2007'den Bugüne 83,124 Tavsiye, 26,206 Uzman ve 18,434 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Cemal UZUN

Şehir

Manisa

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

44

[Uzm.Psk.Cemal UZUN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Cemal UZUN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

389
(%94.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Cemal UZUN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Cemal UZUN'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Oya MORTANPsk.Oya MORTAN
Oya ile 4 yıl Manisa Ruh Sağlığı'nda birlikte çalıştık. Bu 4 yıl zarfında Oya klinik psikolojide yüksek lisansı kazanıp gayet başarılı bir şekilde bit...
Aysel ÜLGÜNERPsk.Aysel ÜLGÜNER
Aysel'le tanışıklığımız üniversite yıllarından, aynı sınıftaydık. terapi yapabilmek için dört yıllık lisans eğitimi ne yazık ki yeterli olamamaktadır....
Murat GEZGİN
Murat'ı manisa ruh sağlığı hastanesinde birlikte çalışırken tanıma fırsatı buldum. murat, anlayışlı, empatik, eğlenceli ve sıcak oluşuyla, bilrikte za...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Kendinizi tanımaya başladıkça özgürleşirsiniz. J. P. Sartre

Cemal UZUN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Lisans Eğitimi: Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Yüksek Lisans Eğitimi: Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim Dalı (daha ayrıntılı bilgi için sayfanın sonunda özgeçmiş kısmına bakınız)

Danışanlarımla çalışırken kullandığım terapi teknik ve yöntemleri:
Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi
Bilişsel-Davranışçı Psikoterspi
Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi


Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık desteği alabileceğiniz ruhsal sorunlar:
Kaygı Bozuklukları:
-Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
-Panik Bozukluk (Panik atak)
-Travma Sonrası Stres Bozukluğu,(TSSB)
-Yaygın Anksiyete Bozukluğu,
-Fobiler (Özgül Fobi, Sosyal Fobi, Agorafobi)
Depresyon
Aile, ilişki ve evlilik sorunları
Ceinsel Terapiler:
-Vaijinusmus
-Erken Boşalma
-Erektil Bozukluk
-Cinsel istek ve uyarılma bozuklukları
Ergenlik Sorunları
Kişilik Bozuklukları
Yeme Bozuklukları
Yas ve yas sorunları
Stres ve Stres Yönetimi
Etkili İletişim ve Çatışma Çözme Becerileri

Cemal UZUN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Cemal UZUN'un Özgeçmişi
2000 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım ve bir yıl hazırlık, dört yıl lisans eğitimi sonunda 2005 yılında Psikoloji eğitimimi tamamladım. Sonrasında aynı yıl (2005) Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisans programına kabul edilerek, iki yıl klinik psikoloji alanında çeşitli ders ve terapi eğitimleri aldım; sonrasında bir yıl kaygı bozukluğu yaşayan hastalarla birlikte yürüttüğüm yüksek lisans tezimi tamamlayarak 2008 yılında mezun oldum. Ankara’da kaldığım iki yıl içerisinde bir özel eğitim merkezinde, engelli anneleri ve davranış problemleri olan engelli çocuklarla çalışmalar yürüttüm. 2007 yılında Manisa Ruh Sağlığı Hastanesine atanarak yetişkin polikliniğinde ayaktan hastalar ve sonrasında kapalı yetişkin servisinde yatan hastalarla Klinik Psikolog olarak çalışma imkanı buldum. Şu anda Manisa'da kendi ofisimde, Derin Psikoterapi Merkezi'nde psikoterapist olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Yüksek lisans yaptığım dönemde Prof. Dr. Nesrin Hisli Şahin'den “Bilişsel-Davranışçı Terapi” eğitim ve süpervizyonu aldım; 2007 aralık ayından itibaren Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı’nda Psikanaliz ve Psikodinamik Yönelimli Terapi eğitim ve süpervizyonu almaktayım. Aynı vakıfta dahil olduğum ve Doç. Dr. Celal Odağ'ın terapisti olduğu bir eğitim grubunda iki buçuk yıl süren grup terapisi deneyimim oldu. Yine aynı vakıfta terapi süpervizyon eğitimlerine devam etmekteyim.
2011 eylül ve 2012 mart ayı arasında CETAD (Cinsel Eğitim Araştırma ve Tedavi Derneği) bünyesinde açılan Cinsel Terapiler 1. Modül (Cinsellik Kavramı); 2. Modül (Cinsel İşlev Bozuklukları) ve 3. Modül (Cinsel Terapi) eğitimlerini tamamladım.
2017 şubat ayından itibaren Psikeistanbul bünyesinde bireysel Psikanaliz sürecine basladım.
Çalışma alanlarım arasında kişilik bozuklukları, kaygı bozuklukları, depresyon ve yas problemleri, cinsel sorunlar, ergenlik problemleri, çeşitli rahatsızlıklar yaşayan bireylerle grup çalışmaları, stres ve baş etme yolları ve iletişim ve çatışma çözme becerileri yer almaktadır. Yaptığım görüşmelerde daha çok bilişsel-davranışçı ve psikodinamik yönelimli terapi teknikleri ile çalışmaktayım.

Cemal UZUN Tavsiye Yazıları Cemal UZUN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 ç.ö. (Danışan)
 IP: 213.43.212.ZYL

14-02-2014
 TavsiyeNo: 66397
Dış görünüşe aldanıp da bu genç adam mı beni iyileştirecek demeyin. O sizi iyi edecek. Sıcacık dost gülümsemesiyle, engin bilgisiyle, bilimselliğiyle, çalışkanlığıyla, rüya analizi konusundaki bence özel yeteneğiyle, sabrıyla, pes etmeyişiyle, kocaman yüreğiyle kalbinizin elinden tutacak ve sizi size kavuşturacak. Yorulacaksınız ama buna değecek. Uzun bir yola çıkacaksınız. Bazen ağlayacak, bazen güleceksiniz, bazen geri dönmeyi aklınıza getireceksiniz. Bazen düşeceksiniz. O hep gözleriyle kalbinizi tutup kaldıracak. İnatla, sabırla. Bu işin ne sadece bilimsellikle, ne de sadece iyi niyetle olmadığını gösterecek size. Empati yeteneğini, psikolog olmanın onun için çok doğru olduğunu görecek ve takdir edeceksiniz. Sizi azimle yolun sonuna getirecek. Şifalanacaksınız. Sanki birlikte bir sihiri gerçekleştirmiş gibi olacaksınız bence siz de. Yolun sonunda insanın hatasıyla sevabıyla kendine kavuşması kadar güzeli var mı ki.. yunus’ un dediği gibi ilim belki de kendini bilmekti.. Cemal beyi kalbinizin en güzel yerlerinden birinde sevgi, saygı, şükranla anacaksınız. Dilerim iyi niyetle, çaresizce bir çare arayanlara ufak bir ışık, kaynak olur yazım. Dilerim bir yerden yakalasın yüreğinizi bu yazı ve sizi Cemal Bey’ e götürsün. O da sizi kendinize..
     49 Beğeni    

 nilgün (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 92.61.5.YYY

07-10-2009
 TavsiyeNo: 26970
Cemal alanında uzman bir arkadaşımdır. Zaman zaman sohbetlerimizde mükemmel dinleme becerisi ve isabetli sorularıyla (bilerek ya da bilmeyerek) psikolojik destek de sağlamıştır. Çalışmalarında dürüst ve samimidir. Bilmediği, kendini geliştirmediği bir duruma müdahale ederek karşıdaki kişinin (danışanın) zamanını çalmaz. Onunla terapi amaçlı ya da arkadaş olarak biraradayken farketmeden kendinizi gülümsüyor bulabilirsiniz. Samimiyeti, duyarlılığı ve ince ruhuyla gereksinim duyduğunuz desteği farkeder, bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda etkin bir şekilde sorunlarınızın üzerine doğru yürümeye sizi cesaretlendirir. Asla yönelmeyeceğinizi düşündüğünüz konulara rahatlıkla dalabilir, kendinizi bu konularda ne kadar rahat ifade ettiğinize şaşırabilirsiniz. Kendini değişik terapi alanlarında geliştirdiği için esnek olup kişiye uygun yaklaşımı seçebilir. Yaşam deneyimleri ve iç süreçlerine ilişkin farkındalığı terapi sürecine önemli katkılar sağlayacaktır. Cemal Uzun'la çalışmak hem keyifli hem zorlayıcı olabilir ama kesinlikle rehabilite edicidir (yenilenirsiniz).
     46 Beğeni    

