2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Bircan TAVAS'ın Tavsiyeleri
53 tavsiye, 0 eleştiri.
Yıldız
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ10.Şubat.2024
TavsiyeNo: 127368
Merhaba! Bircan hanımla yeni tanıştık ama epey hızlı yol kattetiğimizi söyleyebilirim. Bebeğim 3,5 yaşında ve okula gitmiyordu Bircan hanıma ulaştığımızda, ona ulaşma sebebimiz (yemek yememesi yediği durumdada yemeği çok uzun süreler ağzında tutmasıydı. Yatağında yanlız uyuyamama ayakta sallama yemeğini bizim yedirmemiz, kişisel bakımını bizim yapmamız ve aslında biz olmadan bir çok şeyi tek başına yapmak istememesi) gibi bir çok sorunumuz vardı. İlk seans sonrası bu sorun yok denilicek kadar azaldı bunun (şuan ağızda yemek tutma olayı hiç yok) yanı sıra uyku düzeni kişisel bakım rütini de hayatımıza eklenen artılardan oldu, ek olarak kendi kıyafetlerine kendi hiç giymiyorken, saçlarını kendi tarıyor ve kolay kıyafetleri kendi giyip çıkarıyor))) Kısa süre sonra bebeğimizi okula başlattık ve bunun yanında hayatımızda bir çok artı daha eklendi. çalışan anne olarak kendime ayırabildiğim zaman daha çok oldu Ara ara Bircan hanımdan destek alarak daha bilinçli ve daha sağlam adımlarla bebeğimizi en güzel şekilde büyütmeyi umud ediyoruz. Burdan Bircan hanıma tekrardan teşekkür ediyor ve tanıştığımıza çok memnun olduğumu belirtmek istiyorum.
     2 Beğeni    
S.İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ7.Şubat.2024
TavsiyeNo: 127344
Bircan Hanım'ın olduğu kuruma tesadüfen gittim. Oğlum 5,5 yaşında iken başladık 1 sene devam ettik. Umudumu yitirdiğim dipte olduğum bir zamanda tanıdım kendisini. Aldığımız 1 yıllık eğitim ile bize ilaç gibi geldi. Oğlumun geliştirmesi gereken yönlerini bize aktardı. Bizi, oğlumu çok doğru bir şekilde yönlendirerek hayatımıza sihirli değneğiyle dokundu. İyi ki kesişmiş yollarımız, iyi ki tanımışız. Ve diyebilirim ki asla umutsuzluğa kapılmayın.. İyi ki Bircan Hocam❤
     3 Beğeni    
Perihan ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ6.Şubat.2024
TavsiyeNo: 127339
Bircan hanımı kızıma oyun terapisi arama sürecinde kurum araştırırken tanıdım ve ilk tanıştığımızda aldığım güven ve enerji ile sürece başladık. Şuan 1 ay olmasına rağmen kizimda büyük bir ilerleme kaydettik, terapiden çıkmak istemiyor, zorla eve götürüyorum:) Yaşadığımız bu zorlu surecte kendisinin bize katkısı, desteği cok kıymetli. Geri bildirimleri, her zaman ulaşılabilir olması içimizin her zaman rahat olmasını sağlıyor.Sonsuz tavsiye ederim 🌸
     3 Beğeni    
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125887
Bizim yollarımız 2,5 sene önce Bircan hoca ile Mehmet Ali Akın hocam sayesinde kesişti. Oğlumuz 1 yasi itibariyle konuşmaya başlamıştı ama dedesini kaybetmek onu etkiledi ve konuşması kesildi biranda.Bircan hocayla o günden beri tanışıp çalışıyoruz. Biz anne baba olarak onun sözünü çok dinledik seanlarimizi atlamadan takip ettik ve sözünden hiç çıkmadık. Suan oğlumuz 4.5 yaşında ve konuşma sürecinde sıfıra dönmemize rağmen suan yasitlariyla aynı noktaya geldik Bircan hoca sayesinde. Kendisini kocaman bir teşekkür ve minnet borçluyuz.
     1 Beğeni    
Elif BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Nisan.2023
TavsiyeNo: 125423
Öncelikle kendisine çok teşekkür ediyorum En sıkıştığım zamanlarda sadece kızıma değil bana da tavsiyeleriyle öncülük etmişti Bir anne olarak evladımı güvenle kendisine teslim ettim kızım her terapi sonrası neden bu kadar az kaldık daha fazla kalmak istiyorum diye çıktı yanından sadece terapi zamanları değil her sıkıştığınızda rahatlıkla ulaşabildiğiniz bir insandır Aynı zamanda bir eğitimci olarakta kendisini takip etmek inanılmaz bir zevk kızıma ve bize olan katkısından ötürü çok teşekkür ediyoruz İyki varsınız
     2 Beğeni    
A.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2023
TavsiyeNo: 125300
3,5 yaşındaki oğlumun kreşe başlaması ile farkettiğimiz yaşına uygun konuşamama ve kendini ifade edemediği durumlarda yaşadığı öfke problemi sebebiyle Bircan Hanım ile tanıştık ve iyi ki de tanıştık. 5 ay gibi kısa bir zamanda Bircan Hanım'ın büyük desteğiyle oğlum kendini gayet güzel ifade edebilen, neden-sonuç ilişkileri kurabilen, duygularını dile getiren, olaylar karşında çözüm bulmaya çalışan bir çocuk haline geldi. Sadece oğluma değil ebeveyn olarak bizlere de neyi nasıl yapmamız gerektiğini öğretirken göstermiş olduğu büyük çaba yadsınamaz. Hiçbir sorumuzu asla çözümsüz bırakmadı. Sunduğu çözümler ise hep yapılabilir nitelikteydi. Çocuklara sevgisini gösterirkenki doğallığı, harika inovatif oyunları, ebeveyn olarak bizlere yaklaşımı ve içtenliği ile ailemizden biri oldu. "O", oğlum ve bizler için Bircan Hanım, Bircan Abla ya da Bircan Öğretmen değil, "Bircancım" artık. Kendisini, çocukları için benzer endişeler taşıyan tüm ebeveynlere öneriyorum. Yolunuz açık olsun, sizi seviyoruz:)
     3 Beğeni    
Onur ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2023
TavsiyeNo: 125254
3.5 yaşındaki oğlumun konuşması gecikmişti. Kendisinde ayrıca sosyal gelişim sorunu da vardı. Görüştüğümüz psikiyatr da bize bunun üzerine Bircan Hanım'dan oyun terapisi almamızı önerdi. Seanslara yaklaşık 10 hafta evvel başladık ve bu süre zarfında oğlumun dili büyük ölçüde çözüldü. Ayrıca kendisi oyun oynamada çok daha uyumlu bir çocuğa dönüşürken oyun sonrasında oyuncaklarını toplama gibi sorumluluklarını da önemli ölçüde yerine getirmeye başladı. Bircan Hanım'ın kısa zamanda sağlamış olduğu bu katkıdan çok memnunuz ve kendisini benzer sorunlar yaşayan çocukların ebeveynlerine gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.
