2007'den Bugüne 92,137 Tavsiye, 28,188 Uzman ve 19,957 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Hasan ELALDI
Uzman Klinik Psikolog - Kayseri
Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, EMDR

Hasan ELALDI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi266 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

266

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 2
Hasan ELALDI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

415
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hasan ELALDI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hasan ELALDI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikolojik problemlerin kökeninde yoğun ilişki ya da ilişkisizlik yatmaktadır. (Stack Sullivan)
 
Hasan ELALDI'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Perspektif Psikolojik Danışma Merkezi
Örnekevler Mah.Atatürk Blv.(Hastane Cad.)Öncel Apt.Kat:1 106/4 devlet Hastanesi Acil Karşısı
Kayseri
(Eğitim-Araştırma Hastanesi Karşısı)
Uzm.Psk.Hasan ELALDI internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Ön Bilgi ve Randevu)-Psk.Dan. Hasan ELALDI olarak belirtiniz)
Telefon 2 :
(0 352 231 88 08 no. ya ulaşamadığınızda buradan ulaşabilirsiniz, ofis telefonudur)
Kişisel whatsapp hesabıKişisel skype hesabı

Kişisel Bilgileri
Doğum Yeri : Çankırı
Yabancı Dil : İngilizce, Almanca
Mezun Olduğu Üniversite
Gazi Üniversitesi(Lisans)-Ondokuz Mayıs Üniversitesi(Master)
Yüksek Lisans
Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hasan ELALDI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
İnsan İlişkileri, Kişilerarası İlişkiler, İlişki Yönetimi
Aile, Evlilik ve İlişki Danışmanlığı
Bireysel Psikolojik Danışma
Depresyon
Panik Bozukluklar
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Obsesif-Kompulsif Bozukluklar
Sınav Kaygısı
Akademik Başarı, Ders Başarısı(zlığı) - Motivasyon
Kişisel Gelişim

Hasan ELALDI Özgeçmis CV Uzm.Psk.Hasan ELALDI'nın Özgeçmişi
1986 Çankırı doğumludur. Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden Onur derecesi ile mezun olmuş, ilk yüksek lisansını İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde “Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi” projesiyle tamamlamıştır. İkinci yüksek lisansı olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde “Üniversite Öğrencilerinin Kişilerarası İlişki Tarzı ile Ego Durumları ve Tolerans Düzeyleri Arasındaki Karşılılıklı Bağıntı” konulu tez çalışmasını sürdürmektedir. 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimini Erciyes Üniversitesi’nde tamamlayarak Aile Danışmanı Unvanını almıştır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinden sonra Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimine başlamış, Beceri ve Uygulama Eğitimini Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR, Prof. Dr. Aslıhan DÖNMEZ, Doç. Dr. Kadir ÖZDEL’den almıştır. Halen Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon grubuna devam etmektedir...[Devamı...]

Hasan ELALDI'nın Makaleleri Hasan ELALDI'nın Makale ve Yazıları
1 Makale

Hasan ELALDI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Kübra Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ağustos.2023
TavsiyeNo: 126124
Hayatımdaki doğruyu yanlışı karıştırdığım,kendimi yetersiz hissettiğim ve karşılaştığım olaylarla tek başıma mücadele edemeyeceğimi düşündüğüm noktada Hasan hoca ile tanışma fırsatım oldu.Terapi nasıl olur,nasıl geçecek,sürec nedir hic bilmeden başladım ve eminim çoğu insanın kafasındaki soru işaretleriyle aynı sorulara sahiptim.Tek bildiğim şey ne olursa olsun iyileşmek istemekti.Süreç içerisinde sabrederek bütün sorularımın cevabını yavaş yavaş nasıl olacağını görerek almıs oldum. Seans sırasında ise sanki bir mucize gerçekleşiyormuşcasına sorunlarımını yavaş yavaş hallederek daha berraklaşmaya,yumuşamaya ve ağırlıklarımdan kurtulmaya başladım.Sanki farkettiklerim arttıkça ben hafifliyordum.Başlangıçta olan ‘Nasıl biri olmalıyım?’ hedefim,hayat ile ilgili düşüncelerim bile günden güne öyle bir evrildi ki sonuç beni bambaşka yerlere götürdü. 2 yıl boyunca birlikte çalıştığımız seansların sonucunda ise Hasan hocamın yönlendirmeleri ve desteği ile aslında hayatta yürüdüğüm yolun nasıl olması gerektiğini,kendime olan yolculuğumunda şuan ki ve gelecekteki hayatımı nasıl yürütebileceğimi,aslında ben nasıl bir insanım,yalan ve gerçek nasıl ayırabilirim,ileri ki yaşamıma ışık tutacak işaretlerle nasıl devam edebileceğimi öğrenmiş oldum.Ben buna kendimin kullanma kılavuzunu elime aldım diyorum ve kesinlikle hayatımda kendime yapabileceğim en büyük iyilikti.Hasan hocama hayat kalitemi arttırma yolundaki bütün emeği için teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Fatma GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Haziran.2023
TavsiyeNo: 125820
Yaşadığım sağlık sorunları sonrası yaşadıklarımla daha iyi baş edebilmek adına psikolojik destek alma kararıyla Hasan Bey’e ulaştım. Oldukça zorlu, ağır ve travmanın etkisinde olduğum günlerden kendimi daha iyi tanıdığım, travmayı yok saymadığım ama yüklerinden kurtulduğum bir döneme uzanan uzun bir psikoterapi süreciydi. Kendisinin etik duruşu, verdiği güven, dikkatle dinleyişi benim bu süreci her şeye rağmen kolay geçirmemi sağladı. Bu platform aracılığıyla da Hasan Bey’e teşekkür ediyor bir uzman arayışında olanlara tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
M.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ocak.2023
TavsiyeNo: 125008
Hasan Bey ile online olarak yaklaşık 1 seneye yakın görüşme yaptık. Kendisini yorumlardan dolayı tercih ettiğim için süreç sonunda ben de buraya kendi terapi deneyimimden birşeyler paylaşmak istiyorum. Çünkü sürecin en zor kısımlarından bir tanesi belki de, başlamaya karar vermek , doğru terapisti seçmek. Dolayısıyla yazacaklarim bu konuda benim gibi tedirginlik yaşayan insanlara açıklık getirecektir diye düşünüyorum. Umutsuzluk, hayal kırıklıkları,suçluluk ve öfke bunalimlari gibi son dönemde beni bir hayli sıkıştıran duygusal ve mental problemlerin artık beni nefes alamayacak hale getirmesinden sonra Hasan Bey e başvurdum. Tanıma seansları ile başlayan terapi sürecim bir şekilde ilerliyordu fakat ben çok sabirsizdim. Hasan Bey'in beni anlamasını dertlerime çare olmasını ve bütün bunları bir çırpıda hastasına reçete yazan bir hekim gibi yapmasını bekliyordum. Bir yandan çevremden de çeşitli terapistlerden destek alan insanlarla konusuyor onların süreçlerinin nasıl ilerlediği hakkında bilgi alıyordum. "Bir seansta bile fark etti " diyen mi ararsınız " "Ay beni şöyle anlıyor böyle destek oluyor diye mutlu olanlar mi". Başlarda sabirsızlikla gelen bir ümitsizlik oldu elbette. Ama Hasan beye güvendim. Bu süreçte en önemli şeyin sabır ve güven olduguna ikna etti beni. İlerleyen süreçte terapinin baş aktörü yaptı beni. Yaşadığım sorunların tamamını tüm çıplaklığı ile ortaya serip ,( Bakın bu ciddi bir güven işidir) kendi çözümlemelerimi kendim yapabiliyordum. İşte gerçek terapinin en kritik noktası da burası sanırım. Bu yetiyi kazanabilir duruma gelebilmek. Hasan beyle biz bunu yakalayabildik. Daha sonra iş çorap söküğü gibi geldi. Seanslarda ve seans sonraları kendimi iç hesaplasmalarimi yaparken buldum. Sorunların merkezinde olan kendimi bir anda çözümlerin de anahtarı olarak görmeye başladım. Son olarak; elbette bu bir süreç. Terapi bitti diye diye herşey hallolmuş olmuyor. Fakat doğru terapist size ne kazandırıyor derseniz sanırım şunu soyleyeceğim, sizi duygusal ya da mental anlamda kanalize etmiyor doğru terapist örneğin bir yol ayrimindasiniz çatalın sağından mi yoksa solundan mi gitmenin sizin icin daha doğru olduğunu söylemiyor asla. Sizin bu seçimi sağlıklı bir şekilde yapmanızın önündeki psikolojik ve zihinsel engelleri, defoları ortadan kaldırmanızı sağlıyor. Yine sizin aracılığınızla yapıyor bunu. Diğer türlüsünün arkadaşlarımdan verdiğim örneklerde olduğu gibi terapiden ziyade belki bir yaşam koçluğu oldugunu da söyleyebiliyorum artık rahatlıkla. Uzun oldu belki ama kısaca Hasan Bey gerçek bir profesyonel. Ona gönül rahatlığıyla guvenebilirinz. Tabii aradığınız "Terapi" ise.
     4 Beğeni    
Yunus Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
16.Aralık.2022
TavsiyeNo: 124872
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     5 Beğeni    
R.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119899
Hasan Bey ile kızımın araştırmaları sayesinde tanıştım. Yaklaşık 20 yıldır OKB ve Anksiyete tedavisi için bir çok psikiyatra başvurdum, verilen ilaçları kullandım. Ne var ki ciddi bir iyileşme kaydedilemedi. Hasan Beyle önce üç/dört seans görüşme yaptık, mesleğine hakim olduğunu her haliyle belli ediyor. Bu tavrının bana verdiği güvenle, tedaviye EMDR denilen bir yöntemle devam etmemiz gerektiğine yönelik kararını ve önerisini, hiç düşünmeden kabul ettim. Gerçekten uzun yıllar OKB ve Anksiyete Bozukluğu ile günlerinizi geçirmek çok zor, hele tüm gayretlerinize ve verilen ilaçların sizi istediğiniz seviyeye getirmediği gerçeği ise bir başka acı... Şuna yürekten inanıyorum ki Hasan Bey önce insan diyen hekimlerden, zira paradan önce size yardım etmek arzusunda olduğunu çok bariz belli ediyor. Bu düşüncelerle EMDR tedavisine başladık, on seans sürdü bu yöntem. Ve emin olun ki rahatsızlığımın ciddi oranda düzeldiğini söylemekten mutluluk duyuyorum. Henüz %100 iyileştiğimi söylemem zor olur ama Hasan Beyle tanışmadan önceki durumumun en az % 80 oranında düzeldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Hala seanslarımız devam ediyor, inşallah kalan %20 lik kısım da bu seanslar neticesinde dert olmaktan çıkacak. 20 yılda epeyce hekim tanıdım ama ilk defa bir doktor hakkında tavsiye yazısı yazıyorum. Mesleğini hakkıyla icra ettiği ve danışanlarını önce insan olarak gördüğü için güler yüzünün ömrü boyunca hep öyle kalmasını dilerim. Allah razı olsun.
