2007'den Bugüne 91,809 Tavsiye, 28,133 Uzman ve 19,908 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


TavsiyeEdiyorum.com Reklamları

Reklam Alanlarımız

TavsiyeEdiyorum.com'da aşağıda belirtilen reklam alanlarımız mevcuttur:

▪ YATAY REKLAM ALANIMIZ

Sayfalarımızın üst kısmında, YENİ TAVSİYE EKLEYİNdüğmesinin hemen altında 2 adet banner reklam alanımız mevcuttur:

yatay reklam

Yatay Reklam alanımızda:

 1. 400(en)x45(boy) piksel boyutunda dosya boyutu 55 kilobaytı geçmeyecek JPG, PNG, GIF, HAREKETLİ GİF formatlarında banner gösterimi yapıyoruz.
 2. Bu alandaki reklamlar sadece site ziyaretçilerimize gösterilmektedir, siteye üye olarak giriş yapan uzmanlara gösterilmemektedir.
 3. Reklamlar sitenin pek çok sayfasında (ana sayfa, uzman profil sayfaları, makaleler, yazılar, videolar) gösterilmektedir. Ancak profillerinden reklamların kaldırılması için özel üye olmuş uzmanların sayfalarında gösterilmemektedir.
 4. Reklamlar hem mobil cihazlarda, hem masaüstü bilgisayarlarda aynı yerde görüntülenmektedir. Sadece geniş ekranlarda yan yana, dar ekranlarda alt alta gözükmektedir.
 5. Alan 3 aylık periyotlar şeklinde kiralanmaktadır.
 6. Bu alanda SADECE 2 reklamlık yer mevcuttur, her iki reklam alanı da doluyken bu alana yeni reklam alınamamaktadır.
 7. ŞU ANDA YATAY REKLAM ALANIMIZDA 1 REKLAM İÇİN BOŞ YER VARDIR.

▪ DİKEY REKLAM ALANIMIZ

Site ana sayfamızda ve uzman sayfalarının solunda yer alan reklam alanımızda dikey banner'lar için reklam alanımız mevcuttur:

dikey reklam

Dikey Reklam alanımızda:

 1. 150(en)x300(boy) piksel boyutunda dosya boyutu 45 kilobaytı geçmeyecek JPG, PNG, GIF, HAREKETLİ GİF formatlarında banner gösterimi yapıyoruz.
 2. Bu alandaki reklamlar hem site ziyaretçilerimize, hem de siteye üye olmuş uzmanlara gösterilmektedir.
 3. Reklamlar sitenin ana sayfasında ve uzman profil sayfalarında gösterilmektedir. Ancak profillerinden reklamların kaldırılması için özel üye olmuş uzmanların sayfalarında gösterilmemektedir.
 4. Reklamlar masaüstü ve mobil cihazlarda farklı yerlerde görüntülenmektedir.
 5. Yeni kiralama ile alana giren reklamlar dikey alanın en alt kısmına yerleştirilmekte, üstteki reklamlar yenileme yapmadığında, bir üst sıraya çıkmaktadır.
 6. Alan 3 aylık periyotlar şeklinde kiralanmaktadır.
 7. ŞU ANDA BU BÖLÜME REKLAM KABUL EDİLMEKTEDİR.

▪ GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Sitemizin muhtelif bölüm ve sayfalarında google reklam ağı(google adwords) kodu bulunmaktadır. Bu reklam ağı bizim tarafımızdan kontrol edilmemektedir, reklam verenler Google'ın ADWORDS üzerinden üyelik gerçekleştirerek, reklamlarını google ağına yerleştirmektedir. Reklam yerleştirmesi yaparken reklam verenler reklamın yayınlanmasını istediği site, sayfa veya anahtar kelimeleri de belirleyebilmektedir ve bu şekilde TavsiyeEdiyorum.com'da yer alan google alan kodlarının olduğu bölümlerde reklam gösterimi yapabilmektedir.

Sitemizdeki örnek 2 adet google reklamını aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz:

Google Adwords

Sitemizde yer alan bir reklamın google reklamı olduğu sağ üst köşesinde (bazen sol alt köşede) yer alan (i)(X) işaretinden anlayabilirsiniz:

Sitemizde bu işareti taşıyan reklamlar google adwords kodu üzerinden gelen reklamlardır, bu reklamlar üzerinde TavsiyeEdiyorum.com'un herhangi bir kontrolü YOKTUR. Bu alanlarda reklam vermek isteyen ziyaretçilerimiz adwords sistemine kayıt olarak reklamlarını Google reklam ağı üzerinden vermelidir.

