2007'den Bugüne 89,829 Tavsiye, 27,675 Uzman ve 19,688 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Psk.Meltem KIRMIZI'nın Tavsiyeleri
100 tavsiye, 0 eleştiri.
Ebru Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
BUGÜN8.Ağustos.2022
TavsiyeNo: 124165
Merhaba, Meltem Hanım ile bundan 6-7 sene önce internet üzerinden nero fedback üzerine araştırma yaparken tanıştım. Dikkat eksikliği ve sigara bırakma ile ilgili seanslar aldım. Çevremdeki herkes bana ne yaptığımı bende büyük bir değişiklik olduğunu belirttiler. 60 seans dikkat eksikliği için 2 seans sigarayı bırakmak için aldım. sigarayı hayatımdan çıkardım. Dikkat eksikliğimi yendim. Hatta o zaman sınava hazırlanıyordum. 55 sayfayı yarım saatte okuyup anında hepsini anlamıştım. Girdiğim sınavda derece yapmıştım. Gerçekten işini hakkı ile yapan güzel bir insan. Tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Askıcı Ds
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123946
Öğretmeni kızımızın dikkatinin çabuk dağıldığını, odaklanmada sorun yaşadığını belirtince internetten yaptığımız araştırmalar sonucunda Neurofeedback yönteminin bu sorunlarımıza ilaçsız tedavi seçeneğini sunduğunu öğrendik. Araştırmalarımız bizi Meltem Hanım'a ulaştırdı. Meltem Hanımın ODTÜ'lü oluşu ve ilk telefon görüşmemizdeki yaklaşımı sonrası hemen görüşmeye gittik. İyi ki öyle yapmışız hayatın bize kazandırdığı bir dost ve hayatta hala insanların iyiliğine öncelik veren bir psikolog tanıma fırsatımız oldu. Düzenli takip ettiğimiz seanslarımız sonrası tedavimizi olumlu sonuçlandırdık. Sonrasında İstanbul'daki şubesini kapattı maalesef. Pandemi sonrası kızımın durumu gayet iyi olmasına rağmen yeni okul dönemi destek olması için kendisini Kocaeli'ndeki yerinde ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz sırasında 45 yıldır sigara kullanan ben Meltem Hanımın tavsiyesiyle Biorezonans ile sigara bırakma terapisi sayesinde sigarayı bıraktım. İnanamıyorum ama yaklaşık 1 yıl oldu. Ailem ve kendim adına hayatımıza kattıkları için müteşekkiriz. Güzel ruhu ve insani değerleriyle samimiyetini sonuna kadar hissedeceğinize gönülden inanıyor ve gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Yaklaşımı ve dostluğu için sonsuz teşekkürler.
     2 Beğeni    
Semra ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123762
Selamlar, tüm ailelere faydalı olması,sizin de sıkıntılarınızın mucize gibi bitmesine katkıda bulunmak için yazıyorum deneyimlerimizi.Ben Meltem hanım ile tanıştığımda oğlum 7 yaşındaydı ve 4 yıldır hiperaktivite ve davranış bozukluğu tanısı ile tedavi görüyordu,medikinet ve muadillerini kullanıyorduk,inanılmaz zor günlerdi, öğretmeni ilaç kullanmadan okula kabul etmiyordu,bana ders yaptırmıyor ,sınıfın düzenini bozuyor diyordu,ilaç içtiğinde ise durgun,mutsuz,yemek yemeyen donuk bir çocuktu,ama okulda seszice duruyordu!içmediğinde ise zaptedilmez,sinirli,yerinde durmayan ,sınıfta oturamayan bambaşka bir çocuktu ilaçlar gitgide daha agresif yapmıştı çocuğumu,biz pandeminin başında tedaviye başladık,son bir umut olrak,bu arada gittiğimiz ünüversitedeki doktora Nörofeedback tedavisini önerip önermediklerini sordum o da bu yöntemlerin uydurma! Yapanların da şarlatan olduğunu söyledi. sakın ilacı kesmeyin , başka tedavi yöntemi kesinlikle yok dedi.ve biz sürekli iacın dozu arttığı için ve çocuğumun gözümün önünde benim elimle bağımlı olduğunu gördüğümüz için umutsuzca yinede başladık ve Meltem hanımında önerisi ile hemen ilacı bıraktık ve seanslara başladık süreç çok zor geçti, ilacı ilk bıraktığımız iki ay okulda sorunlar yaşadık,Meltem hanım ve ekibi çok zorlandı,ilacı bıraktığımız için komut almıyor,oturmuyor ve odaklanamıyordu, Aydın dan İzmire derslere girmeden haftada 5 gün gittik! 40 seansa yaklaştık ama hiçbir ilerleme olmadı çocuğum küçük bir değişme bile olmuyordu ,bizde artık kandırıldığımızı düşünmeye başladık,Meltem hanıma hiç bir gelişme yok ne olacak dediğimizde o herzamanki soğukkanlı kendinden emin tavrıyla birden herşeyin düzeleceğini şu an beyni depoluyor dediğini hatırlıyorum. Sonrasında bir ay cihazı kiraladık ama evde daha az verim aldığımızı düşünerek tekrar kuruma giderek seanslara devam ettik. Bu arada orada üçlü bir tedavi uygulanıyordu. Ve bizim alt ıslatma problemimizde vardı ve ilk olarak aniden o bitti ve ortalama 60 seans sonrasında bir günde çocuğum olgu,sakin ama neşeli davranmaya başladı,sanki sihirli bir değnek değmiş gibi ansızın değişti inanamadık ve Meltem hanım seansları hemen iki hafta da bire düşürelim dedi! Sonra bir sefer daha gittik ve artık gelmenize gerek yok dedi! Ve oğlum iki yıldır çok şükür muhteşem,neşeli başarılı ,takdir alıyor,çok sosyal ama uyumlu ! Öğretmeni siz ne yaptınız bu çocuğa,böyle bir değişim öğretmenlik hayatımda hiç görmedim diyor. Kısacası Çocuklarınıza, içinde metilfenidat içeren o uyuşturucuları vermeyin,biraz sabır ve üç dört ay düzenli seanslarla sizde çocuğunuzu iyileştirebilirsiniz. Biz Hiperaktivite ve davranış bozukluğunu tamamen yendik,darısı sizin başınıza.
     7 Beğeni    
Özge ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123719
Oğlum 3. Sınıf ilkokulu öğrencisi Ablam oğlunu Meltem hanıma götürmeye başladı ve sistemi anlamlı bulduğunu söyledi. Bende bunun üstüne değerlendirme için oğlumu götürdüm. Dikkat dağınıklığı ya da problem denebilecek bir durumumuz yok ama sistem çok mantıklı geldiği icin başlama kararı aldık. 1 ayda bile ders dikkat konusunda çok iyi sonuçlar aldık teşekkür ediyorum Meltem hanım ve ekibine. Benim tavsiyem bu sistemi sadece bir problem çözümü için kimse algılamasın her çocuk icin performans artışı, gerçek potansiyelin ortaya çıkışı için bir destek olarak görülmesidir.
     4 Beğeni    
Handan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123707
Meltem hanım aynı zamanda Eylem hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. İnanılmaz ilgili ve ihtiyaçlarınız yönünde sizi motive etmeleri bir yana bunu destekleyen çeşitli cihazlarla herşeyden önce kendinize olan inancınız ve öz güveniniz artıyor. Ben dikkat dağınıklığım, disleksi başta olmak üzere ağrı çalışmaları içinde seans aldım. Bir buçuk ay sonra kendimdeki öz güven ve farklılığı anlatamam. Seanslar sürdükçe etkisi artıyor. Sizlerle tanıştığım için bana yardımcı olduğunuz için minnettarım. Tekrar ve tekrar teşekkür ederim. Seans almak isterseniz hiç düşünmeyin ve sabırla bir buçuk ayın geçmesini bekleyin çünkü bu süreçten sonra seanslara keyifle gideceksiniz.
     5 Beğeni    
Ayşegül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123645
Ben Ayşegül kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı. Oğlum Rıza Site Editörleri Tarafından Kapatıldı in annesi. Rıza Site Editörleri Tarafından Kapatıldı bebeken cok ağlayan hiç uyumayan bir bebekti. Ben anne olarak ve saglık çalışanı olarak bişeyinin oldugunu fark ettim ama doktoru goturdugumde bu teşhislerin konulması için 5 yaşını beklemesi gerektiğini soylemişti.. Sonra yine goturdum tabi taki 1 sınıfa başlayınca ogretmenide fark etmesiyle eşimle karar verdik devlet hastaneye götürdüm. Oğlum a hiperaktıvıte ve dikkat dagınıklıgı ve de dürtüsellik teşhisi konuldu... Gunluk 2 hap artı kırmızı reçeteli ilaç onuda ders sırasında ver demiş ti cocugu mallaş mış ve kendisi de yalvarıyor anne lütfen o ilaçlar verme beni engelliyor diyor ve ben cok üzülüyordum. Kırmızıyı kestim Gunluk verdıgı ılaçı 1 sene düzenli oğluma verdım oglumun sesızleştiriyordu. Doktor ılaçı omür boyu kullanacağını soylemişti. . Bende tamam verırım ama bu cocukhep cocuk olarak mı kalıcak sanki... Ben cocugum yetişkin oldugunda ilaç içirmek için peşindemi dolaşacagım yada ben olucak mıyım hep hayatında. Ne kadar ilaç içerebilirimki. Zaten bıkmıştı içmekten. Bende artık tek kelimeyle bittiktimm. Benim ıyı olmam gerekıyordu ki oğluma daha faydalı olayım. Kalktım darıca farabıden kendime psikiyatristten randevu aldım doktoru gittim. Doktor ilaç vermeye cok meraklıydı ben de içmeye... Başka cözümü yok muş gibi aldım ilaçlarımı içti. Doktor ilaçlarımı içip kontrole cagırmıştı beni ilaçın dozu için... Bende o gun watsap durumu yapmıştım hastanede oldugu mu oldugumu. Sevgili canım ablam sevda Site Editörleri Tarafından Kapatıldı durumuma cevap yazmış bize beklerim demişti. Bende tektim Rıza olsa zaten gitmek imkansiz... Gittim sohbet sohbet derken konumuz ayaza geldi sıkıntılarımı anlattım yuzden doktora geldıgımı soyledım. Oda oğlunu goturmuş. 40 seans pandemıden once götürmüş cok memnun kalmış Allah razı olsun tavsiyede bulunduğu için... EVeden cıkarcıkmaz aradım randevu aldım ve gıtim. Özge hanım vardı önce neurofeecbeek yaptı degerlerı ne baktı. Kararlaştırdık meltem hanım unda olacagı bir gune randevu verdi. Dilovasında hafta 3 defa gidiyordum. 70 Sean s gittim cok sükür oğlum düzeldi. Allah razi olsun meltem hanımdan da özge hanım dan da.. Ya okadar soyleyecegım şey varki sıgmazz.... Ama cok düzenli gitti verdi gıda takcıyelerını düzenli verdım... Dediklerini birer birer uyguladım. Meltem Hanım ve özge hanim çok teşekkür ederim 🤲 iyiki varsınız.... Meltem hanım bana da iki tane vitamin önermişti. İçtim kendime geldim... (sızı cok sevıyorum
     10 Beğeni    
S.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122409
Merhabalar, Oğlumda 5 yaşından itibaren yavaş yavaş gelişen bir tik hastalığı başladı. İlk başlarda çok dikkat çekmiyordu fakat 9 yaşına geldiğinde daha belirgin olmaya başladı. Önce hareket tikler, başını aniden ve anlamsızca sallamalar, sonra sesli tikler eklendi. Sık sık burun çekme ve boğaz temizleme ve en sonunda diliyle şapırdatma sesi eklendi. Çocuk psikiyatrisine gittik ve Tourette Sendromundan bahsetti. İki farklı ilaç verdi ve yaklaşık 9 ay kullandıktan sonra bunun bir çözüm olmadığını ve benim başka çözüm yolları aramam gerektiğini anladım. Oğlumun tiklerin azalmasını beklerken, hiç bir faydası olmadığı gibi, ilaçların yan etkisiyle uğraşır oldum. Gece alt ıslatmalar başladı, hızlı kilo almaya başladı ve gece uykusu yetmiyormuş gibi, gündüzleri de sürekli uyumaya başladı. Internetten araştırmaya başladım.İlaç kullanmadan nasıl bu hastalıkla mücadele edebilirm diye. Meltem Kırmızı hanım ve Neurofeedback ile karşılaştım. Neurofeedbacki araştırmaya başladım. Kabul etmeliyim hiç inandırıcı gelmemişti. Fakat denemeliydim, çünkü ilacın yan etkileriyle oğlum asla yaşantısına devam edemezdi. Seanslara başladık. Haftanın 3 günü. Meltem hanım kliniğinde öyle güzel bir tamamlayıcı tedavi uyguluyor ki, inanın kesiklikle ve şiddetle tavsiye ederim. Neurofeedback sonrası , rahatlama için Andulasyona geçiyordu oğlum. Her seansımızda bu iki tedaviyi alıyordu ve haftanın bir günü ise Biorezonans yapıyordu. Bunun faydasını da çok gördüm. Tikler sebebiyle çok sinirlik de vardı. Bu üçlü tedavi bizim; Şükür ki Meltem Hanım'la yolumuz kesişti ve biz sağlığımıza kavuştuk dedirtti. Ayrıca belirtmeliyim ki, sabırla seanslara devam ettik, pes etmedik ve hiç bir şekilde aksatmadık. Oğlum şuan çok çok iyi. 75 seans sonrası sağlığımıza kavuştuk. Hiç bir şekilde ilaç kullanmıyoruz. Sevgiler…
     9 Beğeni    
Özgür ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115860
Oğlumuzu İzmit te çocuk psikiyatrisi bölümüne götürdüğümüzde ilaç verdiler biz kullanmak istemedik çünkü yan etkileri çok fazlaydı daha sonra Yalova da özel olarak çocuk psikoloğuna götürdük orada bir iki seans sonra ilaç tavsiye edildi ilaca başladık aynı zamanda internettede araştırma yaparken Meltem Hanımın ismine ulaştık kendisi 40 yıllık tanıdık gibi ilgili mütevazi işinin uzmanı hemen ilacı bıraktırdı 40 seans aldık 20 seanstan sonra değişimleri gördük 2 sene oldu tedaviyi göreli ve faydası aynen devam ediyor çok teşekkür ediyoruz iyiki varsınız.
     32 Beğeni    
Selimhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115728
Merhaba, Psikolog Meltem hanım neurofeedback ve Biorezonans tedavileriyle birçok hastalığı iyileştiriyor. Son derece ilgili ve mütevazi birisi. 10 yıldır çektiğim ve bana sürekli çok şiddetli ağrı yaşatan Fibromiyarji rahatsızlığımdan kendisi sayesinde kurtuldum. Öncesinde modern ve alternatif tıp olmak üzere çok doktora gitmiş ama fayda görmemiştim. Bir sürü iğne ve ilaç tedavisi görüyordum ancak kendisi 5 seans Biorezonans tedavisi yaparak bu illetten kurtulmamı sağladı hakkını ödeyemem. Benzer sorunlar yaşayanlara kendisini mutlaka tavsiye ederim Selimhan
     24 Beğeni    
F.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115512
Merhaba oğlum 8. sınıftaydı ve bu yıl LGS sınavına girecekti. Okulda başarılı bir çocuktur. Ancak katıldığı deneme sınavlarında heyecanlanıyor strese giriyor bu yüzden de süreyi yetiştiremiyordu. Bu durum beni de kaygılandırmaya başlamıştı. Başarılı olan çocuğum istediği ve hedeflediği okula giremeyecek miydi? Tavsiye üzerine Meltem Hanımın İzmir'de bulunan ofisine gittik. Seanslara başladık. Neurofeedback ve Andülasyon seansları uygulandı. Oğlum ilk başlarda isteksizdi, faydası olmayacağını düşünüyordu. Ancak bir süre devam ettikten sonra yaşadığı sorunun hafiflemeye başladığını ve girdiği deneme sınavlarında süre sıkıntısının azaldığını yaşayarak gördü. Seanslara istekli devam ediyordu. Bu durum beni de mutlu etti. Çünkü benim endişem çocuğumun bilgisini kullanamadığı için gireceği sınavda başarısız olmasıydı. 20. seansa kadar geldik. Malesef pandemi nedeniyle okullar kapandı ve nerdeyse bütün sosyal hayat durdu. Oğlum da diğer bütün öğrenciler gibi internet üzerinden derslerine devam etti. Sınav günü geldi çattı. Okulun yakınında oğlumun sınavdan çıkışını bekledik diğer anne babalar gibi. Sınavdan çıkan çocukların bazılarının yetiştiremedik diye gözyaşı döküyordu. Oğlumun gülümseyerek geldiğini gördüm. Sınavıda bütün soruları yetiştirebildiği için kendisi de biz de mutluyduk. Seanslar yarım kalmasına rağmen oğlum çok faydasını gördü. Tavsiye ediyorum. Teşekkürler Meltem Hanım.
     23 Beğeni    
Alparslan
8.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115474
Merhabalar, Çocuğumda dikkat eksikliği,hiberaktiflik vardı .Ders yaparken dikkat süresi çok az 2 ile 3 dk ders yapıyorduk.İnternetten araştırma yaptım neurofeedback ilaçsız bir tedavi olduğunu öğrendim.Neurofeedback senası yapan yerleri internetten araştırdım.Meltem hanıma seansa giden kişilerin yorumlarını okudum.Herkes olumlu yorum yapdığından dolayı sensa gitmeye karar verdim.İlk seansı yaptık.Cocuğumun dikkatinin az olduğunu haftada 3 defa senansa gelmek grektiğini ve ilaçsız bunu düzelteceğini söyledi.Zaten ilk görüşmemizde meltem hanımın samimi herşeye maddi nazarla bakmayan iyiliği ön planda tutan birisini olduğunu anladım.30 sensdan sonra faydasını görmeğe başladık.Her 10 sensda bir meltem hn ile sonuçları yorumluğuyorduk.Bir kaç ay devam ettikten sonra meltem hn istanbulda pandemi dolasıyla ofisi kapatınca cihazı kiraladım.Yaklaşık 70 seans ofise senssa gittik.Çocuğumda cok değişiklikler oldu.
     27 Beğeni    
Büşra
2.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115389
Meltem hoca ile işim dolayısı ile tanıştım. Kendisinden eğitimler aldım, onu ve yaptığı işi yakından tanıma fırsatım oldu. İşini gönlü ile hakkı ile yapan, bütün danışanları ile bire bir ilgilenen bir psikolog. Neurofeedback seansına gelen çocuklar ile büyük bir emek ve sabır ile ilgilenir, bir çocukta ufacık bir gelişim gördüğünde anne babası kadar sevinir. Kesinlikle işini ticari kaygılar gütmeden sadece danışanlarının menfaati endeksli yapan bir iş kadını. iş disiplini ve insanlığı ile gönlümde taht kurmuş bir hocadır kendisi :) Meltem Hoca'nın yanında eğitim alırken çocuklarının değişiminden ya da kendi değişimlerinden gözleri dolarak bahseden kişilerle tanıştım. Buraya yapılan yorumları çok değerli buluyorum, masum bir çok anne-babanın çocuklarının yaşadığı problemlere çare bulmak umuduyla uğradıkları yer burası :) Umuyorum ne kadar kıymetli ve başarılı bir psikolog olduğunu aktarabilmişimdir. Neurofeedback klasik bütün yöntemlerin dışında bir metod , meltem hocanın bu hizmeti veriyor olması da ihityaç duyan herkes için çok çok şanslı bir durum. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisine saygılarımı , sevgilerimi iletiyorum :)
     19 Beğeni    
R.F
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115368
İnternette ve çevremdeki araştırmalar sonucunda Meltem Hanımı tanıma fırsatım oldu. Başlarda kendi kişiliğim sebebiyle oldukça kuşkulu yaklaşmama rağmen Meltem Hanım bizi önümüzdeki girecek olduğumuz süreç için oldukça motive etti. Sorunumuz küçük kardeşimin çeşitli sorunlarının olmasıydı. Okuldaki öğretmenleri dikkat eksikliği olduğunu söylediler. Aynı zamanda çok bilgisayar oynuyor ve bizimle iletişimi de oldukça kopuktu. Meltem Hoca ile seanslara başladık. Sadece seans süresi boyunca değil, seans sonrası da küçük kardeşime nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler verdi. Bu bilgiler ve seanslar bir süre sonra yanıt vermeye başladı. Küçük kardeşim bizimle daha çok konuşur oldu ve derslere daha fazla katılım göstermeye başladı. Sanki boşlukta kaybolacak gibi olan küçük kardeşim şimdilerde tekrar neşe dolu ve hayatın içinde. Bir dilek hakkım olsaydı; herkesin doğru uzmanla karşılaşması şeklinde olurdu. Meltem Hanıma çok şey borçluyuz, ailecek ne kadar teşekkür etsek az. Her zaman kendisinin yanındayız ve destekçisiyiz. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     22 Beğeni    
D.Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115082
Mart ayında Meltem hanım hakkında uzunca ve içimden geçen bir eleştiri yazısı yazmıştım. çünkü o an bize hissettirilen oydu ve büyük bir kırgınlık vardı içimde.nisan ayında Meltem hanım beni aradı.olayın benim düşündüğüm gibi olmadığını oğlumn astımı olduğu için gelmediğimizi düşündüklerini söylediler.bende onlara öyle bile olsa aylarca devam etmeyen birini sadece öyle sanmıştık demekle geçiştirilebilecek birşey olmadığını söyledim.meltem hanım asla benim düşündüğüm gibi olmadığına beni ikna etmek için gerçekten çabaladı ve sonuna kadar yanımızda olacağını hissettirdi bize.o görüşmeden sonra da belli aralıklarla sürekli bizdeki durumun nasıl ilerlediğini arayıp sordu.pandemi süreci geçtikten sonra ücret almadan bizi sonuç alana kadar tedavi edeceğini söyledi.benim için en önemlisi de birden fazla merkezde görev alırken danışanlarıyla yakından ilgilenemediğinin farkına varması ve bunu itiraf etmesi oldu.çünkü bu gerçek bir samimiyetti.
