2007'den Bugüne 82,397 Tavsiye, 26,097 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bircan TAVAS
Özel Eğitim Uzmanı - İstanbul
özel Eğitim Öğretmeni

Bircan TAVAS Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi38 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı MevcutTelefon Numaraları Kayıtlı

» Özel Eğitim Uzmanı
İsim

Bircan TAVAS

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Özel Eğitim Uzmanı

[Diğer Özel Eğitim Uzmanları..]
Tavsiye ve Teşekkürler

38

[Bircan TAVAS isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Bircan TAVAS Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

13
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Bircan TAVAS'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Bircan TAVAS'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Her ailenin aklından geçen "Şimdi ben ne yapacağım?" sorusuna birlikte cevap arıyoruz, hedeflerimizi belirliyoruz. Çünkü her çocuk farklıdır ve her çocuk farklı gelişir. BİRCAN TAVAS Çalışma Alanları: Otizm Yaygın gelişimsel bozukluk Reaktif bağlanma bozukluğu Gelişim geriliği Zeka geriliği Down sendromu

Bircan TAVAS Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Otizmli çocuklar için erken eğitim programı geliştirme ve planlama
Otizmli çocukların sosyal ortama adaptasyon sürecinin planlanması
Otizmli çocuklarda oyun öğretimi
Otizmli konuşma becerisi kazanmamış bireylere iletişim kurmayı öğretme
Davranış sorunlarıyla baş etme
Atipik otizm
Yaygın gelişimsel bozukluk
Otizmde iletişim becerilerinin geliştirilmesi
Otizmli çocuklarda etkinlik çizelgelerinin kullanımı
1-6 yaş dönemi otizm tanılı çocuklarda erken müdahale ve destek
Farklı gelişen çocukların okula hazırlık döneminin planlanması
Özel gereksinimli çocuklarda kaynaştırma programı
Erken çocuk gelişimini destekleme ve takip
Bilişsel müdahale programı
Zihinsel geriliği olan çocukların gelişimini planlama ve destek
Öğrenme güçlüğü
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite
PCDI
PECS
PORTAGE
GÖBDÖ-2 (Gilliam Otisitik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği)...[Devamı...]

Bircan TAVAS Özgeçmiş CV Bircan TAVAS'ın Özgeçmişi
Okulöncesi eğitim merkezlerinde sınıf öğretmenliği ve yöneticilik yaptı.2-6 yaş arası otizm ve ygb tanılı çocukların kaynaştırma eğitim programlarının düzenlenmesi,kurum personelinin eğitimi ve programın uygulanmasında görev aldı.Özel eğitim merkezlerinde bireysel özel eğitim uzmanı ve kurum müdürlüğü yaptı.Otizm,özel gereksinimli ve farklı gelişim gösteren çocukların gelişimlerini takip etme,eğitimlerini planlama,ev eğitim programlarını hazırlama,okula hazırlık ve adaptasyon sürecini planlama,problem davranışı değiştirme,iletişim kurma becerisini kazandırma,sosyalleşme programları ve aile eğitimleri düzenleyerek çalışmalarını sürdürmektedir.
Özel ilgi alanı otizm, atipik otizm,ygb,reaktif bağlanma bozukluğu,özel öğrenme güçlüğü,mental retardasyon' dur.Katıldığı Çalıştay ve Sempozyumlar
•SHÇEK Erken Çocukluk Gelişimini Destekleme Projesinde gönüllü
•Yeti Yitimi ve Yaşama Katılım Konferans ve Çalıştayı...[Devamı...]

Bircan TAVAS Tavsiye Yazıları Bircan TAVAS için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 A.B (Danışan)
 IP: 46.196.73.FD

29-12-2019
 TavsiyeNo: 112923
Merhabalar,ogretmenimizle tanisali 3 yıl oldu ve oğlumuza o kadar çok şey öğretti , ilgilendi ki onun sayesinde bir çok şeyi çok kolay astik.Devlet okulunda 2 sınıftayiz şu an hiç bir zorluk cekmiyoruz.Bizlere vermiş olduğu tavsiyeler sayesinde oğlumuzu bizde evde çalıştırır duruma geldik . Ekolalimiz şu anda yok oldu , sosyal iletişim becerilerimiz Bircan hanim sayesinde çok gelişti .Muhakeme mız sayesinde gelişmeye devam ediyor. Anlatmakla bitmez Bircan öğretmenimizi .İyi ki varsınız , iyi ki oğlumun öğretmenisiniz .
     Beğenin    

 İlknur (Danışan)
 IP: 176.88.142.ZJF

26-12-2019
 TavsiyeNo: 112891
Merhaba, üç buçuk yaşında, down sendromlu bir oğlum var. Üç ay önce okulda sebepsiz yere arkadaşlarına vuran, yerinde durmayı bilemeyip,durmadan koşan, hiç bir kural tanımayan, istediği her ne ise olmadığında kendini yerlere atıp ağlayan, konuşma konusunda zayıf ve isteksiz bir oğlum vardı. Tavsiye üzerine Bircan hanımla çalışmaya başladık,daha ilk haftalardan oğlum güle oynaya sınıfına çıkıyor- ki bu önemli çünkü daha önce hiç bir öğretmeninin sınıfına oğlumun güle oynaya girdiğini görmemiştim-, ders bitince de çıkmak istemiyordu, Bircan hanım oğlumu anladı, ihtiyaçlarını eğitim yöntemini doğru belirledi, bize verdiği ödevler ve tavsiyeler , oğlumla kurduğu eğlenceli ve hem de öğretici iletişim sayesinde artık oğlum kendini ifade etme konusunda daha istekli,söz dinliyor, kurallara uyuyor ve kendini yerlere atıp ağlama huyundan vazgeçti,farkındalığı daha da arttı, okuldan gelen şikayetler azaldı. Sadece üç ayda oldu bunlar,rüya gibi. İyi ki iyi ki, güleryüzlü, yardımsever ve sevgi dolu Bircan hanımla yollarımız kesişti, iyi ki kendisini tanıdık , oğlum ve benim adıma binlerce teşekkürler.
     1 Beğeni    