 Serkan (Danışan)
 IP: 88.240.246.YFL

07-08-2012
 TavsiyeNo: 52940
Merhaba..Aslında benim hikayem bir "kendini bulma " yolculuğu...Benim, İçinden bir türlü çıkamadığım ve kendi kendime çözemediğim sıkıntılarım vardı (terapi sırasında öğrendim ki, sıkıntılarım; çocukluğumda yaşadığım travma yüzünden kendi zihnimde yarattığım kalıplarmış..) Bu nedenini bilmediğim ve çözemediğim sıkıntılarımdan kurtulmak için 10 ay önce yardım almaya karar verdim.. Böylece, bu sitedeki yorumlardan da faydalanarak Cemal Bey'e ulaştım ve kendisinden randevu aldım (iyiki de almışım..) Daha ilk seansta terapinin zor ve sıkıntılı bir süreç olduğunu Cemal Bey bana açıkça anlattı (ki bu davranışı çok hoşuma gitmişti)..Gerçekten de ilk seanslar çok ama çok zor geçti..Kendimi açmak o kadar zor oldu ki..Farkında olmadan başvduğum birçok kaçınma ve savunma yolları oldu..Seanslar ilerledikçe, benim kararlılığım ve Cemal Bey'in sabrı ve anlayışı sayesinde yavaş yavaş sıkıntılarım azalmaya başladı..Kendi içime bakmaya başladıkça,yanlış yargılarımın,algılamalarımın,düşüncelerimin ve bunlarının nedenlerinin bir bir farkına varmaya başladıkça seansların faydalı olduğunu görmek mutluluk vericiydi..Artık bitime yaklaşıyoruz..Ve ben, bunca zorluktan,sıkıntıdan ve çabadan sonra artık iyiyim, ve daha iyiye gidiyorum..Herşey için çok teşekkürler Cemal Bey..
     54 Beğeni    

 HACER N. (Danışan)
 IP: 88.251.163.YLY

07-10-2009
 TavsiyeNo: 26992
7,10,2009 bugün benim doğumgünüm...ama doğruyu söylemek gerekirse bugünlerde hayata ikinci kez başlamış gibi hissediyorum,tabi Cemal Bey'in sayesinde.Cemal Bey'i geçirdiğim sinir krizi dolayısıyla yaşadığım bir intihar girişiminden sonra,nörologumun tavsiyesi ile Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesinde tanıdım.Çocukluğumdan beri yaşadığım kötü olaylar ve hastalığım(epilepsi hastalığı)nedeniyle daima bir psikolağa ihtiyacım olduğunun farkındaydım,fakat bazı engeller sonucu böyle bir girişimde bulunamadım..İntihar girişiminden sonra tedavimin kaçınılmaz olduğu anlaşıldı. Ben,sonrularımı kendime dahi anlatamayan ben,Cemal Bey'e ilk seansımızdan itibaren başımdan geçen herşeyi anlattım.Beni sabırla dinlemesi,çok zor şeyler yaşadığımın farkında olması benim ona karşı çok büyük bir güven duymamı sağladı.En önemlisi de sayesinde kendimi sorgulamayı öğrendim.Daha başlarda olmamıza rağmen ona duyduğum güven sayesinde tedavimin iyi sonuçlar vereceğine eminim.. Herkesin dinlemeye,anlaşılmaya ihtiyacı vardır..Ben ilacımı buldum.. SAYENİZDE GELECEĞİMDEN UMUTLUYUM CEMAL BEY!!!
     69 Beğeni    

 Murat GEZGİN
İzmir - Sosyal Hizmet Uzmanı
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-04-2009
 TavsiyeNo: 22250
Cemal'i Manisa Ruh Sağlığı Hastanesi'nde görev yaparken tanıdım. Gerek kişisel özellikleri gerekse mesleki birikimleri onu diğer insanlardan ayrı bir yerde görmemi sağladı. Cemal'in derin bir bakış ve gözlem gücü var ve hayata karşı önyargısı olmayan bir terapist. Yani hemen her konuda açılabileceğiniz, "acaba benim hakkımda ne düşünür?" diye düşünmediğiniz bir netliği var. Mesleki yönden sürekli olarak kendisini geliştiren birisi olduğu için de onunla terapi yapmak yeni bir yolculuğa çıkmaya eşdeğer. Öylesi bir yolculuk ki, kendini yeniden keşfederken, aynı anda kaybolmadığını da hissediyorsun. İçindeki çocuğu gülümsetebilen nadir insanlardan. Yani arkadaşlığı ayrı, meslekdaşlığı ayrı keyfi olan birisi. Cemal'i tavsiye ediyorum ısrarla, yaşayın ve deneyimleyin diyorum...
     41 Beğeni    

 N.M. (Danışan)
 IP: 188.57.115.FW

03-10-2014
 TavsiyeNo: 72192
11 aydır evliyim ve bu 11 ay esimle bana 11 sene gibi o kadar uzun geldi ki zaman geçtikçe dertlerimiz azalacağına gittikçe artıyordu sanki. Vajinismus sorunumu bir türlü çözemiyorduk. Çok yaygın bir rahatsızlıkmış ama biz bilmiyorduk bir sürü yol denedik kadın doğumlara gittik gittik geldik hiç biri derdimize çare olamadı. Eşimle birbirimizi çok seviyorduk ama ilişkiye girmeye çalıştığımız zaman herşey kabusa dönüyordu.Kasılmalarım titremelerim mümkünü yok geçecek gibi değildi. Ta ki Cemal beyle tanışıp tedaviye başlayıncaya kadar. Tedavinin ilk zamanları bana çok zor geldi aslında eşim hala böyle bir hastalığın olduğuna inanmak istemiyordu ve bu da beni ruhen ve bedenen etkiliyordu haliyle ama Cemal bey sıkılmadan usanmadan dinledi ve anlattı. Çoğu zaman tedaviyi boşladığım ertelediğim oldu. Çünkü korkuyordum ve egzersizleri yaparken zorlanıyordum ve en önemlisi de erteliyordum beynim sürekli bi bahaneler üreterek egzersizleri yapmama engel oluyordu hep bi suçluluk duygusuyla gidiyordum Cemal beyin yanına. İlerleme kaydedemediğim için bana kızacağını düşünürdüm. Ama o çabalar beni hep rahatlatmak için uğraşırdı. Çoğu zaman ümidimin tükendiği oldu tedavi yanıt vermez diye kafamın karıştığı. Eşiminde umutsuzluğu herşeye sil baştan dönmeme neden oluyordu sanki bir türlü kendimi tedaviye adapte edemiyorum. Cemal bey çok destek oldu onun konuşmalarıyla uğraşlarıyla tedaviyi düzenli yapmaya başladım korkularım azalmaya umudum artmaya başladı. Eşim bile bendeki değişimi fark ettikçe o da değişti daha fazla yardımcı oldu bana daha da bağlandık birbirimize. Cemal bey olmasa düşünmek bile istemiyorum ama boşanmanın eşiğinde olurduk. Ona ne kadar teşekkür etsem az. Esimle ben olacağına inanmazken Cemal bey düşüncelerimizi baştan yarattı sanki evime döndüğümde bir köşeden bana umut aşıladı. Yaklaşık 5 aylık bi tedaviden sonra mutlu sona ulaştık çook mutluyuz. Yarın bayram ve biz çifte bayram yaşıyoruz :) Cemal beyin emeğine ve yüreğine sağlık.
     8 Beğeni    

 E.Murat (Danışan)
 IP: 195.174.249.YBZ

20-03-2013
 TavsiyeNo: 59121
Cemal bey ile ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinden doktorum Doğan bey'in yönlendirmesi ile tanıştım.Kendisine durumumdan ve içinde bulunduğum sıkıntılardan bahsettikten sonra düzenli olarak görüşmelere başladık.Ne yalan söyliyeyim başlarda biraz bana soğuk gelmişti kendisi.Cemal bey ile 16 ay'dan beri görüşmelere devam etmekteyim.İlk görüşmeye başladığımız günleri hatırlıyorumda o zamanlar hangi vakit içimde bir sıkıntı olsa veyahut kafama bir şey takılsa hemen antidepresan ilaç kullanmayı veya doktorum doğan bey ile görüşmeyi düşünüyordum.Bu içinde bulunduğum sıkıntıların huzursuzluğun ne olduğunu düşünmek yerine ilaç içip rahatlamayı tercih ediyordum.Yani kısacası sıkıntıyı sadece belli bir müddet erteliyordum.Ve bu kısır döngü böylece sürüp gidiyordu.Cemal bey'den önce iki psikolog ile daha görüşmem oldu sonucunun ne olduğunu söylememe sanırım gerek yok ki eğer olsaydı şu anda bu satırları yazmıyor olurdum.İşte Cemal bey ile görüşmelere başladıktan sonra öğrendiğim en temel şeylerden birisi farkındalık oldu farkındalık diyorum çünkü az öncede belirttiğim gibi sıkıntı geliyor ve ben ilaç içmeyi tercih ediyorum demiştim ama hiç düşünmüyordum bu sıkıntı nereden ve niçin geliyor diye işte bu soruları sormayı ve cevaplarını artık bulmaya başladım.Cemal bey ile tanışmadan önce sıkıntı geldiği zaman doktora hastahanelere koştururken terapi sonrası şimdilerde ise bırakın doktora gitmeyi ilaç içmeyi unutur hale geldim.Bence cemal bey karşısındaki insanı çok iyi analiz edebilen,işinde son derece ciddi profesyonel on numara bir psikolog.Bu siteye giripte bu satırları okuyorsanız eğer tahminim panik ataklarınız,depresyon...vb problemleriniz var ve size hiç tartışmasız şunu söylüyorum Cemal bey ile kesinlikle görüşmelisiniz.
     24 Beğeni    

 n.s. (Danışan)
 IP: 81.214.114.YYL

10-04-2009
 TavsiyeNo: 22075
Psikologlarla görüşmeye pek sıcak bakmıyordum.Evde kendi kendimi tedavi edebileceğimi düşünüp uzun bir süre psikolaga gitmeyi düşünmedim.Daha sonra bunun üstesinden tek başıma gelemyeceğimi anlayıp yardım almaya karar verdim.Önce Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Beye gittim.Ahmet Bey beni Cemal Beye yönlendirdi.Kendisiyle bir yıldır düzenli olarak görüşüyorum.Bu bir yıl içinde kendime olan güvenimi tekrar kazandım,hayata farklı yönlerden bakmaya başladım,eskiden kafama taktığım bir sürü ayrıntı şimdi önemsiz geliyor.Kafamda kurduklarımı yenmemde bana yardımcı olan Cemal Beye ne kadar teşekkür etsem azdır.Cemal Bey çok iyi bir danışman genç yaşına rağmen insanalarla nasıl iletişim kuracağını çok iyi biliyor.Onunla görüştüğümüzde zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorum.Cemal Beyle görüştüğümüzden beri geldiğim noktadan çok memnunum.Ailemde bendeki olumlu değişimin farkında.Teşekkürler Cemal Bey.Benim gibi bir uzmandan yardım alma konusunda olumsuz düşünen insanlara Cemal Beyi şiddetle tavsiye ediyorum.
     38 Beğeni    