     15 Beğeni    
S.Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2020
TavsiyeNo: 113946
5 yaşındaki oğluma, üstün zeka , dürtüsellik ve dikkat eksikliği tanısı koyulduktan hemen sonra gittiğimiz psikiyatri uzmanı, ki doçent olur, hemen ilaç başlayalım dedi. Akabinde götürdüğümüz pedagog hemen ilaç başlayın, biz burda terapilerle ilacı azaltıp yavaş yavaş keseriz dedi. Çocuğumuzun ilaç kullanmasına karşı olduğumuz için , bu işi ilaçsız nasıl çözebiliriz diye araştırmaya başladık ve Meltem Hanım' a ulaştık. İlk görüşmemizde bize "5 yaşında bir çocuğun, bütün hayatı boyunca kullanacağı iç organların ilaçların yan etkileri ile tahrip edilmesi ne kadar acı" dedi , 40 seanslık neurofeedback uygulamasıyla sorunlarının tamamen çözüleceğini garanti etti. Seanslar için haftada 3 gün Yalova'dan İzmit'e gitmemiz gerekti. Düzenli olarak devam ettik. İnişler çıkışlar olabileceğini belirtmişti Meltem Hanım, bunları yaşadık. Tüm süreç boyunca her telefonumuza cevap vererek, kendi arayarak, ailemizden biri gibi destek oldu. Oglumuzun aylarca süren tuvalet tutma problemi için araştırma yaparak bizi doğru yerlere yönlendirdi. Sosyal yönden çok zayıf olan, diğer çocuklarla iletişim kurmak istenmeyen oğlumuz şimdi yeniden okula başladı. Arkadaşlar edindi, yeni çocuklarla tanışmaya hevesli. Piyano dersleri alıyor, muazzam bir dikkat seviyesine sahip olduğunu söylüyor öğretmeni. Meltem Hanım seanslarin etkilerinin zamanla daha da oturacağını ve 1. Sınıfa sorunsuz başlayacağını söylemişti. Kendisine yürekten inanıyorum ve teşekkür ediyorum. Evet bu pek bilinmeyen bir tedavi, evet rehberlik servisleri sizi yonlendirmiyor, evet pedagoglar elimizde bununla ilgili bilimsel veri yok diyorlar ama bütün bu insanlar bir zamanlar dünyanın düz olduğuna da inanıyorlardı. Çocuklarınıza ilaç vermeden önce kesinlikle Meltem Hanım' la görüşmenizi tavsiye ediyorum.
     32 Beğeni    
H.Ş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112656
Oğlumun takıntılar ve korkuları azaldı konuşurken kullandığı kelime sayısı soru sorma kapasitesi arttı ve hayal gucu gelişti seanslarımıza eksiksiz olarak gittik bizim ilgilenmeleri ve çocuğum olan davranışlar çok iyi ve güzeldi hiçbir kötü yanı olmadı ve yapılan çalışma faydalı olmadı diyemiğcem çünkü gerçekten bütün yapılan işlemlerin etkisini gördük konuşurken bazı kelimeleri söyleyemiyordu şuan gayet lyl bir şekilde konuşuyoruz yeni kelimeler türetiyoruz inşallah daha da ilerliğcez gerçekten çok verimli bi çalışma oldu buna vesile olan herkesden allah razı olsun çok teşekkür ediyorum 👏
     24 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111856
merhaba herkeze benım hiperaktif bir oğlum var hiç dinlemıyor göz temasında kurmuyor en büyük sıkntı dikkat eksikliği bize okul zamanında çok ciddi sıkıntı yaşatı ve bu yüzden iki okul değiştirmek zorunda kaldık korkusu yoktu hiç sonra bende interneten araştırdım ve Meltem hn yapılan yorumları okudum ve etkilendim daha sonra kendisiyle irtibata geçtim ve ailece çok menun kaldım artık oğlum okula gidiyor 1 sınıf dinlıyor yazıyor derslere katılıyor dıkkatını topluyor kuralara uyuyor göz teması kuruyor farkandılak hissi oluşutu şuan sonuçtan çok menunuz herkeze tavsiye edrim hiç düşünmeden başlayın menun kalıcaksınız teşekürller
     37 Beğeni    
Arzu T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110355
Oğlumun ilkokula başlamasıyla birlikte zaten varolan problemler had safhaya ulaştı.Okula gitmek istememesi, ders saatinde sırasında oturmaması, koridorlarda gezmesi, çığlıklar atması, arkadaşlarına kalem batırmaya çalışması, öfke nöbetlerine, sinir krizlerine girmesi, öğretmenine saygısızlık yapması, hatta bağırıp vurmaya kalkması, okuldan her gün gelen şikayetler hayatı hem kendisi hem de bizim için dayanılmaz hale getiriyordu. Dikkat eksikliği nedeniyle evde ödevlerini yaptırmakta çok zorlanıyorduk. Sosyal hayatta da kalabalık ortamlarda, özellikle otobüste, düğünde, misafirlikte sorunlar yaşıyorduk. RAM'ın yönlendirmesiyle gittiğimiz devlet hastanesinde "Atipik otizm" teşhisi konuldu. Zeka seviyesi normal hatta sözel zekası parlak bulundu. Fakat tanıyı duyduğum andan itibaren dünyam başıma yıkıldı. Şok oldum, kabullenemedim. Çünkü oğlum 4 yaşından beri anaokuluna gidiyordu, pedagog desteği alıyordu. Oyun terapisi görüyordu. Psikiyatriste de gitmiştik. Ama daha önce otizmden hiç bahsedilmemişti. Yan etkileri çok fazla olduğu için ilaç tedavisini istemedim. Zaten hiçbirşeyin çözüm olmadığını düşünüyordum. Çaresizce çıkış yolu ararken bir kitapta "Acı çekmek, çözmekten daha kolaydır" diye bir cümle okudum. Bunun üzerine kolaya kaçmamaya, vazgeçmemeye karar verdim. İnternetten arayışlara başladım.Ve sonunda - çok şükür - yolumuz Meltem hanımla kesişti. 68 seanslık neurofeedback, andulasyon ve biorezonans terapileri sonucunda özel eğitimle yıllarca katedemeyeceğimiz mesafeyi 8 ay gibi kısa bir sürede katettik. Artık oğlum okula istekle gidiyor,davranışlarıyla örnek öğrenci seçiliyor, arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor. Derslerinde çok başarılı.Dikkati gözle görülür bir şekilde arttı. Kitap okumayı ve matematiği çok seviyor. Üç basamaklı sayılarla toplama-çıkarma işlemleri yapıyor. Biz söylemeden masanın başına oturup ödevlerini yapıyor. Geldiğimiz nokta gerçekten mucize gibi. Meltem hanım pek çok psikoloğun aksine maddiyattan ziyade hastalarının iyileşmesini önemsiyor. Onlarla çok yakından ilgileniyor. Okuldan şikayet geldiğinde, umutsuzluğa kapıldığımda her defasında kendisini aradım. Telefonda bıkmadan usanmadan beni dinledi, sakinleştirdi, sabırlı olmamı söyledi, sözleriyle güven verdi. Hatta oğlumun öğretmeniyle, okulun müdürüyle de görüştü. Zaman içinde söylediklerinin bir bir gerçekleştiğine hep beraber şahit olduk. Alanında uzman olmasına karşın son derece alçakgönüllü, samimi, mütevazı ve güler yüzlü bir insan.Tedavi sürecimizde bize yardımcı olan asistanı İlknur hanım da çok güleryüzlü, ilgili ve deneyimli. Ofisine gittiğimizde kendimizi evimizde gibi rahat hissettik. Meltem hanımı bizim gibi benzer sıkıntılar yaşayan, umutsuzluğa kapılan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Lütfen sorunlarınızın çözümsüz olduğunu düşünmeyin ve şunu hiçbir zaman unutmayın: "Hayatın bize ne getireceğini bilemeyiz. En güzel sevinçler, bizim onları en az beklediğimiz anlarda yaşanır."
     47 Beğeni    
Sevtap KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108307
Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı tanısı konulan oğluma verilen ilaçların ağır yan etkilerini okuyunca internet üzerinden bu rahatsızlığın ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırırken buldum Meltem Hanım 'ı. İlk randevumuzda ilaç kullanmanıza gerek olmadan tedavi olabileceğinizi duyunca çok sevindik ve hemen seanslarımıza başladık. Tedaviye başladığımızda oğlum 6 yaşındaydı. Hiç yerinde duramıyor neredeyse hiç oturmuyordu. Dikkat dağınıklığı nedeniyle derslere odaklanamıyor, kitap okurken çabuk sıkılıyordu. Okulundan hergün şikayet alıyordum. Meltem Hanım ve ekibinin samimi ve guzel yaklaşımı sayesinde oğlum ve ben severek mutlu bir şekilde 40 seans tedaviye geldik. Ve nihayet bu 40 seans sonunda inanılmaz değişimler yaşadık. Okul dan gelen şikayetler tamamen bitti. Sıkılmadan kitap okumaya başladık, ders başarımız yükseldi. Yani tedavimız mükemmel sonuçlandı. Meltem Hanım ve ekibine bu süreçte göstermiş oldukları ilgi için çok teşekkür ediyorum. Ve herkese hiperaktivite dikkat dağınıklığı, psikolojik bozukluklar, unutkanlık ve hatta bağımlılık gibi birçok ciddi sorunun tedavisi için şiddetle tavsiye ediyorum. İlaçsız kesin sonuç. Tekrar Teşekkürler Meltem Hanım.
     45 Beğeni    
Eren Can BULUT Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
9.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108225
Meltem hanımla ilk tanışmam yaklaşık 5 ay önce oldu , insan kendisini tanıdıktan sonra neden daha önce tanışmadım ki diyor ben de bunu söyleyenlerdenim. Bir psikoloji öğrencisi olarak böyle bir meslektaşımın yanında olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yanında bulunduğum kısa süre içerisinde bir çok insanın mutluluğuna şahit oldum . Bana bir psikoloğun nasıl olması, davranması gerektiğini ve özellikle de paranın önemsiz olduğunu ve gelen danışanlara verilecek değeri çok iyi öğretti . Ben de kendisiyle çalışma imkanı bulduğum için oldukça mutluyum . Kendisinden edindiğim bilgiler ve bana kazandırdığı tecrübeler sayesinde mesleki hayatımda en büyük yol gösterici oldu . İyi ki kendisiyle yollarımız kesişmiş . Bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.
     40 Beğeni    
Mine
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108182
Ben depresyon ve anksiyete nedeniyle bir buçuk yıl Site Editörleri Tarafından Kapatıldı kullandım ve doktor kontrolünde ilacı bıraktım.Ayrıca dikkatimi toplamakta zorlaniyordum ve gündüzleri aşırı uyku isteğim vardı. İki yıl kadar sonra kendimi tekrar kötü hissetmeye başladığım için aynı ilaca yeniden başladım ve üç buçuk yıldır kullanıyorum. Doktor ilacın dozunu en son 300 mg'a kadar yükseltti ama ben kendimde anlamlı bir düzelme hissedemedim bu yüzden ilacı bırakmak istiyordum. Internette araştırma yaparken Neurofeedback yöntemini keşfettim ve Meltem hanim için yazılan yorumları okudum ve İzmit'e gitmeye gitmeye karar verdim. İzmit'e şehir dışından gittiğim için Kocaeli Belediyesinin Konaklama ve Barınma Merkezinde ücretsiz olarak kadim ve seanslar yaklaşık bir buçuk ay sürdü ve her gün çift seansa girdim. Ayrıca neurofeedback yönteminin yanında andülasyon ve biyorezorans yöntemleri de uygulanıyor. Seanslara on gün kadar ara verdikten sonra bir ay daha İzmir'de seanslara devam ettim.Seanslar devam ederken açik öğretimden ikinci üniversiteye kaydoldum ve sınavlarımda da başarılı oldum. Bu süreçte ilacın dozunu doktor kontrolünde kademeli olarak düşürmeye başladim. 300 mg kullandığım ilacın dozunu 37,5 mg'a kadar düşürdük ve buna rağmen kendimi kötü hissetmiyorum. Ayrıca son zamanlarda aşırı uyku isteğim azaldı. İlacı bırakıyor olmama rağmen kendimi daha iyi hissediyorum. Meltem hanımı tanıdığım için çok memnunum, işini ve insanları önemseyen,merhametli,vicdanlı bir insan. Maddiyatı değil danışanlarının iyi olmasını ön planda tutan bir psikolog. İlgilerinden ve güler yüzlerinden dolayı Meltem hanıma ve asistanlarına teşekkür ediyorum.
     47 Beğeni    
Rabia Bozkurt
4.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108138
Meslektaşım Meltem Hanım ile iş dolayısıyla tanışma imkani yakaladım.Gerek meslekteki uzmanliğiyla gerekse kişisel hayatındaki imrendirici başarı oykuleriyle kendisinde ilgi uyandıran bir psikolog.Bu tanışıklık sürecimiz boyunca bircok kişinin kendisinden psikolojik destek alarak memnun kaldiklarina ve onun gibi mesleğinin gerektirdiği gibi davranan biriyle karşılaşmış olduklari için mutlu olduklarına çoğu kez şahit oldum.Ben de kendisiyle birlikte çalışma imkanı buldugum için son derece kivancliyim.Kendisinden edindigim öğretiler ve uyarıların iş tecrubelerime katkısı olacağından eminim.Herkesin tereddutsuzce ve gonul rahatligiyla hizmet almasını tavsiye edebilecegim psikologlar arasındadır.Zira onun gibi meslegini severek ve profesyonel olarak yapabilen biriyle karsilasma ihtimali oldukça düşük.Herkese sağlıklı günler diliyorum.Meltem hanıma buradan saygılarımı iletiyorum.
     41 Beğeni    
Kemal TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108121
Oğlumun ilk başta konuşma sıkıntısı , dikkat dağınıklığı , dalma ve hiperaktiflik sıkıntısı vardı. Bir çok psikoloğa götürdük ama istediğimiz sonuca ulaşamadık. Neurofeedback tedavisini televizyonda gördüm ve ilaçsız bir yöntem olduğu için araştırmaya başladım. Bu konu hakkında birkaç psikolog ile görüştüm. Görüşmeler sonucunda Meltem Hanım ile görüşmeye karar verdim. Meltem Hanım ile görüşmemizden sonra Meltem Hanım'ın gerek mesleği ile ilgili uğraşı gerekse de kişisel olarak insani durumları açısından değerlendirdiğimde takdire şayan bir kişi olarak değerlendirmekten sakınmam. Meltem Hanım ile görüşmemizden sonra neurofeedback seanslarına başladık. İlk 40 seanstan sonra oğlumun kelime hazinesinde gelişmeler fark ettik. İkinci 40 seanstan sonra hiperaktifliği %60 ,%70 oranında azaldı. Diķkat dağınıklığında gözle görülebilecek bir toparlanma meydana geldiğini gördük. Oğlum şimdi 1. sınıfta , çevresi ile iletişim kurmakta zorluk çekmiyor , okuma yazma sıkıntısı akranları ile hemen hemen aynı seviyede olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bu tedavi sürecinde Meltem Hanım ile birlikte çalışan , güvenilir , güleryüzlü , sabırlı ve işini layıkıyla yapmaya çalışan Eylem Hanım'a da teşekkür ediyorum. Meltem Hanım ve ekibini tereddütsüz bir şekilde tavsiye ediyorum. Saygılar...
     58 Beğeni    
Öğrenci
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107938
Kendi araştırma sürecimde benim için de en önemli şey neurofeedback seanslarına katılan kişilerin paylaşımıydı. Bu yazıyı tamamlarkende bu sebeple bir süre bekledim. Çünkü yazının okuyucuya fikir verebilecek şekilde olabildiğince detaylı olmasını istedim. Umarım okuyucuya yardımcı olur. Benim sürecim, Meltem Hanım'la yüksek lisans tezimi yazmadan yaklaşık 1 ay önce 2018'in Kasım ayında tanışmamla başladı. Ben o dönemde, tezini yazmaya yeterli gücü ve dikkati bulamayan, bu nedenle okulunu bir dönem uzatmak zorunda kalmış bir yüksek lisans öğrencisiydim. Önceki yıl ağır bir depresyon atlatmıştım. Kendimi eskisi kadar depresif hissetmiyordum ama sürekli yorgundum ve hayata karşı yaşama sevincimin azalmış olduğunun da farkındaydım. Kendime yardım etmeye çalışırken o sırada okuduğum kitaptaki "Neurofeedback araştırmaları" üzerine bir bölüm benim Neurofeedback'in peşine düşmeme sebep oldu. Neurofeedback kişiye ilaçsız bir yöntem sunuyordu. Bu sürede İstanbul'daki isimleri araştırdım. Meltem Hanım’ın ODTÜ'lü bir psikolog olması benim için öncelikle güven vericiydi. Ayrıca, Meltem Hanım'a telefonla ilk elden ulaşmam beni şaşırtmıştı. Danışanıyla ilk elden ilgileniyor olması çok değerli. Doğru bir iletişimin sağlanması ve doğru kişiyle çalışılması tüm süreci etkiliyor çünkü. Nitekim, ünlü bir ismin telefonunu aradığımda karşıma çıkan yetkili kişinin Neurofeedback'i tarif ederken "bozuk nöronlarınızı düzeltiyoruz" demesi konunun kimlerce ne kadar yanlış ve sağlıksız ele alındığının göstergesiydi. İkincil olarak, Neurofeedback'in ilaç kullanılmayan bir metod olarak seanslarının süreklilik arz etmesiyle ilgiliydi. Düzenli aralıklarla sürdürülmesi gereken bu tedavinin masrafları karşılanabilinecek düzeyde olmalıydı. Meltem Hanım'la çalışırken söz konusu meblağın bütçeme de uygun olması onunla çalışmayı istememde diğer önemli etkendi. Ve kendisiyle görüşmeye gitmeye karar verdim. İlk görüşmemizde, beni detaylıca dinleyip anlamaya çalıştığı için kendimi çok şanslı hissettiğimi söylemem gerek. Çünkü tecrübelerime dayanarak söyleyebileceğim, benzeri görüşmelerin genelde ortalama bir bilgi elde edinmek üzere olduğudur. İlk görüşmemizde şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum "her yolu denedim ve ilaç kullanmak istemiyorum. Tek ve son umudum neurofeedback”. Buna karşılık bana bir çok danışanın benzer bir cümleyle geldiğini; hızla toparlanabilmem için destek olacağını söyledi. Ve gerçekten çok büyük bir destek sağladı. Bunun için kendisine her zaman minnettar kalacağım. Bu süreçte gördüm ki insani yanını asla unutmayan bir insanla karşı karşıyayım her şeyden önce. Zarif bir ruha sahip ve insanların hayatına dokunan ve yardım etmeyi önceleyen bir psikologla karşılaşmışım. Bu yardımı en etkin şekilde yapabilmek için de bütüncül bir tedavi anlayışıyla neurofeedbackin yanısıra bir biorezonans uygulaması olanMora Terapi ve biyofiziksel bir terapi yöntemi olan Andülasyon ile birlikte çalışıyor. Artık sinirbilim araştırmalarının da gösterdiği üzere beyin ve bedenin ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünürsek bu bütüncül terapi yaklaşımı gelişimin hızlanması açısından çok çok önemli bir hale geliyor. Kendisiyle çalışmaya başladığım ilk gün, ilk neurofeedback seansından sonra ölçümlere bakarken ağır bir depresyon yaşayıp yaşamadığımı sormuştu Meltem Hanım. Yaşadığımı söylemiştim, o da ölçümlerin bunu doğruladığını söylemişti. Alfa'mın yükselmesi, dikkatimin yükselmesi gerekiyordu. Ve böylelikle düzenli geliş gidişlere başlamış oldu. Meltem Hanım’ın yokluğunda merkezin Psikoloğu İlknur Hanım’da güleryüzüyle her zaman ilgili oldu benimle. Sürecime gelecek olursak, ilk haftadan sonra, Mora Terapi sayesinde daha enerjik hissettiğimi, yaşam enerjimin arttığını fark etmiştim. Ama asıl değişim tezimi teslim etmem gereken dönemde kendini gösterdi. Seanslara başladıktan çok kısa bir süre sonra yaklaşık iki hafta gibi rekor sürede tezime başlayıp tamamladım ve tez jürimi de devamında rahatlıkla geçtim. Bu iki hafta boyunca insanüstü bir enerji sarfetmiş olmama rağmen moral ya da fiziksel olarak düşmedim. Son teslim günü hariç strese kapılmadım. Ve son halini teslim ederken tezimin teşekkürler bölümüne tabiki Meltem Kırmızı ismini eklemeyi ihmal etmedim :) Ona ne kadar teşekkür etsem az olur. Yaklaşık 2.5 aydır çalışıyoruz ve son ölçümlerde gördüğümüz üzere dikkatim ve alfa değerlerim dikkate değer şekilde yükselmiş olduğunu gördük. Artık eskisi gibi enerjisiz ve yorgun değilim, kendime daha fazla güveniyorum ve en önemlisi yaşamdan daha fazla zevk alıyorum. Neurofeedback öncesi okuduğum şeylere konsantre olmak ve anlamakta zorluk çeker olmuştum ama şimdi rahatça içine girebiliyorum okuduğum şeyin. Tavsiye ediyorum.com "Hangi konuda kendini geliştirirse mesleğinde daha da mükemmel olur." gibi bir öneri sorusu eklemiş siteye. Kendini klonlayabilse mükemmel olabilirdi bence. Sürekli İstanbul'da kalabilirdi böylece. Bir de Bakırköy'den daha merkezi bir yere taşınmasını çok isterdim daha yakınıma buradan duyurulur :) Kaygı bozukluğu, güvensizlik, depresif bir ruh hali, öğrenme zorluğu, iletişim bozukluğu gibi günlük hayatı zorlaştıran alanlar insanın hayat kalitesini düşüren ama en önemlisi onu mutsuz eden engeller. Keşke onu daha erken tanısaymışım. Tanışmamızdan itibaren geçen her gün için sonsuz teşekkürler.
