2007'den Bugüne 92,578 Tavsiye, 28,264 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Cemal UZUN
Uzman Psikolog - İzmir
Psikoterapist, Psikanalist Adayı

Cemal UZUN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi44 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

44

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Cemal UZUN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

398
(%95.2 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Cemal UZUN'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Cemal UZUN'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Oya MORTANPsk.Oya MORTAN
Oya ile 4 yıl Manisa Ruh Sağlığı'nda birlikte çalıştık. Bu 4 yıl zarfında Oya klinik psikolojide yüksek lisansı kazanıp gayet başarılı bir şekilde bit...
Aysel ÜLGÜNERPsk.Aysel ÜLGÜNER
Aysel'le tanışıklığımız üniversite yıllarından, aynı sınıftaydık. terapi yapabilmek için dört yıllık lisans eğitimi ne yazık ki yeterli olamamaktadır....
Murat GEZGİN
Murat'ı manisa ruh sağlığı hastanesinde birlikte çalışırken tanıma fırsatı buldum. murat, anlayışlı, empatik, eğlenceli ve sıcak oluşuyla, bilrikte za...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Kendinizi tanımaya başladıkça özgürleşirsiniz. J. P. Sartre
 
Cemal UZUN'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yol Pdm
Mimar Sinan Mah. 1356 Sk. Gökdemir Apt. No:1 K:3/5 Alsancak Konak/İzmir
(Alsancak Atatürk Kapalı Spor Salonu Arkası)
Uzm.Psk.Cemal UZUN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Randevu için ulaşabilirsiniz)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniv. Psikoloji (2005 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ankara Üniv. Uygulamalı Psikoloji (2008 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Cemal UZUN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Lisans Eğitimi: Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans Eğitimi: Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim Dalı (daha ayrıntılı bilgi için sayfanın sonunda özgeçmiş kısmına bakınız)

Uzm. Klinik Psikolog
Psikanalist adayı


Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık desteği alabileceğiniz ruhsal sorunlar:
Kaygı Bozuklukları:
-Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
-Panik Bozukluk (Panik atak)
-Travma Sonrası Stres Bozukluğu,(TSSB)
-Yaygın Anksiyete Bozukluğu,
-Fobiler (Özgül Fobi, Sosyal Fobi, Agorafobi)
Depresyon
Aile, ilişki ve evlilik sorunları
Ceinsel Terapiler:
-Vaijinusmus
-Erken Boşalma
-Erektil Bozukluk
-Cinsel istek ve uyarılma bozuklukları
Ergenlik Sorunları
Kişilik Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Yas ve yas sorunları

Cemal UZUN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Cemal UZUN'un Özgeçmişi
2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji eğitimimi tamamladım. Sonrasında aynı yıl (2005) Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisans programına kabul edildim ve tezimi tamamlayarak 2008 yılında mezun oldum.
Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı'ndan 2007-2012 yıllarını kapsayan ve 400 saati kendi psikoterapi sürecim, 250 saati psikanalitik psikoterapiye dair teorik dersler ve 120 saati bireysel ve grup supervizyonundan oluşan Psikanalitik Psikoterapi eğitimi aldım. 2011 ve 2012 yilari arasında CETAD (Cinsel Eğitim Araştırma ve Tedavi Derneği) bünyesinde açılan Cinsel Terapiler 1. Modül (Cinsellik Kavramı); 2. Modül (Cinsel İşlev Bozuklukları) ve 3. Modül (Cinsel Terapi, Toplam 150 saat) eğitimlerini tamamladım.
2007 yılında Manisa Ruh Sağlığı Hastanesine atandım, 7 yıl çalıştıktan sonra kurucusu olduğum Derin Psikoterapi ve Danışmanlık merkezinde 2015 yılından itibaren psikoterapist olarak çalışmalarıma devam etmekteyim....[Devamı...]

Cemal UZUN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
G.A.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101452
Uzun bir araştırmadan sonra bu sitedeki yorumlar üzerine Cemal Bey'e gitmeye karar verdik. Vajinismus gibi bir konuda birinden tavsiye almanın zor olduğunun düşünüyorduk o yüzden bu sitedeki yorumların dikkate değer olduğunu bizzat yaşayarak öğrendik. Manisa da bu konuda profesyonel hizmet veren biri olduğundan ümidimizi kesmiş diğer illerdeki uzmanları araştırmaya başlamıştık. Ancak bu site sayesinde DOĞRU KİŞİYİ bulduk. Evlendikten sonra öğrendiğim ve uzun süre ertelediğim vajinismus sorununu Cemal Uzun sayesinde yendim. Tedavi süreci boyunca anlayışlı ve titiz davrandı. Sorularımıza karşı sabırla cevap verdi. Kendisinin Manisa da olması benzer sorunlar yaşayan insanlar için büyük bir şanstır.
     3 Beğeni    
H.N.U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99479
Cemal Uzun’la, iki yıl önce, içimdeki karanlıkta boğulacağımı sandığım dönemde, kendisi de klinik psikolog olan yeğenimin önerisiyle tanıştım. O, benim için, elindeki fenerle ruhumun odalarına ışık tutan adam. Onun sayesinde, duygularımın sıkışıp kaldığı o odaların kapılarını aralayabildim. Açığa çıkardığımız her yeni duygumla da yavaş yavaş iyileştim. Kolay olmadı elbette. Vazgeçmek istediğim zamanlar oldu ama her defasında sabırla ikna etti beni. Elli yılda, acılar çekerek oluşturduğum kalın kabuğumu birlikte kırdık. Artık kaybetme korkusu olmadan sevebiliyorum, suçluluk duymadan eğlenebiliyorum, üzüldüğümde ağlayarak rahatlayabiliyorum ve kendimden başkasına da öfkelenebiliyorum. En kıymetlisi de, artık özgürüm. Bizim sürecimiz tamamlandı. Başka bir terapistle de bunu yaşayabilir miydim bilmiyorum. Ama benim için Cemal Uzun çok doğru bir tercihmiş bundan eminim. Kendimi şanslı hissediyorum. Umarım başkaları da bu şansa ulaşabilir. Ben kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Bbb
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98604
Buradaki yorumları okuyarak kendisine gitmeye karar verdim. İyi ki okumuşum buradaki yorumları ve iyi ki kendisine gitmişim.. İmkansız demeyin, deneyin. Önce kendinize inanın, sonra Cemal Beye güvenin. Nelerin değişebildiğini göreceksiniz. Onu dinleyin, kendinizi dinleyin. Bu ikisini harmanlayın. Sabırlı olun ve sonuçlarını görün. Cemal Bey, sakin, kendinden emin, sabırlı, cidden kendini sizinle geçirdiği 45 dakikaya veren biri. Onunla geçen seanslarınızda sanki sadece size özel çalışıyor, başka danışanı yokmuş gibi hissediyorsunuz. Uzun uzadıya yazmanın anlamı yok, işinin ehli Cemal Beye destekleri için bir teşekkür de buradan ediyorum..