 YASEMİN (Danışan)
 IP: 88.240.145.ZJW

29-12-2012
 TavsiyeNo: 56699
Herkese merhaba.Ben 2 yıllık evli ve vajinusmus yüzünden hayatı kabusa dönmüş artık boşanma aşamasına gelmiş biriydim.Evet bu dertten kurtulmak için uğraşıyordum başka bir psikologtan tedavi görmeye başladım fakat olmadı.onun yüzünden güvenimi kaybettim.Artık iyice umudumu kestiğim bir anda Cemal beyi buldum.Onu bulduğum için ne kadar şükretsem azdır sayesinde bu dertten kurtuldum.Ben hayatımı kurtardı diyorum...Cemal bey bi kere gözü kapalı güvenebileceğiniz bir insan ki bu tedavide bu çok önemli .Öyle içten ve samimi ki onun yanında ailenizden biriymiş gibi olabiliyor ve içinizden geldiği gibi çekinmeden konuşabiliyorsunuz asla sizi yadırgamıyor aynı zamanda seviyesini ve sınırını koruyarak güvende olduğunuzu hisettiriyor.Bi kere değer veriyor ve sizin her halinizi anlamaya çalışıyor.Ben bu tedavi süresi içinde çok ağır bir kayıpta yaşadım ve o bu durumuda toparlamasını ve anlamasını bildi en önemlisi benim o karmaşık halimde beni asla yanlış yönlendirmedi.Şimdi sağlıklı düşündüğümde görevini ne kadar iyi yaptığını ve çok iyi bir uzman olduğnu farkediyorum.Aslında Cemal bey için ne söylesem az geliyor şu anki mutluluğumuza siz vesile oldunuz.Size teşekkür ediyorum ....Başarılı ve mutlu olmanızı dilerim.Benim gibi sıkıntısı olan insanlarında Cemal beyi bulmasını istiyorum boşuna kendinize acı çektirmeyin Cemal beyi bulun size her konuda yardımcı olacaktır ve sizi iyi etmeden bırakmayacaktır. SEVGİLER
     30 Beğeni    

 ö.k. (Danışan)
 IP: 88.240.192.YJY

31-07-2013
 TavsiyeNo: 62102
cemal bey gerçeken işinde son derece uzman biri.Kendimi bildim bileli bir çıkmaz ve özellikle sıkıntı içerisindeydim ta ki cemal beyle tanışıncaya kadar....kendisi karşısındaki insanın ruh halini düşüncelerini korkularını tam anlamıyla anlayan biri.kendisiyle yaklaşık bir buçuk yıl görüşmemiz oldu ilk geldiğim gün ile şimdiki arasındaki farkı bir ben birde ALLAH bilir.kendisine çok teşekkür ediyorum ve inanın bütün samimiyetimle söylüyorum kesinlikle danışılması gereken biri.
     13 Beğeni    

 melike (Danışan)
 IP: 88.240.212.YJ

27-08-2012
 TavsiyeNo: 53390
bunda 1,5 yıl önce hayattan tamamen vazgectiğim bi dönemde doktorumun yönlendirmsi üzerine Cemal Beyle tanıstım.insanlara olan güvensizliğim onada yansıdığı için öncelikle güvenemedim.Cemal Beyin sabrı,içtenliği ve en önemlisi beni önemsemesi ona güvenmemi sağladı. ben,tüm insanlardan hatta kendimden bile bucak bucak kaçan ben Cemal Beye herseyi anlatabildim. tam 1,5 yıl benimle uğrasması kolay olmasada beni kendime getirdi.. görüşmelerin ilk basındaki ben ile şimdiki ben arasında dağlar kadar fark yarattı..şimdi aynada baktığımda kendine güvenen hayattan yeni umutlar bekleyen çok farklı bir ben görüyorum.. tabiki Cemal Beyin sayesinde:)) hersey için çok tesekkür ederim Cemal Bey...
     28 Beğeni    

 a.kaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.240.143.FW

20-07-2012
 TavsiyeNo: 52624
Selamlar..22 ay önce doğum yaptım.Doğum sonrası depresyondan dolayı Cemal Bey'den görüşmeye başladım.Yaklaşık 16 aydır görüşmelerimiz devam etmekte..Ben, çok fazla yol katettiğimizi düşünüyorum.Doğumdan önce de çok yakın çevremden ağır kayıplar yaşadım.Açıkçası doğum yaptıktan sonra hayatım daha anlamlı olması gerekirken her şey boştu benim için.Sanki ölsem her şey geride kalsa daha iyi olacak gibi algılamaya başlamıştım..Neyseki Cemal Bey'le görüşmelere başladıktan sonra aslında bir uzmanla görüşmenin ne kadar gerekli olduğunun farkına vardım.Bence Cemal Bey sabırlı ve anlayışlı yönüyle kişiye kendinde var olan fakat farkına varamadığı yönlerine ayna tutuyor ve sonrasında da farklı bir bakış açısı kazandırıp içinde bulunduğu sıkıntılardan arındırıyor.Kişinin çok müşkül durumlarında kendi kendine yetinip,kendisini rahatlatabilme inatlaşması çok gereksiz bir durummuş.Herkese tavsiye ederim.Ayrıca kendisine de çok teşekkür ederim.
     29 Beğeni    

 ümit k (Danışan)
 IP: 194.27.156.YWF

27-03-2009
 TavsiyeNo: 21555
merhaba; tanışmamız benim psikolojik yardım istememle başladı.şimdi gülüyorum bana memurmusun diye sordu.ozaman zaten herşeyden kıl kapan biriyim allahım aklımdan bir sürü düşünceler geçti.sağolsun onun sayesinde kendimi tanımayı insanlarla ilişkilerimdeki yanlışlıkları bana öğretti. psikolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenlerin tek yapacağı sabırlı olmaları yılmadan bıkmadan seanslara katılmaları gerekiyor.gerisini bu işin uzmanı cemal bey'e bırakın. ben cemal bey' den yaklaşık olarak 15 aydır psikolojik danışmanlık hizmeti almaktayım.psikolojik danışmanlık hizmeti alıp almamak konusunda çok kararsizdım.bunun sebebi çevremdeki insanların olumsuz ifadeleri beni kararsızlığa sevk etmiştir.15 ay yılmadan usanmadan bıkmadan bana psikolojik danışmanlık hizmetini verdiği için siteniz aracılığıyla ayrıca teşekkür ediyorum. 15 ayda yaklaşık 30-35 görüşmemizde beni öyle anlar olduki bazen ağladık bazen güldük her seans birbirinden güzeldi.ama tek üzüldüğüm kendisine söylemek istemediğim görüşmelerimin sonuna gelmiş olmasıdır.korkuyorum böyle bir dost arkadaşı kaybetmekten.helal olsun en sonunda beni pes ettirdi.gerçeklerle yüz yüze gelmemi sağladı.beni benliğime kavuşturdu.
     27 Beğeni    

 G.A.Y (Danışan)
 IP: 95.8.61.YB

15-01-2018
 TavsiyeNo: 101452
Uzun bir araştırmadan sonra bu sitedeki yorumlar üzerine Cemal Bey'e gitmeye karar verdik. Vajinismus gibi bir konuda birinden tavsiye almanın zor olduğunun düşünüyorduk o yüzden bu sitedeki yorumların dikkate değer olduğunu bizzat yaşayarak öğrendik. Manisa da bu konuda profesyonel hizmet veren biri olduğundan ümidimizi kesmiş diğer illerdeki uzmanları araştırmaya başlamıştık. Ancak bu site sayesinde DOĞRU KİŞİYİ bulduk. Evlendikten sonra öğrendiğim ve uzun süre ertelediğim vajinismus sorununu Cemal Uzun sayesinde yendim. Tedavi süreci boyunca anlayışlı ve titiz davrandı. Sorularımıza karşı sabırla cevap verdi. Kendisinin Manisa da olması benzer sorunlar yaşayan insanlar için büyük bir şanstır.
     3 Beğeni    

