2007'den Bugüne 92,576 Tavsiye, 28,262 Uzman ve 20,023 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Meltem KIRMIZI
Psikolog - Kocaeli

Meltem KIRMIZI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi101 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

101

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Meltem KIRMIZI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

175
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Meltem KIRMIZI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meltem KIRMIZI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Meltem KIRMIZI'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
İzmir Neuro Brain Academy
Kültür Mah. 1392 Sok. No:3/1 Alsancak konak
İzmir
(İzmir Alsancak)
Adres 2:
Kocaeli Neuro Brain Academy
Ömerağa Mah. Fethiye Cad. No:56/4 ızmit
Kocaeli
(İzmit)
Telefon 1 :
(Meltem Kırmızı)
Telefon 2 :
(Kocaelı)
Telefon 3 :
(İzmir)
Kişisel whatsapp hesabıKişisel aim hesabı Kişisel facebook hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1969 (55 yaşında)
Doğum Yeri : Şirvan
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü (1991 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Meltem KIRMIZI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Neurofeedback
Mora terapi
Andulasyon
Psikoteknik
TİLLS testi
Wisc-R testi
EMDR
Kiralık NEUROFEEDBACK cihazı ve eğitimi
Kiralık andulasyon yatağı
Satılık cihaz ve eğitimi

Meltem KIRMIZI Özgeçmis CV Psk.Meltem KIRMIZI'nın Özgeçmişi
1991 yılında ODTÜ psikoloji bölümünü bitirdi. Sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (SHÇEK Genel Müdürlüğünde) çalıştıktan sonra psikoteknik, andulasyon, mora terapi ve neurofeedback alanlarında çalışmalar yürütmeye başlamıştır. Halen bu alanlarda bilimsel çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Meltem KIRMIZI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Beyzanur Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124334
Meltem hanımla yaklaşık 9 aydır tedavi gördüm yaygın anksiyete bozukluğu şikayetim vardı. Bu hastalıkla 4 yıldır mücadelesi ediyodum . Meltem hanım ve Özge hanım sayesinde 9 ay gibi bir sürede tamamen özgür kaygısız bi hayata tekrardan devam edebiliyorum. Güler yüzleriyle karşıladılar her zaman ve rahat etmemim için emek verdiler. Kendi erkek kardeşimin de sigara bırakma seansını gerçekleştirdik ayrıca bu konuda da çok teşekkür etmeliyim artık kullanmıyor. Ailecek çok teşekkür borçluyuz.
     15 Beğeni    
Ebru Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ağustos.2022
TavsiyeNo: 124165
Merhaba, Meltem Hanım ile bundan 6-7 sene önce internet üzerinden nero fedback üzerine araştırma yaparken tanıştım. Dikkat eksikliği ve sigara bırakma ile ilgili seanslar aldım. Çevremdeki herkes bana ne yaptığımı bende büyük bir değişiklik olduğunu belirttiler. 60 seans dikkat eksikliği için 2 seans sigarayı bırakmak için aldım. sigarayı hayatımdan çıkardım. Dikkat eksikliğimi yendim. Hatta o zaman sınava hazırlanıyordum. 55 sayfayı yarım saatte okuyup anında hepsini anlamıştım. Girdiğim sınavda derece yapmıştım. Gerçekten işini hakkı ile yapan güzel bir insan. Tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    
Askıcı Ds
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123946
Öğretmeni kızımızın dikkatinin çabuk dağıldığını, odaklanmada sorun yaşadığını belirtince internetten yaptığımız araştırmalar sonucunda Neurofeedback yönteminin bu sorunlarımıza ilaçsız tedavi seçeneğini sunduğunu öğrendik. Araştırmalarımız bizi Meltem Hanım'a ulaştırdı. Meltem Hanımın ODTÜ'lü oluşu ve ilk telefon görüşmemizdeki yaklaşımı sonrası hemen görüşmeye gittik. İyi ki öyle yapmışız hayatın bize kazandırdığı bir dost ve hayatta hala insanların iyiliğine öncelik veren bir psikolog tanıma fırsatımız oldu. Düzenli takip ettiğimiz seanslarımız sonrası tedavimizi olumlu sonuçlandırdık. Sonrasında İstanbul'daki şubesini kapattı maalesef. Pandemi sonrası kızımın durumu gayet iyi olmasına rağmen yeni okul dönemi destek olması için kendisini Kocaeli'ndeki yerinde ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz sırasında 45 yıldır sigara kullanan ben Meltem Hanımın tavsiyesiyle Biorezonans ile sigara bırakma terapisi sayesinde sigarayı bıraktım. İnanamıyorum ama yaklaşık 1 yıl oldu. Ailem ve kendim adına hayatımıza kattıkları için müteşekkiriz. Güzel ruhu ve insani değerleriyle samimiyetini sonuna kadar hissedeceğinize gönülden inanıyor ve gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Yaklaşımı ve dostluğu için sonsuz teşekkürler.
     9 Beğeni    
Semra ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123762
Selamlar, tüm ailelere faydalı olması,sizin de sıkıntılarınızın mucize gibi bitmesine katkıda bulunmak için yazıyorum deneyimlerimizi.Ben Meltem hanım ile tanıştığımda oğlum 7 yaşındaydı ve 4 yıldır hiperaktivite ve davranış bozukluğu tanısı ile tedavi görüyordu,medikinet ve muadillerini kullanıyorduk,inanılmaz zor günlerdi, öğretmeni ilaç kullanmadan okula kabul etmiyordu,bana ders yaptırmıyor ,sınıfın düzenini bozuyor diyordu,ilaç içtiğinde ise durgun,mutsuz,yemek yemeyen donuk bir çocuktu,ama okulda seszice duruyordu!içmediğinde ise zaptedilmez,sinirli,yerinde durmayan ,sınıfta oturamayan bambaşka bir çocuktu ilaçlar gitgide daha agresif yapmıştı çocuğumu,biz pandeminin başında tedaviye başladık,son bir umut olrak,bu arada gittiğimiz ünüversitedeki doktora Nörofeedback tedavisini önerip önermediklerini sordum o da bu yöntemlerin uydurma! Yapanların da şarlatan olduğunu söyledi. sakın ilacı kesmeyin , başka tedavi yöntemi kesinlikle yok dedi.ve biz sürekli iacın dozu arttığı için ve çocuğumun gözümün önünde benim elimle bağımlı olduğunu gördüğümüz için umutsuzca yinede başladık ve Meltem hanımında önerisi ile hemen ilacı bıraktık ve seanslara başladık süreç çok zor geçti, ilacı ilk bıraktığımız iki ay okulda sorunlar yaşadık,Meltem hanım ve ekibi çok zorlandı,ilacı bıraktığımız için komut almıyor,oturmuyor ve odaklanamıyordu, Aydın dan İzmire derslere girmeden haftada 5 gün gittik! 40 seansa yaklaştık ama hiçbir ilerleme olmadı çocuğum küçük bir değişme bile olmuyordu ,bizde artık kandırıldığımızı düşünmeye başladık,Meltem hanıma hiç bir gelişme yok ne olacak dediğimizde o herzamanki soğukkanlı kendinden emin tavrıyla birden herşeyin düzeleceğini şu an beyni depoluyor dediğini hatırlıyorum. Sonrasında bir ay cihazı kiraladık ama evde daha az verim aldığımızı düşünerek tekrar kuruma giderek seanslara devam ettik. Bu arada orada üçlü bir tedavi uygulanıyordu. Ve bizim alt ıslatma problemimizde vardı ve ilk olarak aniden o bitti ve ortalama 60 seans sonrasında bir günde çocuğum olgu,sakin ama neşeli davranmaya başladı,sanki sihirli bir değnek değmiş gibi ansızın değişti inanamadık ve Meltem hanım seansları hemen iki hafta da bire düşürelim dedi! Sonra bir sefer daha gittik ve artık gelmenize gerek yok dedi! Ve oğlum iki yıldır çok şükür muhteşem,neşeli başarılı ,takdir alıyor,çok sosyal ama uyumlu ! Öğretmeni siz ne yaptınız bu çocuğa,böyle bir değişim öğretmenlik hayatımda hiç görmedim diyor. Kısacası Çocuklarınıza, içinde metilfenidat içeren o uyuşturucuları vermeyin,biraz sabır ve üç dört ay düzenli seanslarla sizde çocuğunuzu iyileştirebilirsiniz. Biz Hiperaktivite ve davranış bozukluğunu tamamen yendik,darısı sizin başınıza.
     19 Beğeni    
Özge ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123719
Oğlum 3. Sınıf ilkokulu öğrencisi Ablam oğlunu Meltem hanıma götürmeye başladı ve sistemi anlamlı bulduğunu söyledi. Bende bunun üstüne değerlendirme için oğlumu götürdüm. Dikkat dağınıklığı ya da problem denebilecek bir durumumuz yok ama sistem çok mantıklı geldiği icin başlama kararı aldık. 1 ayda bile ders dikkat konusunda çok iyi sonuçlar aldık teşekkür ediyorum Meltem hanım ve ekibine. Benim tavsiyem bu sistemi sadece bir problem çözümü için kimse algılamasın her çocuk icin performans artışı, gerçek potansiyelin ortaya çıkışı için bir destek olarak görülmesidir.
     13 Beğeni    
Handan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123707
Meltem hanım aynı zamanda Eylem hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. İnanılmaz ilgili ve ihtiyaçlarınız yönünde sizi motive etmeleri bir yana bunu destekleyen çeşitli cihazlarla herşeyden önce kendinize olan inancınız ve öz güveniniz artıyor. Ben dikkat dağınıklığım, disleksi başta olmak üzere ağrı çalışmaları içinde seans aldım. Bir buçuk ay sonra kendimdeki öz güven ve farklılığı anlatamam. Seanslar sürdükçe etkisi artıyor. Sizlerle tanıştığım için bana yardımcı olduğunuz için minnettarım. Tekrar ve tekrar teşekkür ederim. Seans almak isterseniz hiç düşünmeyin ve sabırla bir buçuk ayın geçmesini bekleyin çünkü bu süreçten sonra seanslara keyifle gideceksiniz.