     78 Beğeni    
Ahmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107798
Babam için gecen sene alzaymır tanısı kondu tabiki her kez gibi çareler aramaya başladım sürekli internetten alternatif tıp ve şifa olabilecek şeyler araştırdım yaklaşık uç dört ay aradım bitkisel tedaviler denedim sadece rahatlatıcı ve geçici sonoçlar aldım ve birgün neurofeedback diye makale okudum iyi bir beyin jimlastigi olduğu yazıyordu iki üçgün araştırdıktan sonra meltem hanımla bir görüşme yaptım gittiğimizde babamın durumu cümle kuramama halüsülasyon görme olmamış bir durumu olmuş gibi anlatma tedirginlik şüphecilik ayak sallama unutkanlık tam bir kaos içindeydim görüşmeden sonra haftada bir seanlara başladık sonra haftada ikiye çıkardık ve bana söylenilen zamanda babamda değişiklikler olumlu yönde başladı ayda sekiz gün gelmeye devam ettik ve babam Alllaha çok şükür toparlamaya başladı yüzde altmış bir düzelme kaydettik hayatla Küs olan babam tekrar geriye döndü çok şükür yazdığım tüm sorunlarda büyük bir iyleşme yaşadı şuan kendi işlerini yapıyor sohpet ediyor ve hayata karışıyor , Zor bir süreç ama çok sabırlı olmak gerek sonundada inanın karşılıgını alıyorsunuz çekinmeyin sorun her konuda ilgileri tam ben çok teşekkür ederim meltem hanım ve ekibine.çok şükür ki bulmuşum. Sağlıklı günler Ahmet bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     59 Beğeni    
Serra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
23.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104395
Uyku problemi, çabuk sinirlenme, hayvan korkusu gibi birkaç sorun ile boğuşurken tavsiye üzerine Meltem hanımla tanıştım. Uyguladığı yöntemi daha önce bir tez çalışmasında okumuştum o nedenle 'acaba olur mu?' gibi bir soru yoktu kafamda. Ama normal bildiğimiz bir psikolog gibi değil. İnsanlar psikologa gidiyorum dendiğinde 'onunla konuşacağına benimle konuş' diyor. İşte bu öyle değil. Siz kendinizi değiştiriyorsunuz. Uyku problemim 4 seanstan sonra geçti bile diyebilirim. Hayvan korkum ise 8 seanstan sonra bir kediyi sevebilmeye başladım :) Bana iyi geldi. En önemlisi ise durup durup içimi sıkardım artık bunu da yapmıyorum. İlaçsız ve farklı bir yöntem. Yürekten tavsiye ediyorum.
     50 Beğeni    
Meryem Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102174
Meltem hanımı bir tanıdığımın tavsiyesi ile buldum. En başta ön yargılarla gittim uygulamış olduğu tedavi yöntemi hiçbir yan etkisi olmadığını görerek ve yaşayarak olumlu sonuçlar aldım. Uygulamış olduğu yöntem vücudun belrli noktalarını uyararak odaklanma, korku ve kaygı problemlerimizi olumlu sonuçlarla 50 seansta ortadan kaldırdı. Uzmanımız Meltem Hanım bütün hastalarına karşı özel ilgi gösterek tedaviyi sonuçlandırmadan vazgeçmeksizin hastanın hevesini kırmadan güzel sözlerlede tedaviye katkısı büyüktür. Teşekkürler Meltem Hanım. Sevgiler...
     55 Beğeni    
Ö.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100326
Meltem Kırmızı'yı internette araştırma yaparken buldum. Kendisiyle görüştükten sonra konusunun uzmanı olduğuna ve oğlum için faydalı olacağına ikna oldum. Kendisinin uyguladığı tedaviler sonrasında oğlumun dikkatinde, kullandığı kelime sayısında ciddi bir artış oldu. Öğretmenlerine bu tedaviden bahsetmediğim halde oğlumdaki farkı hemen anladılar ve hayatında bir değişiklik olup olmadığını sordular. Derslerde dikkat süresinin arttığını, çizimlerinin, boyamalarının düzeldiğini, iletişiminin güçlendiğini söylediler. Meltem hanım gerçekten konusunda uzman, sorduğunuz soruların karşılığını verebilecek bilgiye sahip ve yaratıcı bir psikolog aynı zamanda çok iyi ve merhametli bir insan. Bu nedenle kendisini bir çok kişiye gönül rahatlığıyla tavsiye ettim ve etmekteyim.
     52 Beğeni    
Cemal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99629
Meltem Hanımı internetten arayarak bulduk ve buradaki tavsiyeleri okuyarak gitmeye karar verdik.Birinci cocugumuzda dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite vardı.Buradan önce gitmediğimiz psikiatri hocası, klinik psikolog kalmadı.En sonunda hep ilaç başlandı.Fakat çocuğumuzu ilaç aldığı şekilde adeta robot gibi görmek bizi günden güne yaralıyordu.Eşim daha ne yapabiliriz diye araştırmalar yaparken Meltem Hanımı bulmuş bana anlattı.Ben pek umudum olmayarak onayladım ve randevumuzu aldık.Kendisine süreçlerden bahsettik ve biz anlattıkça kendisine aynı şikayetlerle gelen ve şifa bulan birçok kişi olduğunu görünce umutlandık ve sevindik.Hazırladığı programa devam ettik, adeta ailemizden biri gibi bizlere sıcak davranması, çocuğumuza yakın davranması bizlere ayrı bir mutluluk verdi.Çocuğumuzun günden güne hiperaktivitesinin düzelip dikkatini toparlamaya başlaması işin en güzel yanı oldu.Söyediği ne varsa gerçekten oldu.Bu arada diger çocuğumuzda da bu belirtilere ek düzgün konuşamama ve kekeleme tarzı konuşma bozukluğu oluştu.Ona da konusma terapistlerinden psikiatri hocalarına özel randevularla gitmemize rağmen bir çare bulamadık. Bu durumu Meltem Hanıma anlattık Onu da getirin dedi.Biz de ilk cocuğumuzun seansları bitince diğerine başladık. Diğerinde de uyguladığı programlar sayesinde suan %70-80 oranında konuşması düzeldi. İnanın şuana kadar harcadığımız maddi ve manevi zorluklardan önce keşke daha önce gelseydik dedik.Sonuç olarak; Meltem Hanım mesleğinde gerçekten etkili bir tecrübeye sahip.Kendisini mesleğine adamış ve maddiyattan önce gelen hastalarına faydayı ön planda tutan bir kişi.Özellikle her aşaması maddiyata endekslenen çocuk psikolog/psikiatri alanında böylesine mesleğini hakkıyla yapan insanları bulmak çok zor.Hatta çocuklarımızın sıkıntıları olduğunda hiçbir maddi beklentisi olmadan süreç geçene kadar hep yanımızda oluyor.Kendisini tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.
     53 Beğeni    
Özlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99417
"Anne olmak", "Çocuk olmak" bence bu hayatta en önemi,en yüce ve en güzel iki değer. Bizim hikayemizde böyle başlıyor.Özlemini çektiğimiz minik yavrumuz ; bilime, doğaya, spora,deneylere ve hatta siyasete olan düşkünlüğüyle büyürken saatlerce kendisine bilim kitaplarının okunmasını istiyor ve bunlarla ilgili birbirinden ilginç sorular üretip keyifle deney yapıyor girdiği her ortama inanılmaz bir şekilde kısa sürede adapte olabiliyordu.Tek sıkıntımız fazla öz güvenli ve hareketli olmasıydı. Derken okul yaşı, zamanı geldi çattııı. İşte bir türlü anlayamadığımız ve her gün çelişkiler yaşayıp şaşırıp kaldığımız ,tıkandığımız süreçte başlamış oldu.. İnanılmaz bir öz güven ile başladığımız okul artık kızımız için son derece sevimsiz,itici,sıkıcı bir yer ve zamandı. Hic bir şekilde algı ve anlayamama problemi yoktu. Yazmada bir takım sıkıntıları vardı harf ve sayıların yerini karıştırma veya tersten yazma gibi. Tüm konuları bilmesine rağmen yazılılarda başarı gösteremiyordu. Hafif düzeyde Disleksi ve dikkat eksikliği tanısı kondu.Sorun buydu peki ya çözüm?.Okuduğumuz yazılar, makaleler, görüştüğümüz kurumlar, kişiler derken yaptığımız tüm araştırmalar sonucunda Meltem KIRMIZI Hanım ile yollarımız kesişti.Hikayemizin ikinci kahramanı oldu.Canım kızım ve İcten,inanılmaz alçak gönüllü, danışanlarına asla ticari meta gibi bakmayan, görmeyen ve de işini inanılmaz severek yapan Sevgili Meltem Hanım.Tabi onca görüştüğümüz kişi ve kurumlardan sonra Meltem Hanım gibi birisi bizi çok şaşırttı. Söz konusu çocuk olunca inanılmaz bir sömürü ve ticari beklenti içerisinde istismar edilmeye çalışılırken Meltem Hanım bize ilaççççççççççç geldi.Umut oldu ışık oldu.Terapilerimiz başladı 40-50 seans denildi. Biz bunun faydalarını takriben 10.seanstan itibaren görmeye başladık.Kızım ve ben severek gittiğimiz bu sıcak mekanda mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrılıyorduk. Kızımın akademik başarı seviyesi yükseldi. Dikkat ve odaklanması düzeldi.Başarıdan dolayı öğretmenlerinden onay alması ile kaybettiği öz güveni tekrar kazandı.Artık okula severek gidiyor.Derslerini ve ödevleri yapmada kendisine de bize de sorun çıkartmıyor.Mutluyum.Mutlu ve mutluyuz.Çok teşekkürler Meltem Hanım.Sevgi ve Saygılar..
     54 Beğeni    
Nihal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99268
7 yıl önce evimizin neşesi olan oğlum hayatımıza renk kattı. Herşey çok güzel gidiyordu, 2,5 yaşından sonra bitmek bilmeyen kontrolsüz bir enerji patlaması vardı. Anaokuluna kadar herşey kontrolümüz altında bazen iyi bazen tehlikenin eşiğinde ilerledi. Sınıf ortamında oturmamız gerekiyordu işte herşey bu dönemde ortaya çıkmaya başladı. Ders esnasında oturup dinlemek zorunda olması onu öfke nöbetlerine, arkadaşlarıyla ve tüm sosyal çevreyle kopukluğa sürükledi. Psikiyatri yollarına düştük. Hiperaktivite, dürtüsellik ve dikkat dağınıklığı teşhisi ile 1 yıl boyunca ilaç kullandık. Kullandığımız ilaç ilk zamanlar oh be dedirtti, sorasında ise oğlum yolda yürürken bile sallanıyordu. Uyuşuyordu. Uyuyordu..mutsuzdu.. yüzü hiç gülmüyordu..hayattan hiç keyif almıyordu.. Başka bir yolu olmalıydı. Neurofeedback i duymuştum ama inandırıcı gelmiyordu. başka çarem yoktu denemeliyim dedim. Meltem Kırmızı nın yorumlarını okudum. Görüşmeye gittim. Çok umutlandım. Görüşmeye gittiğimiz gün seanslara başladık. 15 gün içinde ilacı bıraktık. 20. Seanslarda oluyor galiba dedim. 25. 30. Seans derken oğlum kendini kontrol etmeye başladı. Şu anda 36. Seanstayız. Arkadaşlarıyla iletişimi çok iyi, ders çalışırken elleri ayakları oynamıyor, mantıklı kararlar veriyor, ve kendini ve etrafındakileri önemsiyor. Ve hiç ilaç kullanmıyoruz. Meltem hanıma ve ekibine teşekkür ederim. Sizlere minnettarım.
     63 Beğeni    
Dilek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98613
Merhabalar,Kızım Teog sınavına hazırlanıyordu,sınav kaygısı dikkat dağınıklığı ve stresi çok fazlaydı ve sürekli ağlıyordu.Meltem Hanım ile neurofeedback, biorosenance ve nefes terapilerine başladık. Kızım bana bu seanslardan sonra şunu söylemeye başladı,anne ben çok rahatladım,her şeye gülüyorum diyordu,gerçekten de o depresif kız gitmiş,yepyeni bir kız gelmişti.Birinci teog sınavına girmeden cok kısa bir süre önce başladık 4 seans gidebilmiştik daha stresliydi ,ama 2. teog sınavında seanslarımız tamamlanmıştı ve çok rahat stressiz bir şekilde sınavı geçirdik.Ve sonuç olarak ta istediğimiz başarıyı elde ettik. Teşekkürler Meltem Hanım. İyi ki sizi tanımışız. Sevgiler. Şimdi sırada ikinci kızım:)
     51 Beğeni    
Berna SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97712
Çaresizlik ve annelik birleşince insanın yapamayacagı sey yok. Bir cok çözüm sanılan doktor vs' den sonra EVLADINI İLAÇ İLE ZEHIRLEYEN ANNE OLMAYACAGIM diyerek benim gibi düşünen bir doktor arayısı sırasında bu siteden buldum Sayın Meltem KIRMIZI'yı. Sonra son umut seklinde İstanbul Avcılar ve Kocaeli yolları bizlere şahit oldu. İlk zamanlar gördüğüm muhtesem gelişmelerin ardından zaman zaman gel gitler yasayan oglumu umut ile izledim. Sayın Meltem hn sabır ile dinledi beni ve süreye ihtiyacımız oldugunu söyledi. Sırasıyla Okul ve arkadas ilişkilerimiz düzeldi ardından notlarımız yükseldi . Sonra başarılar onu izledi ve oglum neden buraya geliyorsunuz siz diyen annelere umut oldu. Bende onun gibiydim simdi mutlu canlı ama yaptıgının bir adım sonrasını düsünen biriyim demeye basladı.Bense mutlulukla geceler süren yorgunlukları , İzmit Ögretmen evinde kaldıgımız önceleri tedirgin sonraları alıskın hallerimizi, her hafta sonu İzmit / Avcılar karlı kışlı yollara hic aldırmadan sonuna kadar mücadele ettim. Cok yürekten, cok icten,tüm benliğimle söylüyorum Meltem hn iyiki varsınız iyiki tanıdım sizi , İyiki hayatımızın en güzel dokunusu sizden oldu. Dikkat eksikliği , Hiperaktivite , Dürtüsellik sadece hayatımın 4 yılını calan gecmişte kalan konular oldu. Cok ama cok tesekkür ederiz İyi bir insan , muhtesem bir kalp , inanılmaz öngörü ve müthiş desteğiniz icin daha da sayamadıgım her sey için . Umuyorum yasadıklarımı yasayan annelere bu yazım ile ulasır sizleri, tedavinizi , zehirsiz, yan etkisiz bir süreç yasamalarına sebep olurum . Berna
     54 Beğeni    
Z.U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96934
Herkese Merhaba .Benim oğlumda yüzde 50 mental retardasyon var.oğlumu ilkokul 1.ve 2.sınıfta etud merkezine gönderdim .3.ve 4.sınıfta özel ders aldırdım.Ne yaptıysam olmadı.2016 tinin 8 inci ayında Neurofedback yöntemini duydum.Araştırdım aklıma yattı.İnternetten kendisine ulaştım.Bana biraz uzak olmasına rağmen Uşaktan kalkıp gittim.Meltem hanimla 2016 yilinin 11.inci ayinda tanıştık.O gün bügündür her hafta gidip geliyorum.Henüz tam olarak yarıdayım.Ama oğlumu tanıyan herkes tarafından büyük değişiklikler gözlemlediklerini söylüyorlar.Gittiği rehabilitasyon merkezindeki öğretmenide dikkatinde gelişme ve ilerleme olduğunu söylüyo.Eskiye göre gayet sakin ve mutlu buda benim gözlemim dikkat dağınıklığı şikayetiniz varsa tavsiye ederim.
     47 Beğeni    
Caner Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96597
6 yaşında iq seviyesi çok üstün skalasında bulunan oğlumun oldukça fazla dikkat dağınıklığı ve hiperaktiviteye yakın hareketliliğinden dolayı bırakın 10 dakika yerinde durmasını, hiçbir aktiviteyle bile 5 dakika bile oyalanamaması nedeniyle çözüm arayışlarımızda Meltem Hanım'a rastladık. Bize kullandığı yöntemlerden bahsetti ve oğluma karma seanslar yaparak(neurofeedback, andulasyon, nefes terapisi, ışık terapisi vb.) 40 seans sonunda öyle sonuçlar aldırdı ki. Artık oğlum oturduğunda 1 kitap bitirebiliyor. Eğitim aldığı özel okulun üstünler sınıfında BİLSEM'i kazanan tek çocuk oldu. Piyano eğitimi alırken 40 dakika boyunca dikkatli ve şevkli davranıyor. Ve daha bir sürü şey. Daha ne olsun diyor ve Meltem Hanım'a çok teşekkür ediyorum. İşini ticarete dökmemiş nadir uzmanlardan biriymiş meğer, o da bizim kısmetimizmiş.