 M.Çankaya (Danışan)
 IP: 5.47.157.YB

26-12-2019
 TavsiyeNo: 112879
Kızımızın 2 yaşa girmesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlarımız sebebiyle başvurduk Bircan Hanım’a. Çocuklarla iletişimi çok güzel. Oyun terapileri ilaç gibi geldi hem çoçuğumuza hem bize. Doğru bildiğimiz yanlışları düzelttik, travmasız bir şekilde tuvalet akışkanlığı kazandırdık. Aynı zamanda çocuğumuzun gelişim alanlarını keşfedip bunları geliştirmek için neler yapabileceğimizi öğrendik. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Başlamadan önce tereddütlerimiz vardı, fakat şimdi iyi ki Bircan Hanımla tanışmışız diyoruz.
     2 Beğeni    

 Nilay&Salih Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.6.99.JD

19-06-2019
 TavsiyeNo: 110201
Merhabalar, Bircan hanım ile Şubat ayında 3 yaşındaki kızımızın konuşma ve bir takım gelişim sorunlarına çözüm bulmak için tanıştık. İlk başladığımız günden bugüne hep bizi rahatlatmış ve doğru yönlendirmeleri ile hem kızımızın tedavisinde hem de ebeveyn olarak kızımızla olan ilişkimizin düzelmesinde çok emek harcamıştır. Kekemelik sorunu ile başvurduğumuz klinikte Bircan hanımın desteği ile aslında gelişimin tek başına ele alınmaması gerektiğini ve bir bütün olduğunu öğrendik ve oyunlarımızı artık bu yönde geliştirdik. Terapiye ilk başladığımız günden itibaren kızım Bircan ablası ile sorunsuz bir şekilde iletişimde oldu. Bu durum bizi oldukça mutlu etti ki aslında belki de sorun bizdeydi :) Kızımız bu kısa sürede konuşma, sosyal beceriler, ince ve kalın motor gelişimi, özgüven konularında oldukça yol katetti. Bircan hanıma buradan da sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi göndermek isteriz. İyi ki yollarımız kesişmiş sizinle...
     3 Beğeni    

 Nurcan (Danışan)
 IP: 37.130.107.ZL

23-03-2019
 TavsiyeNo: 108931
Merhaba...Bircan hanımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz...4 yqşında atipik otizm tanısı konulan oğlum var...Böyle bir eğitmenle tanıştığım için binlerce şükürler olsun Rabbime...Oğlum hocamız sayesinde çok yol katetti...göz teması ,komutlar ,renkler ,eşlemeler daha bir çok alanda çok ilerledik.. Ama en önemlisi tuvalet eğitimiydi bizce...Hocamız sayesinde 2 haftada tuvalet eğitimimizi öğrendik..Bu muhteşem bir başarıydı oğlum için..bir yandanda bana terapi oldu hocamız...alanında mükemmelin ötesinde diyebilirim..her çocuğun kendine has özelliklerini bilerek ona göre eğitim vermesi de muhteşem bir şey..İyiki varsınız hocam ,iyiki oğlumun ve benim hayatıma girdiniz...Sizin gibi eğitmenlerin çoğalması dileğiyle....
     2 Beğeni    

 Eda y. (Danışan)
 IP: 88.233.14.DD

31-01-2019
 TavsiyeNo: 108081
Merhabalar. Bircan hanımı bu sitedeki tavsiyeler sayesinde tanıdık. Yaklaşık altı aydır üç yaşındaki oğlumuza danışmanlık yapıyor. Oğlumuzda gelişimsel gerilik ve uyaran eksikliği var. Önceden bir pedegogla çalıştık fakat ilerleme sağlayamadım fakat Bircan hanımla tanıştığımızdan beri çok ilerleme kaydettik. İlk seanstan itibaren oğlumuza şefkatli, kararlı ve pozitif yaklaştı. Yönlendirmeleri her zaman doğru yönde olmuştur. Danışanına olan inancı tamdır. Sadece danışana değil ailelere destek olur. Oğlumuzla önceden dışarı bir yere çıkamıyorduk. Sürekli koşuyordu, küçük bir alış verişi bile yapamıyordum. Bize dışarıda nasıl davranmamız gerektiğini kendisinin de eşliğinde markette ve kafede uygulamalı olarak anlattı. Her konuda yardım alabileceğiniz bir kişi. Herkese tavsiye ediyoruz.
     4 Beğeni    

 Pelin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.219.6.ZZB

31-01-2019
 TavsiyeNo: 108078
Merhabalar Bircan hanımla 1yıl önce kızım sayesinde tanıştık. 3 yaşında down sendromlu bir kızım var ve Bircan hanım özel eğitim öğretmenimiz.1 senede Bircan Hanım sayesinde inanılmaz yol katettik diyebilirim. Derslere ilk başkadığımızda kızımın çalışılan materyalleri atma, arada bir başkalarının saçını çekme gibi huyları vardı. Öğretmenimiz sayesinde bunları çok şükür unuttuk. Herşeyden önce eğitim tarzını da dile getirmeden geçemeyeceğim çocuğu öğretmek istediği ne varsa bunu oyunla pekiştirmesi benim için çok önemli. İyiki hayatın bir yerinde aynı yolda yürümüşüz ve karşımıza çıkmış. Doğru şekilde,doğru zaman ve yolla kızıma öğrettikleriniz ve meyvelerini toplarken yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler.
     3 Beğeni    

 S.T (Danışan)
 IP: 195.142.6.YJY

14-09-2018
 TavsiyeNo: 105554
Merhaba.Bircan hnm 'la tavsiye üzerine 4 ay önce tanıştık.4 yaşındaki oğluma atipik otizim teşhisi konmuştu.1 yıl boyunca farklı kurumlara götürdüm.göz temasının artması ve adına bakması dışında hiç bir gelişme olmadı.Hic konusmayan,komut almayan oğlum kısa zamanda anlamlı yerinde kelimeler hatta cümle bile kurmaya başladı şarkılar söylüyor Verilen komutların %60 yerine getirmeye başladı.Bizleri bilgilendirmesi her konuda destek olması ve oğlumuza olan sabrı,sevgisi bizi çok mutlu ediyor.Bircan Hanımı ailemizden biri gibi görüyoruz ve ailece çok seviyoruz Alanında uzman güler yüzlü güvenilir ve herşeyden önce mükemmel bir abla oldu oğluma....Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Duygu mSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.123.229.ZBD