     13 Beğeni    
Ayşegül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123645
Ben Ayşegül kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı. Oğlum Rıza Site Editörleri Tarafından Kapatıldı in annesi. Rıza Site Editörleri Tarafından Kapatıldı bebeken cok ağlayan hiç uyumayan bir bebekti. Ben anne olarak ve saglık çalışanı olarak bişeyinin oldugunu fark ettim ama doktoru goturdugumde bu teşhislerin konulması için 5 yaşını beklemesi gerektiğini soylemişti.. Sonra yine goturdum tabi taki 1 sınıfa başlayınca ogretmenide fark etmesiyle eşimle karar verdik devlet hastaneye götürdüm. Oğlum a hiperaktıvıte ve dikkat dagınıklıgı ve de dürtüsellik teşhisi konuldu... Gunluk 2 hap artı kırmızı reçeteli ilaç onuda ders sırasında ver demiş ti cocugu mallaş mış ve kendisi de yalvarıyor anne lütfen o ilaçlar verme beni engelliyor diyor ve ben cok üzülüyordum. Kırmızıyı kestim Gunluk verdıgı ılaçı 1 sene düzenli oğluma verdım oglumun sesızleştiriyordu. Doktor ılaçı omür boyu kullanacağını soylemişti. . Bende tamam verırım ama bu cocukhep cocuk olarak mı kalıcak sanki... Ben cocugum yetişkin oldugunda ilaç içirmek için peşindemi dolaşacagım yada ben olucak mıyım hep hayatında. Ne kadar ilaç içerebilirimki. Zaten bıkmıştı içmekten. Bende artık tek kelimeyle bittiktimm. Benim ıyı olmam gerekıyordu ki oğluma daha faydalı olayım. Kalktım darıca farabıden kendime psikiyatristten randevu aldım doktoru gittim. Doktor ilaç vermeye cok meraklıydı ben de içmeye... Başka cözümü yok muş gibi aldım ilaçlarımı içti. Doktor ilaçlarımı içip kontrole cagırmıştı beni ilaçın dozu için... Bende o gun watsap durumu yapmıştım hastanede oldugu mu oldugumu. Sevgili canım ablam sevda Site Editörleri Tarafından Kapatıldı durumuma cevap yazmış bize beklerim demişti. Bende tektim Rıza olsa zaten gitmek imkansiz... Gittim sohbet sohbet derken konumuz ayaza geldi sıkıntılarımı anlattım yuzden doktora geldıgımı soyledım. Oda oğlunu goturmuş. 40 seans pandemıden once götürmüş cok memnun kalmış Allah razı olsun tavsiyede bulunduğu için... EVeden cıkarcıkmaz aradım randevu aldım ve gıtim. Özge hanım vardı önce neurofeecbeek yaptı degerlerı ne baktı. Kararlaştırdık meltem hanım unda olacagı bir gune randevu verdi. Dilovasında hafta 3 defa gidiyordum. 70 Sean s gittim cok sükür oğlum düzeldi. Allah razi olsun meltem hanımdan da özge hanım dan da.. Ya okadar soyleyecegım şey varki sıgmazz.... Ama cok düzenli gitti verdi gıda takcıyelerını düzenli verdım... Dediklerini birer birer uyguladım. Meltem Hanım ve özge hanim çok teşekkür ederim 🤲 iyiki varsınız.... Meltem hanım bana da iki tane vitamin önermişti. İçtim kendime geldim... (sızı cok sevıyorum
     21 Beğeni    
S.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122409
Merhabalar, Oğlumda 5 yaşından itibaren yavaş yavaş gelişen bir tik hastalığı başladı. İlk başlarda çok dikkat çekmiyordu fakat 9 yaşına geldiğinde daha belirgin olmaya başladı. Önce hareket tikler, başını aniden ve anlamsızca sallamalar, sonra sesli tikler eklendi. Sık sık burun çekme ve boğaz temizleme ve en sonunda diliyle şapırdatma sesi eklendi. Çocuk psikiyatrisine gittik ve Tourette Sendromundan bahsetti. İki farklı ilaç verdi ve yaklaşık 9 ay kullandıktan sonra bunun bir çözüm olmadığını ve benim başka çözüm yolları aramam gerektiğini anladım. Oğlumun tiklerin azalmasını beklerken, hiç bir faydası olmadığı gibi, ilaçların yan etkisiyle uğraşır oldum. Gece alt ıslatmalar başladı, hızlı kilo almaya başladı ve gece uykusu yetmiyormuş gibi, gündüzleri de sürekli uyumaya başladı. Internetten araştırmaya başladım.İlaç kullanmadan nasıl bu hastalıkla mücadele edebilirm diye. Meltem Kırmızı hanım ve Neurofeedback ile karşılaştım. Neurofeedbacki araştırmaya başladım. Kabul etmeliyim hiç inandırıcı gelmemişti. Fakat denemeliydim, çünkü ilacın yan etkileriyle oğlum asla yaşantısına devam edemezdi. Seanslara başladık. Haftanın 3 günü. Meltem hanım kliniğinde öyle güzel bir tamamlayıcı tedavi uyguluyor ki, inanın kesiklikle ve şiddetle tavsiye ederim. Neurofeedback sonrası , rahatlama için Andulasyona geçiyordu oğlum. Her seansımızda bu iki tedaviyi alıyordu ve haftanın bir günü ise Biorezonans yapıyordu. Bunun faydasını da çok gördüm. Tikler sebebiyle çok sinirlik de vardı. Bu üçlü tedavi bizim; Şükür ki Meltem Hanım'la yolumuz kesişti ve biz sağlığımıza kavuştuk dedirtti. Ayrıca belirtmeliyim ki, sabırla seanslara devam ettik, pes etmedik ve hiç bir şekilde aksatmadık. Oğlum şuan çok çok iyi. 75 seans sonrası sağlığımıza kavuştuk. Hiç bir şekilde ilaç kullanmıyoruz. Sevgiler…
     19 Beğeni    
Özgür ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115860
Oğlumuzu İzmit te çocuk psikiyatrisi bölümüne götürdüğümüzde ilaç verdiler biz kullanmak istemedik çünkü yan etkileri çok fazlaydı daha sonra Yalova da özel olarak çocuk psikoloğuna götürdük orada bir iki seans sonra ilaç tavsiye edildi ilaca başladık aynı zamanda internettede araştırma yaparken Meltem Hanımın ismine ulaştık kendisi 40 yıllık tanıdık gibi ilgili mütevazi işinin uzmanı hemen ilacı bıraktırdı 40 seans aldık 20 seanstan sonra değişimleri gördük 2 sene oldu tedaviyi göreli ve faydası aynen devam ediyor çok teşekkür ediyoruz iyiki varsınız.
     38 Beğeni    
Selimhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115728
Merhaba, Psikolog Meltem hanım neurofeedback ve Biorezonans tedavileriyle birçok hastalığı iyileştiriyor. Son derece ilgili ve mütevazi birisi. 10 yıldır çektiğim ve bana sürekli çok şiddetli ağrı yaşatan Fibromiyarji rahatsızlığımdan kendisi sayesinde kurtuldum. Öncesinde modern ve alternatif tıp olmak üzere çok doktora gitmiş ama fayda görmemiştim. Bir sürü iğne ve ilaç tedavisi görüyordum ancak kendisi 5 seans Biorezonans tedavisi yaparak bu illetten kurtulmamı sağladı hakkını ödeyemem. Benzer sorunlar yaşayanlara kendisini mutlaka tavsiye ederim Selimhan
     32 Beğeni    
F.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115512
Merhaba oğlum 8. sınıftaydı ve bu yıl LGS sınavına girecekti. Okulda başarılı bir çocuktur. Ancak katıldığı deneme sınavlarında heyecanlanıyor strese giriyor bu yüzden de süreyi yetiştiremiyordu. Bu durum beni de kaygılandırmaya başlamıştı. Başarılı olan çocuğum istediği ve hedeflediği okula giremeyecek miydi? Tavsiye üzerine Meltem Hanımın İzmir'de bulunan ofisine gittik. Seanslara başladık. Neurofeedback ve Andülasyon seansları uygulandı. Oğlum ilk başlarda isteksizdi, faydası olmayacağını düşünüyordu. Ancak bir süre devam ettikten sonra yaşadığı sorunun hafiflemeye başladığını ve girdiği deneme sınavlarında süre sıkıntısının azaldığını yaşayarak gördü. Seanslara istekli devam ediyordu. Bu durum beni de mutlu etti. Çünkü benim endişem çocuğumun bilgisini kullanamadığı için gireceği sınavda başarısız olmasıydı. 20. seansa kadar geldik. Malesef pandemi nedeniyle okullar kapandı ve nerdeyse bütün sosyal hayat durdu. Oğlum da diğer bütün öğrenciler gibi internet üzerinden derslerine devam etti. Sınav günü geldi çattı. Okulun yakınında oğlumun sınavdan çıkışını bekledik diğer anne babalar gibi. Sınavdan çıkan çocukların bazılarının yetiştiremedik diye gözyaşı döküyordu. Oğlumun gülümseyerek geldiğini gördüm. Sınavıda bütün soruları yetiştirebildiği için kendisi de biz de mutluyduk. Seanslar yarım kalmasına rağmen oğlum çok faydasını gördü. Tavsiye ediyorum. Teşekkürler Meltem Hanım.
     28 Beğeni    
Alparslan
8.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115474
Merhabalar, Çocuğumda dikkat eksikliği,hiberaktiflik vardı .Ders yaparken dikkat süresi çok az 2 ile 3 dk ders yapıyorduk.İnternetten araştırma yaptım neurofeedback ilaçsız bir tedavi olduğunu öğrendim.Neurofeedback senası yapan yerleri internetten araştırdım.Meltem hanıma seansa giden kişilerin yorumlarını okudum.Herkes olumlu yorum yapdığından dolayı sensa gitmeye karar verdim.İlk seansı yaptık.Cocuğumun dikkatinin az olduğunu haftada 3 defa senansa gelmek grektiğini ve ilaçsız bunu düzelteceğini söyledi.Zaten ilk görüşmemizde meltem hanımın samimi herşeye maddi nazarla bakmayan iyiliği ön planda tutan birisini olduğunu anladım.30 sensdan sonra faydasını görmeğe başladık.Her 10 sensda bir meltem hn ile sonuçları yorumluğuyorduk.Bir kaç ay devam ettikten sonra meltem hn istanbulda pandemi dolasıyla ofisi kapatınca cihazı kiraladım.Yaklaşık 70 seans ofise senssa gittik.Çocuğumda cok değişiklikler oldu.