 H.N.U (Danışan)
 IP: 78.173.144.Z

04-10-2017
 TavsiyeNo: 99479
Cemal Uzun’la, iki yıl önce, içimdeki karanlıkta boğulacağımı sandığım dönemde, kendisi de klinik psikolog olan yeğenimin önerisiyle tanıştım. O, benim için, elindeki fenerle ruhumun odalarına ışık tutan adam. Onun sayesinde, duygularımın sıkışıp kaldığı o odaların kapılarını aralayabildim. Açığa çıkardığımız her yeni duygumla da yavaş yavaş iyileştim. Kolay olmadı elbette. Vazgeçmek istediğim zamanlar oldu ama her defasında sabırla ikna etti beni. Elli yılda, acılar çekerek oluşturduğum kalın kabuğumu birlikte kırdık. Artık kaybetme korkusu olmadan sevebiliyorum, suçluluk duymadan eğlenebiliyorum, üzüldüğümde ağlayarak rahatlayabiliyorum ve kendimden başkasına da öfkelenebiliyorum. En kıymetlisi de, artık özgürüm. Bizim sürecimiz tamamlandı. Başka bir terapistle de bunu yaşayabilir miydim bilmiyorum. Ama benim için Cemal Uzun çok doğru bir tercihmiş bundan eminim. Kendimi şanslı hissediyorum. Umarım başkaları da bu şansa ulaşabilir. Ben kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Bbb (Danışan)
 IP: 188.57.62.YFD

17-08-2017
 TavsiyeNo: 98604
Buradaki yorumları okuyarak kendisine gitmeye karar verdim. İyi ki okumuşum buradaki yorumları ve iyi ki kendisine gitmişim.. İmkansız demeyin, deneyin. Önce kendinize inanın, sonra Cemal Beye güvenin. Nelerin değişebildiğini göreceksiniz. Onu dinleyin, kendinizi dinleyin. Bu ikisini harmanlayın. Sabırlı olun ve sonuçlarını görün. Cemal Bey, sakin, kendinden emin, sabırlı, cidden kendini sizinle geçirdiği 45 dakikaya veren biri. Onunla geçen seanslarınızda sanki sadece size özel çalışıyor, başka danışanı yokmuş gibi hissediyorsunuz. Uzun uzadıya yazmanın anlamı yok, işinin ehli Cemal Beye destekleri için bir teşekkür de buradan ediyorum..
     3 Beğeni    

 Serap (Danışan)
 IP: 188.57.41.YWC

04-07-2017
 TavsiyeNo: 97734
8 senelik depresyon hastasıydım.Eşimin askere gidişi beni öyle etkilemişti ki..kendimi bilmiyor,öylesine etrafıma bakıp,olan bitene hiç ses çıkaramayan biri olmuştum.Eşim askerden geldi ama ben hala hapımı bırakamıyordum.Daha sonra bazı nedenlerden dolayı,hastalığım ilerlemiş ve bana sinirsel egzama teşhisi konmuştu.Gitmediğim doktor,hastane,psikolog kalmadı.Verilen haplar sadece beni uyuşturdu,ve bir adım bile ileriye atamadım.İnternetten bu hastalığımı yenmem için tavsiyeler ararken Cemal Bey i buldum.Ve çalıştığı yere randevu alıp gittim.Onun ciddiliği,beni dinlemesi,önemsemesi beni çok mutlu ediyordu.Öyle güzel soru soruyordu ki beni hem ağlatıyor hem içimdeki yaşadığım tüm sorunlarımı dışa vurmamı sağlıyordu.İki defa gitmemle beni kendime getirdi.Ona öyle minnettarım ki 8 senelik hastalığım dan eser kalmadı.Kesinlikle ciddi,anlamasını bilen,dinleyen..kırmadan güzel ûslupla sorular soran biri.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Gitmeyen çok şey kaybeder diyebilirim.
     10 Beğeni    

 R.K (Danışan)
 IP: 176.54.193.YYJ

18-05-2017
 TavsiyeNo: 96800
Değerli Hocam Cemal Bey; Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Zihnimde imkansız dediğim vajinusmusu önce zihnimde kabul ettirerek ,sonrasında vajinusmusu yenerek hayatımı güzel geçirmemi sağladığınız için size çok ama çok teşekkür ederim? İşte şimdi kendime güveniyorum,işte şimdi kendime inanıyorum ve şimdi kendim ve ailemle ilgili hayaller kurabiliyorum. Bu zor engebeli yolculukta beni gerçekten anladığınızı hissettirdiğiniz ve yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bundan birkaç ay öncesi ben ve şuanki beni düşündüğümde aradaki farkı gördüğümde size birkez daha teşekkür etmek istiyorum. Kuşkusuz size olan teşekkürlerimin sonu yok. Hayat bilinmezlerle dolu ,fakat Hayatım şu dönemine kadar benim için en önemli vajinusmus problemi çözmemi sağladığınız için çok ama çok teşekkür ederim.
     4 Beğeni    

 Canan B. (Danışan)
 IP: 212.253.209.YFJ

06-02-2017
 TavsiyeNo: 94353
Cemal Bey ile tanışmam bir yılı aşmıştır. Terapiye inanmaz, aslında pek bir şeye inanmaz biriyken istemeye istemeye başladığım terapiye, kendisinin sabırlı yaklaşımı olmasaydı devam edemezdim. Tamamen kişisel sebeplerle yarım bıraktığım bu süreç, benim kendimi tanımamda ve özüme yaptığım yolculukta gözlerimi parlatan bir deneyim oldu. İyileştim demek isterdim ancak kendisinin de bana söylediği gibi uzun bir yolculukta gemiyi bıraktım çünkü hayatım boyunca ilk kez böylesine güçlü ve iyi hissediyordum. "kendini tanı" lafını entelektüel bir biçimde çok iyi bilir ve kullanırken bunun ne demek olduğunu gerçekten hiç anlayamamış olmanın nasıl hissettirdiğinden bahsediyorum. Bu yolda Cemal Bey terapinin dikenli tellerinde, sancılı sürecinde rehber olmuştur. Emin olun, size tüm süreç boyunca destek olacaktır. İkincil düşünceleriniz olmadan ruh sağlığınız hususunda kendisine güvenebilirsiniz. Son tavsiyem ise: Yarım bırakmayın. Devam edin... Daha çok eklemek isterdim ancak eskiden çürümeyi beklerken şimdi günlerim yetmiyor sanırım. Teşekkür ederim. Devam etmeliydim.
     2 Beğeni    

 Umut (Danışan)
 IP: 188.3.117.YL

01-12-2016
 TavsiyeNo: 92481
Evlilikten sonra vajinusmus oldugumu ögrendim, bu durumu cok uzun süre erteledim. Sakinlestirici haplar ve alkol kullandim ama cözemedim. Bu sorun beni cok yipratti, kendimi eksik görüyordum, zaman zaman hayattan bikmistim, kendimce cözemiyordum. Diger yandan cok yüksek bir cocuk özlemi vardi. Esimle sonunda bir karar aldik ve bir jinekolog ile görüsmeye gittik. Kendisi bu psykolojik bir sorun oldugunu soyledi. Dis muayene oldum, anatomik bir sorun görülmüyordu. Doktor hanim beni psykolog Cemal Uzunla görüsmemi istedi, kendisi bu konu hakkinda uzmanmis. Ama ben, bir psykolog bana nasil yardimci olabilirki diye düsündum ve tekrar erteledim. Sonra esim zorladi, bir gidip konusalim, ne kaybedebiliriz dedi ve gittik. IYIKIDE GITMISSIZ! Cemal beyle ilk görüsmemde acikca soyledim; mesleginize saygim var ama bunu siz nasil cözebileceksiniz dedim, inanmiyorum. Seanslara esimle beraber gidip geldik, evde egzersizlerimizi birebir yaptik, her hafta ilerleme gördüm, cok mutlu oluyordum. Ve sonunda CÔZDÛK!!! Cemal bey beni buyuk bir sorundan kurtardi. Ona nekadar tesekür etsem azdir. Yolu acik olsun.
     1 Beğeni    

 F.İ. (Danışan)
 IP: 178.245.244.ZBF

09-11-2015
 TavsiyeNo: 83012
Merhaba.. 8 aylık evliydim. Ama ilişkiye girmekte sorun yaşıyordum. Kadın Doğum doktoruna gittiğimde Vajinismus olduğumu, psikolojik tedavi olmam gerektiğini söyledi. internette Manisa'da böyle bir uzman var mı diye araştırırken Cemal Uzun ismiyle karşılaştım. Bu sitedeki yorumları okuduğumda birçok hastanın memnun olması beni etkiledi. Kendisini aradığımızda telefondaki konuşması güven vericiydi ve gitmeye karar verdik. Daha başlarken bu tedavinin ne kadar süreceğini bize anlattı. Her hafta gittiğimiz terapiler ve ev ödevleri sayesinde dediği süre sonunda sonuç: BAŞARDIM!! Tavsiye ediyorum.. Teşekkürler Cemal Hocam.. Yeni işyeriniz de hayırlı olsun..
     4 Beğeni    

