2007'den Bugüne 82,797 Tavsiye, 26,160 Uzman ve 18,364 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Hacer ZENGİN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Psk.Hacer ZENGİN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hacer ZENGİN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarHacer ZENGİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Hacer ZENGİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ayşe Esma VATANSEVERPsk.Ayşe Esma VATANSEVER
Ayşe Esma, iş yerinden arkadaşım,meslektaşımdır. kendisiyle 1 yıla yakın çalışma fırsatı buldum. mesleğini seven, danışanlarına özenli davranan ve ken...
Çağla Tuğba SELVEROĞLUUzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla üniversiteden sınıf arkadaşım. 4 yıl birlikte bulunma şansım oldu Çağla'yla. Öğrencilik zamanın da araştıran, kendini ileriye taşımak için çaba ...

Hacer ZENGİN Özgeçmiş CV Psk.Hacer ZENGİN'in Özgeçmişi
Eğitimler ;
Bilişsel davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyon
Emdr 1 ve 2.düzey ve süpervizyon
Cinsel terapi eğitimi 1. Ve 2.düzey
İmago çift terapi eğitimi 1.düzey
Gottman çift terapi eğitimi 1. Ve 2. Düzey
Çözüm odaklı terapi
Stratejik aile terapisi
Fibrimiyalji ve migren ile emdr workshop
Psikopatolaji
Olumlu ebeveynlik eğitimi
Madde bağımlıları ile çalışma
Dürtü kontrolü (EMDR)
Uzmanlık alanları:
Depresyon
Majör depresyon
Kaygı bozuklu;
Yaygın aksiyete
Panik atak
Sosyal fobi
Sınav kaygısı
Obsesif kompülsif bozukluk
Özgül fobi
Travma sonrası stres bozukluğu;
Cinsel istsmar/taciz
Deprem
Fiziksel şiddet
Cinsel ve duygusal şiddet
Duygusal istismar
İhmal
Bebeklik ve çocukluk travmaları
Kötü muameleye maruz kalma
Aile içi çatışma ;...[Devamı...]

Hacer ZENGİN Tavsiye Yazıları Hacer ZENGİN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 kedisahibi (Danışan)
 IP: 178.243.45.CJ

23-01-2020
 TavsiyeNo: 113242
İlk seanstaki benle şimdiki ben arasındaki farkı fazlasıyla hissediyorum ve gerçekten bu benim için çok büyük bir haz. Çok büyük travmalar, çok büyük sıkıntılar yaşamanıza gerek yok; kendinizi -gerçekten- tanımak istiyorsanız, kaliteli bir yaşam istiyorsanız kesinlikle bu yola girin. Terapide devamlı olup kendimde bu gelişmeleri görmemin en büyük sebebi Hacer hanım. Üslubu, tavrı, olaylara bakış açısı ve konuya hakim duruşu kendimi çok rahat hissetmeme sebep oldu. Öylesine bir tavsiye için değil gerçekten “içinden çıkılamaz” olarak gördüğüm kuyuyu gözümde küçültüp çıkmama yardım ettiği için çok teşekkür ederim. Şu an baktığımda güzel bir yol katetmişim, bu yola Hacer hanımla girdiğim ve kendime daha iyi bir hayat sunabildiğim için çok mutluyum.
     1 Beğeni    