     29 Beğeni    
Büşra
2.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115389
Meltem hoca ile işim dolayısı ile tanıştım. Kendisinden eğitimler aldım, onu ve yaptığı işi yakından tanıma fırsatım oldu. İşini gönlü ile hakkı ile yapan, bütün danışanları ile bire bir ilgilenen bir psikolog. Neurofeedback seansına gelen çocuklar ile büyük bir emek ve sabır ile ilgilenir, bir çocukta ufacık bir gelişim gördüğünde anne babası kadar sevinir. Kesinlikle işini ticari kaygılar gütmeden sadece danışanlarının menfaati endeksli yapan bir iş kadını. iş disiplini ve insanlığı ile gönlümde taht kurmuş bir hocadır kendisi :) Meltem Hoca'nın yanında eğitim alırken çocuklarının değişiminden ya da kendi değişimlerinden gözleri dolarak bahseden kişilerle tanıştım. Buraya yapılan yorumları çok değerli buluyorum, masum bir çok anne-babanın çocuklarının yaşadığı problemlere çare bulmak umuduyla uğradıkları yer burası :) Umuyorum ne kadar kıymetli ve başarılı bir psikolog olduğunu aktarabilmişimdir. Neurofeedback klasik bütün yöntemlerin dışında bir metod , meltem hocanın bu hizmeti veriyor olması da ihityaç duyan herkes için çok çok şanslı bir durum. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisine saygılarımı , sevgilerimi iletiyorum :)
     23 Beğeni    
R.F
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115368
İnternette ve çevremdeki araştırmalar sonucunda Meltem Hanımı tanıma fırsatım oldu. Başlarda kendi kişiliğim sebebiyle oldukça kuşkulu yaklaşmama rağmen Meltem Hanım bizi önümüzdeki girecek olduğumuz süreç için oldukça motive etti. Sorunumuz küçük kardeşimin çeşitli sorunlarının olmasıydı. Okuldaki öğretmenleri dikkat eksikliği olduğunu söylediler. Aynı zamanda çok bilgisayar oynuyor ve bizimle iletişimi de oldukça kopuktu. Meltem Hoca ile seanslara başladık. Sadece seans süresi boyunca değil, seans sonrası da küçük kardeşime nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler verdi. Bu bilgiler ve seanslar bir süre sonra yanıt vermeye başladı. Küçük kardeşim bizimle daha çok konuşur oldu ve derslere daha fazla katılım göstermeye başladı. Sanki boşlukta kaybolacak gibi olan küçük kardeşim şimdilerde tekrar neşe dolu ve hayatın içinde. Bir dilek hakkım olsaydı; herkesin doğru uzmanla karşılaşması şeklinde olurdu. Meltem Hanıma çok şey borçluyuz, ailecek ne kadar teşekkür etsek az. Her zaman kendisinin yanındayız ve destekçisiyiz. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     30 Beğeni    
D.Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115082
Mart ayında Meltem hanım hakkında uzunca ve içimden geçen bir eleştiri yazısı yazmıştım. çünkü o an bize hissettirilen oydu ve büyük bir kırgınlık vardı içimde.nisan ayında Meltem hanım beni aradı.olayın benim düşündüğüm gibi olmadığını oğlumn astımı olduğu için gelmediğimizi düşündüklerini söylediler.bende onlara öyle bile olsa aylarca devam etmeyen birini sadece öyle sanmıştık demekle geçiştirilebilecek birşey olmadığını söyledim.meltem hanım asla benim düşündüğüm gibi olmadığına beni ikna etmek için gerçekten çabaladı ve sonuna kadar yanımızda olacağını hissettirdi bize.o görüşmeden sonra da belli aralıklarla sürekli bizdeki durumun nasıl ilerlediğini arayıp sordu.pandemi süreci geçtikten sonra ücret almadan bizi sonuç alana kadar tedavi edeceğini söyledi.benim için en önemlisi de birden fazla merkezde görev alırken danışanlarıyla yakından ilgilenemediğinin farkına varması ve bunu itiraf etmesi oldu.çünkü bu gerçek bir samimiyetti.
     19 Beğeni    
S.Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2020
TavsiyeNo: 113946
5 yaşındaki oğluma, üstün zeka , dürtüsellik ve dikkat eksikliği tanısı koyulduktan hemen sonra gittiğimiz psikiyatri uzmanı, ki doçent olur, hemen ilaç başlayalım dedi. Akabinde götürdüğümüz pedagog hemen ilaç başlayın, biz burda terapilerle ilacı azaltıp yavaş yavaş keseriz dedi. Çocuğumuzun ilaç kullanmasına karşı olduğumuz için , bu işi ilaçsız nasıl çözebiliriz diye araştırmaya başladık ve Meltem Hanım' a ulaştık. İlk görüşmemizde bize "5 yaşında bir çocuğun, bütün hayatı boyunca kullanacağı iç organların ilaçların yan etkileri ile tahrip edilmesi ne kadar acı" dedi , 40 seanslık neurofeedback uygulamasıyla sorunlarının tamamen çözüleceğini garanti etti. Seanslar için haftada 3 gün Yalova'dan İzmit'e gitmemiz gerekti. Düzenli olarak devam ettik. İnişler çıkışlar olabileceğini belirtmişti Meltem Hanım, bunları yaşadık. Tüm süreç boyunca her telefonumuza cevap vererek, kendi arayarak, ailemizden biri gibi destek oldu. Oglumuzun aylarca süren tuvalet tutma problemi için araştırma yaparak bizi doğru yerlere yönlendirdi. Sosyal yönden çok zayıf olan, diğer çocuklarla iletişim kurmak istenmeyen oğlumuz şimdi yeniden okula başladı. Arkadaşlar edindi, yeni çocuklarla tanışmaya hevesli. Piyano dersleri alıyor, muazzam bir dikkat seviyesine sahip olduğunu söylüyor öğretmeni. Meltem Hanım seanslarin etkilerinin zamanla daha da oturacağını ve 1. Sınıfa sorunsuz başlayacağını söylemişti. Kendisine yürekten inanıyorum ve teşekkür ediyorum. Evet bu pek bilinmeyen bir tedavi, evet rehberlik servisleri sizi yonlendirmiyor, evet pedagoglar elimizde bununla ilgili bilimsel veri yok diyorlar ama bütün bu insanlar bir zamanlar dünyanın düz olduğuna da inanıyorlardı. Çocuklarınıza ilaç vermeden önce kesinlikle Meltem Hanım' la görüşmenizi tavsiye ediyorum.
     35 Beğeni    
H.Ş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112656
Oğlumun takıntılar ve korkuları azaldı konuşurken kullandığı kelime sayısı soru sorma kapasitesi arttı ve hayal gucu gelişti seanslarımıza eksiksiz olarak gittik bizim ilgilenmeleri ve çocuğum olan davranışlar çok iyi ve güzeldi hiçbir kötü yanı olmadı ve yapılan çalışma faydalı olmadı diyemiğcem çünkü gerçekten bütün yapılan işlemlerin etkisini gördük konuşurken bazı kelimeleri söyleyemiyordu şuan gayet lyl bir şekilde konuşuyoruz yeni kelimeler türetiyoruz inşallah daha da ilerliğcez gerçekten çok verimli bi çalışma oldu buna vesile olan herkesden allah razı olsun çok teşekkür ediyorum 👏
     25 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111856
merhaba herkeze benım hiperaktif bir oğlum var hiç dinlemıyor göz temasında kurmuyor en büyük sıkntı dikkat eksikliği bize okul zamanında çok ciddi sıkıntı yaşatı ve bu yüzden iki okul değiştirmek zorunda kaldık korkusu yoktu hiç sonra bende interneten araştırdım ve Meltem hn yapılan yorumları okudum ve etkilendim daha sonra kendisiyle irtibata geçtim ve ailece çok menun kaldım artık oğlum okula gidiyor 1 sınıf dinlıyor yazıyor derslere katılıyor dıkkatını topluyor kuralara uyuyor göz teması kuruyor farkandılak hissi oluşutu şuan sonuçtan çok menunuz herkeze tavsiye edrim hiç düşünmeden başlayın menun kalıcaksınız teşekürller
     37 Beğeni    
Arzu T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110355
Oğlumun ilkokula başlamasıyla birlikte zaten varolan problemler had safhaya ulaştı.Okula gitmek istememesi, ders saatinde sırasında oturmaması, koridorlarda gezmesi, çığlıklar atması, arkadaşlarına kalem batırmaya çalışması, öfke nöbetlerine, sinir krizlerine girmesi, öğretmenine saygısızlık yapması, hatta bağırıp vurmaya kalkması, okuldan her gün gelen şikayetler hayatı hem kendisi hem de bizim için dayanılmaz hale getiriyordu. Dikkat eksikliği nedeniyle evde ödevlerini yaptırmakta çok zorlanıyorduk. Sosyal hayatta da kalabalık ortamlarda, özellikle otobüste, düğünde, misafirlikte sorunlar yaşıyorduk. RAM'ın yönlendirmesiyle gittiğimiz devlet hastanesinde "Atipik otizm" teşhisi konuldu. Zeka seviyesi normal hatta sözel zekası parlak bulundu. Fakat tanıyı duyduğum andan itibaren dünyam başıma yıkıldı. Şok oldum, kabullenemedim. Çünkü oğlum 4 yaşından beri anaokuluna gidiyordu, pedagog desteği alıyordu. Oyun terapisi görüyordu. Psikiyatriste de gitmiştik. Ama daha önce otizmden hiç bahsedilmemişti. Yan etkileri çok fazla olduğu için ilaç tedavisini istemedim. Zaten hiçbirşeyin çözüm olmadığını düşünüyordum. Çaresizce çıkış yolu ararken bir kitapta "Acı çekmek, çözmekten daha kolaydır" diye bir cümle okudum. Bunun üzerine kolaya kaçmamaya, vazgeçmemeye karar verdim. İnternetten arayışlara başladım.Ve sonunda - çok şükür - yolumuz Meltem hanımla kesişti. 68 seanslık neurofeedback, andulasyon ve biorezonans terapileri sonucunda özel eğitimle yıllarca katedemeyeceğimiz mesafeyi 8 ay gibi kısa bir sürede katettik. Artık oğlum okula istekle gidiyor,davranışlarıyla örnek öğrenci seçiliyor, arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor. Derslerinde çok başarılı.Dikkati gözle görülür bir şekilde arttı. Kitap okumayı ve matematiği çok seviyor. Üç basamaklı sayılarla toplama-çıkarma işlemleri yapıyor. Biz söylemeden masanın başına oturup ödevlerini yapıyor. Geldiğimiz nokta gerçekten mucize gibi. Meltem hanım pek çok psikoloğun aksine maddiyattan ziyade hastalarının iyileşmesini önemsiyor. Onlarla çok yakından ilgileniyor. Okuldan şikayet geldiğinde, umutsuzluğa kapıldığımda her defasında kendisini aradım. Telefonda bıkmadan usanmadan beni dinledi, sakinleştirdi, sabırlı olmamı söyledi, sözleriyle güven verdi. Hatta oğlumun öğretmeniyle, okulun müdürüyle de görüştü. Zaman içinde söylediklerinin bir bir gerçekleştiğine hep beraber şahit olduk. Alanında uzman olmasına karşın son derece alçakgönüllü, samimi, mütevazı ve güler yüzlü bir insan.Tedavi sürecimizde bize yardımcı olan asistanı İlknur hanım da çok güleryüzlü, ilgili ve deneyimli. Ofisine gittiğimizde kendimizi evimizde gibi rahat hissettik. Meltem hanımı bizim gibi benzer sıkıntılar yaşayan, umutsuzluğa kapılan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Lütfen sorunlarınızın çözümsüz olduğunu düşünmeyin ve şunu hiçbir zaman unutmayın: "Hayatın bize ne getireceğini bilemeyiz. En güzel sevinçler, bizim onları en az beklediğimiz anlarda yaşanır."