     8 Beğeni    
M.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119801
34 yaşında 2 çocuk annesi ve ev hanımıyım.Hasan Bey'e internetteki yorumlar aracılığıyla ulaştım. Kendimi tamamen yorgun,güçsüz, hayattan zevk almayan ve korku dolu olduğum bir dönemde orada buldum.Başvuru nedenim ölüm korkusu komplo teorilerinin verdiği huzursuzluktu. Bunlar hayatımı olması gerekenden çok işgal edince işin içinden çıkamaz hale geldim. Hasan Bey'e gittiğimde birkaç seans beni dinledi ve emdr ile daha rahatlayacağını söyleyip bir yol haritası çıkardı. 10 seans emdr uyguladı.Aslında biraz daha uzun süreceğini beklerken beklediğimizden daha kısa sürede tamamladık. Bu süreçte beni oldukça büyük bir sabırla dinledi. Normalde bir insanla bırseylerımızı paylaşmak zor gelebilir fakat Hasan Bey'le paylaşımda bulunurken oldukça rahat ifadede bulunabildim. Şimdi artık eskiye oranla daha ıyıyım. Farkındalığım arttı ve huzursuzlugum azaldı. Sabri,ilgisi ve sohbeti için Hasan Bey'e çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şey için geç değil hayatı kendinize zindan etmeyin paylaşın ve adım atmaktan korkmayın
     2 Beğeni    
Virgo
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
31.Mart.2021
TavsiyeNo: 119703
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     7 Beğeni    
H
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2021
TavsiyeNo: 119228
Sancılı bir boşanma sürecinde Hasan bey ile bir yakınımın ısrarı neticesinde istemeyerek görüşmeye gitmiştim. ilk bir iki seansımda hiçbir şey anlatmak istemiyor,dibe çöküşümü kabullenemiyordum fakat hasan bey öyle profesyonel davrandı ki sanki üzerimdeki ölü toprağını kaldırıp beni yeniden hayatla tanıştırdı. bu süreçte danışman bir sihirli değnek değildir ama dik durabilmenin yöntemlerini bize gösterir. İşte olayın kendimizde bittiğini bana farkettirip, yeniden hayata tutunmamda çok büyük paya sahip oldu. psikoloğumdan ve öğretilerinden çok memnun kaldım, teşekkürler Hasan bey...
     4 Beğeni    
R.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117937
Merhaba.. 29 yaşındayım ve Avukatım. Eşim aramızdaki problemler nedeniyle tavsiye üzerine Hasan Beyle görüşmüş, sonrasında çift terapisine başladık. Terapinin ilerleyen dönemlerinde Hasan Bey benim kişisel başka problemlerim olduğunu, bu durumun altında yatan başka sorunlarım olabileceğini, evlilikteki bazı problemlere bu nedenle aşırı tepki verdiğimi, bu öfkenin her şeyden önce kendime zarar verdiğini belirtti ve çözüm olarak EMDR ya da ilaç terapisi önerdi. EMDR konusunda aydınlattıktan sonra, kendisine de güveniyor olmam nedeniyle EMDR terapisi almak istedim. Hasan Bey terapinin 12 seans sürebileceğini öngördü ve toplamda 12 seans için randevu oluşturdu. Ve EMDR ye başladık.. Sanırım ilk 3 seanstı, biraz sancılı geçti. Sancılı derken aslında bir olayın ardına sığdırdığım birden çok problemim olduğunu öğrendim ve bunlar aklıma geldikçe de mide ağrılarım artmaya başladı (Ancak Hasan Bey hiçbir seansta mide ağrımı geçirmeden terapiyi sonlandırmadı). Meğer ne çok sıkıntım, ne çok yüküm varmış. Öncesinde hiç aklıma gelmeyen şeyler terapi esnasında tek tek gelmeye başladı. Hasan Bey sayesinde bu sıkıntılardan tek tek kurtuldum. Terapiye giderken koşa koşa gittim, çünkü bana dönüşü hep daha çok mutluluktu. Her seanstan sanki üzerimdeki yük katmanlarını birer birer bırakarak çıktım, daha rahat, daha hafif ve daha huzurluydum. Arık aklıma geldiğinde bana dayanılmaz mide ağrıları yaşatan, deyim yerindeyse ağzıma kadar öfke ile dolduran, vücudumun kasılmasına ve bitmeyen huzursuzluğa yol açan vs. problemler bu etkiyi yaratmamaya başladı. Yani ben artık en ufak şeylerden tartışma ortamı yaratıp kendimi hasta etmiyor, hayatımdaki güzellikleri görebiliyordum. Hasan Bey 12 seans randevu oluşturmamıza rağmen 9 seans sonra artık devam etmemize gerek olmadığını, istediğimiz sonuca ulaştığımızı söyleyerek terapiyi sonlandırdı. O an bir kez daha güvendim kendisine, iyi ki buraya geldim dedim. Neticede ihtiyacım olan huzura kavuştum, üzerimdeki yüklerden kurtuldum, hayat kalitem arttı ve çok daha olumlu ve mutluyum. Ha bir de strese bağlı artan bir rahatsızlığımda bu süreçte iyileşme yaşadım. Yani Hasan Bey tam anlamıyla hayatıma dokundu ve bana yeni bir başlangıç sundu. Ailem, eşim, arkadaşlarım da bendeki iyileşmenin farkında ve daha mutlular. Benim görmediğim problemimi fark edip beni iyileştiren Hasan Beye sonsuz müteşekkirim. Hayatımda kendime yaptığım en büyük iyilik Hasan Beye gitmekti.. Keşke daha önce tanışsaydım kendisiyle. Daha yaşanılır bir dünya için, daha çok sağlık ve mutluluk için siz geç kalmayın ve benim gibi keşke demeyin dilerim...
     11 Beğeni    
G. Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116870
Hasan beyle ilk görüşmemizi gerçekleştirdiğimizde 18 yaşındaydım. Cinsel istismara uğramış olmam ve ağır bir travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor olmamdan dolayı kendisiyle bir süre görüştük fakat tedavim çok güzel ilerlerken maddi imkansızlıklar nedeniyle görüşmelere önce yarım yamalak gitmeye başladım daha sonra bırakmak durumunda kaldım. Kendisiyle görüşmediğim sürede her ne kadar bana öğrettiklerini hayatımda uygulamaya çalışsam da bir süre sonra yaşadıklarımın üstünü örttüğümü, olmamış gibi davranarak insanların arasında kendimi kamufle etmeye çalıştığımı ve bunun bende derin yaralar açtığını farkettim Ağustos ayında hemen randevu alarak yeniden seansa başlamak istedim. Gittiğim ilk seansta bana EMDR yönteminden bahsetti, açıkladı ve kullanılan cihazları tanıttı. Kendisine olan sonsuz güvenimle birlikte bu yöntemin işe yarayacağını düşündüm. Ekim 1 de başladığım EMDR tedavim yarın son buluyor. Hayatım sanki yeniden başladı.Bu yöntemin bendeki etkileri şu şekilde: Emdr tedavisinden önce duygularımı çok uç noktalarda yaşıyordum. Sinirlendiğimde her şeye zarar vermek istiyor mutsuz olduğumda saatlerce ağlamak istiyordum şimdi duygularımı daha dengeli yaşıyorum Yaşadığım en ufak bir stres ve gerilim bende dünyanın sonuymuş etkisi yaratıyordu. Şimdi daha soğukkanlı karşılayabiliyorum Yüzleşmekten korktuğum, derine gömdüğüm tüm acılarımla yüzleştim. Acı verici olsa da yüzleşmek beni çok rahatlattı. Artık daha katlanılabilirler. İlaçların sadece geçici bir çözüm olduğunu, ve asıl iyileşmenin kendi ruhumdaki yaraları onarmakla gerçekleşeceğini kavradım. Artık tecavüz kelimesini kullanabiliyorum. Kabuslarım azaldı. Bunun benim başıma gelmesinin malesef olağan olduğunun ve acı çekmek için seçilmiş kişi olmadığımın farkına vardım. Erkek arkadaşıma yaklaşımım değişti. Her ne kadar bana zarar vermeyeceğinden emin olduğum tek erkek olsa da uyurken ondan uzak duruyor savunmasız kaldığım her an bana istemediğim bişey yapabilirmiş gibi geliyordu. Artık ona daha güvenle yaklaşıyorum. Sık sık yaşadığım nefes alamama, daralma hisleri oldukça azaldı. Her insan kadar gireceğim stres anları dışında bu şekilde daralmalar yaşamıyorum. Yaşadığım travmayı saplantı haline getirmiş, asla mutlu olamayacağım kötü şeyler hep benim başıma gelir gibi düşüncelerin dışına çıkamıyordum, emdr bana hayatımda güzel anıların da olduğunu ve benim de mutluluğu hakettiğimi hatırlattı. Olurda bu görüşü okuyan ve benim yaşadığım gibi travma yaşayan kardeşlerim varsa onlara şunu söylemek istiyorum. EMDR de yaşadıklarınızı anlatırken hissedeceğiniz o acı, her gün uyandığınızda içinizi kemiren o hissin, o çaresizlik duygusunun yanında hiç kalır. Kendinize ve Hasan beye sonsuz güvenin. Bu süreçte bana hep yol gösterici olduğu için ve kendisinin karşısında hüngür hüngür ağladığımda da bazen saçma anılar hatırlatıp tüm ciddiyeti bozduğumda da, ama en önemlisi beni her halimde, doğrumla ve yanlışımla kabul edip bir doktor değil bir insan olarak ön yargıyla yaklaşmadığı için kendisine minnettarım. İyiki karşıma çıkmış, iyiki yollarımız kesişti dediğim nadir insanlardan. Kısacası EMDR den korkmayın. Çaresiz sandığınız hastalığınız iyileştirecek bir iğne gibi düşünün. Ben öyle düşündüm ve gururla söylüyorum ki İYİLEŞTİM. sevgi ve saygıyla.
