Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Dt. Nihat TANFER
Diş Hekimi - İstanbul
Ağız, Diş ve Çene Cerrahı

Nihat TANFER Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi3 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 15 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Diş Hekimi
İsim

Dr.Dt. Nihat TANFER

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Diş Hekimi

[Diğer Diş Hekimleri..]
Tavsiye ve Teşekkürler

3

[Dr.Dt. Nihat TANFER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Dt. Nihat TANFER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Estetik Diş hekimliği - Çene cerrahisi Box teknik Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Apse ve Kist Operasyonları Diş Çekimi Gömülü Diş Çocuk Diş Hekimliği Diş Eti Hastalıkları Dolgular Estetik Diş Hekimliği İmplant Tedavisi Kanal Tedavisi Protezler Bölümlü Protez Sabit Protez Tam Protez

Dr.Dt. Nihat TANFER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Estetik Diş hekimliği - Çene cerrahisi
Box Teknik
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
Apse ve Kist Operasyonları
Diş Çekimi
Gömülü Diş
Çocuk Diş Hekimliği
Diş Eti Hastalıkları
Dolgular
Estetik Diş Hekimliği
İmplant Tedavisi
Kanal Tedavisi
Protezler
Bölümlü Protez
Sabit Protez
Tam Protez

Dr.Dt. Nihat TANFER'in Makaleleri Dr.Dt. Nihat TANFER Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
15 Makale
► Dolgu

Dr.Dt. Nihat TANFER Tavsiye Yazıları Dr.Dt. Nihat TANFER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:
Doktor ve Diş Hekimi üyelerimize ait ziyaretçi yazıları şu aşamada sadece üyemizin kendisine gösterilmektedir.

Dr.Dt. Nihat TANFER Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
1951 yılında Ankara’da doğan Dr.Nihat Tanfer, merhum KBB mütehassisi Operatör Dr. M.Nedret Tanfer ve Handan Tanfer’in tek çocuğudur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Işık Lisesinde tamamlayıp 1974 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1975 yılında doktora öğrencisi olarak Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi kürsüsünde çalışma hayatına atılan Tanfer, 1981 yılında pekiyi derece ile Dr.Med.Dent.olarak çalışmalarını tamamladı.Yök kanunu nedeniyle üniversiteden istifa ettikten sonra 1981 yılında Estetik Ağız Cerrahi merkezini kurdu. 1985-90 yılları arasında Milano’da Prof .Tramonte ile birlikte Implantoloji kürsüsünde çalıştı. 1989 yılında International Hospital’in diş polikinliğini kuran Dr. Nihat Tanfer 5 yıl boyunca hastanenin diş hekimliği bölümü başkanlığını yaptı. Dr. Nihat Tanfer Implantoloji alanındaki üstün başarıları nedeniyle Accademia Italiana Degli Impilanti (A.I.D.I) diş akademisi tarafından onur üyesi seçildi. ​1990 yılında Zurih’te Prof.Mörmann ile Cerec konusunda çalısmalarda bulundu.2012 yılında İtalya'da Dr.Andrea Menoni ile birlikte Box technique ( Osteobiorejenerasyon) uygulamalarına katılmıştır. “BOX TECHNİQUE” Çene kemiği çeşitli nedenlerle erimiş; ve hiç bir şekilde protez diş yapılma şansı olmayan hastaların çene kemiğine özel bir yöntemle dokuya uyumlu polilaktik asit plakaları yerleştirilerek üç boyutlu olarak çene kemiğinin yeniden oluşturulması esasına dayanan bir tekniktir. Dünyada sayılı klinikte yapılan “BOX TECHNİQUE” operasyonu Türkiye'de Tanfer Klinik'de yapılmaktadır.

Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Hobiler deyince 3 tane kelime vardır hayatımda. Çalışmak, çalışmak, çalışmak

Sevdiği Muzikler : JAZZ


Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Hobiler

Hobiler deyince 3 tane kelime vardır hayatımda. Çalışmak, çalışmak, çalışmak.

Binicilik
...
8 yaşımda biniciliğe başladım. At, benim hayatımda sadakati temsil eden en önemli varlıklardan biridir. Ancak, ailesel sebeplerle ortaokul ve lise yıllarında ne yazık ki at binme şansım olmadı. Üniversite yıllarında ara ara at binmeme rağmen ne yazık ki istikrarlı bir binici olamadım. Geçen yıllar sadakat konusunda atlardan uzak kalmanın ne kadar yanlış olduğunu bana tekrar hatırlattı. Bu sebeple bahar aylarından itibaren sistemli bir şekilde tekrar at binmeye çalışacağım. Hedefim, güzel bir İngiliz atı satın alana kadar devam etmek.

Gurme

Yemek benim hayatımda rol oynayan önemli figürlerden biri. İyi ve kaliteli yemeyi yaşamım boyunca her zaman uygulamaya çalıştım. Özellikle İtalyan, Fransız, Ortadoğu mutfakları ile birlikte Tayland mutfağı özlemle ve keyifle yediğim mutfaklardan. Zaman zaman evimde İtalyan ve Uzakdoğu yemeklerini kendi ağız lezzetime göre yapabilme şansına da sahibim. Hedefim, çok güzel bir mutfakta günlük yiyeceklerimi yapıp farklı tatları deneyecek zamana sahip olabilmek. O zamanı bulunca çok kişiyi evime davet edebilme şansım olacak.

