2007'den Bugüne 90,570 Tavsiye, 27,857 Uzman ve 19,766 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ayşenur Banu BAŞBUĞ
Uzman Fizyoterapist - Ankara

Ayşenur Banu BAŞBUĞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ayşenur Banu BAŞBUĞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ayşenur Banu BAŞBUĞ'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ayşenur Banu BAŞBUĞ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba :) Fizik tedaviyle ilgili merak ettiklerini sorabilirsiniz.
 
Ayşenur Banu BAŞBUĞ'un İletişim Bilgileri
Telefon 1 :
(09.00-20.00 Arasında Arayabilirsiniz.)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce İyi Seviyede
Mezun Olduğu Üniversite
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü (2012 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ercıyes Ünıversıtesı/Saglık Bılımlerı Enstıtüsü/Anatomı Tezli Yüksek Lisans (2021 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ayşenur Banu BAŞBUĞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Lenfödem rehabilitasyonu(MLD/KBF)
*Lipödem
*Nörolojik rehabilitasyon
*İnme/felç
*Omurilik yaralanması
*MS
*Parkinson
*Manuel terapi
*Bel fıtığı
*Boyun fıtığı
*Ortopedik rehabilitasyon
*Diz protezi sonrası
*Kalça protezi sonrası
*Menisküs
*Ön çapraz bağ
*Donuk omuz
*Pediatrik rehabilitasyon
*Serabral palsi(CP)
*Kas hastalıkları
*Spina bfida
*Uzay terapi(kafes) yöntemi

Ayşenur Banu BAŞBUĞ Özgeçmis CV Uzm.Fzt.Ayşenur Banu BAŞBUĞ'un Özgeçmişi
*Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi(2012) mezunuyum.
*Universal Hastaneler Grubu Karabük (2012-2013), burada daha çok ortopedik cerrahiler sonrası rehabilitasyonla ilgilendim.
*Lenfödem tedavisi eğitimi aldım-Manual Lymphdrainage Combined Decongestive Physiotherapy (Földi Collage-Bolu,2014)
*Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde görev aldım(Mayıs 2013-Nisan 2018). Dal hastanesi olması sebebiyle farklı hastalık guruplarında çalışma imkanı buldum.Yoğunlukla hemipleji, parapleji, tetrapleji, ms, parkinson,sp, muskuler distrofi, donuk omuz, ÖÇB, menisküs, total diz protezi, total kalça protezi, kırıklar, brakial pleksus yaralanmaları, RA,OA, skolyoz ve lenfödem hastaları aldım.

Ayşenur Banu BAŞBUĞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Prof.Dr. Ş. B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123777
Ayşenur hanıma bel fıtığı kaynaklı siyatik ağrısı için başvurdum. TENS, hotpack, yoğun egzersiz, germe-esnetme hareketleri ve masaj uygulamalarını içeren 12 seans terapi aldım. Ağrılarım son buldu ve kısa sürede sağlığıma kavuştum. Hem cinsim olması ve evde tedavi etmesi benim için çok olumlu oldu. İşini seven, titiz, güler yüzlü, kolay iletişim kuran, nazik bir profesyonel. Böyle bir uzman tanıdığım ve fayda gördüğüm için çok memnunum. İlgili alanlarda rahatsızlığı olanlara tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Derya ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123722
Sırt ve boyun ağrım nedeniyle başvurdum. Değerlendirdi, egzersizler ve tavsiyeler verdi, kineziyobant tedavisi yaptı. Sayesinde kronikleşmiş sırt ağrım geçti. İşinin uzmanı ve güler yüzlüyle tüm bilgisini, tecrübesini paylaşan bir fizyoterapist. Çevremde ağrı problemi olanları Banu hanıma yönlendiriyorum, bir sıkıntım olduğunda rahatlıkla sorabiliyorum o anda işi olsa bile sonradan muhakkak dönüş sağlıyor daha sonra da egzersizlerin yapıp yapmadığımı takip ediyor. Kendisine teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Mehmet TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mart.2022
