2007'den Bugüne 77,860 Tavsiye, 25,225 Uzman ve 17,459 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Doç.Dr.Aslı BUGAY
Doktor Psikolojik Danışman - KKTC (Kıbrıs)

Aslı BUGAY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Doç.Dr.Aslı BUGAY

Şehir

KKTC (Kıbrıs)

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

12

[Doç.Dr.Psk.Dnş.Aslı BUGAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Doç.Dr.Aslı BUGAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

14
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarDoç.Dr.Aslı BUGAY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Doç.Dr.Aslı BUGAY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kayıp ve yas uzmanlığı
Aile ve evililik danışmanlığı
Bireysel psikolojik danışma

Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Makaleleri Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Doç.Dr.Aslı BUGAY Özgeçmiş CV Doç.Dr.Psk.Dnş.Aslı BUGAY'ın Özgeçmişi
Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi’nde, doktora eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık alanında tamamladım.

Kariyerime, Özel Arı Okullarında psikolojik danışman olarak başladım. Daha sonra sırasıyla; Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, TED Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev aldım. Florida State Üniversitesi Aile Enstitüsü’nde ziyaretçi araştırmacı olarak çalışmalarda bulundum ve “sağlıklı romantik ilişkiler” projesinde araştırmacı olarak yer aldım. Şu an, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programında bölüm koordinatörü olarak görev yapmaktayım.
...[Devamı...]

Doç.Dr.Aslı BUGAY Tavsiye Yazıları Doç.Dr.Aslı BUGAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Cihat Bozkurt (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.235.15.YDL

17-11-2018
 TavsiyeNo: 106735
Aslı Hocam'a minnettarlığımı burada ifade etmek istiyorum. Kendisini ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde bölüm hocamız olarak tanıdım. Bize eğitim hayatımız boyunca karşılığını ödeyemeyeceğimiz kadar güzel şeyler kattı. Mesleğimiz de profesyonelleşmek için bize sarf ettiği enerjiyi burada anlatmakla bitiremem. Fakat biraz bahsetmek istiyorum. Kendisinden insanlara psikolojik destek hizmeti vermek için biz eğitim ve süpervizyon alıyorduk. Bu konuda gelişimimiz için Psikolojik Danışma uygulama dersimizde biz sınıf olarak sadece 11 kişi olmamıza rağmen bizi iki gruba ayırarak bize daha geniş bir zamanda daha ayrıntılı geri bildirimler vermek üzere yeniden herşeyi düzenledi. Bir dönem boyunca kendisinden özel olarak süpervizyon eğitimi aldık. Bu sürede gerçek sahada danışanlarla görüştük ve bu görüşmelerimiz Aslı hocamızın kontrolünde danışmanlık süreci sağlıklı bir şekilde tamamlandı. Kendisi bize her konuda yardımcı oldu, geri bildirimler verdi ve birçok destek daha.. . . Aslı hocam psikoterapi alanında uzman bir kişiliği var ve sahada tecrübesi oldukça çok olduğu için üstesinden gelemeyeceği hiç bir durum görmedim. Süreçte ilk defa orada psikolojik danışma hizmeti verirken insanlara faydalı olduğumu ve olabileceğimi gördüm. Şüphesiz bu Aslı hocam'ın bizi cesaretlendirmesinden başka bir şey değildi. Kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve kucak dolusu sevgiler gönderiyorum.
     Beğenin    