02-05-2018
 TavsiyeNo: 103582
Merhaba, Bircan hoca yaklaşık altı aydır oğlumla birlikte çalışmalar yapmaktadır. Bu zamana kadar çoğu öğretmeni ile çalışmaktan zevk almayan oğlum bircan hoca ile birlikte çalıştığından beri derslerine zevkle katılmaktadır. Özellikle aileye verdiği tavsiyeler ile evde de neler yapacağımızı çok ilgili ve net bir şekilde açıklamaktadır. Hem konuşma anlamında hem de motor kasları ile ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde çok faydalı sonuçlar gördük. Bundan sonra da kendisiyle zevkle birlikte çalışmaya ve oğlumuzun büyümesine tanık olmasına devam edeceğimizi söylemek istiyorum.
     4 Beğeni    

 Sema gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.248.YJ

14-02-2018
 TavsiyeNo: 102063
Merhabalar nerden baslamalıyım bilmiyorum ama tek bildiğim iyiki karşımıza çıktı oglum su an 3,5 yasında 3 yasında atipik otizm teşhisi konuldu ilk etapta farklı bir kuruma gidiyorduk hiç ilerleme olmadı oglum ismini seslenince bakmıyor göz teması kurmuyor oyuncakları diziyor cok hareketli hiç oturmayan evde düzensiz bir hayat sürüyordu ta ki Bircan hanımla tanısana kadar 3 aydır kendisinden egitim alıyoruz ilk gün oglum olumlu gelişme kaydetti bize ne yapmalıyız nasıl davranmalıyız hep yol gösterdi oglum konusuyor kelime haznesi gelişti sarkı söylüyor göz teması kuruyor ismine seslenince bakıyor inanın hayatımız düzene girdi çok iyi gelişmeler kaydediyoruz inş herşey daha da güzel olacak tuvalet egitimine bile basladık iyiki karşımıza çıktı teşekkür etmek cok basit kalıyor büyük minnet duyuyoruz iyiki karşılaştık cok net eminiz oğlum iyi ve kaliteli bir egitim alıyor sonsuz teşekkürler
     4 Beğeni    

 Işıl Sav (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.108.41.DZ

06-01-2018
 TavsiyeNo: 101298
Merhaba,Bircan Hanım ile yaklaşık dört ay önce tanıştım. Üç buçuk yaşında oğlumun 18-19 . aydan beri yemek yememe, hassasiyet ve kendini ifade edememe problemi vardı.Birkaç pedagog ile görüşmemiz ve kendi çabalarımız olumlu gelişme sağlamadı.Bircan hanım derslere başladığından beri hayatımızı zorlaştıran uzun süreli ağlama nöbetleri ortadan kalktı.Kendini ifade etme konusunda yol aldık ve yemek konusunda daha dışa dönük.Derslere başlamadan önce oğlumun değişimine ihtimal vermemiştik gayet kararlı bir çocuktu...Bircan hanım oğlumuza eğitim verirken bize ve çevremizdekilerin nasıl yaklaşmamız gerektirdiği konusunda yön verdi.Çoğu anne baba gibi bilinçli davranmaya çalışsak da eksik yönlerimiz olabiliyor. Bilinçli bir uzman tarafından yönlendirilmek hayatımızı kolaylaştırdı.Artık uzun süreli ağlama nöbetlerimiz yok,tuvalet eğitimini başardık ,hassasiyet sorununu büyük ölçüde çözdük.Çiğ balıkla oynayabiliyor,elinde kalan boyaları telaşla yıkamaya çalışmıyor.Keşke daha önce tanışa bilseydik...Daha iyi gelişmeler olacağına inanıyorum.Öğretmenimize anne şevkatiyle yaklaştığı için ,samimiyeti,güler yüzü ve emeği için çok teşekkür ediyorum.Sevgi ve Saygılarımla. IŞIL SAV
     3 Beğeni    

 Ilhan uSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.54.61.ZYY

24-12-2017
 TavsiyeNo: 101101
Egitime ilk asladigimizda kizimda yerinde durmama kurallara uymama kendini ifade etmeme duygularini tanimama okudugunu anlayip sorulara cevap vermeme bildigini soylememe sinirlu boyamadan sıkılma guncel olaylara empatiyle yaklasmayi bilmiyordu. Bircan hanimla duzenli calusmalarimizin sinunda kendisinin nazi cok iyi tanimasi sonucunda ilk birinci ayinda tum sorunlarinizin cogunun yari yarita cozulmeye baslandigini gormek bizleri cok mutlu etti. Kendisine gosterdigi cabadan ve bilgilerini bize aktardigindan bizi dogru yonlendirmesinden dolayi cok tesekkur ederim.
     3 Beğeni    

 Hilal YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.181.136.WZ

03-10-2017
 TavsiyeNo: 99458
Nezaketi, güler yüzü ve alanındaki uzman bilgisiyle Bircan Talas öğretmenimize olan sevgi ve güvenimizi bu satırlara sığdırmak zor. Öncelikle işinde çok iyi. Akademik Bilgin'in yanı sıra çocuğumla kurduğu ilişki de çok hoşuma gitti. Çocuklarla çalışmak öncelikle özen ve sabır ister. Sabrı ve dik duruşu sayesinde kızımın derslerini sevmesini, çalışmaktan keyif almasını sağladı. Ayrıca sorumluluk almak konusunda yaptığı telkinlerin faydalarını her geçen gün daha faZla gözlemlemenin mutluluğunu paylaşmak isterim. Çocuklarla kurduğu sevgi ve güven dolu ilişki için Bircan öğretmenimize binlerce teşekkürler.
     3 Beğeni    

