2007'den Bugüne 90,077 Tavsiye, 27,725 Uzman ve 19,716 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Enerji Temizliği
MAKALE #15193 © Yazan Uzm.Psk.Bahar ERDEN | Yayın Ağustos 2015 | 11,929 Okuyucu
Evrende her şey enerjidir. Bu yüzdendir ki bazı mekanlar ve eşyalar bizi son derece olumlu etkilerken ve enerjimizi yükseltirken bazıları olumsuz etkiler ve enerjimizi düşürürler. Yeni bir eve taşındınız diyelim, ancak hayatınızda her şey yolunda giderken birden aksilikler başladı, yaşam isteğinizde azalmalar oldu, kendinizi daha gergin, stresli ve negatif hissediyorsunuz, her şey ters gidiyor gibi, geceleri uyuyamıyor ya da eşinizle veya çocuğunuzla sık sık tartışmalar yaşıyorsunuz. Epey zaman geçmesine rağmen evcil hayvanınız yeni mekanda eskisinden daha mutsuz, stresli, iştahsız ve neşesiz gözüküyor. Belki de evinizde değil de iş yerinizde çalıştığınız oda veya ortam size son derece boğucu, sıkıcı geliyor, sürekli hastalanıyor, üzerinizde bir ağırlık hissediyorsunuz. Hele bir de hastane, acil servis, huzur evi, ceza evi, gibi duygusal yoğunluğu yüksek yerlerde çalışıyorsanız bu yerler olumsuz enerjiyi üstünüze çekmekte birebir.

Ya da evinizi satmak ya da kiraya vermek istiyorsunuz ama bir türlü satamıyor ya da kiraya veremiyorsunuz. Belki de tüm bunları geçmişte deneyimlediniz ama bir türlü anlamlandıramadınız ya da farkında olmadınız. Peki haciz yolu ile ya da ikinci veya üçüncü elden alınmış ev ve eşyalarda geçmişte yaşanan sorunların, travmaların, kavgaların, bereketsizliğin, kayıplar ve hastalıkların izlerinin biriktiğini biliyor muydunuz? Bunların sizin hayatınızda enerji blokajları oluşturduğu için tıkanmalara ve negatifliklere neden olduğunu hiç hissettiniz mi? Peki ne yapılabilir böyle bir durumda?

Bunların dışında, enerji blokajlarını ve pozitif enerjinin bir türlü akmadığını hissettiğiniz yer zaten uzun zamandır yaşamakta olduğunuz yer de olabilir. Öyleyse ciddi bir temizlik zamanı gelmiştir. Vedalaşın tüm kullanmadığınız eski eşyalarınızla, kıyafetlerinizle. Bir gün lazım olur düşüncesi ile tuttuğunuz ne varsa gönül rızası ile dağıtın ihtiyacı olanlara. Sonra evin camlarını açarak sirkeli su ile yapılan derin bir temizlik, yaktığınız hoş kokulu bir tütsü, mum veya adaçayı (odalarda yaktığınız adaçayını saatin tersi yönünde gezdirebilirsiniz odanın içinde) kötü enerjiyi yok edecektir. Tabii pozitif enerji için niyet etmeyi sakın unutmayın. Sonrasında bir kasenin içine koyduğunuz deniz tuzunu odanın ortasında 24 saat bekletin ve atın. Zaten hafiflediğinizi hissedeceksiniz. Tabii bunların dışında mekanın içinde meditasyon yapmak veya size özel kişisel yöntemler uygulamak da olabilir negatif enerjiyi temizlemek için(değişik aromaterapiler, müzikler, ritüeller gibi.)

