2007'den Bugüne 92,576 Tavsiye, 28,262 Uzman ve 20,023 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Güvenilirlik Sözümüz

TavsiyeEdiyorum.com Güvenilirlik Sözümüz

TavsiyeEdiyorum.com olarak sitemizin tavsiye veritabanını objektif, etik ve güvenilir tutmak için gereken tüm özeni göstereceğimizi ve her türlü çalışmayı yapacağımızı taahhüt ediyoruz.

Sitemizde yer alan tavsiye yazılarının gerçek, samimi, dürüst ve güvenilir yazılar olması bizim için diğer her şeyden daha önemli ve değerlidir.

TavsiyeEdiyorum.com Güvenilirlik Taahhüdünü sitemizin ANAYASASI kabul ediyoruz ve sitemizin her türlü çalışması, iç işleyişi ve yayın politikasını Güvenilirlik Taahhüdümüze uygun düşecek şekilde gerçekleştireceğimize söz veriyoruz.

Neden Güvenilirlik Sözü?

İnternette birçok platformda tavsiye yazılarını bulmak ve okumak bugün artık çok kolay. Ancak internette okunulan her tavsiyeye kuşkuyla yaklaşıldığını biliyoruz. Bu kuşkunun haklı nedenleri de var elbette. Anonim bir platform olan internette, yazılan bir yazının gerçekten kim tarafından yazıldığını veya yazının içeriğinin samimi olup olmadığını bilmek çok güç. Bir uzmanın kendi sitesinde veya sosyal medyada rastladığımız tavsiyelerin bu nedenle herkesin aklında soru işareti yarattığını biliyoruz. TavsiyeEdiyorum.com olarak bu soru işaretlerini en aza indirmek için "Güvenilir Olma" çabasındayız.

Site editörlerimizin birinin doğan bebeği için gideceği çocuk doktorunu hep birlikte kendi sitemizdeki tavsiye yazılarından bulduk. Kendi sitemize duyduğumuz bu güvenin tüm ziyaretçilerimizce paylaşılması için çalışıyoruz. Tavsiye yazılarımızın güvenilirliğinin tüm site ziyaretçilerimiz için ne kadar önem taşıdığını biliyoruz ve bu sorumluluğunun bilinciyle yayın yapıyoruz.

En büyük sermayemizin ziyaretçilerimizin bize ve sitede okudukları yazılara duyduğu güven olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız.

Güvenilirlik Sözümüzü Tutmak İçin Nasıl Çalışıyoruz?

İnternet üzerinden anonim olarak gelen tavsiye yazılarında güvenilirliği sağlamanın her zaman mümkün olmadığını biliyoruz. Ancak bunu teknik olanakların el verdiği en yüksek ölçüde yapabilmek için mümkün olan tüm imkanları ve araçları kullanıyoruz. Çok yetkin bir teknik ekiple ve sadece TavsiyeEdiyorum.com için hazırlatılmış özel bir yazılımla çalışıyoruz ve internetin teknik olanaklarının izin verdiği ölçüde tavsiye veritabanımızda yüksek bir standarta ve güvenilirlik oranına ulaştığımıza inanıyoruz.

Tavsiye yazılarını Editörlerimizin incelemesinden geçmeden yayına almıyoruz. Bu incelemeyi ise sadece içeriği okumak şeklinde yapmıyoruz. IP adresi incelemesi, eposta doğrulaması ve ayrıntılarını burada paylaşmak istemediğimiz birçok teknik incelemeyle yazıları kontrol ediyoruz. Bu incelemeler sonrasında yazıya yeterince güven duymamışsak, yazan ziyaretçimizin kurumsal eposta veya sosyal medya hesabıyla doğrulama yapmasını isteyebiliyoruz. Gerekirse uzmanla veya yazan ziyaretçimizle yazışarak tavsiyeyle ilgili daha fazla bilgi rica edebiliyoruz. Yine yeterince emin olamamışsak, yazıyı uzmanın ayrıca doğrulamasını veya hizmet alındığının belgelendirilmesini talep edebiliyoruz.