     3 Beğeni    
Serap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
4.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 97734
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     10 Beğeni    
R.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96800
Değerli Hocam Cemal Bey; Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Zihnimde imkansız dediğim vajinusmusu önce zihnimde kabul ettirerek ,sonrasında vajinusmusu yenerek hayatımı güzel geçirmemi sağladığınız için size çok ama çok teşekkür ederim? İşte şimdi kendime güveniyorum,işte şimdi kendime inanıyorum ve şimdi kendim ve ailemle ilgili hayaller kurabiliyorum. Bu zor engebeli yolculukta beni gerçekten anladığınızı hissettirdiğiniz ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bundan birkaç ay öncesi ben ve şuanki beni düşündüğümde aradaki farkı gördüğümde size birkez daha teşekkür etmek istiyorum. Kuşkusuz size olan teşekkürlerimin sonu yok. Hayat bilinmezlerle dolu ,fakat Hayatım şu dönemine kadar benim için en önemli vajinusmus problemi çözmemi sağladığınız için çok ama çok teşekkür ederim.
     4 Beğeni    
Canan B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94353
Cemal Bey ile tanışmam bir yılı aşmıştır. Terapiye inanmaz, aslında pek bir şeye inanmaz biriyken istemeye istemeye başladığım terapiye, kendisinin sabırlı yaklaşımı olmasaydı devam edemezdim. Tamamen kişisel sebeplerle yarım bıraktığım bu süreç, benim kendimi tanımamda ve özüme yaptığım yolculukta gözlerimi parlatan bir deneyim oldu. İyileştim demek isterdim ancak kendisinin de bana söylediği gibi uzun bir yolculukta gemiyi bıraktım çünkü hayatım boyunca ilk kez böylesine güçlü ve iyi hissediyordum. "kendini tanı" lafını entelektüel bir biçimde çok iyi bilir ve kullanırken bunun ne demek olduğunu gerçekten hiç anlayamamış olmanın nasıl hissettirdiğinden bahsediyorum. Bu yolda Cemal Bey terapinin dikenli tellerinde, sancılı sürecinde rehber olmuştur. Emin olun, size tüm süreç boyunca destek olacaktır. İkincil düşünceleriniz olmadan ruh sağlığınız hususunda kendisine güvenebilirsiniz. Son tavsiyem ise: Yarım bırakmayın. Devam edin... Daha çok eklemek isterdim ancak eskiden çürümeyi beklerken şimdi günlerim yetmiyor sanırım. Teşekkür ederim. Devam etmeliydim.
     2 Beğeni    
Umut
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92481
Evlilikten sonra vajinusmus oldugumu ögrendim, bu durumu cok uzun süre erteledim. Sakinlestirici haplar ve alkol kullandim ama cözemedim. Bu sorun beni cok yipratti, kendimi eksik görüyordum, zaman zaman hayattan bikmistim, kendimce cözemiyordum. Diger yandan cok yüksek bir cocuk özlemi vardi. Esimle sonunda bir karar aldik ve bir jinekolog ile görüsmeye gittik. Kendisi bu psykolojik bir sorun oldugunu soyledi. Dis muayene oldum, anatomik bir sorun görülmüyordu. Doktor hanim beni psykolog Cemal Uzunla görüsmemi istedi, kendisi bu konu hakkinda uzmanmis. Ama ben, bir psykolog bana nasil yardimci olabilirki diye düsündum ve tekrar erteledim. Sonra esim zorladi, bir gidip konusalim, ne kaybedebiliriz dedi ve gittik. IYIKIDE GITMISSIZ! Cemal beyle ilk görüsmemde acikca soyledim; mesleginize saygim var ama bunu siz nasil cözebileceksiniz dedim, inanmiyorum. Seanslara esimle beraber gidip geldik, evde egzersizlerimizi birebir yaptik, her hafta ilerleme gördüm, cok mutlu oluyordum. Ve sonunda CÔZDÛK!!! Cemal bey beni buyuk bir sorundan kurtardi. Ona nekadar tesekür etsem azdir. Yolu acik olsun.
     1 Beğeni    
F.İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83012
Merhaba.. 8 aylık evliydim. Ama ilişkiye girmekte sorun yaşıyordum. Kadın Doğum doktoruna gittiğimde Vajinismus olduğumu, psikolojik tedavi olmam gerektiğini söyledi. internette Manisa'da böyle bir uzman var mı diye araştırırken Cemal Uzun ismiyle karşılaştım. Bu sitedeki yorumları okuduğumda birçok hastanın memnun olması beni etkiledi. Kendisini aradığımızda telefondaki konuşması güven vericiydi ve gitmeye karar verdik. Daha başlarken bu tedavinin ne kadar süreceğini bize anlattı. Her hafta gittiğimiz terapiler ve ev ödevleri sayesinde dediği süre sonunda sonuç: BAŞARDIM!! Tavsiye ediyorum.. Teşekkürler Cemal Hocam.. Yeni işyeriniz de hayırlı olsun..
     4 Beğeni    
Umut_ışığı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81942
Merhaba; Öncelikle beni kabusumdan uyandıran en büyük sıkıntıma çare olan Cemal beye sonsuz teşekkür ederim.18 aylık evliliğimi VAJİNUSMUS hastalığıyla geçirdim.Umutsuzluğa kapıldım çok çaresiz kaldım ve hayattan soğudum.Eşimin bana karşı çok anlayışlı ve sabırlı olmasına rağmen kendimi çok suçlu ve eksik hissettim.Hep neden ben diye ağlarken yalnız olmadığımı farkettim.Aylarca bu hastalığı araştırdım, başarı öykülerini okudum.Cemal beyi bu site üzerinden buldum.Artık daha fazla kendime ve eşime acı çektirmemeye kararlıydım.Cemal bey sayesinde ve kendime inanarak bu hastalığı yendim ve çok şükür bende başarı öykümü yazıyorum.Vajinismuslu kadınlar kendi karanlıklarında boğulurlar ta ki benim gibi umut ışığını bulana kadar..Yeterki umutsuzluğa kapılmayın..Kendinize inanın...Ben İyiki Cemal beyi tercih etmişim gercekten işini ciddiye alan, alanında uzman, güvenilir, sabırlı ve çok anlayışlı bir doktor.Tedavi boyunca engellere takılsakta bizi hep ikna etti ve pes etmedi.Eğer sizde bu kabusa son vermeye kararlıysanız Cemal bey sizi hayalini kurduğunuz aydınlığa kavuşturacak.Bu mutluluğun tarifi yok dilerim tüm vajinismuslu kadınlar bu dertten biran önce kurtulur.Dilerim yazdıklarım bu sıkıntıyı çeken herkese UMUT IŞIĞI olur.Daha fazla kendinizi yıpratıp acı çekmek yerine biran önce harekete geçin.İnanın Cemal bey sizi iyi edecek..ve onu hep benim gibi çok iyi hatırlayacaksınız...