     3 Beğeni    
İ.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2023
TavsiyeNo: 125077
4 yaşında kreşe başlayan oğlumuz, okul ortamını bir türlü benimseyemedi ve 1 sene boyunca okulda tek bir kelime etmedi. Sessizliği okul dışında da devam ediyordu. İlk defa girdiği bir ortamda yeni kişilerle iletişim kurmaktan kaçınıyordu."Seçici konuşmazlık, sosyal kaygı" uzmanlarımızın ilk tanılarıydı. Okul pedagogumuzun tavsiyesi üzerine Bircan Hanımla tanıştık. İstanbulda birebir seanslar için vaktimiz çok kısıtlıydı. Fakat sadece 2 hafta içinde hem çocuğumuz hem de anne baba olarak bizim için çok şey paylaşıp öğrendiğimiz ve ilerleme kaydettiğimiz bir süreç yaşadık. Oğlumuz 3.seans itibariyle Bircan Hanımla oyun yoluyla çok güzel anlaştı ve aslında "konuşmama/sessizlik" durumunun doğru yaklaşımla çözülebileceğini gördük. Biz de ebeveyn olarak kendimize notlar aldık ve bundan sonrası için Bircan Hanım'ın rehberliğinde daha sağlıklı ilerleyeceğimize inanıyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.
     5 Beğeni    
I. Ahmed
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2022
TavsiyeNo: 124869
Ben Bircan hanimi interneten arastirma yaparken buldum ve buldugum icin cok mutluyum muthis bir profesyonel .Benim oglumun dikat eksikligi vardi kendi kendine oynar bize hic dikat cevirmiyordu baska cocuklara ilgilenmiyordu bu da bizi cok endiselendiriyordu konusmamizda da gerileme var ve arastirmaya basladik ne yapabiliriz diye ve Bircan hanimi bulduk onun sayesinde iki yasindaki oglum cok yol kateti gerek tavsiyeleriyle gerek oyun tavsiyeleriyle oglumuzun dikatli arti bizimle etkilesimi arti diyer cocuklara dikati arti onlarla onamak istiyo daha konusamiyoruz ama birkac kelimemiz var artik ve babildanmamiz da var yani nekadar tesekur etsem azdir. Muthis bir profesyonel iki ele tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Melisa MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122066
Kızım tam 3 yaşında. 4 ay önce çocuk doktorumuz muayene sırasında ismini defalarca seslenip tepki alamayınca hemen çocuk psikiyatriye götürmemiz gerektiğini söyledi. Kızımın kuzenleriyle dahi oynamağa tahammülü yoktu, göz teması sıfır, oyunları tekrarlayıcı, dizme ve tıklatma… Bir çok korkuları vardı, mesala hamur oyununa asla dokunmaz, kumla oynamaktan korkardı… ve s. Gerçekten RABBİME şükürler olsunki karşımıza Bircan Hanımı çıkardı. Yapılan testler sonucu kızıma atipik otizm tanısı konuldu. Yaşayan bilir…kabullenmek çok zordu.. Başlarda çok karamsar düşünüyordum… Bu kadar kısa bir zamanda Bircan Hanım sayesinde yavrum birçok şeylerin üstesinden gelmeyi başardı. Göz teması artık mükemmel, ismini duyunca hemen bakıyor, oyuncaklarla anlamlı oynuyor, yavaştan konuşmaya, isteklerini dile getirmeye başladı. Bircan Hanım sayesinde başımın üzerinden kara bulutların dağıldığını hissediyorum. Bu arada, hiç meyve yemeğen kızım havuç, elma, salatalık yemeğe başladı ve bütün bunları terapi sırasında Bircan Hanım alıştırdı. Kızımla beraber ben de çok şey öğrendim. Hayatımız düzene girdi diye bilirim, iyi ki Bircan Hanımı tanımışız. Mükemmel ekibi, güzel ve pozitif çalışma ortamı insana umut veriyor. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Pınar Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2021
TavsiyeNo: 119583
Soru işaretlerimizin, endişelerimizin çok olduğu bir dönemde, kafamız karışık bir hâlde internet üzerinden isim ararken Bircan Hocanın ismi ile karşılaştık. 3 yaşındaki oğlumun bilhassa konuşmasındaki, sosyal iletişim becerilerindeki gerilik, yönergeleri takip etmiyor oluşu bizi terapi desteği almaya yöneltmişti. Daha ilk dakikadan oğlum kendisiyle harika bir bağ kurdu (kucağına atlayarak bizi unuttu). Bircan Hocanın sözlerinin yanında ihtimam gösterirkenki rahatlığı bizi de çok rahatlattı. Etiket yapıştırmaya teşne bir yaklaşım sergilemeksizin oğlumuza nasıl yaklaşmamız gerektiğini bizlere anlattı. Zaman içerisinde terapinin içeriğini zenginleştirdi, kreş ile bizzat iletişim kurarak onları da yönlendirdi. 3-4 ay gibi bir sürede hatırı sayılır bir ilerleme kaydettik. Oğlum kendi ifadesiyle 'Bircan ablasıyla' çok başka; ilk eylem içeren cümlelerini kendisiyle oynarken zikretti ve çok şükür devamı geldi. Mesleki tecrübesiyle güven veren, profesyonellikle samimiyeti harikulade bir denge içerisinde sunan Bircan Hocamı çocuklarına yönelik benzer endişeler taşıyan herkese tavsiye ediyorum. Hayatımızda unutulmayacak bir izi var. Yolu apaydınlık olsun. 🌼
     6 Beğeni    
Semih
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118658
Bircan Hanım’ı bir arkadaşımın tavsiyesi ile buldum. Çocuğumuzda korku, kaygı ve bunlarla süre gelen konuşmalarda takılmalar ve kekemelik söz konusuydu. Korku ve kaygılarını yenme konusundaki destekleri sayesinde kekemelik tamamen ortadan kalktı çocuğumuzun özgüven gelişiminde ciddi destekleri oldu. Başarılı bulduğum yönleri ebeveynleri yönlendirmesi ve doğru analizlerde bulunarak tespit ettiği soruna odaklanması. Güler yüzlü, samimi ve gözlemci bir karaktere sahip. Pozitif bir kişilik olduğu için sizleri motive ediyor. Çalıştığı ortam ve ekibinden bahsedecek olursak tek kelimeyle mükemmel.
