2007'den Bugüne 83,083 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,425 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Site Kuralları ve Yararlanma Şartları

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sitenin Telif Hakları

TavsiyeEdiyorum.com sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm döküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz. Site içinde yer verilen makale, çalışma ve incelemelerin her türlü hakları sayfada ismi zikredilen eser sahiplerine aittir. Eser sahibinin isminin zikredilmediği durumlarda, haklar TavsiyeEdiyorum.com Site Yöneticisine aittir. Bu siteden faydalanan konuklarımız, sitenin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dökümanlar eser sahiplerinin, eser sahibinin ismi yoksa Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvaffakati olmaksızın başka internet siteleri içine ya da medyalara kopyalamaz.

Site Yararlanma Koşulları, Çekinceler, Site Sözleşmesi

1. Site içinde yer alan tüm bilgi ve dökümanlar site ziyaretçilerine yararlı olması gayesiyle hazırlanmıştır. Her ne kadar bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve siteden verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.

2. Site içinde yer alan çalışmalar ve makaleler uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir olduğu düşünülen eserlerdir. Bununla birlikte site ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği (ve özellikle güncelliği) konusunda hukuki bir güvence vermezler.

3. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir.

4. Bu sayfalardan okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm konuklarımız, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif kuralları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul ve taahhüt ederler.

5. TavsiyeEdiyorum.com sitesi üye seçiminde tek taraflı insiyatife sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır.

6. TavsiyeEdiyorum.com sitede adı geçen, listelenen, adına sayfa açılan profesyonellerin dilediği zaman ve dilediği şartlarla, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve tek taraflı insiyatifi ile sitesinden çıkarma hakkını mahfuz tutar. Sitede listelenmek bir ayrıcalıktır, hak değil.

7. Site iletişim platformlarına gönderilen tavsiye yazılarının yayın ve lisans hakkı da dahil, hertürlü yasal hakkı gönderim tarihi itibariyle tavsiyeediyorum.com sitesine geçer. Tavsiye yazılarının bilahare yayından kaldırılması yazarı tarafından talep edilemez.

8. Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.

9. Site tüm bu faaliyetleri ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.

10. Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes site ilkelerine ve misyonuna saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

11. Site üyeleri site içinde yer alan profillerini güncellerken ve site üyeliğinin kendilerine tanıdığı hak ve imkanları kullanırken, yürürlükteki tüm yasal mevzuata ve bağlı bulundukları mesleğin meslek içi kurallarına, etik kurallara ve TavsiyeEdiyorum.com site sözleşmesine uygun davranmakla yükümlüdürler. Üyelerce siteye eklenen her türlü bilgi, döküman, yazı, ifade, dosya, görüntü vs. kaynaklara ait yasal sorumluluk üyelere aittir. Üyelerce siteye eklenen bu içerikte yasalara aykırı bir durum varsa, siteden kaldırılması ve üyenin uyarılması/üyeliğinin sonlandırılması için site yönetimine bilgi verilmelidir.

12. Site üyeleri siteye gönderdikleri makale ve çalışmaları diledikleri zaman üye panelleri içinden tek taraflı olarak yayından kaldırabilirler. Ancak makalesini siteye eklerken yayından kaldırmayacağı taahhüdü ile özel üyelik talep eden üyeler, bu makalalerin yayınının sonlandırılmasını isteyemez. Süresiz yayın hakkı verilmiş makaleler üyeliğin iptaliği veya hangi nedenle olursa olsun sonlandırılması durumunda da site kütüphanesi içinde yayınlanmaya devam eder. TavsiyeEdiyorum.com'a süresiz yayında tutma hakkı verilmiş olsun ya da olmasın, siteye eklenen tüm makalelerin fikri,mali ve diğer her türlü hakları sadece yazarlarına aittir.

13. Sitede yazılan tavsiye yazıları internet ziyaretçilerinin görüşlerinden derlenmektedir. İnternetin yapısı gereği bir ziyaretçinin gerçek kimliğinin, iddia ettiği kişi olup olmadığının, yazdığı görüşlerin samimiyetinin ya da doğruluğunu kontrolü mümkün değildir. Bu tavsiye ve görüşler "tanınmadık bir kişinin kişisel fikirleri" olarak değerlendirilmeli ve olması gerektiğinden daha fazla ciddiye alınmamalıdır. Bir tavsiye yazısı doğası gereği, subjektif ve hatta hatalı olabilir. Site ziyaretçilerimiz tavsiye yazılarını bir uzman hakkında kişisel görüşlerini oluştururken yararlanacakları kaynaklardan sadece biri olarak değerlendirmeli ve hatalı ya da yanıltıcı olabileceğini dikkate almalıdırlar.

14. TavsiyeEdiyorum.com'da yayınlanan tavsiyeler site editörleri tarafından internet üzerinde mümkün olduğu ölçüde IP adresi kontrolü vs. teknik kriterlerle kontrol edilmektedir. Ancak internet üzerinden anonim gönderilen bir yazının güvenilirliği ve kaynağı konusunda kesin bir tesbit yapılması teknik olarak mümkün değildir. Bu nedenle sitedeki tüm tavsiye yazıları yararlananlar tarafından bu çerçevede değerlendirilmelidir.

15. TavsiyeEdiyorum.com içinde listelenen uzmanların ve tavsiye yazan ziyaretçilerin, sitenin Güvenilirlik Taahhüdü uyarınca yazılan tavsiyelerin güvenilirliğini ve doğruluğunun araştırılması da dahil olmak üzere sitenin düzgün işlemesi için gerekli çalışmaları yapan site editörlerine gereken her türlü kolaylığı sağlamaları ve işbirliği yapmaları beklenir. Site editörlerine talep edilen belge veya bilgileri sunmayan ziyaretçinin yazısı reddedilebilir, uzmanın ise ismi siteden çıkartılabilir.

16. Site üyeliği kişiye özeldir. Site üyeleri üye hesaplarının üye ismi ve üye şifresi gibi giriş bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşamaz, hesaplarına yardımcı, eş, arkadaş, sekreter, asistan, iş ortağı vs. üçüncü kişilerin girmesine izin veremez. Tüm üyelik işlemleri ile üye bilgilerinin güncellenmesi gibi üye hesabı içindeki tüm işlemler sadece bizzat üye tarafından yapılabilir. Keza üye hesabında verilen eposta adresinin kontrolü ve giriş bilgileri de sadece üyede olmalıdır.

17. TavsiyeEdiyorum.com içinde yayınlanan uzmanlara ait kişisel bilgiler (özgeçmiş, ünvan, adres, telefon vs.) çoğu kez üye uzmanlar, bazı durumlarda ise site ziyaretçileri tarafından girilen bilgiler olup, bu bilgilerin ilgili kişi tarafından hatalı girilmiş ya da güncelliğini yitirmiş olması mümkündür. TavsiyeEdiyorum.com sitesi sitede yayınlanan uzman bilgilerinin doğruluğunu ya da güncelliğini garanti etmez. Hatalı olan bilgiler, site editörlerimize bildirildiğinde gerekli güncelleme ve düzeltmeler hızla yapılacaktır.
75158 okuyucu tarafından okundu.


11:53
Top