     51 Beğeni    
Sevtap KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108307
Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı tanısı konulan oğluma verilen ilaçların ağır yan etkilerini okuyunca internet üzerinden bu rahatsızlığın ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırırken buldum Meltem Hanım 'ı. İlk randevumuzda ilaç kullanmanıza gerek olmadan tedavi olabileceğinizi duyunca çok sevindik ve hemen seanslarımıza başladık. Tedaviye başladığımızda oğlum 6 yaşındaydı. Hiç yerinde duramıyor neredeyse hiç oturmuyordu. Dikkat dağınıklığı nedeniyle derslere odaklanamıyor, kitap okurken çabuk sıkılıyordu. Okulundan hergün şikayet alıyordum. Meltem Hanım ve ekibinin samimi ve guzel yaklaşımı sayesinde oğlum ve ben severek mutlu bir şekilde 40 seans tedaviye geldik. Ve nihayet bu 40 seans sonunda inanılmaz değişimler yaşadık. Okul dan gelen şikayetler tamamen bitti. Sıkılmadan kitap okumaya başladık, ders başarımız yükseldi. Yani tedavimız mükemmel sonuçlandı. Meltem Hanım ve ekibine bu süreçte göstermiş oldukları ilgi için çok teşekkür ediyorum. Ve herkese hiperaktivite dikkat dağınıklığı, psikolojik bozukluklar, unutkanlık ve hatta bağımlılık gibi birçok ciddi sorunun tedavisi için şiddetle tavsiye ediyorum. İlaçsız kesin sonuç. Tekrar Teşekkürler Meltem Hanım.
     45 Beğeni    
Eren Can BULUT Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
9.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108225
Meltem hanımla ilk tanışmam yaklaşık 5 ay önce oldu , insan kendisini tanıdıktan sonra neden daha önce tanışmadım ki diyor ben de bunu söyleyenlerdenim. Bir psikoloji öğrencisi olarak böyle bir meslektaşımın yanında olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yanında bulunduğum kısa süre içerisinde bir çok insanın mutluluğuna şahit oldum . Bana bir psikoloğun nasıl olması, davranması gerektiğini ve özellikle de paranın önemsiz olduğunu ve gelen danışanlara verilecek değeri çok iyi öğretti . Ben de kendisiyle çalışma imkanı bulduğum için oldukça mutluyum . Kendisinden edindiğim bilgiler ve bana kazandırdığı tecrübeler sayesinde mesleki hayatımda en büyük yol gösterici oldu . İyi ki kendisiyle yollarımız kesişmiş . Bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.
     44 Beğeni    
Mine
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108182
Ben depresyon ve anksiyete nedeniyle bir buçuk yıl Site Editörleri Tarafından Kapatıldı kullandım ve doktor kontrolünde ilacı bıraktım.Ayrıca dikkatimi toplamakta zorlaniyordum ve gündüzleri aşırı uyku isteğim vardı. İki yıl kadar sonra kendimi tekrar kötü hissetmeye başladığım için aynı ilaca yeniden başladım ve üç buçuk yıldır kullanıyorum. Doktor ilacın dozunu en son 300 mg'a kadar yükseltti ama ben kendimde anlamlı bir düzelme hissedemedim bu yüzden ilacı bırakmak istiyordum. Internette araştırma yaparken Neurofeedback yöntemini keşfettim ve Meltem hanim için yazılan yorumları okudum ve İzmit'e gitmeye gitmeye karar verdim. İzmit'e şehir dışından gittiğim için Kocaeli Belediyesinin Konaklama ve Barınma Merkezinde ücretsiz olarak kadim ve seanslar yaklaşık bir buçuk ay sürdü ve her gün çift seansa girdim. Ayrıca neurofeedback yönteminin yanında andülasyon ve biyorezorans yöntemleri de uygulanıyor. Seanslara on gün kadar ara verdikten sonra bir ay daha İzmir'de seanslara devam ettim.Seanslar devam ederken açik öğretimden ikinci üniversiteye kaydoldum ve sınavlarımda da başarılı oldum. Bu süreçte ilacın dozunu doktor kontrolünde kademeli olarak düşürmeye başladim. 300 mg kullandığım ilacın dozunu 37,5 mg'a kadar düşürdük ve buna rağmen kendimi kötü hissetmiyorum. Ayrıca son zamanlarda aşırı uyku isteğim azaldı. İlacı bırakıyor olmama rağmen kendimi daha iyi hissediyorum. Meltem hanımı tanıdığım için çok memnunum, işini ve insanları önemseyen,merhametli,vicdanlı bir insan. Maddiyatı değil danışanlarının iyi olmasını ön planda tutan bir psikolog. İlgilerinden ve güler yüzlerinden dolayı Meltem hanıma ve asistanlarına teşekkür ediyorum.
     49 Beğeni    
Rabia Bozkurt
4.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108138
Meslektaşım Meltem Hanım ile iş dolayısıyla tanışma imkani yakaladım.Gerek meslekteki uzmanliğiyla gerekse kişisel hayatındaki imrendirici başarı oykuleriyle kendisinde ilgi uyandıran bir psikolog.Bu tanışıklık sürecimiz boyunca bircok kişinin kendisinden psikolojik destek alarak memnun kaldiklarina ve onun gibi mesleğinin gerektirdiği gibi davranan biriyle karşılaşmış olduklari için mutlu olduklarına çoğu kez şahit oldum.Ben de kendisiyle birlikte çalışma imkanı buldugum için son derece kivancliyim.Kendisinden edindigim öğretiler ve uyarıların iş tecrubelerime katkısı olacağından eminim.Herkesin tereddutsuzce ve gonul rahatligiyla hizmet almasını tavsiye edebilecegim psikologlar arasındadır.Zira onun gibi meslegini severek ve profesyonel olarak yapabilen biriyle karsilasma ihtimali oldukça düşük.Herkese sağlıklı günler diliyorum.Meltem hanıma buradan saygılarımı iletiyorum.
     42 Beğeni    
Kemal TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108121
Oğlumun ilk başta konuşma sıkıntısı , dikkat dağınıklığı , dalma ve hiperaktiflik sıkıntısı vardı. Bir çok psikoloğa götürdük ama istediğimiz sonuca ulaşamadık. Neurofeedback tedavisini televizyonda gördüm ve ilaçsız bir yöntem olduğu için araştırmaya başladım. Bu konu hakkında birkaç psikolog ile görüştüm. Görüşmeler sonucunda Meltem Hanım ile görüşmeye karar verdim. Meltem Hanım ile görüşmemizden sonra Meltem Hanım'ın gerek mesleği ile ilgili uğraşı gerekse de kişisel olarak insani durumları açısından değerlendirdiğimde takdire şayan bir kişi olarak değerlendirmekten sakınmam. Meltem Hanım ile görüşmemizden sonra neurofeedback seanslarına başladık. İlk 40 seanstan sonra oğlumun kelime hazinesinde gelişmeler fark ettik. İkinci 40 seanstan sonra hiperaktifliği %60 ,%70 oranında azaldı. Diķkat dağınıklığında gözle görülebilecek bir toparlanma meydana geldiğini gördük. Oğlum şimdi 1. sınıfta , çevresi ile iletişim kurmakta zorluk çekmiyor , okuma yazma sıkıntısı akranları ile hemen hemen aynı seviyede olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bu tedavi sürecinde Meltem Hanım ile birlikte çalışan , güvenilir , güleryüzlü , sabırlı ve işini layıkıyla yapmaya çalışan Eylem Hanım'a da teşekkür ediyorum. Meltem Hanım ve ekibini tereddütsüz bir şekilde tavsiye ediyorum. Saygılar...
     60 Beğeni    
Öğrenci
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107938
Kendi araştırma sürecimde benim için de en önemli şey neurofeedback seanslarına katılan kişilerin paylaşımıydı. Bu yazıyı tamamlarkende bu sebeple bir süre bekledim. Çünkü yazının okuyucuya fikir verebilecek şekilde olabildiğince detaylı olmasını istedim. Umarım okuyucuya yardımcı olur. Benim sürecim, Meltem Hanım'la yüksek lisans tezimi yazmadan yaklaşık 1 ay önce 2018'in Kasım ayında tanışmamla başladı. Ben o dönemde, tezini yazmaya yeterli gücü ve dikkati bulamayan, bu nedenle okulunu bir dönem uzatmak zorunda kalmış bir yüksek lisans öğrencisiydim. Önceki yıl ağır bir depresyon atlatmıştım. Kendimi eskisi kadar depresif hissetmiyordum ama sürekli yorgundum ve hayata karşı yaşama sevincimin azalmış olduğunun da farkındaydım. Kendime yardım etmeye çalışırken o sırada okuduğum kitaptaki "Neurofeedback araştırmaları" üzerine bir bölüm benim Neurofeedback'in peşine düşmeme sebep oldu. Neurofeedback kişiye ilaçsız bir yöntem sunuyordu. Bu sürede İstanbul'daki isimleri araştırdım. Meltem Hanım’ın ODTÜ'lü bir psikolog olması benim için öncelikle güven vericiydi. Ayrıca, Meltem Hanım'a telefonla ilk elden ulaşmam beni şaşırtmıştı. Danışanıyla ilk elden ilgileniyor olması çok değerli. Doğru bir iletişimin sağlanması ve doğru kişiyle çalışılması tüm süreci etkiliyor çünkü. Nitekim, ünlü bir ismin telefonunu aradığımda karşıma çıkan yetkili kişinin Neurofeedback'i tarif ederken "bozuk nöronlarınızı düzeltiyoruz" demesi konunun kimlerce ne kadar yanlış ve sağlıksız ele alındığının göstergesiydi. İkincil olarak, Neurofeedback'in ilaç kullanılmayan bir metod olarak seanslarının süreklilik arz etmesiyle ilgiliydi. Düzenli aralıklarla sürdürülmesi gereken bu tedavinin masrafları karşılanabilinecek düzeyde olmalıydı. Meltem Hanım'la çalışırken söz konusu meblağın bütçeme de uygun olması onunla çalışmayı istememde diğer önemli etkendi. Ve kendisiyle görüşmeye gitmeye karar verdim. İlk görüşmemizde, beni detaylıca dinleyip anlamaya çalıştığı için kendimi çok şanslı hissettiğimi söylemem gerek. Çünkü tecrübelerime dayanarak söyleyebileceğim, benzeri görüşmelerin genelde ortalama bir bilgi elde edinmek üzere olduğudur. İlk görüşmemizde şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum "her yolu denedim ve ilaç kullanmak istemiyorum. Tek ve son umudum neurofeedback”. Buna karşılık bana bir çok danışanın benzer bir cümleyle geldiğini; hızla toparlanabilmem için destek olacağını söyledi. Ve gerçekten çok büyük bir destek sağladı. Bunun için kendisine her zaman minnettar kalacağım. Bu süreçte gördüm ki insani yanını asla unutmayan bir insanla karşı karşıyayım her şeyden önce. Zarif bir ruha sahip ve insanların hayatına dokunan ve yardım etmeyi önceleyen bir psikologla karşılaşmışım. Bu yardımı en etkin şekilde yapabilmek için de bütüncül bir tedavi anlayışıyla neurofeedbackin yanısıra bir biorezonans uygulaması olanMora Terapi ve biyofiziksel bir terapi yöntemi olan Andülasyon ile birlikte çalışıyor. Artık sinirbilim araştırmalarının da gösterdiği üzere beyin ve... [DEVAMI..]