     9 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114798
Internetten araştırarak Hasan Beye ulaştım..Aile danışmanlığı konusunda yüzyüze danışmanlık aldım.Kendimizi ve iliskimizi tanıma anlamlandırmak konusunda testler yapıp açıklayıcı objektif samimi bilgiler verdi . Sonraki süreçlerde de gerekli durumlarda telefonla rehberlik etti. Güleryüzlü i tavırlarından dolayı teşekkür ederim. Hayata daha mantıklı ve güzel bakabiliyorum .Konusuna hakim ve geliseme açık bir psikolog olduğundan tasviye ederim
     1 Beğeni    
İ. S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114744
Ben ortalama bir yıldır Hasan hocamın danışanıyım.Kendisiyle internet aracılığı ile iletişime geçtim. Birey olarak kendimi kolay ifade eden birisi olmasam da onun samimiyeti ve güler yüzlü oluşu benim rahat olmamı sağlayan en büyük etmendir.Kaygı Anksiyete problemim vardı aynı zamanda Evlilik danışmanlığı desteği aldım evlilik aşamasında olduğum bu Süreçte nişanlımın ailesi ile ilgili kaygılarım vardı. Artık fiziksel sorunlarım vardı hafif düzeyde halisilasyonlar görüyordum. Uyku problemleri yaşıyordum öfke kontrolü sağlayamıyordum. Hasan hocamla çalışmalarımız da onun samimiyeti verdiği güven alan hakimiyeti bireysel rehberliği bir yıllık desteği sayesinde nişanlımla iletişim problemlerimi çözdüm kaygılarını yönetmeyi duygu kontrolu sağlamayı öğrendim ve en güzel tarafı sakin kalabilmeyi kendimi ifade edebilmeyi duygularımın davranışlarına etkisini kaygılarımın etkisini kaygılarımla başetmeyi Öğrendim. Görüşmelerde kendimi yanlız hissetmiyor beraber yol aldığımızı farkediyor sorunlarımı çözebildiğimi görüyordum öfke patlamalarımı sonlandırdım halisilasyonlarım bitti uyku problemlerimi çözdüm Hasan hocamın çabası başarısı bireysel saygınlığı samimiyeti alan hakimiyeti kazandığı güvenin temel sebebi Teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
N. T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114718
Herkese herşeye karşı büyük bir öfkem vardı. Yardım almam gerektiğini düşündüm. İnternette ki araştırmam sonucunda"Perspektif"i seçtim. Her seansta yeni bir şeyle yüzleşiyordum.Hasan beye olan güvenim her geçen gün daha da artıyordu. İşinde gerçekten uzman biriydi. Bana vermiş olduğu bu güvenle, 7 yıl önce 2. bebeğime hamileyken yaşadığım taciz olayından bahsettim ve ardından 14 yaşında yaşadığım, kendime bile itiraf edemediğim taciz olayınıda anlattım. Sanki içimde bir volkan vardı ve o patlamıştı. Kabuk bağlamış yaralar kanıyordu. Böylesi zor bir durumdayken Hasan bey EMDR terapiyi önerdi. Bende kabul ettim. Ödevler verdi. Benim için önemli, olumlu ve olumsuz anılarımı yazmamı istedi. Aynı gün sabaha kadar anılarımı düşünerek yazdım. İç dünyama yolculuk yapıyordum. Bu beni hem heyecanlandırıyor, hemde korkutuyordu.Derinlere indikçe yeni anılar aklıma geliyordu. Ama ben vazgeçmedim, anılarımla yüzleştim. Benim EMDR terapim 9 seans sürdü.itiraf etmeliyimki ilk 3 seans çok zor geçti. Duygularımın altta yatan sebeplerini buluyordum. 2.EMDR seansındayken nefes alamadığımı hissettim, oradan hemen çıkmak istedim. Hasan bey gayet sakin, kendinden emin bir şekilde beni bir kaç dakika içerisinde toparladı. O gün bir kez daha doğru bir adreste olduğumu anlamıştım. Gerçekten işinde uzmandı, sorunlar karşısında ne yapması gerektiğini çok iyi biliyordu. Daha çok güvenmeye başlamıştım. 4. Seanstan sonra EMDR terapinin günlük yaşantımda artılarını görmeye başlamıştım. Aileme, çocuklarıma karşı daha sakinleşmiştim. EMDR Terapiden önce anne ve babama karşı ciddi bir öfkem vardı. Onlara içten içe haykırmak istiyordum ama yüzlerine bir şey söyleyemiyordum. EMDR terapi adeta bir mucize gibi onlara başka gözle bakmamı sağladı. Şimdilerde annemi düşündüğümde bana vermiş olduğu sevgisi, babamı düşündüğümde ise vermiş olduğu emeği aklıma geliyor. 8. ve 9. seanslarda öfkemin %90 azaldığını fark edebiliyordum. Etrafımdaki insanlarda bunu fark ediyorlardı. Artık çok daha iyi hissediyordum. EMDR terapiyi tamamladıktan sonra kendimi, bir tüy kadar hafif, bir dağ gibi güçlü, deniz gibi ferah, gökyüzü gibi aydınlık ve umutlu hissediyordum. Bunun için Hasan beye ne kadar teşekkür etsem azdır. Hasan beyi ömrümün sonuna kadar minnetle anacağım. Benim gibi sorunları olan kişilere kesinlikle "perspektif" i Hasan beyi öneriyorum güvenebileceğiniz doğru bir adres. EMDR terapiyi kesinlikle herkese öneriyorum. Hasan bey ile birlikte anıların yükünden kurtulup, hayatı daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.
     30 Beğeni    
S.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114702
Hasan Hoca ile yaklaşık bir yıl önce tanıştık.Bir tanıdığım aracılığıyla görüşmelere başladık.Uzun süredir içinde bulunduğum çöküntü halleri farkında bile olmadığım kaygım ve hayat standartlarımı düşüren birçok negatif düşünceler ile boğuşuyor muşum böyle söylüyorum çünkü birçok şeyin hayatımdaki olumsuz etkisini göremiyordum.Aynı dönemde yaşadığım sorunlu bir ilişki de beni çıkmazı olmayan çaresiz bir duruma sokmuştu.İçimde bitmek tükenmek bilmeyen bir boşluk hissi vardı.Öncelikle Bilişsel Davranışçı Terapi sayesinde çok ilerleme kaydettim bana çok fazla artısı oldu çok da hoşuma gitmişti sonrasında Kabul ve Kararlılık Terapisi ile sorun ettiğim birçok şeyi halletmiştim.Hasan Hocanın bilgi birikimi terapiye hakimliği beni çok etkilemişti.İnsanlarla çabuk kaynaşamayan uzak bir yapım var fakat Hasan Hocanın samimi ve içtenliği sayesinde her şeyi çok daha rahat anlatabilmiş ve kendisi benim için bir abi bir dost olmuş aynı zamanda meslek etiğini bu bağlamda çok dengeli bir şekilde kurmuştur.Her terapiden sonra kendimi çok daha iyi hissediyor ve çok zora çıkmaza düştüğüm durumlar da ise sonraki terapinin varlığı beni rahatlatıyordu.Bugün belki onun desteğine artık ihtiyacımın olmamasının biraz burukluğunu yaşıyorum ancak hayatımdaki etkisini hiçbir zaman unutmayacağım bir danışan olarak olmasam da dostluğu ile her zaman bende bir yer edecektir.Çevremde yakınımda benzer ve ya daha farklı sorunları olan herkese tavsiye ediyorum kendisini tanımak benim için bir ayrıcalıktır kendimi çok şanslı hissediyorum.Her şey için çok teşekkürler.
     1 Beğeni    
O.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114675
Aldığı eğitim ve tecrübesine dayanan profesyonelliği ile danışanlarına içtenlikle yardım eden bir uzman. Özgüven eksikliğim, yetersizlik duygum, kendimi başkalarından aşağı görmekten dolayı sürekli tekrarlayan bunalımlarımın ve annemi çocuk yaşta kaybetmiş olmanın getirdiği bir takım problemlerin girdabından çıkmama vesile olmuştur Hasan Bey. Ondan önce gittiğim psikiyatristlerin tek başına ilaçla tedavi yaklaşımlarının günü kurtarmaktan ziyade beni iyileştirmediğini fark ettiğimde psikolog desteği alma düşüncesi yerleşti kafama. Dönüp dolaşıp aynı noktaya gelinen meselelerin içindeyseniz mutlaka bir psikolojik danışman desteği almalısınız. Hem de en iyisinden. Çünkü ruh sağlığınız tonlarca altından daha değerli. Hasan Bey'i kendim araştırıp buldum. Aldığı eğitimler ve uzman olduğu alanlarındaki tecrübesi çok önemliydi benim için. Tavsiyeleri de okuyunca danışmanlık istemekte hiç tereddüt etmedim. Hasan Bey öncelikle sizi çok iyi anlamaya odaklanıyor, problemi net olarak tespit etmeden size bir yol çizmiyor. Ilk birkaç seansımız kendimi anlatarak geçti. Anlatmanın yanında dünyaca kabul görmüş ve tam olarak ne tür bir desteğe ihtiyacım olduğunu belirlemeye yardımcı olacak birkaç testi de cevapladım. Nesnellik de işin içinde. Bu süreçte psikolojik danışman beraberinde eğer psikiyatrist desteğine de ihtiyacınız varsa sizin için en uygun doktorun hangisi olduğunu tespit edip sizi yönlendiriyor. Sizi özenle dinleyip çok iyi anlamaya çalışıyor ve çok iyi çözümlüyor. Karşınızda ayna varmış gibi. Siz farkında dahi olmadan probleminizi tespit ediyor ve size uygun belirlediği çözüm yolunu anlattıktan sonra devam etmeniz için sizi asla zorlamıyor. Neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu sizin tespit etmenize yardımcı oluyor. Uygulayabileceği teknikleri size anlatıyor ve eğer isterseniz devam ediyorsunuz. Zaten başladıktan bir süre sonra problemlerinize yol açan sebepleri kendiniz onunla konuşurken ayıklayabiliyor ve ileriki çözümlerini de kendi kendinize söylerken buluyorsunuz. Şuan 30 yaşımdayım. 30 yaşımda hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. Geçmişimin olumsuz etkilerini yaşantımda daha az fark ediyorum. Kendimi daha net ifade edebiliyorum. Kendimi ve kişileri kabullendim. Herhangi bir topluluktan delicesine ürken ben artık eskisi kadar çekinmiyorum. Hayatımda nelerin gereksiz olduğunu tespit edebiliyor ve yaşamaktan verim alabiliyorum. Kendisinden hala danışmanlık hizmeti almaktayım ve başından beri gösterdiği alaka ve yaşam kaliteme olumlu katkısından dolayı kendisine minnettarım.
     3 Beğeni    
D. B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2020
TavsiyeNo: 114191
Hasan Bey ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine görüşmeye başladım. Kendisi ilk görüşmemizde gayet sıcak kanlı ve samimiydi. Major depresyon tanısıyla gitmiştim, fakat Hasan Bey', kendi yaptığı birkaç test sonucuna göre aslında bipolar olup olmaman üzerinde durmamı istemişti. Bu hayatımı kurtaran bir uyarı oldu. Psikoloji hakkında pek bilgim yoktu, ama Hasan Bey, bilişsel terapi yolunu izledi ve aldığım ilaçların ve kendisinin yardımı ile ölmek isteyen birinden yeniden hayatta bir şeyleri güzel görmeye ve daha sık gülümseyen birine dönüştüm. Kendisi her gidişimde beni gülen bir yüzle karşıladı, sıcakkanlı ve canayakındı. Çalışma ortamı ise düzgün ve temizdi. Hasan Bey'i gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Leyla SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2020
TavsiyeNo: 114109
Psikolog Hasan ELALDI beyfendiye bir arkadaşımın arkadaşının tavsiyesi üzerine ulaştım, 17 yaşında bir oğlum var ve bana karşı hiç de kibar olmayan agresif tavırları vardı,çocuğuma hayatını yönlendirecek olumlu tavsiyelerde bulunmam bile, kendisi tarafından ters algılanıyordu... Bunun gibi ergen çocuğu olan ebeveyinlerin yaşadığı sorunlarla kendisine başvurduk.. 3. seansdan sonra çocuğumda bariz bir davranış değişikliği, derslerinde bir miktar toparlanma gözlemledim.. Görüşmelerimizde kendimin de çocuğuma karşı olan davranışlarımda yanlışlarım olduğunu Hasan beyin söylemleri ile farkettim.... Uzman etkisi denilen kavramın bizim ailemizde işe yaradığını bizzat deneyimleyen birisi olarak Hasan ELALDI beyfendiye çokça teşekkür ediyorum, mesleğinde çok başarılı bir insan olarak kendisini hizmet almak isteyen herkese tavsiye ediyorum....