TavsiyeEdiyorum.com Google adwords sistemini önceden haber vermeksizin dilediği zaman kapatma, reklam yerlerini ve şekillerini değiştirme hakkını saklı tutar. Adwords sistemi -yukarıda bahsedilen diğer reklam alanlarımızdan farklı olarak- sitemizin güvencesinde bir reklam alanı olarak DEĞERLENDİRİLMEMELİ ve bu sayfada sadece bilgi mahiyetinde bir alternatif olarak bahsedildiği hatırlanmalıdır.
Reklam Kurallarımız ve İlkelerimiz

 1. TavsiyeEdiyorum.com reklamları trafik sağlama ve tanıtım amaçlıdır, SEO (Arama motoru optimizasyonu/Google PR yükseltme) amaçlı reklam uygulamamız yoktur. Aynı nedenlerle link reklam/link değişimi vs. uygulaması yapmıyor ve ayrıca link veren makale/yazı vs. yayını da yapmıyoruz.
 2. Sitemizde üyelerimizi veya ziyaretçilerimizi rahatsız edebilecek nitelikte ve üye uzmanlarımızca yanıltıcı olduğu belirtilen ifadeler içeren reklam ve hizmetlere yer veremiyoruz. Örneğin "Diyetisyene ihtiyacınız yok, ürünümüzle ayda 30 kg verebilirsiniz" sloganı kullanan bir ürünün reklamını sitemize yerleştirmiyoruz.
 3. Herhangi bir mesleğin etik kurallarına aykırı reklam kabul etmiyoruz, reklam yapması yasak olan ürünlerin veya meslek gruplarından uzmanların reklamlarını kabul etmiyoruz.
 4. Sitemizde popup/pop under şeklinde tabir edilen reklamlar ile video görüntü ve sesin sayfa yüklenmesiyle otomatik başladığı reklamları yayınlayamıyoruz. (Ziyaretçinin kendisinin bir tuşa basarak sesi açabildiği veya görüntüyü seyredebildiği tarzda reklamlara ise yer verebiliyoruz)
 5. Flash veya IFRAME reklam almıyoruz, reklamın başka sitelere uzaktan javascript vs. bağlantı yapmasına veya uzaktan çalışmasına izin vermiyoruz.
 6. Site ziyaretçi ya da üyelerinin eposta adreslerini (veya sadece bize bildirdikleri özel telefon numaralarını) kiralamıyoruz, satmıyoruz, üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz. Bu adreslere onların rızası olmadan SPAM olarak nitelendirilebilecek toplu eposta/SMS tarzı reklam göndermeyi içeren reklam çalışmaları yapmıyoruz.
 7. TavsiyeEdiyorum.com yayınladığı reklamlarda seçicidir ve reklamı reddetme hakkını saklı tutmaktadır. Sitemizin ciddiyeti ve yayın politikası ile bağdaşmayan, üyelerimiz veya ziyaretçilerimizin olumsuz karşılayabileceği tarzda reklamlar (örneğin bitkisel ürünler/haplar/içecekler, şans oyunları, kontür satışı, evlilik/arkadaşlık siteleri, bahis siteleri, siyasi nitelikte reklamlar vs. site konumuzla ilgisiz diğer reklamlar) kabul edilmemektedir.
 8. Bir alanda yayına giren reklamlar süre bitiminden önce yayın uzatma talep ederse, kiraladıkları alanda önceliğe sahiptir.
 9. Aksi belirtilmedikçe, her reklam bulunduğu alanda sürekli yayında olacak şekilde dönüşümsüz (başka bir reklamla dönüşüme GİRMEDEN) yayınlanmaktadır.
 10. Aksi belirtilmedikçe, reklam sürelerimiz 3 aylık periyotlar halindedir. Daha kısa süreli reklam alınmamaktadır.
 11. Reklam ücretlerimiz reklam yayına alınmadan önce peşin olarak (banka havalesi veya kredi kartı ödemesiyle) tahsil edilmektedir. Fatura ödeme günü itibariyle kesilmektedir.
 12. Reklam banner'ı reklam veren tarafından profesyonel bir grafik tasarımcıya hazırlatılmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumda Site Editörlerimiz reklam veren ziyaretçimiz için bir reklam tasarımı yaparak yayına alabilmektedir ancak isteklerinize uygun özel bir profesyonel tasarım için profesyonel bir grafiker ile çalışmanızı önermekteyiz.