TavsiyeNo: 123255
Banu hocamla 2015 yılında tanıştım.tedaviye gittigim bi hastanede baska bir fizyoterapist ile calişırken banu hocam ile taniştım. kendimi benim fizyoterapistim olmamasina rağmen yaptiğım hareketlere yürümeme yorum yapiyodu, bana yardımcı olmaya çalıştığını gördüm işinde iyi olduğu çok belliydi. bir yil sonra tekrar aynı hastaneye tedaviye geldiğimde banu hocayı istedim fizyoterapist olarak bana daha cok faydasi olacağıni düşündüm. iyikide istemişim. Bana klasik fizik hareketleri yerine daha zorlayıcı daha cok etkisini görebiliceğim hareketler yaptirmaya başladı. daha tedavim bitmeden etkilerini görmeye başladım. daha guzel dengeli yurumeye basladim. kendisi gerçekten cok değerli kaliteli bir insan işini hakkını vererek yapan hastaya yardımcı olabilmek icin çalışan birisi. ben kendisinden ve aldığım tedaviden cok memnunum bir kac yıl birlikte çalıştık ve cok buyuk etkilerini faydalarını gördüm. kesinlikle tavsiye edeceğim bir fizyoterapist. bana kattığı herşey icin teşekkür ederim:)
     2 Beğeni    
Ferudun ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103480
Muskulel distrofi kas hastasıyım, Ayşenur banu başbuğ ile bir buçuk yıl önce Niğde bor fizik tedavi hastanesine tanıştım, rahatsızlığım tamamen iyilesmeyecegini dusunerekten fizik tedaviyi Red eden ben bacağımda ki bir ağrı için mecburen yattım, fizyoterapistimin bir bayan olduğunu görünce birazda mutsuz oldum, ilk bir hafta ben boşa uğraştığımı bile düşündüm, ama benim her hareketimi kayıt altında tutan biriyle çalıştığımı anlamam bir hafta sürdü, bel bölgemde büyük denge problemleri yaşadığımı yapamam dediğim, hatta yapamadığım hareketleri yapabilecek duruma geldiğimde tedavi sürem bitmeye yakındı, ve ben taburcu oluyordum, ne kazanmıştım, kendime bir baktım ayak ucunda yürüyerek takılarak girdiğim hastaneden topuklarima basarak çıktım, yattığım yerden kalkmak için yardım alırken kendim oturma pozisyonuna gelebiliyordum, hepsinden önemlisi ne olursa olsun pes etmemem gerektiğini öğrenmiştim, sonra tekrar gittiğimde tedavi olamadım ama yine tüm samimiyetiyle hastası olmasakta gözleri hep hastaların üzerinde olan banu hanıma buradan bir teşekkür etmek istedim, herkes şifasını bulsun inşallah..
     7 Beğeni    
İpek BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Mart.2018
TavsiyeNo: 102424
Fizyoterapist tabirinin hakkını veren, işini layıkıyla ihya eden, meslekî bilgisi ve hastalarına olan ilgisiyle gün be gün tedaviyi sevdiren; bana ilerleme kaydettiğimi hissettiren bir dönüm noktası Ayşenur Banu Başbuğ.  Gerek tatlısert tutumları, gerekse ''meslekî özgünlüğü'' ile bana kendisiyle çalışmaktan keyif veren, Bir fizyoterapistten öte, abla arkadaş bazen Etkili dokunuşları ve verdiği direktifleri ile noksanlıkları gidermeyi bilen işinin ehli bir fizyoterapist. 2 Ocak 2018'de yolumun böylesine güzel bir insanla kesişmiş olması gerçekten güzel  bir şans benim için. Onunla geçen her seansımdan mutlu ayrılıyorum. Dilerim ki daha nice insan Ayşenur Banu Başbuğ gibi bir güzellikle tedavi görme şanslılığını yaşasın. 
