2007'den Bugüne 84,616 Tavsiye, 26,457 Uzman ve 18,846 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif AKAR
Uzman Eğitimci - Psikoterapist - Adana

Elif AKAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif AKAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Elif AKAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif AKAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Bütün insanlar dünyaya prens ve prenses olarak gelirler, zaman içerisinde kurbağaya çevrilirler; isterlerse yeniden prens veya prenses olabilirler. E.Berne Ben kimim? bu insanlar kim? bundan sonra ne yapacağım? diyorsanız İçinizdeki çocuğun elinden birlikte tutarak, kendinizi keşfetme yolculuğunuza eşlik etmekten onur duyarım.
Elif AKAR'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Elif AKAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1978 (42 yaşında)
Doğum Yeri : Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretimi (1999 Mezunu)
Yüksek Lisans
Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Yüksek Lisans (2008) ve Çağ Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif AKAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yas
Ayrılık
Kişilerarası sorunlar
Kaygi
Depresyon
Sosyal fobi
Obsesyon (takıntılı düşünceler)
Utanç, suçluluk
Travma

Elif AKAR Özgeçmis CV Uzm.Elif AKAR'ın Özgeçmişi
1978 yılında Adana’ da doğan Elif AKAR 1999 Çukurova Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretimi Bölümünü birincilikle tamamladı.
2000-2004 yılları arasında Adana Final Eğitim Kurumunda Rehber Öğretmen olarak çalıştı. Değişik Özel eğitim kurumlarında Öğrenme Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik dersleri verdi.
2005 yılında Milli Eğitimde Bakanlığına bağlı okullarda Rehber öğretmen olarak çalışmaya başladı. 2007 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığının “7-19 yaş Aile Eğitim Programı “ ve “0-18 Yaş Aile Eğitim Programı” Adana Eğitici Eğitimcisidir.
2008’den itibaren ITAA tarafından onaylanmış olan Uluslararası İleri Transaksiyonel Analiz alanında Eğitimini tamamladı ve süpervizyon çalışmalarına katıldı.
2009 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı...[Devamı...]