 Fatma F. (Danışan)
 IP: 212.133.214.F

03-03-2017
 TavsiyeNo: 95007
Benim 4 yaşında biri konuşma güçlüğü diğeri de atipik otizmli ikiz kızlarım var.Sevgili Bircan öğretmenle tanışalı 5 ay kadar oldu.kendisiyle tanışmadan önce derse başladığımız iki kurumdan da öğretmenlerin tecrübesizliği ve uyguladıkları eğitim sistemindeki aksaklıklar sebebiyle çok kısa sürede ayrılmıştık.Sevgili Bircan öğretmenle derse başladığımız ilk günden itibaren çocuklarım da kendisini çok sevdiler.Çocukların gelişimindeki ayrıntıları dikkatle takip etmesi,kullandığı materyaller,uyguladığı oyun odaklı eğitim sistemi,ders sonrası verdiği geribildirimler benim de kendisine güven duymamı sağladı.Sevgili Bircan öğretmen kesinlikle tavsiye ettiğim,alanında uzman bir özel eğitim öğretmenidir.
     5 Beğeni    

 AYSUN (Danışan)
 IP: 88.253.13.CF

13-12-2016
 TavsiyeNo: 92800
Merhaba. 32 aylık bir oğlum var. Konuşma gecikmesi ve gelişim geriliği problemi yaşıyor.Oğlum için araştırma yaparken internetten Bircan hanımın ismini gördüm.Kısa sürede kendisiyle irtibata geçip eğitimimize başladık.Yaklaşık 1.5 ay oldu. Önceleri oğlum yalnız benimle göz teması kurarken artık çoğu kişiyle kurabiliyor ve göz teması süresi uzadı. Konuşmalarımı melodisel olarak tekrar etmeye başladı. Henüz çok yeniyiz yinede güzel ilerleme kaydettik daha da güzel olacağına inanıyorum. Bizide çok güzel yönlendiriyor. Oğlumun gelişimine olan katkılarından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyoruz oğlumla :)
     4 Beğeni    

 Soner YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.55.79.YYJ

29-05-2016
 TavsiyeNo: 88278
Kızımıza atipik otizm tanısı konulduğunda, gitmediğimiz bu konuda uzman insan kalmadı,en sonunda çok değerli prof.Semra hanımın tavsiyesiyle Bircan hanımın çalıştığı kurumu bulduk .Çok zor ve umutsuz ağladığımız o kötü günleri Bircan hanımın yardımlarıyla aştık o günlerden bu günlere çok yol aldık şu an daha iyiyiz başladığımızda kızımız 2.5 yaşındaydı şu an 10 yaşında ve biz,Bircan hanım sayesinde bıkmadan mücadeleye devam ediyoruz.Teşekkürler Bircan Tavas.
     7 Beğeni    

 AG (Danışan)
 IP: 176.55.79.YFW

27-05-2016
 TavsiyeNo: 88247
Bircan hanimla, Oglumun konusma gecikmesi ve yasitlarina gore gelismesi gereken becerileri nedeniyle ozel egitim alma ihtiyacimiz olustugu donemde internet arastirmalarim sirasinda gorup irtibat kurarak tanistik. 1 aydir birlikte calisiyoruz. Profesyonel ve işine hakim bir ogretmen. Aileyi de yonlendiren çalışma tarzınin bize katkisi oldu. Oglumda olumlu gelişmeler devam ediyor kelimeler cikarmaya basladi. Giderek artacagina da inaniyorum. Tesekkur ediyorum.
     4 Beğeni    

 Ayşe Gül (Danışan)
 IP: 95.14.86.W

12-05-2016
 TavsiyeNo: 87875
Bircan hanımla tanışalı sanırım 6 ay kadar oldu ancak o kadar memnunum ki onunla tanışmaktan. Kızımla çok iyi anlaşıyor. Bir veli olarak ta beni çok iyi yönlendiriyor. Kızımın neye ihtiyacı olduğu konusunda çok önemli tavsiyelerde bulunuyor. Çok teşekkür ederim ona . Benim kızım Asperger sendromu. Teşhisi de zor koyuluyor. Senelerce Atipik Otizm dendi. Tanısının değişmesinde de çok önemli katkıları oldu. Çocukları değerlendirmede çok iyi öngörüleri var. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 E.A (Danışan)
 IP: 88.250.234.YYY

26-02-2016
 TavsiyeNo: 86118
Merhaba bundan yaklaşık 6 ay önce oğlumuz Ömer'e otizm teşisi konuldu.Konu ile ilgili uzmanların bizlere tek söylediği şey yoğun bir program ve iyi bir eğitimdi.Yaklaşık bir ay boyunca gitmediğimiz kurum, tanışmadığımız eğitmen kalmadı.Bu esnada tesadüfen tanıştığımız ,çocuğu Otizm'li bir annenin tavsiyesi ile Bircan hanım'la irtibat kurduk.İlk tanıştığımız günden beri bizim çocuğumuza faydalı olacağı konusunda bize güven vermişti.Hemen eğitime başladık.Ömer'e 5 aydır hafta içi her gün Bircan hanım eğitmenlik yapıyor.Eğitime başlamadan önce Ömer sürekli koşup duran,asla oturma ve bekleme kavramı olmayan,ismine veya herhangi bir komuta cevap vermeyen,gözlerini sürekli bizden kaçıran ve kendine dünyası olan bizlerle veya herkesle irtibatı kopuk gözlerini bizden kaçıran,istediği olmayınca kendisini ve herkesi ısıran ağlayarak kafasını duvarlara vuran bir çocuktu.Eğitime başlayınca 2 ay boyunca sürekli ağladı kafasını duvarlara vurdu öğretmenini ısırdı ama asla pes etmedik onun o hali bizleri çok üzdü ama dayanmaya çalıştık Ömer derste ağlarken biz dışarıda ağladık ama dayanmamız ve başarmamız gerekliydi şükürler olsun başardık. Artık meyvelerini almaya başladık ismine tepki vermeye başladı.Gözlerini bizden kaçırmıyor artık basit komutları almaya başladı,küçük kelimeler çıkarmaya başladı.Artık kafasını bir yerlere vurmuyor kimseleri ve kendini ısırmıyor,eğitimden önce 5 dk oturmayan Ömer artık 45 dk oturarak masada ders yapıyor.Bizler bu noktaya gelmemiz çocuğumuzun iyiye doğru ilerleyişi doğru kişi ile oldu .Sizin gayretinizle Ömer daha iyi olacak Teşekkür ederiz Bircan hanım ilginize ve emeğinize sağlık.
     10 Beğeni    