     8 Beğeni    
Derya SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99716
Merhaba. Ben 6 yıllık lenfödem hastasıyım. Hastalığımın tam ismi konulduktan sonra tedavisini araştırdık ve bu tedaviyi yapan fizyoterapistleri araştırdık. 2016 Temmuz ayında Ankara'ya tedavi için gittik. Orada bize yardımcı olan Prof. Dr. PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından KapatıldıA Fizyoterapist Ayşenur Banu BAŞBUĞ´u sorduğumuzda "İyi bir fizyoterapist öneririm." cevabını alınca 2017 Şubat ayında Ayşenur Banu BAŞBUĞ ile görüştük. ilk tanışmadan sonra abimi arayıp burada tedavi olmak istiyorum dedim. Sonrasında Ayşenur Hanımın yardımı ile tedavi için sıra aldık. Bu sıra bekleme sürecinde tedavi için gereken malzemeleri alabilmem için yardımcı oldu çünkü ilk defa tedavi görecektim ve o malzemelerin adını ilk defa duymuştum. Hastalık hakkında bilgiler aldım. 5 Eylül 2017 tarihinde hastaneye yatışım yapıldı ve tedavim fiilen başlamış oldu. Ayşenur Hanım çok iyi bir insan ve çok iyi bir fizyoterapist olmasına rağmen tedavi sırasında rahat olamıyor ve çok kasılıyordum. Ama Ayşenur Hanımın tedavi sırasındaki güler yüzlülüğü, tatlı sohbeti, bilgili konuşmaları sonraki tedavi günlerinde rahat olmamı sağladı. Öyle bir durum ki sabah uyandığımda tedavi saatini iple çekiyor ve bugün acaba ne konuşacağız diye merak içinde oluyordum. Yaşım 21 ve ben bir üniversite öğrencisiyim. Ayşenur Hanım bana sadece hastalığım hakkında bilgi vermiyor aynı zamanda öğretmenlik ve ablalık yapıyordu. Mesleki açıdan insanlarla iyi ilişkiler kuran, onlara elinden geldiğince her konuda yardımcı olan, hastalıklarla ilgili sorulan tüm sorulara sabırla mantıklı cevap veren ve alanında uzman bir fizyoterapist. En güzel yanlarından biri de kendini sürekli geliştirmeye çalışması ve konferanslara katılmasıydı. Ayşenur Hanım mesleğine bağlı ve mesleğinin hakkını veren bir fizyoterapist. Onu gördüğünüzde muhtemelen bir hastasına koşarken göreceksiniz çünkü elinden geldiği kadar hastaları fazla alır. Çalışma saatleri içinde boş vaktinin kalmasını sevmeyen bir fizyoterapist. Fizyoterapist Ayşenur Banu BAŞBUĞ mesleğinde başarılı, konuşmalarında yapıcı ve bilgilendirici, insanların içini ısıtan güler yüzlülüğü ile çok iyi bir fizyoterapist ve bir insan. Hastanede 42 kaldım ve bu süre zarfında gerek Ayşenur Hanım gerekse hastane çalışanları her konuda bana ve diğer hastalara yardımcı oldular. Tedavim iyi gitti ve şimdi Ayşenur Hanımın bana tedavi sürecinde öğrettiği her şeyi uyguluyorum. Ayşenur Banu BAŞBUĞ`a çok teşekkür ederim. Ve hastaysanız ve bu yazıyı okuyorsanız öncelikle geçmiş olsunlarımı iletir ve kesinlikle Ayşenur Hanımın yanında tedavi olmanızı tavsiye ederim.