 Nm (Danışan)
 IP: 94.79.72.YJW

11-11-2018
 TavsiyeNo: 106642
Biz Aslı hanımla 3-4 aylık bir danışma süreci geçirdik. Herkes gibi ilk başlarda benim de çekincelerim ve korkum vardı. Fakat Aslı hanımın anlayışlı samimi ve güvenilir yapısından ötürü, her seans daha net, daha açık ve detaylı konuşabildim. Ben detay verdikce Aslı hanım daha da güzel örneklerle beni daha da güzel anladıgını belli ediyordu. Hayatta her zaman neyle karşılaşacagımızı bilemeyiz. Fakat günlük belki de hiç bir tecrübesi olmayan eşimizden dostumuzdan fikir aldıgımız da her şey daha kötüye gidebiliyor. Ben Aslı hanımla, kendime daha da güvenmeyi, bazen insanları anlasakta, haklı oldukları anlamına gelmedigini ögrendim. Yapım geregi herkese biraz hak verip onların açılarından baktıkca kendimi suçlu hissediyordum. Aslı hanımla bencil olmayı degil, ama kendime daha fazla deger verip haklı oldugum konularda daha dik ve daha saglam olmayı, kendi sınırlarımı kendim için çizebilmeyi ögrendim. Hayatta her güzellikte, her kaza da bizim için, ama nasıl baş edebilecegimizi güvenilir ve profesyonel biriyle çözmek inanın kendinize yapacagınız en degerli iylik. Özellikle ikili ilişkiler konusunda Aslı hanımdan o kadar güzel ve beni daha da mutlu edecek bir destek aldım ki, artık çok daha saglam ve net iletişim kurabiliyorum. Bu yüzden eger kendinizi çok iyi hissetmiyorsanız, bazı şeyler ters gidiyor ve bir türlü cevaplıyamıyorsanız, çözümü sizin gibi tecrübesi olmayan veya fikri amatör sayılacak kişilerden almak yerine, akıllıca, kendine deger veren bir birey olarak hiç çekinmeden, ve toplumun bilip bilinmeyen sözlerine kulak asmadan, profesyönel yardım almanızı, özellikle Aslı hanımı tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Danışan (Danışan)
 IP: 185.43.229.FD

13-10-2018
 TavsiyeNo: 106061
Aslı Hanımı internetten arama yaparken buldum .Ben kendim için değil en çok sevdiğimiz evladım için çok sıkıntılı bir durumda olduğu zamanda ne yapabilirim kime nasıl ulaşabilirim düşünceleriyle arayış içindeyken Aslı Hanımla tanıştık iyiki de tanışmışız.Kendisi sayesinde evladım şu anda çok iyi. Evladımın bir çok takıntıları vardı, onlar yüzünden normal yapması gereken şeyleri gereğinden uzun bir zamanda yapıyordu.Sürekli hep aynı şeylere takılıp kalmasını Aslı Hanımın onunla belli bir süre belli aralıklarla ilgilenmesi kurtardı. İşinin ehli olduğu herhaliyle belli, bizi karşılama şekli , ses tonu , samimi oluşu,Güler yüzlü oluşu hepsi çok önemliydi,size güven veriyor olması kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.Her görüşmeye gelirken zorlanan evladım ayrıldıktan sonra İyiki gelmişiz demesi beni rahatlatıyordu. Aslı Hanımı canıgönülden başkalarına da tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Ka (Danışan)
 IP: 93.182.105.J

15-08-2018
 TavsiyeNo: 105161
Aslı Hanıma 2 aydır danışan olarak gidiyorum. Aslında kendisini verdiği bir eğitimde yaklaşık 10 ay önce tanımıştım. Görev alanım için süpervizyon sağlanacağı söylendiğinde, o kişinin şüphesiz Aslı Hanım olmasını istedim. Kendisi ile görüşmeye başladıktan sonra, iş alanımdaki motivasyonum, olaylara bakış ve davranışımda olumlu yönde gelişmeler sağlandı. Kendisine danışmaya gittiğim her günün sonunda 'iyi ki' diyerek ayrılıyorum. Zaman içerisinde yoğunluktan dolayı yaptığımız işin güzelliğini unutup, sadece strese odaklanıyoruz. Aslı Hanım tekrardan işimi sevmeme sebep oldu. Farkındalığımın her geçen gün artması için sağladığı destek benim için çok önemli. Öte yandan, tüm bu günlük koşuşturma içerisinde özel yaşamdaki kimliğimi, benliğimi unutmayıp, ihmal etmemem gerektiğini ve 'kendimi' anlamamı sağladı. Kendisi ile tanıştığım, bu kadar profesyonel bir destek alabildiğim için müteşekkirim. Aslı Bugay çok büyük bir değer. Kendisi ile tanıştıktan sadece yarım saat sonra bunu anlayabiliyorsunuz. Aslı Hanımı birkaç kelime ile tanımlayamam ama, eğer öncelendirecek olursam, güvenilir, saygılı ve profesyonel kelimelerini kullanabilirim. Bu üç özellik de günümüzde çok büyük önem arz ediyor. İyi ki kendisi ile tanıştım.
     Beğenin    