Elif AKAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Büşra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105438
Karanlığıma ışık olmuş tek kişi. 15 yıldır karanlıktan korkarken bana karanlığı sevdiren güzel insan. Samimiyetiyle, dostluğuyla, güveniyle bana hep arkadaş oldu. Kendimi sevmeyi öğrendim Elif hanım sayesinde. Bende bir bireydim ve duygularım vardı elbette yeri geldiğinde ben demeyi öğrendim. Kuruntularımın düşüncelerimin yersiz olduğunu öğrendim. Kendimi en baştan tanımaya başladım. Hayatıma renk verdiği ve ışık kattığı için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tabiki tavsiye ediyorum. :)
     2 Beğeni    
Banu ÇOLAKOĞLU Fotoğraf
Psk.Dnş.Banu ÇOLAKOĞLU
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105385
Elif Hanım’la bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladığım Transaksiyonel Analiz eğitiminde tanıştım. Transaksiyonel Analiz eğitimi içimdeki çocuk, ebeveyn ve yetişkinle temasa geçmemde çok etkili oldu. Eğitimin aynı zamanda bir kendine yardım grubu gibi işlemesi süreci daha da keyifli ve etkili hale getirdi. Kendisiyle tanıştığım ilk anda bile yüzündeki gülümseme ve enerjisi ile insanı yukarı çeken bir yanı var. Zaman içerisinde artan paylaşımlarımızla daha da güzel bir ilişkimiz oldu. Kendisini özellikle iletişim kurma, yardım etme becerisinin yüksek olması ve samimiyet konusunda çok beğeniyorum. Siz de içinizdeki çocukla temas kurmak ve hem kendinizle hem de çevrenizdekilerle daha iyi bir iletişim kurmak istiyorsanız mutlaka kapısını çalmalısınız.
     1 Beğeni    
Nazan Ürkmez
10.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105111
Elif Akar, psikolojik danışman ve terapist olarak mesleki yeterlilik ve donanımını sürekli geliştiren meslek etiğini önemseyen bir meslek elemanıdır... Kendisini 6 yıldır sürmekte olan “uluslararası İntegratif Psikoterapi “ uzmanlık eğitiminden tanıyorum. Eğitim esnasında ve süpervizyon çalışmalarımızdan mesleki gelişimi ve yeterliliği konusunda yakından tanıklığım var, yaptığı çalışmalara güvendiğim bir meslektaşıdır ... Transaksiyonel Analiz ile ilgili yaptığı eğitimler katılımcıların kişisel gelişimlerine çok olumlu katkılar sağlamaktadır. Eğitimci olarak güzel anlatımı ve kişilerin farkındalıklarını ortaya çıkaracak yaklaşımları onun mesleki yeterliliğini göstermektedir... psikoterapist olarak da kendisine gelen danışanlara, İntegratif psikoterapi yaklaşımı ile bilimsel, katılımcı, ilişkisel yaklaşımlarla ihtiyaçlara dönük profesyonel yardımda bulunmaktadır... Elif Akarı eğitimci ve psikoterapist olarak destek almak isteyen herkese güvenle tavsiye ediyorum
     2 Beğeni    
Şule ERŞAHİNOĞLU Fotoğraf
Psk.Dnş.Şule ERŞAHİNOĞLU
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105068
Sevgili Elif ile Prof. Dr. Şükrü Uğuz’un Bdt eğitiminde tanıştık. Güler yüzü naifliği ve bilgisi ile hemen dikkat çeken bir yapıya sahipti. İnsanlara yaklaşımı, mütevaziliği ve doğru zamanda doğru hamlelerle insanların hayatına dokunuşu onun yanında huzurlu olmanızı sağlayacaktır... Elif sayesinde Transaksiyonel analiz ve integratif psk ile de tanıştım ve benim hayatıma da müthiş bir şekilde dokunmuş oldu :) Olaylara ve insanlara karşı objektif bakması ve onları olduğu gibi kabullenip, dürüst,net bir şekilde yaklaşması terapist olarak Elif’i çok ayrı kılıyor. Yakın arkadaşlarımın dahi ihtiyacı olduğunda onlara Elif’i önerebilmenin rahatlığı çok güzel ;) açtığı grup eğitimleri sayesinde yeni insanlara kucak açıyor ve bilgisini her daim yaymayı amaçlıyor bu bir psikoterapist için harika bir davranış benim gözümde... Hep böyle başarılı,çalışkan ve azimli kalman dileğiyle Elif, sevgiler..
     2 Beğeni    
Berna
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105056
Elif hocam ile üniversitenin ilk senesinde, kendim olamadığım, gelecekteki kendimi göremediğim, başka birinin hayatını yaşıyormuş gibi hissettiğim bir dönemde tanıştım. Kendisi hayalimin peşinden koşarken bana koçluk eden, yönümü çizmemde bana çok büyük yardımı olan benim için çok değerli bir insandır. O dönemde yaşadığım zorlukların sebebini, neden-sonuç ilişkisi kurarak kökünden çözmemi sağlamakla beraber, bütün hayatım boyunca da insan ilişkilerimi daha sağlıklı bir biçimde yürütebilmemi bana öğretti. Sadece okumam için tavsiye ettiği kitaplar bile( ki şu anda balayında bir tanesini okuyorum) sizin benliğinizi tanıyıp birçok konuda aydınlanmanıza yetebiliyor. Kendisi oldukça samimi, güleryüzlü, işini özenle yapan çok çok minnoş bir insandır :) Onu tanıdığım için kendimi şanslı görüyor ve herkese onun sihirli değneğinden bir dokunuşu tavsiye ediyorum; her ne kadar o sihirli değneğimiz yok ki dese de :)
     3 Beğeni    
Zeynep Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105038