     47 Beğeni    
Ş.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96588
Meltem Hanım'a ulaşmam araştırmalarım esnasında tesadüfen oldu. Açıkçası tabiki tereddütleri oluyor insanın, uzun bir süreç, nasıl olacak, sonuca ulaşacakmıyım endişesi, sonuçta bir çocuk söz konusu olan. Bizim maceramız 2016 Mayıs ayında başladı.9 yaşındaki Oğlumuzun küçüklüğünden itibaren dikkat dağınıklığı sorunu vardı.Derslerine odaklanamıyor, çalışmak istemiyor, kitap okumaya başladığında dakika geçmeden başka şeylerle ilgileniyordu, kendi başına kesinlikle ders yapmıyordu. Sosyalleşme problemi de yaşıyorduk.Okulda öğretmenimiz de bu durumun farkındaydı ve tedavi gerektiğini söylüyordu. Daha öncesinde gittiğimiz doktorlar ilaç tedavisi olması gerektiğini ve başka çözüm olmadığını söylediler. Eşimle İlaç tedavisini istemedik ve tedavi biraz da ertelendi aslında. İşte öyle arayış içindeyken keşvettik kendisini. Meltem Hn. gittiğimizde bizi bilgilendirdi ve sonuca ulaşacağını konusunda bizi rahatlattı. Tedavisini başlattık. Bu süre zarfında aldığı uygulamalarla bir süre sonra çocuktaki değişimi görmeye başladık ve bu bizi daha da umutlandırıyordu.Tabiki kolay bir süreç değil ama ilaç tedavisi ve yan etkilerini düşününce fazlasıyla değer.Değdide Biz 40 seans aldık ve sonuç bizi oldukça mutlu ediyor. Derslerini kendi yapıyor, notları çok daha iyi, arkadaşlık bağları güçlendi. Özgüvenini arttı.Meltem Hn. Aileden biri gibiydi zaten hep öyle kalacak. Kendisine çok ama çok teşekkür ederim. İyiki sizi tanımışız. Başarılarınızın devamını dilerim.
     49 Beğeni    
Dilekcan (İzmirden)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2017
TavsiyeNo: 95313
Yine birgün oğlumun durumuyla ilgili araştırma yaparken NEUROFEEDBAC yöntemi ile tanıştım .Kimler uygular ne yapılır bu yöntemde diye araştırırkende Meltem hanımın sitesine ve danışanlarının yorumlarına ulaştım . Aynı gün içinde Meltem Hanıma gitmeye karar verdik ve randevu aldık. Benim oğlum özgüveni yüksek , insanları çok seven , sinirli ve dikkati çok dağınık bir çocuktu. Sıkıntımız 1. sınıfta başladı 1 ay boyunca kalem oynatmadı .Arkadaşları okumaya geçti biz yazmaya yeni başladık . ( tabi kendisinin bu konuyla ilgili arkadaşlarımdan geri kaldım gibi bir gaylesi yok ) Ben sıkıştırıyorum , tekrar ettiriyorum hep benim çabamla . Her akşam ders tekrarı yaptırıyorum ; testler çözdürüyorum . ( yine benim zorumla ) . Neler denemedim ki ; özel dersler , mental aritmatik ,çeşitli dikkati arttırıcı testler alıyordum birlikte yapıyorduk , hatta eskrim yapmasını bile istedim belki düşünme yeteneğini geliştirir diye . Çünkü bana göre oğlum var olan aklını kullanmıyordu tembelliğinden . Şuan 6 . Sınıfa gidiyor bu zamana kadar hep aynıydı . Sorduğunda hangi konunun işlendiğini bilmez ( sanki okulda o yokmuş gibi ) ; dersi hiç yoktur .(çünkü öğretmen ders verdiğinde onun aklı başka bir yerdedir bunu şimdi anlıyorum ) 6. sınıfa gidiyor şimdiye kadar hiç dersini söylediğini bilmem . Ben oğlumun derslerini yapmak istemediği için derslerini söylemediğini zannediyordum ,öyle değilmiş . 27. seansı bitirdikten sonra 15 tatil bitti , okulumuz açıldı . Mucize o zaman başladı benim için . Oğlum okul sonrası telefonlaştığımız ilk gün ödevine ilişkin bilgisayardan bir çıktı almamı istedi . Ödevlerini teker teker söyledi hiç düşünmeden . Şuan ödevlerinin başında kendi başına oturup ödevlerini yapıyor . Dış uyaranlardan etkilenmiyor ( önceden ben yanına oturmadan ödev yapmaz ; ben kalkınca benimle birlikte arkamdam gelirdi ;herhangi bir ses duyduğunda hemen dersten kopardı ) Çok şükür geldiğimiz aşamaya . Şuan okulda işlediği konuları bana anlatıyor . Meltem Hanmında dediği gibi bilgileri şuanda raflarına yerleştiriyor. Şimdi biraz daha çalışıp geçen 6 senede boş kalan rafları doldurmamız lazım Olumlu gelişmeler sadece derslerimizde olmadı . Artık sinirli değil ; gayet ılımlı,uyumlu ve gayet olgun . Fazla uzun bir yazı yazmak istemedim amacım benim gibi çocuklarından yana üzülen , yorulan annelere çaresiz olmadıklarını bu yöntemle bunların aşılabileceğini anlatabilmekti . En güzeli en değer verdiğimiz varlıklar olan çocuklarımızın bu yöntemle ilaç kullanmadan böyle olumlu değişiklikler yaşaması . Ayrıca şunuda eklemeliyim meltem hanım tedavileri esnasında paradan çok çocuklardaki gelişmelerden keyif alan idealist bir kadın . HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ MELTEM KIRMIZI .
     54 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93369
Merhaba,Bolu'dan yaziyorum.iki oglum var.6 ve 10 yasindalar.Küçük oğlum için hiperaktivite dikkat eksikligi tanisi kondu.Cok hareketli,surekli ayni seyleri tekrar eden,soz dinlemeyen, aglayan ofke nobetleri yasadigimiz gunlerde cok ama cok bunalmistik.Internetten arastirdigimda meltem hanimin sitesini ziyaret ettim ve yazilan yorumlar ayni biz gibi sikinti yasayan insanlarin neurofetbek tedavi yontemiyle duzeldigini okudum.Hemen Meltem hanimdan randevu alarak 17 eylulde ilk seansimizi aldik.Meltem hanim oglumu gorunce zor bir cocuk ama duzelir dedi.O gun bugundur seanslari hic birakmadik.Oglumda cok buyuk bir degisim oldu.Bu sene ilkokula basladi,okula baslamasi ile Meltem hanima gitmemiz es zamanli oldu.Ilk zamanlar okulda cok sorun yaratti ama seanlar ilerledikce cok buyuk bir degisim oldugunu hocalarida fark etti.Derslere ilgisi artti,okumayi soktu.Ofke nobetleri azaldi.Bu arada buyuk oglumda boyle bir sorun yoktu kucuk sayesinde ondada ofke nobetleri artti,dikkati zayifladi.Buyuk oglum icinde seans aliyoruz.Bizim gibi olan ailelere neurofetbek tedavisini oneriyorum.Meltem hanim bu konuda cok iyi.Isini maddiyat olarak degil,gercekten sevdigi icin yapiyor.Kendisine sonsuz minnettariz.
     48 Beğeni    
Nehir
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91847
İzmir'den yazıyorum.Kızım 5 yaşında iken gittiği anaokulundan disleksi olabilir diye bir kuruma yönlendirildik.Yapılan testler sonucunda tam net bir karar verilemedi.Okuma yazmayı bilmediği için ilkokula başlayınca disleksi testi ve IQ testi yapalım denildi.İlkokula başladığında testleri yaptırdık.Test sonucunda hem disleksi hemde üstün zekalı olduğu,disleksi sorunu çözülürse zekasını kullanabileceği söylendi.Kurumda hem psikolojik hem de akademik destek almaya başladık.Bu süreç hem uzun,hem maliyetli,hem de günümüz koşullarında ebeveynler için çok zaman gerektiren şeylerdi.Oyunları vardı oynanması gereken,kitapları vardı yapılması gereken,özellikle bizim gibi çalışan ebeveynler için çok zordu. Ve çok ta uzun süre bu tempoya dayanamadık.Denilenleri yapamadık.Bunlar ilkokulun birinci sınıfında oluyor.Okuma yazmayı öğrenmesi çok kolay olmadı malesef.Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesi ile prof.psikiyatriste gittim.Test yaptı.Ritalin başlayacağız dedi.Bazı testler istedi ilacı kullanabilmesi için.Bende artık sıkıntıların bu ilaçla biteceğine inanmıştım.Çocuk doktoruna gittik,senin yerinde olsam bu ilacı kullanmazdım dedi ve neurofeedback diye bir yöntemden bahsetti.Bir yere yönlendirdi.Yine bu kurumda viskar testi yapıldı ve bazı parametrelerde çok iyi bazı parametrelerde düşük olduğu ve haftada en az 2 seans neurofeedback almamız gerektiği söylendi. Kızım bu dönemde de derslerinde bir iyi oluyor bir kötü oluyordu.Zaten öyle de olurmuş.Hızlı iniş ve çıkışlar.Hem zaman olarak hemde maddi olarak müsait bir zaman değildi,seanslara başlayamadık.Bu anlattıklarım 2. sınıfta oluyor.İlkokulu kızım kendi çabası ile bir şekilde halletti.Ama ortaokul böyle olmayacaktı ve kendisi de yapmak isteyip yapamıyordu,farkındalığı çok yüksek bir çocuk.Bu sene artık kızımın ne olursa olsun bu sorununu halletmeye kararlıydım.İnternetten araştırmaya başladım.İzmir neurofeedback yazdım arama motoruna yorumlarda herkes Meltem Kırmızı diye bir psikologdan bahsediyordu.Bakıyorum hem izmir hem de Kocaeli de .Anlayamadım.2 kurumda Meltem Kırmızı' ya mı ait diye.Öyle yorumlar vardı ki Sivas'tan bile danışanları geliyordu.İnşallah İzmir de de bir kurumu vardır dedim ,telefona sarıldım,Meltem Hanım kendisi çıktı telefona evet doğru dedi,İzmir de de yeni açtım bir kurum dedi ve randevulaştık.İlk randevu Meltem Hanım' ı görünce şok oldum. Sıradışı bir psikolog.Kendisi ODTÜ psikoloji mezunu.Bildiğimiz psikologların aksine egolarından arınmış,o kadar bilgi birikimine, deneyimine rağmen sizin dilinizden konuşan,yaptığı işi sanki çok basit bir şey yapıyormuş gibi yapan tabi ki bu durumda yaptığı işe olan inancı,duyduğu güven ve alacağı sonucu bilmesinden kaynaklanıyor,doğal,samimi,ticari düşünmeyen insanların sorunlarını halletmek için yaratılmış mükemmel bir insan.Kızıma gelince 60 seans önermişti,tabiki durumuna göre değişebilir dedi.Şu anda 27. seansdayız,eskiden ödevlerini yap diye yalvarıyordum artık yok,çok yavaştı hızlandı,okuma yavaştı hızlandı,kelimeleri çok değiştirirdi okurken değiştirmiyor,ingilizceden hiç anlamazdı sevmezdi artık öyle değil,okul sınav notlarımız iyi.Ben mucizelere inanan bir insanım diyorum ki demek ki senelerce Meltem Hanım'ı beklemişim.Meltem Hanım sayesinde kızımın bu sorununu çözeceğiz.Meltem Hanım'a çok ama çok teşekkür ediyorum.Sevgilerimle.
     55 Beğeni    
Selcan Bilgin
21.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89821
Merhabalar, İstanbul'da çocuklar için egitim, akıl oyunları, atölye programları konusunda hizmetler veren bir kurumun sahibiyim. Z kuşağı çocukların donem icerisinde uyaranlar ile birlikte artis gosteren dikkat eksikligi probleminin derslerde ve okulda gostermis olduklari basari seviyesinin dususunde inanilmaz boyutta rol oynadigini, bir matematik ogretmeni olarak zaman icerisinde farkettim. Dikkat eksikligi, odaklanamama, konsantrasyon problemleri, hiperaktivite, disleksi, DEHB gibi sorunlar, ogrencilerimin gercek potansiyellerini asiri derecede negatif yonde etkiliyor ve derslerine yansiyan basariyi ayni derecede dusuruyordu. Bir matematik ogretmeni ve egitim kurumu sahibi olarak cocuklarin potansiyellerini daha efektif kullanabilmesi icin ve birlikte calistigim ogrencilerin bu problemlerden kurtularak basarilarini daha yuksek seviyelere tasimalarini, hem ailelerine hem de topluma yararli bireyler olarak yetismelerini ve ozguven kazanmalarini saglamak amaciyla; dikkat eksikligi, odaklanamama, ogrenme guclugu, konsantrasyon problemleri, dehb, disleksi gibi problemlerin ortadan kaldirilmasi icin cesitli arayislar icerisine girdim. Bu arayislar dogrultusunda ne kadar buyuk bir sans ki SN.Meltem Kırmızı'ya ulastim ve bu alanda tamamen uzmanlasmis biri olarak kendisi ile tanisma ve birlikte calisma firsati yakaladim. Her seyden once, cocuklarin hayatinda, derslerindeki basarilarinda, sosyal ve ailevi iliskilerinde kaba tabirle adeta bir " bela " haline gelmis ve buyuk bir problem teskil eden dikkat eksikligi, DEHB, odaklanamama gibi problemlerin cozumu konusunda bana cok detayli sekilde yol gosteren, yonlendirmelerde bulunan ve bu konusaki engin birikimleri ve tecrubelerinden yararlanmami saglayarak ogrencilerimin basarilarinin artmasinda ve bu sorunlardan kurtulmasinda aktif rol oynayan Sn.Meltem Kırmızı'ya ne kadar tesekkur etsem azdir. Zira zaman gectikce ve birlikte calismaya devam ettikce kendisin bu alanda ulkemizin yetistirdigi ender psikologlardan biri olduguna, inanilmaz bir birikim sahibi olduguna ve her seyden onemlisi gunumuzde bu tip hastaliklari tamamen bir "ticaret alani" olarak gorme hatasini yapan kisilerden ne kadar farkli bir cizgide oldugunu gordum ve kendimi Meltem Hanim ile tanistigim icin cok sansli hissettim. Meltem Hanim'in birikimi, calismalari ve faaliyetleri haricinde bu konularda uzmanlasmis diger kisilere gore cok farkli ve guzel olan ozelligine gelecek olursak; kendisi belki de hayatimda tanidigim en idealist, mesleki etik sahibi ve hayatini danisanlarinin problemlerini nasil daha farkli ve basarili yollardan cozebilecegi sorusunu hayat felsefesi haline getirmis olmasiydi. Sn.Meltem Kirmizi; Disleksi, dikkat eksikligi, DEHB,odaklanamama, otizm, konsantrasyon problemleri, ogrenme guclugu ve diger psikolojik problemler ceken cocuk ve yetiskinlerin problemlerini cozmeye yonelik calismalarini bir "ticaret kapisi" olarak gormuyor, gayet idealist ve etik bir calisma tarzi ile maddi beklentilerini daima ikinci plana atiyor ve tum danisanlarini oncelikle problemlerinden kurtarmaya odaklanmis bir sekilde calismalarini surduruyor. Gunumuzde calisma anlayisini etik felsefe uzerine kurmus, maddi kaygilari ikinci plana atmis ve isini bu denli basarili, dikkatli, ozenli ve titiz gerceklestirebilen nadir isimlerden birisi oldugunu dusunuyorum. Kendisi sayesinde tanismis oldugum Neurofeedback yonteminin yukarida sozunu etmis oldugum problemlerin cozumu konusunda ne kadar ise yarar bir yontem oldugunu, cocuklarin bu tip problemlerden dolayi aile hayati, sosyal hayati ve en onemlisi okul hayatinda ve derslerinde yasadiklari problemlerden nasil kurtulduklarini ve cozulen bu problemler ile hayatlarinin ne denli pozitif yonde degistigine Meltem Hanim sayesinde sahit oldum. Idealist ve basarili calisma tarzi ile Neurofeedback yonteminin cozumlerini birlestirerek bu problemlere isik tutan Meltem Hanim, kurumumda ogrencilerimin yasamis oldugu bu problemler ile fazlasiyla ilgilendi ve Neurofeedback yontemini akademimizde uygulamamiz icin bize yardimci oldu. Tum surec boyunca her ogrencimiz ile tek tek ilgilenerek sonuclarini, sorunlarini ve gelisimlerini analiz ederek yorumladi. Ogrencilerimizin basarilarinin artislarini ve hayatlarindaki pozitif degisimleri birlikte inceledik ve hem bu pozitif degisimin sonuclari hem de ailelerin mutluluklarini birlikte paylastik. Kendisine tum yardimlari, idealist ve profesyonel calismalari, basarili ve kararli uygulamalari ve tum bu bilgi, birikim, tecrubeyi benimle paylasarak yoluma ışık tuttuğu için en icten dileklerimle tesekkurlerimi ve saygilarimi sunmak istiyorum. Meltem Hanim ve Neurofeedback ile tanistigimiz icin bir cok ogrencimizin hayatinda yukarida saymis oldugum problemlerin cozumu konusunda olaganustu sonuclar aldik. Ve aldigimiz her bu pozitif sonuc sayesinde bir cocugu topluma kazandirarak gercek potansiyelini kullanmasi yonunde buyuk engel teskil eden problemleri ortadan kaldirdik. Bu sayede aileleri mutlu ettik. Calismalarimizin verimliligini arttirarak daha basarili sonuclar elde ettik ve yaptigimiz calismalarin meyvelerini topladik. Icinde bulundugumuz zamanda yukarida sozunu etmis oldugumiz sikintilar nedeniyle ogrenim hayatinda yasadiklari problemlerden dolayi basarisizlik yasayan ogrencilerimizin tum sorunlarinda danismanlik yapan Meltem Hanim, dogru yonlendirmeler ve analizler ile, ogrencilerimize neurofeedback yontemini uygulamamizi ve neurofeedback yonteminin mucizevi sonuclarinin verdigi keyfi birlikte yasamamizi sagliyor. Kendisine tekrardan sonsuz tesekkurlerimi ve saygilarimi sunuyorum, Herkese mutlu ve saglikli gunler diliyorum, Selcan BİLGİN Öğrenci Koçu & Matematik Öğretmeni
     47 Beğeni    
Sibel VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89632
Çocuğumun hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisi için ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırdım. Meltem hanımı diğer hasta ve hasta yakinlarinin tavsiyesiyle buldum.Kendisiyle görüşüp seanslara başladık .Tedavinin başlarında ilaçlarımızı kestik. Şimdi seanslarimiz bitmek üzere. Çocuğum da inanılmaz gelişmeler var.Herkese tavsiye ediyorum. Çocuğumun hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisi için ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırdım. Meltem hanımı diğer hasta ve hasta yakinlarinin tavsiyesiyle buldum.Kendisiyle görüşüp seanslara başladık .Tedavinin başlarında ilaçlarımızı kestik. Şimdi seanslarimiz bitmek üzere. Çocuğum da inanılmaz gelişmeler var.Herkese tavsiye ediyorum.
     37 Beğeni    
Engin MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87724
Oğlumuzun hiperaktivite ve dikkat eksikliğine dayalı ilaçlı tedavisi devam etmekteyken Meltem hanıma tanıştık 15 seanstır geliyoruz. Ömür boyu kullanmamız gereken yan etkilerinden hep endişe ettiğimiz o ilaçlardan kurtulacağımız için çok mutluyuz. Daha yolun yarısı bile olmadan çok yol aldık.Kendine öz güveni geldi derslerinde daha başarılı aile ortamı sıcaklığında yaklaşımından dolayı Meltem hanıma çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyoruz. Sema&Engin
     41 Beğeni    
Betül
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
15.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87265
Meltem hanımla ailemin uyku bozukluğumla ilgili tedavi arayışları sonucunda tanıştık. Neurofeedback seansı sonucunda ciddi biçimde dikkat eksikliğim olduğu da ortaya çıktı. Şu anda neurofeedback, biyorezonans ve andulasyon terapileri alıyorum. Şimdiye kadar aldığım seanslar sayesinde uykularımdaki sorunlar nerdeyse yok oldu ve dikkatim de önemli ölçüde arttı. Meltem hanım'ın danışanların her türlü sorununa çözüm odaklı yaklaşıp tedavilerini sıkıca takip ederek işini hakkıyla yapan alanındaki en iyi psikologlardan biri olduğunu düşünüyorum. Nöroterapi alanında çok donanımlı ve bilgili olmasının yanı sıra samimi, ilgili ve yardımsever olması Meltem hanım'ı öne çıkarıyor. Ayrıca psikoloji okuduğum için Meltem Hanım'dan gelecekteki mesleğim adına çok değerli şeyler öğreniyorum. Mesleğini tutkuyla yapmasını ve profesyonelliğini kendime örnek alıyorum. Meltem Hanım'ı içtenlikle tüm danışanlara tavsiye ederim.