 Danışan (Danışan)
 IP: 95.14.68.ZZJ

03-08-2018
 TavsiyeNo: 104975
Gülmeyi, eğlenmeyi seven, insanları olduğu gibi kabul eden, her zorlukta daha kötüsünü düşünüp kendimi ve etrafımdakileri mutlu etmekten mutlu olan kişiyim. 3/7/17 operasyon geçirdim. Ayıldığımda yüz felçli olduğumu hissettim. Kalkıp lavaboya gittiğimde 57 yıldır aynaya baktığım yüz yoktu. Beynimi kendimin dahi tanımlayamadığım bir duygu kapladı . Bu duygunun adını zaman zaman utanç, zaman zaman karşımdakilerin acı çektiğimi hissetmek acısı koydum. Aynalardan nefret ettim. En yakınlarımla bile görüşmek istemiyordum. Avukat Erkan Bey’in yazıhanesinde Doç.Dr. Aslı Bugay Sökmez ile karşılaştım. Aslı hanım beni görür görmez içimdeki duyguları keşfetti . İstersem bana profesyonel yardım edebileceğini söyledi. Ben de kabul ettim. Aslı hanım hayatıma bir melek gibi girdi. Bana verdiği güç ve inançla fizik tedavilerime de devam ettim. Yüz felcim %5 kaldı, doktorlarım bu kadar ilerlememi beklemediklerini, ben de doktorlarıma psikolojik tedavi gördüğümü söyledim. Çok büyük etkisi olduğunu söylediler. Tedavime başlayalı 1 yıl oldu. Bu süreçte sağlığımın yanında, kişiliğimde de büyük artılar oldu. Aslı Hanım Beni bana kazandırdı.
     Beğenin    

 N.T (Danışan)
 IP: 24.133.96.ZW

05-06-2018
 TavsiyeNo: 104143
Aslı hocamın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünden öğrencisiyim. Kendisinden yıllar içerisinde çok sayıda ders aldım. Bunlardan bazıları okullarda gözlem, bireysel psikolojik danışmanlık, grup danışmanlığı, teori ve uygulamalı dersleriydi. Aslı hocanın bize sadece sınıf derslerinde ve seminerlerinde değil, bahsedilen derslerin süpervizyon sürecinde de çok olumlu katkısı oldu. Her koşulda her bir öğrenciyle birebir yakından samimi şekilde ilgilendi ve etkili birer psikolojik danışman olarak okuldan ayrılmamız için elinden geleni yaptı. Bölümümüzün temel taşlarını öğretmenin yanında güncel olaylardan, farklı bakış açılarından görebilmeyi öğretip bizimle radikal bir iletişim kurarak hem bize her zaman örnek oldu hem de gerçekçi şekilde bizi meslekteki her sürece hazırladı. Her zaman gönülden yardım etmeye çok açık bir insan olduğunu ve empati yeteneğinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu sayede uygulamalı derslerde önümüze çıkan problemleri soğuk kanlılıkla analiz etmemizi ve etkili çözümler üretmemizi sağladı. Bu ve birçok özelliği sayesinde Aslı hocamdan ders ve süpervizyon aldığım, farklı süreçleri birlikte yürüttüğüm için çok mutluyum. Her zaman için ondan öğrenebileceğimiz çok şey var.
     Beğenin    

 Caner (Danışan)
 IP: 85.99.10.YWL

05-06-2018
 TavsiyeNo: 104127
Aslı Hocam ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi-Kuzey Kıbrıs Kampusunde tanıştım. Bu süreçte kendisinden aldığım bireyle ve grupla psikolojik danışma, ve okul psikolojik danışma uygulamalarının süpervizyon sürecinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunları söylemek istiyorum. Gerek bireyle psikolojik danışma olsun gerekse grupla psikolojik danışma sürecinde kendisinin bana sunduğu katkılar paha biçilemez. Bir yardıma ihtiyacımız olduğunda kolayca ofisine gidip yardım alabilceğimiz, bir sorunla karşılaştığımızda her zaman cana yakınlığı ile sorunumuzu çözmede bizlere her zaman yardımcı oldu. Bizlere verdiği süpervizyonlar sayesinde kendimizi geliştirme fırsatımız oldu. Bir Psikolojik Danışman nasıl olmalıdır? sorusunun cevabını Aslı Hocam'da buldum diyebilirim.. Mesleki açıdan kendisini çok başarılı buluyorum. Sürekli farklı projelerde yer alıp bilime katkıda bulunan çok değerli bir Psikolojik Danışman. Diğer uzamanlara göre yardımseverliği, güler yüzlülüğü ve başarılı olmasıyla ön plana çıkıyor bana göre.. Bu süre zarfında hiç bir zaman yardımını esirgemeyen, süpervizyonlar ve verdiği eğitimler sayesinde hayata geniş bir çerçeveden bakmamızı sağlayan kısacası yaşamımıza her anlamda katkıda bulunan Psikolojik Danışman Doç. Dr. Aslı Bugay hocam ile iyiki de tanışmışım diyebilirim.. Psikolojik danışmaya ihtiyaç duyduğunuzda, bir problem ile karşılaştığınızda ve profesyonel bir uzmandan yardım almak istediğinizde her zaman önerebileceğim kişidir Psk. Dan. Doç. Dr. Aslı Bugay..
     Beğenin    