 H.Ç (Danışan)
 IP: 212.57.23.ZY

25-01-2016
 TavsiyeNo: 85250
Benim oğlum şu an 32 aylık.Bize 20 aylıkken a tipik otizm tanısı kondu.Çünki oğlumun bazı şeyleri yaşıtlarına göre geriydi.Yürümesi çok geç oldu.Kimseye tepkisi yoktu.Evde kendi halindeydi.Kendisine seslendiğimizde bakmaz, akşam babasını tanımazdı.İşte böyle nedenlerden dolayı bu teşhis kondu.Sonra eğitime başladık.Eğitimcimiz Bircan hanıma başlayalı 8 ay oldu ve bu süre zarfında çok güzel gelişmeler oldu. Farkındalığı arttı, artık çevresini araştırıyor.Herşeye herkese tepki veriyor.Adını biliyor,söylediklerimizi anlıyor.En güzeli akşam eve gelen babasını tanıyor.Benim annesi olduğumu biliyor ve aramızdaki iletişim kuvvetlendi.Bircan hanım beni derslere soktu.Nasıl davranmam gerekiyor, nasıl çalıştırmalıyım,nasıl oynamalıyım bunları öğretti.Bu sayede artık onunla daha kolay anlaşabiliyorum.Kelimesi olmayan oğlum şu an kelimeleri söylüyor.Zorda kalınca anne diye bağırıyor.Oyun oynamaya başladı, en sevdiği şey birlikte oynamak oldu.Resimler boyayıp evcilik, tamircilik oynuyoruz.Bircan hanım oğlumun gelişiminde abisinin de etkisinin olabileceğini söyleyip,derslere abisinide soktu.Abisi böylece kardeşini daha kolay kabul etti.Nasıl davranacağını öğrendi.Çocuğumun gelişiminde Bircan hanımın katkısı çok yüksek.Kendisi gerçekten çok iyi bir eğitmen.Onun bize sağladığı motivasyon sayesinde inşallah herşey daha iyi olacak.H.Ç
     4 Beğeni    

 Özgür (Danışan)
 IP: 5.46.180.

13-01-2016
 TavsiyeNo: 84927
4.5 yaşındaki oğlumuzun konuşma problemi var. Oğlumuzu Bircan Hanımefendi'yle karşılaşana kadar birçok yere götürdük. Profesörler,pedagoglar,dil terapisti herkes farklı şeyler söyledi. Her seferinde kafamız daha çok karıştı. Hep umutsuzluğa düştük. Bircan Hanımefendi'ye geldiğimizde umudumuz arttı. Çocuğumuz ilk seanstan itibaren hoplaya zıplaya Bircan Hanımefendi'nin odasına tek başına girdi. Bircan Hanımefendi'nin yaptığı etkinlikler sayesinde oğlumuzun farkındalığı ve istekliliği arttı. Evde kendi kendine etkinlikler yapmaya başladı. Çocuğumuzun söylenen şeye tepki verme süresi kısaldı. Bircan Hanımefendi'nin bize verdiği motivasyon sayesinde bizde ve çocuğumuzda epey ilerleme kaydettik. Kreşte de tek başına durmaya başladı. Davranışlarında ,tepkilerinde ilerleme oldu. özgüveninde artış oldu. Ne kadar hızlı ilerlediğini ,dalma,kanat çırpma gibi davranışlarının ne kadar azaldığını Bircan Hanımefendi'yle çalıştıktan sonra gördük. Kendisinin çocuğumuza yaklaşımı sayesinde özel eğitim öğretmenlerine bakışımız(daha önceki tecrübelerden dolayı)olumlu yönde değişti. Biz bu kadar umut saçan bir öğretmenimiz olduğu için çok mutluyuz. Oğlumuzun konuşma problemi bu motivasyon sayesinde kısa sürede aşacağına inanıyoruz. Zaten Bircan Hanımefendi'yle çalıştığımızdan beri oğlumuzun çıkardığı sesler arttı. inşallah Bircan Hanımefendinin desteğiyle beraber oğlumuz kısa sürede konuşacak diye umut ediyoruz. Bircan Hanımefendi'ye teşekkür ediyoruz ve kendisini canı gönülden tavsiye ediyoruz.
     5 Beğeni    

 havva (Danışan)
 IP: 88.253.211.YYJ

11-01-2016
 TavsiyeNo: 84873
Merhaba Sevgili Bircan hocam alanında çok güzel bir eğitmendir...Ben kızım öğretmeni olduğu için çok şanslı hissediyorum..Keşke kızımın ilk tanısı aldigimizda onunla tanışmış olsaydım ama sorun değil biz onu tanıdık geç oldu ama artık bizimle beraber ..İyiki var iyiki hayatımızda kendisine çok çok teşekkür ediyorum.. Kendini çok iyi bir şekilde geliştirmiş alanında gerçekten muhteşem bir eğitmen çocukları gerçekten çok iyi tanıyan nelere ihtiyacı olduğunu nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda yol gösteren bir egitimcidir..Kendisine çok çok teşekkür ederim....
     4 Beğeni    

 H.G (Danışan)
 IP: 212.156.16.FD

02-11-2015
 TavsiyeNo: 82757
merhabalar Bircan hanımla tanışmam oğlum mustafa sayesinde oldu.Mustafa şu an 5 yaşında otizm tanısı konulmuş bir çocuk.Yaklasık 5 aydır bircan hanımdan ders almaktayız fakat bu 5 aylık kısa zamanda çok ilerlemeler kaydettik.Göz teması kurmayan,komutlara uymayan,takıntıları olan,taklit edemeyen mustafa şu anda arkadaşlık kurup,amacına uygun oyunlar oynabiliyor hatta göz teması kurup uzun uzun sohbet edebiliyor,kendisine kitap okunmasından bile hoşlanıyor.Bircan hanımın dersi olduğu gün sevinçle gidiyor ve aynı şekilde evine geliyor.Bircan hanımın verdiği eğitim,sevgisi,güler güzü benim mustafamı hayata döndürdü kendisini şiddetle tavsiye ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    