     4 Beğeni    
Depresif Bey.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Nisan.2015
TavsiyeNo: 78266
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     6 Beğeni    
B.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2015
TavsiyeNo: 76804
Cemal beyi manisada üniversite egitimi sırasında internetden arastırarak bulmuştum zor günlerdi ve iyikide bulmuşum diyorum. Ben Berlin'de yasayan ama universite için Türkiye'yi secmiştim ve istemedigim ama kazanmış oldugumdan bir yıl daha beklememek için isteksiz ve gönülsüz bir sekilde basladıgım egitim hayatım vardı. Onunla ikinci sınıfın sonlarına doğru tanışmıştık ve ben gercekten istemdışı aynı zamanda yasadıgım depressif durumdan dolayı cok kötü bir ruh haline sahiptim, aynı zamanda ailemin ve beni tanıyan hiç kimsenin haberinin olmamasını istediğim terapime baslamıştım. Kendisi mesafeli ve ciddi bir kişiliğe sahip olup karsısındaki insanada onu ciddiye aldıgını kendisinin degerli oldugunu hissettiren birisi, ben herhafta biriktirdiğim içsel sıkıntılarımı onunla paylaşmak için günleri sayardım bana egitimimi bitirmemde cok yardımcı oldu ben hep universiteyi uzatacagımı sanarken o bendeki güclü olan duygularımı bana kesfettirmeye calısan kendime daha iyi davranmam gerektiğini bana hissetirmeye calısan direk hiçbir zaman size bişe söylemez onun en cok sevdiğim özelliği idi size sordugu sorularla farkına vardığınız ama ciddiye almadıgınız duygularınıza yöneltir olayı detaylarina acar ama sizi o olaylarla yanlız bırakır dısardan sizi izler ve müdahalesi olmaz siz anlatırsınız dinler sorular sorar ve terapisi böyle devam eder ben neyazıkki 4. Yılımı doldurup universiteyi bitirip ki bitirmemde en büyük faktörlerdendir kendisi almanyaya dönmeliydim hatta bi ara sadece terapiye devam edim diye uzatmayıda düsünmedim degil kendisiylede paylastıgımda sessiz ve nazik bişekilde tebessüm etmişti benim için coook degerlisiniz ve kesinlikle tavsiye ederim manisayı benim için anlamlı kılan Cemal beye ve herkeze selamlar saglıcakla ve güzelliklerle kalın 😊😊😊
     6 Beğeni    
Meral
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mart.2015
TavsiyeNo: 76798
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     Beğenin    
N.M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72192
11 aydır evliyim ve bu 11 ay esimle bana 11 sene gibi o kadar uzun geldi ki zaman geçtikçe dertlerimiz azalacağına gittikçe artıyordu sanki. Vajinismus sorunumu bir türlü çözemiyorduk. Çok yaygın bir rahatsızlıkmış ama biz bilmiyorduk bir sürü yol denedik kadın doğumlara gittik gittik geldik hiç biri derdimize çare olamadı. Eşimle birbirimizi çok seviyorduk ama ilişkiye girmeye çalıştığımız zaman herşey kabusa dönüyordu.Kasılmalarım titremelerim mümkünü yok geçecek gibi değildi. Ta ki Cemal beyle tanışıp tedaviye başlayıncaya kadar. Tedavinin ilk zamanları bana çok zor geldi aslında eşim hala böyle bir hastalığın olduğuna inanmak istemiyordu ve bu da beni ruhen ve bedenen etkiliyordu haliyle ama Cemal bey sıkılmadan usanmadan dinledi ve anlattı. Çoğu zaman tedaviyi boşladığım ertelediğim oldu. Çünkü korkuyordum ve egzersizleri yaparken zorlanıyordum ve en önemlisi de erteliyordum beynim sürekli bi bahaneler üreterek egzersizleri yapmama engel oluyordu hep bi suçluluk duygusuyla gidiyordum Cemal beyin yanına. İlerleme kaydedemediğim için bana kızacağını düşünürdüm. Ama o çabalar beni hep rahatlatmak için uğraşırdı. Çoğu zaman ümidimin tükendiği oldu tedavi yanıt vermez diye kafamın karıştığı. Eşiminde umutsuzluğu herşeye sil baştan dönmeme neden oluyordu sanki bir türlü kendimi tedaviye adapte edemiyorum. Cemal bey çok destek oldu onun konuşmalarıyla uğraşlarıyla tedaviyi düzenli yapmaya başladım korkularım azalmaya umudum artmaya başladı. Eşim bile bendeki değişimi fark ettikçe o da değişti daha fazla yardımcı oldu bana daha da bağlandık birbirimize. Cemal bey olmasa düşünmek bile istemiyorum ama boşanmanın eşiğinde olurduk. Ona ne kadar teşekkür etsem az. Esimle ben olacağına inanmazken Cemal bey düşüncelerimizi baştan yarattı sanki evime döndüğümde bir köşeden bana umut aşıladı. Yaklaşık 5 aylık bi tedaviden sonra mutlu sona ulaştık çook mutluyuz. Yarın bayram ve biz çifte bayram yaşıyoruz :) Cemal beyin emeğine ve yüreğine sağlık.
     8 Beğeni    
G.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71176
Cemal Bey'e bende buradaki tavsiyeler sonucunda ulaştım.Güvenebileceğim psikolog kim olabilir düşünceleriyle boğuşurken burdaki okuduklarım yol gösterici oldu.Benim ilk terapim olacağı için tereddütlerim,korkularım vardı.İlk seansa vazgeçsem mi niye geldim ki gibi sorularla gelip kendimden kaçmaya çalıştım.Benim için en zoru o ilk adımı atmaktı ve sonra devamı geldi.Aslında terapi dışarıdan algılandığı kadar kolay bi süreç de değil.Zaman zaman çok zorlayıcı canınızı acıtan bazen hiç konuşmak istemediğiniz bazen kaçmak istediğiniz bir süreç.Kırgınlıklarınızı yaralarınızı kanatan ama aslında kendinizle yüzleşmeyi sağlayan o yaralara zamanla merhem olan bir süreç bu.Çok uzun bir süre anlatırken çok canım yandı çok gözyaşı döktüm.Ama zamanla yaşadıklarıma farklı açılardan bakmayı başarabildim.Cemal Bey sorduğu sorularla hiç düşünmediğim farkına varamadığım şeyleri farketmemi sağladı.Aslında terapi insanın kendine attığı ilk adım.Bunun zamanla farkına varıyorsunuz.Bütün bu süreçte Cemal Bey'e güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlıyorsunuz.Dilerim bu yazı benim gibi başlangıçta terapiye gitmeye tereddüt eden,korkan ve yaşadıklarından dolayı kendini çaresiz hissedenlere bir nebze olsun cesaret verir.
     12 Beğeni    
B.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68754
Hayatta ne zaman ne sebeple kiminle karşılaşacağınız bazan hayatınızın önemli dönüm noktalarından biri olabilir. Eğer psikolojik veya ruhsal anlamda sıkıntılı bir dönemdeyseniz ve profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa karşınıza çıkması gereken şahıs tam da şu an bu tavsiyeyi adına yazmış olduğum cemal bey dir. Kimi zaman sizi zorlayacak kimi zaman ferahlatacak ancak şu kesin ki mutlaka sonunda istediğiniz istasyonda kendinizi bulacaksınız. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür etmekle birlikte gönül rahatlığıyla sorunlarınızı kökten çözebileceğine inanabilirsiniz. Bir şeyleri ertelemenin veya yokuşa sürmenin bir manası yok çıkış yolu belli. Her işi erbabına bırakmalı. Bu işin de erbabı kendileri...