 İzlem Nizam (Danışan)
 IP: 94.79.79.ZJL

12-04-2018
 TavsiyeNo: 103246
Merhaba, Bir süre önce piskolojik destek almam gereken bir süreç yaşadım. Aslı Hanıma internet üzerinde yaptığım araştırma ile ulaştım. Bugün ise ne kadar doğru bir tercih yaptımığı rahatlıkla görebiliyorum. İş ortamım, özel hayatım, iş ile aile ilişkilerim konularında direk olarak benden kaynaklı olmayan sıkıntılı süreçler yaşadım. Her ne kadar benden kaynaklı demesemde, aslında sorun adını almalarına neden olan bendim. İnsanlara karşı gerekli sınırları koyamamam ve kendimden önce hep başkalarını düşünmemden kaynaklıydı. Tüm bunlar, bana kendimi değersiz hissettiriyordu. Daha doğrusu ne kadar değerli biri olduğunu bilen, özgüveni olan ancak herkesle aynı olduğuma inanan bir bireydim. Hep ön plana değer verdiğim insanları koyarak, kendi değerimi ortaya koymadım. Yılların birikimi insan üzerinde yanlış algılar ve yanlış yerleşimlere neden olabiliyor. Ve ben tüm bunları Aslı Hanım'ın beni dinlerken yıllardır tanıdığım bir kişi ile sohbet ediyorum hissini, sıcaklığını vermesi ile beni itmeden çok güzel yaklaşımlarla farkına varmama yardımcı oldu. "Şunu neden böyle yaptın" diğe soran bir kişi yok karşınızda. Samimiyetle, sizin anlattıklarınıza gereken değeri veren ve anlattıklarınızı sizden daha iyi hatırlayan bir kişi buluyorsunuz karşınızda. Göremediklerimi; " şunun farkında mısınız ? " diye göstermeye çalışan ve bunu ustalıkla size olumsuz hiçbir his veremeden gerçekleştiriyor. Tüm bu anlattıklarım ise asıl doğru terapi yöntemi uygulanması ile bende oluştu. Benimle, EMDR terapisi ile çalışmak istedi. Ve biz Aslı Hanım ile EMDR terapisi yaptıktan sonra cevapsız onlarca soruma cevap buldum. Başkalarına gereken sınırları koyamamamın gerçekte beni üzen hususlar olduğunu farkına vardım. Değer verdiğim insanların, kendimi değersiz hissetmeme neden olmalarına, aslında ben değerimi ortaya koymayı bilmeden fazla mütevazi olarak kendim neden oldum. EMDR sayesinde Aslı Hanım bana birçok konuda farkındalık sağladı. Bunu o kadar güzel yaptı ki şuan onunla aramızda profesyonel bir mesafe olmasına rağmen birbiriyle sohbet edip hayat hakkında konuşan iki dost gibi hissediyorum.
     Beğenin    

 Zeytin (Danışan)
 IP: 94.79.67.ZY

12-04-2018
 TavsiyeNo: 103234
Alanında uzmanlaştığı her davranışı ve duruşuyla daha ilk dakikada kendini belli eder. Sizi tanımaya çalışırken aslında size kendinizi tanıştırıyor. İlgili ve güler yüzüyle güven ve huzur veren bşr ortam yaratır. Yaşadığım bazı sorunları gözümde büyüttüğüm veya çok ön planda fazla kafa yorduğum konuları, kesinlikle varlıklarının bilincinde ama hayatımı engellemeyecek bir noktaya iletmeme yardımcı oldu. Kendimi, değer yargılarımı daha iyi görmeme ve çevreme olan davranışlarımı düzenlememde çok yardımcı oldu. Benzer problemler görür veya yaşarsam arayacağım ilk kişidir. Diğer hastalarına da umarım aynı verimlilikte yardımcı olabilir. Sevgiler,
     Beğenin    

 Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR
Ankara - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