 L.A. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 217.131.83.ZYB

15-01-2020
 TavsiyeNo: 113132
Merhabalar, öncelikle Hacer hanımla bir tavsiye üzerine tanıştım. Kendisi ilk tanışmamızdan bugüne yani 1 yıldır, tamamen kişi odaklı çalışmıştır. Benim içinde bulunduğum sıkıntıları çalışmaya kendisi öncelik belirleyerek hedefimize en kısa zamanda ve sağlam bir şekilde ulaşmaya en az benim kadar gayret göstermiştir. İlk günden bugüne sıkıntılarımın hemen hepsi ya yok edilmiştir ya da tarafımca sıkıntı olmaktan çıkmıştır. Emdr çalışmalarıyla, beni rahatsız eden anıların dolayısıyla günlük yaşamımda da olumsuz etkilerini gördüğüm anıların artık beni rahatsız etmediğini görmekteyim ve böylelikle geçmişte yaşadığım travma ve problemlerim artık benim önümde engel değil hatta geleceğe yönelik birer tecrübe durumuna gelmiştir. Hacer Hanımı tavsiye ediyorum çünkü size maddi bir kazanç kaynağı olarak değil gerçekten problemlerinize eğilip, sizinle empati kurarak problemlerinizin adeta puzzleını yapıp boşluklara ya da yanlış olan yerlere dokunarak sizin en iyi şekilde danışmanlık almanızı sağlayacağından eminim. Saygılar.
     2 Beğeni    

 Yaşar (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.235.42.ZZB

04-01-2020
 TavsiyeNo: 112974
Psikolog Hacer Zengin hayatımda tanidigim en akıllı ve cesur psikologlardan biridir. Alanına hakim bir psikolog ve kendini yetiştirmiş bir kadin.tanima fırsatı yakaladigim için şanslıyım. Tavsiye ederim tanıyın sorunlarınızla yuzlesin.ozellikle EMDR konusunda yetkin olması benim ilk defa duyduğum bir terepi yontemiydi ve öğrenince çok şaşırmıştım. Ama bu yönteme sahitlik ettiğimde ne kadar önemli ve etkin bir tarafı olduğunu farkettim.sizde bu yöntemi Hacer zenginle kesfetmediyseniz keşfedin. Teşekkür ediyorum kendisine.
     1 Beğeni    

 Z.A (Danışan)
 IP: 88.225.153.YW

05-10-2019
 TavsiyeNo: 111709
Bende bir yakınım tavsiyesi ile geldim Hacer hanıma. EMDR yöntemi ile çalıştı ve çok memnun kaldım. Hacer hanım iyiki tanışmışım dediğim kişilerden. Yıllardır OKB hastalığımla mücadele ederek sayısız psikiyatriye gittim ve ilaç kullandım. Sayısız psikiyatrilerin çoğu da suratsız bir şekilde odasına alıp 2 dk da çıkaran kişiler oldu. Hacer hanım bana karşı her zaman çok güler yüzlüydü. Hem maddi hem de manevi açıdan tavsiye edebilirim. Keşke çok önceden gelseydim.. iyiki Hacer hanıma gelmişim. Bundan daha huzurlu olamazdım.
     3 Beğeni    

 A.A (Danışan)
 IP: 217.131.82.YFJ

04-05-2019
 TavsiyeNo: 109565
Hacer hanımla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Panik atak yaşayan, boğuluyormuş gibi hisseden biri olarak gittim. Sürekli ölümden korkan ve geceleri uyuyamayan biri haline gelmiştim. İşini profesyonel yapmanın ne demek olduğunu ilk tanışmamızda anladım. EMDR çalışmalarına başladığımızda ise tamamen iyileşmeye başladım. Boğazımda oluşan düğümlenme hissi yok oldu. Arabayla seyahat etmek benim için zulümdü. Ancak şimdi rahat rahat seyahat edebiliyorum. Seanslar bitmemesine rağmen bu kadar güzel ilerleyişim Hacer hanım sayesinde oldu. Tüm yüklerimden ve içimde biriktirdiğim acılarımdan kurtulana dek devam edeceğim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 Firuze (Danışan)
 IP: 37.154.213.YWB