     7 Beğeni    
Dd
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115272
Bircan hanim ile 2 yasindaki oglumun konusma gecikmesi ve uyanlara tepkilerindeki gerilik sebebi ile iletisime gectik. Ozellikle yuzyuze gorusmenin mumkun olmadigi bir donem olmasi sebebi ile zaman kaybetmemek icin uzaktan goruntulu gorusme ile surece basladik. 3 ayin sonunda onun verdigi direktiflerle ulastigimiz sonucu ozetlemek gerekirse goz kontaginda belirgin artik, etrafa ilgi, oyunlara katilma, cikardigi seslerde artis, cigneme konusunda gelisme, duyusal hssasiyetlerde azalma gozlemledik. Samimi ve acik yaklasimi ile hem cocugumuzdaki olumlu sonuclar hem de bizlere verdigi tutarli yonlendirmeler sebebi ile cok tesekkur esiyoruz. gelisim problemleri yasayan ailelere tereddutsuz tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Lkrktk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115210
Merhaba, 12 yasinda asperger ve hiperaktivite tanili kizima 18 ayliktan itibaren bir cok farkli egitimcilerden farkli farkli egitimler aldirdik. 7 yasinda iken tesadufen Bircan hanimla karsilastigimizda ise farkli egitimcilerle calismaktan ote, dogru egitimci ve dogru calisma yontemiyle yol almanin daha onemli oldugunu anladik. Bircan Hanim isvec cakisi misali cok yonlu ve cocugun ozel durumuna ve ihtiyacina odakli egitim sistemiyle mucizeler yaratti dersem sakin mubalaga yaptimi sanmayin. Ozel egitimci once vicdan sahibi olmali ki cocuklarimiza faydasi dokunabilsin... Kac tane ozel egitimci vardir ki sirf dikkat daginikligini yensin diye cocugunuza bir kafede matematik problemi cozdursun veya kac ogretmen para hesabini sadece teoride degil pratikte yaptirsin.. Pandemi doneminde bile online egitimlerimiz birebir ders randimaninda ve yeterlilikte devam ediyorsa bu kesinlikle Bircan Hanimin bu isi nasil dogru yaptiginin ispatidir. Kendisi uzun zamandan beri bizim icin kesinlikle sadece bir ogretmen degil, kendisi artik bizden, ailemizden biri. Bu satirlarimi bir gun okudugunda ona ne kadar minnettar oldugumuzu ve onu ne kadar cok sevdigimizi buradan da iletmis olmak istedim. İyiki varsiniz Bircan ogretmenim
     5 Beğeni    
Müge ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115111
Merhabalar bircan hocamla kizim 1.sinifa başladığında tanıştık.onun çalıştığı kuruma 3 senedir devam etmekteyiz.bircan hocam kızıma akademik olarak cok sey katti.kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. En önemliside kizim bircan öğretmenine cok guveniyor ve onu cok seviyor ,dinliyor.bu bence cok onemli bir unsur "guvenmek". Bu pandemi döneminde de kızım bircan ogretmeni ile online eğitim aliyor. Ve guzel çalışıyorlar. Iyiki tanımışız bircan hocamizi .kizim hep hayatında olmasını istiyor bircan öğretmeninin. Teşekkürler bircan tavaş
     4 Beğeni    
A.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112923
Merhabalar,ogretmenimizle tanisali 3 yıl oldu ve oğlumuza o kadar çok şey öğretti , ilgilendi ki onun sayesinde bir çok şeyi çok kolay astik.Devlet okulunda 2 sınıftayiz şu an hiç bir zorluk cekmiyoruz.Bizlere vermiş olduğu tavsiyeler sayesinde oğlumuzu bizde evde çalıştırır duruma geldik . Ekolalimiz şu anda yok oldu , sosyal iletişim becerilerimiz Bircan hanim sayesinde çok gelişti .Muhakeme mız sayesinde gelişmeye devam ediyor. Anlatmakla bitmez Bircan öğretmenimizi .İyi ki varsınız , iyi ki oğlumun öğretmenisiniz .
     5 Beğeni    
İlknur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112891
Merhaba, üç buçuk yaşında, down sendromlu bir oğlum var. Üç ay önce okulda sebepsiz yere arkadaşlarına vuran, yerinde durmayı bilemeyip,durmadan koşan, hiç bir kural tanımayan, istediği her ne ise olmadığında kendini yerlere atıp ağlayan, konuşma konusunda zayıf ve isteksiz bir oğlum vardı. Tavsiye üzerine Bircan hanımla çalışmaya başladık,daha ilk haftalardan oğlum güle oynaya sınıfına çıkıyor- ki bu önemli çünkü daha önce hiç bir öğretmeninin sınıfına oğlumun güle oynaya girdiğini görmemiştim-, ders bitince de çıkmak istemiyordu, Bircan hanım oğlumu anladı, ihtiyaçlarını eğitim yöntemini doğru belirledi, bize verdiği ödevler ve tavsiyeler , oğlumla kurduğu eğlenceli ve hem de öğretici iletişim sayesinde artık oğlum kendini ifade etme konusunda daha istekli,söz dinliyor, kurallara uyuyor ve kendini yerlere atıp ağlama huyundan vazgeçti,farkındalığı daha da arttı, okuldan gelen şikayetler azaldı. Sadece üç ayda oldu bunlar,rüya gibi. İyi ki iyi ki, güleryüzlü, yardımsever ve sevgi dolu Bircan hanımla yollarımız kesişti, iyi ki kendisini tanıdık , oğlum ve benim adıma binlerce teşekkürler.
     6 Beğeni    
M.Çankaya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112879
Kızımızın 2 yaşa girmesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlarımız sebebiyle başvurduk Bircan Hanım’a. Çocuklarla iletişimi çok güzel. Oyun terapileri ilaç gibi geldi hem çoçuğumuza hem bize. Doğru bildiğimiz yanlışları düzelttik, travmasız bir şekilde tuvalet akışkanlığı kazandırdık. Aynı zamanda çocuğumuzun gelişim alanlarını keşfedip bunları geliştirmek için neler yapabileceğimizi öğrendik. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Başlamadan önce tereddütlerimiz vardı, fakat şimdi iyi ki Bircan Hanımla tanışmışız diyoruz.
     7 Beğeni    
Nilay&salih Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110201
Merhabalar, Bircan hanım ile Şubat ayında 3 yaşındaki kızımızın konuşma ve bir takım gelişim sorunlarına çözüm bulmak için tanıştık. İlk başladığımız günden bugüne hep bizi rahatlatmış ve doğru yönlendirmeleri ile hem kızımızın tedavisinde hem de ebeveyn olarak kızımızla olan ilişkimizin düzelmesinde çok emek harcamıştır. Kekemelik sorunu ile başvurduğumuz klinikte Bircan hanımın desteği ile aslında gelişimin tek başına ele alınmaması gerektiğini ve bir bütün olduğunu öğrendik ve oyunlarımızı artık bu yönde geliştirdik. Terapiye ilk başladığımız günden itibaren kızım Bircan ablası ile sorunsuz bir şekilde iletişimde oldu. Bu durum bizi oldukça mutlu etti ki aslında belki de sorun bizdeydi :) Kızımız bu kısa sürede konuşma, sosyal beceriler, ince ve kalın motor gelişimi, özgüven konularında oldukça yol katetti. Bircan hanıma buradan da sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi göndermek isteriz. İyi ki yollarımız kesişmiş sizinle...
     7 Beğeni    
Nurcan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2019
TavsiyeNo: 108931
Merhaba...Bircan hanımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz...4 yqşında atipik otizm tanısı konulan oğlum var...Böyle bir eğitmenle tanıştığım için binlerce şükürler olsun Rabbime...Oğlum hocamız sayesinde çok yol katetti...göz teması ,komutlar ,renkler ,eşlemeler daha bir çok alanda çok ilerledik.. Ama en önemlisi tuvalet eğitimiydi bizce...Hocamız sayesinde 2 haftada tuvalet eğitimimizi öğrendik..Bu muhteşem bir başarıydı oğlum için..bir yandanda bana terapi oldu hocamız...alanında mükemmelin ötesinde diyebilirim..her çocuğun kendine has özelliklerini bilerek ona göre eğitim vermesi de muhteşem bir şey..İyiki varsınız hocam ,iyiki oğlumun ve benim hayatıma girdiniz...Sizin gibi eğitmenlerin çoğalması dileğiyle....