     91 Beğeni    
Ahmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107798
Babam için gecen sene alzaymır tanısı kondu tabiki her kez gibi çareler aramaya başladım sürekli internetten alternatif tıp ve şifa olabilecek şeyler araştırdım yaklaşık uç dört ay aradım bitkisel tedaviler denedim sadece rahatlatıcı ve geçici sonoçlar aldım ve birgün neurofeedback diye makale okudum iyi bir beyin jimlastigi olduğu yazıyordu iki üçgün araştırdıktan sonra meltem hanımla bir görüşme yaptım gittiğimizde babamın durumu cümle kuramama halüsülasyon görme olmamış bir durumu olmuş gibi anlatma tedirginlik şüphecilik ayak sallama unutkanlık tam bir kaos içindeydim görüşmeden sonra haftada bir seanlara başladık sonra haftada ikiye çıkardık ve bana söylenilen zamanda babamda değişiklikler olumlu yönde başladı ayda sekiz gün gelmeye devam ettik ve babam Alllaha çok şükür toparlamaya başladı yüzde altmış bir düzelme kaydettik hayatla Küs olan babam tekrar geriye döndü çok şükür yazdığım tüm sorunlarda büyük bir iyleşme yaşadı şuan kendi işlerini yapıyor sohpet ediyor ve hayata karışıyor , Zor bir süreç ama çok sabırlı olmak gerek sonundada inanın karşılıgını alıyorsunuz çekinmeyin sorun her konuda ilgileri tam ben çok teşekkür ederim meltem hanım ve ekibine.çok şükür ki bulmuşum. Sağlıklı günler Ahmet bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     63 Beğeni    
Serra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
23.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104395
Uyku problemi, çabuk sinirlenme, hayvan korkusu gibi birkaç sorun ile boğuşurken tavsiye üzerine Meltem hanımla tanıştım. Uyguladığı yöntemi daha önce bir tez çalışmasında okumuştum o nedenle 'acaba olur mu?' gibi bir soru yoktu kafamda. Ama normal bildiğimiz bir psikolog gibi değil. İnsanlar psikologa gidiyorum dendiğinde 'onunla konuşacağına benimle konuş' diyor. İşte bu öyle değil. Siz kendinizi değiştiriyorsunuz. Uyku problemim 4 seanstan sonra geçti bile diyebilirim. Hayvan korkum ise 8 seanstan sonra bir kediyi sevebilmeye başladım :) Bana iyi geldi. En önemlisi ise durup durup içimi sıkardım artık bunu da yapmıyorum. İlaçsız ve farklı bir yöntem. Yürekten tavsiye ediyorum.
     52 Beğeni    
Meryem Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102174
Meltem hanımı bir tanıdığımın tavsiyesi ile buldum. En başta ön yargılarla gittim uygulamış olduğu tedavi yöntemi hiçbir yan etkisi olmadığını görerek ve yaşayarak olumlu sonuçlar aldım. Uygulamış olduğu yöntem vücudun belrli noktalarını uyararak odaklanma, korku ve kaygı problemlerimizi olumlu sonuçlarla 50 seansta ortadan kaldırdı. Uzmanımız Meltem Hanım bütün hastalarına karşı özel ilgi gösterek tedaviyi sonuçlandırmadan vazgeçmeksizin hastanın hevesini kırmadan güzel sözlerlede tedaviye katkısı büyüktür. Teşekkürler Meltem Hanım. Sevgiler...
     55 Beğeni    
Ö.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100326
Meltem Kırmızı'yı internette araştırma yaparken buldum. Kendisiyle görüştükten sonra konusunun uzmanı olduğuna ve oğlum için faydalı olacağına ikna oldum. Kendisinin uyguladığı tedaviler sonrasında oğlumun dikkatinde, kullandığı kelime sayısında ciddi bir artış oldu. Öğretmenlerine bu tedaviden bahsetmediğim halde oğlumdaki farkı hemen anladılar ve hayatında bir değişiklik olup olmadığını sordular. Derslerde dikkat süresinin arttığını, çizimlerinin, boyamalarının düzeldiğini, iletişiminin güçlendiğini söylediler. Meltem hanım gerçekten konusunda uzman, sorduğunuz soruların karşılığını verebilecek bilgiye sahip ve yaratıcı bir psikolog aynı zamanda çok iyi ve merhametli bir insan. Bu nedenle kendisini bir çok kişiye gönül rahatlığıyla tavsiye ettim ve etmekteyim.
     52 Beğeni    
Cemal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99629
Meltem Hanımı internetten arayarak bulduk ve buradaki tavsiyeleri okuyarak gitmeye karar verdik.Birinci cocugumuzda dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite vardı.Buradan önce gitmediğimiz psikiatri hocası, klinik psikolog kalmadı.En sonunda hep ilaç başlandı.Fakat çocuğumuzu ilaç aldığı şekilde adeta robot gibi görmek bizi günden güne yaralıyordu.Eşim daha ne yapabiliriz diye araştırmalar yaparken Meltem Hanımı bulmuş bana anlattı.Ben pek umudum olmayarak onayladım ve randevumuzu aldık.Kendisine süreçlerden bahsettik ve biz anlattıkça kendisine aynı şikayetlerle gelen ve şifa bulan birçok kişi olduğunu görünce umutlandık ve sevindik.Hazırladığı programa devam ettik, adeta ailemizden biri gibi bizlere sıcak davranması, çocuğumuza yakın davranması bizlere ayrı bir mutluluk verdi.Çocuğumuzun günden güne hiperaktivitesinin düzelip dikkatini toparlamaya başlaması işin en güzel yanı oldu.Söyediği ne varsa gerçekten oldu.Bu arada diger çocuğumuzda da bu belirtilere ek düzgün konuşamama ve kekeleme tarzı konuşma bozukluğu oluştu.Ona da konusma terapistlerinden psikiatri hocalarına özel randevularla gitmemize rağmen bir çare bulamadık. Bu durumu Meltem Hanıma anlattık Onu da getirin dedi.Biz de ilk cocuğumuzun seansları bitince diğerine başladık. Diğerinde de uyguladığı programlar sayesinde suan %70-80 oranında konuşması düzeldi. İnanın şuana kadar harcadığımız maddi ve manevi zorluklardan önce keşke daha önce gelseydik dedik.Sonuç olarak; Meltem Hanım mesleğinde gerçekten etkili bir tecrübeye sahip.Kendisini mesleğine adamış ve maddiyattan önce gelen hastalarına faydayı ön planda tutan bir kişi.Özellikle her aşaması maddiyata endekslenen çocuk psikolog/psikiatri alanında böylesine mesleğini hakkıyla yapan insanları bulmak çok zor.Hatta çocuklarımızın sıkıntıları olduğunda hiçbir maddi beklentisi olmadan süreç geçene kadar hep yanımızda oluyor.Kendisini tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.
     54 Beğeni    
Özlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99417
"Anne olmak", "Çocuk olmak" bence bu hayatta en önemi,en yüce ve en güzel iki değer. Bizim hikayemizde böyle başlıyor.Özlemini çektiğimiz minik yavrumuz ; bilime, doğaya, spora,deneylere ve hatta siyasete olan düşkünlüğüyle büyürken saatlerce kendisine bilim kitaplarının okunmasını istiyor ve bunlarla ilgili birbirinden ilginç sorular üretip keyifle deney yapıyor girdiği her ortama inanılmaz bir şekilde kısa sürede adapte olabiliyordu.Tek sıkıntımız fazla öz güvenli ve hareketli olmasıydı. Derken okul yaşı, zamanı geldi çattııı. İşte bir türlü anlayamadığımız ve her gün çelişkiler yaşayıp şaşırıp kaldığımız ,tıkandığımız süreçte başlamış oldu.. İnanılmaz bir öz güven ile başladığımız okul artık kızımız için son derece sevimsiz,itici,sıkıcı bir yer ve zamandı. Hic bir şekilde algı ve anlayamama problemi yoktu. Yazmada bir takım sıkıntıları vardı harf ve sayıların yerini karıştırma veya tersten yazma gibi. Tüm konuları bilmesine rağmen yazılılarda başarı gösteremiyordu. Hafif düzeyde Disleksi ve dikkat eksikliği tanısı kondu.Sorun buydu peki ya çözüm?.Okuduğumuz yazılar, makaleler, görüştüğümüz kurumlar, kişiler derken yaptığımız tüm araştırmalar sonucunda Meltem KIRMIZI Hanım ile yollarımız kesişti.Hikayemizin ikinci kahramanı oldu.Canım kızım ve İcten,inanılmaz alçak gönüllü, danışanlarına asla ticari meta gibi bakmayan, görmeyen ve de işini inanılmaz severek yapan Sevgili Meltem Hanım.Tabi onca görüştüğümüz kişi ve kurumlardan sonra Meltem Hanım gibi birisi bizi çok şaşırttı. Söz konusu çocuk olunca inanılmaz bir sömürü ve ticari beklenti içerisinde istismar edilmeye çalışılırken Meltem Hanım bize ilaççççççççççç geldi.Umut oldu ışık oldu.Terapilerimiz başladı 40-50 seans denildi. Biz bunun faydalarını takriben 10.seanstan itibaren görmeye başladık.Kızım ve ben severek gittiğimiz bu sıcak mekanda mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrılıyorduk. Kızımın akademik başarı seviyesi yükseldi. Dikkat ve odaklanması düzeldi.Başarıdan dolayı öğretmenlerinden onay alması ile kaybettiği öz güveni tekrar kazandı.Artık okula severek gidiyor.Derslerini ve ödevleri yapmada kendisine de bize de sorun çıkartmıyor.Mutluyum.Mutlu ve mutluyuz.Çok teşekkürler Meltem Hanım.Sevgi ve Saygılar..
     55 Beğeni    
Nihal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99268
7 yıl önce evimizin neşesi olan oğlum hayatımıza renk kattı. Herşey çok güzel gidiyordu, 2,5 yaşından sonra bitmek bilmeyen kontrolsüz bir enerji patlaması vardı. Anaokuluna kadar herşey kontrolümüz altında bazen iyi bazen tehlikenin eşiğinde ilerledi. Sınıf ortamında oturmamız gerekiyordu işte herşey bu dönemde ortaya çıkmaya başladı. Ders esnasında oturup dinlemek zorunda olması onu öfke nöbetlerine, arkadaşlarıyla ve tüm sosyal çevreyle kopukluğa sürükledi. Psikiyatri yollarına düştük. Hiperaktivite, dürtüsellik ve dikkat dağınıklığı teşhisi ile 1 yıl boyunca ilaç kullandık. Kullandığımız ilaç ilk zamanlar oh be dedirtti, sorasında ise oğlum yolda yürürken bile sallanıyordu. Uyuşuyordu. Uyuyordu..mutsuzdu.. yüzü hiç gülmüyordu..hayattan hiç keyif almıyordu.. Başka bir yolu olmalıydı. Neurofeedback i duymuştum ama inandırıcı gelmiyordu. başka çarem yoktu denemeliyim dedim. Meltem Kırmızı nın yorumlarını okudum. Görüşmeye gittim. Çok umutlandım. Görüşmeye gittiğimiz gün seanslara başladık. 15 gün içinde ilacı bıraktık. 20. Seanslarda oluyor galiba dedim. 25. 30. Seans derken oğlum kendini kontrol etmeye başladı. Şu anda 36. Seanstayız. Arkadaşlarıyla iletişimi çok iyi, ders çalışırken elleri ayakları oynamıyor, mantıklı kararlar veriyor, ve kendini ve etrafındakileri önemsiyor. Ve hiç ilaç kullanmıyoruz. Meltem hanıma ve ekibine teşekkür ederim. Sizlere minnettarım.