 Umut_ışığı (Danışan)
 IP: 24.133.70.YZW

08-10-2015
 TavsiyeNo: 81942
Merhaba; Öncelikle beni kabusumdan uyandıran en büyük sıkıntıma çare olan Cemal beye sonsuz teşekkür ederim.18 aylık evliliğimi VAJİNUSMUS hastalığıyla geçirdim.Umutsuzluğa kapıldım çok çaresiz kaldım ve hayattan soğudum.Eşimin bana karşı çok anlayışlı ve sabırlı olmasına rağmen kendimi çok suçlu ve eksik hissettim.Hep neden ben diye ağlarken yalnız olmadığımı farkettim.Aylarca bu hastalığı araştırdım, başarı öykülerini okudum.Cemal beyi bu site üzerinden buldum.Artık daha fazla kendime ve eşime acı çektirmemeye kararlıydım.Cemal bey sayesinde ve kendime inanarak bu hastalığı yendim ve çok şükür bende başarı öykümü yazıyorum.Vajinismuslu kadınlar kendi karanlıklarında boğulurlar ta ki benim gibi umut ışığını bulana kadar..Yeterki umutsuzluğa kapılmayın..Kendinize inanın...Ben İyiki Cemal beyi tercih etmişim gercekten işini ciddiye alan, alanında uzman, güvenilir, sabırlı ve çok anlayışlı bir doktor.Tedavi boyunca engellere takılsakta bizi hep ikna etti ve pes etmedi.Eğer sizde bu kabusa son vermeye kararlıysanız Cemal bey sizi hayalini kurduğunuz aydınlığa kavuşturacak.Bu mutluluğun tarifi yok dilerim tüm vajinismuslu kadınlar bu dertten biran önce kurtulur.Dilerim yazdıklarım bu sıkıntıyı çeken herkese UMUT IŞIĞI olur.Daha fazla kendinizi yıpratıp acı çekmek yerine biran önce harekete geçin.İnanın Cemal bey sizi iyi edecek..ve onu hep benim gibi çok iyi hatırlayacaksınız...
     4 Beğeni    

 Depresif bey. (Danışan)
 IP: 195.175.52.YWB

23-04-2015
 TavsiyeNo: 78266
Cemal beyin güleryüzlü, anlayışlı ve hoşgörülü, yaklaşımından çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum. Mesleğinin uzmanı başarılı bir psikolog. Herkese tavsiye ediyorum. Görüşme esnasında normal bir arkadaş sohbeti havası oluşturması ve güven vermesi insanda büyük bir rahatlık oluşturuyor. Kendisine mesleğinde başarılarını sürdürmesini dilerim. Benim meselem normal şartlarda içinden çıkılamaz bir kaos veya bir anafor gibi görünen depresif bir süreçti. ancak profesyonel destekle üstesinden gelinebilinecek bir durum. tam da bu süreçte bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştığım Psikolog Cemal öyle sıradan ancak öyle ustaca bir yaklaşımla ilgilendi ki benimle her görüşmemde sorunlarıma bakış açım değişti. şimdi çok iyiyim. Kendisine teşekkürlerimi iletmiştim. buradan da tebriklerimi iletiyorum. Bütün herkese de tavsiye ediyorum. Selamlar.
     6 Beğeni    

 B.Ö. (Danışan)
 IP: 78.52.239.YJL

08-03-2015
 TavsiyeNo: 76804
Cemal beyi manisada üniversite egitimi sırasında internetden arastırarak bulmuştum zor günlerdi ve iyikide bulmuşum diyorum. Ben Berlin'de yasayan ama universite için Türkiye'yi secmiştim ve istemedigim ama kazanmış oldugumdan bir yıl daha beklememek için isteksiz ve gönülsüz bir sekilde basladıgım egitim hayatım vardı. Onunla ikinci sınıfın sonlarına doğru tanışmıştık ve ben gercekten istemdışı aynı zamanda yasadıgım depressif durumdan dolayı cok kötü bir ruh haline sahiptim, aynı zamanda ailemin ve beni tanıyan hiç kimsenin haberinin olmamasını istediğim terapime baslamıştım. Kendisi mesafeli ve ciddi bir kişiliğe sahip olup karsısındaki insanada onu ciddiye aldıgını kendisinin degerli oldugunu hissettiren birisi, ben herhafta biriktirdiğim içsel sıkıntılarımı onunla paylaşmak için günleri sayardım bana egitimimi bitirmemde cok yardımcı oldu ben hep universiteyi uzatacagımı sanarken o bendeki güclü olan duygularımı bana kesfettirmeye calısan kendime daha iyi davranmam gerektiğini bana hissetirmeye calısan direk hiçbir zaman size bişe söylemez onun en cok sevdiğim özelliği idi size sordugu sorularla farkına vardığınız ama ciddiye almadıgınız duygularınıza yöneltir olayı detaylarina acar ama sizi o olaylarla yanlız bırakır dısardan sizi izler ve müdahalesi olmaz siz anlatırsınız dinler sorular sorar ve terapisi böyle devam eder ben neyazıkki 4. Yılımı doldurup universiteyi bitirip ki bitirmemde en büyük faktörlerdendir kendisi almanyaya dönmeliydim hatta bi ara sadece terapiye devam edim diye uzatmayıda düsünmedim degil kendisiylede paylastıgımda sessiz ve nazik bişekilde tebessüm etmişti benim için coook degerlisiniz ve kesinlikle tavsiye ederim manisayı benim için anlamlı kılan Cemal beye ve herkeze selamlar saglıcakla ve güzelliklerle kalın 😊😊😊
     6 Beğeni    

 G.K (Danışan)
 IP: 88.236.126.CC

24-08-2014
 TavsiyeNo: 71176
Cemal Bey'e bende buradaki tavsiyeler sonucunda ulaştım.Güvenebileceğim psikolog kim olabilir düşünceleriyle boğuşurken burdaki okuduklarım yol gösterici oldu.Benim ilk terapim olacağı için tereddütlerim,korkularım vardı.İlk seansa vazgeçsem mi niye geldim ki gibi sorularla gelip kendimden kaçmaya çalıştım.Benim için en zoru o ilk adımı atmaktı ve sonra devamı geldi.Aslında terapi dışarıdan algılandığı kadar kolay bi süreç de değil.Zaman zaman çok zorlayıcı canınızı acıtan bazen hiç konuşmak istemediğiniz bazen kaçmak istediğiniz bir süreç.Kırgınlıklarınızı yaralarınızı kanatan ama aslında kendinizle yüzleşmeyi sağlayan o yaralara zamanla merhem olan bir süreç bu.Çok uzun bir süre anlatırken çok canım yandı çok gözyaşı döktüm.Ama zamanla yaşadıklarıma farklı açılardan bakmayı başarabildim.Cemal Bey sorduğu sorularla hiç düşünmediğim farkına varamadığım şeyleri farketmemi sağladı.Aslında terapi insanın kendine attığı ilk adım.Bunun zamanla farkına varıyorsunuz.Bütün bu süreçte Cemal Bey'e güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlıyorsunuz.Dilerim bu yazı benim gibi başlangıçta terapiye gitmeye tereddüt eden,korkan ve yaşadıklarından dolayı kendini çaresiz hissedenlere bir nebze olsun cesaret verir.
     10 Beğeni    

 b.s (Danışan)
 IP: 5.47.43.BD

14-05-2014
 TavsiyeNo: 68754
Hayatta ne zaman ne sebeple kiminle karşılaşacağınız bazan hayatınızın önemli dönüm noktalarından biri olabilir. Eğer psikolojik veya ruhsal anlamda sıkıntılı bir dönemdeyseniz ve profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa karşınıza çıkması gereken şahıs tam da şu an bu tavsiyeyi adına yazmış olduğum cemal bey dir. Kimi zaman sizi zorlayacak kimi zaman ferahlatacak ancak şu kesin ki mutlaka sonunda istediğiniz istasyonda kendinizi bulacaksınız. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür etmekle birlikte gönül rahatlığıyla sorunlarınızı kökten çözebileceğine inanabilirsiniz. Bir şeyleri ertelemenin veya yokuşa sürmenin bir manası yok çıkış yolu belli. Her işi erbabına bırakmalı. Bu işin de erbabı kendileri...
     5 Beğeni    

 Ünal Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 213.43.191.ZC

06-10-2012
 TavsiyeNo: 54527
Herkese iyi akşamlar. Buradan Cemal beye saygılarımı sunuyorum. Ben ve Eşim Cemal beyin hastalarıydık. Cemal beyden psikolojik destek aldık. Bizim Vajinismus problemimiz vardı. Bir yıldır evliydik ama hastalıktan dolayı ilişkiye giremiyorduk. Cemal beyle ilk olarak 2 Temmuz 2012 salı tarihinde tanıştık ve takip eden her Cuma günlerinde Cemal beyden destek aldık. Bizi hiç sıkılmadan bir kardeşimiz gibi, ailemizin bir üyesi gibi dinledi ve tavsiyelerini, bizim yapmamız gereken şeyleri bize iletti. Yaz boyunca iki ay süreyle Cemal beyle görüşmelerimiz devam etti. Eylül başında işimizden dolayı şehir dışına gitmemiz gerekti. Şehir dışına çıktıktan sonra da her hafta cuma günleri aynı görüşmeleri telefonda devam ettirdik. Bir aylık telefon görüşmesi sonucunda bizim istediğimiz oldu. toplamda üç aylık bir tedaviden sonra Cemal beyin vesile olmasıyla vajinismus problemi tamamen bitti ve ilişkiye girmeye başladık. Cemal bey işini gerçekten çok iyi yapan ender insanlardan bir kişi. Ona gönülden şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz.Görüşmek dileğiyle Cemal bey... Saygılarımla...
     25 Beğeni    