21-03-2018
 TavsiyeNo: 102781
Asli Bugay, hem univ de birlikte okudugum, hem de kadim dostumdur ayrica pek cok hususta kendisinden fikir aldigim, görüslerini, alt yapisini ve öngorulerini begendigim cok kiymetli meslektasimdir.Cok caliskandir, sorumluluk sahibi, titiz, özverili ve kendisini cok iyi ifade edebilen ( malum bilmek yetmiyor dogru aktarmak da onemli) nitelikli bir profesyoneldir..PDR alaninda daha nice basarilara imza atacagina eminim canim..Özellikle duygu düzenleme, yas, okul iklimi ve romantik iliskilerde istismar konularinda önemli çalismalara imza atmis verimli seminerler vermistir..Yürekten tavsiyemdir..
     Beğenin    

 Buğçe (Danışan)
 IP: 212.175.35.B

16-03-2018
 TavsiyeNo: 102663
Eşimin abisinin tavsiyesi üzerine Aslı hanıma gittik ve tanıştık. Eşimle birlikte danışanları olduk. Evliliğimizde 7 yıl boyunca tek yaşadığımız problemin çocuğumuzun olmamasını sanıyorduk ama Aslı hanım sayesinde altta yatan diğer nedenleri öğrendik ve onlar üzerinde çalıştık. Çocuğumuzun olmamasının dünyanın sonu olmadığını ve evliliğimiz için nelerin iyi-kötü, nelerin acil-önemli olduğunu bize farkına vardırdı. Mesleki açıdan etik kurallara uygun olması, düzenli olması çok dikkatimizi çekti ve bu çok hoşumuza gitti. Diğer uzamanlarla kıyaslamam mümkün olmayabilir çünkü daha önce hiçbir uzman ile karşı karşıya gelmedim. Ama ön plana çıkan yönleri; gerçekçi, dürüst ve net olması. Bu çok hoşumuza gitti ve bizi çok motive etti. Kendisini geliştirmesi gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum; Şöyleki; bize yardımcı olduğu aile terapistliği konusunda gayet başarılıydı ve bize, evliliğimize çok şey kattı. Aslı hanım sayesinde evliliğimiz daha sağlam zeminlere oturdu. Aslı hanımı 3 sıfatla tanımlarsam; Dürüst, Net, İyi Bir Dinleyici. Kişisel özellikleri; (oturum sırasında) Seviyeli, Güleryüzlü, En İyi Şekilde Yardımcı Olan Bir Danışan.
     1 Beğeni    

 Ece BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.246.198.YLD

10-03-2018
 TavsiyeNo: 102528
Babam aracılığıyla Aslı Hoca ile tanıştım. 2 senedir görüşmelere devam ediyoruz. Duygu düzenleme ve kişisel gelişim alanlarında çalışıyoruz. Duyguların önemini, onları tanımayı, her çeşit duyguyu kucaklamayı ve ifade etmeyi öğrendim. Bu konuda sadece benim değil, aslında çoğu insanın eksikliği var. Kendimizi tanımamız ve diğer insanlara doğru şekilde ifade etmemiz açısından atılabilecek en önemli adım bence. Kendi olumlu ve olumsuz yönlerimi tanıdım. Onları sahiplenmemde, güçlendirmekte ve bazılarını da değiştirmekte çok büyük destek ve farkındalık sağladı bana Aslı Hoca. Kendisi birçok farklı alanda araştırmaları olan biri. Çok nitelikli bir uzman olduğunu düşünüyorum. Çok güleryüzlü bir insan olduğu gibi aynı zamanda samimi be cana yakın. Her psikolojik danışmanın olması gerektiği gibi güvenilir ve çok iyi bir dinleyen tabii ki. Danışma sürecine verdiği önem danışanları uğruna yaptığı fedakarlıklarından ve yardımsever yaklaşımından çok belli. Görüşmelerimizin verimli geçtiğini düşünüyorum. Hem blogunda paylaştığı ve yayımlanan yazılardan hem de görüşmelerimizden çok fayda gördüm.
     Beğenin    

Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk PDR Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Odtu Kkk
Odtu Kuzey Kibris Kampusu
KKTC (Kıbrıs)

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(548) 859 99 99  
(Kıbrıs)

Telefon 2 :
(532) 306 12 42  
(Türkiye)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Pdr
Mezuniyet Yılı
2002
(16 yıl önce)
Doktora
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Ana bilim dalı Doktora (2010 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İnglizce


Doç.Dr.Aslı BUGAY'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Doç.Dr.Aslı BUGAY Mesleki Videolar Videoları
7 Mesleki ve Kişisel Video13:34
Top