2007'den Bugüne 75,565 Tavsiye, 24,798 Uzman ve 17,006 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Doç.Dr.Aslı BUGAY
Doktor Psikolojik Danışman - KKTC (Kıbrıs)

Aslı BUGAY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Doç.Dr.Aslı BUGAY

Şehir

KKTC (Kıbrıs)

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Doç.Dr.Psk.Dnş.Aslı BUGAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Doç.Dr.Aslı BUGAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarDoç.Dr.Aslı BUGAY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Doç.Dr.Aslı BUGAY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kayıp ve yas uzmanlığı
Aile ve evililik danışmanlığı
Bireysel psikolojik danışma

Doç.Dr.Aslı BUGAY Özgeçmiş CV Doç.Dr.Psk.Dnş.Aslı BUGAY'ın Özgeçmişi
Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi’nde, doktora eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık alanında tamamladım.

Kariyerime, Özel Arı Okullarında psikolojik danışman olarak başladım. Daha sonra sırasıyla; Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, TED Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev aldım. Florida State Üniversitesi Aile Enstitüsü’nde ziyaretçi araştırmacı olarak çalışmalarda bulundum ve “sağlıklı romantik ilişkiler” projesinde araştırmacı olarak yer aldım. Şu an, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında bölüm koordinatörü olarak görev yapmaktayım.
...[Devamı...]

Doç.Dr.Aslı BUGAY Tavsiye Yazıları Doç.Dr.Aslı BUGAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 İzlem Nizam (Danışan)
 IP: 94.79.79.ZJL

12-04-2018
 TavsiyeNo: 103246
Merhaba, Bir süre önce piskolojik destek almam gereken bir süreç yaşadım. Aslı Hanıma internet üzerinde yaptığım araştırma ile ulaştım. Bugün ise ne kadar doğru bir tercih yaptımığı rahatlıkla görebiliyorum. İş ortamım, özel hayatım, iş ile aile ilişkilerim konularında direk olarak benden kaynaklı olmayan sıkıntılı süreçler yaşadım. Her ne kadar benden kaynaklı demesemde, aslında sorun adını almalarına neden olan bendim. İnsanlara karşı gerekli sınırları koyamamam ve kendimden önce hep başkalarını düşünmemden kaynaklıydı. Tüm bunlar, bana kendimi değersiz hissettiriyordu. Daha doğrusu ne kadar değerli biri olduğunu bilen, özgüveni olan ancak herkesle aynı olduğuma inanan bir bireydim. Hep ön plana değer verdiğim insanları koyarak, kendi değerimi ortaya koymadım. Yılların birikimi insan üzerinde yanlış algılar ve yanlış yerleşimlere neden olabiliyor. Ve ben tüm bunları Aslı Hanım'ın beni dinlerken yıllardır tanıdığım bir kişi ile sohbet ediyorum hissini, sıcaklığını vermesi ile beni itmeden çok güzel yaklaşımlarla farkına varmama yardımcı oldu. "Şunu neden böyle yaptın" diğe soran bir kişi yok karşınızda. Samimiyetle, sizin anlattıklarınıza gereken değeri veren ve anlattıklarınızı sizden daha iyi hatırlayan bir kişi buluyorsunuz karşınızda. Göremediklerimi; " şunun farkında mısınız ? " diye göstermeye çalışan ve bunu ustalıkla size olumsuz hiçbir his veremeden gerçekleştiriyor. Tüm bu anlattıklarım ise asıl doğru terapi yöntemi uygulanması ile bende oluştu. Benimle, EMDR terapisi ile çalışmak istedi. Ve biz Aslı Hanım ile EMDR terapisi yaptıktan sonra cevapsız onlarca soruma cevap buldum. Başkalarına gereken sınırları koyamamamın gerçekte beni üzen hususlar olduğunu farkına vardım. Değer verdiğim insanların, kendimi değersiz hissetmeme neden olmalarına, aslında ben değerimi ortaya koymayı bilmeden fazla mütevazi olarak kendim neden oldum. EMDR sayesinde Aslı Hanım bana birçok konuda farkındalık sağladı. Bunu o kadar güzel yaptı ki şuan onunla aramızda profesyonel bir mesafe olmasına rağmen birbiriyle sohbet edip hayat hakkında konuşan iki dost gibi hissediyorum.
     Beğenin    

 Zeytin (Danışan)
 IP: 94.79.67.ZY

12-04-2018
 TavsiyeNo: 103234
Alanında uzmanlaştığı her davranışı ve duruşuyla daha ilk dakikada kendini belli eder. Sizi tanımaya çalışırken aslında size kendinizi tanıştırıyor. İlgili ve güler yüzüyle güven ve huzur veren bşr ortam yaratır. Yaşadığım bazı sorunları gözümde büyüttüğüm veya çok ön planda fazla kafa yorduğum konuları, kesinlikle varlıklarının bilincinde ama hayatımı engellemeyecek bir noktaya iletmeme yardımcı oldu. Kendimi, değer yargılarımı daha iyi görmeme ve çevreme olan davranışlarımı düzenlememde çok yardımcı oldu. Benzer problemler görür veya yaşarsam arayacağım ilk kişidir. Diğer hastalarına da umarım aynı verimlilikte yardımcı olabilir. Sevgiler,
     Beğenin    

 Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR
Ankara - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

21-03-2018
 TavsiyeNo: 102781
Asli Bugay, hem univ de birlikte okudugum, hem de kadim dostumdur ayrica pek cok hususta kendisinden fikir aldigim, görüslerini, alt yapisini ve öngorulerini begendigim cok kiymetli meslektasimdir.Cok caliskandir, sorumluluk sahibi, titiz, özverili ve kendisini cok iyi ifade edebilen ( malum bilmek yetmiyor dogru aktarmak da onemli) nitelikli bir profesyoneldir..PDR alaninda daha nice basarilara imza atacagina eminim canim..Özellikle duygu düzenleme, yas, okul iklimi ve romantik iliskilerde istismar konularinda önemli çalismalara imza atmis verimli seminerler vermistir..Yürekten tavsiyemdir..
     Beğenin    

 Buğçe (Danışan)
 IP: 212.175.35.B

16-03-2018
 TavsiyeNo: 102663
Eşimin abisinin tavsiyesi üzerine Aslı hanıma gittik ve tanıştık. Eşimle birlikte danışanları olduk. Evliliğimizde 7 yıl boyunca tek yaşadığımız problemin çocuğumuzun olmamasını sanıyorduk ama Aslı hanım sayesinde altta yatan diğer nedenleri öğrendik ve onlar üzerinde çalıştık. Çocuğumuzun olmamasının dünyanın sonu olmadığını ve evliliğimiz için nelerin iyi-kötü, nelerin acil-önemli olduğunu bize farkına vardırdı. Mesleki açıdan etik kurallara uygun olması, düzenli olması çok dikkatimizi çekti ve bu çok hoşumuza gitti. Diğer uzamanlarla kıyaslamam mümkün olmayabilir çünkü daha önce hiçbir uzman ile karşı karşıya gelmedim. Ama ön plana çıkan yönleri; gerçekçi, dürüst ve net olması. Bu çok hoşumuza gitti ve bizi çok motive etti. Kendisini geliştirmesi gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum; Şöyleki; bize yardımcı olduğu aile terapistliği konusunda gayet başarılıydı ve bize, evliliğimize çok şey kattı. Aslı hanım sayesinde evliliğimiz daha sağlam zeminlere oturdu. Aslı hanımı 3 sıfatla tanımlarsam; Dürüst, Net, İyi Bir Dinleyici. Kişisel özellikleri; (oturum sırasında) Seviyeli, Güleryüzlü, En İyi Şekilde Yardımcı Olan Bir Danışan.
     1 Beğeni    

 Ece BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.246.198.YLD

10-03-2018
 TavsiyeNo: 102528
Babam aracılığıyla Aslı Hoca ile tanıştım. 2 senedir görüşmelere devam ediyoruz. Duygu düzenleme ve kişisel gelişim alanlarında çalışıyoruz. Duyguların önemini, onları tanımayı, her çeşit duyguyu kucaklamayı ve ifade etmeyi öğrendim. Bu konuda sadece benim değil, aslında çoğu insanın eksikliği var. Kendimizi tanımamız ve diğer insanlara doğru şekilde ifade etmemiz açısından atılabilecek en önemli adım bence. Kendi olumlu ve olumsuz yönlerimi tanıdım. Onları sahiplenmemde, güçlendirmekte ve bazılarını da değiştirmekte çok büyük destek ve farkındalık sağladı bana Aslı Hoca. Kendisi birçok farklı alanda araştırmaları olan biri. Çok nitelikli bir uzman olduğunu düşünüyorum. Çok güleryüzlü bir insan olduğu gibi aynı zamanda samimi be cana yakın. Her psikolojik danışmanın olması gerektiği gibi güvenilir ve çok iyi bir dinleyen tabii ki. Danışma sürecine verdiği önem danışanları uğruna yaptığı fedakarlıklarından ve yardımsever yaklaşımından çok belli. Görüşmelerimizin verimli geçtiğini düşünüyorum. Hem blogunda paylaştığı ve yayımlanan yazılardan hem de görüşmelerimizden çok fayda gördüm.
     Beğenin    

Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk PDR Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Odtu Kkk
Odtu Kuzey Kibris Kampusu
KKTC (Kıbrıs)

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(548) 859 99 99  
(Kıbrıs)

Telefon 2 :
(532) 306 12 42  
(Türkiye)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Pdr
Mezuniyet Yılı
2002
(16 yıl önce)
Doktora
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Ana bilim dalı Doktora (2010 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İnglizce


Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Doç.Dr.Aslı BUGAY Mesleki Videolar Videoları
5 Mesleki ve Kişisel Video01:12
Top