2007'den Bugüne 83,135 Tavsiye, 26,208 Uzman ve 18,438 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Tavsiye Yazısı Yazılırken Niçin Kimlik Numarası İsteniyor?

TavsiyeEdiyorum.com Yardım ve Bilgi Sayfaları
Bilgi Sayfalarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sitemizi hergün onbinlerce ziyaretçimiz ziyaret etmekte ve pekçok ziyaretçimiz evcil hayvanını, evini, sağlığını, projelerini, işini emanet edeceği uzmanı sitemizde yayınlanan tavsiye yazılarını okuyarak seçmektedir. Bu nedenle bu yazıların olabildiğince güvenilir ve samimi olmasını sağlamamız gerektiğinin bilincindeyiz ve uzmanların kendileriyle ilgili tavsiye yazılarını veya aynı kişinin bir uzman için farklı kimliklerle yazacağı gerçek dışı yazıları engellemeyi görevimiz ve sorumluluğumuz addediyoruz.

Bunu görevi layıkıyla yerine getirmek için pekçok teknik yöntem kullanıyoruz ve yazılan tavsiye yazılarında TC kimlik numarası sorularak tavsiye yazısının üçüncü bir kişiden geldiğinin ve bu ziyaretçimizin aynı uzman için birden fazla yazı yazmadığının kontrolü de bu yöntemlerimizden biri. Verilen TC kimlik numaraları site editörlerimizce TC Kimlik Numarası Doğrulama sayfasında kontrol edilmektedir. Görüldüğü üzere bu sayfada kişinin nüfus bilgileri yer almaz bu nedenle TC kimlik numarasının paylaşılmasının bizim bildiğimiz hiçbir sakıncası yoktur. Nitekim TC kimlik numaraları 2007 tarihinden bu yana vergi numarası olarak da kullanıldığından, eğer tacir ya da esnafsanız TC kimlik numaranızı zaten faturalarınızda, kartvizitlerinizde vs. yerlerde açıkça herkesle paylaşmaktasınız, ve bu durum da bu numaraların sanıldığının aksine kişisel güvenlik için riskli bir bilgi olmadığını doğrulamaktadır.

Tavsiye yazısı yazılırken verilen TC kimlik numarası sadece site editörlerimizce ve tavsiye ettiğiniz uzman tarafından görülmekte, yazınız içinde yayınlanmamaktadır. Ayrıca yazınızda isim bölümünde rumuz kullandıysanız kimliğiniz dahi gizli tutulacak ve siteyi okuyan ziyaretçiler tarafından görülmeyecektir.

TC kimlik numarasının kontrolü aşağıdaki örneklerdeki gibi durumlarda bize çok yardımcı olmakta ve güvenilmez yazıları elememizi sağlamaktadır:
  • Aynı kişi aynı uzman hakkında birden fazla yazı yazdıysa
  • Aynı aileden aynı uzmanla ilgili çok tavsiye yazısı geliyorsa.
  • Aynı kişi sitede birbiriyle çelişen tavsiyeler yazdıysa
vs.

Bu kontrolleri yapabilmemiz için de TC kimlik numarası geçersizse, yazı dikkate alınmadan editörlerimiz tarafından silinmektedir.

Yine de TC kimlik numarasını bizlerle paylaşmak istemeyen site ziyaretçilerimizin bu kararlarına saygılıyız. Sitemiz üyelik dahi gerektirmeyen ve tüm sayfaları ve içeriği HERKESE açık bir sitedir bu nedenle bu ziyaretçilerimizin de sitemizden (tavsiye yazısı yazmadan) okuyucu olarak sınırsız faydalanabilirler.

TavsiyeEdiyorum.com'un güvenilirliğini ve objektifliğini arttırmak amacıyla getirdiğimiz bu uygulamamıza desteğiniz ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz!

10464 okuyucu tarafından okundu.


01:25
Top