     6 Beğeni    
Eda Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108081
Merhabalar. Bircan hanımı bu sitedeki tavsiyeler sayesinde tanıdık. Yaklaşık altı aydır üç yaşındaki oğlumuza danışmanlık yapıyor. Oğlumuzda gelişimsel gerilik ve uyaran eksikliği var. Önceden bir pedegogla çalıştık fakat ilerleme sağlayamadım fakat Bircan hanımla tanıştığımızdan beri çok ilerleme kaydettik. İlk seanstan itibaren oğlumuza şefkatli, kararlı ve pozitif yaklaştı. Yönlendirmeleri her zaman doğru yönde olmuştur. Danışanına olan inancı tamdır. Sadece danışana değil ailelere destek olur. Oğlumuzla önceden dışarı bir yere çıkamıyorduk. Sürekli koşuyordu, küçük bir alış verişi bile yapamıyordum. Bize dışarıda nasıl davranmamız gerektiğini kendisinin de eşliğinde markette ve kafede uygulamalı olarak anlattı. Her konuda yardım alabileceğiniz bir kişi. Herkese tavsiye ediyoruz.
     7 Beğeni    
Pelin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
31.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108078
Merhabalar Bircan hanımla 1yıl önce kızım sayesinde tanıştık. 3 yaşında down sendromlu bir kızım var ve Bircan hanım özel eğitim öğretmenimiz.1 senede Bircan Hanım sayesinde inanılmaz yol katettik diyebilirim. Derslere ilk başkadığımızda kızımın çalışılan materyalleri atma, arada bir başkalarının saçını çekme gibi huyları vardı. Öğretmenimiz sayesinde bunları çok şükür unuttuk. Herşeyden önce eğitim tarzını da dile getirmeden geçemeyeceğim çocuğu öğretmek istediği ne varsa bunu oyunla pekiştirmesi benim için çok önemli. İyiki hayatın bir yerinde aynı yolda yürümüşüz ve karşımıza çıkmış. Doğru şekilde,doğru zaman ve yolla kızıma öğrettikleriniz ve meyvelerini toplarken yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler.
     5 Beğeni    
S.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105554
Merhaba.Bircan hnm 'la tavsiye üzerine 4 ay önce tanıştık.4 yaşındaki oğluma atipik otizim teşhisi konmuştu.1 yıl boyunca farklı kurumlara götürdüm.göz temasının artması ve adına bakması dışında hiç bir gelişme olmadı.Hic konusmayan,komut almayan oğlum kısa zamanda anlamlı yerinde kelimeler hatta cümle bile kurmaya başladı şarkılar söylüyor Verilen komutların %60 yerine getirmeye başladı.Bizleri bilgilendirmesi her konuda destek olması ve oğlumuza olan sabrı,sevgisi bizi çok mutlu ediyor.Bircan Hanımı ailemizden biri gibi görüyoruz ve ailece çok seviyoruz Alanında uzman güler yüzlü güvenilir ve herşeyden önce mükemmel bir abla oldu oğluma....Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     8 Beğeni    
Duygu MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103582
Merhaba, Bircan hoca yaklaşık altı aydır oğlumla birlikte çalışmalar yapmaktadır. Bu zamana kadar çoğu öğretmeni ile çalışmaktan zevk almayan oğlum bircan hoca ile birlikte çalıştığından beri derslerine zevkle katılmaktadır. Özellikle aileye verdiği tavsiyeler ile evde de neler yapacağımızı çok ilgili ve net bir şekilde açıklamaktadır. Hem konuşma anlamında hem de motor kasları ile ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde çok faydalı sonuçlar gördük. Bundan sonra da kendisiyle zevkle birlikte çalışmaya ve oğlumuzun büyümesine tanık olmasına devam edeceğimizi söylemek istiyorum.
     6 Beğeni    
Sema GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102063
Merhabalar nerden baslamalıyım bilmiyorum ama tek bildiğim iyiki karşımıza çıktı oglum su an 3,5 yasında 3 yasında atipik otizm teşhisi konuldu ilk etapta farklı bir kuruma gidiyorduk hiç ilerleme olmadı oglum ismini seslenince bakmıyor göz teması kurmuyor oyuncakları diziyor cok hareketli hiç oturmayan evde düzensiz bir hayat sürüyordu ta ki Bircan hanımla tanısana kadar 3 aydır kendisinden egitim alıyoruz ilk gün oglum olumlu gelişme kaydetti bize ne yapmalıyız nasıl davranmalıyız hep yol gösterdi oglum konusuyor kelime haznesi gelişti sarkı söylüyor göz teması kuruyor ismine seslenince bakıyor inanın hayatımız düzene girdi çok iyi gelişmeler kaydediyoruz inş herşey daha da güzel olacak tuvalet egitimine bile basladık iyiki karşımıza çıktı teşekkür etmek cok basit kalıyor büyük minnet duyuyoruz iyiki karşılaştık cok net eminiz oğlum iyi ve kaliteli bir egitim alıyor sonsuz teşekkürler
     5 Beğeni    
Işıl Sav
6.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101298
Merhaba,Bircan Hanım ile yaklaşık dört ay önce tanıştım. Üç buçuk yaşında oğlumun 18-19 . aydan beri yemek yememe, hassasiyet ve kendini ifade edememe problemi vardı.Birkaç pedagog ile görüşmemiz ve kendi çabalarımız olumlu gelişme sağlamadı.Bircan hanım derslere başladığından beri hayatımızı zorlaştıran uzun süreli ağlama nöbetleri ortadan kalktı.Kendini ifade etme konusunda yol aldık ve yemek konusunda daha dışa dönük.Derslere başlamadan önce oğlumun değişimine ihtimal vermemiştik gayet kararlı bir çocuktu...Bircan hanım oğlumuza eğitim verirken bize ve çevremizdekilerin nasıl yaklaşmamız gerektirdiği konusunda yön verdi.Çoğu anne baba gibi bilinçli davranmaya çalışsak da eksik yönlerimiz olabiliyor. Bilinçli bir uzman tarafından yönlendirilmek hayatımızı kolaylaştırdı.Artık uzun süreli ağlama nöbetlerimiz yok,tuvalet eğitimini başardık ,hassasiyet sorununu büyük ölçüde çözdük.Çiğ balıkla oynayabiliyor,elinde kalan boyaları telaşla yıkamaya çalışmıyor.Keşke daha önce tanışa bilseydik...Daha iyi gelişmeler olacağına inanıyorum.Öğretmenimize anne şevkatiyle yaklaştığı için ,samimiyeti,güler yüzü ve emeği için çok teşekkür ediyorum.Sevgi ve Saygılarımla. IŞIL SAV
     4 Beğeni    
Ilhan USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101101
Egitime ilk asladigimizda kizimda yerinde durmama kurallara uymama kendini ifade etmeme duygularini tanimama okudugunu anlayip sorulara cevap vermeme bildigini soylememe sinirlu boyamadan sıkılma guncel olaylara empatiyle yaklasmayi bilmiyordu. Bircan hanimla duzenli calusmalarimizin sinunda kendisinin nazi cok iyi tanimasi sonucunda ilk birinci ayinda tum sorunlarinizin cogunun yari yarita cozulmeye baslandigini gormek bizleri cok mutlu etti. Kendisine gosterdigi cabadan ve bilgilerini bize aktardigindan bizi dogru yonlendirmesinden dolayi cok tesekkur ederim.