21-03-2019
 TavsiyeNo: 108909
İyi ki tanımışım diyeceğim yegâne insanlardan... 24 yaşıma kadar çocukluğumda yaşadığım istismarlari hem ruhumda hem bedenimde olan bütün etkilerini Yok eden bir psikolog . Daha önce de aynı şey için başka psikologa gittim daha kötü oldum. Hacer hanım EMDR yöntemiyle beni bambaşka bir hayata ışınladi sanki:) hayatımı ikiye bolersem Hacer hanımdan önce Hacer hanımdan sonra diye bolerdim sorunlara karşı çözümleri gosterdi ve bunları karakterimize en uygun yolu göstererek iyi ki sizinle tanışmışım herşey için teşekkür ederim
     3 Beğeni    

 Selma (Danışan)
 IP: 46.221.41.ZC

17-02-2019
 TavsiyeNo: 108369
Ben anksiyete-depresyon sebebiyle psikiyatriye gittim ve 6 ay kadar ilaç kullandım. İlaç kullanırken kendimi iyi hissediyordum ama bırakınca problemlerin temelli çözülmediğini gördüm. Zamanla yine sıkıntılar yaşamaya başladım. Bir süre sonra psikolog Hacer hanımla tanıştım ve problemlerin kaynağını bulup, anılar üzerine EMDR yöntemiyle çalışmalar yaparak verimli ve kalıcı bir iyileşme süreci yaşadım. Hacer hanım yaşadığım sıkıntıların kaynağını bulma konusunda çok başarılıydı. Bunun dışında kendisi, hem çalıştığımız problemlerimi çözmemi hem de problemlere karşı sağlıklı tutum geliştirmemi ve olumsuzluklardan korunma becerisi geliştirmemi sağladı. Yani hem balığı tuttu, hem de balık tutmayı öğretti. Ayrıca sizi iyi dinleyen, ayrıntıları kaçırmayan birisi. Kendini daha iyi tanımak isteyen, sıkıntı duyduğu meseleleri çözmek ve kendinde gördüğü olumsuz tutumları sağlıklı ve kalıcı bir şekilde iyileştirmek isteyen herekese Hacer hanımla çalışmasını tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Dogan (Danışan)
 IP: 176.40.201.Y

16-08-2018
 TavsiyeNo: 105175
Psikolojik terapi Alma hem cok ciddi hem cok riskli bir istir bana gore. Kendinizi, en ozel duygularinizi,en mahrem anilarinizi birine anlatip ilac olmasini beklemek cok zordur . Hacer Hanim bunu hem cok guzel yonetiyor hemde size muazzam bir guven duygusu veriyor.Babamin hastaligiyla baslayan tedavi surecim artik kendimi kesfetme surecine gidiyor. Sayesinde zamanla kendi yaralarimi gorup, en ince duygularimi farketme, kendimi tanima imkani buluyorum. EMDR`i ustasindan aldigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Sadece tedavi olmak degil kendini tanimak icinde kuskusuz Hacer Hanim`dan destek alabilirsiniz.
     5 Beğeni    

 Serap (Danışan)
 IP: 72.189.88.ZJ

14-08-2018
 TavsiyeNo: 105157
Hacer hanimdan uzun yillardir terapi aliyorum. Bilissel terapiyle basladim sonrasinda emdr yöntemiyle devam ettik. Çocukluk travmalari, cinsel istismar, erken yaşta ebevyn kaybı, Anne ihmali bunlar kaynakli özgüven ve daha bir çok sorunla büyüdüm ve hayat yetiskin bir birey olduğumda daha cekilmez bir hal aldı. Tesadufen hacer hanimla karsilastim ve hayatimda cok ciddi büyük adimlar attım. Hacer hanim gercekten cok iyi bir psikolog. Detaylari kacirmayan, cok yönlü bakabilen, hangi probleme nasil yaklasacagini ve hangi teknigin daha dogru gelecegini iyi tespit edebilen bir psikolog. Kendisiyle yolum kesiştigi için cok mutlu ve sansliyim. Gönül rahatligiyla destek alabilirsiniz.
     7 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2006
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Hacer ZENGİN'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Hacer ZENGİN Mesleki Videolar Videoları
-


05:50
Top