile iletişimi de çok profesyoneldi. Biz gayet memnun kaldık kendisinden. Bizim durumumuzda olan, çocuklarında konuşma güçlüğü çeken aileler için kesinlikle tavsiye ediyoruz.
     1 Beğeni    

 Ertuğrul aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.154.227.CW

06-10-2017
 TavsiyeNo: 99510
Oğlum 2.5 yasında ve sadece 5 kelime söyluyordu(anne,baba,dede...)kendini ifade edemiyor,edemediğinde de gerginleşiyordu.internetten mehbube Tuncer hanımı bulduk ve seanslara başladık .su an 20. Saat dersimizi aldık.oğlumun hem kelime dağarcığı arttı hemde artık herkese derdini anlatıyor.gerginliği bitti.mehbube hanıma çok teşekkür ediyorum.kesinlikle dil ve konuşma bozukluklarında işinin uzmanı.seanslarımız devam ediyor ve her gecen gün oğlumun konuşması daha da iyi oluyor.geç konuşan yada konuşamayan çocuklar için beklemeden konuşma terapisi vermek lazım.Bizim gibi geç konuşan yada konuşamayan çocukları olan ailelere mehbube hanımı tavsiye ediyorum
     Beğenin    

 Esra (Danışan)
 IP: 78.169.237.YBY

27-07-2017
 TavsiyeNo: 98118
oğluma gecikmiş konuşma tanısı konuldu ve araştırmalarım sonunda Mehbube hanımla tanıştık.İyi ki de tanışmışız.Mehbube hanımın tecrübesini,samimiyetini,işine olan saygısını ve en önemlisi oğluma karşı tutumunu,çocuklara karşı gösterdiği içten sevgiyi görüp tanık olunca onunla çalışmanın bir şans olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.oğlumda onu o kadar çok seviyorki beni hiç yormadan koşa koşa gidiyor .sayesinde çok güzel adımlar katediyoruz.ayrıca konuşma terapisi sırasında uyguladığı oyun temelli çalışmalarıyla oğlumun sosyal gelişimini de destekliyor.Mesleğini gerçekten seven ve sevgiyle yapan bir uzman.gönül rahatlıyla tavsiye ederim.Iyıki sizi tanıdık :)
     Beğenin    

 egemenin annesi ve babası (Danışan)
 IP: 212.252.97.YBZ

02-07-2017
 TavsiyeNo: 97697
Mehbube Hanıma internetten ulaştım oğlumda gecikmiş konuşma vardı kelimeleri vardı ama bunu bizimle iletişimde sınırlı kullanıyordu mehbube hanım çok güleryüzlü sıcak ilgili sevecen biri oğlum kendisini çok sevdi terapilere koşarak gitti mehbube hanımın çocuklarla iletişimi enerjisi çok güzel işini severek yapıyor her çocuğa da kendi çocuğu gibi davrandığına eminim mehbube hanımın bilgisi ve ilgisi sayesinde oğlumun bizimle iletişimi gelişme gösterdi ne yazıkki ankaradan ayrılıyoruz burada kalıp kendisiyle yolumuza devam etmeyi canı gönülden isterdik ama kendisiyle iletişimi bir şekilde sürdürmek istiyoruz bize göre mehbube hanım alanında bir numara en büyük sihiriyse çocuklara olan içten davranışı oğlum kendisini çok seviyor ona çok teşekkür ediyoruz ( EGEMEN'İN ANNESİ VE BABASI )
     Beğenin    

 T.Ü. (Danışan)
 IP: 95.5.85.YCZ

12-06-2017
 TavsiyeNo: 97336
Mehbube hanımı internet üzerindeki tavsiyeler nedeniyle tercih ettik. Beş yaşında konuşma gecikmesi problemi olan oğlumuz ile o kadar yakın ve sıcak ilgilendi ki, oğlumuz çok büyük aşama kaydetti. Çocuğun eksik yönlerini çok iyi gözlemliyor. Derslerini oyun oynayarak, zevkle ve eğlenceli bir şekilde işliyor. Olgun, tutarlı ve mesleğini itina ile yapmaya çalışan, güleryüzlü diyaloğa açık bir insan. Diyalog kurmakta zorlandığımız ve bizimle çok konuşmayan oğlumuz şimdi bizimle konuşmaktan ve oyun oynamaktan büyük zevk alıyor. İyi ki Mehbube hanımı bulmuşuz. Bu tip problemleri olan çocuklar için kesinlikle Mehbube hanımı tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Zeynep A. (Danışan)
 IP: 46.197.253.YD