     44 Beğeni    
A.Z
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87260
Slm.Meltem hanımı kardeşim internette araştırarak bumuş.Abla bòyle bir psikolog var hasta yorumlarını okudum çok güzel yorumlar yapılmış yeğenimi götürün dedi.İlk baştan bi cihazlamı düzelicek bu çocuk dedik tereddüt ettik.Oğlumun dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu vardı.1.sınıfta çok zorluklar yaşadık.Okuldan kaçmaya çalışıyordu arkadaşlarıyla kavga ediyordu sürekli şikayetler geliyordu.hep ilaç kullanıyorduk.O ilaçlar oğlumu uyuşturuyordu resmen.çok şükür ki meltem hanım sayesinde o zor günleri atlattık.meltem hanım çok Candan bir insan ve işini çok güzel yapıyor.Şuanda kardesim tedaviye gidiyor.Bir an bile tereddüt etmeden gitmenizi tavsiye ederim.
     44 Beğeni    
Ayşenur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
10.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87128
Ben 19 yaşında üniversite ögrencisiyim küçük yaşlardan beri cok ileri derece dikkat dagınıklıgım vardı bu nedenle zor bir egitim hayatı gecirdim cok zor üniversiteyi kazandım vücudumda ruhsal ve bedensel tahribatların oldugu bu zorlu ve stresli zamandan sonra deprasyona girdim ve universitede basarisizlik yaşamaya başlayınca kuzenimin tavsiyesi üzere meltem hanima geldim.Meltem hanıma geldigimde sosyal aktivitelere katilmiyor ve yakinlarimla dahi gorusmek istemiyordum suanda 32 seansim bitti dikkat daginikligi problemimde ileri derecede yol alindi,psikolojik sıkıntılarım gitti ayni zamanda bedensel agrilarim vardi şiddetli bel ve bacak agrilarim yüksek oranda iyilesti.vizelere girerken hiç stres yapmıyorum yıllarca bana zarar veren ilaclarin ve psikolojik terapilerin hic faydasini gormedim.Meltem hanim ilacsiz agrisiz kalici bir tedavi uyguluyor ve bunu sadece psikolojik problemler icin degil ayni zamanda bedensel rahatsizliklar adinada yapiyor iki anlamdada rahatlik saglaniyor.psikolojik ve bedensel rahatdizliklara sahip herkesin gitmesini şiddetle tavsiye ediyorum.19 yasinda boyle bi tedavi oldugum icin cok sansli hissediyorum.
     43 Beğeni    
İsmail İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87122
Öncelikle çok samimi olarak MELTEM KIRMIZI hanımı özellikle panik atak,depresyon,dikkat dağınıklığı olmak üzere psikolojik rahatsızlığı olan tüm hastalara tavsiye ederim.Boşuna kapı kapı dolaşmayın, paranızı sonuçsuz tedavilere kaptırmayın.Bu tür rahatsızlığınız varsa direktMeltem Hanıma gelin derim. Kendimin ve ailemin özellikle psikolojik rahatsızlıkları ile ilgili Biorezonans ve Neurofeedback uygulamaları ile araştırma yaparken Meltem Kırmızı hanım ile tanıştım.Öncelikle yiğenimin psikolojik sorunları (Davranış Bozukluğu) vardı.Yiğenim Meltem hanımın uyguladığı tedavi ile sağlığına kavuştu.Şu an Üniversitede okuyan 19 yaşındaki kızımın küçüklüğünden beri Dikkat dağınıklığı problemi vardı.Kızımın Meltem hanımda tedavisi devam ediyor ve rahatsızlığı çok büyük oranda tedavi oldu.Kendim 10 yıldır çeşitli tedavi merkezlerinde psikolojik tedavi gördüm.Fakat ilaçları bırakınca hastalığım yine eski haline dönüyordu.Yaklaşık 2 ay önce çok ağır bir panik atak ve depresyon krizi geçirdim.2 Aydır Meltem hanıma tedaviye gidiyorum, Meltem Hanım sayesinde panik atak ve depresyonumu çok çabuk atlattım.İlaçlarımı azaltmaya başladım.Meltem hanım mesleğinde çok başarılı bir insan.Klasik psikologlardan farklı olarak çağın gerektirdiği modern tedavi cihazları olan Biorezonans,Neurofeedback, andülasyon terapi cihazları ile tedavisini destekliyor. Ayrıca Meltem Hanım hastalarına sanki ailesinden bir kişi gibi davranıyor, tedavi esnasında kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz.Kesinklikle MELTEM KIRMIZI hanımı tavsiye ederim.
     43 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87063
Merhaba. Ben üniversite öğrencisiyim.Dikkat dağınıklığı tedavisi için araştırma yaparken bu siteden Meltem Hanıma ulaştım ve iyi ki de kendisini aramışım. 40 seans Neurofeedback tedavim bitti.Onun dışında Nefes terapisi,Biorezonans,Andülasyon tedavisi de uygulandı.Meltem Hanım gerçekten çok iyi bir uzman bizlerin iyileşmesi için elinden geleni yapıyor ve sürekli kontrol ediyor.Kullandığı cihazlar da çok kaliteli,dikkat eksikliğim için gittim ama bel,sırt ağrılarım da geçti. Meltem hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bana yardımlarından dolayı Meltem Hanıma çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla..
     39 Beğeni    
A.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85232
Slm Meltem hanımla 10 yasındakı oğlumla çok çaresiz kaldığım bir dönemde kendi araştırmalarım sonucu tanıştım. Daha önce neurofeedback diye bişeyde duymamıştım açıkçası.. Bizim sıkıntılarımız okulda ardadaşlarına şiddet dersleri umursamama birbirimize hakarete varan tartışmalar vs. dersleri çok kötü değildi ama dahada iyi olabilirdi bunu tüm öğretmenleride dile getiriyorlardı. tedavimizi 40 seansa tamamladık. Davranışları tamamen değişti ama bu süreç yavaş yavaş ilerleyen bir süreç sabırlı olmak lazım şuan ara karnemizi aldık.Şu ana kadar taktir alamayan çocuk taktir aldı. benim gibi sorunlar yaşayan annelere akıllarında hiçbir soru işareti kalmadan tavsiye ediyorum teşekkürler MELTEM HANIM..
     41 Beğeni    
Serkan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85090
Merhaba benim paşam 9 yaşında hemen hemen 3 yaşından beri inanılmaz hareketl bir cocuktu anaokulu döneminde asıl problemler başladı ılkokula başladığında ise tamamıyle kendını kaybettı ve mecbur olarak ilaç başladık bılıyorumkı kımse bunu ısteryerek yapmıyor ama başka türlü başa cıkamıyorduk okuldan şikayetler evde işe ödev konusu olunca tam bir şavaş ortamı hakaretler fln öfke nöbetleri tahmın edebılıyorsunuzdur.1.sınıfı ilaç ile bitirdik yazın ıse vermedık spor ağırlıklı tam gün yaz okulları ıle geçırdık.2.sınıfın ılk 2 3 haftasında vermedık ama şikayetler başlayınca mecbur kaldık ama yan etkileri gözle görülür vaziyette idi cocuğumuz gözümüzün önünde eridi ve tikler başladı bu durum bizi dahada üzüyodu.sonrasında neurofeedback tedavisini araştırdık bu siteden meltem hanımı bulduk ne olursa olsun denemeye karar verdik 2.sınıfın 2. döneminde ılacı kestık ve tedaviye seanslara başladık zor bi süreçdi öğretmenin anlayısşıyla bu sürecide atlattık ortalama 45 seans ist dan izmite giderek sonrasında ınanılmaz derecede deısıklıkler gormeye basladık yenı bır okulda yenı bır baslangıc yaptı.şu anda 3. sınıfta ve ilaç hayatımızdan tamamıyle çıktı okuldan bır sikayet gelmıyor evde derslerını kendı yapıyor ve en önemlisi kilo almaya başladı boyu uzadı gelişimi normale döndü.süreç zor ve zamana yayılıyor bu bir gerçek ama her sey çocuklarımız için şükürler olsun bız ilaç derdınden kurtulduk işallah sizlerde kurtulursunuz meltem hanıma gösterdiği anlayış ve çabalarından dolayı çok teşeküür ediyoruz....
     45 Beğeni    
Heidi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84150
Meltem hanıma yine bu site den ulaştım.En büyük etken de Ailecek İLAÇ'SIZ bir tedavi arayışı içinde olmamızdı.Yeğenim sınav kaygısı yaşıyordu.üçünçü denemsi olucaktı ve iyice demorilize olmuştu.yeteneğini kullanamaz olmuştu ve sınav tarihi çok yaklaşmıştı.kimyasal bir ilaç almadan nasıl destek alabiliriz diye araştırırken Meltem hanımı bulduk.iyi ki de bulduk.çok kısa süre de sonuç aldık.Neurofeedback,Biorezonans,Andülasyon ve Nefes Terapisi seansları uygulandı.Acı çekmeden ve Meltem hanımın o sıcak yaklaşımı,yakınlığı ve dostça yaklaşımı sayesinde çözdük çok şükür.Özellikle ilaçsız iyi olmak ve geri dönüşü olmayan kalıcı sonuç almak istiyorsanız tavsiye ediyorum.Saygılar
     41 Beğeni    
Panik Atak Hastası
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Kasım.2015
TavsiyeNo: 82817
İki ay önce şiddetli bir panik atak krizi ile Meltem Hanımın yanına gittim. Onu tanıyan hasta yakınları tarafından yönlendirildim. 2-3 Saat boyunca beni sakinleştirmeye çalıştı. Belimde ard arda patlayan üç fıtık ve dayanılmaz ağrı beni panik atak hastası yaptı. Meltem Hanım, iki ay süresince bana pek çok yardımda bulundu. Öncelikle neuro feedback ile 40 seans geçirerek panik atak krizlerime son verdi. Bio rezonans bilgisayarı ile dayanılmaz siyatik ağrım son buldu. Andulasyon yatağı ile bel fıtıklarımı küçülttü. Çektirdiğim öncesi ve sonrası MR görüntüleri doktorumu bile şaşırttı. Kısa sürede vermem gereken 20 kg için bağımlılık seanslarıyla iştahımı kesti. Profesyonel yaklaşımının yanında sıcak ve sempatik davranışları ile iyileşme sürecini hızlandırıyor. Ben kendisine MUHTEŞEM MELTEM diyorum. :) Ve buradan sonsun Teşekkürlerimi sunuyorum.
     52 Beğeni    
Gerbera
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81589
Meltem Hanım ile oğlumuzun dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi nedeniyle tanıştık.Yalova'da oturuyoruz. Neurofeedbackin faydası olduğunu öğrendikten sonra Meltem Hanım'a ulaştık. Kendisi bize neurofeedback hakkında birçok bilgi verdi ve aydınlattı.Haftada bir gün 2 saat olmak üzere seanslara gittik.Seansların ilerlemesi ile birlikte oğlumuzdaki gelişmeyi izledik.Daha sonra kendisinin yardımıyla cihazı kendi evimize aldık ve yaklaşık 1 sene boyunca kullandık.Bu süreç zarfında da Meltem Hanım ile diyaloğu hiç koparmadık ve aklımıza takılan herşey için kendisine danıştık. Şu an oğlumuz iyi ve Meltem Hanım sayesinde olduğunu biliyoruz. O yüzden de tavsiye ediyoruz.
     45 Beğeni    
Atmaca
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81122
Psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle derslerimde başarısızdım bunu fark eden hocam araştırıp Meltem Hanımı buldu ve bana tavsiye etti. Ilk defa böyle gittim, gittiğimde durmak istememiştim ama neorofeedback yatağına yattıktan sonra bütün fikrim değişti ilk günden beri her gittiğimde ayrılamadığım bi aletti. Tabi film izleyerek tedavi edilmek de en çekici yanlarından, oturup filim izliyorsunuz tedavi oluyorsunuz, özellikle genç insanlar için bire bir :) hergün nedensiz ağladığım halde 3 seansta kendimi toparladım Allah'a şükür ve bu da hemen derslerime yansıdı, başarı oranımı yükseltti. Dikkat eksikliği , uyku problemi çeken biriydim ve onlardan da zamanla kurtuldum. Etrafımdaki insanlara Meltem hanımı Şiddetle tavsiye ediyorum :D bence her insanın arada bir terapiye ihtiyacı var ve bunun için kesinlikle değerlendirilmesi gereken bi yer. Psikolog Meltem hanımda en çok beğendiğim özellik samimi olması , insan derdini çok rahatlıkla anlatabiliyor, bi abla kardeş havasında yürüyo tedaviniz. Uzun lafın kısası ben gittim ve çok memnun kaldım, sizlere de mutlaka tavsiye ediyorum.:)
     41 Beğeni    
Elif ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 79159
Meltem hanimi cok ovduler basta bu kadar iyi gelicegini hic dusunmemistim. Tedavi oncesi sinirlerime hakim olamiyordum ofke patlamalarim ve uyku sorunum vardi dişlerimi sıkmaktan surekli siddetli bas agrilarim vardi asiri mutsuzdum acikcasi kimseyi dinlemiyordum cok agresif bir insandim. Kuzenimin onerisiyle gittim yapilan tedavi uygulamasiyla zamanla sinirlerime iyi geldigini fark ettim biraz daha mutluluk hissetmeye karsimdakileri dinlemeye basladim daha sonra uyku tedavisinde hic uyku uyayamayan ben 9 en gec 10da uykumun geldigini fark ettim bi zaman sonra dislerimi isteyerek bile sıkamadim :) iyi geldigini goren babamda 30 kusur senedir uykusuzluk sorunu icin benim devam eden tedavimle oda tedaviye basladi ilacsiz asla uyuyamayan insan simdi rahat rahat uyuyo hic bi sorun kalmadi bu tedavi iyi geldigi icin 1.5 ay civari duzceden her gun git gel yaptik. Buna da degdi acikcasi meltem hanima cok cok tesekkur ediyoruz. Umarim sorunu olan kimse kalmicak :) mutlaka herkese meltem hanima tavsiye ederim. .
     44 Beğeni    
Y.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2015
TavsiyeNo: 77280
Ygs yaklaştıkça çok fazla stres yapmaya başladım, her gün ağlıyordum üzüntüden tansiyonum düşüyordu ayakta zor duruyordum, okuldaki denemelere de giremiyordum bunun için destek almam gerektiğini düşündüm. Destek almak için de geç kalmıştım ama yine de sınava 5 gün kala Meltem Hanımla görüştüm. 5 günde stresimin ve heyecanımın geçeceğini düşünmüyordum sadece denemek istedim. Sınav günü o kadar rahattım ki sınava kendim değil de annemi götürüyormuşum gibi hissettim sınav sırasında da çok rahattım ve bu başarımı çok etkiledi. Heyecan stres kaygı gibi sorunlarınız varsa kesinlikle Meltem Hanımla tanışmalı ve ondan destek almalısınız. Çok güvenilir, sıcak kanlı ve iyi birisi kesinlikle tavsiye ediyorum.
     41 Beğeni    
Nazife-İbrahim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2015
TavsiyeNo: 76994
Öğretmen ve sağlıkçı olarak öğrencilerimizden.velilerimizden öğretmen ve sağlıkçı çalışanlardan DEHB sorunu olanların Meltem Hanım a başvurarak mutlu olduklarını duymuştuk. Bizde lisede okuyan oğlumuz için Meltem Hanım a başvurup tanıştık.Neuro feedbcak yöntemi ile çalışma sonucu oğlumuz da olumlu gelişmeler oldu. İlaçsız olarak yapılan bu yöntem bizce çok olumludur.Psikolog Meltem Kırmızı meslek bilgisine son derece hakim çok bilinçli.hastaları ve yakınları ile sevecen ve içten dialog kurarak çok insancıl. özverili çalışan. arkadaşça duran. güleryüzlü bir insandır. Meltem Hanım işinizi çok iyi yaptığınızdan .oğlumuza çok yardımcı olduğunuzdan dolayı size çok teşekkürler ediyoruz. Dehb sorunu yaşayan öğrencilere ve tüm insanlara sizi gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.. Saygılarımızla N.İ.