Evinizi dizayn etme biçiminiz, eşyalarınız ve evin içindeki yaşantınız da bir enerji yaratır. Örneğin evin herhangi bir köşesine koyduğunuz bir bitki evin veya odanın enerjisini değiştirebilir. Tablo seçimleriniz, tabloları nerelere yerleştirdiğiniz, fotoğraflar, kitaplık, gece lambaları, mumlar, eşyalar, kanepeler, koltuklar, renk seçimleri, fonda çaldığınız müzik tamamen pozitif veya negatif bir enerji yaratabileceğinden seçimleri ve yerleştirdiğiniz yerleri son derece önemlidir. Evinizdeki eşyaların da bir kısmını değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Evdeki dağınıklığı topladıktan sonra, tartışma sonrası, yeni bir eve taşındığınızda, ev arkadaşınız evden taşındığında, boşanma veya ayrılık sonrası, evde hasta olan biri iyileştiğinde, ölüm ile kayıp sonrası, bir antika veya ikinci el eşya aldığınızda, yeni başlangıçlarla birlikte yeni ve taze enerji istediğinizde enerji temizliği yapabilirsiniz.
Eğer satın alacağınız yeni bir arazi ise yer altı manyetik enerjisini tespit etmek gerekir; su damarları, maden damarları, faylar, kirli sular, eski yer altı şehri kalıntıları, mezarları gibi. Yeni bir ev alıyorsanız ve ilk oturan siz olacak olsanız bile o evin enerjisine, içinde nasıl hissettiğinize, evin sizinle olan enerjisine odaklanarak evi almadan önce içinde biraz zaman geçirmek gerekir. Hatta evin inşasında çalışanların enerjileri bile sirayet edebileceğinden enerji temizleme çalışması yapma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Daha pek çok farklı örnekler de verebiliriz nedeninin üzerindeki negatif enerjilerden korunmak olduğunu bilmeden yaptığımız şeylere. Örneğin ölen yakınlarımızın eşyalarını genellikle dağıtırız, ya da alırız hatıra olarak saklamak için. Neden ölen kişinin eşyalarını elimizde tutmak iyi değildir? Neden taşınırken özel eşyalarımıza dokunulmasından rahatsız oluruz? Neden yatak odamız özeldir? Neden “evimiz mahremimizdir” deriz ve davet ettiğimiz kişiler konusunda seçici davranırız? Mekan ve eşyalar gibi insanların enerjileri de bize sirayet eder ve etkiler. Enerjisi yüksek, pozitif, kendini ve diğer tüm canlıları seven kişileri etrafımıza ve hayatımıza seçmeyi dileriz ki enerjimiz daima yüksek kalsın.

Sürekli başkalarındaki negatifliklere odaklanan, benmerkezci, huysuz, kibirli, çok bilmiş, aşırı kontrolcü, aynayı kendisine çevirmeyi reddeden, eleştiren, yargılayan, dedikodu yapma, öğüt ve nasihat verme merakı yüksek olan negatif enerjili kişiler bizi kendi fikirlerinde tutmaya çalışır ve bilinçli veya bilinçsiz olarak zehirlerler. Tüm bunların farkında olarak uzak kalmanız dileği ile…

Bahar Erden Uzman Psikolog/Evlilik ve Aile TerapistiYazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Enerji Temizliği" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Uzm.Psk.Bahar ERDEN'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Uzm.Psk.Bahar ERDEN'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     6 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Bahar ERDEN Fotoğraf
Uzm.Psk.Bahar ERDEN
Muğla (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi56 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Bahar ERDEN'in Yazıları
► Bilinçaltı Temizliği ve Emdr Psk.Cem GÜMÜŞ
► Duygu ve Düşüncelerinizde Bahar Temizliği Psk.Dnş.İzzet Zülküf ÇELİK
► Evimizin Ruhuna İlkbahar Temizliği Psk.Ayşegül DENİZCİ
► Enerji Vampirlerinden Uzak Durmak Psk.Tuğba DEMİRÖZ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,716 uzman makalesi arasında 'Enerji Temizliği' başlığıyla benzeşen toplam 15 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Ailede Evcil Hayvanlar Kasım 2016
► Yetişkinlikte Bağlanma Mayıs 2016
► Sınav Kaygısı Mayıs 2016
► Kendini Gerçekleştirme Ağustos 2015
► Kişisel Sınırlar Temmuz 2015
► Yetişkinlikte Bağlanma Temmuz 2015
◊ Depresyon Temmuz 2015
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:03
Top