07-03-2017
 TavsiyeNo: 95097
Aylarca 4 yaşında ve konuşma gecikmesi olan oğluma, ayna karşısında veya masa başında yapısal ve zorlayıcı yaklaşılır diye konuşma terapisi aldırmamıştım. Sonunda internet üzerinden Mehbube hanımı buldum. İyi ki Allah onu karşımıza çıkarmış.Son derece enerjik, güler yüzlü ve bilgili bir insan. Oğlumun 7 aydır kelime dağarcığı büyüdü. Üstelik terapiye isteyerek gidiyor çünkü Mehbube hanım klasik bir yaklaşımla değil oyun oynayarak ve eğlendirerek oğlumla çalışıyor. Fiziksel ortam ve eğitim materyalleri de çok güzel. Bizlerle olan iletişimi ve ilgisinden de son derece memnunuz. Şiddetle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 A.C (Danışan)
 IP: 78.163.254.C

28-01-2017
 TavsiyeNo: 94137
Çocuğumun tedavisi ile ilgili birçok merkeze başvurmuştuk. Oğlum da bizde oldukça yıprandık. İnternetten yaptığım aramada Mehbube Tuncer Hanım'a rastlayıp görüşmek istedik. Keşke daha önce kendisine rastlamış olsaydık. Her eğitim saatinde ilgisi ve sevecenliği, iş disiplini aynı zamanda bilgisi ile oğlum ve bizim için vazgeçilmez oldu. Çocuğum eğitime istekle giriyor ve gelişimine katkısını ailece farkediyoruz. Kendisine başarılarının devamını dileriz.
     2 Beğeni    

 İçten Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.142.128.JB

13-12-2016
 TavsiyeNo: 92798
Mehbube Hanım'a Hacettepe'deki doktorumuz Prof.Dr.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'nin önerisiyle ulaştık. Oğlum 5 yaşına gelmişti ve hala bir çok sesi çıkarmakta zorlanıyordu. Artikülasyon problemi olduğu söylendi ve %9'luk konuşma dilimindeydi. Oğlum 3 aydır Mehbube Hanım'la konuşma, eksik sesleri çıkarma üzerine çalışıyor. 3 ayda çok yol katettik. Önceden anlayamadığımız bir çok kelimeyi artık anlıyoruz :) İlk başladığımızda epey endişeliydik, haftada 2 gün Mehbube Hanım'a gidecektik ve oğlumun sıkılmasından çok çekiniyordum. Ancak Mehbube Hanım'ın sıcak yaklaşımı ve oyunla öğretmesi oğluma çok iyi geldi. Mutlu gidiyor ve mutlu geliyor. konuşma terapisine başladığı günden bu yana kendine olan güveni arttı. Şimdi biz de evde destekliyoruz. Mehbube Hanım'ın tavsiye ettiği oyun ve etkinlik seti ile terapide yapılanları aynen takip ediyor ve böylece daha hızlı ilerliyoruz.
     1 Beğeni    

 selin (Danışan)
 IP: 78.175.42.WY

10-12-2016
 TavsiyeNo: 92714
Mehbube Hanım dan konuşma gecikmesi konusunda destek almaktayız 4 yaşında kızımız üç beş kelimenin dışında birşey söyleyemezdi,içine kapanıktı.Öğretmenimizin planlı çalışması,çocuğa odaklanması ,sabrı,hoşgörüsü bizimle işbirliği halinde olması sayesinde aşama aşama artık kelimeler ve cümleler kurar hale geldik.Her ifadeyi oyun içinde öğreniyoruz öğretiyoruz.Bu sayede kızımızın özgüveni gelişti kreşte daha aktif rol almaya başladı.Mehbube Hanım ın işinde uzman olduğunu düşünüyorum tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    

 Danışan D.A (Danışan)
 IP: 37.155.204.YDF

02-12-2016
 TavsiyeNo: 92498
5.5 yaşında ki Down sendromlu oğlum için Mehbube hanımla 6 ay çalıştık. Oğlumla iletişimi,uyumu, kaydettiğimiz güzel ilerlemerin yanında mesleğine olan saygısı, çalışkanlığı, kendini geliştirme çabası profesyonelliğine bir artıdır benim gözümde. Ayrıca ailelerle başarılı iletişimi pozitif yönlerinden bir diğeri. Bir anne olarak, şu anda dostum kabul ettiğim ve gerçekten işi konusunda güvendiğim Mehbube hanımı gönül rahatlığı ile ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Fethiye ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.162.186.ZYZ

