2007'den Bugüne 82,005 Tavsiye, 26,001 Uzman ve 18,205 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Şeyma ALTINEL

Şehir

Balıkesir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

0

[Uzm.Psk.Şeyma ALTINEL isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şeyma ALTINEL Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Şeyma ALTINEL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Şeyma ALTINEL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Maltepe Üniversitesinde psikoloji lisansını (2014) ve klinik psikoloji yüksek lisansını (2018) tamamlamıştır. Balıkesir' de Uzman Psikolog olarak evlilik terapisi ve aile danışmanlığı, çocuk, ergen ve yetişkinlere bireysel terapi hizmeti vermektedir. ---- “Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür…” MAHATMA GANDİ

Şeyma ALTINEL Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
UYGULAMA YETKİSİ BULUNAN KLİNİK TESTLER

MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person, Standardize Mini Mental TestiUZMANLIK ALANLARI

Diyet Sorunlarında Psikolojik Destek

Kaygı Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

Sosyal Fobi

Fobiler

Panik Bozukluk

Kayıp ve Yas

Evlilik ve İlişki Problemleri

Ergen Psikolojisi ve Sorunları

Ergenlerde Sınav Kaygısı (15 yaş ve üstü)

Şeyma ALTINEL'in Makaleleri Şeyma ALTINEL'in Makale ve Yazıları
1 Makale

Şeyma ALTINEL Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Şeyma ALTINEL'in Özgeçmişi
Şeyma ALTINEL / UZM. KLİNİK PSİKOLOG

Balıkesir’de 1990 yılında doğmuş olan Şeyma Altınel, Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur.
2014 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yüksek lisans kapsamında 1 yıllık stajını tamamlamıştır. Staj kapsamında açık serviste yatan hastalarla iletişim kurma ve hastalarla yapılan grup terapilerinde gözlemci olma, hasta görüşmelerine aktif olarak katılma ve gözlem yapma, süpervizyon desteği ile Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla bireysel görüşmeler yapma, objektif testler uygulama (MMPI kişilik testi, Catell 3A- 2A zekâ testi) görevlerinde çalışmalar yapmıştır. Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan tarafından verilen 84 saatlik teorik eğitimini almış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezini tamamlayarak Uzm. Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır.
2015 yılında kurulmuş olan Health Corner Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’nde 3 yıl süresince psikolog olarak görev yapmıştır.
Şu anda Balıkesir'de kendi kurmuş olduğu klinikte danışanlarına destek vermeye devam etmektedir.

ALINAN EĞİTİM VE SERTİFİKALAR
Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2016)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (84 saat)- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2014-15)
Şema Terapi Eğitimi (42 saat)- Dr. Sevda Sarı Demir (2014-15)
Türk Psikolojik Çalışma ve Rehberlik Derneği- Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı (20 Saat)- Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek (2014)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Danışmalığı Eğitimi Sertifika Programı (450 saat) (2013-14)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Arabuluculuğu Eğitimi Sertifika Programı (50 saat) (2013-14)
Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği- Objektif Testler Eğitimi (2012-13)
Duygusal ve Fiziksel İstismara Maruz Kalmış Gençlerde Duygu Düzenleme: Öfke ve Şiddet- (Lisans Tezi) (2014)
“KADINLARDA YEME BOZUKLUKLARI BELİRTİLERİNİN ALGILANAN EBEVEYNLİK BİÇİMİ, DUYGU DÜZENLEME GÜÇLÜĞÜ, PSİKOLOJİK İYİ OLUŞ VE YEME TUTUMLARI İLE İLİŞKİLERİ”- (Yüksek Lisans Tezi) (2018)
Maltepe Üniversitesi- Sokakta Yaşayan Çocuklar İçin Terapötik Bakış Açısı ve Uygulamasının Tanıtılması Uluslararası Sempozyumu (Change For Traumatised Children: Therapeutic Approaches That Work For Street Children)- Dr. Felicity de Zulueta, Dr. Hilary Kennedy ve Sylvia Reyes (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak”- Prof. David HERPOELAERT ve Psikanalist Karel de Grote Hogeschool (2012)
“Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar” Konferansı- Kahraman Eroğlu, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı, SHÇEK İstanbul Eski İl Müdürü (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Bir Dönem Sokakta Yaşamış Üç Gencin Yaşamöyküsü Üzerinden: Sokakta Yaşamaya Başlama Süreci Üzerinde Erken Dönem Anne-Çocuk İlişkisinin Etkisi” konferansı- Burcu Kılıç (2012)

UYGULAMA YETKİSİ BULUNAN KLİNİK TESTLER
MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person, Standardize Mini Mental Testi

UZMANLIK ALANLARI
Diyet Sorunlarında Psikolojik Destek
Kaygı Bozuklukları
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Depresyon
Sosyal Fobi
Fobiler
Panik Bozukluk
Kayıp ve Yas
Evlilik ve İlişki Problemleri
Ergen Psikolojisi ve Sorunları
Ergenlerde Sınav Kaygısı (15 yaş ve üstü)

Şeyma ALTINEL Tavsiye Yazıları Şeyma ALTINEL için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Şeyma ALTINEL için yazılmış bir tavsiye yazısı henüz yok.

Bu uzmanı tanıyor musunuz? İlk Tavsiye yazısını siz yazabilirsiniz.


Şeyma ALTINEL'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel
Gaziosmanpaşa Mah. yeni Şehir Hastanesi Karşısı 209 Sok. No:37 Daire:3 (Bakış Optik-Ekol İşitme Cihazlarının Üstü)10100 Altıeylül Balıkesir
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(266) 224 14 24  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(29 yaşında)
Doğum Yeri
Balıkesir
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2014
(5 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
 facebook hesabı twitter hesabı linkedin hesabı instagram hesabı


Şeyma ALTINEL'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Şeyma ALTINEL Mesleki Videolar Videoları
-

balıkesir psikolog, depresyon balıkesir, sınav kaygısı balıkesir, cocuk psikoloğu, psikolog, uzman psikolog, psikolojik destek, balikesir psikolog, online psikolog, psikolojik testler, yeme bozukluğu, psikolojik danışmanlık, pedagog randevu, psikiyatrist tavsiye, klinik psikolog balıkesir, çocuk psikoloğu, balıkesir çocuk psikoloğu, pedagog tavsiye, aile danışmalığı, balıkesir klinik psikolog, balıkesir şehir hastanesi, çift terapisi balıkesir, aile terapisi balıkesir, balıkesir aile danışmanlı, konuşma terapisti, emdr tedavisi, balıkesir aile terapisi, pedagog ücretleri, anksiyete tedavisi, aile ve çift terapisi, psikoloji balıkesir, çocuk psikolojisi, online terapi, çocuk pedagog balıkesir, psikolog balıkesir, uzman psikolog balıkesir, emdr terapisi balıkesir, obsesif kompülsif, balıkesir uzman psikolog, dil terapisti balıkesir, balıkesir terapi, balıkesir pedagog, psikolojik hastalıklar, dikkat eksikliği, uzman terapist, anksiyete bozukluğu, psikolog ücretleri, pedagog balıkesir, balıkesir psikoloji


14:36
Top