     4 Beğeni    
Hilal YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99458
Nezaketi, güler yüzü ve alanındaki uzman bilgisiyle Bircan Talas öğretmenimize olan sevgi ve güvenimizi bu satırlara sığdırmak zor. Öncelikle işinde çok iyi. Akademik Bilgin'in yanı sıra çocuğumla kurduğu ilişki de çok hoşuma gitti. Çocuklarla çalışmak öncelikle özen ve sabır ister. Sabrı ve dik duruşu sayesinde kızımın derslerini sevmesini, çalışmaktan keyif almasını sağladı. Ayrıca sorumluluk almak konusunda yaptığı telkinlerin faydalarını her geçen gün daha faZla gözlemlemenin mutluluğunu paylaşmak isterim. Çocuklarla kurduğu sevgi ve güven dolu ilişki için Bircan öğretmenimize binlerce teşekkürler.
     5 Beğeni    
Samet AYLUÇ Fotoğraf
Samet AYLUÇ
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97451
(Bircan TAVAS bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     5 Beğeni    
Fatma F.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2017
TavsiyeNo: 95007
Benim 4 yaşında biri konuşma güçlüğü diğeri de atipik otizmli ikiz kızlarım var.Sevgili Bircan öğretmenle tanışalı 5 ay kadar oldu.kendisiyle tanışmadan önce derse başladığımız iki kurumdan da öğretmenlerin tecrübesizliği ve uyguladıkları eğitim sistemindeki aksaklıklar sebebiyle çok kısa sürede ayrılmıştık.Sevgili Bircan öğretmenle derse başladığımız ilk günden itibaren çocuklarım da kendisini çok sevdiler.Çocukların gelişimindeki ayrıntıları dikkatle takip etmesi,kullandığı materyaller,uyguladığı oyun odaklı eğitim sistemi,ders sonrası verdiği geribildirimler benim de kendisine güven duymamı sağladı.Sevgili Bircan öğretmen kesinlikle tavsiye ettiğim,alanında uzman bir özel eğitim öğretmenidir.
     6 Beğeni    
Aysun
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92800
Merhaba. 32 aylık bir oğlum var. Konuşma gecikmesi ve gelişim geriliği problemi yaşıyor.Oğlum için araştırma yaparken internetten Bircan hanımın ismini gördüm.Kısa sürede kendisiyle irtibata geçip eğitimimize başladık.Yaklaşık 1.5 ay oldu. Önceleri oğlum yalnız benimle göz teması kurarken artık çoğu kişiyle kurabiliyor ve göz teması süresi uzadı. Konuşmalarımı melodisel olarak tekrar etmeye başladı. Henüz çok yeniyiz yinede güzel ilerleme kaydettik daha da güzel olacağına inanıyorum. Bizide çok güzel yönlendiriyor. Oğlumun gelişimine olan katkılarından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyoruz oğlumla :)
     6 Beğeni    
Soner YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 88278
Kızımıza atipik otizm tanısı konulduğunda, gitmediğimiz bu konuda uzman insan kalmadı,en sonunda çok değerli prof.Semra hanımın tavsiyesiyle Bircan hanımın çalıştığı kurumu bulduk .Çok zor ve umutsuz ağladığımız o kötü günleri Bircan hanımın yardımlarıyla aştık o günlerden bu günlere çok yol aldık şu an daha iyiyiz başladığımızda kızımız 2.5 yaşındaydı şu an 10 yaşında ve biz,Bircan hanım sayesinde bıkmadan mücadeleye devam ediyoruz.Teşekkürler Bircan Tavas.
     8 Beğeni    
Ag
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 88247
Bircan hanimla, Oglumun konusma gecikmesi ve yasitlarina gore gelismesi gereken becerileri nedeniyle ozel egitim alma ihtiyacimiz olustugu donemde internet arastirmalarim sirasinda gorup irtibat kurarak tanistik. 1 aydir birlikte calisiyoruz. Profesyonel ve işine hakim bir ogretmen. Aileyi de yonlendiren çalışma tarzınin bize katkisi oldu. Oglumda olumlu gelişmeler devam ediyor kelimeler cikarmaya basladi. Giderek artacagina da inaniyorum. Tesekkur ediyorum.
     5 Beğeni    
Ayşe Gül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87875
Bircan hanımla tanışalı sanırım 6 ay kadar oldu ancak o kadar memnunum ki onunla tanışmaktan. Kızımla çok iyi anlaşıyor. Bir veli olarak ta beni çok iyi yönlendiriyor. Kızımın neye ihtiyacı olduğu konusunda çok önemli tavsiyelerde bulunuyor. Çok teşekkür ederim ona . Benim kızım Asperger sendromu. Teşhisi de zor koyuluyor. Senelerce Atipik Otizm dendi. Tanısının değişmesinde de çok önemli katkıları oldu. Çocukları değerlendirmede çok iyi öngörüleri var. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
E.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86118
Merhaba bundan yaklaşık 6 ay önce oğlumuz Ömer'e otizm teşisi konuldu.Konu ile ilgili uzmanların bizlere tek söylediği şey yoğun bir program ve iyi bir eğitimdi.Yaklaşık bir ay boyunca gitmediğimiz kurum, tanışmadığımız eğitmen kalmadı.Bu esnada tesadüfen tanıştığımız ,çocuğu Otizm'li bir annenin tavsiyesi ile Bircan hanım'la irtibat kurduk.İlk tanıştığımız günden beri bizim çocuğumuza faydalı olacağı konusunda bize güven vermişti.Hemen eğitime başladık.Ömer'e 5 aydır hafta içi her gün Bircan hanım eğitmenlik yapıyor.Eğitime başlamadan önce Ömer sürekli koşup duran,asla oturma ve bekleme kavramı olmayan,ismine veya herhangi bir komuta cevap vermeyen,gözlerini sürekli bizden kaçıran ve kendine dünyası olan bizlerle veya herkesle irtibatı kopuk gözlerini bizden kaçıran,istediği olmayınca kendisini ve herkesi ısıran ağlayarak kafasını duvarlara vuran bir çocuktu.Eğitime başlayınca 2 ay boyunca sürekli ağladı kafasını duvarlara vurdu öğretmenini ısırdı ama asla pes etmedik onun o hali bizleri çok üzdü ama dayanmaya çalıştık Ömer derste ağlarken biz dışarıda ağladık ama dayanmamız ve başarmamız gerekliydi şükürler olsun başardık. Artık meyvelerini almaya başladık ismine tepki vermeye başladı.Gözlerini bizden kaçırmıyor artık basit komutları almaya başladı,küçük kelimeler çıkarmaya başladı.Artık kafasını bir yerlere vurmuyor kimseleri ve kendini ısırmıyor,eğitimden önce 5 dk oturmayan Ömer artık 45 dk oturarak masada ders yapıyor.Bizler bu noktaya gelmemiz çocuğumuzun iyiye doğru ilerleyişi doğru kişi ile oldu .Sizin gayretinizle Ömer daha iyi olacak Teşekkür ederiz Bircan hanım ilginize ve emeğinize sağlık.