 Y.K (Danışan)
 IP: 5.47.163.YFZ

27-10-2015
 TavsiyeNo: 82570
Merhaba, asperger ve hiperaktivite dikkat dağınıklığını ayni anda barindiran, eğitimcilerinin 18 aylıktan beri nevi şahsına münhasır bir cocuk olduğu konusunda hemfikir sahibi olduğu 7 yasında zıpır bir kız annesiyim. 5,5 yıldan beri bi fiil eğitimler almaktayız ve bir çoğu kavramlar üzerine oldu.Ancak Bircan hanımla 2015 Agustos ayi itibari ile çalısmaya başladığımizda artık hayata dair bir seyler çalışmamız gerektiğini belirterek hem ilkokul dersleri hem de davranış problemleri ile ilgili yapılması gerekenler olduğunu belirtmiş ve bu bağlamda çalışmalara başlamıştır. Gerek çocuğuma olan tutumu (ki bu cocuklarin ne denli zor olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım) gerek bizleri yönlendirmesiyle 2,5 aylık süreçte adeta uzun atlama rekoru kırarcasına cok ciddi ilerlemeler kaydettik. Özellikle de kalem tutma, kopyalama, gördüğünü kagida geçirme, bekleme, sosyalleşme konularinda. Bu arada ayni zamanda sporu da hayatımıza ekleyerek bizde Bircan Hanıma biraz yardımcı olalım dedik:)) İsin özü cok eğitmenle tanıştık, bazısını sevdik bazısını sildik ama top 1'e Bircan Hanımı ekledik.tesekkurlerimizi bir borç biliriz kendisine:)))
     5 Beğeni    

 M.E. (Danışan)
 IP: 88.240.107.ZBZ

30-06-2015
 TavsiyeNo: 79851
Benim atipik otizm tanılı bir oğlum var. Hocamızla çocuğum 3 yaşındayken tanıştık. O zamanlar göz kontağı, adına tepki verme, komut alma yoktu. Kendi dünyasında yaşıyor gibiydi. Çocuğumuza uyguladığı programlarla birçok şeyi aştık. Sadece konuşamama sorununu çözemedik. Gitmediğimiz doktor, konuşma terapisti kalmadı. Bu süreçte Bircan hocam sanki ileriyi görüyor gibiydi. Konuşamaz ise kendini ifade edebilsin diye PECS uygulamaya başladı. Sabırla çalışması sonucunda artık oğlumuz konuşamasa da her şeyi PECS kartlarını kullanarak anlatıyor. Ne yemek istediğini, nereye gideceğini, ne giymek istediğini, duyduklarını söylüyor. Sorularımıza cevap veriyor. Çocuğumuz kendini anlatmaya başlayınca hırçınlığı ve davranış problemleri de azaldı. Bircan hocamıza çalışmalarından dolayı ileriyi görerek hareket edip bir çocuğun hayatında ışık olduğu için minnettarız.
     3 Beğeni    

 yasemin aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.179.84.YJC

19-06-2015
 TavsiyeNo: 79596
Bircan hanımla 5 yıl önce karşılaştık. Karşılaştığımızda o kadar tükenmiş bir durumundaydık ki. Kizim otizmli öfke nöbetleri, ağlama krizleri, davranış problemleri çok yoğundu. Artık sokağa çıkamaz, alışveriş merkezlerine, dükkanlar a giremez olmuştuk. Takıntıları ve korkuları hayatımızı mahvetmisti. Bircan hanımla çalışmaya başladığımızda önce bizimle çalıştı. Çocuğumuza nasıl iletişim kurmamız gerektiğini öğretti. Daha sonra eğitimin içine soktuğu farklı uygulamalarla ve uyguladığı davranış değiştirme programıyla artık kızım isteklerinin olmamasını tolero edebiliyor. Alışveriş merkezlerine gidiyor. Mağazaları gezip, alışveriş yapıp sırasını bekliyor. Ofkelendiginde kendini nasıl sakinlestirmesi gerektiğini öğrendi. Bizde çocuğumuzla nasıl iletişim kuracağımızı biliyoruz. Teşekkürler Bircan Hanim...
     4 Beğeni    

 smnbkr (Danışan)
 IP: 88.245.241.CC

15-06-2015
 TavsiyeNo: 79507
Bircan hanımla tanışmamız yaklaşık 1 yıl öncesine dayanıyor. Kızımızın en beter,2 ders boyunca durmadan ağladığı ve asla söz dinlemediği zamanlarda tanıştık. Bulduğumuz öğretmenler teker teker bahanelerle kaçarken Bircan hanım asla pes etmedi. Şimdi birlikte masadan hiç kalkmadan 2 ders üst üste güzel güzel ders yapıyorlar. Çocuklarla hem sevgi dolu hemde bir öğretmen olduğunu hissettirecek tatlı sert bir dialog kuruyor.Ondan kızımızda bizde çok şey öğrendik. İşini sadece işi olduğu için yapmayan, eğitimin her dakikasında çocuklara faydalı olmak adına uğraşan bir öğretmenimiz olduğu için çok şanslıyız.
     4 Beğeni    

 aynur doSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.123.236.YD

04-06-2015
 TavsiyeNo: 79262
Biz bircan hanimla tanisali 2yil oldu ve onu tanidiktan sonra hayatimizda buyuk degisiklikler oldu.daha once ki egitim aldigimiz 3 yil boyunca zaman kaybetmisiz.bircan hanim tanistigimiz ilk hafta da oglumu cok cabuk cozup eksiklerimizi hemen farkedip bize cok guzel bir egitim planiyla ders verip bir cok eksigimizi kapattı.oğlum icin cok zor yapamz dedigimiz bir cok seyi cok sukur ki su anda yapabiliyor.bu yuzden oglum ve tabi biz onun gibi bir egitimciyle tanisma sansini yakaladigimiz icin cok sansliyiz.ona ve onunla tanismamiza sebep olan herkese sonsuz tesekkurler.bizim guler yuzlu ogretmenimiz sizi cok seviyoruz.
     3 Beğeni    