     10 Beğeni    
Elvan CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99007
Merhabalar, Ayşenur Hanım la 4 sene öncesi tanışmıştık. Karabük te özel bir hastanede hizmet veriyordu. ÇP hastası bir kızımız var şuan sekiz yaşında Ayşenur Hanım kızıma ilk tedaviye başladığında başını bile daha yeni tutabiliyordu. 2 buçuk ay kadar bir tedavi görme şansımız oldu bizim ve kızım da çok büyük değişiklikler olmuştu. Başını daha iyi kontrol edebilme, emekleme de uzun süre durabilme,destekli oturma, köprü kurma bunların hepsini başardık çok şükür. Ayşenur Hanım görev yerini değiştirdi. Karabük e uzaklığı 7 saat kadar olunca tedavimize devam edemedik bu bizi çok üzdü tabi. İşini severek yapan gerçekten yüreğini emeğini veren sayılı fizyoterapistlerimiz var. Ayşenur Hanım sayılı fizyoterapistlerden biri eline yüreğine emeğine sağlık . Seneler sonra Ayşenur Hanım la tekrardan görüşmek nasip oldu hizmet verdiği hastaneye gittik. Hastanede kalma şartları çok güzel ve yinebaynı samimiyet aynı hizmet çok şükür kavuşturana . 2 ay tedavi gördük Niğde Bor Fizik Tedavi Hastanesinde kızımız walkerla yürümeye başladı. Özgüven duygusu çok daha fazla arttı. Rabbim her zaman sizin gibi fizyoterapistler le karşılaşmayı nasip etsin bizlere iyiki varsınız. Okulumuz olduğu için yaz dönemini iple çekiyoruz Kızım fizik yapmayı hiç sevmiyordu şimdi ise ben Niğde yi özledim gidelim diyor. İnşaAllah yazın tekrar gideceğiz ve çok daha güzel günler bizi bekliyor buna inanıyoruz. İyi ki Rabbim bizi Ayşenur Hanım la tanışmayı nasip etmiş iyi ki varsınız Ayşenur Hanım. Sizlere de nasip olur inşaallah.
     7 Beğeni    
Ayşenur Sonkur
25.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 98068
Fizyoterapist olmanın ne demek olduğunu biliyor musunuz? Fizyoterapist olmak bir insanı ellerinizle elinizden geldiğince tedavi etmektir. Günler, aylar süren tedaviden sonra onu hastane kapısından daha iyi olduğunu görerek, şükrederek uğurlayabilmektir. Fizyoterapist olmak bir insanın hayatına bir yaradan dokunabilmektir. Buraya kadar okuduğunuz kısımda ne hissettiniz durun ve düşünün? İlk olarak özverili bir meslek olduğunu düşündünüz belki de. Ya da abartılmış bir yazı olduğunu. Bunları düşündüyseniz eğer Niğde/Bor Fizik Tedavi Hastanesi' ni ziyaret edin. Kapıdan baktığınızda gördüğünüz şey tam bir karmaşa olacaktır. O karmaşayı biraz izleyip aradaki beyaz önlükleri ile koşturan, mücadele veren birer kahramana şahitlik edeceksiniz. Emin olun ki bir fizyoterapisti her şekilde tanıyabilirsiniz. Ellerin ustalığının en yegane kullanıldığı yerdir işte burası. Stajyer fizyoterapist olarak ilk stajımda tanıştığım bir fizyoterapisti anlatmak isterim size. Koca bir hastanenin ilk tedirginliğinde içimizi ısıtan sıcacık bir yürek, mesleğin erbabı, bilginin sadakasını paylaşarak veren bir dost. İzleyip, gözlemlediğim ve kendi hastalarıma da ben de böyle olmalıyım dediğim bir meslektaşım. Meslek bitti artık hayıflanmalarında bile hala " Ben mesleğimi seviyorum ve yapmak istiyorum" diyen nadir insanlardan. Bir fizyoterapist arıyorsanız Ayşenur Banu Başbuğ' u arayıp bulmalısınız. Ama unutmayın ilk sözü her daim "Buyrun ve Benim mesleğimi, kim olduğumu biliyor musunuz?" olacaktır. Özverili bir mesleği ve mesleğin erbablarını hakkıyla ve layıkıyla bilin. Çünkü onlar sizin hakkınızda ve hastalığınızda sizden daha çok şey biliyor. Unutmayın meslek sahibi olmak ve o mesleğe layık olmak ayrı bir mevzu. Layık olanlar hemen yanıbaşınızda. Bakmayı bilin yeter.