     6 Beğeni    
Ç.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66397
Dış görünüşe aldanıp da bu genç adam mı beni iyileştirecek demeyin. O sizi iyi edecek. Sıcacık dost gülümsemesiyle, engin bilgisiyle, bilimselliğiyle, çalışkanlığıyla, rüya analizi konusundaki bence özel yeteneğiyle, sabrıyla, pes etmeyişiyle, kocaman yüreğiyle kalbinizin elinden tutacak ve sizi size kavuşturacak. Yorulacaksınız ama buna değecek. Uzun bir yola çıkacaksınız. Bazen ağlayacak, bazen güleceksiniz, bazen geri dönmeyi aklınıza getireceksiniz. Bazen düşeceksiniz. O hep gözleriyle kalbinizi tutup kaldıracak. İnatla, sabırla. Bu işin ne sadece bilimsellikle, ne de sadece iyi niyetle olmadığını gösterecek size. Empati yeteneğini, psikolog olmanın onun için çok doğru olduğunu görecek ve takdir edeceksiniz. Sizi azimle yolun sonuna getirecek. Şifalanacaksınız. Sanki birlikte bir sihiri gerçekleştirmiş gibi olacaksınız bence siz de. Yolun sonunda insanın hatasıyla sevabıyla kendine kavuşması kadar güzeli var mı ki.. yunus’ un dediği gibi ilim belki de kendini bilmekti.. Cemal beyi kalbinizin en güzel yerlerinden birinde sevgi, saygı, şükranla anacaksınız. Dilerim iyi niyetle, çaresizce bir çare arayanlara ufak bir ışık, kaynak olur yazım. Dilerim bir yerden yakalasın yüreğinizi bu yazı ve sizi Cemal Bey’ e götürsün. O da sizi kendinize..
     52 Beğeni    
Ö.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 62102
cemal bey gerçeken işinde son derece uzman biri.Kendimi bildim bileli bir çıkmaz ve özellikle sıkıntı içerisindeydim ta ki cemal beyle tanışıncaya kadar....kendisi karşısındaki insanın ruh halini düşüncelerini korkularını tam anlamıyla anlayan biri.kendisiyle yaklaşık bir buçuk yıl görüşmemiz oldu ilk geldiğim gün ile şimdiki arasındaki farkı bir ben birde ALLAH bilir.kendisine çok teşekkür ediyorum ve inanın bütün samimiyetimle söylüyorum kesinlikle danışılması gereken biri.
     13 Beğeni    
E.Murat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2013
TavsiyeNo: 59121
Cemal bey ile ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinden doktorum Doğan bey'in yönlendirmesi ile tanıştım.Kendisine durumumdan ve içinde bulunduğum sıkıntılardan bahsettikten sonra düzenli olarak görüşmelere başladık.Ne yalan söyliyeyim başlarda biraz bana soğuk gelmişti kendisi.Cemal bey ile 16 ay'dan beri görüşmelere devam etmekteyim.İlk görüşmeye başladığımız günleri hatırlıyorumda o zamanlar hangi vakit içimde bir sıkıntı olsa veyahut kafama bir şey takılsa hemen antidepresan ilaç kullanmayı veya doktorum doğan bey ile görüşmeyi düşünüyordum.Bu içinde bulunduğum sıkıntıların huzursuzluğun ne olduğunu düşünmek yerine ilaç içip rahatlamayı tercih ediyordum.Yani kısacası sıkıntıyı sadece belli bir müddet erteliyordum.Ve bu kısır döngü böylece sürüp gidiyordu.Cemal bey'den önce iki psikolog ile daha görüşmem oldu sonucunun ne olduğunu söylememe sanırım gerek yok ki eğer olsaydı şu anda bu satırları yazmıyor olurdum.İşte Cemal bey ile görüşmelere başladıktan sonra öğrendiğim en temel şeylerden birisi farkındalık oldu farkındalık diyorum çünkü az öncede belirttiğim gibi sıkıntı geliyor ve ben ilaç içmeyi tercih ediyorum demiştim ama hiç düşünmüyordum bu sıkıntı nereden ve niçin geliyor diye işte bu soruları sormayı ve cevaplarını artık bulmaya başladım.Cemal bey ile tanışmadan önce sıkıntı geldiği zaman doktora hastahanelere koştururken terapi sonrası şimdilerde ise bırakın doktora gitmeyi ilaç içmeyi unutur hale geldim.Bence cemal bey karşısındaki insanı çok iyi analiz edebilen,işinde son derece ciddi profesyonel on numara bir psikolog.Bu siteye giripte bu satırları okuyorsanız eğer tahminim panik ataklarınız,depresyon...vb problemleriniz var ve size hiç tartışmasız şunu söylüyorum Cemal bey ile kesinlikle görüşmelisiniz.
     24 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56699
Herkese merhaba.Ben 2 yıllık evli ve vajinusmus yüzünden hayatı kabusa dönmüş artık boşanma aşamasına gelmiş biriydim.Evet bu dertten kurtulmak için uğraşıyordum başka bir psikologtan tedavi görmeye başladım fakat olmadı.onun yüzünden güvenimi kaybettim.Artık iyice umudumu kestiğim bir anda Cemal beyi buldum.Onu bulduğum için ne kadar şükretsem azdır sayesinde bu dertten kurtuldum.Ben hayatımı kurtardı diyorum...Cemal bey bi kere gözü kapalı güvenebileceğiniz bir insan ki bu tedavide bu çok önemli .Öyle içten ve samimi ki onun yanında ailenizden biriymiş gibi olabiliyor ve içinizden geldiği gibi çekinmeden konuşabiliyorsunuz asla sizi yadırgamıyor aynı zamanda seviyesini ve sınırını koruyarak güvende olduğunuzu hisettiriyor.Bi kere değer veriyor ve sizin her halinizi anlamaya çalışıyor.Ben bu tedavi süresi içinde çok ağır bir kayıpta yaşadım ve o bu durumuda toparlamasını ve anlamasını bildi en önemlisi benim o karmaşık halimde beni asla yanlış yönlendirmedi.Şimdi sağlıklı düşündüğümde görevini ne kadar iyi yaptığını ve çok iyi bir uzman olduğnu farkediyorum.Aslında Cemal bey için ne söylesem az geliyor şu anki mutluluğumuza siz vesile oldunuz.Size teşekkür ediyorum ....Başarılı ve mutlu olmanızı dilerim.Benim gibi sıkıntısı olan insanlarında Cemal beyi bulmasını istiyorum boşuna kendinize acı çektirmeyin Cemal beyi bulun size her konuda yardımcı olacaktır ve sizi iyi etmeden bırakmayacaktır. SEVGİLER
     30 Beğeni    
Ünal Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54527
Herkese iyi akşamlar. Buradan Cemal beye saygılarımı sunuyorum. Ben ve Eşim Cemal beyin hastalarıydık. Cemal beyden psikolojik destek aldık. Bizim Vajinismus problemimiz vardı. Bir yıldır evliydik ama hastalıktan dolayı ilişkiye giremiyorduk. Cemal beyle ilk olarak 2 Temmuz 2012 salı tarihinde tanıştık ve takip eden her Cuma günlerinde Cemal beyden destek aldık. Bizi hiç sıkılmadan bir kardeşimiz gibi, ailemizin bir üyesi gibi dinledi ve tavsiyelerini, bizim yapmamız gereken şeyleri bize iletti. Yaz boyunca iki ay süreyle Cemal beyle görüşmelerimiz devam etti. Eylül başında işimizden dolayı şehir dışına gitmemiz gerekti. Şehir dışına çıktıktan sonra da her hafta cuma günleri aynı görüşmeleri telefonda devam ettirdik. Bir aylık telefon görüşmesi sonucunda bizim istediğimiz oldu. toplamda üç aylık bir tedaviden sonra Cemal beyin vesile olmasıyla vajinismus problemi tamamen bitti ve ilişkiye girmeye başladık. Cemal bey işini gerçekten çok iyi yapan ender insanlardan bir kişi. Ona gönülden şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.Görüşmek dileğiyle Cemal bey... Saygılarımla...