     35 Beğeni    
Ayten
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76277
Benim sekiz yaşında ogulcan adında bir oglum var sp hastası biz yaklaşık 4 yıldan beri fizik görüyoruz meltem hanımı eşimin halası tarafından tanıdım keşki daha önce tanısaydım ben kısacası oglumu anlatmak istiyorum cok mızmız bütüngün herşeye aglıyordu sinirlendigi zaman kendine bile zarar veriyordu piskolejim okadar bozulmuştu ki artık dayanamıycak bir hale gelmiştim son zamanlarda ise sürekli bogazını sıkıp kendini öldürme aşamasına geliyordu artık onu odada bile yanlız bırakamıyodum zaman geçtikçede rahatsızlıgının farkına varmaya başlıyodu ve bana sordugu sorularla tamamen bir çıkmaza giriyodum o ara meltem hanıma gittik ogulcanı gördü güzel bir muayineden geçirdi ve seanslara başladık bu arada okul zamanımız gelmişti çok telaşlanmıştım çünkü ogulcan için zor bir dönem başlamıştı çünkü merdiven inip çıkamıyor normal bir cocuklar gibi zıplayamıyor kalem tutamıyordu okumaýı nasıl ogrencek telaşı vardı bu arada seanlarımıza devam ediyorduk fazla bir süre geçmeden bambaşka bir ogulcan oldu sanki eski ogulcan gitti yeni ogulcan geldi benim oglumun içinde hep bir uhtesi vardı merdiven çıkmak ve zıplamak meltem hanımın sayesinde bunuda başardık tek ellede olsa merdiven inip çıkıyo zıplaya biliyor senekerce benim gözümün yaşı dinmiyodu çünkü hep aglıyodu ben çocuklugumu yasayamıyom diye geçte olsa benim ogluma çocuklugunu yaşattıgı için meltem hanıma minnetarım ama meltem hanım hiçbirzaman hastalarını ticari amaçla görmüyor hastarını iyileştirme çabasında çünkü hastalarında farklı birşeyler gördügünde gözlerinin içi gülüyor ben bunu görüyorum keşke meltem hanım daha önceden tanısaydım belki benim çocum daha farklı olurdu ama ben ogulcanımın meltem hanımın sayesinde daha cok iyi olcana inanıyorum bu yüzden meltem hanıma çok ama çok teşekkür ediyorum saygılarımla
     40 Beğeni    
Sefa Gültürk
18.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76227
Meltem hanımı Üniversitede kendi bölümümde neurofeedback konusunda bilimsel araştırma yapmak istememden sonraki tanıdım. Gerçekten çok kaliteli ve iyi bir psikolog ve arkadaş. Sağlık alanında çalıştığımız için kendisinden dikkat eksikliği olan çocuklar ile ilgili bilgiler alma ve tecrübelerinden yararlanma fırsatım oldu. Profesörlüğü gelmiş biri olmama rağmen kendisinin başarı ile sürdürdüğü çalışmalarını öğrenmek istedim. Sivastan Kocaeliye gittim yerinde her şeyi gördüm. Andulasyon terapide yaptıklarını ve nasıl etkilediğini gösterdi. Özellikle Neurofeedback alanında yapmış olduğu terapiler çok başarılı. Meltem hanımın en önemli özelliğinin tüm hastaları ve yardım isteyenleri kendi çocuğu gibi görerek yaklaşması olduğunu gördüm. Uzun zamandır bu konuda çalışmış olması onu çok tecrübeli bir noktaya getirmiş. İşini çok iyi biliyor ve yapıyor. Ondan daha çok öğreneceğim şeyler var. Dikkat eksikliği ile ilgili bilimsel çalışma fırsatımız olacak sanıyorum. Eline sağlık diyorum ve tüm iyileştirdiğin evlatlarımız adına teşekkür ediyorum. Doç. Dr. Sefa GÜLTÜRK
     41 Beğeni    
Nalan
13.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76076
meltem hanımı Suadiye cemal doğan rehabilitasyon merkezinde müdürlük yaptığı yıllarda tanıştık ve birlikte çalışma fırsatımız oldu. ilk kez tanıştığım engelli insanlara nasıl yaklaşmam gerektiğini ve onlara nasıl faydalı olabileceğimi meltem hanımdan öğrendim. sadece oradaki hastalarla değil çalışanlarıylada çok yakından ilgilendiğini hepsini teker teker ve ayrı ayrı önemsediğini biliyorum.şu anda hala dostluğumuz devam ediyor ve uzun yılarda devam edeceğine inanıyorum. eğer sizin veya çevrenizde psikolojik desteğe ihtiyacı olan birini tanıyorsanız yaptığı bilimsel niteliği kanıtlanmış ,ilaçsız ve bir eşi daha olmayan tedavidestek ve terapileri rahatça önermenizi tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     30 Beğeni    
Zehra_ecmel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75369
Merhabalar,benim 7 yaşında 2.sınıf öğrencisi ecmel adında yaramazlık konusunda nam yapmış bir kızım var:) kızımın çocukluğundan beri çevremden en çok duyduğum şey" bak bu çocuğu bir kere döv nasıl düzelecek":) bu ve buna benzer cümlelere Allah'tan aldırış etmemiş ve uygulamamışım yoksa kızım dayak arsızı bende sinir hastası kesin olurduk..gerçekten çocukluğundan beri beni çok zorlayan bir çocuktu,benim evdeki mesaim o uyanır uyanmaz başlar ve yine o uyuyana kadar dur durak bilmeden devam ederdi,en basit örnek ben onun eline bir bardak su dahi veremezdim,ya o suyu döker ya da bardağı atıp kırardı,tabiri caizse düz duvara tırmanır saniye yerinde duramazdı,beni hem ruhen hem bedenden çok yorardı,bir misafir gelir sehpanın üzerinde hiçbir şey bırakmaz kaşla göz arası her tarafı darmaduman ederdi,hatta ailem kızıma "tsunami ecmel"lakabını takmışlardı :)) kızım geçen sene okula başladı ve tabiki şikayetler de başladı, başta sınıf öğretmeni olmak üzere okuldaki diğer öğretmenler ve müdür beyden sık sık şikayet almaya başladık,(çok Zeki olmasına rağmen)en geç okumayı sökenlerden biriydi benim kızım,derslerde başarısızlık dersi dinlememe,davranışlarda uyumsuzluk,sınıf ve okul düzenine uyum sağlayamama arkadaşlarına ve okul araç gereçlerine zarar verme gibi şikayetler artınca ben onu Site Editörleri Tarafından Kapatıldı psikiyatri bölümüne götürdüm,oradaki daha yeni mesleğe başlamış tecrübesi yetersiz pskiyatrist hanım yarım saat kızımla yarım saat benimle konuştuktan sonra hemen meseleyi anladı ve teşhisi koydu(!!!) hiperaktivite ve dikkat eksikliği imiş kızımın sıkıntısı (!!) bu şeker hastalığı gibi bir hastalıkmış ve ilaç tedavisi şartmış!! Ekg çektirip getirmemizi (çünkü kalpte bir sıkıntı varsa kullanacağı ilaç tetikleyebiliyormuş) ve ondan sonra sürekli ilaç kullanmamız gerektiğini söyledi.benim o doktora ilk ve son gidişim oldu..bir yandan okuldan şikayetler gelmeye devam ediyor bir yandan kara kara düşünüyorum ne yapsam diye,ilaç içirip çocuğumun mumyalaşmasını ve o ağır ilaçların yan etkilerine maruz kalmasını istemiyordum ve içim sızlıyordu düşündükçe,Birgün internette bu konuyu araştırırken Allahü Teala ya çok şükürler olsun ki neurofeedback tedavisini ve meltem hanımı çıkardı karşıma,daha önce hiç duymadığım bir tedavi olduğu için soru işaretleri vardı kafamda,meltem hanımın numarasını aldım ve kendisini arayıp görüştüm,kızımı götürdüm ve ilk seansta kızımın beyin dalgalarına bakıp (hiperaktivite) teta dalgalarının yaşıtlarının iki katı olduğunu söylemişti,en az 40 seansa ihtiyacı olduğunu,bu tedavinin hemen etkisinin görülmeyeceğini en az 20.seansdan sonra etkisini görmeye başlayacağımızı maksimum etkiyi 1 yıl sonra tam olarak göreceğimizi söyledi.biz başladık ve oturup ders dinlemeyen kızımın 20.seansdan sonra okulda bir ders boyunca oturup dersi dinlediğini söyledi öğretmeni,geçen seneyi sıkıntılı bir şekilde bitirdik çünkü sürekli okuldan şikayetler geliyor tedavimiz hakkında onları bilgilendirmeme rağmen itirazlar devam ediyordu,bu tedavinin tam olarak bir sene sonra yani ikinci sınıfın başından itibaren kendini göstermeye başlayacağını meltem hanım sürekli söylüyordu,benim kendisine itimadım vardı fakat okul yönetimi ilaç gibi daha kesin ve acil çözümler bekliyor benim çocuğumun ilaçlarla sözde tedavi edilmeye çalışılırken aslında nasıl küçücük bedeninin zarar göreceğini önemsemiyorlar beni anlamak istemiyorlardı ve bu durum beni ruhen gerçekten yıprattı,hatta bu sene okula kaydımızı almak istemediler.(özel okul olduğu halde)! Sabır bu evrelerde gerçekten çok önemli anne ve babalara sabrı tavsiye ediyorum( olumlu düşünün herşeyin daha iyi olacağına inanın ve mutlaka dua edin).herneyse bu sene okula başladık tedavinin üzerinden tam bir yıl geçti (geçen sene Ocak ayında başlamıştık) kızımın öğretmeni de değişti ve ben melike hocamla kızımın durumun ilk görüşmeye gittiğimde ( kendisi bu sene okula ve bu sınıfa yeni başladı daha işe başlamadan sınıfında Ecmel'in olduğunu ve durumunu anlatmışlar,)kendiside bana Ecmel'in sınıfın en iyi ve en önde olan öğrencilerinden biri olduğunu ve eğer ecmel gibi bir öğrenciyi kazanamazsa istifa edeceğini söyledi:) ben kendisine bu sene bizi okula almak bile istemediklerini söyleyince "böyle bir öğrenciyimi almayacaklarmış gelip sınıfta görsünler " diye cevap verdi,öğretmenimiz son derece tecrübeli Olgun ve sabırlı bir insan,ecmele sorumluluk veren ve ona kendini değerli ve iyi hissettiren bir insan,kendisinin hakkını ödeyemem.sonuç olarak gerçekten neurofeedback tedavisini biz 50 seans gördük ve gerçekten çok çok memnun kaldık,meltem hanımın hep söylediği gibi tam olarak etkisini 6 ay sonra bir yıl sonra görmeye başlıyorsunuz,netice olarak kızım sakin durabilmeyi dikkatıni odaklayabilmeyi öğrendi,bunun bütün okuldaki öğretmenler de dahil herkez farkında:)) ve tabiki söylemeden geçemeyeceğim bir kaç şey daha varki,meltem hanım bu dünyada iyiki tanımışım dediğim insanlardan bir tanesi,mütevaziliği sıcak ve samimi oluşuyla karşısındaki insana güven telkin eden güzel kalpli çok değerli bir insan,kendisine evlâtlarıyla sağlıklı uzun ömürler diliyorum..
     56 Beğeni    
Mücella KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75313
Site Editörleri Tarafından Kapatıldı başkanı olan bir tanıdığımız aldığı hizmet üzerine bize de tavsiye etti. Çocuğunun dikkat eksikliği sebebiyle psikoloğa başvurduk. Doktorumuz da bize NEUROFEEDBACK tedavisinden bahsetti. Çocuğum bu tedavi öncesinde bi kaza atlatmıştı. Bunun travmasından ve daha öncesinde bulunan unutkanlık, öğrenme güçlüğü gibi sorunların çözümü için bu tedaviye başladık. Haftada 5 gün Sakarya Akyazı' dan İzmir'e seanslara gittik. İlaçsız bir tedavi aldık ve çok memnun kaldık çünkü ilaçlı tedaviyi de denemiş. İlaçlar gibi yan etkisi yok. Ayrica kendisi sıcak kanlı, güler yüzlü ve düzgün biri. 9.seanstan sonra farkı görmeye başladık sadece biz değil okuldaki öğretmenler de farketti. Şuan 20 seansı tamamladık bi 20 seans daha alacağız. Sadece bu konuda değil psikolojik olan her konuda ve bunun yanında ağrılar gibi sorunlarda da fayda görülebilecek bi uzman herkese tavsiye ediyorum.
     36 Beğeni    
Esraa
28.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74585
Meltem hanimi hiperaktivite teshisi konulan yegenim Ecmel sayesinde tanima firsati buldum. Yegenim 10 saniye dahi yerinde duramayan, enerjisi cok yuksek alti yasina dek artan hiperaktivitesiyle bizi ve cevresini cok yoran bir cocuktu. Hicbir sekilde soz dinlememesi; sinirlari olmamasi, okula baslamasiyla artan sikayetler neticesinde bir uzmandan yardim almaya karar verdik. Okul yonetimi ilac kullanma konusunda surekli baski altinda tutmasina ragmen biz ilaci reddederek farkli tedavi yollari aramaya basladik. İlac kullandirmama durumumuzda bir dahaki donem okula kabul etmeyeceklerini ifade etmeleri neticesinde İnternette yaptigimiz arastirmalarda Meltem Hanimi ve neurofeedback tedavisini tanima imkani bulduk. Yegenim okula devam ederken bu surecte 50 seans neurofeedback tedavisi gordu. 20.seansta ogretmeni ilk kez yerinden kalkmadan derste oturdugunu ve ders dinlendigini ifade etti. Artik daha sakin daha soz dinleyen bir cocuk olmaya baslamisti her gecen bir gun olumlu etkilerini gormeye basladik. 50 seans sonunda yegenimde gozle gorulen inanilmaz bir degisiklik olmustu. Birinci sinifi bu sekilde bitirip ikinci sinifa basladiginda okul yonetimi istemeyerekde olsa kayit yenilediler ve su anda varolan degisime kendileri bile inanamiyorlar. Yegenim su an okulda cok basarili, soz dinleyen, ogretmeninin en gozde ogrencisi oldu. Biz ilac kullanmadan sadece bilissel terapiyle bu degisimi yasadigimiz icin Meltem Hanima minnettariz. Uzmanliginin yanisira guven veren, cok tatli ve merhametli bir insan olmasiyla kendisini cok sevdik ve tedavimiz bitmesine ragmen gorusmeye hala devam etmekteyiz. Bizim gibi bu problemi yasayan tum ailelere Meltem Hanimi oneriyoruz, onu cok seviyoruz..
     38 Beğeni    
N.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73360
Kızım üniversite sınavına hazırlanıyordu. Heyecanı vardı ve bir panik halindeydi. Dershanede gösterdiği başarıyı, heyecanı ve paniği yüzünden YGS sınavına yansıtamadı ve alanında Türkiye sıralaması 42 bin oldu. Bunun üzerine heyecanını yenmesi için bir psikologdan yardım almaya karar verdik ve bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Meltem Hanımla tanıştık. Kızıma 25 seans terapi verdi ve kızım sınavlara çok sakin bir şekilde girdi. Sınav esnasında hiç heyecanlanmadığını, soruları çok rahat çözdüğünü söyledi. Sınav sonuçları açıklandı ve alanındaki yerleştirme sıralaması 21 bindi. Çok sevindi istediği yer oluyordu. Şu an Hacettepe Üniversitesinde okuyor. Sınava hazırlanıp da heyecan ve paniği olan öğrencilere kesinlikle Meltem Hanımı tavsiye ederim. Ben çok memnun kaldım. Meltem Hanıma çok çok teşekkür ederim. Saygılarımla... N.E.
     36 Beğeni    
Aziz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72787
meltem hanımla oğlumdaki dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedeniyle tanıştık.ben doktorum ama oğlumdaki bu sorunla ilgili çok ciddi sorunlar yaşadık doktor olmama rağmen oğluma faydalı olamadım oğlumdaki bu sorunlarla ilgili türkiyedeki en ünlü isimlerle tedavilere başladık kırmızı reçete ile satılmasına rağmen belki fayda görürüz düşüncesiyle 1.ilaç sonra 2. ilaç oda yetmedi 3. ilacı eklediklerinde çocuk iyice saçmalamaya garip garip hareketler tikler davranış bozuklukları olmaya başladı artık bu tedavilerin sonucundada hiç biryere gidemeyeceğimizi anladım çocuğumuzu bu ilaçlarla boşu boşuna oyaladık zaman kaybettik araştırmalara başladım neurofeedback tedavilerini duydum denemekten hiç birşey kaybetmeyecektim.meltem hanımın yanına geldik ölçümler yapıldı ve tedavilere başlamaya karar verdik.aradan 6 ay geçti oğlum şu anda ilaç kullanmıyor kendisini daha rahat kontrol ediyor bu sene okula başladı okumayı yazmayı öğrendi.bu sorunları yaşayan herkese tavsiyem neurofeedback ve meltem hanımla muhakkak tanışın. bize bu konuda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ablamız değerli dostumuz meltem hanıma, sevgili meslektaşım hakan beye, dersuya ve berdana iyiki sizleri tanımışız iyiki sizler varsınız emeğinize sağlık. dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu yaşayan herkese neurofeedback tedavilerini tavsiye ediyorum
     36 Beğeni    
Dr.Ali Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72474
Yıllardır dikkat eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadığımız 2 oğlumun akademik performansını geliştirmek için bir hekim arkadaşımın tavsiyesiyle Meltem hanımla tanıştık.1 yıl süreyle neurofeedback yöntemleriyle çalıştık. Aldığımız hizmetten sonderece memnunuz. Sadece derslerinde değil kişiliklerinde de son derece olumlu değişimler yaşadık ve tüm ilaçları bıraktık. Mesleğine çok hakim olmasının yanında bilgi ve becerilerini çok iyi yönettiğini gözlemledik. İçindeki sevgi ve ilgiyi derin kültür ve hassasiyetle birleştirip hastalarına özveriyle sunması bir hekim olarak bizi oldukça etkiledi. Kendisine ve ailesine çok teşekkür ederiz. Dr ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Dr Ali Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     35 Beğeni    
Nuran
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71171
merhaba,ben uzun zamandır migren hastasıyım.Migren için ilaç alıyordum ve ilacı kullanmakda istemiyordum.çünkü ilacı almadığımda ağrılarım tekrar ediyordu.meltem hanımın bi danışmanı sayesinde çalışmalarından haberdar oldum.ilk iki üç seansta çok zorlandım ve bırakmayı dahi düşündüm fakat meltem hanım bu zorlukların olabileceğini söyledi.seans tedavilerine başladıktan 6-7 seans sonra ilaç kullanmayı bıraktım.genelde ramazan ayında oruçluyken zorlanırım ağrılarım nedeni ile asabi olurdum ama bu ramazan zorlanmadım.seansların bitmesi halinde hastalığımın sona ereceğine eminim.ben ilaç kullanmayı bırakacağıma inanmıyordum ama oldu meltem hanımın bu tedavisini benim gibi migren hastalarına kesinlikle tavsiye ediyorum.sağlıcakla kalın :)
     29 Beğeni    
Ozlmmrt
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 70930
Merhaba, sizlerle Meltem Kırmızı deneyimimi paylaşmayı bir borç bilirim :))hastaların,, arayış içinde olanların bilgilenmesini ve ne sıkıntıları varsa bu yaşanmış örneklerle kendilerini rahat hissedeceklerine inanıyorum,,, Benim 7 yaşında bir oğlum var bu sene yeni 1. Sınıfa başladı , derslere başlamasıyla sıkıntılar kendini belli etti, bizler anne , baba olarak her ne kadar çocuklarımızı kıyaslamanın yanlış birşey olduğunu bilsekte bunu elimizde olmadan yapıyoruz, " o yapıyor da bizim çocuk niye yapamıyor ":))) sadece kıyaslama değil tabi ders çalışırken veya herhangi bir sebeple zaten yolunda gitmeyen birşeylerin olduğunun farkındaydık ,, bizde çoğu çocuğumuzu gibi zamanın teknolojilerinden uzak büyütemedik tv,,, pc,,, v,ss. Bunların etkisiyle geç konuştu ve geç konuşmasından kaynaklanan bilgi eksiklikleri ,,, dikkat eksikliği ,,, dersi uzun süre dinleyememe dinlediklerini erken unutması, onu büyük ölçüde etkiliyordu ve daha okulun en temel aşamasında bu rahatsızlık ciddi ölçüde kayıplara neden olacaktı ki,,,, ne kadar şanslıymışızda bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Meltem hanım ile tanıştık Daha ilk gördüğümde zaten içim ısınmıştı o kadar rahat ,,, konuştu ve bizi de rahatlattı,,çünkü dikkat eksikliğinde ancak ilaç kullanarak bunun önüne geçilebiliyor ve biliyorsunuz ki o ilaçların çok yan etkileri oluyor ve ömür boyu kullanmak zorunda biz daha ilaca başlamadan neurofeedback seansları ile bu onu bir ömür boyu götürüyor,,,, biz belirlediğimiz günlerde haftanın 3 günü meltem Hanım'a gittik ofisi bizim 2. Evimiz gibi olmuştu :)) şuan da 10 seansımız daha kaldı :))) okulların kapanmasıyla birlikte haftanın 2 Günü 1 er saat özel derse götürüyordum oğluma ders veren öğretmenimiz ilk derse başladığı gün , derse konsantre olamaması sebebiyle 10 dk da bir dikkatini toplasın diye araya çıkarıyordu ve mucize bir şekilde daha 3. Seansta hemen farkı gördük 4. 5.seanslardan sonra artık aralıksız 1saat boyunca derse konsantre bir şekilde konuları dinleyebiliyordu bu gerçekten mucize gibi birseydi öğretmenin gözü önünde canlı bir örnekti bizim oğlumuz ,,,, çok şükür ki bizim oğlumuzda hiperaktivite veya diğer benzer rahatsızllar yoktu ama Seanslara gide gele orada birçok çocuk gördüm ilaç kullanıpta ilaç bırakan ... Dehap ,tik,kekemelik hepsi bir çocukta toplanmış o çocuğunda nasıl toparlandığını orada gözlerimle gördüm ,,,, lise öğrencileri Üni. Sınavlarına hazırlık için geliyorlar sınavlarda üstün başarı elde ediyor vsss bi sürü örnek gördüm sadece çocuklar değil büyükler ve yaşlılar neurofeedbackın tedavi alanı çok geniş ve %100 sonuç ile paranızda çöpe gitmeden sağlığınıza kavuşuyorsunuz Meltem hanım a ne kadar teşekkür etsem azdır o oğlumun Meltem teyzesi oldu ,,,,:)))
     42 Beğeni    
HSite Editörleri Tarafından Kapatıldı Koçak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 70733
Merhabalar... ben yaklaşık 9 yıl önce bel fıtığı amaliyatı oldum ve bel ağrilarim 3-4 yıl boyunca yok denecek düzeydeydi fakat son yıllarda her yıl bacağıma kadar inen ve en az 2 hafta şiddetli ağrılar yaşiyorum ki ağır kaldırmak veya belimi zorlayacak hareketlerden sakındığım halde. Taa ki bu yıl dayanılmayacak kadar hatta ayağa kalkamıyacak kadar ağrim oluşana kadar idare ediyordum. Fakat bu yıl ki ağrılarım amaliyat öncesinde bile hissetmediğim kadar kötüydü. Hangi dr a gittiysem bana ya termal ya da fizik tedavi önerdi. Birgün tamamen tesadüfen bir arkadaşımın önerisi üzerine Meltem hanıma gitmek ve bir de kendisinin tavsiyesini öğrenmek istedim ve tedavisine başladım gerek samimi yaklaşımı gerek deneyim ve bilgisi ışığına kısa sürede fark hissetmeye başladım ve sonuç tahmin edemiyeceğiniz kadar iyi :) şu an sabah 45 dk akşam 45 dk olmak üzere, form tutmak amacıyla yürüyüşümü yapıyorum.Ayrıca benzer sorunlar yaşayan arkaďaşlarımı bizzat yönlendirip gelişmeleri yakından gözlemledim... kesinlikle Meltem hanımın tedavisini tavsiye ederim... TEŞEKKÜRLER MELTEM HOCAM İYİ Kİ VARSINIZ. sağlıkla kalın
     33 Beğeni    
Senlem ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69313
Meltem hanım dan ben ve oğlum birlikte yardım aldık.oğlumda dikkat eksikliği vardı bendede yaşadığım zorluklardan dolayı çarpıntılarım oluyordu.hem oğlum hem ben 10 gün seanslar aldık.çokta yararını gördük.bu yaz tekrar kendisinden yardım almayı düşünüyorum özellikle oğlum için.Kendisini internette araştırırken buldum.Ailemde İzmit te olduğu için tatilde gittiğimde randevumu aldım.Oğlum severek gitmek istiyordu seanslara .Ben doğru nefes alıp verme seansları ile çarpıntılarımı kontrol edebilir hale geldim.Yerine göre cana yakın gerektiğinde ciddi güven veren bir uzman.Oğlumda ben de kendisini cana yakın bulduk.Çalıştığı yer merkezi bir yer iş yeri oldukça düzenli her ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz bir yerdir.