     4 Beğeni    
Ayşe GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95959
Ben 10 yıldır lenfödem hastasıyım. Bundan 4-5 yıl önce tedavi gördüm, gördüğüm tedaviden hiç memnun kalmadım. Çok acılı ve sıkıntılı bir dönem gecirdim. Çektiğim sıkıntılardan dolayı korktum ve ihtiyacım olmasına rağmen tedaviye gelmedim. Kolum çok şişip, ağrılarım dayanılmaz hale gelince mecburen tedaviye başvurdum ve Ayşenur Banu hanımla tanıştım. Şimdi tekrar lenfödem tedavisi görüyorum. Gördüğüm tedavinin sonucundan çok memnun kaldım. Ağrısız ve hayat akışımı etkilemeden lenfödem tedavisinden olumlu sonuç elde ettim. Çok memnun kaldım. Sevgi ve saygı içerisinde hastalarına çok bağlı, sevecen şekilde bizimle ilgilendiği için Sayın Ayşenur Banu Başbuğ'a teşekkür ederim, kendisine minnettarım.
     3 Beğeni    
Gül Önen
10.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95884
Ayşenur Banu Hanimefendi mesleginde profesyonel , etik kuralları gözeten, hasta menfaatini ve cıkarlarini ön planda tutan , mesleğini aşkla yapan, tecrübeli , mesleki bilgi düzeyi yüksek , gelisime açık , özverili, mesleğini savunan ve gururla yapan , emektar, saygıdeğer , yardımsever , örnek bir fizyoterapist olup ;benim kiymetli , değerli, görüşlerine saygı duyduğum meslektaşım olup saygıdeğer bir insan ve dostumdur. Başarılarının devamını dilerim canim arkadasim!
     3 Beğeni    
Yunus Emre KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2017
TavsiyeNo: 95115
(Uzm.Fzt.Ayşenur Banu BAŞBUĞ bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     3 Beğeni    
Handan USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94501
Ayşenur Banu Başbuğ hanımla lenfödem tedavisi için hastaneye talepte bulunduğum da sıram geldiği de tanıştık. Güleryüzlü neşeli bir şekilde karşılandı. Sonra tedavi sürecinde kullanmam ve almam gereken malzemeleri söyleyip sipariş vermeme yardımcı oldu. Malzemeler tamamlandığında tedavi sürecine hemen başladık. Bu süreçte her zaman güleryüzlü konuşkan tedavi ile sıkça sorduğum sorulara bıkmadan sabırla cevap verdi. İşini hakkıyla en iyi şekilde yaptı. Kendisine sorduğum sorularda mesleği ile ilgili eğitimlere sempozyumlara katıldığını öğrendim. Gerçekten karşılaştığım en iyi en güler yüzlü konuşkan bilgili insan canlısı aynı zamanda ciddi bir fizyoterapist. Tedavi olumlu bittikten sonra ve ilerisinde yapmam gerekenler hakkında bilgilendirdi. İnşallah istediği seviyelere ulaşır. Herkese tavsiye ediyorum , ederim
     7 Beğeni    

Ayşenur Banu BAŞBUĞ'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
-Türkiye Fizyoterapistler Derneği
-Türkiye Lenfoloji Derneği
-Anadolu Lenfödem Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 633 82 41
(09.00-20.00 Arasında Arayabilirsiniz.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
Mezuniyet Yılı
2012
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ercıyes Ünıversıtesı/Saglık Bılımlerı Enstıtüsü/Anatomı Tezli Yüksek Lisans (2021 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Fzt.Ayşenur Banu BAŞBUĞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce İyi Seviyede

Ayşenur Banu BAŞBUĞ Mesleki Videolar Videoları
-

08:41
Top