     25 Beğeni    
Melike
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53390
bunda 1,5 yıl önce hayattan tamamen vazgectiğim bi dönemde doktorumun yönlendirmsi üzerine Cemal Beyle tanıstım.insanlara olan güvensizliğim onada yansıdığı için öncelikle güvenemedim.Cemal Beyin sabrı,içtenliği ve en önemlisi beni önemsemesi ona güvenmemi sağladı. ben,tüm insanlardan hatta kendimden bile bucak bucak kaçan ben Cemal Beye herseyi anlatabildim. tam 1,5 yıl benimle uğrasması kolay olmasada beni kendime getirdi.. görüşmelerin ilk basındaki ben ile şimdiki ben arasında dağlar kadar fark yarattı..şimdi aynada baktığımda kendine güvenen hayattan yeni umutlar bekleyen çok farklı bir ben görüyorum.. tabiki Cemal Beyin sayesinde:)) hersey için çok tesekkür ederim Cemal Bey...
     28 Beğeni    
Oya MORTAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
14.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53137
Cemal ile Manisa Ruh Sağlığı'nda uzun yıllar birlikte çalıştık. Bilgisine ve yetkinliğine çok güvendiğim bir meslektaşımdır. Çoğu meslektaşımı zorlayabilecek vakalarla çoklu psikoterapi donanımı sayesinde iyi ilerleme sağlar. Her zaman etik kurallara önem verir ve danışanlarını varmak istedikleri hedeflere ulaştırır. Ayrıca iyi bir süpervizördür. Hem genç meslektaşlarıma staj ve eğitimleri sırasında yardım alabilmeleri için, hem de psikolojik destek arayışında olan herkese meslektaşımı içtenlikle tavsiye ederim.
     33 Beğeni    
Serkan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 52940
Merhaba..Aslında benim hikayem bir "kendini bulma " yolculuğu...Benim, İçinden bir türlü çıkamadığım ve kendi kendime çözemediğim sıkıntılarım vardı (terapi sırasında öğrendim ki, sıkıntılarım; çocukluğumda yaşadığım travma yüzünden kendi zihnimde yarattığım kalıplarmış..) Bu nedenini bilmediğim ve çözemediğim sıkıntılarımdan kurtulmak için 10 ay önce yardım almaya karar verdim.. Böylece, bu sitedeki yorumlardan da faydalanarak Cemal Bey'e ulaştım ve kendisinden randevu aldım (iyiki de almışım..) Daha ilk seansta terapinin zor ve sıkıntılı bir süreç olduğunu Cemal Bey bana açıkça anlattı (ki bu davranışı çok hoşuma gitmişti)..Gerçekten de ilk seanslar çok ama çok zor geçti..Kendimi açmak o kadar zor oldu ki..Farkında olmadan başvduğum birçok kaçınma ve savunma yolları oldu..Seanslar ilerledikçe, benim kararlılığım ve Cemal Bey'in sabrı ve anlayışı sayesinde yavaş yavaş sıkıntılarım azalmaya başladı..Kendi içime bakmaya başladıkça,yanlış yargılarımın,algılamalarımın,düşüncelerimin ve bunlarının nedenlerinin bir bir farkına varmaya başladıkça seansların faydalı olduğunu görmek mutluluk vericiydi..Artık bitime yaklaşıyoruz..Ve ben, bunca zorluktan,sıkıntıdan ve çabadan sonra artık iyiyim, ve daha iyiye gidiyorum..Herşey için çok teşekkürler Cemal Bey..
     55 Beğeni    
Bilge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Temmuz.2012
TavsiyeNo: 52717
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     21 Beğeni    
A.KaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Temmuz.2012
TavsiyeNo: 52624
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     29 Beğeni    
H.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47555
Henüz 7 yaşındaydım önce dedemi üç ay sonrada çok şey paylaştığım ve çok sevdiğim babaannemi kaybettim.Uzun süre yasını tuttum bu yas hastalığa dönüştü.O andan sonra ölüm korkusu ve sevdiklerimi kaybetme korkum başladı.Bu yüzden istem dışı bazı davranışlarda bulunuyordum(tekrar tekrar tüpü, kapıyı kontrol etme gibi.)Evliliğimden sonra yaşadığım problemlemler hastalığımı dahada tetikledi.Artık sadece kapıyı tüpü kontrol etmekle kalmıyor kimseye mantıklı gelmeyen daha bir çok farklı davranışlarda bulunuyordum.Sosyal hayatım hiç kalmamıştı.Bunun bir hastalık olduğunu 45yaşımda öğrendim.OKB hastasıydım.Bazı problemleri çevreden çekindiğim için kendim düzeltebildim.Birkaç kez de tedavi olmaya yöneldim ama bir türlü bu hastalığı yenemiyordum.Çünkü her şey nasırlaşmıştı ve değiştirmek kolay olmuyordu. Bir gün kızım bu siteden Cemal beyi buldu ve kendisi ile bir görüşme ayarladı.Önce gitmek istemedim.Sonra gitmeye karar verdim ve onunla tanıştım.İyi ki de onu tanımışım onunla konuşmak bana iyi geliyor.Daha pozitif oluyorum. O bana hiç bir şeyin benim elimde olmadığını olacağı varsa zaten olacağını öğretiyor.Yavaş yavaş bazı takıntılarımdan kurtuluyorum.Allahın izni ile onunla birlikte iyileşeceğime inanıyorum.Cemal beye özel hayatında mutluluklar kariyerinde başarılar dilerim..
     18 Beğeni    
B.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47056
İtiraf etmem gerekirse;bu kadar çok çeşit antideprasan ilacın olduğu şimdiki zamanda,psikoterapi yöntemlerinin,bu ilaçların yapamadıklarını yapacağına olan inancım çok zayıftı.Zaten Cemal Beyle olan görüşmelerime kadar durumu bu ilaçlarla idare etmiştim.Fakat;bendeki envai çeşit sorunun duygu ve düşüncelerimden kaynaklandığını,yine bunlarla düşünce ve duygularımla başa çıkabileceğime inanıyordum.Tamda böylesi bir ruh halindeyken Cemal Beyle karşılaşma imkanım oldu. Daha ilk görüşmelerimizden ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu anladım.Ayrıntıların içinde uğraşmaktan var olan gerçeklikten nasıl koptuğumu,gayet sakin tavrı ve sade üslubuyla bütün çıplaklığıyla görmeme yardımcı oldu.Daha sonraki görüşmelerimizde,bunlarla nasıl başa çıkabileceğim konusunda adeta klavuzum oldu.Bunları paylaşıyor olmamın nedeni;benim gibi desteğe ihtiyaç duyan herkesin,sevgili Cemal Bey gibi bir yol göstericiye danışmalarının gerektiğine olan inancımdır.Kendisine özel yaşamında ve mesleki kariyerinde sonsuz başarılar diliyorum.Daha mutlu ve doyumlu bir yaşam dileğiyle...