     11 Beğeni    
H.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85250
Benim oğlum şu an 32 aylık.Bize 20 aylıkken a tipik otizm tanısı kondu.Çünki oğlumun bazı şeyleri yaşıtlarına göre geriydi.Yürümesi çok geç oldu.Kimseye tepkisi yoktu.Evde kendi halindeydi.Kendisine seslendiğimizde bakmaz, akşam babasını tanımazdı.İşte böyle nedenlerden dolayı bu teşhis kondu.Sonra eğitime başladık.Eğitimcimiz Bircan hanıma başlayalı 8 ay oldu ve bu süre zarfında çok güzel gelişmeler oldu. Farkındalığı arttı, artık çevresini araştırıyor.Herşeye herkese tepki veriyor.Adını biliyor,söylediklerimizi anlıyor.En güzeli akşam eve gelen babasını tanıyor.Benim annesi olduğumu biliyor ve aramızdaki iletişim kuvvetlendi.Bircan hanım beni derslere soktu.Nasıl davranmam gerekiyor, nasıl çalıştırmalıyım,nasıl oynamalıyım bunları öğretti.Bu sayede artık onunla daha kolay anlaşabiliyorum.Kelimesi olmayan oğlum şu an kelimeleri söylüyor.Zorda kalınca anne diye bağırıyor.Oyun oynamaya başladı, en sevdiği şey birlikte oynamak oldu.Resimler boyayıp evcilik, tamircilik oynuyoruz.Bircan hanım oğlumun gelişiminde abisinin de etkisinin olabileceğini söyleyip,derslere abisinide soktu.Abisi böylece kardeşini daha kolay kabul etti.Nasıl davranacağını öğrendi.Çocuğumun gelişiminde Bircan hanımın katkısı çok yüksek.Kendisi gerçekten çok iyi bir eğitmen.Onun bize sağladığı motivasyon sayesinde inşallah herşey daha iyi olacak.H.Ç
     5 Beğeni    
Özgür
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84927
4.5 yaşındaki oğlumuzun konuşma problemi var. Oğlumuzu Bircan Hanımefendi'yle karşılaşana kadar birçok yere götürdük. Profesörler,pedagoglar,dil terapisti herkes farklı şeyler söyledi. Her seferinde kafamız daha çok karıştı. Hep umutsuzluğa düştük. Bircan Hanımefendi'ye geldiğimizde umudumuz arttı. Çocuğumuz ilk seanstan itibaren hoplaya zıplaya Bircan Hanımefendi'nin odasına tek başına girdi. Bircan Hanımefendi'nin yaptığı etkinlikler sayesinde oğlumuzun farkındalığı ve istekliliği arttı. Evde kendi kendine etkinlikler yapmaya başladı. Çocuğumuzun söylenen şeye tepki verme süresi kısaldı. Bircan Hanımefendi'nin bize verdiği motivasyon sayesinde bizde ve çocuğumuzda epey ilerleme kaydettik. Kreşte de tek başına durmaya başladı. Davranışlarında ,tepkilerinde ilerleme oldu. özgüveninde artış oldu. Ne kadar hızlı ilerlediğini ,dalma,kanat çırpma gibi davranışlarının ne kadar azaldığını Bircan Hanımefendi'yle çalıştıktan sonra gördük. Kendisinin çocuğumuza yaklaşımı sayesinde özel eğitim öğretmenlerine bakışımız(daha önceki tecrübelerden dolayı)olumlu yönde değişti. Biz bu kadar umut saçan bir öğretmenimiz olduğu için çok mutluyuz. Oğlumuzun konuşma problemi bu motivasyon sayesinde kısa sürede aşacağına inanıyoruz. Zaten Bircan Hanımefendi'yle çalıştığımızdan beri oğlumuzun çıkardığı sesler arttı. inşallah Bircan Hanımefendinin desteğiyle beraber oğlumuz kısa sürede konuşacak diye umut ediyoruz. Bircan Hanımefendi'ye teşekkür ediyoruz ve kendisini canı gönülden tavsiye ediyoruz.
     6 Beğeni    
Havva
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84873
Merhaba Sevgili Bircan hocam alanında çok güzel bir eğitmendir...Ben kızım öğretmeni olduğu için çok şanslı hissediyorum..Keşke kızımın ilk tanısı aldigimizda onunla tanışmış olsaydım ama sorun değil biz onu tanıdık geç oldu ama artık bizimle beraber ..İyiki var iyiki hayatımızda kendisine çok çok teşekkür ediyorum.. Kendini çok iyi bir şekilde geliştirmiş alanında gerçekten muhteşem bir eğitmen çocukları gerçekten çok iyi tanıyan nelere ihtiyacı olduğunu nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda yol gösteren bir egitimcidir..Kendisine çok çok teşekkür ederim....
     5 Beğeni    
H.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2015
TavsiyeNo: 82757
merhabalar Bircan hanımla tanışmam oğlum mustafa sayesinde oldu.Mustafa şu an 5 yaşında otizm tanısı konulmuş bir çocuk.Yaklasık 5 aydır bircan hanımdan ders almaktayız fakat bu 5 aylık kısa zamanda çok ilerlemeler kaydettik.Göz teması kurmayan,komutlara uymayan,takıntıları olan,taklit edemeyen mustafa şu anda arkadaşlık kurup,amacına uygun oyunlar oynabiliyor hatta göz teması kurup uzun uzun sohbet edebiliyor,kendisine kitap okunmasından bile hoşlanıyor.Bircan hanımın dersi olduğu gün sevinçle gidiyor ve aynı şekilde evine geliyor.Bircan hanımın verdiği eğitim,sevgisi,güler güzü benim mustafamı hayata döndürdü kendisini şiddetle tavsiye ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    
Y.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82570
Merhaba, asperger ve hiperaktivite dikkat dağınıklığını ayni anda barindiran, eğitimcilerinin 18 aylıktan beri nevi şahsına münhasır bir cocuk olduğu konusunda hemfikir sahibi olduğu 7 yasında zıpır bir kız annesiyim. 5,5 yıldan beri bi fiil eğitimler almaktayız ve bir çoğu kavramlar üzerine oldu.Ancak Bircan hanımla 2015 Agustos ayi itibari ile çalısmaya başladığımizda artık hayata dair bir seyler çalışmamız gerektiğini belirterek hem ilkokul dersleri hem de davranış problemleri ile ilgili yapılması gerekenler olduğunu belirtmiş ve bu bağlamda çalışmalara başlamıştır. Gerek çocuğuma olan tutumu (ki bu cocuklarin ne denli zor olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım) gerek bizleri yönlendirmesiyle 2,5 aylık süreçte adeta uzun atlama rekoru kırarcasına cok ciddi ilerlemeler kaydettik. Özellikle de kalem tutma, kopyalama, gördüğünü kagida geçirme, bekleme, sosyalleşme konularinda. Bu arada ayni zamanda sporu da hayatımıza ekleyerek bizde Bircan Hanıma biraz yardımcı olalım dedik:)) İsin özü cok eğitmenle tanıştık, bazısını sevdik bazısını sildik ama top 1'e Bircan Hanımı ekledik.tesekkurlerimizi bir borç biliriz kendisine:)))
     6 Beğeni    
M.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79851
Benim atipik otizm tanılı bir oğlum var. Hocamızla çocuğum 3 yaşındayken tanıştık. O zamanlar göz kontağı, adına tepki verme, komut alma yoktu. Kendi dünyasında yaşıyor gibiydi. Çocuğumuza uyguladığı programlarla birçok şeyi aştık. Sadece konuşamama sorununu çözemedik. Gitmediğimiz doktor, konuşma terapisti kalmadı. Bu süreçte Bircan hocam sanki ileriyi görüyor gibiydi. Konuşamaz ise kendini ifade edebilsin diye PECS uygulamaya başladı. Sabırla çalışması sonucunda artık oğlumuz konuşamasa da her şeyi PECS kartlarını kullanarak anlatıyor. Ne yemek istediğini, nereye gideceğini, ne giymek istediğini, duyduklarını söylüyor. Sorularımıza cevap veriyor. Çocuğumuz kendini anlatmaya başlayınca hırçınlığı ve davranış problemleri de azaldı. Bircan hocamıza çalışmalarından dolayı ileriyi görerek hareket edip bir çocuğun hayatında ışık olduğu için minnettarız.