Oya MORTAN Fotoğraf  Psk.Oya MORTAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-08-2012
 TavsiyeNo: 53137
Cemal ile Manisa Ruh Sağlığı'nda uzun yıllar birlikte çalıştık. Bilgisine ve yetkinliğine çok güvendiğim bir meslektaşımdır. Çoğu meslektaşımı zorlayabilecek vakalarla çoklu psikoterapi donanımı sayesinde iyi ilerleme sağlar. Her zaman etik kurallara önem verir ve danışanlarını varmak istedikleri hedeflere ulaştırır. Ayrıca iyi bir süpervizördür. Hem genç meslektaşlarıma staj ve eğitimleri sırasında yardım alabilmeleri için, hem de psikolojik destek arayışında olan herkese meslektaşımı içtenlikle tavsiye ederim.
     33 Beğeni    

 bilge (Danışan)
 IP: 46.196.22.YLY

26-07-2012
 TavsiyeNo: 52717
Merhabalar....yıllar öncesınden beri süregelen bi'depresyon geçiriyordum 2003 2004 yılından itibaren daha da belirginleşmeye başlayıp fiziksel olarak rahatsızlıklara dönüşmeye başladı ilk olarak bir doktora başvurduğumda ilaç önerdı ve geçen yıla kadar yüksek dozda birçok ilaç kullandım her bırı bır yıllık kullanımdan sonra etkısını sankı kaybedıyordu 25_30 aralarında kilo almaya başladım aşamadığım bir durum vardı panik ataklar her panik atakta o sıkıntılı halden kurtulabılmek için ölümü bile göze alabılıyordum düşünce yapımda değişen hiç birşey yoktu aslında sadece etkıler azalıyordu galiba bu 8 yıl zarfında birçok doktora gıttım farklı farklı ve hastaneler herbırınden farklı beklentıler ve yepyenı umutlar beklıyordum ama bır sure sonra ya doktor değişir ya gıder 15 dakıka dinleyıp yne ya ilaç dozu arttırılır ya da azaltılır ya da umduğunu bulamazsın geri dönersin...kılolarla bırlıkte bırcok rahatsızlıklarım başladı ....ve geçmeyen tak bişey panık ataklarım ve sıkıntılarım hayt dolu bı ınsan olan ben ınsanların yanında sadece eski halımı oynayıp yalnız başıma kaldığmda yıne beynımdekılerle başbaşa ve yapayanlız kalıyordum..bir gün arkadasımın vasıtasıyla yıne başka bı doktora gıderım belkı ıyı gelebılır düşüncesıyle ruh sağlığında bı doktora görünmüştüm ve o esnada aklıma terapı alma fıkrı gelmşti aslında bunu daha once doktorlarımda tavsıye edıyordu fakat bu benım için çok külfetli bişeydi ama ruh sağlığında sosyal guvenceler yardımıyla bu ımkana sahıp olabıleceğimi öğrenmiştım ve doktor beyden terapi talebınde bulundm bellı başlı bazı incelemelerden sonra terapinın gereklı olduğu anşılnca cemal beye yönlendirildim...ve yine yenıden bir umut belirdi ama içimden bir his yıne en başa döneceğimi söylüyordu ona aklma gelen herbişeyi anlatmakla başladım terapiye ve zamanla içimde yeşermeye başlayan umutlar oluşmaya başladı iyileşeceğime dair...ilk 6 ay'ımız belkı sadece sorunları belırlemek oldu gercekten sabretmem gerekıyordu kaçırmadan özenle devam ettim seanslara...bu zamana kadar her 10 kişden 8 inin ağzından duyduğum cümlelere baktığımda..'anlatıosun dınliyor sana bişyler söylüyor insan kendi kendnınde psıkoloğudur'gbı klişe sözlerdi bende öyle olduğunu düşünürdüm..fakat cemal beyi tanıdıktan sonra aslında ben yıllardır tanımadığım kendimi tanıdım...yaşadığım butun bu problemlerın hiç tahmın edemyeceğim şeylerden kaynaklanıyor olduğunu anladım ve gördüm onun hiç beklemediğim bır anda ısabetlı ve keskın konuyu tek bır cevapla çözebıleceği muhtesem soruları olaylara çok farklı bakış açılarıyla yaklaşması ve farklı açıdan görüp bunu hastasına gösterebılmesı hastanında farkedebılmesı açısından o gercekten benım gözümde eşsiz bır psıkolog sankı yıllarca ben ben değilmişim ve ben sankı sankı ılk defa ve yenıden kendımı tanımaya başladım bu 25 yaşında olan bır ınsan için çok zor herkes hayatında belırlı bır noktaya gelmışken..senın onlarca adım gerıden gelerek onlara yetiişmeye çalışman...ama ben bunun için de bır yerde yıne mutluyum ben sorunlarımı ... [DEVAMI..]
     21 Beğeni    

 H.B. (Danışan)
 IP: 78.171.150.YCB

24-01-2012
 TavsiyeNo: 47555
Henüz 7 yaşındaydım önce dedemi üç ay sonrada çok şey paylaştığım ve çok sevdiğim babaannemi kaybettim.Uzun süre yasını tuttum bu yas hastalığa dönüştü.O andan sonra ölüm korkusu ve sevdiklerimi kaybetme korkum başladı.Bu yüzden istem dışı bazı davranışlarda bulunuyordum(tekrar tekrar tüpü, kapıyı kontrol etme gibi.)Evliliğimden sonra yaşadığım problemlemler hastalığımı dahada tetikledi.Artık sadece kapıyı tüpü kontrol etmekle kalmıyor kimseye mantıklı gelmeyen daha bir çok farklı davranışlarda bulunuyordum.Sosyal hayatım hiç kalmamıştı.Bunun bir hastalık olduğunu 45yaşımda öğrendim.OKB hastasıydım.Bazı problemleri çevreden çekindiğim için kendim düzeltebildim.Birkaç kez de tedavi olmaya yöneldim ama bir türlü bu hastalığı yenemiyordum.Çünkü her şey nasırlaşmıştı ve değiştirmek kolay olmuyordu. Bir gün kızım bu siteden Cemal beyi buldu ve kendisi ile bir görüşme ayarladı.Önce gitmek istemedim.Sonra gitmeye karar verdim ve onunla tanıştım.İyi ki de onu tanımışım onunla konuşmak bana iyi geliyor.Daha pozitif oluyorum. O bana hiç bir şeyin benim elimde olmadığını olacağı varsa zaten olacağını öğretiyor.Yavaş yavaş bazı takıntılarımdan kurtuluyorum.Allahın izni ile onunla birlikte iyileşeceğime inanıyorum.Cemal beye özel hayatında mutluluklar kariyerinde başarılar dilerim..
     18 Beğeni    

 B.Ö. (Danışan)
 IP: 85.107.74.ZZW

06-01-2012
 TavsiyeNo: 47056
İtiraf etmem gerekirse;bu kadar çok çeşit antideprasan ilacın olduğu şimdiki zamanda,psikoterapi yöntemlerinin,bu ilaçların yapamadıklarını yapacağına olan inancım çok zayıftı.Zaten Cemal Beyle olan görüşmelerime kadar durumu bu ilaçlarla idare etmiştim.Fakat;bendeki envai çeşit sorunun duygu ve düşüncelerimden kaynaklandığını,yine bunlarla düşünce ve duygularımla başa çıkabileceğime inanıyordum.Tamda böylesi bir ruh halindeyken Cemal Beyle karşılaşma imkanım oldu. Daha ilk görüşmelerimizden ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu anladım.Ayrıntıların içinde uğraşmaktan var olan gerçeklikten nasıl koptuğumu,gayet sakin tavrı ve sade üslubuyla bütün çıplaklığıyla görmeme yardımcı oldu.Daha sonraki görüşmelerimizde,bunlarla nasıl başa çıkabileceğim konusunda adeta klavuzum oldu.Bunları paylaşıyor olmamın nedeni;benim gibi desteğe ihtiyaç duyan herkesin,sevgili Cemal Bey gibi bir yol göstericiye danışmalarının gerektiğine olan inancımdır.Kendisine özel yaşamında ve mesleki kariyerinde sonsuz başarılar diliyorum.Daha mutlu ve doyumlu bir yaşam dileğiyle...
     19 Beğeni    

 Çağdaş (Danışan)
 IP: 88.236.142.YD

07-11-2010
 TavsiyeNo: 37146
Sebebini bilmediğim bir ölüm korkusu yaşıyordum. Bu korku yüzünden panik atak benzeri kaygı ataklarım da oldu. Bu durumu Cemal ile konuştuktan sonra , birlikte "EMDR" çalışabileceğimizi söyledi. Bende kabul ettim. Bunun üzerine bir buçuk-iki saat süren iki çalışma yaptık. ilkinde asıl olayı çalışamadığımız için çok birşey fark edemedim ama ikinci defaki çalışmamızda yaşadığım ölüm korkusunun kendi ölümümle ilgili değil , böbrek hastası olan kardeşimin yaşadığı ölüm korkusuna şahit olmam ve konuda yaşadığım çaresizlik ve birşey yapamamanın verdiği suçluluk olduğunu anladım. Bunu fark etmek beni çok rahatlattı ve suçluluk duygularımın ortadan kalkmasına neden oldu. benim Cemal'den aldığım yardım profesyonel olmaktan çok, daha arkadaşça bir yardımdı diyebilirim. ancak buna rağmen çok işe yaradığını söyleyebilirim. özellikle bu tarz korkuları olan insanlara Cemal'in uyguladığı EMDR ile çok yardımcı olabileceğini düşünüyorum. buradan kendisine teşekkür ediyor ve ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    

 ezgi sağbilge/psikolog (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.245.YB