 V.A. (Danışan)
 IP: 212.253.196.YJZ

20-03-2015
 TavsiyeNo: 77246
Bircan Hanımla yaklaşık 10 aydır tanışıyoruz. Kendisi; çok başarılı, tecrübeli, güler yüzlü,sorularınıza pratik çözümler üretebilen nadir insanlardan biridir. Beni her zaman pozitif enerjisi ve güler yüzü ile karşılayarak motive eder. Bitmek tükenmek bilmeyen her soruma verdiği sabırlı cevapları, onu , bir uzmandan çok ailemden biri gibi görmemi sağlamış ve çok daha değerli kılmıştır. Eğitimcimiz olduğu için çok şanslı olduğumuz konusunda hiç şüphem yok. Alanında çok donanımlı, çocuğa nasıl davranacağını bilen, empati kurabilen, özverili bir eğitimcidir. Birlikte olduğumuz 10 ay boyunca hem ben hem de çocuğum Bircan Hanımın tecrübelerinden faydalanarak oldukça ilerleme kaydettik.
     3 Beğeni    

 B.Õ (Danışan)
 IP: 5.25.179.YDZ

25-02-2015
 TavsiyeNo: 76451
Ben ikizleri olan bir anneyim çocuklarimin ikiside bir bucuk yıldır ozel egtim aliyorlar oglum arda bir bucuk yil once tek tuk kelimeleri olan oyun oynamayi bilmeyen masa basi etkinliklerini yapamayan bir cocuktu gittigimiz kreslerden hep geri cevrildik. Bu zor gunlerimizde Bircan hanimla tanıştık. Bircan hanim bir bucuk yil boyunca hic bir ayrintiyi atlamadan özenle sabirla çocuğumuzu egitti hicbir kresin almadığı oglum suan iyi bir okulun anasinifida vede sinifin en sevilen ogrencisi.bir kaç kelimesi olan oglum suan şarkılar soyluyor arkadaslariyla oyunlar oynuyor masa başı etkinliklerinin hepsini yapıyor.oglumuz boranda bircan hanimdan haftada 4 saat eğitim aliyor.çocuklarima verdigi emeğe, sabira ve cabaya sonsuz tesekkur ediyorum.çocuklari bizim durumda olan ailelerin karsina bircan hanim gibi egtimcilerin çıkmasını temenni ediyorum.
     5 Beğeni    

 Bedriya (Danışan)
 IP: 81.214.205.LB

17-02-2015
 TavsiyeNo: 76185
Ben Bircan hanimi yaklasis 2 sene taniyorum ve cok memnunum. Çok iyi bir oğretmen ve neredeyse sanki ailemin bir parçasidir. Her zaman Bircan hnm cok tesekur ediyorum cunku benim ogluma dogru yola yonlendirmeye calisiyor ve 2 sene onceki halimiz neredeyse kayboldu. . Benim oglum otizmli bir cocuk ve verdikleri egitim sayesinde cok ilerledik. Konusmayan ve hic ses cikarmayan cocuktu. Goz kontagimiz yoktu, merdivenlere inip cikamiyordu, denge problemleri vardi... Ogretmenimiz sabirla, sevgiyle ve verdigi egitimle, simdi yavas yavas iki kelimeli cumle kurmaya calisiyoruz. Gulerek, nese ile derslere gidiyor ve coğu zaman çikista agliyor, oradan ayrilmak istemiyor...dersleri cok seviyor... İnaniyorum ki Bircan hanimin yardimla oğlum daha iyi olacak ve daha cok ilerliyecegiz. Cok tesekur ederim
     3 Beğeni    

 s.s (Danışan)
 IP: 94.55.152.JB

20-01-2015
 TavsiyeNo: 75251
Oğlum yusuf 21 aylıkken atipik otizm tanısı konuldu.aHemen bir yuva başladık aynı zamanda uzun aramalar sonucu, bir özel eğitim kurumunda 23 aylıkken eğitime başladık.İlk başlarda ağlamalar vardı ama zamanla alıştı. Yusuf da heceleme yoktu göz teması kısıtlıydı ayrıca komut almama ,etrafa karşı ilgisizlik, taklit etmeme, oyuncakları amacına uygun kullanmama ve bazı takıntılar vardı. Yalaşık 28 aylıkken aynı kurumda çalışan Bircan hanımla tanıştık güleryüzlü ve sevecen biri.Yavaş yavaş başlayan hecelemeler taklitler ve şarkıların melodilerini mırıldanma Bircan hanımla hız kazandı.Bize bulunduğu tavsiyeler sayesinde oğlumuz dış dünyaya açıldı.kelimeler başladı.uyguladığı eğitim ve kararlı tutum sayesinde yusuf da büyük değişimler oldu.kısa zamanda cümleler başladı her derste yaptığı değişik aktiviteler ve oyunlar sayesinde Yusuf sıkılmadan eğitime devam etti ve ediyor da.Oğlumuzu böyle görmek bize de moral veriyor Bircan hanımın sayesinde oğlumuzda bizde yeniden doğduk sanki.Evde de elimizden geldiğince Bircan hanımın tavsiyelerini uyguluyoruz ve olumlu sonuçlar alıyoruz.şu anda 44 aylık hiç susmuyor ve devamlı sorular soruyor oyun kuruyor yaratıcılığı ve hayal gücü çok geniş boyamalar resimler yapıyor.sayıları ve şekilleri tanıyor.yap boz yapıyor eşleme,büyük küçük ,uzun kısa ,altında üstünde,yanında,içinde dışında vb. kavramların çoğunu biliyor daha aklıma gelmeyen çok şey var. Bircan hanıma çok teşekkür ediyoruz iyi ki var ve iyi ki Yusufumuzun öğretmeni .
     4 Beğeni    