     4 Beğeni    
Yasemin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79596
Bircan hanımla 5 yıl önce karşılaştık. Karşılaştığımızda o kadar tükenmiş bir durumundaydık ki. Kizim otizmli öfke nöbetleri, ağlama krizleri, davranış problemleri çok yoğundu. Artık sokağa çıkamaz, alışveriş merkezlerine, dükkanlar a giremez olmuştuk. Takıntıları ve korkuları hayatımızı mahvetmisti. Bircan hanımla çalışmaya başladığımızda önce bizimle çalıştı. Çocuğumuza nasıl iletişim kurmamız gerektiğini öğretti. Daha sonra eğitimin içine soktuğu farklı uygulamalarla ve uyguladığı davranış değiştirme programıyla artık kızım isteklerinin olmamasını tolero edebiliyor. Alışveriş merkezlerine gidiyor. Mağazaları gezip, alışveriş yapıp sırasını bekliyor. Ofkelendiginde kendini nasıl sakinlestirmesi gerektiğini öğrendi. Bizde çocuğumuzla nasıl iletişim kuracağımızı biliyoruz. Teşekkürler Bircan Hanim...
     5 Beğeni    
Smnbkr
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79507
Bircan hanımla tanışmamız yaklaşık 1 yıl öncesine dayanıyor. Kızımızın en beter,2 ders boyunca durmadan ağladığı ve asla söz dinlemediği zamanlarda tanıştık. Bulduğumuz öğretmenler teker teker bahanelerle kaçarken Bircan hanım asla pes etmedi. Şimdi birlikte masadan hiç kalkmadan 2 ders üst üste güzel güzel ders yapıyorlar. Çocuklarla hem sevgi dolu hemde bir öğretmen olduğunu hissettirecek tatlı sert bir dialog kuruyor.Ondan kızımızda bizde çok şey öğrendik. İşini sadece işi olduğu için yapmayan, eğitimin her dakikasında çocuklara faydalı olmak adına uğraşan bir öğretmenimiz olduğu için çok şanslıyız.
     5 Beğeni    
Aynur DoSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79262
Biz bircan hanimla tanisali 2yil oldu ve onu tanidiktan sonra hayatimizda buyuk degisiklikler oldu.daha once ki egitim aldigimiz 3 yil boyunca zaman kaybetmisiz.bircan hanim tanistigimiz ilk hafta da oglumu cok cabuk cozup eksiklerimizi hemen farkedip bize cok guzel bir egitim planiyla ders verip bir cok eksigimizi kapattı.oğlum icin cok zor yapamz dedigimiz bir cok seyi cok sukur ki su anda yapabiliyor.bu yuzden oglum ve tabi biz onun gibi bir egitimciyle tanisma sansini yakaladigimiz icin cok sansliyiz.ona ve onunla tanismamiza sebep olan herkese sonsuz tesekkurler.bizim guler yuzlu ogretmenimiz sizi cok seviyoruz.
     4 Beğeni    
V.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2015
TavsiyeNo: 77246
Bircan Hanımla yaklaşık 10 aydır tanışıyoruz. Kendisi; çok başarılı, tecrübeli, güler yüzlü,sorularınıza pratik çözümler üretebilen nadir insanlardan biridir. Beni her zaman pozitif enerjisi ve güler yüzü ile karşılayarak motive eder. Bitmek tükenmek bilmeyen her soruma verdiği sabırlı cevapları, onu , bir uzmandan çok ailemden biri gibi görmemi sağlamış ve çok daha değerli kılmıştır. Eğitimcimiz olduğu için çok şanslı olduğumuz konusunda hiç şüphem yok. Alanında çok donanımlı, çocuğa nasıl davranacağını bilen, empati kurabilen, özverili bir eğitimcidir. Birlikte olduğumuz 10 ay boyunca hem ben hem de çocuğum Bircan Hanımın tecrübelerinden faydalanarak oldukça ilerleme kaydettik.
     4 Beğeni    
B.Õ
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76451
Ben ikizleri olan bir anneyim çocuklarimin ikiside bir bucuk yıldır ozel egtim aliyorlar oglum arda bir bucuk yil once tek tuk kelimeleri olan oyun oynamayi bilmeyen masa basi etkinliklerini yapamayan bir cocuktu gittigimiz kreslerden hep geri cevrildik. Bu zor gunlerimizde Bircan hanimla tanıştık. Bircan hanim bir bucuk yil boyunca hic bir ayrintiyi atlamadan özenle sabirla çocuğumuzu egitti hicbir kresin almadığı oglum suan iyi bir okulun anasinifida vede sinifin en sevilen ogrencisi.bir kaç kelimesi olan oglum suan şarkılar soyluyor arkadaslariyla oyunlar oynuyor masa başı etkinliklerinin hepsini yapıyor.oglumuz boranda bircan hanimdan haftada 4 saat eğitim aliyor.çocuklarima verdigi emeğe, sabira ve cabaya sonsuz tesekkur ediyorum.çocuklari bizim durumda olan ailelerin karsina bircan hanim gibi egtimcilerin çıkmasını temenni ediyorum.