03-11-2010
 TavsiyeNo: 37048
Cemal Uzun' la bir arkadaş toplantısında tanıştım. Kendisinin samimi, güler yüzlü, canayakın tavırları onunla yeni tanışmama rağmen rahat bir iletişim kurmamı sağladı. Entellektüel birikimi, gündelik olaylara, psikolojik konulara ilişkin sahip olduğu farklı bakış açıları sayesinde kendisiyle derin sohbetler edip, tartışmalar yapabildik. Cemal Bey'le olan sohbetimizin bana çok katkısı olduğuna inanıyorum. Meslektaşımın, samimi tavrı, psikoloji ile ilgili sahip olduğu derin bilgi birikimi ile danışanlarına da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor ve İzmir- Manisa çevresinde ihtiyacı olan kişilere uygun terapi teknikleri ile yardımcı olacağını düşünüyor, en içten duygularımla tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni    

Aysel ÜLGÜNER Fotoğraf  Psk.Aysel ÜLGÜNER
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

17-10-2010
 TavsiyeNo: 36635
Merhaba, Cemal Uzun ile öğrencilik yıllarında tanıştık. Öğrencilik yıllarında da klinik psikoloji alanındaki araştırmalarını hatırlıyorum. Kendisi idealist, araştırmacı ve öğrendiği bilgiyi sorgulayan bir meslektaşımdır. Klinik psikoloji alanındaki disiplinli çalışmaları ile danışanlarına yardımcı olur. Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmaktadır. İhtiyacı olanlara, deneyimleri ve eğitimleri sayesinde yardımcı olacağına inandığım Cemal Bey'i tavsiye ediyorum.
     21 Beğeni    

 ayfer üSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.244.190.YWW

05-04-2010
 TavsiyeNo: 32086
2 yıl önce depresyon tedavisi gördüm.Son kontrolümde çocuklukta yaşadığım çözemediğim bir olay olduğunu söylediğimde doktorum beni psikolog CEMAL UZUN beye gönderdi.İlk gördüğümde bu genç çoçuk mu beni iyileştirecek dedim kendi kendime[ 56 yaşındayım ] .O güne kadar aile terapisi,bireysel terapi,grup terapisi ve psikodramaya katılmıştım.İlk defa bir psikologla görüşecektim.Önce direndim ona kendimi açmadım.Hatta kapıyı çarpıp çıktığım oldu.Ama o sonsuz sabrıyla beni anlamaya çalıştı.dinledi.Sonunda ona güvenip uzaklaştığım kendime duygularıma yaklaştım.Çok güzel bir ortam oluşturmuştuk ki askerlik yapması gerektiği için şimdilik ayrıldık.Bu ayrılık olabileceğini baştan söylediğinde beni baştan savmak istediğini sanmıştım.Ama bugün anladımki tamamen dürüstlüğündenmiş.O AZ KALAN ENDER DÜRÜST bir insan iyi ki var.ONU tüm kalbimle tavsiye ediyorum. İYİ TEZKERELER. TEŞEKKÜRLER HER ŞEY İÇİN.
     20 Beğeni    

 Ekrem ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.171.168.ZD

26-12-2009
 TavsiyeNo: 29270
2008 yılı Haziran ayında Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'dan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'ya eğitimci(öğretmen) olarak tayin oldum.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'da 2004 yılından itibaren depresyon tedavileri görmeye başladım.Bu tedaviler hep ilaçla yapılan tedavilerdi.İlaçla yapılan bu tedavilerde 1 ay iyiydim.fakat bir sonraki ay ise yine kötüydüm.Yani bütün depresyon belirtilerini birebir yaşıyordum.Hiçbir şeyden zevk almaz,hatta intihara bile varan düşüncelerle oradan oraya savrulup yaşamaya çalışyordum.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'ya geldikten sonra da yani 2008 yılı Haziran ayından itibaren doktorlara gitmeye devam ettim.Her seferinde ilaç yazıp gönderiyorlardı.En son gittiğim doktor bana kişilik yapılacağını söyledi.Bunun için beni Psikolog Cemal Bey'e yönlendirdi.Cemal Bey'den kişilik testini alıp uyguladıktan sonra raporumu yazıp doktora verdim. Bu arada Cemal Bey bireysel terapiye katılmak isteyip istemediğimi sordu.Bu teklifi hemen kabul ettim.Çünkü bu hep hayal ettiğim bir şeydi.Konuşabileceğim,dertleşebileceğim,sorunlarımı anlatacağım birinin arayışım içindeydim.Çünkü kullandığım ilaçlar beni tam olarak iyileştirmiyordu.Ayrıca buradan terapiyi teklif ettiği Cemal Bey'e çok teşekkür ediyorum.Cemal Beyle yaptığımız terapilerden sonra hayata bakışım değişti,rahatladım.Yaşadığım o eski kötü duygu yoğunluğundan kurtuldum.Huzurlu bir olsan oldum.Ayrıca kullandığım ilaçların dozunu düşürdüm.Cemal Beyle konuşarak benim için çok büyük sorun olarak gördüğüm şeylerin aslında hiç de önemsenecek şeyler olmadığının farkına vardım.Şu an içi yaşama sevinciyle dolu,mutlu bir aile babası ve yaptığı işten zevk alan bir eğitimciyim.Eğer sizde yardım almaya ihtiyaç duyuyorsanız Cemal Bey'le çalışmanızı tavsiye ederim...
     12 Beğeni    

 Züleyha (Danışan)
 IP: 85.100.36.LY

24-06-2009
 TavsiyeNo: 24339
Babamın vefatından sonra 3 yıldır psikiyatr tedavi görüyordum.Çok hassas bir kişiliğe sahip olduğumdan arkadaşlarla ufak bir tartışmanın sonunda sinir krizi geçirdim.İzzet Hamkaya'nın beni herhangi bir tavsiyesi sonrasında Cemal Uzun'la tanıştım.Kendisiyle ilgili önceden herhangi bir bilgim yoktu.Görüşmelerimiz başladıktan sonra daha önce hiç dinlenmediğimi fark ettim.Beni dinleyen,anlayan birinin olması bana güven verdi.Kendimi daha iyi ifade edebildim.Karşımda doktor olmasından dolayı daha mesafeli,soğuk,otoriter birini beklerken daha sabırlı,samimi,beni anlayan,dinleyen biriyle karşılaştım.Bu beni rahatlattı.Kendimi iyi ifade edemememe rağmen konuşmalarıyla görüşmelere devam etmemi sağladı.İnsanlarla iletişim kuramazken nasıl davranmam gerektiğine dair bilgiler verdi.Konuşmalarıyla benim kendimi ifade edebilmemi sağladı.Daha önce insanlarla konuşurken daha agresiftim.Benden eğitim bakımından üstün olanlar karşısında kendimi ezik hissediyordum,bu da kompleksli olmama neden oluyordu.Çalışma hayatında da bu eksiklik beni müdürlerimle,şeflerimle daha da kötü hale getiriyordu.Cemal Bey'le görüşmelerim devam ettikçe bu sahip olduğum duyguların yavaş yavaş ortadan kalktığını fark ettim.Görüşmeler en fazla 6 ay sürer derken sabırla 2 yıla yakın süredir beni bıkmadan sorunlarımı dinlemesi,olaylara bakışımı değiştirdi.Şimdi çok rahat bir kişi olarak,hayata daha pozitif bakıyorum.Kendimle barıştım.Babamın uzun süren rahatsızlığından dolayı;aslında bu tedaviye daha önce başlayıp,babamın ölümünü daha çabuk kabullenebilirdim.Yine de 2 yıl içindeki tedavi süreci bana çok iyi geldi.Cemal Bey'e her şey için teşekkür ediyorum.
     22 Beğeni    

 A.R. (Danışan)
 IP: 78.174.75.YLJ

08-04-2009
 TavsiyeNo: 22005
iki yıl önce bir trafik kazasında anne ve babamı kaybettim. Yaşadığım bu travma sonrasında tüm hayatım alt üst oldu. Eşimle, çocuğumla ve çevremde bulunan tüm yakınlarımla ilişkilerim bozulmaya başlamıştı. işyerimde geçirdiğim her dakika benim için bitmez tükenmez bir işkenceye dönüşmüştü. Umutsuzluk, karamsarlık, üzüntü beraberinde uykusuzluk ve sürekli ağlama nöbetleriyle birleşince hayat benim için iyice çekilmez bir hale geldi. Kaza sonrasındaki bir buçuk yıllık dönemi böyle geçirdim. Cemal beyle bir arkadaşımın emrivaki yapması sonucunda tanıştım. Yaşadığım depresyon beni okadar umutsuzluğa sürüklemişti ki alacağım hiçbir yardımın hayatımda bir düzelme yaratacağına inanmıyordum. Bu yüzden ilk etapta çok mesafeli ve kontrollü durmayı tercih ettim. Ancak seanslar devam ettikçe kendimi tanımaya ve sınırlı düzeyde de olsa gerçeklerimle yüzleşmeye başladığımı farkettim. Hayatımı tamamen saran karabulutlar geçit vermeye başlamıştı. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse çevremde bulunan herkesin desteğini yeniden kazandım. Ve bu tablonun oluşmasında Cemal Beyden aldığım terapinin çok büyük payı oldunu söyleyebilirim. Zaman zaman seansların ortasında çekip gitmeyi düşündüğümde oldu. Bugün değerlendirdiğimde iyi ki böyle bir şey yapmadım diyebiliyorum. Çünkü Cemal bey gerçekten işinin uzmanı ve kendinizden kaçmanıza izin vermiyor. Kendi kendinizi yakalamanızı sağlıyor. Bugün daha iyi olduğumu söyleyebiliyorum. Acılarım, üzüntülerim devam ediyor ama gülebiliyorum da... Sabahları erken uyanmaktan hoşlandığımı söyleyemem, ama deliksiz uyku uyuyabilmenin değerini de çok iyi biliyorum. Eşimle çocuğumla zaman zaman tartışmalar yaşasam da ilişkilerimin normalleştiğini görebiliyorum. Tüm bunların hepsinde Cemal Beyin payı olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. Teşekkürler Cemal Bey
     28 Beğeni    