     1 Beğeni    
G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113498
Hasan Hocam ile tanışıklığım 1 yılı buluyor. Aynı bu şekilde ben de internetten arayarak buldum ve iyi ki de buldum. 18-19 yaşında ne olduğumu, kim olduğumu, kime nasıl davranmam gerektiğini ve kime ne göstermem gerektiğini bilmez bir haldeydim. Davranışçı Bilişsel Terapi sayesinde size ne yaptığınızı hissettirmeden, tabiri caizse '' kendi kendinize'' iyileşme imkanı tanıyor ve dediğim gibi, fark etmiyorsunuz bile. Geldiğimde üsttekiler hariç duygusal olarak çökmüş, umutsuz ve bitkin bir haldeydim. Hayattaki dalgalanmalara, iniş-çıkışlara nasıl bakmamız gerektiğini bir kalıp halinde değil aksine hayat şeklimizle bağdaştırarak sunuyor; bana kalırsa en önemli şey de bu. İlk seansımızda kendimizi açıklamamı ( elimizden geldiğince ) istedi, daha sonra ilerledikçe psikolojik haritamı çıkarttık, yanlış veya eksik noktalara parmak bastık. En önemli konu verilen ödevlerin-tavsiyelerin harfi harfine uyulma çabası çünkü fark edeceksiniz ki bu sihirli bir değnek değil; bu bir süreç, bir maraton. Gayet içten, samimi, güler yüzlü bir insan. Kendinizi rahat hissetmeniz ve içinizi dökebilmeniz için elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Ortam da gayet uygun ve nezih. İyi ki varsınız hocam, şimdiden her şey için çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
S.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113216
Kimileri bardağın dolu, kimileri de boş tarafını görür ya hani, işte ben o bardağı ya dökülürse diye gören bir insanım, ya da insandım. Bu sıkıntının hastalık olan haline teknik olarak genel anksiyete bozukluğu deniliyor. Akademisyenlik yapan biri olduğum için olsa gerek, farklı alanlarda da gün yüzüne çıkabilen bu yoğun endişe hali, ekseriyetle son yıllarımda sosyal anksiyete bozukluğu olarak kendini gösteriyordu. İlaçlardan, biyoenerjiye; doğal taşlardan, hipnoterapiye kadar birçok yöntem denedim. Bu yöntemler kısa süreli motivasyonlar dışında, gerçek anlamda kalıcı sonuçlar vermediler. Tabi psikiyatrik yaklaşımların tedavi şekli olan ilaçların katkısı olmadı demek yanlış olur. Bilhassa fiziksel yükü fazla olan ve sosyal hayatı sekteye uğratan semptomları baskılayabilmek için, önemli bir destek olarak kullanmak gerekebiliyor. Ama yine de ilaç kullanımı, öğrenilebilir bir destek olmadığı için, kalıcı bir çözüm üretemiyor. İşte buradaki öğrenilebilir destek ifadesini önemli buluyorum. Çünkü insanın bu psikolojik durumlarla mücadele edebilme becerilerini edinmesi gerekiyor. Ve inanın bana daha önce profesyonel bir destek almamışsanız bu becerilerin ne olduğu konusunda hiçbir fikriniz yok demektir. Hasan Hoca'yı internette yaptığı araştırma sonucu eşim bulmuş. Bana ilk teklif ettiğinde, kendi aklına ve fikrine fazla güvenen biri olarak, terapinin yardımı olabileceğine çok inanmamıştım. Açıkçası biraz da çaresizlikten kabul ettim, çünkü o güne kadar denediğim hiçbir yöntem uzun vadede iyi ve kalıcı sonuçlar vermemişti. Dolayısıyla ilk tanıştığımızda bir miktar önyargılı, ama tedaviye umutsuzca açık bir halde idim. Kısaca süreçle ilgili birkaç dipnotu maddeler halinde anlatmak istiyorum. 1. Hasan Hoca, samimi tavrı ve entelektüel tarzı ile kesinlikle ihtiyacınız olan güven ortamını oluşturuyor. Gerekli gördüğünüz en mahrem bilgileri bile rahatlıkla paylaşmaktan çekinmiyorsunuz. Öyle ki verdiğiniz her bilgiyi dikkatlice kaydediyor ve aylar sonra bile konuyla bağlantısı olabilir diye gündeme getirebilmesiyle sizi şoka sokabiliyor. 2. İnsan psikoterapiye ilk gittiğinde şöyle düşünüyor: “ben zaten çok düşünüyorum, enine boyuna yaşadığım sıkıntıları en mükemmel şekilde analiz ediyorum, nasıl olacak da bu his ve düşünce selinden, sadece damla hükmünde şeyler anlatabildiğim birisi bana yardımcı olabilecek.” Cevap oldukça basit, hepimiz aynı şekilde düşünüyor ve hissediyor, benzer deneyimler yaşıyoruz ve bu deneyimler ile ilgili yüzyıllardır belki yüzbinlerce insan araştırmalar yapıyor, tedaviler geliştiriyor. İşte danıştığınız kişi, bu ilim alanında ihtisas sahibi olmuş bir profesyonel, yani basitçe ifade edersek; bu işin ehli. Sizi sizden daha iyi bilmeyebilir ama yaşadığınız sıkıntıyı sizden çok daha iyi biliyor. 3. Bu rahatsızlığa müptela olduğumdan beri hatta terapiye ilk başladığımızda da entelektüel bir aydınlanmanın peşindeydim doğrusu. Sanki o aydınlanma sonrası her şey çorap söküğü gibi gelecek ve bir daha asla kaygı ve endişe duymaya... [DEVAMI..]
     3 Beğeni    
Abk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113097
Merhaba Hayatın rutin akışında iş- ev- sosyal hayat koşturmacası yorucu stresli bir hal alabiliyor. Bu stres bazen sağlığımızı dahi tehdit edebiliyor. Tüm bu koşturmacalı hayatın içinde stres yapılmayacak şeyler sıkıntı, problem, sorun unsuru haline dönüşebiliyor. Bu da bizi normalde gülüp geçilecek şeyler için o bana bunu dedi, ben de ona şunu deseydimlere, sinirlenmeye, dertlenmeye kadar götürebiliyor. İş hayatının stresini yönetebilmek, daha iyi hissetmenin yöntemlerini konuşmak için de bazen objektif bir bakış ihtiyaç haline gelebiliyor. Zira dertleştiğiniz insanlar da aynı akışın içinde oldukları için haleti ruhiye de aynı olabiliyor ve sizin normalize olmanıza destek olamıyorlar. Bu noktada objektif, profesyonel birine ihtiyaç duyarsanız Hasan Elaldı iyi bir tercih olabilir. Böylece “Fark et, düşün, hisset, yaşa” iyi bir motto haline dönüşebiliyor.... Teşekkürler Hasan Elaldı
     Beğenin    
Moy
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112004
Bir hekim olarak Hasan beyi tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Danıştığınız konu ne olursa olsun; sabırlı olmanız ve sihirli değnek beklentisine girmemeniz gerekiyor. Hasan beye başvurduğumda ilişki durumum ve hayatımdaki belirsizlik yüzünden aşırı gergin ve kaygılıydım. Kendisi bu yolda sabırla bana rehberlik etti ve benim "kendimi daha iyi anlamam" ve "kendi kendime yardım becerilerimi" geliştirmem konusunda bana çok yardımcı oldu. Verdiği ödevleri sabırla ve anlamaya çalışarak yapmanızı ve önerdiği kitapları okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Okumama vesile olduğu özellikle son 2 kitap beni terapi seansları dışında da aydınlattı ve kütüphanemde ömür boyu duracak. Hayata dair farkındalığınızı arttırma ve daha anlamlı bir yaşam istiyorsanız, konu ne olursa olsun, Hasan bey'den destek alabilirsiniz. Size harika bir yol arkadaşı olacaktır. İyi ki varsın Hasan hocam !
     Beğenin    
G.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111970
Merhabalar, yaklaşık 8 ay önce evliliğimde yaşadığım bazı problemler çözülemez bir noktaya gelmişti ve artık bu durum tüm hayatımı etkilemeye başlamıştı. Problemlerimi çözemedikçe bunalıyordum, hiçbir şekilde önümü göremediğim için de kaygı seviyem sürekli artıyordu. Bir şeylerin yolunda olmadığının farkındaydım ama sorunun ne olduğunu algılayamıyordum ve normalde güçlü bir insan olmama rağmen sıkıntılarla başa çıkabilecek gücü kendimde bulamıyordum. Benim göremediklerimi (ya da görmeye cesaret edemediklerimi de diyebiliriz) bana gösterecek, sorunları çözebilmem için bana yardım edebilecek bir uzmana ihtiyacım olduğunu farkettim. Yaşadığım şehir küçük bir yer olduğu için seçeneğim çok azdı o sebeple yakın da olması nedeniyle Kayseri'de bir uzman arayışına girdim. İnternetteki yorumlara bakarak Hasan Bey'in bana yardım edebileceği sonucuna vardım. Hasan Bey ile öncelikli olarak çift terapisi seanslarına başladık. Her seans sonrasında farklı ödevler verip bizden bir sonraki seansa kadar onları tamamlamamızı istiyordu. Seanslar ilerledikçe sanırım ayrılmamız daha hayırlı diye gidiyordum Hasan Bey'in yanına ancak kendisi acele etmeyin ayrıca mahkemeler de kaçmıyor bir de şunu deneyin diyerek bizi geri gönderiyordu. O sırada durumu anlayamıyordum ancak geriye dönüp baktığımda farkettim ki Hasan Bey aslında gerek verdiği ödevlerle ve gerekse uyguladığı yöntemlerle evliliğimizi her açıdan değerlendirmemizi sağlamış ve alınacak karar için sonradan pişmanlık duymamamızı sağlamış. Çift terapisi sona erdikten sonra kendisiyle bireysel terapiye devam ettim. Bu süreçte öncelikli olarak uyguladığı testlerle psikolojik haritamı çıkarttı ve neden kısır döngü şeklinde aynı sorunları sürekli yaşadığımı bana gösterdi. Uyguladığı şema terapisi yöntemi ile de artık çok şükür çok çok çok daha iyiyim, şimdi duygudurumumda anormal bir değişiklik yaşadığımda (ki çok şükür duydudurumum artık stabile döndü diyebilirim) bu değişimin sebebini bulabiliyorum, ayrıca bununla nasıl başa çıkabileceğimi de bana öğrettiği için hemen müdahale edebiliyorum. Hasan Bey'e tüm yardımları ve öğrettikleri için minnettarım. Eğer ki çözemediğiniz, içinden çıkamadığınız sorunlarınız varsa ve bir uzmandan yardım almayı düşünüyorsanız (ki kesinlikle düşünün çünkü Hayat Çok Güzel) hem mesleki deneyim ve tecrübeleri hem de danışanlarına karşı olan hoşgörüsü, samimiyeti, güler yüzü ve insani yönü nedeniyle kesinlikle Hasan Bey'i tavsiye ediyorum. İyi ki kendisiyle yollarımız kesişmiş. Bende oluşturduğu farkındalıklar için kendisine minnettarım. Umarım yolu daima açık olur...