     32 Beğeni    
Seher
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 69096
Öğretmen bir anneyim.Kızım şu anda16 yaşında.Kendimde öğretmen olduğum için kızımdaki derslere karşı ilgisizliğin farkındaydım. Ancak bu konuda uzmanda olsanız annelik duygusu mantığınızı gölgeleyebiliyor. Kızım 6.sınıfta sbs'ye hazırlanırken çalıştığı halde verimli olamadığını söyleyince bulunduğumuz ildeki üniversite ergen psikiyatristine götürdüm. Testler yapıldı, çocuğun zekası ile ilgili problemi olmadığı ancak beyin dalgalarının etkinleştirilmesi ile ilgili sıkıntı olduğu anlatıldı. İlaç kullanmamız gerektiği söylenince hayatımın en zor günlerini yaşadım. Doktora sizde annesiniz ,çocuğunuz bu durumda olsa ilaç kullanır mısınız dedim. Tabii kullanırım dedi. Biraz da çaresizlikten başladık. İlaç etkili miydi çok emin değilim, belki yararı oldu. Her gün o kadar kendimi suçlu hissederek o ilaçları çocuğuma verdim ki! Bu tedaviye başlayınca araştırmaya başladım ve neurofeedback ile ilgili araştırmalarımı doktorumuzla paylaştım. Kendisi bana "boşa zaman kaybı" dedi. Bende inandım. Keşke daha önce deneseydim.2013 yazında ilacı bıraktık çünkü kızım ilaçları içmek istemedi. Ben araştırırken Meltem Hanımı buldum .Kendisi sade bir dil ile anlattı ve orada bir danışanla konuştum ,biz tedaviye başladık. Bu tedaviye başlarken şöyle düşündüm, ilaç içmekten daha mı zararlı? Kızım kasımın sonunda başladı, Mayıs başında bitti. Ancak hala Meltem ablasını ziyarete gidiyor. Bu uygulamanın yararına gelince; dikkati arttı ve daha iyi geldi. Ama kızım 1. dönem derslerini kaçırmıştı, derslerini hala toparlamaya çalışıyor. Ancak sınıf içindeki kopmaların çok azaldığını öğretmenleri ifade ediyor. Davranış anlamında sakinleşti.Ben asıl verimi önümüzdeki yıl alacağımızı biliyorum. Kendim sonucu gördüğüm için sizlere tavsiye ediyorum. Meltem Hanımın, bu işe sadece para kazanmak olarak bakmadığını tanıştığınızda zaten göreceksiniz.
     29 Beğeni    
Edb
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68181
Meltem Hanım'a bu internet sitesi vasıtasıyla ulaştım.Yorumları okudukça yalnız olmadığımı, benim gibi annelerin ve benim oğlum gibi çocukların olduğunu gördüm. Tavsiye edenler Meltem Hanım'dan ve aldıkları sonuçtan o kadar olumlu bahsediyorlardı ki umutsuzluğa düştüğüm bir anda kafamda bir umut ışığı aydınlandı. Oğluma 1. sınıftayken Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu teşhisi koyulmuştu ve Psikiyatristin önerisiyle ilaç kullanmamız gerekiyordu. Bize başka şansımız olmadığı, eğer ilaç kullanmazsak daha kötü sonuçlarla karşılaşacağımız anlatılmıştı. Çaresiz 2 dönem ilaç kullandık. Bu ilaçların yan etkisi çok fazlaydı. Oğlum da bunlardan nasibini aldı. Akşamları çıldırmış bir çocuk haline dönüşüyordu ve baş etmekte güçlük yaşıyorduk. Baktık olmayınca ilacı bıraktık. İlacı bırakmamız öğretmenin hiç hoşuna gitmedi ve bize ilaç kullanmamız yönünde baskı yaptı. Biz de çareyi okul değiştirmekte bulduk ve ilaçsız bir şekilde olayı akışına bıraktık. Oğlumun akademik başarısı kötü değildi, ancak karşı gelme davranışı ilişkilerimizi yıpratıyordu ve iletişimimiz bozulmuştu. Ortaokula geldiğinde ise sınıf öğretmeninden kurtulmanın rahatlığıyla her şeyi bıraktı. Derste not tutmuyor hatta bazı öğretmenlere de karşı geliyor onları da dinlemiyordu. Akabinde de arkadaşlarıyla ilişkilerinde de sorunlar yaşamaya başladı. Meltem Hanım'ı buradan bulmam tam bu karmaşıklığın üzerine yaptığım araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Neurofeedback ile ilgili hiç bir şeyden o güne kadar haberim olmamıştı. Başka çaremiz olmadığı için bir de yan etkisi olmadığı için denemeye değer olduğunu düşündüm. Meltem Hanım'a gittiğimizde oğlumu seansa aldı ve 40 seans alması gerektiğini söyledi. Şu ana kadar 46 seans aldık. Bu seansları başlarda haftada 4 daha sonraları iki en son da haftada 1 olarak almaya devam ettik. 6 ay süren bu süreç sonunda oğlumda olumlu gelişmeler görmeye başladım. Sınavlarına hiç çalışmadan giden çocuk akşam çalışmasının üzerine sabah ta tekrarlar yapmaya başladı. Bu benim oğlum için mucize gibi bir şeydi. İlişkilerimizde de düzelme oldu. Artık eski saygısızlıklarını yapmıyor. Daha uyumlu ve olgun davranmaya başladı. Bu sonuçları 6 aylık gibi bir süreçte ulaştık. Bu tedavide biraz sabırlı olmak gerekiyor. Sonuçlar bir süre sonra alınmaya başlanıyor. Bunu bilerek başlamak gerekiyor. İlaca mahkum olduğunuzu düşünmeyin. İlaçsız ve yan etkisiz olan bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar alınıyor. Seanslar Meltem Hanım'ın da gayet mütevazi, yardımsever ve iyi niyetli tavırları bizi rahatlattı. Bizim gibi sorunu olan ailelere Psikolog Meltem Hanım'ı tavsiye ederim.
     31 Beğeni    
Şengül ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68069
ben izmit te yaşayan sağlık çalışanı bir anneyim,şu an 9 yaşında olan oğluma 4.5 yaşında hiperaktivite teşhisi kondu ve ilaca başlandı akabinde ilkokul 1.sınıf da dikkat eksikliği teşhisi eklenerek 2. ilaca başlandı ve okul değiştirmek durumunda da kaldık.DEHB,TİK BOZUKLUĞU,DAVRANIŞ BOZUKLUĞU teşhisleri ile son derece zor günler geçirmekte iken bir dostumun tavsiyesi ile aralık 2012 de sayın Meltem KIRMIZI ile tanıştık. kendisinden NEUROFEEDBACK terapisi almaya başladık.oğlum tahmini 12.seans itibariyle etkilenmeye başladı. 40 seansın bitiminde büyük dokunuşlar yaşadık,aradan geçen 6 aylık dönemde görenlerin tek tepkisi bu çocuğa ne olmuş oldu.bir türlü yazı yazamayan,matematikte sıkıntı yaşayan,sosyal fobi,arkadaşlık kuramama,oyun kuramama,kadın ve kızlara karşı öfke nefret yaşayan oğlum bu gün arkadaş sahibi,oyunlara katılıyor ve artık insanlarla iletişim kurabiliyor,ve artık yazı yazmanın üstesinden büyük ölçüde gelebilmiş durumda.tüm sabrı, güleryüzlülüğü ile bize tarifsiz destek sunan Meltem KIRMIZI ya kendisiyle tanışmamıza vesile olan dostuma sonsuz teşekkürlerimi ayrıca sunarım saygılarımla...
     29 Beğeni    
Yasar Mehmet Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68035
Sevgili Meltem Hanim ile oglumuzun sinif ici dikkat daginikligi problemi uzerine arkadasimizin tavsiyesi uzerine tanistik. 20 seans sonrasinda ciddi anlamda olusan gelisme sonrasinda seanslarin bitiminden itibaren ise problemin tamamen ortadan kalkmasi ve ders basarisinin yukselmesi ciddi bir basari ve Meltem Hanimin nokta atisi yapmis oldugu tedavidir. Cocugunda ve/veya kendisinde dikkat daginikligi olanlara tereddutsuz tavsiye ederim.
     21 Beğeni    
Sevda
9.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62795
Meltem hanımı Suadiye Cemal doğan bakım ve rehabilitasyon merkezinden tanıyorum.ehabilitasyon merkezinin kurucu müdürüydü.Çok özverili ve candan çalışan bir yöneticiyi.Kuruluşun asıl amacı orda kalan zihinsel engelli bireylere bakım yapmak olmasına rağmen meltem hanım bununla kalmayıp kuruluşa birçok alanda atölyeler açarak orda kalan zihinsel engelli bireylerin el becerisi kazanmalarına sebep olmuştur.bunun yanı sıra gecesini gündüzüne katıp orda kalan kızları kendi çocukları gibi benimseyip onlarla ilgilenmiştik.Yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum birgün kuruluşumuza kanserli zihinsel engelli bir bayan getirdiler çocukları bayana bakmayıp yanlız bırakmışlar bayan gırtlak kanseriydi ve normal yemek yiyemiyordu meltem hanım bu kadını kuruluşa alıp kendi elleriyle beslemiştir.Evinde özel çorbalar hazırlayıp getirmiştir böyle özveriyle çalışan bir insandır.Ayrıca kuruluşta kalan bir kızımızın annesi kızını her ziyaretine geldiğinde kuruluşta kalan birey olmamasına rağmen her gelişinde karnını doyurur duşunu aldırır üstündeki kıyafetleri eskiyse yenilerini giydirip gönderildi.Ben meltem hanımı bu yüzden sizlere tavsiye ederim bu zamanda işinde bu kadar özverili çalışan birilerini bulmak çok zor.Kendisine burdan bana kazandırdıkları için teşekkür eder başarılarının devamını dilerim
     32 Beğeni    
Zd
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62629
Ben İzmit'te bir ilkokulda çalışan 24 yıllık öğretmenim.Hem öğrencilerimde hem de çocuğumda DEHB ile ilgili sorunlar yaşadım. Çözüm için arayışlar içine girdim.Gerek Üniversite hastanesinde, gerekse özel merkezlerde şifa aradım. DEHB için ilaç kullanımın kaçınılmaz olduğu konusunda ikna olarak hem çocuğumda hem de öğrencilerimde bu yola baş vurdum.İlaçların yan etkilerini bile bile ''Denize düşen yılana sarılır'' misali içim el vermese de kullandım. Önceleri işe yarar gibi görünen bu ilaçlar çocuğumda iştahsızlık ve uyku bozukluklarını beraberinde getirdi.İlacın etkisi geçince eskisiden de hareketli oluyordu.Ayrıca takıntılar da başlayınca farklı arayışlar içine girdim.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle MELTEM hanımla tanıştım.Uyguladığı yöntem ile ilgili bilgi verdi.Orada tanıştığım kişilerin görüşlerin baş vurdum.Denemeye karar verdik. Çocuğumla iyi ilişkiler içinde oldu.Seanslara hafta sonları düzenli olarak devam ettik.Orada evimizdeymiş gibi rahattık.On beş seanstan itibaren olumlu değişiklikler başladı.Kırk seans sonunda çocuğum derslere daha ilgili, daha dengeli bir duruma geldi.Takıntıları azaldı. Kısacası MELTEM hanımın başarılı tedavisi sonucu ilaç kullandığım dönemdeki üzüntülerimizden ve yaşadığımız kısır döngülerden kurtulduk.Okullar açılıyor ve hiç endişe duymuyorum.Herkese tavsiye ediyorum. Biz yandık siz yanmayın. Neurofeedback ile tanışın. DOGAL İÇTEN SABIRLI İŞİNİ İYİ YAPAR MELTEM KIRMIZI
     29 Beğeni    
Filiz TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61038
Merhaba. Ben Kocaeli-Gebze bölgesinde çalışan bir sınıf öğretmeniyim. Sınıfımda 2 öğrencimde öğrenme ve davranışlarıyla ilgili sorunlar yaşıyorduk. rehber öğretmenimizle beraber çocuk psikiyatrisine yönlendirdik. Öğrencilerime hiperaktivite ve dikkateksikliği tanısı konuldu. İlaçla tedavileri başladı , tedaviden aileleri ve ben memnun kalmadık,yan etkilerini yaşadılar. Başka bir çözüm var mı?diye rehber öğretmenimizle araştırma yaptık, bulduğumuz bir yere velimizi yönlendirdik . fakat güzel bir tesadüf sonucu velim Meltem hanımla tanıştı. Çocukların Neurofeedback le seansları başladı .Uygulanan bu yöntem düzenli periyotlarla yapıldı.Uygulama sırasında Meltem hanımla telefon görüşmelerimiz oldu.Meltem hanım, bu işi çok büyük bir özveriyle yapıyor ,çocukları takip ediyor ve çok duyarlı.Öğrencilerimde büyük ilerleme ve gelişmeler gözlemledim, dikkatleri arttı , arkadaşları ve çevreyle ilişkileri düzeldi ,ders başarıları yükseldi. Öğrencilerimdeki bu gelişmeler beni mutlu etti. Tüm meslekdaşlarıma tavsiye ediyorum.
     31 Beğeni    
Yılmaz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Nisan.2013
TavsiyeNo: 60292
Ben 10 13 yıllık bir öğretmenim meltem hanıma çocuğum için gittmiştim. İlk etapta çok umutlu değildim ama bilime de karşı değildim. Fakat oğlum seansalara başladı. Ben çok sinirli biriydim. Bu durumdan meltem hanıma bahsettim seansara beni de almaya başladım. 20 seana aldım ve gerçekten faydasını gördüm. Eskiden sinirlendiğim zaman mideme kramp girerdi ama allaha şükür şu anda çok iyiyim. Ayrıca 20 sean biofeetback aldım. Eğer kocaeli de olsaydım seansalara mutlaka devam ederdim. Oğlum ise istediğimiz seviye de olmasada bizim beklentilerimiz biraz fazla olduğu için istediğimiz seviyede değil ama eskisinden daha iyi inşaallah daha iyi olcaktır. Meltem hanıma van'dan teşekkürler. Özellikle öğretmenler mutlaka seanslara katılmalı bence.
     27 Beğeni    
Özgül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Nisan.2013
TavsiyeNo: 60129
oğlum 15 yaşında 9.sınıf öğrencisi 1.dönem Dil Anlatım öğretmenimiz tarafından dikkat eksikliği olduğu ve bu konuda yardım almamız gerektiği tarafımıza bildirildiğinde öncelikle panikledim ama sonrasında toparlanarak bu konuda neler yapabilmemiz gerektiği konusunda araştırmalara başladık.Kısa süre sonunda arkadaşımın tavsiyesi ile Meltem Hanım ve neurofeetback ile tanıştık.Yapılan testlerde evet ciddi anlamda dikkat eksikliğine rastladık ve 40 seanslık tedavi sürecimiz başlamış oldu.Aynı zamanda bu süreç neurofeetback ile çeşitli kaynaklardan bilgi toplamama vesile oldu.Dikkat eksikliği yanısıra stres,kaygı bozuklukları ve daha birçok konuda bireylere yardım eden bir tedavi biçimi olduğunu öğrendim.20.seanstan sonra gözlerinin feri uzaklarda,derinlerde kaybolan oğlumun yeniden gözlerindeki ışıltıyı farkettiğimde doğru yolda olduğumuzu,üstelik bu yolculuğu ilaç kullanmadan tamamladığımız için mutlu olduğumu belirtmek isterim.Çocukları seven,işini ciddiye alan,bireyleri rahatlatan,mesleğini çok seven sayın Meltem Kırmızı'ya teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.
     29 Beğeni    
Aykut
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2013
TavsiyeNo: 59080
5 yaşında bir oğlum var ismi Sinan yerinde durmayan , kendisini kaybettirmede uzman bir avuç ateş anlayacağınız. kreş zamanı gelene kadar bir endişemiz olmadı kreşlerden teker teker gönderilene kadar İlk önce hastaneye gittik hiperaktivite var dendi ve ilaçla düzeltilebileceği belirtildi küçük yaştaki bir çocuğa ilaç vermeyi de pek istemedik açıkçası yakın çevremizdeki arkadaşımızın tavsiyesi ile Meltem Hanımla tanışma fırsatını yakaladık yapılan test sonucunda çocuğumuzun hareketliliğinin yüksek ve dikkatinin az olduğunu belirlendi.. Seanslara başlama kararı aldık ama ilk seansta 5 dk aralarla 30 dk yı zar zor tamamladık biz umutsuzluğa kapılık o an açıkçası... Fakat Meltem hanım sabırla daha iyi olacak diyerek bizi rahatlattı sonunda seanslarımızı tamamladık .. tabiki 5 dk durmayan cocuğumuz artık 30 dk lık seansları dikkatli bir şekilde tamamladı. Tabiki bu sırada da kreş devam ediyordu 3 . kreşteki öğretmenleri Sinan daki değişimin farkına varmışlardı ve etkinliklere katılmayan çocuğumuz artık etkinliklere katılır duruma geldi. Halen hareketli olan çocuğumuz dikkatini vermedeki başarısı tatmin edilir seviyede işin güzel tarafıda bu zaten Büyük bir özveri gösteren ve işini severek yapan Meltem hanım kendi çocuğu gibi çocuğumuza sahiplendi ailemizin bir ferdi gibi bizi zor durumdan kurtardı ne kadar teşekkür etsek azdır. ...ilaçlı tedaviye başlamadan önce bir kez daha düşünün küçük yaştaki çocuklara yan etkisi çok fazla olan ilaçları vermek ne kadar doğru ...
     28 Beğeni    
Çiğdem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58409
Meltem hanımla tanışmam bir arkadaşın çocuğuna yaptığı tedaviyi ve gelişmeyi gördükten sonra oldu.7 yaşında hiperaktivite ve dikkat eksikliği olan yeğenimin okulda sınıfta durmaması ,derslere katılmayıp,öğretmeni dinlemeyip arkadaşlarınada zarar vermesi anasınıfı öğretmeni olan kardeşimi çaresiz bırakmıştı.Yaşadığı problemlerle bir kısır döngü içine giren kardeşim depresyona girmişti.Tam da bu noktada Meltem hanımla tanıştık.Psikiyatri kliniklerinden verilen ilaçları keserek neurofeedback uygulamasına gecildi.Yaklaşık 20.seanstan sonra öğretmen aileyi okula çağırınca büyük bir endişe ile okula gidildi. öğretmeni çocukta çok fazla olumlu gelişme olduğunu ve ne yaptığımızı merak ediyordu.Artık sınıfta oturuyor derslere katılıyor ve daha uyumlu davranıyor deyince yaşadığımız sevinçi anlatamayız.Meltem hanım aileden biri sanki.Son derece sıcak ,samimi ve bizimle sevinen ,bizimle üzülen ,işine aşık,özel bir insan.Onunla tanışmanın bizim için büyük bir şans olduğunu düşünüyoruz.Tedavimiz devam ediyor,dahada olumlu gelişmeler olacağına artık eminiz.Benzer problemleri olanlara yürekten tavsiye eder, herkese acil şifalar dilerim.
     25 Beğeni    
Lokman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53381
Meltem hanımı 1,5 sene ilaç kullandıktan sonra tanıdım keşke ilaç kullanmadan önce tanısaydım diyorum çünkü onu tanıdıktan sonra hayatımda çok şey değişti kaygılı ve depresyonlu olan ben şimdi kaygısız ve depresyonsuzum kendine güvenen işinde başarılı biri oldum. İlaç içmektende kurtulmuş oldum benim gibi rahatsızlıkları olan arkadaşlara öncelikli tavsiyem ilaçtan önce meltem hanıma bi uğramaları uğradıktan sonra zaten ilaçla aradaki farkı göreceksiniz. Sizdeki değişikliğe aileniz bile çok şaşıracak.