 seçil o. (Danışan)
 IP: 194.27.156.ZJ

07-04-2009
 TavsiyeNo: 21929
Eski psikologum Aykut Bey artık görüşmelere devam edemeyeceğini, ama kabul edersem bir başka psikologla görüşme yapabileceğimi söyleyince çok şaşırmış ve çok üzülmüştüm. Beni Cemal ile tanıştırdı.Cemal´i ilk gördüğümde hiç sevmemiştim, psikolog olmak için fazla genç gelmişti bana. Ayrıca eski psikologumun terapileri yarım bırakmasından da Cemal´i sorumlu tutuyordum, nasıl bir ruh hali içindeysem artık!!! Görüşmeler esnasında O´nu sürekli küçümsemeye çalışıyor, karşımda adeta düşmanım varmış gibi davranıyordum. Sanki O´ndan yardım isteyen ben değilmiş gibi!!! Dalga geçer gibi bir halim vardı, O´nu kızdırmak istiyordum; ki böylelikle beni istemesin ve görüşmeleri bitirsin. Ben de bu sayede suçluluk hissetmeyeyim. Oysa zaten beni zorla tutmuyordu, istediğim an çekip gidebilirdim. Bir ara O´nu pencereden atmayı bile düşündüm. Ama zaten pencere yerden yarım metre yükseklikteydi, emeğime yazık olacaktı yani :) Görüşmeler ilerleyip de Cemal´i tanımaya başlayınca işler değişti. Cemal bana yardım etmek istiyordu. Çocukluğumdan beri birçok travma yaşamıştım, bunların izlerini bu güne kadar taşımış; başkalarının düşüncelerini, çarpık görüşlerini benimsemiş, kendime çevremdeki insanların gözü ile bakar olmuştum. Kendime güvenmiyordum. Hiçbir şeyden zevk alamaz, herşeyden ve herkesten nefret eder hale gelmiştim. İnsanlarla iletişimim yok denecek kadar azdı, arkadaşlık ve aile ilişkilerim çok zayıftı. Yaptığım hiçbir şey beni tatmin etmiyordu. İnsan içine çıkmaktan korkuyordum. Sosyal hayatım kalmamıştı. Hissettiğim bu duygular öylesine yoğundu ki üniversite öğrenimime bile ara vermek durumunda kalmıştım. Yaşamak istemiyordum. İşte böyle bir ruh hali içinde tanıştım Cemal´le. Yaklaşık iki yıldır düzenli olarak görüşüyoruz. Bu süreçte kendisinden birçok kez ek görüşme talap ettim ve hiçbir zaman geri çevrilmedim. Daha önce de psikologlarım olmuştu ama bir kaç görüşme sonra devam etmekten vazgeçmiştim. Görüşmelere bu kadar uzun süre, üstelik hiç aksatmadan devam etmemde Cemal´in sabrının ve hoşgörüsünün rolü çok büyük. Çoğu kez O´nu çok üzdüğümü ve kırdığımı düşünüyorum. Benim yaptığım bunca çocukluğa rağmen -ki koskoca kızım- Cemal bana hep anlayışla yaklaştı, her zaman saygı gösterdi, değer verdiğini hissettirdi.Empati kurdu, beni anlamaya çalıştı. O´nunla geçirdiğim 45 dakikalar benim hayatımın en unutulmaz anlarındandır. Görüşmele yaptığımız o küçücük odada O´nunla çok şey paylaştım ve O´na sonsuz güvendim. Cemal bana birçok şey öğretti. Kendimi tanımamı, davranış ve duygularımı anlamamı ve anlamdırmamı sağladı. Sayesinde yeteneklerimin farkına vardım. Bana kendimi sevdirdi, hayata bağlanmamı sağladı. Hepsinden öte Cemal bana ´´bir erkeğe´´ güvenilebileceğini gösterdi. Artık 23 yaşındayım. İki yıl içinde hayli büyüdüğümü düşünüyorum; davranış ve görüş olarak :) Birkaç ay sonra fakülteden mezun olup yeni bir hayata başlayacağım. Geleceğe dair hayallerim ve umutlarım var; artık çok daha güzel bakıyorum hayata. Ve hala gülümseyebiliyorum, gülebiliyorum O´nun... [DEVAMI..]

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     30 Beğeni    

Ali KIRBOĞA Fotoğraf  Psk.Ali KIRBOĞA
Manisa - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

09-03-2009
 TavsiyeNo: 20871
cemal uzun'u manisa ruh sağlığı hastanesinden tanıyorum. kendisi çalışma arkadaşımdır. mesleki açıdan kendini geliştirmeye çalışması, arkadaş ilişkilerinde duyarlı davranması, empatik ilişki kurabiliyor olmasının Cemal'in psikolog olarak başarısını perçinlediğini düşünüyorum. önemli olan kişilerarası ilişkileri kavramak, duyguları, düşünceleri anlayabilmektir. çözümü bulmak bu noktadan sonra daha kolay olacaktır. Cemal'in bu özellikleri taşıdığını görüyorum. Cemal kendini geliştirmeye çalışmakta ve bu amaç uğrunda eğitim almaya devam etmektedir. mesleğimizin toplum tarafından daha fazla kabul görmesinde olumlu katkıları olacağını düşünüyor ve yardım almak isteyenlere tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni    

 nursel Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.175.66.YZL

25-08-2009
 TavsiyeNo: 25896
cemal beyi gördügüm tedavi sayesinde tanıdım.uzun bir zaman psikolik tedavi gördügüm bir dönemde doktorum bana bireysel görüşmelere katılmam gerektigini söyleyerek beni cemal beye yönlendirdi.önceleri dr kızdım beni neden başkasına gönderdi diye. bir de kendimi böylece daha kötü durumda hissetmeye başlamıştım.ilk görüşmemizde kendimi cok tuhaf hissetmiştim.cünkü ben her şyin bende oldugunu kimsenin bana yardım edemiyecegini sanırdım.sonra öyle degişiklikler olduki bende artık hayata daha güçlü sarılıyorum. kısa bir süre önce babamı kaybettim ve ben bunun acısını taşıyabildim. bunu da doktoruma borcluyum.onun sayesinde bu gün böylesine güclü ve ayaktayım.... beni her zaman sabırla dinleyip bana destek oldugu içi sonsuz teşekkürler...
     15 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Cemal UZUN'un Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
halime odağ psikanaliz ve psikoterapi vakfı
izmirde psikanaliz, psikoterapi ve oyun terapisi eğitimi veren, psikanaliz ve psikoterapiyle ilgili bilgiler bulabileceğiniz vakfın sitesi

Cemal UZUN'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği (TPD)
Halime Odag Psikanaliz ve
Psikoterapi Dernegi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Derin Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık
Merkezefendi Mah. Sekiz Eylül Cad. No:175/6 (Gediz Tıp Merkezi Karşısı, İplikçi Eczanesi Üstü 3.Kat)
Manisa

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(505) 442 41 80
(Randevu için ulaşabilirsiniz)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniv. Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2005
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ankara Üniv. Uygulamalı Psikoloji (2008 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabı

Cemal UZUN'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Cemal UZUN'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Cemal UZUN Mesleki Videolar Videoları
-

manisa psikolog, depresyon, obsesyon, çift sorunları, aile danışmanlığı, kaygı, manisa iyi psikolog, bilişsel terapi, manisa pedagog, manisa sertleşememe, manisa evlilik terapisi, manisa psikolog doktor, manisa da terapi, uzman psikolog arıyorum, manisa çocuk psikologu, cocuk terapisi, stres ve hastalıklar, evlilik terapisi, stres bozukluğu, erken boşalma manisa, psikolojik danışmanlık, ergenlik sorunları, manisa panik atak tedavi, bireysel terapi, manisa vajinismus, temizlik takıntısı, manisa çocuk pedagog, vajinismus tedavisi, manisa çift terapisi, manisa takıntı, manisada psikolog, manisada klinik psikolog, manisada terapi, manisa psikolog arıyorum, manisa uzman psikolog, cinsel terapi, yas ve kayıp, manisa da vajinismus, manisa birleşememe, manisa aile danışmanı, sosyal fobi, manisa sosyal fobi, bilişseldavranışçı terapi, manisa eş terapisi, manisa klinik psikolog, manisa terapist, manisa okb tedavisi, okb ve bilişsel terapi, psikodinamik terapi, manisa danışmanlık


23:52
Top