     64 Beğeni    
Dilek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98613
Merhabalar,Kızım Teog sınavına hazırlanıyordu,sınav kaygısı dikkat dağınıklığı ve stresi çok fazlaydı ve sürekli ağlıyordu.Meltem Hanım ile neurofeedback, biorosenance ve nefes terapilerine başladık. Kızım bana bu seanslardan sonra şunu söylemeye başladı,anne ben çok rahatladım,her şeye gülüyorum diyordu,gerçekten de o depresif kız gitmiş,yepyeni bir kız gelmişti.Birinci teog sınavına girmeden cok kısa bir süre önce başladık 4 seans gidebilmiştik daha stresliydi ,ama 2. teog sınavında seanslarımız tamamlanmıştı ve çok rahat stressiz bir şekilde sınavı geçirdik.Ve sonuç olarak ta istediğimiz başarıyı elde ettik. Teşekkürler Meltem Hanım. İyi ki sizi tanımışız. Sevgiler. Şimdi sırada ikinci kızım:)
     52 Beğeni    
Berna SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97712
Çaresizlik ve annelik birleşince insanın yapamayacagı sey yok. Bir cok çözüm sanılan doktor vs' den sonra EVLADINI İLAÇ İLE ZEHIRLEYEN ANNE OLMAYACAGIM diyerek benim gibi düşünen bir doktor arayısı sırasında bu siteden buldum Sayın Meltem KIRMIZI'yı. Sonra son umut seklinde İstanbul Avcılar ve Kocaeli yolları bizlere şahit oldu. İlk zamanlar gördüğüm muhtesem gelişmelerin ardından zaman zaman gel gitler yasayan oglumu umut ile izledim. Sayın Meltem hn sabır ile dinledi beni ve süreye ihtiyacımız oldugunu söyledi. Sırasıyla Okul ve arkadas ilişkilerimiz düzeldi ardından notlarımız yükseldi . Sonra başarılar onu izledi ve oglum neden buraya geliyorsunuz siz diyen annelere umut oldu. Bende onun gibiydim simdi mutlu canlı ama yaptıgının bir adım sonrasını düsünen biriyim demeye basladı.Bense mutlulukla geceler süren yorgunlukları , İzmit Ögretmen evinde kaldıgımız önceleri tedirgin sonraları alıskın hallerimizi, her hafta sonu İzmit / Avcılar karlı kışlı yollara hic aldırmadan sonuna kadar mücadele ettim. Cok yürekten, cok icten,tüm benliğimle söylüyorum Meltem hn iyiki varsınız iyiki tanıdım sizi , İyiki hayatımızın en güzel dokunusu sizden oldu. Dikkat eksikliği , Hiperaktivite , Dürtüsellik sadece hayatımın 4 yılını calan gecmişte kalan konular oldu. Cok ama cok tesekkür ederiz İyi bir insan , muhtesem bir kalp , inanılmaz öngörü ve müthiş desteğiniz icin daha da sayamadıgım her sey için . Umuyorum yasadıklarımı yasayan annelere bu yazım ile ulasır sizleri, tedavinizi , zehirsiz, yan etkisiz bir süreç yasamalarına sebep olurum . Berna
     55 Beğeni    
Z.U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96934
Herkese Merhaba .Benim oğlumda yüzde 50 mental retardasyon var.oğlumu ilkokul 1.ve 2.sınıfta etud merkezine gönderdim .3.ve 4.sınıfta özel ders aldırdım.Ne yaptıysam olmadı.2016 tinin 8 inci ayında Neurofedback yöntemini duydum.Araştırdım aklıma yattı.İnternetten kendisine ulaştım.Bana biraz uzak olmasına rağmen Uşaktan kalkıp gittim.Meltem hanimla 2016 yilinin 11.inci ayinda tanıştık.O gün bügündür her hafta gidip geliyorum.Henüz tam olarak yarıdayım.Ama oğlumu tanıyan herkes tarafından büyük değişiklikler gözlemlediklerini söylüyorlar.Gittiği rehabilitasyon merkezindeki öğretmenide dikkatinde gelişme ve ilerleme olduğunu söylüyo.Eskiye göre gayet sakin ve mutlu buda benim gözlemim dikkat dağınıklığı şikayetiniz varsa tavsiye ederim.
     48 Beğeni    
Caner Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96597
6 yaşında iq seviyesi çok üstün skalasında bulunan oğlumun oldukça fazla dikkat dağınıklığı ve hiperaktiviteye yakın hareketliliğinden dolayı bırakın 10 dakika yerinde durmasını, hiçbir aktiviteyle bile 5 dakika bile oyalanamaması nedeniyle çözüm arayışlarımızda Meltem Hanım'a rastladık. Bize kullandığı yöntemlerden bahsetti ve oğluma karma seanslar yaparak(neurofeedback, andulasyon, nefes terapisi, ışık terapisi vb.) 40 seans sonunda öyle sonuçlar aldırdı ki. Artık oğlum oturduğunda 1 kitap bitirebiliyor. Eğitim aldığı özel okulun üstünler sınıfında BİLSEM'i kazanan tek çocuk oldu. Piyano eğitimi alırken 40 dakika boyunca dikkatli ve şevkli davranıyor. Ve daha bir sürü şey. Daha ne olsun diyor ve Meltem Hanım'a çok teşekkür ediyorum. İşini ticarete dökmemiş nadir uzmanlardan biriymiş meğer, o da bizim kısmetimizmiş.
     48 Beğeni    
Ş.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96588
Meltem Hanım'a ulaşmam araştırmalarım esnasında tesadüfen oldu. Açıkçası tabiki tereddütleri oluyor insanın, uzun bir süreç, nasıl olacak, sonuca ulaşacakmıyım endişesi, sonuçta bir çocuk söz konusu olan. Bizim maceramız 2016 Mayıs ayında başladı.9 yaşındaki Oğlumuzun küçüklüğünden itibaren dikkat dağınıklığı sorunu vardı.Derslerine odaklanamıyor, çalışmak istemiyor, kitap okumaya başladığında dakika geçmeden başka şeylerle ilgileniyordu, kendi başına kesinlikle ders yapmıyordu. Sosyalleşme problemi de yaşıyorduk.Okulda öğretmenimiz de bu durumun farkındaydı ve tedavi gerektiğini söylüyordu. Daha öncesinde gittiğimiz doktorlar ilaç tedavisi olması gerektiğini ve başka çözüm olmadığını söylediler. Eşimle İlaç tedavisini istemedik ve tedavi biraz da ertelendi aslında. İşte öyle arayış içindeyken keşvettik kendisini. Meltem Hn. gittiğimizde bizi bilgilendirdi ve sonuca ulaşacağını konusunda bizi rahatlattı. Tedavisini başlattık. Bu süre zarfında aldığı uygulamalarla bir süre sonra çocuktaki değişimi görmeye başladık ve bu bizi daha da umutlandırıyordu.Tabiki kolay bir süreç değil ama ilaç tedavisi ve yan etkilerini düşününce fazlasıyla değer.Değdide Biz 40 seans aldık ve sonuç bizi oldukça mutlu ediyor. Derslerini kendi yapıyor, notları çok daha iyi, arkadaşlık bağları güçlendi. Özgüvenini arttı.Meltem Hn. Aileden biri gibiydi zaten hep öyle kalacak. Kendisine çok ama çok teşekkür ederim. İyiki sizi tanımışız. Başarılarınızın devamını dilerim.
     51 Beğeni    
Dilekcan (İzmirden)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2017
TavsiyeNo: 95313
Yine birgün oğlumun durumuyla ilgili araştırma yaparken NEUROFEEDBAC yöntemi ile tanıştım .Kimler uygular ne yapılır bu yöntemde diye araştırırkende Meltem hanımın sitesine ve danışanlarının yorumlarına ulaştım . Aynı gün içinde Meltem Hanıma gitmeye karar verdik ve randevu aldık. Benim oğlum özgüveni yüksek , insanları çok seven , sinirli ve dikkati çok dağınık bir çocuktu. Sıkıntımız 1. sınıfta başladı 1 ay boyunca kalem oynatmadı .Arkadaşları okumaya geçti biz yazmaya yeni başladık . ( tabi kendisinin bu konuyla ilgili arkadaşlarımdan geri kaldım gibi bir gaylesi yok ) Ben sıkıştırıyorum , tekrar ettiriyorum hep benim çabamla . Her akşam ders tekrarı yaptırıyorum ; testler çözdürüyorum . ( yine benim zorumla ) . Neler denemedim ki ; özel dersler , mental aritmatik ,çeşitli dikkati arttırıcı testler alıyordum birlikte yapıyorduk , hatta eskrim yapmasını bile istedim belki düşünme yeteneğini geliştirir diye . Çünkü bana göre oğlum var olan aklını kullanmıyordu tembelliğinden . Şuan 6 . Sınıfa gidiyor bu zamana kadar hep aynıydı . Sorduğunda hangi konunun işlendiğini bilmez ( sanki okulda o yokmuş gibi ) ; dersi hiç yoktur .(çünkü öğretmen ders verdiğinde onun aklı başka bir yerdedir bunu şimdi anlıyorum ) 6. sınıfa gidiyor şimdiye kadar hiç dersini söylediğini bilmem . Ben oğlumun derslerini yapmak istemediği için derslerini söylemediğini zannediyordum ,öyle değilmiş . 27. seansı bitirdikten sonra 15 tatil bitti , okulumuz açıldı . Mucize o zaman başladı benim için . Oğlum okul sonrası telefonlaştığımız ilk gün ödevine ilişkin bilgisayardan bir çıktı almamı istedi . Ödevlerini teker teker söyledi hiç düşünmeden . Şuan ödevlerinin başında kendi başına oturup ödevlerini yapıyor . Dış uyaranlardan etkilenmiyor ( önceden ben yanına oturmadan ödev yapmaz ; ben kalkınca benimle birlikte arkamdam gelirdi ;herhangi bir ses duyduğunda hemen dersten kopardı ) Çok şükür geldiğimiz aşamaya . Şuan okulda işlediği konuları bana anlatıyor . Meltem Hanmında dediği gibi bilgileri şuanda raflarına yerleştiriyor. Şimdi biraz daha çalışıp geçen 6 senede boş kalan rafları doldurmamız lazım Olumlu gelişmeler sadece derslerimizde olmadı . Artık sinirli değil ; gayet ılımlı,uyumlu ve gayet olgun . Fazla uzun bir yazı yazmak istemedim amacım benim gibi çocuklarından yana üzülen , yorulan annelere çaresiz olmadıklarını bu yöntemle bunların aşılabileceğini anlatabilmekti . En güzeli en değer verdiğimiz varlıklar olan çocuklarımızın bu yöntemle ilaç kullanmadan böyle olumlu değişiklikler yaşaması . Ayrıca şunuda eklemeliyim meltem hanım tedavileri esnasında paradan çok çocuklardaki gelişmelerden keyif alan idealist bir kadın . HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ MELTEM KIRMIZI .