     Beğenin    
Rıfat ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111408
Öncelikle iyi günler dilerim. Hayatımın son 1 yılında ciddi problemler yaşadım. Takıntı ve vesvese durumuyla baş etmeye çalışıyordum ancak bunu tek başıma yapamayacağımı düşündüm. Ailemde bu problemimi bildiğinden Annem benim adımı Hasan hocadan randevu almış. Bende bunu gayet doğru buldum. Hasan hocayla ilk görüşmemizde problemimi kabul ettiğimi ve ne yapmam gerekiyor onu sordum. Hasan hoca da bunun iyi bir başlangıç olduğunu söyledi. Daha sonraki görüşmelerde durumumun daha iyi ye gittiğini gözlemledik. Ciddi manada Hasan hocanın bana yardımı olduğunu yani ne yapmam gerektiği hakkında bilgileri ile eskiye göre kendimi daha iyi hissediyorum. Bu gibi problemleri olan ve baş etmekte zorlananlara Hasan hocayı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
F.D.GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109998
Merhabalar Bu tavsiyeyi benim durumumda olan ve psikolojik desteğin gereksiz olduğunu düşünenlere umut olması dileğiyle yazıyorum.Açıkçası Hasan Bey’i eşimin önerisi ile tanıdım ve önyargılı idim.Kayseri gibi bir yerde profesyonel bir destek alabileceğimi ummuyordum.Kendim psikoloji ile yakından ilgilendiğim için,bilgi bakımından da kendimi iyi görüyordum.Ancak olayların yaşandığı o dönemlerde mutlaka dışarıdan bir destek gerekiyor.Hasan Bey sayesinde yaşadığımız bu süreci iyi bir biçimde kendimi ,çocuğumu ve eşimi çok yıpratmadan geçirdiğimizi görüyorum.Daha sağlıklı ve mantıklı hareket edebildim.Kendime özgüvenim arttı.Adeta üçüncü gözüm açıldı.Evlilikler zaman zaman sıkıntılı dönemden geçebilir.Profesyonel bir yardım her zaman iyidir.Her şey için Hasan Bey’e çok teşekkür ediyorum.Umarım bu yazım birilerine yardımcı olur. Sevgiler...
     1 Beğeni    
Alperen ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109572
Belirli bir süre araştırıp, yetkin kişilerle bulunduğum sohbetler sonucu Hasan beyin adını aldıktan sonra kendisiyle tanıştım. Benim için çok yoğun duygusal durumlar içeren bir dönem içerisindeydim ve hatta bu durumlar intihar denemesiyle sonuçlanmıştı. Kendisiyle tanıştığımda bir nevi kendimi dış dünyaya kapatmış, uzun süredir çevremde bulunan insanlarla bile iletişim kuramaz hale gelmiştim. Aslında kendisine karşı büyük önyargılarla(daha önceki deneyimlerimden kaynaklı) gittiğim ilk görüşmemizde, çok başarılı bir şekilde beni bu önyargılardan kurtardı. Kendinden emin ve samimi yaklaşımı, düşüncelerime değer verdiğini ve beni dinlediğini gösterebilmesi, tüm görüşmelerimiz boyunca beni aktif bir şekilde sürecin içinde dahil etmesi kendisiyle bağ kurabilmem için çok fazla yardımcı oldu. Görüştüğüm uzmanlar arasında sadece Hasan beyle böyle bir güven bağı kurabildim. Konuşmalarımız sırasında hiç sorgulanıyormuş gibi hissedip rahatsız olmadım, profesyonel ve mesafeli bir şekilde görüşmeyi sürdürürken aynı zamanda rahatsız olmadan ya da çekinmeden konuşabilmemi sağlaması kendisini tavsiye etmem için en önemli sebep diye düşünüyorum. Ayrıca üzerinden aylar geçmiş konuşmalar için bile olsa rahatsız olduğum çıkarımını yaptığı ya da benim belirttiğim çok fazla konuda tek bir kez unutmadan tüm konuşmalarını dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiğini fark ettiğimde ne kadar dikkatli ve işinde profesyonel bir insanla çalıştığımı yeniden hatırladım. İlgi alanlarımı ve düşünce sistemimi kavradıktan sonra benimle iletişime geçerken bunları efektif bir şekilde kullandı. Yani bana benim cümlelerim ile yaklaştı ve bana bir şeyler aktarmak istediği zamanlarda daima bunu en kolay kavrayabileceğim bana en yakın örneklerle gerçekleştirdi. Görüştüğümüz süre boyunca kendimi hiç bir hasta ya da ihya edilmesi gereken biriymiş gibi hissettirmediği için kendisine büyük saygı duyuyorum çünkü görüşmelerimize giderken tek bir kez kötü hissettiğimi ya da gerildiğimi hatırlamıyorum. Kliniğine gidip kendisiyle görüşmek sevdiğim eski bir dostumla birlikte zaman geçirmek gibi normal geliyordu. Görüştüğümüz uzun aylar süresince, genelde kendisi söyleyene kadar geliştiğimi hiç fark edemediğim konuları bana göstererek ve bana bunların sevincini yaşatarak sürece daha fazla bağlanmamı, daha fazla mesafe katetmeyi istememi sağladı. Ayrıca yanında çalışan hanımefendi de kendisi gibi güler yüzlü ve canayakın bir insan. Gerek randevu alma sürecinde gerek erteleme ya da öne alma durumlarında bana birçok kez yardımcı oldu. Okulumdan ya da sınav takvimlerimden kaynaklı durumlarda hep ilgili bir şekilde çözüm odaklı çalıştı ve çok kısa süreler içerisinde geri dönüşlerde bulundu. Sonuç olarak sanırım kendimi yeniden inşa sürecimde karşılaşabileceğim en profesyonel ve tecrübeli insanlardan biriyle çalıştım umarım bu şansa gerçekten ihtiyacı olan bir çok insan da sahip olur.
     Beğenin    
Betül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109513
Hayatımdaki sorunları çözmekte zorlandığım, içinden çıkılamaz bulduğum ve artık bu durumun benim davranışlarımı ve karakterimi etkilediğini farkettiğim anda artık bunu tek başıma aşamayacağımı farkettim. Öyle ki artık kendimi tanıyamaz bir hal almış ve bambaşka bir kişi olmuştum. Bu durum sosyal çevremi, ailemi ve iş hayatımı bile olumsuz etkilemeye başlamıştı. Ve arkadaş öğütleri, başkalarının tecrübelerini dinlemenin bana yardımcı olmayacağını anladığımda bu konuda destek almam gerektiğini düşünerek Hasan Elaldı’nın psikolojik danışmanlık kurumuna başvurdum. İlk görüşmelerimizde benim psikolojik durumumu anlamaya yönelik yaptığımız testler ve hayatımı etkileyen olayları yazmam gibi verdiği ödevlerle ben bile kendime ne kadar da yabancı olduğumu farkettim. Problemi belirlediğimizde aslında sadece depresiflik olarak gördüğüm duygunun altında aslında çok daha farklı duygu durumları olduğunu gördüm. Ve bunu görmek de çözüme ulaşmamı kolaylaştırdı. Bu süreçte verdiği kaynaklarla ve Hasan beyin anlatımıyla bilişsel davranışçı terapi çalışmalarına başladık. İlk zamanlar yazarak yaptığımız çalışmaları ilerleyen süreçte zihnimden otomatik yapabildiğimi farkettim. Ve Danışanı olarak bana tabiri caizse balık vermedi balık tutmayı öğretti. Kendi ruh durumumu tarif edebilmenin sorunları çözmede ne kadar önemli olduğunu ve hayatım boyunca düşünce yapımı olumlu bir şekilde, sağlıklı hale getirecek çok kıymetli şeyler öğrendim. Kesinlikle şimdiye kadar kendime yaptığım en güzel yatırımdı. Kendisine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    
K.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
9.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109229
Hasan Hoca ile tanışmadan önce internet ortamında paylaştığı videolar ile insanlara ulaşan X kişisinin tavsiyeleri doğrultusunda Okb ile baş etmeye çalıştım. Kendini psikolog olarak tanıtan bu kişi diğer psikiyatr ve psikologların kullandığı tüm yöntemleri reddediyor, sadece kendi tavsiyeleri ile iyileşebileceğimizi vadediyordu. Bu benim hayatımda yaptığım en büyük hataydı. Çünkü bu dönemde hayatımın en büyük anksiyete krizini yaşadım. 3 hafta boyunca odamdan çıkmadım, yemek yemek dahi istemedim. Yaptığım hatanın farkına varınca internetten uzunca bir araştırma yapıp Hasan hocadan destek almaya karar verdim. Bu kararı verirken hakkında yapılan yorumlardan çok aldığı eğitimleri göz önünde bulundurdum. Kendine ve mesleğine saygı duyan herkes gibi "yaşam boyu öğrenmeyi" benimsemiş ve kendini sürekli yenileyen biri. İlk seansımızda 50 dakika boyunca her şeyi uzun uzun anlattım. Sonra 600 soruluk ayrıntılı bir test yaptık ve bir yol haritası çizip terapiye başladık. Bugün itibariyle hocamla 7 kez görüşmüş olduk. Dürüst olmak gerekirse ilk seanslarda terapiden çıktığım zaman bazen kendimi kötü hissediyordum. Bunun sebebini bugün daha iyi anlıyorum. Kendimi kötü hissetmemin sebebi, yıllardır alışmış olduğum ve bana "yalancı bir güven duygusu veren" kompülsiyonlarımı bırakmamdı. O yalancı güveni terapide bırakıp çıkmak bana kötü hissettiriyordu. Ama bugün baktığımda o kompülsiyonların yerine gerçek bir güven duygusu koyduğumu görüyorum. Düşünce kayıt formunu ilk tuttuğum zamanlarda "kendini kandırma, bunlar senin gerçek düşüncelerin değil" diyordum kendime. Ama ödevlerimi hiçbir zaman bırakmadım. İnancımı yitirdiğim zamanlarda bile. Ben bu terapi sürecini şuna benzetiyorum: Beynim bozuk bir çark gibi çalışıyordu. Terapinin ilk 2 ayı o çarkı kendi elimle zorla da olsa hocamın verdiği ödevler ile döndürdüm ve takip eden 1 ay çark kendiliğinden dönmeye başladı. Hiçbir kuvvet uygulamadan, yorucu çabalar sarfetmeden. Bunu bir yerden okumuş olsaydım ya da bunu bana Hasan hoca anlatmış olsaydı inanmazdım, belki de terapiye hiç başlamazdım. Zaten Hasan hocanın bana öğrettiği yöntemin en büyük faydası bu oldu. Beynimin bozuk işleyişini kendim farkettim ve kendim düzelttim. Daha önce başka bir şehirde başka bir psikologla tek seans görüşmüştüm ve şunları da eklemek istiyorum: Görüştüğüm psikolog bana tek seansta herhangi bir arkadaşımın vereceği tavsiyeleri lakayt bir tavırla vermiş, benim diğer psikologlara olan güvenimi de sarsmıştı. Hasan hoca, danışanı ile olan ilişkisini hem saygı çerçevesinde hem de eğlenceli bir şekilde yönetiyor. Bu da hem ona hem de yaptığı işe güveninizi artırıyor. Lise yıllarından beri Psikoloji okumak isteyen, insan ruhuna ve insan beyninin işleyişine çok ilgi duyan biriyim ama başka bir bölümden mezun oldum. Bu yüzden kimi zaman hocamı biraz kıskandığımı da itiraf edebilirim :) Kendime ve hayata inancımı artırdığı için ve bana "istersen yaparsın, senin elinde, istemezsen bırakırsın, kafana takma" gibi ucuz söylemlerin çok ötesinde yeni bakış açıları kazandırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Hasan hocanın sekreteri Kübra hanıma da güler yüzü, ilgisi ve işine gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ederim.