     6 Beğeni    
Bedriya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76185
Ben Bircan hanimi yaklasis 2 sene taniyorum ve cok memnunum. Çok iyi bir oğretmen ve neredeyse sanki ailemin bir parçasidir. Her zaman Bircan hnm cok tesekur ediyorum cunku benim ogluma dogru yola yonlendirmeye calisiyor ve 2 sene onceki halimiz neredeyse kayboldu. . Benim oglum otizmli bir cocuk ve verdikleri egitim sayesinde cok ilerledik. Konusmayan ve hic ses cikarmayan cocuktu. Goz kontagimiz yoktu, merdivenlere inip cikamiyordu, denge problemleri vardi... Ogretmenimiz sabirla, sevgiyle ve verdigi egitimle, simdi yavas yavas iki kelimeli cumle kurmaya calisiyoruz. Gulerek, nese ile derslere gidiyor ve coğu zaman çikista agliyor, oradan ayrilmak istemiyor...dersleri cok seviyor... İnaniyorum ki Bircan hanimin yardimla oğlum daha iyi olacak ve daha cok ilerliyecegiz. Cok tesekur ederim
     4 Beğeni    
S.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75251
Oğlum yusuf 21 aylıkken atipik otizm tanısı konuldu.aHemen bir yuva başladık aynı zamanda uzun aramalar sonucu, bir özel eğitim kurumunda 23 aylıkken eğitime başladık.İlk başlarda ağlamalar vardı ama zamanla alıştı. Yusuf da heceleme yoktu göz teması kısıtlıydı ayrıca komut almama ,etrafa karşı ilgisizlik, taklit etmeme, oyuncakları amacına uygun kullanmama ve bazı takıntılar vardı. Yalaşık 28 aylıkken aynı kurumda çalışan Bircan hanımla tanıştık güleryüzlü ve sevecen biri.Yavaş yavaş başlayan hecelemeler taklitler ve şarkıların melodilerini mırıldanma Bircan hanımla hız kazandı.Bize bulunduğu tavsiyeler sayesinde oğlumuz dış dünyaya açıldı.kelimeler başladı.uyguladığı eğitim ve kararlı tutum sayesinde yusuf da büyük değişimler oldu.kısa zamanda cümleler başladı her derste yaptığı değişik aktiviteler ve oyunlar sayesinde Yusuf sıkılmadan eğitime devam etti ve ediyor da.Oğlumuzu böyle görmek bize de moral veriyor Bircan hanımın sayesinde oğlumuzda bizde yeniden doğduk sanki.Evde de elimizden geldiğince Bircan hanımın tavsiyelerini uyguluyoruz ve olumlu sonuçlar alıyoruz.şu anda 44 aylık hiç susmuyor ve devamlı sorular soruyor oyun kuruyor yaratıcılığı ve hayal gücü çok geniş boyamalar resimler yapıyor.sayıları ve şekilleri tanıyor.yap boz yapıyor eşleme,büyük küçük ,uzun kısa ,altında üstünde,yanında,içinde dışında vb. kavramların çoğunu biliyor daha aklıma gelmeyen çok şey var. Bircan hanıma çok teşekkür ediyoruz iyi ki var ve iyi ki Yusufumuzun öğretmeni .
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Müjde T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74890
Bircan Hocam çok sevgi dolu ve profesyonel bir öğretmendir.Oğlumla 2 senedir birebir çalışıyorlar ve çok memnunuz.Biz çok yol katettiğimizi düşünüyorum sayesinde.Oğlum derse gitmek için can atıyor ve ödev yapmak için çok istekli bunu sağlayan kişi Bircan Hanımdır.Okuma yazmayı oğluma ilk o öğretti yani ilk öğretmenimiz o. Herkese tavsiye ediyorum.Bİzim gibi aileler için en önemlisi iyi bir öğretmene rastlamak biz şanslıydık çünkü zaman çok değerli.Bİz diğer çocuklara yetişmek için zamanla yarışıyoruz ve bu tavsiyeyi yazarak sizin zaman kaybetmeden iyi bir öğretmenle çalışmanızı sağlamak.
     5 Beğeni    
Sezen B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73633
Bircan hanımdan yaklaşık 7 aydır, haftada 4 saat olmak üzere ders alıyoruz. Benim inatçı cadıma söz geçirebilen,dediklerini yaptıran ve otoritesini kabul ettirebilen tek öğretmen diyebilirim. Kurallarından taviz vermemesine karşılık kızımla inanılmaz güzel,sevgiye dayalı bir dialogları var. Kızımız ondan ders aldığı için içimiz o kadar rahat ki, eğitimin her bir saniyesini dolu dolu geçirdikleri konusunda şüphemiz bile yok. Özel eğitimde eğitim aldığınız öğretmen ve çocuğunuzla kurduğu ilişki çok büyük önem taşıyor. Bu konuda hem böylesine donanımlı hem de mesleğinin hakkını sonuna kadar veren bir öğretmene şahip olduğumuz için çok şanslıyız. Facebook sayfası da ailelere rehberlik etme konusunda son derece yararlı bilgiler içermektedir. 7 ay öncemiz ve şuan ki durumumuza baktığımız zaman doğru adreste olduğumuzu bir kez daha anlıyorum. Umarım çocuğu özel eğitime gereksinim duyan tüm aileler bizim kadar şanslı olur.
     6 Beğeni    
Betül Akırmak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73620
Bircan hanımla yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz,kesinlikle konusuna çok hakim ve "Farklı Gelişen Çocuklar" sayfası ve kişisel bloguyla hem ailelerle hem de konuya ilgi duyan herkesle değerli bilgilerini paylaşıyor.Her ders sonrası yaklaşık 15 dakika derste yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler veriyor, evde neler yapmamız gerektiğini detaylı olarak anlatıyor.Biz uzun zamandır bireysel eğitime gitmemize rağmen Bircan hanımla en başından başladık.Gelişimdeki en küçük bir basamağı bile atlamamak adına herşeye en başından başladık ve şu anda yavaş yavaş yeni beceriler kazanmaya başladık.Bircan hanım yeniliklere de çok açık, Kanada'da aldığımız OT programını kendisiyle paylaşık ve derslerde bu programı da uyguluyor.Birlikte çok iyi işler başaracağımıza inanıyorum, 3 ayda bile bu kadar yol kat ettik, zamanla neleri başaracağız hep birlikte göreceğiz.Bircan hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    
Psk.Fürüzan Eroğlu
27.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73591
Bircan TAVAS, alanında uzman ve mesleki açıdan oldukça donanımlı bir kişidir. Gelişim takibi, Erken müdahale, Özel eğitim, Otizm, Mental retardasyon, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, Öğrenme güçlüğü, Disleksi, Duyu bütünleme konularında alanında uzmandır. Danışman-danışan ilişkisinde ki iletişim ağında güven ilişkisi oldukça önem teşkil etmektedir. Bircan hanım da bunu layığıyla yapabilmekte; danışanları ve onların aileleri ile kurduğu güçlü iletişim ve güler yüzlülüğü ile, kişilerin kendini güvende hissetmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kendisi ekip çalışmalarında da sorumluluk, disiplin, programlama ve mesleki bilgiyi en iyi şekilde aktarabilme konusunda oldukça başarılı olduğundan kendisi ile aynı projede görev alabilmek, kişiye yeni bilgiler edinmesinde olanak sağlamaktadır. Günümüzdeki iş ağında kendisini geliştirmiş ve her daim geliştirmeye devam eden, idealist, güler yüzlü uzmanımızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
G. Benan ÖZAN Fotoğraf
G. Benan ÖZAN
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69287
Bircan Hanım ile yaklaşık 10 aydır birlikte çalışıyoruz. Ekip çalışmasına oldukça açık, çocuğu gözlemleme becerisi kuvvetli, işini özveriyle yapan, özellikle otizm ve ygb li çocuklarda gelişimi adım adım takip edebilen, işini profesyonelleştiren bir çalışma potansiyeli vardır. Çocuğun duyusal anlamda ihtiyaçlarını belirleyerek bunu eğitim içeriğine dahil etmesi gelişimde hızlı ilerlemeler sağlamaktadır. Ailelerle kurduğu iletişim her zaman çocuğa en fazla yarar sağlayacak doğrultuda olmuştur. Farklı Gelişen Çocuklar aracılığıyla tüm anne-babalara ulaşarak toplumsal bilinçlendirmeyi artırmaktadır. Özellikle otizmli çocuklar için erken müdahale programı geliştirme ve planlama doğrultusunda, okul öncesi dönemdeki çocukların okul olgunluğunu desteklemede ve aile rehberliği konusunda danışmanlık almanızı tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Uzman
Bircan TAVAS Fotoğraf
Bircan TAVAS
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Özel Eğitim Uzmanı
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi53 kez tavsiye edildi

19:55
Top