Güvenilirlik Sözümüzün bir parçası olarak, kendisi hakkında tavsiye yazısı yazmayı deneyen uzmanlara ve bu tip yazılara izin vermiyoruz. Sitemizin Güvenilirlik Sözüne aykırı davranan uzmanları uyarıyor ve gerektiğinde sitemizle ilişkisini tamamen keserek isimlerini listemizden geriye dönüşsüz olarak çıkartıyoruz. Tavsiye yazılarının güvenilirliği konusunda uzmanların da aktif rol almasını ve bizimle işbirliği yapmasını istiyoruz. Editörlerimiz tarafından onaylanmış ve yayına alınmış olsa bile, kurallarımıza aykırı bir yazıysa tavsiye edilen uzmanın yazının kaldırılması için bizi uyarmasını bekliyoruz. Güvenilirlik sözümüzle ilgili sitemizle işbirliği yapmayan uzmanların üyeliklerini sonlandırıyoruz.

Veritabanımıza samimi olmayan tavsiye göndermek isteyen ziyaretçilerimizin de hem bu yazılarını reddediyor, hem de daha sonra sitemize başka yazılar göndermelerine izin vermiyoruz.

Bu çalışmalarımızın tavsiye yazmayı güçleştirebildiğini ve bazen tavsiye eden ziyaretçimiz veya tavsiye edilen uzmanın eleştirilerine neden olabildiği biliyoruz. Sitemizde yayınlanan her yazı sadece yazan ziyaretçimiz ve tavsiye edilen uzman için değil, sitemiz için de bir değerdir ve biz de sitemizde mümkün olduğu kadar çok tavsiye yazısı olmasını arzularız. Ancak sitemizde fazla sayıda tavsiye yazısı olması için değil, öncelikle güvenilir, faydalı ve samimi yazılar olması için çalışıyoruz.

Güvenilirlik Sözümüzün İstatistikleri

Güvenilirlik Sözümüze istinaden bununla ilgili site istatistiklerimizi bu sayfamızda gerçek zamanlı olarak yayında tutuyoruz. Buna göre sitemizde bugüne kadar:

92,576 tavsiye yazısı kabul edilmiş,
33,259 tavsiye yazısı reddedilmiş,
655 uzman Güvenilirlik Sözümüze aykırı davranışları nedeniyle uyarılmış,
2,202 uzmanın ise Güvenilirlik Sözümüze aykırılıkları nedeniyle profilleri kapatılarak, isimleri sitemizden çıkarılmıştır. (Sitemizden güvenilirlik sözümüze aykırılıkları olmadan kendi isteğiyle ayrılan uzmanlar dahil değildir)

Sitemizde bugün itibariyle toplam 28,262 kayıtlı uzman olduğu dikkate alınırsa, sitemizden Güvenilirlik Sözümüze aykırılığı nedeniyle çıkartıl6an uzman sayısının 2,202 olmasının bu konuya ne kadar önem verdiğimizi en iyi vurgulayan istatistik olduğunu düşünüyoruz.

Tavsiye Yazılarına Ne Kadar Güvenebilirim?

Yukarıda belirttiğimiz gibi sitemizdeki yazıların güvenilir olmasını sağlamak en büyük hedefimiz ve bunun için de ÇOK çalışıyoruz. Ancak internet üzerinden anonim olarak gelen tavsiye yazılarında %100 güvenilirliği sağlamanın her zaman mümkün olmadığını biliyoruz ve böyle bir iddiamız da yok.

İnternette yayınlanan her yazıda olduğu gibi, sitemizdeki yazılar arasında elbette Editörlerimizin yakalayamadığı, gözden kaçmış, güvenilir veya samimi olmayan yazılar olabilir. Site olarak amacımız istenmeyen bu yazıların sayısının mümkün olduğunca en az olmasını sağlamak ve böylece mümkün olabilecek en yüksek güvenilirlik istatistiğini yakalayabilmek.

Sitemizi ziyaret eden bir ziyaretçimizin her yazıya 100% güvenmesini beklemiyoruz ve hatta bunu da istemiyoruz. Bilinçli her internet ziyaretçisi internet üzerinden yer alan her içeriğe kuşkuyla yaklaşma refleksine sahip olmalıdır. Ziyaretçilerimizin TavsiyeEdiyorum.com içeriğine de 100% güvenerek değil, ihtiyatla yaklaşması doğal olduğu kadar aynı zamanda bizim de arzumuzdur.

Site olarak amacımız ziyaretçilerimizin sitemizdeki tüm içeriklere güvenmesi değil. Ziyaretçilerimiz başka internet siteleri ve sosyal medya ortamlarındaki içeriklere KIYASLA, TavsiyeEdiyorum.com'daki içeriklere daha fazla güven duyuyorsa ve içeriği güvenilir kılmak için çok çalıştığımızı biliyorsa kendimizi amacımıza ulaşmış kabul ediyoruz.12:08
Top