     2 Beğeni    
İnci
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109202
Hasan Bey'e ne sebepten kaynaklandığını ve ne zamandan beri devam ettiğini tam olarak bilmediğim, hayatımı güçleştiren insanlarla ciddi çatışmalara girmeme sebep olan sıkıntılarım ve sorunlarımdan dolayı ailecek gittik. Terapilere çoğunlukla ben devam ettim. Yıllarca çok sayıda psikiyatristlere gitmeme, farklı tedavi şekilleri görmeme rağmen gitgide daha da karmaşıklaşan sorunlarımın büyük kısmını Allah' ın izni ve Hasan Bey'in desteğiyle atlattım. Bazen insanın en büyük ihtiyacı duygularını anlayan, onunla ağlayıp onunla gülen, destek olan, güç veren, düşüncelerine saygı duyan ancak kendi düşünce ve bilgilerini de paylaşarak kişinin yolunu aydınlatabilecek bir insanın bir dostun varlığıdır. Hasan Bey mesleki eğitim ve birikimlerinin yanında insani yönüyle de danışanlarına destek olan sabırlı hoşgörülü güzel ve değerli bir insan. Ona çok teşekkür ediyorum.
     Beğenin    
U.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107518
Hasan Bey'i İnternet araştırmalarım sonucu buldum. Kendisine başvurma nedenim iş yaşamımda karşılaştığım kötü muameleler sonucu bilgi ve deneyimlerime güvenim kalmamıştı bununla birlikte korku ve kaygı oluşmuştu. Öz güvenim çok sarsılmıştı. Fakat Hasan Bey önerdiği kitap ile kitaptaki alıştırmalar ve kendisinin verdiği benzer tarzdaki ödevler ile yaşadığım sorunlarla alakalı çok yardımcı oldu. Etrafımızdaki kişiler nedeniyle kendimi ve olayları yanlış yorumladığımı fark ettim. şimdi ise güçlü ve zayıf yönlerimi biliyorum bilgi ve deneyimlerime güveniyorum ve yeni şeyler öğrenip kendimi geliştirebileceğimi biliyorum.Kendisi gerçekçi, nazik ve güleryüzlü tavrı ile çok yardımcı oldu. Hasan Beye çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
E.D
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107337
Hasan beyden bir yıl kadar destek aldım ciddi bir kafa karışıklığı yaşadığım hayatla baş etmekte güçlük çektiğim bir dönemdi. Biten bir evliliğim, yeni bir hayat kurma uğraşım, ciddi endişelerim, insanlara hayır diyememe problemim ve tek başına ayakta kalma çabam vardı.  Psikoloğa çok ciddi ve kronik bir hastalık sonucu gidilecegini düşünen bir insandım Bir arkadaşımın tavsiyesi ve ısrarı üzerine gittim. Ilk zamanlar terapinin bir işe yaramadığını düşündüm kesin sonuçlar düz net bir teşhis istiyordum boğaz ağrısına antibiyotik tedavisi gibi:) terapi öyle birşey değilmiş. Zamanla seanslar devam ettikçe kendimle yüzleşmeye başladım.  Hasan beyin yöntemi biraz kişiye kendini tedavi ettirmek gibi,cevapları kişinin bulmasını sağlamak,yolu açarak ilerliyor siz o yolda yürümeye başlıyorsunuz. Iyi bir öğrenci olursanız açık ve net olursanız verdigi ödevleri yaparak ilerlerseniz başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Psikoloğa gitmek hayatımda büyük bir mucizeye neden olmadı, ama yaşadığım hayatta kalabilmeyi kabullenmeyi ve yeniden sevdigim  keyif alabildigim şeylere dönebilmeyi sağladı,duygularla mantığı, teknik işlerle duygusal olanları ayırabilmeyi öğretti. Hasan bey çok iyi bir dinleyici,ayrıntıcı,kedime ismiyle hitap edip nasıl olduğunu sorduğunda sanırım doğru bir yerdeyim demiştim. ilk seans için giderken  "umarım zeki bir adamdır, gülebilen ama mesafeyi koruyabilen" diyordum beni yanıltmadı. Seanslarımızı bitireli 3 aya yakın bir zaman oldu ara sıra kötü hissettiğimde onun gösterdiği yöntemlerle ilerliyorum ve hızla toparlıyorum. Kötü giden birşeyler olduğunda imdat diyebileceğin profosyonel birinin olması mükemmel birşey. Herşey için teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Gül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107318
Yaklaşık dört ay önce yollarımız kesişti Hasan Bey’le. Hayatımın en karanlık dönemi diye adlandırdığım o dönem. Kaygılar,korkular,allak bullak bir zihin. Çözüme bir türlü ulaştırılamamış fikirler,zihnim bedenimi teslim almıştı. “Bir hekimin başarısı,kapısındaki kuyrukla eşdeğerdir”derdi müdürüm. Benim randevumda uzun kuyruklar sonucu on beşinci günümde başladı. Ne konuşulur,nereden başlanır,ne kadarı anlatılır kafamda bi sürü soruyla oturdum koltuğa. İçimden hem sanki sihirli bir değneğimi var ki fayda sağlayacağım diyorum, hemde bugün herşey değişecek umudu taşıyorum. Ağlama seramonimle başlayan sean ucundan kıyısından konuşmalarla gelişti. Çıkışta yaklaşık 400soruluk bir test verdi Hasan Bey önemli detay şeffaf ve samimi cevaplanmasıydı testin. İki tarafın maximum fayda sağlamasını hedefleyen bir terapistti Hasan Bey. Bu tespitim seanslara olan güvenimi arttırmıştı. Cevapladığım testimi seanstan önce kendisine ulaştırdım ikinci seansımda konu üzerinde yorumlarını yapmış ve almamız gereken yolların haritasını çizmişti Hasan Bey. İkinci seanstan sonra özgeçmiş,aile,okul hayatı,arkadaş çevresini anlatacağım yazı istedi. Yerine getirdim ilettim. Testi çözdüm,hayatımı anlattım ama bi değişiklik yok!zaten kaygılarım vardı bide bu eklendi diye de kızıyorum çünkü istiyorum ki sihili değnek olsun ve bir anda herşey değişsin. Üçüncü sean okunmuş özgeçmişim v.s..Nasılsınız la başlayan seanslarım eğlenceli bir şekilde ya Hasan Bey ben yine çok iyi hissetmiyorum ama gülebiliyorum cümlelerine evrilmeye başladı. Bu bile başlangıç noktasına bakıldığında bir adımdı. Adım diyorum çünkü destek dipteyken tercih ediliyor dipten adım atmaya başlayabilmek müthiş bir ilerleme. Her seans bugün nerden başlayacağız diye düşünüp giderken Hasan Bey size öyle bir yol açıyor ki,bir sonra ki seansta ki artığınız adımı görmek için sabırsızlanmaya başlıyorsunuz. Ve müthiş kitap ve ödevler. Evinizdeki terapist. Hasan Bey sizin durumunuza göre kitap üzerindeki egzersizlerinizi veriyor. Yanında günlük tutulması gereken,istenilen ödevler. İlk başta ya bunlar ne işe yarayacak dedirtse de inanılmaz fayda sağlamaya başlıyorsunuz ve eğlenceli bir hal alıyor. Yazdıkça kaygı duyduğunuz şeylerin üstüne gidip yüzleşiyor yüzleştikçe alternatif düşünceler üretmeye sevk eden zihniniz sizi pozitife çevirmeye başlıyor. Kitapta okuduğum bölümler, benim durumumla örtüşen konular içerdiği için kurtarıcı niteliğinde oldu. seanslarımızda kitap ve okuduğunu yorumlama yorumladığını hayatına uygulama pratiklerine dönderdikçe gitme nedenlerimin üzerini bir bir çizmeye başladık. Verilen ödevlerin önemli rolü vardı. Çünkü bir önceki seansla,bir sonra ki seans arasında ki gelişmeyi,kazanılan ivmeyi gösteriyor Hasan Bey.bunlar üzerine eğilip yönlendirmeler yorumlar yapıyordu. Yazma metodu hayatımda kazandığım en iyi alışkanlıklardan biri oldu. Kağıda dökmek,olumsuzlukları görmek,olumluya çevirmek ve bunu o anda yazarak yapmak onların üzerine eğilmek çok rahatlatıcı bir yöntem. Edindiğiniz bilgilerin,yöntemlerin kalıcılığı çözüme ulaşabilmek kadar önemli. Bunu alışkanlığa çevirmekte bunun önemini ve neleri değiştirdiğini empoze eden Hasan Bey oldu. Yaşam ve zihin kalitemizi korumak durumdayız. En karanlık dönemim dediğim dönemimi 8seans içinde doğru metodlar kalıcı çözümler bularak aştık. Sizin çabanız ve destek alacağınız kişinin bilgi,birikim ve vasıfları birleşince ortaya mütiş sonuçlar çıkıyor. Size sonsuz saygılar shnuyorum Hasan Bey. İyi ki kesişti yollarımız🙏
     3 Beğeni    
Ts
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106957
Altı ay önce akademik anlamdaki başarısızlığım sebebiyle Hasan Bey’le terapiye başlamıştım. Artık bir psikoloğa gitmek ve uzman desteği almam gerektiğini, ikinci kez aldığım ve çok zorlandığı bir dersin final sınavındayken karar verdim. Sınavdan ağlayarak çıktım ve tuvalete gidip hemen telefonumdan Kayseri’deki psikologları araştırmaya başladım. Sonrasında, burada yazan yorumları okuyarak Hasan Bey’in iyi bir seçim olacağına karar verdim ve randevu aldım. Şimdiyse iyi ki diyorum. Sadece bu dersle değil başka derslerle de sıkıntım vardı ve biliyordum ki bu durum içinden çıkılmaz bir hal alacak ve ben derslerden kaldıkça kalmaya başlayacak, ardındansa yıl uzatacaktım. Diğer insanların benden daha zeki ve başarılı olduklarını, benimse küçük bir başarı elde etsem de sonunda başarısız olacağımı düşünüyordum. Ben yetersiz ve en sonunda başarısız olan biriydim sanki. Düşüncelerim böyle, duygusal durumumsa karışıktı. Bu zamanlar çok kötü duygular yaşıyordum ve hiç iyi hissetmiyordum. Kaygı, endişe, güvensizlik, çevreye (arkadaşlara ve aileye) karşı mahcubiyet, içe kapanıklık, final sınavları ve projelerin verdiği stres... … Uykularım bozulmuştu ve sürekli günü kurtarmaya çalışıyordum. En sonunda bir birey olarak psikoloğa gitme kararı verdim, araştırıp buldum, randevu aldım ve bu sürece başladım. Hasan Bey İlk görüşmede gayet açık konuştu, düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam etmediğim takdirde sonuç alamayacağımızdan bahsetti. Daha sonraki görüşmelerde sırasıyla, yaptığımız psikolojik testin sonucuna göre nasıl bir yol izleyeceğimizden, ortalama kaç seans planladığından, psikolojik öz geçmişten, okumam gereken kitaptan bahsettik. Her seansta ilerledikçe, benden kitaptan sonraki bölümleri okumamı istedi. Kitabı okudukça uygulamaya başlıyorsunuz, seanslarda da bunların etkisini, nerelerde zorlandığınızı, hayatınızdaki gelişmeleri konuşuyor, uzman görüşü ve tavsiyesi alıyorsunuz. Tedavi süreci tabi ki her danışana, sorunlara, yapılan testin sonucuna göre değişiyor. Bu nedenle, afaki konuşup yanlış bilgi vermek istemiyorum. Biz bu şekilde ilerledik ve gün geçtikçe kendimdeki farkı gözlemlemeye başladım. (Bazen seanstan sonra çok şey değişirken bazense stabil kalabiliyor, sürekli eşit bir iyileşmeyi de beklememek lazım). Okul açıldıktan sonra, derslere katılımım arttı, insanları artık kendimden çok yukarıdalarmış gibi görmemeye başladım. Notlarım iyi gelmeye kendimi daha düzgün, dengeli ve düzenli hissetmeye başladım. Hayatımı düzene oturttum, önceliklerimi belirledim. Neyi neden yaptığımı, yaparsam neler, yapmazsam neler olacağını. Hedeflerimi, neyi isteyip neyi elediğimi belirledim. Şimdi çok daha iyi ve güçlü hissediyorum. Eğer böyle bir sürece başlıyorsanız iyileşmeyi gerçekten isteyin, bu işin peşini sonuç alana kadar bırakmayın ve kendinize biraz zaman verin. Psikoloji dediğimiz bilim matematik gibi bir şey değil maalesef veya bir makine değil. Parçaların yerini ‘Ben Başarısızım’dan ‘Bazen Başarılıyım’a, sonrasında da ‘Başarılıyım’a pat di... [DEVAMI..]