 Müjde t. (Danışan)
 IP: 176.232.235.YDC

09-01-2015
 TavsiyeNo: 74890
Bircan Hocam çok sevgi dolu ve profesyonel bir öğretmendir.Oğlumla 2 senedir birebir çalışıyorlar ve çok memnunuz.Biz çok yol katettiğimizi düşünüyorum sayesinde.Oğlum derse gitmek için can atıyor ve ödev yapmak için çok istekli bunu sağlayan kişi Bircan Hanımdır.Okuma yazmayı oğluma ilk o öğretti yani ilk öğretmenimiz o. Herkese tavsiye ediyorum.Bİzim gibi aileler için en önemlisi iyi bir öğretmene rastlamak biz şanslıydık çünkü zaman çok değerli.Bİz diğer çocuklara yetişmek için zamanla yarışıyoruz ve bu tavsiyeyi yazarak sizin zaman kaybetmeden iyi bir öğretmenle çalışmanızı sağlamak.
     4 Beğeni    

 sezen b (Danışan)
 IP: 78.166.38.YLD

28-11-2014
 TavsiyeNo: 73633
Bircan hanımdan yaklaşık 7 aydır, haftada 4 saat olmak üzere ders alıyoruz. Benim inatçı cadıma söz geçirebilen,dediklerini yaptıran ve otoritesini kabul ettirebilen tek öğretmen diyebilirim. Kurallarından taviz vermemesine karşılık kızımla inanılmaz güzel,sevgiye dayalı bir dialogları var. Kızımız ondan ders aldığı için içimiz o kadar rahat ki, eğitimin her bir saniyesini dolu dolu geçirdikleri konusunda şüphemiz bile yok. Özel eğitimde eğitim aldığınız öğretmen ve çocuğunuzla kurduğu ilişki çok büyük önem taşıyor. Bu konuda hem böylesine donanımlı hem de mesleğinin hakkını sonuna kadar veren bir öğretmene şahip olduğumuz için çok şanslıyız. Facebook sayfası da ailelere rehberlik etme konusunda son derece yararlı bilgiler içermektedir. 7 ay öncemiz ve şuan ki durumumuza baktığımız zaman doğru adreste olduğumuzu bir kez daha anlıyorum. Umarım çocuğu özel eğitime gereksinim duyan tüm aileler bizim kadar şanslı olur.
     5 Beğeni    

 Betül Akırmak (Danışan)
 IP: 188.3.123.ZW

27-11-2014
 TavsiyeNo: 73620
Bircan hanımla yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz,kesinlikle konusuna çok hakim ve "Farklı Gelişen Çocuklar" sayfası ve kişisel bloguyla hem ailelerle hem de konuya ilgi duyan herkesle değerli bilgilerini paylaşıyor.Her ders sonrası yaklaşık 15 dakika derste yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler veriyor, evde neler yapmamız gerektiğini detaylı olarak anlatıyor.Biz uzun zamandır bireysel eğitime gitmemize rağmen Bircan hanımla en başından başladık.Gelişimdeki en küçük bir basamağı bile atlamamak adına herşeye en başından başladık ve şu anda yavaş yavaş yeni beceriler kazanmaya başladık.Bircan hanım yeniliklere de çok açık, Kanada'da aldığımız OT programını kendisiyle paylaşık ve derslerde bu programı da uyguluyor.Birlikte çok iyi işler başaracağımıza inanıyorum, 3 ayda bile bu kadar yol kat ettik, zamanla neleri başaracağız hep birlikte göreceğiz.Bircan hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum...
     4 Beğeni    

 Psk.Fürüzan Eroğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.250.234.YJJ

27-11-2014
 TavsiyeNo: 73591
Bircan TAVAS, alanında uzman ve mesleki açıdan oldukça donanımlı bir kişidir. Gelişim takibi, Erken müdahale, Özel eğitim, Otizm, Mental retardasyon, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, Öğrenme güçlüğü, Disleksi, Duyu bütünleme konularında alanında uzmandır. Danışman-danışan ilişkisinde ki iletişim ağında güven ilişkisi oldukça önem teşkil etmektedir. Bircan hanım da bunu layığıyla yapabilmekte; danışanları ve onların aileleri ile kurduğu güçlü iletişim ve güler yüzlülüğü ile, kişilerin kendini güvende hissetmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kendisi ekip çalışmalarında da sorumluluk, disiplin, programlama ve mesleki bilgiyi en iyi şekilde aktarabilme konusunda oldukça başarılı olduğundan kendisi ile aynı projede görev alabilmek, kişiye yeni bilgiler edinmesinde olanak sağlamaktadır. Günümüzdeki iş ağında kendisini geliştirmiş ve her daim geliştirmeye devam eden, idealist, güler yüzlü uzmanımızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

G. Benan ÖZAN Fotoğraf  G. Benan ÖZAN
İstanbul - Çocuk Gelişimi Ve Eğitimcisi
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-06-2014
 TavsiyeNo: 69287
Bircan Hanım ile yaklaşık 10 aydır birlikte çalışıyoruz. Ekip çalışmasına oldukça açık, çocuğu gözlemleme becerisi kuvvetli, işini özveriyle yapan, özellikle otizm ve ygb li çocuklarda gelişimi adım adım takip edebilen, işini profesyonelleştiren bir çalışma potansiyeli vardır. Çocuğun duyusal anlamda ihtiyaçlarını belirleyerek bunu eğitim içeriğine dahil etmesi gelişimde hızlı ilerlemeler sağlamaktadır. Ailelerle kurduğu iletişim her zaman çocuğa en fazla yarar sağlayacak doğrultuda olmuştur. Farklı Gelişen Çocuklar aracılığıyla tüm anne-babalara ulaşarak toplumsal bilinçlendirmeyi artırmaktadır. Özellikle otizmli çocuklar için erken müdahale programı geliştirme ve planlama doğrultusunda, okul öncesi dönemdeki çocukların okul olgunluğunu desteklemede ve aile rehberliği konusunda danışmanlık almanızı tavsiye ederim.
     6 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Bircan TAVAS'ın Kitap ve Yayınları Bircan TAVAS'ın Basılı Kitap ve Yayınları
www.bircantavas.com

www.farkligelisencocuklar.blogspot.com


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(553) 149 02 74
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Anadolu Üniversitesi
Hızlı Mesaj Araçları
-


Bircan TAVAS'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Bircan TAVAS Mesleki Videolar Videoları
-01:19
Top