17-03-2016
 TavsiyeNo: 86616
Benim Emir Taha adında 6yasinda bir oğlum var yaklaşık bundan 7ay önce Oğlum hiç konusami yordu tavsiye üzerine Mehbube Tuncere randovu aldık ve gittik .Önce likle çok çekinmiştik Ama Mehbube hanım okadar ilgili sevecen Tatlı dilli bilgili ki Oğlum yedi ay içinde artık konuşuyor Tavsiye Ediyorum Bu tur Sorun yaşayan çocuklarda gerçekten Mükemmel ötesi bir Öğretmen Hem çocuğumun sorunları hem de benim sorunlarimla ilgilenen bir Öğretmen Kendisini çok seviyoruz kendimizi çok şanslı hissediyorum iyiki Mehbube Tuncer bizim öğret menimiz kendisini çok seviyoruz
     Beğenin    

 ERGÜN (Danışan)
 IP: 176.219.146.CY

06-03-2016
 TavsiyeNo: 86346
Mehbube Tuncer le İşitme engelli çocuğumun eğitimi esnasında tanıştık.Çocuğumun dil gelişimine çok yardımcı oldu olmayada devam etmektedir. Mehbube Tuncer güleryüzlü, ciddi, ilgili ve konuşkan bir dil/ konuşma terapistidir. En beğendiğim yönü bilgi ilgi ve samimiyetidir. Mehbube Tuncer çok iyi bir dil ve konuşma terapistidir. Çok ilgili çok bilgilidir. Kendisini yetiştirmiş. Hastasının dilinden anlayan, hastasıyla diyalogu iyi kurabilen ve aileyede gelişim konusunda bilgi verip aileyide yönlendirebilen iyi bir dil/konuşma terapistidir Kendisi geliştirmiş İşinin ehli dir. Herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Fatoş Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.219.151.YF

16-02-2016
 TavsiyeNo: 85864
Mehbube Hanımla çalıştığı kurumdatanıştık. İşitme engelli oğlumun dil ve konuşma terapistidir. Oğlumun ilk kullandığı cihazdan fayda görmediği için konuşmasının geciktiğini bu konuyla ilgilenmemiz gerektiğini düşündüğünü söyledi. Cihazımızı değiştirerek eğitimimize devam ettik. Bir yıldır Mehbube Hanımdan eğitim alan oğlumun cihaz degişiminden sonra üç ay gibi kısa bir sürede üç kelimeli cümleleri söylemeye başlaması bizim için mutluluk verici oldu. Kendisine gösterdiği ilgi sabır güler yüz ve kaliteli eğitimi için sonsuz teşekkürler. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım. Herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 şermin (Danışan)
 IP: 78.162.194.YL

13-02-2016
 TavsiyeNo: 85782
mehbube hanımla kızımın eğitim aldığı kurumda tanıştık.kızım koklear implantlı bir çocuk.çıkaramadığı harfler kendini ifadede zorlandığı bazı sorunlar vardı. kızım onun sayesinde iyi yol katetti.güler yüzü ve bilgisiyle bize iyi bir yol gösterici oldu.kendini yenileyen devamlı doğru bilginin peşinde koşan iyi bir eğitimci ve ebeveynler için iyi bir arkadaş .kızıma verdiği eğitim için sonsuz teşekkürler güler yüz+kaliteli bilgi+doğru eğitim mehbube hanımın en iyi özellikleri .kendim çok memnun kaldığım için şiddetle tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    

 Seval DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.162.5.YLF

22-01-2016
 TavsiyeNo: 85195
Mehbube Tuncer ile yaklaşık dört aydır tanışıyoruz.Kızım %70 işitme engelli iyi bir cihaz ve eğitim sayesinde güzel sonuçlar elde ettik.Fakat benim istediğim çıkartmada zorlandığı harflerdi, ''Olabilir mi?'' diye düşünürken Mehbube Hanım özel eğitim merkezimize konuşma terapisti olarak geldi.Kendisi gerçekten işine vakıf istekli sabırlı son derece başarılı bir odyolog. Aynı zamanda veliler ile iletişimi ve güler yüzü bizi daha motive ediyor.Kızım şuan çıkaramadığı harfleri çıkarıyor kendisi de, bizde çok mutluyuz bu konuda.Genel olarak konuşmada da insanlarla iletişiminde de çok yol katettiğimizi düşünüyorum.Ben ısrarla tavsiye ediyorum kendisini.Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ,başarılarının devamını diliyorum.Kendisini iyi ki tanıdık, sizi seviyoruz.
     1 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Renk Terapi Merkezi
Cinnah Cd. Doğa Apt. 24/9 Çankaya
Ankara

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(312) 426 26 43
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Bakü Devlet Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi
Mezuniyet Yılı
2003
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
Başkent Üniversitesi Odyoloji Konuşma ve Ses Bozuklukları (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Mehbube TUNCER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Mehbube TUNCER Mesleki Videolar Videoları
-


08:16
Top