     55 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93369
Merhaba,Bolu'dan yaziyorum.iki oglum var.6 ve 10 yasindalar.Küçük oğlum için hiperaktivite dikkat eksikligi tanisi kondu.Cok hareketli,surekli ayni seyleri tekrar eden,soz dinlemeyen, aglayan ofke nobetleri yasadigimiz gunlerde cok ama cok bunalmistik.Internetten arastirdigimda meltem hanimin sitesini ziyaret ettim ve yazilan yorumlar ayni biz gibi sikinti yasayan insanlarin neurofetbek tedavi yontemiyle duzeldigini okudum.Hemen Meltem hanimdan randevu alarak 17 eylulde ilk seansimizi aldik.Meltem hanim oglumu gorunce zor bir cocuk ama duzelir dedi.O gun bugundur seanslari hic birakmadik.Oglumda cok buyuk bir degisim oldu.Bu sene ilkokula basladi,okula baslamasi ile Meltem hanima gitmemiz es zamanli oldu.Ilk zamanlar okulda cok sorun yaratti ama seanlar ilerledikce cok buyuk bir degisim oldugunu hocalarida fark etti.Derslere ilgisi artti,okumayi soktu.Ofke nobetleri azaldi.Bu arada buyuk oglumda boyle bir sorun yoktu kucuk sayesinde ondada ofke nobetleri artti,dikkati zayifladi.Buyuk oglum icinde seans aliyoruz.Bizim gibi olan ailelere neurofetbek tedavisini oneriyorum.Meltem hanim bu konuda cok iyi.Isini maddiyat olarak degil,gercekten sevdigi icin yapiyor.Kendisine sonsuz minnettariz.
     48 Beğeni    
Nehir
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91847
İzmir'den yazıyorum.Kızım 5 yaşında iken gittiği anaokulundan disleksi olabilir diye bir kuruma yönlendirildik.Yapılan testler sonucunda tam net bir karar verilemedi.Okuma yazmayı bilmediği için ilkokula başlayınca disleksi testi ve IQ testi yapalım denildi.İlkokula başladığında testleri yaptırdık.Test sonucunda hem disleksi hemde üstün zekalı olduğu,disleksi sorunu çözülürse zekasını kullanabileceği söylendi.Kurumda hem psikolojik hem de akademik destek almaya başladık.Bu süreç hem uzun,hem maliyetli,hem de günümüz koşullarında ebeveynler için çok zaman gerektiren şeylerdi.Oyunları vardı oynanması gereken,kitapları vardı yapılması gereken,özellikle bizim gibi çalışan ebeveynler için çok zordu. Ve çok ta uzun süre bu tempoya dayanamadık.Denilenleri yapamadık.Bunlar ilkokulun birinci sınıfında oluyor.Okuma yazmayı öğrenmesi çok kolay olmadı malesef.Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesi ile prof.psikiyatriste gittim.Test yaptı.Ritalin başlayacağız dedi.Bazı testler istedi ilacı kullanabilmesi için.Bende artık sıkıntıların bu ilaçla biteceğine inanmıştım.Çocuk doktoruna gittik,senin yerinde olsam bu ilacı kullanmazdım dedi ve neurofeedback diye bir yöntemden bahsetti.Bir yere yönlendirdi.Yine bu kurumda viskar testi yapıldı ve bazı parametrelerde çok iyi bazı parametrelerde düşük olduğu ve haftada en az 2 seans neurofeedback almamız gerektiği söylendi. Kızım bu dönemde de derslerinde bir iyi oluyor bir kötü oluyordu.Zaten öyle de olurmuş.Hızlı iniş ve çıkışlar.Hem zaman olarak hemde maddi olarak müsait bir zaman değildi,seanslara başlayamadık.Bu anlattıklarım 2. sınıfta oluyor.İlkokulu kızım kendi çabası ile bir şekilde halletti.Ama ortaokul böyle olmayacaktı ve kendisi de yapmak isteyip yapamıyordu,farkındalığı çok yüksek bir çocuk.Bu sene artık kızımın ne olursa olsun bu sorununu halletmeye kararlıydım.İnternetten araştırmaya başladım.İzmir neurofeedback yazdım arama motoruna yorumlarda herkes Meltem Kırmızı diye bir psikologdan bahsediyordu.Bakıyorum hem izmir hem de Kocaeli de .Anlayamadım.2 kurumda Meltem Kırmızı' ya mı ait diye.Öyle yorumlar vardı ki Sivas'tan bile danışanları geliyordu.İnşallah İzmir de de bir kurumu vardır dedim ,telefona sarıldım,Meltem Hanım kendisi çıktı telefona evet doğru dedi,İzmir de de yeni açtım bir kurum dedi ve randevulaştık.İlk randevu Meltem Hanım' ı görünce şok oldum. Sıradışı bir psikolog.Kendisi ODTÜ psikoloji mezunu.Bildiğimiz psikologların aksine egolarından arınmış,o kadar bilgi birikimine, deneyimine rağmen sizin dilinizden konuşan,yaptığı işi sanki çok basit bir şey yapıyormuş gibi yapan tabi ki bu durumda yaptığı işe olan inancı,duyduğu güven ve alacağı sonucu bilmesinden kaynaklanıyor,doğal,samimi,ticari düşünmeyen insanların sorunlarını halletmek için yaratılmış mükemmel bir insan.Kızıma gelince 60 seans önermişti,tabiki durumuna göre değişebilir dedi.Şu anda 27. seansdayız,eskiden ödevlerini yap diye yalvarıyordum artık yok,çok yavaştı hızlandı,okuma yavaştı hızlandı,kelimeleri çok değiştirirdi okurken değiştirmiyor,ingilizceden hiç anlamazdı sevmezdi artık öyle değil,okul sınav notlarımız iyi.Ben mucizelere inanan bir insanım diyorum ki demek ki senelerce Meltem Hanım'ı beklemişim.Meltem Hanım sayesinde kızımın bu sorununu çözeceğiz.Meltem Hanım'a çok ama çok teşekkür ediyorum.Sevgilerimle.
     55 Beğeni    
Selcan Bilgin
21.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89821
Merhabalar, İstanbul'da çocuklar için egitim, akıl oyunları, atölye programları konusunda hizmetler veren bir kurumun sahibiyim. Z kuşağı çocukların donem icerisinde uyaranlar ile birlikte artis gosteren dikkat eksikligi probleminin derslerde ve okulda gostermis olduklari basari seviyesinin dususunde inanilmaz boyutta rol oynadigini, bir matematik ogretmeni olarak zaman icerisinde farkettim. Dikkat eksikligi, odaklanamama, konsantrasyon problemleri, hiperaktivite, disleksi, DEHB gibi sorunlar, ogrencilerimin gercek potansiyellerini asiri derecede negatif yonde etkiliyor ve derslerine yansiyan basariyi ayni derecede dusuruyordu. Bir matematik ogretmeni ve egitim kurumu sahibi olarak cocuklarin potansiyellerini daha efektif kullanabilmesi icin ve birlikte calistigim ogrencilerin bu problemlerden kurtularak basarilarini daha yuksek seviyelere tasimalarini, hem ailelerine hem de topluma yararli bireyler olarak yetismelerini ve ozguven kazanmalarini saglamak amaciyla; dikkat eksikligi, odaklanamama, ogrenme guclugu, konsantrasyon problemleri, dehb, disleksi gibi problemlerin ortadan kaldirilmasi icin cesitli arayislar icerisine girdim. Bu arayislar dogrultusunda ne kadar buyuk bir sans ki SN.Meltem Kırmızı'ya ulastim ve bu alanda tamamen uzmanlasmis biri olarak kendisi ile tanisma ve birlikte calisma firsati yakaladim. Her seyden once, cocuklarin hayatinda, derslerindeki basarilarinda, sosyal ve ailevi iliskilerinde kaba tabirle adeta bir " bela " haline gelmis ve buyuk bir problem teskil eden dikkat eksikligi, DEHB, odaklanamama gibi problemlerin cozumu konusunda bana cok detayli sekilde yol gosteren, yonlendirmelerde bulunan ve bu konusaki engin birikimleri ve tecrubelerinden yararlanmami saglayarak ogrencilerimin basarilarinin artmasinda ve bu sorunlardan kurtulmasinda aktif rol oynayan Sn.Meltem Kırmızı'ya ne kadar tesekkur etsem azdir. Zira zaman gectikce ve birlikte calismaya devam ettikce kendisin bu alanda ulkemizin yetistirdigi ender psikologlardan biri olduguna, inanilmaz bir birikim sahibi olduguna ve her seyden onemlisi gunumuzde bu tip hastaliklari tamamen bir "ticaret alani" olarak gorme hatasini yapan kisilerden ne kadar farkli bir cizgide oldugunu gordum ve kendimi Meltem Hanim ile tanistigim icin cok sansli hissettim. Meltem Hanim'in birikimi, calismalari ve faaliyetleri haricinde bu konularda uzmanlasmis diger kisilere gore cok farkli ve guzel olan ozelligine gelecek olursak; kendisi belki de hayatimda tanidigim en idealist, mesleki etik sahibi ve hayatini danisanlarinin problemlerini nasil daha farkli ve basarili yollardan cozebilecegi sorusunu hayat felsefesi haline getirmis olmasiydi. Sn.Meltem Kirmizi; Disleksi, dikkat eksikligi, DEHB,odaklanamama, otizm, konsantrasyon problemleri, ogrenme guclugu ve diger psikolojik problemler ceken cocuk ve yetiskinlerin problemlerini cozmeye yonelik calismalarini bir "ticaret kapisi" olarak gormuyor, gayet idealist ve etik bir calisma tarzi ile maddi bekle... [DEVAMI..]
     47 Beğeni    
Sibel VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89632
Çocuğumun hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisi için ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırdım. Meltem hanımı diğer hasta ve hasta yakinlarinin tavsiyesiyle buldum.Kendisiyle görüşüp seanslara başladık .Tedavinin başlarında ilaçlarımızı kestik. Şimdi seanslarimiz bitmek üzere. Çocuğum da inanılmaz gelişmeler var.Herkese tavsiye ediyorum. Çocuğumun hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisi için ilaçsız tedavi yöntemlerini araştırdım. Meltem hanımı diğer hasta ve hasta yakinlarinin tavsiyesiyle buldum.Kendisiyle görüşüp seanslara başladık .Tedavinin başlarında ilaçlarımızı kestik. Şimdi seanslarimiz bitmek üzere. Çocuğum da inanılmaz gelişmeler var.Herkese tavsiye ediyorum.