     19 Beğeni    
Çağdaş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37146
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     11 Beğeni    
Ezgi Sağbilge/Psikolog
3.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37048
Cemal Uzun' la bir arkadaş toplantısında tanıştım. Kendisinin samimi, güler yüzlü, canayakın tavırları onunla yeni tanışmama rağmen rahat bir iletişim kurmamı sağladı. Entellektüel birikimi, gündelik olaylara, psikolojik konulara ilişkin sahip olduğu farklı bakış açıları sayesinde kendisiyle derin sohbetler edip, tartışmalar yapabildik. Cemal Bey'le olan sohbetimizin bana çok katkısı olduğuna inanıyorum. Meslektaşımın, samimi tavrı, psikoloji ile ilgili sahip olduğu derin bilgi birikimi ile danışanlarına da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor ve İzmir- Manisa çevresinde ihtiyacı olan kişilere uygun terapi teknikleri ile yardımcı olacağını düşünüyor, en içten duygularımla tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     18 Beğeni    
Aysel ÜLGÜNER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36635
Merhaba, Cemal Uzun ile öğrencilik yıllarında tanıştık. Öğrencilik yıllarında da klinik psikoloji alanındaki araştırmalarını hatırlıyorum. Kendisi idealist, araştırmacı ve öğrendiği bilgiyi sorgulayan bir meslektaşımdır. Klinik psikoloji alanındaki disiplinli çalışmaları ile danışanlarına yardımcı olur. Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmaktadır. İhtiyacı olanlara, deneyimleri ve eğitimleri sayesinde yardımcı olacağına inandığım Cemal Bey'i tavsiye ediyorum.
     21 Beğeni    
Ayfer ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32086
2 yıl önce depresyon tedavisi gördüm.Son kontrolümde çocuklukta yaşadığım çözemediğim bir olay olduğunu söylediğimde doktorum beni psikolog CEMAL UZUN beye gönderdi.İlk gördüğümde bu genç çoçuk mu beni iyileştirecek dedim kendi kendime[ 56 yaşındayım ] .O güne kadar aile terapisi,bireysel terapi,grup terapisi ve psikodramaya katılmıştım.İlk defa bir psikologla görüşecektim.Önce direndim ona kendimi açmadım.Hatta kapıyı çarpıp çıktığım oldu.Ama o sonsuz sabrıyla beni anlamaya çalıştı.dinledi.Sonunda ona güvenip uzaklaştığım kendime duygularıma yaklaştım.Çok güzel bir ortam oluşturmuştuk ki askerlik yapması gerektiği için şimdilik ayrıldık.Bu ayrılık olabileceğini baştan söylediğinde beni baştan savmak istediğini sanmıştım.Ama bugün anladımki tamamen dürüstlüğündenmiş.O AZ KALAN ENDER DÜRÜST bir insan iyi ki var.ONU tüm kalbimle tavsiye ediyorum. İYİ TEZKERELER. TEŞEKKÜRLER HER ŞEY İÇİN.
     20 Beğeni    
Ekrem ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29270
2008 yılı Haziran ayında Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'dan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'ya eğitimci(öğretmen) olarak tayin oldum.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'da 2004 yılından itibaren depresyon tedavileri görmeye başladım.Bu tedaviler hep ilaçla yapılan tedavilerdi.İlaçla yapılan bu tedavilerde 1 ay iyiydim.fakat bir sonraki ay ise yine kötüydüm.Yani bütün depresyon belirtilerini birebir yaşıyordum.Hiçbir şeyden zevk almaz,hatta intihara bile varan düşüncelerle oradan oraya savrulup yaşamaya çalışyordum.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'ya geldikten sonra da yani 2008 yılı Haziran ayından itibaren doktorlara gitmeye devam ettim.Her seferinde ilaç yazıp gönderiyorlardı.En son gittiğim doktor bana kişilik yapılacağını söyledi.Bunun için beni Psikolog Cemal Bey'e yönlendirdi.Cemal Bey'den kişilik testini alıp uyguladıktan sonra raporumu yazıp doktora verdim. Bu arada Cemal Bey bireysel terapiye katılmak isteyip istemediğimi sordu.Bu teklifi hemen kabul ettim.Çünkü bu hep hayal ettiğim bir şeydi.Konuşabileceğim,dertleşebileceğim,sorunlarımı anlatacağım birinin arayışım içindeydim.Çünkü kullandığım ilaçlar beni tam olarak iyileştirmiyordu.Ayrıca buradan terapiyi teklif ettiği Cemal Bey'e çok teşekkür ediyorum.Cemal Beyle yaptığımız terapilerden sonra hayata bakışım değişti,rahatladım.Yaşadığım o eski kötü duygu yoğunluğundan kurtuldum.Huzurlu bir olsan oldum.Ayrıca kullandığım ilaçların dozunu düşürdüm.Cemal Beyle konuşarak benim için çok büyük sorun olarak gördüğüm şeylerin aslında hiç de önemsenecek şeyler olmadığının farkına vardım.Şu an içi yaşama sevinciyle dolu,mutlu bir aile babası ve yaptığı işten zevk alan bir eğitimciyim.Eğer sizde yardım almaya ihtiyaç duyuyorsanız Cemal Bey'le çalışmanızı tavsiye ederim...
     12 Beğeni    
Hacer N.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2009
TavsiyeNo: 26992
7,10,2009 bugün benim doğumgünüm...ama doğruyu söylemek gerekirse bugünlerde hayata ikinci kez başlamış gibi hissediyorum,tabi Cemal Bey'in sayesinde.Cemal Bey'i geçirdiğim sinir krizi dolayısıyla yaşadığım bir intihar girişiminden sonra,nörologumun tavsiyesi ile Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesinde tanıdım.Çocukluğumdan beri yaşadığım kötü olaylar ve hastalığım(epilepsi hastalığı)nedeniyle daima bir psikolağa ihtiyacım olduğunun farkındaydım,fakat bazı engeller sonucu böyle bir girişimde bulunamadım..İntihar girişiminden sonra tedavimin kaçınılmaz olduğu anlaşıldı. Ben,sonrularımı kendime dahi anlatamayan ben,Cemal Bey'e ilk seansımızdan itibaren başımdan geçen herşeyi anlattım.Beni sabırla dinlemesi,çok zor şeyler yaşadığımın farkında olması benim ona karşı çok büyük bir güven duymamı sağladı.En önemlisi de sayesinde kendimi sorgulamayı öğrendim.Daha başlarda olmamıza rağmen ona duyduğum güven sayesinde tedavimin iyi sonuçlar vereceğine eminim.. Herkesin dinlemeye,anlaşılmaya ihtiyacı vardır..Ben ilacımı buldum.. SAYENİZDE GELECEĞİMDEN UMUTLUYUM CEMAL BEY!!!