     24 Beğeni    
Yiğit GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 52920
Uzun zamandır panik hastası tedavisi gördüm. 1,5 yıl kadar da ilaç kullandım ama bir faydasını görmedim. Meltem Kırmızı ile Ocak 2012'de bir arkadışımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Yaklaşık 5 ay seanslarına katıldım. Şu anda panik atağımı yönlendirebiliyor, çok rahatlıkla üstesinden gelebiliyorum. Kendime güven konusunda da çok aşama kaydettim. Kendisi seans sırasında olsun, sonrasında olsun benimle çok ilgilendi. Bütün sorularıma içtenlikle cevap verdi. En beğendiğim yönü ise konusuna hakim ve çok bilgili bir kişi olmasıdır. Benim gibi paniksel durumu olanlar hiç vakit kaybetmeden Meltem Kırmızı'yı bulsunlar.
     24 Beğeni    
Berfin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 52907
Kızım Berfin yaklasık 3 yıldır Dehab eksikliği ilgili ilaç ile tedavi görüyordu.Fakat ilaçların etkisi geçtiği anda eski haline geri dönüyordu.Zaten ilaçlar kırmızı reçete ile satıldığı için herzaman için husursuzdum.Meltem hanımı inernetten tesadüfen gördüm.Kocaeli bölgesinde oturduğım içinde hemen randevu alıp gittim.Kızım 75 seans tedavi gördü.Şuı an çok ihyi durumda .Hareketleri azaldı dersleri çok daha iyi.Dikkatini toparlama süresi uzadı.Şuanki durumundan çok memnunuz ve ilaç kullanmadan düzelmeside ayrıca çok güzel.Mletem hanıma ve ekibini yardımlarından ve özverilerinden dolatı çok teşekkür ederim.İyiki varsınız
     26 Beğeni    
Fatih
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 52868
Öncelikle Meltem hnm teşekkürler, Kendisi ticari bir kaygı gütmeksizin işini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir insan.Kendisine depresyon ve anksiyete sorunum nedeniyle başvurdum.Şu ana kadar yapmış olduğumuz seanslar sonucunda çok büyük değişiklikler yaşadım ve bu sorunları yaşamış olduğum zamanlara göre kendimi çok daha iyi ve problemsiz hissediyorum.Neurofeedback kazanımlarından bir taneside beynin kendini sürekli geliştirmesi ve adapte etmesi.Ayrıca bunun yanında yapmış olduğumuz nefes seanslarıda kilo vermeme yardımcı oldu:) Bence meltem hnm izmit için büyük şans.Kendisine başarılar dilerim.
     33 Beğeni    
Sevgi KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mart.2012
TavsiyeNo: 49894
İki yıl önce oğlumda aşırı hiperaktivite vardı. Bir saniye bile yerinde durmuyor,sürekli etrafı karıştırıyordu.Yürümüyor sürekli koşuyordu.Sağa sola çarpıyor etraftaki eşyaları görmüyor gibiydi.Öğretmeni murat ın kesinlikle sınıfta kalacağını hatta zihinsel engelli olduğunu söyledi.Bir tanığıdığımızın önerisiyle meltem hanıma gittik.Bizi Kocaeli üniversitesi çocuk psikiyatrisine yönlendirdi.Murat a hiperaktivite ve karşı gelme davranışı teşisi konuldu.İlaç kullanmaya başladık murat ın hareketliliğinde bir azalma olmadı.Meltem hanım Murat ile 70 seansın üzerinde neurofeedback çalıştı.Murat 2 yıldır oldukça sakin ve derslerinde çok başarılı.Meltem hanıma özverili davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     26 Beğeni    
Doli
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mart.2012
TavsiyeNo: 49857
meltem hanımla tanışmamız benim oğlum için internette araştırmaların sonucu ortaya çıktı. Meltem hanımın ismini öğrendikten sonra çevremde kısa bir araştırma yaptım ve kendisi hakkında çok olumlu tepkiler aldım.Oğlumun dikkat eksikliği şikayetini haplar ile çözmek istemiyordum. Meltem hanım ile tanıştık. Başlarda neurofeedback yöntemi hakkında kendisinden bilgi aldık ve oğlumuz ile ilgili sıkıntılarımızı anlattık.Bu yöntemin bu kadar kısa sürede yanıt vermesi beni ve çevremizdeki insanları çok şaşırttı. Tabiki bu değişimde meltem hanım ve ekibinin katkısı çok büyük olmuştur. Uygulanan yöntem hem çocuğunuz ve sizin için sabır isteyen bir yöntem , düzenli periyotlarda uygulamanın yapılması gerekiyor.Biz bu süreci çok güzel atlattık çünkü meltem hanımın bürosunu oğlum çok seviyor. biz onları kendimizden biri olarak görüyoruz. Yaklaşımları ve ulaştıkları göz ile görünür başarıları için meltem hanıma çok teşşekkür ediyorum. Oğlum okuldan neredeyse her gün bir şikayet ile gelirken şimdi oğlumun başarısı için teşekkür geliyor.Bir öğretmen olarak tüm bu sıkıntıları çeken ailelere şiddetle tavsiye ediyorum.
     23 Beğeni    
Yiğit A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48784
oglumuz ahmet 12 yaşında ve 6 yıldır 54 cSite Editörleri Tarafından Kapatıldı ve rSite Editörleri Tarafından Kapatıldı kullanan hiper aktif bir çocuktu.3 ay önce internetten meltem hanımın ilaçsız neurofeedback la bu çocukları tedavi ettiğini okudum .bizde tedaviye başladık ilaçları tedavi sürecince yavaş yavaş bıraktık. ve biz 1 aydır hiç ilaç kullanmıyoruz .Bu duruma hala inanamıyoruz okulda arkadaşlarıyla ilişkileri dikkati arttığı için dersleri düzeldi en önemliside ilacın yan etkileri olan tikler ve agrasiflik sona erdi artık motor takmış gibi gereksiz konuşmalarıda yok 6 yıldır çocuğunda bizimde çektiğimiz sıkıntılar sona erdi.bu tedaviden sonra hastalığa geri dönüş olmadığıda söyleniyor. Meltem hanıma çocuklarla yaptığı gayretli ve ilgili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz .
     33 Beğeni    
Gülten
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45578
Kızıma DEHB tanısı konulduğunda bu hastalığı tanıdıkça endişelenmeye başladım.Psikiyatrist ilaç tedavisi önerdi.3 hafta kullandık,ama öğretmeni bir farklılık olmadığını söyledi.Bir tesadüf sonucu Meltem Hanım'la karşılaştık.Neurofeedbacke başladık. Şimdi daha sakin,olanların farkında bir kızım var.Sınav başarısı yükseldi.Test çözerken dikkat süresi uzadı.Davranışlarında ve konuşmalarında daha dikkatli.Arkadaşlarıyla ve çevresiyle ilişkileri ciddi biçimde düzeldi.Ve bütün bu gelişmeler ilaçsız gerçekleşti.Meltem Kırmızı'ya çok şey borçluyuz.DEHB li çocukları olan ailelere psikiyatristten önce Meltem Hanım'la görüşmelerini tavsiye ediyorum.
     27 Beğeni    
N.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2011
TavsiyeNo: 44957
kızımın aşırı derecede sınav heyecanı vardı. bizde üniversite sınavından başarılı olması için sene başında psikatriye başladık. verilen ilaçlar sonucunda kızımda tikler,daralmalar,sinirli olma,kapalı yerlerde duramaması aşırı uyku vs. durumlar gerçekleşti. o sene kızım sınava girmesi ile çıkması yarım saat . darılmış ve sınavı terk etmek zorunda kalmış . bir arkadaşımın tavsiyesi ile meltem hanıma neurofeedback'e başladık. yaptığı neurofeedback sayesinde ilk önce uykumuz dengelendi sonra yavaş yavaş tikler daralmalar yok olmaya başladı. tekrar kızımızı kazanıyorduk. şaşkına dönmüştük. meltem hanım sabırla yaklaştı. kesinlikle bu işin uzmanı. yapılan seanslaar sonucunda kızım sınavdan en son çıktı. biz panik olduk. dedik herhalde çıktı görmedik. meğer en son o çıkmış. o kapalı yerde duramayan kızım sınavın sonuna kadar durmayı başarmıştı. şuan istanbulda üniversitede okuyor. iyiki varsın meltem hanım teşekkürler. sıkıntılar yaşamamanız için doğru adres meltem kırmızı.
     23 Beğeni    
Hülya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2011
TavsiyeNo: 44525
kızımın panik atak rahatsızlığı okulda sınavlar zamanı birden ortaya çıktı derslere giremiyor, ders ortasında sınıftan çıktığı dahi oluyordu kapalı yerlerde duramıyordu. birisinin biryeri ağırsa kendisininde ağırırdı, kendine güveni yoktu,yerinde oturamıyordu, dikkatsizdi yalnız kalmaktan korkardı ayrıca mutsuz sürekli canı sıkılıp oflayan bir çocuktu,panik ataktan dolayı sürekli hastalanıyordu nefes alamıyordu psikoloğa götürerek konuşma terapisi aldırdım ama rahatlamadı, bir gün nurcan hanımla telefonda konuşurken bana Meltem hanımı tafsiye etti ve benim için Meltem hanımdan randevu aldı görüşmeye gittim Meltem hanım kızımla çok iyi ilgilendi. ilk günden bize herşeyden önce güven verdi. kızımın düzeleceğine inandırdı ve gerçektende kızım şuanda çok iyi sakın böyle durumlarda ilaç kullanmayın çünkü ilaç bu tür rahatsızlıklarda beyinin bir köşesine atarmış ve sıkıntılı sitresli zamanlarda tekrar ortaya çıkarmış Meltem hanım bu konuda işini çok iyi biliyor; lütven böyle bir durumla karşılaştığınızda sakın doktora gitmeyin Meltem hanıma gidin arkadaşım Nurcandanda Meltem hanımdanda Allah Razı olsun
     20 Beğeni    
Cemile S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2011
TavsiyeNo: 44377
Meltem Hanımla gönüllü çalıştığım engelli çocuklara hizmet veren KEREM Derneğinin kurumunda tanıştım. Orada psikolog olarak görev yapıyordu. Kendisi ile neurofeedback'i tanımış ve faydasına inanmıştık. 8-9 yıldır bu terapiyi zihinsel engelli kızım için düşünüyordum. Nihayet Meltem hanım neurofeedback uygulamaya başladı. ilk olarak kızım için geldim. Kızımın huzursuz,hırçın, sinirli davranışları sakinliğe, uykusuzluğu da düzenli uykuya dönüştü. Özel Eğitim öğretmeniyim. Neurofeedback'in kızım üzerindeki olumlu etkilerini görünce öğrencilerime de tavsiye ettim. Öğrencilerimde dikkat eksikliği, öğrendiklerini unutma ve derse yoğunlaşamama gibi davranışlar vardı. Düzenli seanslara devam eden öğrencilerimin başarı oranı arttı. Özel Eğitimden daha iyi sonuçlar almaya başladık. Artık o öğrencilerim ile daha rahat çalışıyorum. Meltem hanıma teşekkür ediyorum. Onu hiperaktivite ve dikkat eksikliği olan ve öğrenme güçlüğü olan çocuklara öneriyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     24 Beğeni    
Füsun KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Eylül.2011
TavsiyeNo: 43960
Merhabalar ; oğlum 12 yaşında olup dikkat eksikliği,azda olsa hiperaktivite var idi ,birçok psikiyatrist doktora götürdüğümüzde olayın ilaç tedavisi ile çözümleneceğini,tedavini bu şekilde olacağını söylediler.bir arkadaşımızın önerisiyle meltem hanımla görüşüp oğlum tedavisini yaptırdık.ilaçsız yapılan tedavi sayasinde oğlumda çok büyük değişiklik oldu yapılan tedaviyle oğlumda hiç bir yan etki olmadan dikkat eksikliğini çözdük.Meltem Hanımın ilgisi,alakası anlatılmaya değer.Teşekkürler Meltem Hanım
     29 Beğeni    
Senem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43825
Meltem Hanımla bir aile dostu tavsiyesiyle tanıştık.Kardeşim 4 yaşında ve konuşamıyordu.Uzmanlar duymadığı için konuşamıyor dediler ve kulağına cihaz takılacağını söylediler.Psikoloğa da gittik oda bize yaşıtlarından 1 yaş geri olduğunu söyledi.Gittiğimiz bir doktor, kardeşimin çok hareketli olduğunu ve nedenini sordu bizde bu hep böyle ayrıca konuşamıyor dedik.Oda hiperaktif olduğunu bir başka psikoloğa gitmemizi söyledi. Aile dostumuz da Meltem Hanımı önerdi bize ve randevu alıp gittik.Bedirhan'nın teta dalgasının 75 olduğunu hiperaktife bağlı dikkat eksikliği teşhisini koydu.Haftada 4 gün yarım saat terapi alıyor.Ve yaklaşık 23.seansta tetası 37'ye düştü.Ve şuan kardeşim konuşuyor derdini anlatabiliyor,eskisi gibi korkusuda kalmadı.Gerek Meltem Hanım gerekse yanındaki çalışanlar sıcak kanlılığıyla, güleryüzlülüğüyle insan canlısı kişiler.Meltem Hanım'a Sonsuz Teşekkürler..İyi ki varsınız,iyi ki sizi tanıdık.
     27 Beğeni    
İ.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43690
Oğlumda 3 yaşından beri düşük dikkat eksikliği, şiddetli hiperaktivite bozukluğu ve dürtüsellik vardı. Biz bu durumla çok mücadele ettik. gitmediğimiz psikiyatrist kalmadı. buna Site Editörleri Tarafından Kapatıldı üniversitesinin akademisyenleri de dahil. Doktorlar sizi dinler dinlemez bazı formları öğretmenlere doldurtuyorlar sonra hemen Site Editörleri Tarafından Kapatıldı yada Site Editörleri Tarafından Kapatıldı veriyorlar. biz orta okula kadar ilaç vermeden idare ettik fakat artık son sınıfta ve lise 1 de ilaç almak zorunda kaldı. İlaçları alınca önce biraz durgunlaştı fakat daha sonra eski hareketliliğine tekrar ulaştı. Sözün kısası pek faydasını göremedik. sonra bir dergide feedback hakkında yazılar okudum. Ama İstanbula gitmek hemde sık sık gitmek çok zor geldi. Hem de çok pahalıydı. Sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile Meltem Hanımla tanıştık.45 seans feedback ten sonra oğlum artık daha iyi ders dinliyor. Bizimle daha uyumlu. desrleri daha iyileşti. Daha olayların farkında bir duruma geldi. Bu sene 11 sınıfa gidecek derslerinin iyi olacağını tahmin ediyorum. Meltem hanım iyi psikologluğunun yanında aynı zamanda çok iyi bir dost. Meltem Hanımla ve feedback ile tanışmanızı tavsiye ediyorum. Bu tür rahatsızlıklarda ben genellikle ailelerin maddi ve manevi olarak sömürüldüklerini gördüm. Fakat Meltem Hanım çok farklı bir insan kendisinin önce yaptığı işin faydasını görmesi gerekiyor. Bu işi de çok uygun ücretle ve büyük bir özveri ile yapıyor.
     28 Beğeni    
Ülker
19.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43675
yıllardır mesleki ve insani olarak takip ettiğim meltem hanım mesleğini en iyi yapan,iyi iletişimle insanın yüreğine dostça akan,maddi değerler ötesinde insanı insan olarak seven biridir. bu inançla yola çıkınca başarı kendiliğinden gelmekte..bunları nerden biliyorum.cemal doğan rehabilitasyon merkezi müdürü iken personele kurs verdim.uzun zaman beraber olduk.oradaki engellilere olan tavırları ve: meltem annesi :olması çok anlamlıydı.insanı ağlatacak kadarda duyguluydu.o yüzden meltem hanımla beraber olmak onun bilgi yüklü yüreğinden ,mesleğinden yararlanmak muhteşem bir duygu ve insana güven veriyor.sağol ol,varol meltem hanım.onu tanıdığınızda onun ,insanın yarı parçası olmada geçen kısa süreyi şaşırarak göreceksiniz.tavsiyemi...şiddetleee..
     24 Beğeni    
Nilgün SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43591
Oğlum Noyan SeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'e hiperaktif tanısı konmuştu kocaeli üniversitesinde..Çocuk hastanesinde de Psikiyatr Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hanıma gidiyorduk.Oğlum Site Editörleri Tarafından Kapatıldı kullanıyordu...Okuldan arkadaşının annesi Yasemin Hn.'ın tavsiyesi ile MELTEM HANIM VE NEROFEEDBACK ile tanıştık..oğlum şuan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı kullanmıyor..Meltem hanımın insanlarla iletişimi çok çok iyi.Oğlum hala ziyaretine gitmeyi istiyor.Çok sıcakkanlı,sevecen,sabırlı,merhametlidir Meltem Hanım.Arkadaş canlısı,güleryüzlü ve konuşkandır.Çalışma arkadaşları ve ortamı oldukça nezih,sıcak bir ortam..İnsan kendini evindeymiş gibi hissediyor.
     22 Beğeni    
Öykü
12.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43539
Birkaç hafta kadar meltem hanımın yanında staj yaptım.Tanışıklığımız da burdan.Ben de psikoloji öğrencisi olduğumdan kendisinden iş öğrenmek için kısa süre de olsa aynı iş ortamını paylaştık kendisiyle.Son derece mütevazi,duyarlı,hoşgörülü ve takdir edilecek derecede sabırlı bir insan.İnsanlara yardımcı olmaktan da büyük keyif alıyor.Terapiye gelenlere sadece onun hastasıymış gibi bakmayıp onlarla yakın ilişkiler kurması onu daha da sıcak kılıyor.Onunla aynı iş ortamını solumak bana ilerdeki mesleğimi daha da sevdirdi.
     25 Beğeni    
Selma DEMİRHAN TULPAR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
7.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43445
Meltem hanımla işim gereği tanışıyorum Benim işimde çocuk gelişimi üzerine öğretmenim. Meltem hanım son derece güvenilir işinde son derece başarılı duyarlı çocukları seven araştırmacı çocukla ilgili ulaşabileceği noktaları objektif olarak söylerken ebeveynleride rahatlatan bir yapıya sahiptir . Her zaman güler yüzlü yardımsever istediğiniz zaman arayıp mesleki veya çocuğunuzla ilgili konularda soru sorabilirsiniz.Asla olumsuzluk yaşamazsınız inatçıdır mutlaka hedefine ulaşır .İnsanlarla diyaloğu iyidir .Bana branşımla ilgili birçok konuda yardımcı olmuştur öğrencilerim ve okulumda bulunan 5-6 yaş arasındaki çocuklarda otizm hiperaktivite dikkat eksikliği gibi konularda bilgi vermiş ve danışmanlık yapmıştır. Kendisinine yardımseverliği ve bana yaptığı bilgilendirmelerden dolayı çook teşekkür ediyorum.Çocuğunuz ve kendinizle ilgili birçok konuda Meltem hanıma danışabilsiniz kesinlikle tavsiye ediyorum
     31 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43436
Kızım şu an 12 yaşında .Meltem hanımla 10 yaşındayken tanıştık.Kızımda hiperektivite ,anksiyete ve dikkat eksikliği sorunları vardı. İlk başladığımızda teta dalgaları çok yüksekti.20 seans Neurofeedback'ten sonra konuşmasında , hareketlerinde,derslerdeki başarısında müthiş değişiklikler oldu.Tabiki 20 seans Neurofeedback yeterli olmuyor 70 seansı tamamladık ve çok memnunum.Kesinlikle Neurofeedback'i tavsiye ediyor ve Meltem hanıma çok teşekkür ediyorum.
     39 Beğeni    
Selen USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43417
Meltem Hanımla, Hiperaktivite,dikkat eksikliği ve davranış bozukluğu olan 9 yaşındaki kızıma Neurofeedback uygulamasında tanıştım. Kızım derslerinde başarısız, arkadaşlarıyla kavga eden,evde sürekli ağlayan,mutsuz bir çocuktu.2 yıl ilaç kullandı ama değişen hiç bir şey olmadı.Bir arkadaşın vasıtasıyla Meltem Hanımla tanıştım.Kızıma toplam 67 seans Neurofeedback uyguladı.Şu anda hiç ilaç kullanmıyor. Bu sene derslerinde çok başarılıydı ve davranışları tamamen düzeldi. Ben Neurofeedback'i kesinlikle tavsiye ediyorum ve Meltem Hanımın bu işi çok iyi yaptığını biliyorum... Selen
     55 Beğeni    

04:30
Top