Elif Akar’ı bir doktor tavsiyesiyle tanıdım. Tanımadan önce çok çaresizdim ve mutsuzdum. Şuan tanıdığım psk destek aldım ve Tek kelimeyle öncelikle Harika bir insan ve psikoterapist. Çok anaç yaklaşıyor ve işinde gerçek bir uzman. Bende panik atak vardı ama birlikte çalışarak bunu aştık çok memnun kaldım herkese de gönül rahatlığıyla tavsye ederim. Alanında kendini fazlasıyla geliştirmiş bir Psikoterapist. İhtiyacı olan herkesin hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla destek almalarını Öneririm.
     3 Beğeni    
Buse TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105032
Sevgili Elif hanımla 7 sene önce tanıştım. Bir arkadaşım transaksiyonel analiz desteğinden bahsetti. Hayatım o kadar karışıkve zordu ki desteğe ihtiyacım vardı . Elif bana unuttuğum güzellikleri hatırlattı . Farkındalığımı artırdı. Karanlık yoluma ışık tuttu . Ben resmen onun sayesinde eski mutlu halime dönebildim . Hayatımdan tekrar zevk almaya başladım . Zorlukların bana kazandırdığı ender güzelliklerden biri o benim için. Hiç tereddütsüz onunla bir kere de olsun tanışın konuşun diyebilirim. Çok şey kazanırsınız
     2 Beğeni    
Nural Doyduk
5.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105028
Adana MS Derneği sayesinde tanışmış olduğum tanımaktan da onur ve mutluluk duyduğum uzman bir eğitimci ve psikoterapist. Birebir danışmanım olmamakla birlikte gönüllü olarak katıldığı Adana MS Derneğindeki hastalarla yaptığı paylaşımlar ve onlarla olan iletişimi alanında uzmanlığının ispatıdır.Hastalarımızla yaptığı paylaşımlar ve kullandığı üslup son derece başarılı.İnsana huzur veren, verdiği gibi de düşündüren anlatım tarzı var. Bilinçli Farkındalık(mindfulness) çalışması ile de MS Hastalarımıza sorunları ile mücadele etmelerinde başarılı bir danışman olduğunu göstermiştir.Disiplinli ve güleryüzlü biridir.Emeğinize ve yüreğinize sağlık, başarılarınızın daim olmasını dilerim.
     6 Beğeni    
Gizem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105014
Beş yıl önce Elif Hanımla T.A (transaksiyonel analiz) seminerinde el ele verip hayatın zorlu maratonundan başarıyla gecmistim. Hayat bu ya sürprizlerle dolu..Beş yıla evlilik,iş yaşamı,farklı bir memleket sigdirmis hayatımda her şey değişmiş , kendimi akan zamana kaptırıp ilerlerken birden yüksek kaygı problemi ve ciddi bir depresyonla baş başa kalmıştım..İçimde yaşadığım bir boşluk,anlamsız duygular.....Elif Hanım ile bukez bireysel terapi sürecine başlamıştık.Elif Hanımın işine olan aşkı,bilgi birikimi,hayat tecrübesi,gözlerindeki ışık,yaşama sevinci okadar çok içime islemistiki terapi esnasında tarifi olmayan bir mutluluk ,güç,kendime inanma duygusu beni içimdeki boşluktan çıkarmaya yarıyordu..Bunun yanında kitap önerileri ,ev ödevleri( yoga,pilates,yüzme) ,günlük planlar,aylar süren renkli bir yolculuk.....Terapi sonrasinda sorunlarla başa çıkma,hayatı anlamlandirmayı, barismayi, şükretmeyi ve en önemlisi kendimi tanımayı öğrenmiştim......... Terapinin sonunda Elif Hanıma son sözlerim şunlar olmuştu: "Siz ve sizin gibi insanlar yaşamda sonsuz olmalıdır.Okadar özel ve biriciksiniz ki sizi tanıdığıma şükürler olsun. İyiki böyle bir dönemden geçip sizinle birlikte içimdeki beni bulma,tanıma fırsatı yakalamişim ...." Hayatınızda Elif Hanım gibi mucizelerin var olmasi dileğiyle....
     2 Beğeni    
Hasan PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105013
Ben daha lise yıllarındayken kendisiyle tanıstım ve TAPACY Projesi'ne katıldım. Aile ve çevresiyle sorunlu olan bir çocuk iken onun sayesinde şimdilerde başarılı bir pazarlamacı ve siyasi aktivistim. Psikanalitik odaklı olduğu ve insanın karar verme, sorumluluk alma yetisinden bahsettiği için tüm sorunların iletişim kaynaklı olduğunu ve herşeyden önce bireyin kendi içinde bir devrim yapması gerektiğini sevgili hocamdan öğrendim. Hocam prof. dr. Füsun Akkoyun'un öğrencisidir ve kesinlikle işinin uzmanıdır. Transaksiyonel Analiz bilgi kuramı ile açamayacağınız kapı yoktur. İletişim ve liderlik gibi alanlarda destek almak istiyorsanız mutlaka hocam ile iletişime geçmelisiniz.
     4 Beğeni    

Elif AKAR'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Sözler : İlişkidir iyileştiren


Elif AKAR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
ATAD Avrasya Transaksiyonel Analiz Derneği Üyesisidir
Uluslararasi Integratif Psikoterapi Dernegi ( IPAA) uyesidir.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Elif AKAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 654 36 95
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1978
(42 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretimi
Mezuniyet Yılı
1999
(21 yıl önce)
Yüksek Lisans
Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Yüksek Lisans (2008) ve Çağ Üniversitesi Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Elif AKAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Elif AKAR'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari

22:09
Top