     70 Beğeni    
Nilgün
7.Ekim.2009
TavsiyeNo: 26970
Cemal alanında uzman bir arkadaşımdır. Zaman zaman sohbetlerimizde mükemmel dinleme becerisi ve isabetli sorularıyla (bilerek ya da bilmeyerek) psikolojik destek de sağlamıştır. Çalışmalarında dürüst ve samimidir. Bilmediği, kendini geliştirmediği bir duruma müdahale ederek karşıdaki kişinin (danışanın) zamanını çalmaz. Onunla terapi amaçlı ya da arkadaş olarak biraradayken farketmeden kendinizi gülümsüyor bulabilirsiniz. Samimiyeti, duyarlılığı ve ince ruhuyla gereksinim duyduğunuz desteği farkeder, bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda etkin bir şekilde sorunlarınızın üzerine doğru yürümeye sizi cesaretlendirir. Asla yönelmeyeceğinizi düşündüğünüz konulara rahatlıkla dalabilir, kendinizi bu konularda ne kadar rahat ifade ettiğinize şaşırabilirsiniz. Kendini değişik terapi alanlarında geliştirdiği için esnek olup kişiye uygun yaklaşımı seçebilir. Yaşam deneyimleri ve iç süreçlerine ilişkin farkındalığı terapi sürecine önemli katkılar sağlayacaktır. Cemal Uzun'la çalışmak hem keyifli hem zorlayıcı olabilir ama kesinlikle rehabilite edicidir (yenilenirsiniz).
     46 Beğeni    
Nursel Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ağustos.2009
TavsiyeNo: 25896
cemal beyi gördügüm tedavi sayesinde tanıdım.uzun bir zaman psikolik tedavi gördügüm bir dönemde doktorum bana bireysel görüşmelere katılmam gerektigini söyleyerek beni cemal beye yönlendirdi.önceleri dr kızdım beni neden başkasına gönderdi diye. bir de kendimi böylece daha kötü durumda hissetmeye başlamıştım.ilk görüşmemizde kendimi cok tuhaf hissetmiştim.cünkü ben her şyin bende oldugunu kimsenin bana yardım edemiyecegini sanırdım.sonra öyle degişiklikler olduki bende artık hayata daha güçlü sarılıyorum. kısa bir süre önce babamı kaybettim ve ben bunun acısını taşıyabildim. bunu da doktoruma borcluyum.onun sayesinde bu gün böylesine güclü ve ayaktayım.... beni her zaman sabırla dinleyip bana destek oldugu içi sonsuz teşekkürler...
     15 Beğeni    
Ali Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Temmuz.2009
TavsiyeNo: 24912
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     2 Beğeni    
Züleyha
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Haziran.2009
TavsiyeNo: 24339
Babamın vefatından sonra 3 yıldır psikiyatr tedavi görüyordum.Çok hassas bir kişiliğe sahip olduğumdan arkadaşlarla ufak bir tartışmanın sonunda sinir krizi geçirdim.İzzet Hamkaya'nın beni herhangi bir tavsiyesi sonrasında Cemal Uzun'la tanıştım.Kendisiyle ilgili önceden herhangi bir bilgim yoktu.Görüşmelerimiz başladıktan sonra daha önce hiç dinlenmediğimi fark ettim.Beni dinleyen,anlayan birinin olması bana güven verdi.Kendimi daha iyi ifade edebildim.Karşımda doktor olmasından dolayı daha mesafeli,soğuk,otoriter birini beklerken daha sabırlı,samimi,beni anlayan,dinleyen biriyle karşılaştım.Bu beni rahatlattı.Kendimi iyi ifade edemememe rağmen konuşmalarıyla görüşmelere devam etmemi sağladı.İnsanlarla iletişim kuramazken nasıl davranmam gerektiğine dair bilgiler verdi.Konuşmalarıyla benim kendimi ifade edebilmemi sağladı.Daha önce insanlarla konuşurken daha agresiftim.Benden eğitim bakımından üstün olanlar karşısında kendimi ezik hissediyordum,bu da kompleksli olmama neden oluyordu.Çalışma hayatında da bu eksiklik beni müdürlerimle,şeflerimle daha da kötü hale getiriyordu.Cemal Bey'le görüşmelerim devam ettikçe bu sahip olduğum duyguların yavaş yavaş ortadan kalktığını fark ettim.Görüşmeler en fazla 6 ay sürer derken sabırla 2 yıla yakın süredir beni bıkmadan sorunlarımı dinlemesi,olaylara bakışımı değiştirdi.Şimdi çok rahat bir kişi olarak,hayata daha pozitif bakıyorum.Kendimle barıştım.Babamın uzun süren rahatsızlığından dolayı;aslında bu tedaviye daha önce başlayıp,babamın ölümünü daha çabuk kabullenebilirdim.Yine de 2 yıl içindeki tedavi süreci bana çok iyi geldi.Cemal Bey'e her şey için teşekkür ediyorum.
     22 Beğeni    
Murat GEZGİN Fotoğraf
Murat GEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22250
Cemal'i Manisa Ruh Sağlığı Hastanesi'nde görev yaparken tanıdım. Gerek kişisel özellikleri gerekse mesleki birikimleri onu diğer insanlardan ayrı bir yerde görmemi sağladı. Cemal'in derin bir bakış ve gözlem gücü var ve hayata karşı önyargısı olmayan bir terapist. Yani hemen her konuda açılabileceğiniz, "acaba benim hakkımda ne düşünür?" diye düşünmediğiniz bir netliği var. Mesleki yönden sürekli olarak kendisini geliştiren birisi olduğu için de onunla terapi yapmak yeni bir yolculuğa çıkmaya eşdeğer. Öylesi bir yolculuk ki, kendini yeniden keşfederken, aynı anda kaybolmadığını da hissediyorsun. İçindeki çocuğu gülümsetebilen nadir insanlardan. Yani arkadaşlığı ayrı, meslekdaşlığı ayrı keyfi olan birisi. Cemal'i tavsiye ediyorum ısrarla, yaşayın ve deneyimleyin diyorum...
     41 Beğeni    
N.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22075
Psikologlarla görüşmeye pek sıcak bakmıyordum.Evde kendi kendimi tedavi edebileceğimi düşünüp uzun bir süre psikolaga gitmeyi düşünmedim.Daha sonra bunun üstesinden tek başıma gelemyeceğimi anlayıp yardım almaya karar verdim.Önce Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Beye gittim.Ahmet Bey beni Cemal Beye yönlendirdi.Kendisiyle bir yıldır düzenli olarak görüşüyorum.Bu bir yıl içinde kendime olan güvenimi tekrar kazandım,hayata farklı yönlerden bakmaya başladım,eskiden kafama taktığım bir sürü ayrıntı şimdi önemsiz geliyor.Kafamda kurduklarımı yenmemde bana yardımcı olan Cemal Beye ne kadar teşekkür etsem azdır.Cemal Bey çok iyi bir danışman genç yaşına rağmen insanalarla nasıl iletişim kuracağını çok iyi biliyor.Onunla görüştüğümüzde zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorum.Cemal Beyle görüştüğümüzden beri geldiğim noktadan çok memnunum.Ailemde bendeki olumlu değişimin farkında.Teşekkürler Cemal Bey.Benim gibi bir uzmandan yardım alma konusunda olumsuz düşünen insanlara Cemal Beyi şiddetle tavsiye ediyorum.