Satranç

İlkokul yıllarında bana aşılanan bir sevgi santranç sevgisi. İleriki tarihlerde satranç oynamayı hayatın bir parçası olarak görüp hayata satranç perspektifinden bakabilmeyi denedim. Ama gördüm ki, karşımdaki oyuncu ne Kasparov ne Karpov. İnsan onları bile yenmeyi deneyebilir. Ama ne yazık ki, hayat ve yaşam çok daha zorlu bir rakip ve arkandaki güçler hiçbir kurala uymadan oynuyorlar satrancı. O bakımdan satranç hem çok güzel hem de çok zor.

Tarih

Tarih deyince, önceleri Osmanlı tarihi beni ilgilendirdi. Lise çağlarında çok iyi tarih öğretmenlerinden tarihi yorumlama ve okuma fırsatım oldu. İleriki dönemlerde Cumhuriyet tarihinin ve adını aldığım dayımın Sakarya savaşındaki şehadeti bana Cumhuriyet tarihindeki eksiğimi hatırlattı. Bir büyük mucize olan Atatürk’ün hakkında farklı yazarlardan eserlerini okumak ve onu tanıdıkça yapılan mucizevi değişimi ve irade gücünü anlamak hala büyük bir zevkle ilgilendiğim alanlardan birine beni yönlendirdi. Bununla birlikte tarihin ne yazık ki, ders alınmadığı için sürekli tekrar eden bir format içinde devam ettiğini görmek de beni o ölçüde üzdü.

Antikalar

Antika benim çocukluğumdan beri aile yadigarları içinde yaşadığım ve gördüğüm objeler olduğu için yakınlık duyduğum bir alan. Antikanın geçmişinde bana göre hep gizli kalmış, anlatılmamış olaylar zinciri var. 5 kuşak İstanbul’lu bir ailenin son kuşağı olan benim antikaya ilgi duymamam zaten mümkün olmazdı. Hayatım hep antikaların içinde geçti. Halen de antikalarla uğraşıyorum.

FENERBAHÇE

Üsküdarlı olup da, Fenerbahçeli olmamak mümkün mü? 5 göbek Üsküdar’da yaşamış bir ailenin Fenerbahçe dışında bir kulüp tutması mümkün değil. Benim için Fenerbahçe hüzün, keder, mutluluk yani herşey. Ama ne yazık ki, Tanfer ailesi ve Fenerbahçe’lilik benimle bitti.

Pilates

Son 5 senede yaşadığım en keyifli şey. Tabi bunu yaşamak tek başına mümkün değil. Sevgili Hocam Barış, benim pilates ve kinesisten keyif ve mutluluk almamı sağlayan en önemli kişi. Halen yapmaya devam ediyorum. Ömrüm ve sağlığım yettiğince de devam edicem. Hayatımın en önemli ve sevdiğim parçası.
--------------------------------------------------------------------------------

Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sağlık Sigortaları :
• Türk Telekom Genel Müd. • Türkiye İş Bankası Genel Müd. • Türkiye Petrolleri A.Ş. • Vakıflar Bankası Genel Müd. • Yapı Kredi Bankası Bölge Müd. • Ziraat Bankası Genel Müd. • Bankalar: • Akbank • Bank Asya • Citibank • Deniz Bank • Garanti Bankası • HSBC Bank • Ergo İsviçre Hayat Sigorta A.Ş • Ak Sigorta A.Ş • Allianz Sigorta A.Ş • Med-Net Sigorta A.Ş Ve Ona Bağlı Sigortalar • Güven Hayat Sigorta A.Ş • Axa Oyak Sigorta A.Ş • Yapı Kredi Sigorta A.Ş • American Life Hayat Sigorta A.Ş • Genel Yaşam Sigorta A.Ş • Başak Grupoma Sigorta A.Ş • Fortis Sigorta A.Ş • Ankara Sigorta A.Ş • Promed Sigorta A.Ş • AkSigorta


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Tanfer Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği
Rumeli Cad.Ogan Apt.No:16 Kat:3-4 Nişantaşı
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(212) 241 44 63
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1951
(66 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1974
(43 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
İngilizce,almanca,fransızca,italyanca
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Dr.Dt. Nihat TANFER Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Dr.Dt. Nihat TANFER Mesleki Videolar Videolar
9 Mesleki ve Kişisel Video

Dr.Dt. Nihat TANFER  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
diş estetiği, estetik diş hekimliği, estetik dis hekimliği, implant tedavisi, çene cerrahisi, implant, tanfer, kanal tedavisi, apse ve kist operasyonlar, protezler, diş çekimi, bölümlü protez, gömülü diş, zirkonyum, çocuk diş hekimliği, diş beyazlatma, diş eti hastalıkları, nişantaşı, dolgular, diş hekimi, periodontoloji, periodontolog, dişeti hastalıkları, implantoloji, gingivitis, dişeti çekilmesi, periodontitis, implantology, küretaj, endodonti, kompozit dolgu, beyazlatma, bleaching

22:30
Top