     37 Beğeni    
Engin MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87724
Oğlumuzun hiperaktivite ve dikkat eksikliğine dayalı ilaçlı tedavisi devam etmekteyken Meltem hanıma tanıştık 15 seanstır geliyoruz. Ömür boyu kullanmamız gereken yan etkilerinden hep endişe ettiğimiz o ilaçlardan kurtulacağımız için çok mutluyuz. Daha yolun yarısı bile olmadan çok yol aldık.Kendine öz güveni geldi derslerinde daha başarılı aile ortamı sıcaklığında yaklaşımından dolayı Meltem hanıma çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyoruz. Sema&Engin
     41 Beğeni    
Betül
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
15.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87265
Meltem hanımla ailemin uyku bozukluğumla ilgili tedavi arayışları sonucunda tanıştık. Neurofeedback seansı sonucunda ciddi biçimde dikkat eksikliğim olduğu da ortaya çıktı. Şu anda neurofeedback, biyorezonans ve andulasyon terapileri alıyorum. Şimdiye kadar aldığım seanslar sayesinde uykularımdaki sorunlar nerdeyse yok oldu ve dikkatim de önemli ölçüde arttı. Meltem hanım'ın danışanların her türlü sorununa çözüm odaklı yaklaşıp tedavilerini sıkıca takip ederek işini hakkıyla yapan alanındaki en iyi psikologlardan biri olduğunu düşünüyorum. Nöroterapi alanında çok donanımlı ve bilgili olmasının yanı sıra samimi, ilgili ve yardımsever olması Meltem hanım'ı öne çıkarıyor. Ayrıca psikoloji okuduğum için Meltem Hanım'dan gelecekteki mesleğim adına çok değerli şeyler öğreniyorum. Mesleğini tutkuyla yapmasını ve profesyonelliğini kendime örnek alıyorum. Meltem Hanım'ı içtenlikle tüm danışanlara tavsiye ederim.
     46 Beğeni    
A.Z
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87260
Slm.Meltem hanımı kardeşim internette araştırarak bumuş.Abla bòyle bir psikolog var hasta yorumlarını okudum çok güzel yorumlar yapılmış yeğenimi götürün dedi.İlk baştan bi cihazlamı düzelicek bu çocuk dedik tereddüt ettik.Oğlumun dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu vardı.1.sınıfta çok zorluklar yaşadık.Okuldan kaçmaya çalışıyordu arkadaşlarıyla kavga ediyordu sürekli şikayetler geliyordu.hep ilaç kullanıyorduk.O ilaçlar oğlumu uyuşturuyordu resmen.çok şükür ki meltem hanım sayesinde o zor günleri atlattık.meltem hanım çok Candan bir insan ve işini çok güzel yapıyor.Şuanda kardesim tedaviye gidiyor.Bir an bile tereddüt etmeden gitmenizi tavsiye ederim.
     44 Beğeni    
Ayşenur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
10.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87128
Ben 19 yaşında üniversite ögrencisiyim küçük yaşlardan beri cok ileri derece dikkat dagınıklıgım vardı bu nedenle zor bir egitim hayatı gecirdim cok zor üniversiteyi kazandım vücudumda ruhsal ve bedensel tahribatların oldugu bu zorlu ve stresli zamandan sonra deprasyona girdim ve universitede basarisizlik yaşamaya başlayınca kuzenimin tavsiyesi üzere meltem hanima geldim.Meltem hanıma geldigimde sosyal aktivitelere katilmiyor ve yakinlarimla dahi gorusmek istemiyordum suanda 32 seansim bitti dikkat daginikligi problemimde ileri derecede yol alindi,psikolojik sıkıntılarım gitti ayni zamanda bedensel agrilarim vardi şiddetli bel ve bacak agrilarim yüksek oranda iyilesti.vizelere girerken hiç stres yapmıyorum yıllarca bana zarar veren ilaclarin ve psikolojik terapilerin hic faydasini gormedim.Meltem hanim ilacsiz agrisiz kalici bir tedavi uyguluyor ve bunu sadece psikolojik problemler icin degil ayni zamanda bedensel rahatsizliklar adinada yapiyor iki anlamdada rahatlik saglaniyor.psikolojik ve bedensel rahatdizliklara sahip herkesin gitmesini şiddetle tavsiye ediyorum.19 yasinda boyle bi tedavi oldugum icin cok sansli hissediyorum.
     43 Beğeni    
İsmail İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87122
Öncelikle çok samimi olarak MELTEM KIRMIZI hanımı özellikle panik atak,depresyon,dikkat dağınıklığı olmak üzere psikolojik rahatsızlığı olan tüm hastalara tavsiye ederim.Boşuna kapı kapı dolaşmayın, paranızı sonuçsuz tedavilere kaptırmayın.Bu tür rahatsızlığınız varsa direktMeltem Hanıma gelin derim. Kendimin ve ailemin özellikle psikolojik rahatsızlıkları ile ilgili Biorezonans ve Neurofeedback uygulamaları ile araştırma yaparken Meltem Kırmızı hanım ile tanıştım.Öncelikle yiğenimin psikolojik sorunları (Davranış Bozukluğu) vardı.Yiğenim Meltem hanımın uyguladığı tedavi ile sağlığına kavuştu.Şu an Üniversitede okuyan 19 yaşındaki kızımın küçüklüğünden beri Dikkat dağınıklığı problemi vardı.Kızımın Meltem hanımda tedavisi devam ediyor ve rahatsızlığı çok büyük oranda tedavi oldu.Kendim 10 yıldır çeşitli tedavi merkezlerinde psikolojik tedavi gördüm.Fakat ilaçları bırakınca hastalığım yine eski haline dönüyordu.Yaklaşık 2 ay önce çok ağır bir panik atak ve depresyon krizi geçirdim.2 Aydır Meltem hanıma tedaviye gidiyorum, Meltem Hanım sayesinde panik atak ve depresyonumu çok çabuk atlattım.İlaçlarımı azaltmaya başladım.Meltem hanım mesleğinde çok başarılı bir insan.Klasik psikologlardan farklı olarak çağın gerektirdiği modern tedavi cihazları olan Biorezonans,Neurofeedback, andülasyon terapi cihazları ile tedavisini destekliyor. Ayrıca Meltem Hanım hastalarına sanki ailesinden bir kişi gibi davranıyor, tedavi esnasında kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz.Kesinklikle MELTEM KIRMIZI hanımı tavsiye ederim.
     43 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87063
Merhaba. Ben üniversite öğrencisiyim.Dikkat dağınıklığı tedavisi için araştırma yaparken bu siteden Meltem Hanıma ulaştım ve iyi ki de kendisini aramışım. 40 seans Neurofeedback tedavim bitti.Onun dışında Nefes terapisi,Biorezonans,Andülasyon tedavisi de uygulandı.Meltem Hanım gerçekten çok iyi bir uzman bizlerin iyileşmesi için elinden geleni yapıyor ve sürekli kontrol ediyor.Kullandığı cihazlar da çok kaliteli,dikkat eksikliğim için gittim ama bel,sırt ağrılarım da geçti. Meltem hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bana yardımlarından dolayı Meltem Hanıma çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla..
     39 Beğeni    
A.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85232
Slm Meltem hanımla 10 yasındakı oğlumla çok çaresiz kaldığım bir dönemde kendi araştırmalarım sonucu tanıştım. Daha önce neurofeedback diye bişeyde duymamıştım açıkçası.. Bizim sıkıntılarımız okulda ardadaşlarına şiddet dersleri umursamama birbirimize hakarete varan tartışmalar vs. dersleri çok kötü değildi ama dahada iyi olabilirdi bunu tüm öğretmenleride dile getiriyorlardı. tedavimizi 40 seansa tamamladık. Davranışları tamamen değişti ama bu süreç yavaş yavaş ilerleyen bir süreç sabırlı olmak lazım şuan ara karnemizi aldık.Şu ana kadar taktir alamayan çocuk taktir aldı. benim gibi sorunlar yaşayan annelere akıllarında hiçbir soru işareti kalmadan tavsiye ediyorum teşekkürler MELTEM HANIM..
     42 Beğeni    
Serkan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85090
Merhaba benim paşam 9 yaşında hemen hemen 3 yaşından beri inanılmaz hareketl bir cocuktu anaokulu döneminde asıl problemler başladı ılkokula başladığında ise tamamıyle kendını kaybettı ve mecbur olarak ilaç başladık bılıyorumkı kımse bunu ısteryerek yapmıyor ama başka türlü başa cıkamıyorduk okuldan şikayetler evde işe ödev konusu olunca tam bir şavaş ortamı hakaretler fln öfke nöbetleri tahmın edebılıyorsunuzdur.1.sınıfı ilaç ile bitirdik yazın ıse vermedık spor ağırlıklı tam gün yaz okulları ıle geçırdık.2.sınıfın ılk 2 3 haftasında vermedık ama şikayetler başlayınca mecbur kaldık ama yan etkileri gözle görülür vaziyette idi cocuğumuz gözümüzün önünde eridi ve tikler başladı bu durum bizi dahada üzüyodu.sonrasında neurofeedback tedavisini araştırdık bu siteden meltem hanımı bulduk ne olursa olsun denemeye karar verdik 2.sınıfın 2. döneminde ılacı kestık ve tedaviye seanslara başladık zor bi süreçdi öğretmenin anlayısşıyla bu sürecide atlattık ortalama 45 seans ist dan izmite giderek sonrasında ınanılmaz derecede deısıklıkler gormeye basladık yenı bır okulda yenı bır baslangıc yaptı.şu anda 3. sınıfta ve ilaç hayatımızdan tamamıyle çıktı okuldan bır sikayet gelmıyor evde derslerını kendı yapıyor ve en önemlisi kilo almaya başladı boyu uzadı gelişimi normale döndü.süreç zor ve zamana yayılıyor bu bir gerçek ama her sey çocuklarımız için şükürler olsun bız ilaç derdınden kurtulduk işallah sizlerde kurtulursunuz meltem hanıma gösterdiği anlayış ve çabalarından dolayı çok teşeküür ediyoruz....
     46 Beğeni    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 51 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İzmir Neuro Brain Academy
Kültür Mah. 1392 Sok. No:3/1 Alsancak konak
İzmir
(İzmir Alsancak)
Adres 2:
Kocaeli Neuro Brain Academy
Ömerağa Mah. Fethiye Cad. No:56/4 ızmit
Kocaeli
(İzmit)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 140 73 02
(Meltem Kırmızı)
Telefon 2 :
0(262) 323 43 53
(Kocaelı)
Telefon 3 :
0(533) 140 73 02
(İzmir)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1969
(55 yaşında)
Doğum Yeri
Şirvan
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü
Mezuniyet Yılı
1991
(33 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabıKişisel aim hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Psk.Meltem KIRMIZI Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Meltem KIRMIZI Mesleki Videolar Videoları
Mesleki ve Kişisel Video
 
3 Diger Video
Rüyalar Alemi
Evrenin Yapısı
Beyin

10:04
Top