     38 Beğeni    
A.R.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22005
iki yıl önce bir trafik kazasında anne ve babamı kaybettim. Yaşadığım bu travma sonrasında tüm hayatım alt üst oldu. Eşimle, çocuğumla ve çevremde bulunan tüm yakınlarımla ilişkilerim bozulmaya başlamıştı. işyerimde geçirdiğim her dakika benim için bitmez tükenmez bir işkenceye dönüşmüştü. Umutsuzluk, karamsarlık, üzüntü beraberinde uykusuzluk ve sürekli ağlama nöbetleriyle birleşince hayat benim için iyice çekilmez bir hale geldi. Kaza sonrasındaki bir buçuk yıllık dönemi böyle geçirdim. Cemal beyle bir arkadaşımın emrivaki yapması sonucunda tanıştım. Yaşadığım depresyon beni okadar umutsuzluğa sürüklemişti ki alacağım hiçbir yardımın hayatımda bir düzelme yaratacağına inanmıyordum. Bu yüzden ilk etapta çok mesafeli ve kontrollü durmayı tercih ettim. Ancak seanslar devam ettikçe kendimi tanımaya ve sınırlı düzeyde de olsa gerçeklerimle yüzleşmeye başladığımı farkettim. Hayatımı tamamen saran karabulutlar geçit vermeye başlamıştı. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse çevremde bulunan herkesin desteğini yeniden kazandım. Ve bu tablonun oluşmasında Cemal Beyden aldığım terapinin çok büyük payı oldunu söyleyebilirim. Zaman zaman seansların ortasında çekip gitmeyi düşündüğümde oldu. Bugün değerlendirdiğimde iyi ki böyle bir şey yapmadım diyebiliyorum. Çünkü Cemal bey gerçekten işinin uzmanı ve kendinizden kaçmanıza izin vermiyor. Kendi kendinizi yakalamanızı sağlıyor. Bugün daha iyi olduğumu söyleyebiliyorum. Acılarım, üzüntülerim devam ediyor ama gülebiliyorum da... Sabahları erken uyanmaktan hoşlandığımı söyleyemem, ama deliksiz uyku uyuyabilmenin değerini de çok iyi biliyorum. Eşimle çocuğumla zaman zaman tartışmalar yaşasam da ilişkilerimin normalleştiğini görebiliyorum. Tüm bunların hepsinde Cemal Beyin payı olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. Teşekkürler Cemal Bey
     28 Beğeni    
Seçil O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Nisan.2009
TavsiyeNo: 21929
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     30 Beğeni    
Ümit K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mart.2009
TavsiyeNo: 21555
merhaba; tanışmamız benim psikolojik yardım istememle başladı.şimdi gülüyorum bana memurmusun diye sordu.ozaman zaten herşeyden kıl kapan biriyim allahım aklımdan bir sürü düşünceler geçti.sağolsun onun sayesinde kendimi tanımayı insanlarla ilişkilerimdeki yanlışlıkları bana öğretti. psikolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenlerin tek yapacağı sabırlı olmaları yılmadan bıkmadan seanslara katılmaları gerekiyor.gerisini bu işin uzmanı cemal bey'e bırakın. ben cemal bey' den yaklaşık olarak 15 aydır psikolojik danışmanlık hizmeti almaktayım.psikolojik danışmanlık hizmeti alıp almamak konusunda çok kararsizdım.bunun sebebi çevremdeki insanların olumsuz ifadeleri beni kararsızlığa sevk etmiştir.15 ay yılmadan usanmadan bıkmadan bana psikolojik danışmanlık hizmetini verdiği için siteniz aracılığıyla ayrıca teşekkür ediyorum. 15 ayda yaklaşık 30-35 görüşmemizde beni öyle anlar olduki bazen ağladık bazen güldük her seans birbirinden güzeldi.ama tek üzüldüğüm kendisine söylemek istemediğim görüşmelerimin sonuna gelmiş olmasıdır.korkuyorum böyle bir dost arkadaşı kaybetmekten.helal olsun en sonunda beni pes ettirdi.gerçeklerle yüz yüze gelmemi sağladı.beni benliğime kavuşturdu.
     29 Beğeni    
Psk.Ali KIRBOĞA
9.Mart.2009
TavsiyeNo: 20871
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     18 Beğeni    
Psk. Esra Aydınlı
26.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20480
(Uzm.Psk.Cemal UZUN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     13 Beğeni    

Cemal UZUN'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikeistanbul Psikanaliz Derneği

Cemal UZUN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Cemal UZUN'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Oya MORTAN
Psk.Oya MORTAN
Oya ile 4 yıl Manisa Ruh Sağlığı'nda birlikte çalıştık. Bu 4 yıl zarfında Oya klinik psikolojide yüksek lisansı kazanıp gayet başarılı bir şekilde bit...
Aysel ÜLGÜNER
Psk.Aysel ÜLGÜNER
Aysel'le tanışıklığımız üniversite yıllarından, aynı sınıftaydık. terapi yapabilmek için dört yıllık lisans eğitimi ne yazık ki yeterli olamamaktadır....
Murat GEZGİN
Murat GEZGİN
Murat'ı manisa ruh sağlığı hastanesinde birlikte çalışırken tanıma fırsatı buldum. murat, anlayışlı, empatik, eğlenceli ve sıcak oluşuyla, bilrikte za...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yol Pdm
Mimar Sinan Mah. 1356 Sk. Gökdemir Apt. No:1 K:3/5 Alsancak Konak/İzmir
(Alsancak Atatürk Kapalı Spor Salonu Arkası)
Uzm.Psk.Cemal UZUN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 442 41 80
(Randevu için ulaşabilirsiniz)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniv. Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2005
(19 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ankara Üniv. Uygulamalı Psikoloji (2008 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabı

Uzm.Psk.Cemal UZUN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Cemal UZUN Mesleki Videolar Videoları
-
izmir psikolog, izmir psikodinamik terapi, izmir psikanalitik terapi, depresyon, obsesyon, çift sorunları, aile danışmanlığı, kaygı, izmiriyi psikolog, bilişsel terapi, izmirpedagog, izmirsertleşememe, izmirevlilik terapisi, izmirterapi, uzman psikolog arıyorum, izmirçocuk psikologu, cocuk terapisi, stres ve hastalıklar, evlilik terapisi, stres bozukluğu, erken boşalma izmir, psikolojik danışmanlık, ergenlik sorunları, izmirpanik atak tedavi, bireysel terapi, izmirvajinismus, temizlik takıntısı, izmirçocuk pedagog, vajinismus tedavisi, izmirçift terapisi, izmirtakıntı, izmirdepsikolog, izmirdeterapi, izmirpsikolog arıyorum, izmiruzman psikolog, cinsel terapi, yas ve kayıp, izmirbirleşememe, izmiraile danışmanı, sosyal fobi, izmirsosyal fobi, bilişseldavranışçı terapi, izmireş terapisi, izmirterapist, izmirokb tedavisi, okb ve bilişsel terapi, psikodinamik terapi, izmirdanışmanlık, izmirpsikologları, izmirkonuşma tedavisi

23:37
Top