     2 Beğeni    
Neslihan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106953
Merhabalar ben Neslihan 31 yaşındayım 7 yıllık evliyim ve bir çocuk sahibiyim. Hasan bey ile eşimle aşamadığımız problemlerden ötürü boşanmak istediğim bir dönemde tanıştık. Yaşadıklarımdan ötürü Kendimi suçlamakla kalmayıp hayatıma son vermeyi düşündüğüm bir gün ağlayarak perspektifi aramıştım şansıma telefona hasan bey bakmıştı beni anında yatıştırarak randevu için döneceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı. Gün içinde tekrar arandım yine Hasan bey aramıştı nasıl olduğumla ilgilenip ardından bana en yakın tarihe eşimle birlikte görüşeceğimiz bir randevu verdi. İlk kez böyle bir terapiye katılacaktım anlaşılmamaktan korkarak büyük bir heyecanla randevu günü perspektife başvurduk. Sanırım ilk görüşmelerimizde hiç susmaksızın görüşmenin sonuna kadar ağlıyordum. Hasan bey büyük bir sabırla beni dinliyor yüzünde beni incitecek tek bir ifade olmaksızın yanlışlarımı düzeltmem için bana yön veriyordu. Kaygılarım , öfke kontrolsüzlüğüm , geçmişe bağlılığım , kendimce olayları olumsuz yorumlamam beni ne yazık ki depresyona sürüklemişti. Eşim yurt dışında çalışıyordu yeni bir şehire yeni bir hayata başlamıştım ve beni mutlu edecek tek bir sebep göremiyordum. Ayrıca eşimin ilgisizliğinden dolayı kendimi aldatılmış hissediyor ve bunların hepsini hakettiğimi düşünerek kendimi suçluyordum sürekli. Eşli görüşmelerimiz ardından bire bir görüşmelerimiz sonucu beni bu yıllardır çıkamadığım girdaptan çıkmam için yardımcı olan Hasan beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görüşmeler sonucu eşimde de büyük değişiklikler olmuştu bu da beni mutlu ediyordu.Evlilikten beklentim kalmamış hatta sonlandırmayı düşünürken ikinci bebeğime hamileyim şuan da. Temmuz ayından bu yana devam ettiğim terapiler sonucunda çok doğru bir karar aldığımı düşünüyor ve iyi ki Perspektif diyorum. Sevgiyle kalın
     1 Beğeni    
Makbule
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104944
Merhaba 3-4yıldır anksiyete bozukluğu ile mücadele ediyordum. İlaç kullanmama rağmen ataklarım oluyordu. En son atağımda kötü birşey olacak korkusu,yalnız kalamama, uykusuzluk, ağlama nöbetleri oluyordu. Bunun yalnızca ilaçla değil terapi ile de desteklenmesi gerektiğini düşündüm. Arkadaşımın tavsiyesi ile Hasan hoca ile tanıştım. İlk seansında beni güleryüzle samimi bir şekilde karşılaması, sorunlarımı içtenlikle dikkatli bir şekilde dinlemesi ona güvenebileceğimi kanıtlar nitelikteydi. Sorunumun ne olduğunu ve kaynağını net bir şekilde tespit etmek için özen benim için çok kıymetliydi. Hasan bey Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini kullanan birisidir; hem kaygılarımı korkularımı hem de sosyal çevremde yaşadığım problemleri aşmak adına bana ne yapmam gerektiği konusunda yerinde ve önemli tavsiyelerde bulundu , ev ödevleri verdi,kitaplar tavsiye etti ve birkaç ay sonrasında öylesine güzel bir değişim gelişim oldu ki kendimde, olumsuz düşüncelerle başa çıkmayı öğrendim. Hasan hoca Güler yüzlü , samimi , kibar ve mesleğinde son derece disiplinli ve başarılı biri. İyi ki onu tanımışım. Sıkıntısı olan herkese de tavsiye ederim
     4 Beğeni    
V
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104789
Hasan beyle eşimin beni aldatması ve boşanma sürecimde kararsız uykusuz ve ağlama krizlerine girdiğim dönemde internet yorumlarına bakarak tanışma fırsatım oldu.hasan bey kişilik testi yapıp kendimizi tanımamıza,iyi bir dinleyici ve bilgisi , önerdiği kitaplarla bu süreci kolay atlatmamı sağladı.kendisi daha 2. seansımızda 4 ay kalmaz bu durumu atlatabileceğimi söyledi ve gerçekten 4 ay süren seanslarımızdan sonra artık gülebilen ,huzurlu verdiğim kararların arkasında durabilen biri olduğumu gördüm.güler yüzlü,samimi,kibar ve mesleğinde uzman biri olarak hayata bakış açımızı kendi kendimize değiştirmemeize yardımcı olan biri. iyi ki tanımışım.sıkıntıları olan herkesin onunla tanışmasını tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104730
Merhaba ben internet üzerinden araştırmalarım sonucunda Hasan Bey ile görüşmeye karar verdim. Daha önce psikolojik destek almamış biri olarak faydalı olma konusunda tereddütlerim vardı. Uzun zamandır iç karmaşa yaşıyordum ve kendimi çıkmazda hissediyordum. 2-3 seanstan sonra hayatımda Hasan Bey’in etkisini görmeye başladım. Bilgi birikimi ve yaklaşımıyla kendi doğrumu bulmamı sağladı. Hasan Bey çok içten, samimi, kibar bir insan. Birçok seansta kendinizi yakın bir tanıdığınızla dertleşiyormuş gibi hissediyorsunuz. Ben Hasan Bey’i iyi ki tanımışım diyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
F.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104716
Merhabalar, bundan 2.5 yıl önce sosyal ilişkilerde (eşimin ailesi ve arkadaşlarım) ciddi problemler yaşamamın ardından kendimi çaresiz değersiz hissettiğim bir dönemde profesyonel bir yardım almaya karar verdim ve Hasan Bey’i internette araştırma yaparken buldum,bu sitedeki danışanların birbirinden güzel yorumları sayesinde güvenebileceğimi düşündüm.Hasan bey ile olan ilk seansımızda beni güleryüzle samimi bir şekilde karşılaması, sorunlarımı içtenlikle dikkatli bir şekilde dinlemesi ona güvenebileceğimi kanıtlar nitelikteydi. Sorunumun ne olduğunu ve kaynağını net bir şekilde tespit etmek için özen göstermesi benim için çok kıymetliydi.Hasan bey Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini kullanan birisidir; hem eşimin ailesiyle hem de sosyal çevremde yaşadığım problemleri aşmak adına bana ne yapmam gerektiği konusunda yerinde ve önemli tavsiyelerde bulundu , ev ödevleri verdi,kitaplar tavsiye etti ve birkaç ay sonrasında öylesine güzel bir değişim gelişim oldu ki kendimde, bu harika bir şeydi benim için.Terapiye devam ettiğim dönemde bir gün trafik kazası geçirdim ve bir süre terapiye devam edemedim.Ama Hasan Bey’e öylesine güvenmiştim ve öylesine iyi gelmişti ki yaralarıma, tedavimi yarım bırakmak istemedim ; eşimle aramdaki problemler,meslek değişikliği yapma isteğim ve kaygı bozukluğu Sebebiyle Hasan Bey ile yaklaşık 7 ay önce yeniden görüşmeye başladık. Eşimle geçmiş yıllarda yaşadığımız aşamadığımız birtakım problemler vardı ve bu durum bizi çok yıpratmıştı.Hasan bey sorunu her yönüyle ele aldıktan sonra tavsiyelerde bulundu çözüm önerileri sundu çok kıymetli kitaplar tavsiye etti ve sihirli değnek değmiş gibi eşimle aramdaki sıkıntılardan eser kalmadı. Meslek değişikliği konusunda Zihni’m çok karışmıştı,tam anlamıyla mesleki doyuma ulaşamıyordum,sağ olsun Hasan bey bana ilgi testi uyguladı,benim için birçok araştırma yaptı ve zihnimdeki tüm sorulara cevap buldu,şimdi hedefim net ve hedefim ışığında ilerliyorum. Kaygı bozukluğumu yine onun çok kıymetli yöntem ve tavsiyeleriyle aştım ve bugün bu noktalarda iyileştiysem değiştiysem Hasan bey in sayesindedir. Hasan Bey’i can-ı gönülden herkese tavsiye ediyorum. İyi ki ama iyi ki tanımışım dediğim,her şeyin en güzeline layık olan beyefendi,kibar,işinde profesyonel ve çok insancıl birisidir. Ona minnettarım...
     1 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104708
Hasan beye internetteki arastirmalarim sonucu ulaştım. Hayatımın en zor olduğunu düşündüğüm bir dönemini-şuan öyle olmadığını görebildiğim- en az hasarla atlatabilmem adına kendisine başvurdum. Doğru tespitleri, samimiyeti ve ilgisi beni motive etti, yardimci oldu. Meslegini severek yapan, iletişimi çok iyi ve kendini gelistirmeye açık bir kişi olduğunu düşünüyorum. Kendisine bir kez de buradan tesekkur ediyor ve nice başarılarını görmeyi temenni ediyorum.