Nasıl Reklam Verebilirsiniz

1- Sitemizdeki reklam alanlarımızdan biriyle ilgileniyorsanız, hangi alanla ilgilendiğinizi, hangi site/ürünün reklamını yapmak istediğinizi lütfen epostayla bize bildiriniz. Eğer yayınlanacak reklam banner veya metni hazırsa lütfen bunu da bize iletiniz.

2-Reklam alanımızda boş yer varsa ve reklamınız kural ve ilkelerimize uygunsa, editörlerimiz size epostayla geri dönüş yaparak reklamınızı yayına alabileceğimizi fiyat bilgisiyle birlikte size bildirecektir.

3-Verilen teklif sizin için uygunsa ödemeyi bize göndererek bu alanı rezerve edebilirsiniz.

4-Ödeme yapılmadan reklam alanı rezervasyonu yapılmamaktadır. Dilerseniz ödemenizi reklamınızı hazırlattıktan sonra da bize gönderebilirsiniz, ancak bu süre içinde başka bir ziyaretçimiz ödeme yaparsa, alan ona ayrılacaktır. Alanı rezerve etmek istiyorsanız, reklamınızı hazırlatırken ödemeyi yapmanızı rica ediyoruz.

5-Ödeme sonrası reklamınızın süresi hemen başlatılmayacak, reklamınızı hazırlatmanız için size 3 gün süre verilecektir.

6-Bu üç gün içinde reklamınızı hazırlatıp bize gönderdiğinizde, reklamınızın yayına alınacak ve reklamınızın süresi de yayın tarihi itibariyle başlatılacaktır.

7- Üç gün içinde reklamınız henüz hazırlanmamışsa, site editörlerimizce geçici bir reklam hazırlanıp, sitenize link vererek yayına alınacak ve reklam süreniz başlatılacaktır. Daha sonra reklamınız ne zaman hazır olursa, o zaman sizin gönderdiğiniz reklam yayına konacaktır.

Dolu Alanlar İçin Nasıl Rezervasyon Yapabilirsiniz

Sitemizde reklam alanları sınırlı olduğundan ve çoğu kez üçer aylık periyotlar halinde kiralandığından alanlarda müsaitlik bulmak genelde oldukça güçtür.

Reklam alanımızı kiralayan kişiye süre sonu yaklaşırken reklam süresini uzatma hakkı da veriyoruz, bu nedenle mevcut reklam alanını, reklam sonu tarihi için önceden başkasına kiralamamız da mümkün olamıyor.

Mevcut bir alandaki reklamın süresi dolarken alanı kiralayan sponsorumuza yeni bir üç aylık dönem için devam edip etmeyeceğini soruyoruz ve ancak onun devam etmeyeceğini belirtmesi durumunda, alanı bir başka kişiye sunabiliyoruz. Bu nedenle dolu bir reklam alanı için bekleyen sponsorlarımıza net bir tarih vermemiz mümkün olamıyor.

Bir alanı yine de kiralamak isteyen ziyaretçilerimiz epostayla bize bildirirlerse, isimlerini o alan için bekleme listemize alıyoruz. Bekleme listemizde sıranın ne zaman geleceğini bilemiyoruz ancak alanda boşalma olduğu takdirde, bekleme listesine ismini yazdıran ziyaretçilerimize tarih sırasına göre (en eski listeye yazılana öncelik verecek şekilde) geri dönüş yapıyoruz.

Herhangi dolu bir alanımızın bekleme listesine bu şartlar dahilinde isminiz eklemek isteyen ziyaretçilerimizin epostayla bize bilgi vermesini rica ediyoruz.

Belirsiz bir süre için beklemeden hemen TavsiyeEdiyorum.com'da reklam vermek isteyen ziyaretçilerimize ise adwords sistemi üzerinden google reklam ağını kullanarak sitemizde reklam verebileceklerini tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu ziyaretçilerimiz adwords sistemine üye olduktan sonra HEDEF PLATFORM olarak TavsiyeEdiyorum.com seçerek reklamlarını sitemiz sayfalarında hemen yayına alabilirler.

Reklam İletişim

Aklınıza takılan sorular ve fiyat teklifi için bizimle epostayla iletişim temas kurmanızı rica ediyoruz.07:31
Top