     4 Beğeni    
V.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103170
Merhabalar! Hasan Bey'i internet araştırması yaparken buldum ve bu yorumları okuyarak seçtim. İyi ki seçmişim ve onun gibi bir insanla tanışma fırsatım olmuş. Hayatımın kötüye gittiğini düşündüğüm ve bunun için elimden bir şey gelmediğine inandığım, kendimi çaresiz ve değersiz hissetmeye başladığım, yaşamanın bana çok ağır geldiği bir dönemde terapiye başladım. Terapilerin hepsi sohbet havasında, insanın kendini tanıdığı, bilmediği yanlarını keşfettiği, hayata yeni bir pencereden bakmayı öğrendiği zevkli ve güzel zamanlar olarak geçti ve ben hepsine severek gittim. Hasan Bey çok beyefendi, saygılı, güler yüzlü, kibar, samimi bir o kadar da işinin uzmanı, ne yaptığını gerçekten bilen ve güven veren bir insan. Yöntem olarak kognitif terapiyi kullanıyor ama aslında bize öğretiyor. Sorunlara kendi çözümler sunmaktansa kendi yolumuzu oluşturmamızda bizlere yol gösterici görevini üstleniyor ve bunu gerçekten çok profesyonel yapıyor. ''Dalgaları durduramazsın,ama sörf yapmayı öğrenebilirsin.'' (Jon Kabat Zinn) işte tamda bu mantıkla bize sörf yapmasını öğreten bir eğitmen. Eğer terapiye ihtiyacınız varsa klasiklerin dışında olan Hasan Bey'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Onu tanıdığım için de kendimi şanslı hissediyor ve her şey için teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
Gamze VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101164
Hasan Beyle hayatımın bazı alanlarınla kontrolümü kaybetmeye başladığım günlerde arkadasımın tavsiyesi üzerine görüsmeye basladım.ilk görüsme öncesinde çekincelerim vardı ancak ilk seanstan itibaren profesyonelliğinin yanı sıra nezaketi ve dürüstlüğü ile aklımdaki tüm soru işaretlerini silmeyi başardı doğru tespitleri ve yönlendirmeleri ile balık vermek yerine balık tutmayı öğretti diyebilirim arada gecen sürede benim kendimi cok daha iyi tanımamı sağladı.Çok daha iyi hissetmemin yanı sıra çevremden de oldukca olumlu tepkiler aldım ve almaya devam ediyorum..herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim gerçekten işini hakkıyla yapan bir terapist ve bana öğrettiği hersey için minnettarım.
     1 Beğeni    
Ö.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100933
Hasan beyi internetten araştırma yaparak buldum. Kötü giden evliliğim hiçbirşeyin yolunda gitmediğini düşündüğüm zaman kendisinden destek aldım.Hasan beyin profesyonelliği sayesinde hayata daha olumlu bakmayı ögrendim.öfkeliyken daha sakin kalmayı olayların sadece olumsuz değil olumlu yönlerini görmeyi öğrendim.Önce tek başladığım görüşmelere daha sonrasında eşimde katıldı.Yönlendirmeleriyle tespit ettiği yanlışlarımızla bize mutlu yaşamayı konuşarak anlaşmayı aile kavramını öğretti.Herkesin sıkıntıları olabilir eğer bunların üstesinden gelemiyorsanız doğru yol Hasan beyle tanışmak.Kendisine çok teşekkür ederim beni aydınlatıp hayata pozitif bakmamı sağladığı için.Başarılarınız daim olsun.
     2 Beğeni    
Vildan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100530
Hayatımın yolunda gitmediği bir dönemde profesyonel destek almak istedim ve arkaşımın tavsiyesi ile Hasan Bey ile tanıştım. Kendisinden destek aldığım sürede ve sonrasında zorlandığım konularda daha objektif daha açık bir görüş kazandığımı düşünüyorum. Güler yüzü, akademik bilgisi ve gizlilik esasına bağlı oluşu seanslara istekle devam etmemi sağladı. Keyifli bir sohbet gibi geçen danışma seanslarımızın bana çok şey kattığını düşünüyorum. Günümüzde çok doğal bir ihtiyaç olan profesyonel yardım konusunda kendisini gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
T.KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100493
Hasan bey öncelikle çok kibar ve güvenilir olması zaten danışmanı olmak için yeterince iyi sebeplerden evliliğimde yaşadığım sıkıntılardan dolayı çift terapisi aldık ve devam ediyoruz ilk gittiğimizde eşimden ayrılmayı düşünürken önerileri tecrübeleri ve bilgisiyle bizi aydınlattığı için kendisine sonsuz teşşekkürlerimiz var.1 çocuk annesiyim bendede eşimdede öfkemizi kontrol etmemizde sıkıntılar vardı şuan eşimi nasıl sevmem gerektiğini daha iyi anlıyorum ve atılan adımlar bu şekilde oluyor.İnşallah daha da iyisi olacağını düşünüyorum. Günümüzde ev iş ve hayat sıkıntılarının olduğu bi dönemde gerçekten uzman görüşleri bizleri aydınlatıyor.Teşekkür ederim Hasan Elaldı.
     4 Beğeni    
S.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100419
Hasan Bey i bir tanıdığım vasıtasıyla, evliliğimin ve kendi iç dünyamın en karışık ve sorunlu olduğu zamanda tanıdım. Hem bireysel hem aile terapisi aldım. Eşimle aramdaki sorunları çözmemde olaylara bakış açımı kendi yararım doğrultusunda değiştirmeme yardımcı olarak beni sadece o belli başlı sorunları çözmem için değil gelecekte karşılaşabileceğim sorunlar için de hazırlayıp cesaretlendirmiş oldu. Kendisine bu anlamda çok şey borçluyum. Güleryüzlü,güvenilir, mesafeli ama samimi bir rehber. Açıkçası ilk başlarda soğuk bir profesyonellikle bir vaka olarak ele alınacağımızı düşünüyordum. Ancak Hasan Bey samimiyeti ve empati yeteneğiyle süreci tersine çevirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve benim gibi alternatif kalıcı çözüm üretmekte zorlanan arkadaşlara kesinlikle beklemeden kendisine başvurmasını öneriyorum. Sonuçta hepimiz daha kaliteli bir yaşamı hakediyoruz.
     4 Beğeni    
Ceyhan TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100418
Hasan Bey ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım, ilk seansımızda kendisini biraz soğuk buldum fakat bu görüşüm ikinci seansta değişti. İlk seanstan uzmanımın aşama aşama süreçlerimizi anlatması ve sistemli oluşu devam etme konusundaki kararlılığımı sağladı. Sorunlarımı önce farketmemde yardımcı oldu beraberinde bunları çözüme kavuşturmamda önayak oldu. Mesleki açıdan başarılı olması ve farklı yöntemlere sahip olması bu süreci güzel bir şekilde tamamlamamı sağladı. Aynı zamanda samimi, güler yüzlü ve arkadaşca davranması yanında daha rahat duygularınızı yada sorunlarınızı açabilmenizi sağlıyor. Hasan Bey bana hayatımda güzel bir pencere açmamın yanısıra sorunlarla nasıl başa çıkmam gerektiğinide öğretti. Hiç düşünmeden tavsiye edebileceğim bir uzman.
     4 Beğeni    
Y.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100403
Hasan beyle eşimin aldığı danışmanlık sayesinde tanıştım.eşimle iletişimimiz yaşadığımız bir sorun nediyle neredeyse hiç yoktu. Öncelikle hasan beyle eşim görüşmeye devam etti.bu süre içinde yavaş yavaş olumlu yönde dğişimler başladı. Daha sonra hasan beyin davetiyle görüşmelere ben de dahil oldum. Hasan bey benim bazı şeyleri daha iyi anlamamı sağladı ve sorunları nasıl çözmem gerektiği konusunda bana çok yardımcı oldu. Çok saygın,güvenilir ve çok bilgili bir insan. Gerçekten çok yardımcı oluyor. Eşim ve ben kendisine çok güveniyor ve çok saygı duyuyoruz. Kendisini tanıdığımız için çokk mutluyuz.
     5 Beğeni    
B. B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100402
Hasan beyden aile danışmanlığı hizmeti aldım ve hala da almaya devam ediyorum. İlk önce kendim gittim görüşmeye. İlk görüşmede bana inanılmaz bir güven verdi. O kadar ilgili bir şekilde dinledi ve beni anlamaya çalıştı ki hayret ettim. İnsan sonuçta tereddütle gidiyor. Ama hasan bey o saygınlığıyla,bilgisiyle,durumu anlamaya çalışmasıyla ve ilgisiyle daha ilk görüşmede o tereddütü siliyor. Ve insana iyi ki gelmişim dedirtiyor. Gerçekten çok kaliteli ve mükemmel bir insan. İnsanı yüzeysel anlayıp geçiştirmiyor.en ince ayrıntısına kadar sorguluyor, anlamaya çalışıyor, olayı benimsiyor. İnsan onunla konuşurken yabancı birine ben ne anlatıyorum hissine asla kapılmıyor. Bir süre görüşmelere eşim olmadan devam ettim. Hasan bey gerekli gördüğü zamanlarda eşimi görüşmeye davet etti. Şimdi ise birlikte görüşmelere devam ediyoruz. Hasan beye ilk gittiğimde eşimle iletişimim neredeyse sıfırdı. Şimdi ise on üzerinden on olarak değerlendirme yapıyoruz. Sorunumuzu çözdük. İnsana akıllıca düşünmeyi sakinleşmeyi öğretiyor. Gerçekten çok saygılı, çok kibar, çok bilgili. İşini hakkıyla yapan biri. Hasan beyle ilgili ne yazsam az kalacak gibi geliyor bana. Eşimle birlikte hasan beyi tanıdığımız için çok memnunuz. Allah yolunu açık etsin. Herşeyin en iyisini hak eden nadir insanlardan biri..
     4 Beğeni    
Nur NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100366
Kendisini internet üzerinden buldum. Depresyonla mücadelemde bana son derece yararlı profesyonel görüşler sunmuş ve bu süreç içerisinde kendimi daha iyi tanımama yardımcı olmuştur. Rahat, profesyonel ve güven veren bir ortamda yine aynı şekilde rahat, profesyonel ve güven veren bir terapi süreci geçirmemi sağlamıştır. Son derece ilgili, güler yüzlü ve güvenilir bir terapist olan Hasan Elaldı, sorunlarınıza içtenlikle yaklaşacak ve çözüm bulmak için samimi bir uğraş verecektir. Kesinlikle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Fatma TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100365
Hasan Bey'i bana doktorum önermişti. Çok depresif olduğum kimseyle iletişim kurmak istemediğim bir dönemde kendisiyle tanıştık. İlk üç seans tanışma seansı olarak geçmişti. Bu süreçte bana bazı testler yapıldı ve özgecmisimi yazdım. Üç seans sonunda artık karşılıklı birbirimize alışmıştık. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki kendisi çok dürüst bir insan. Bu üç seans sonunda size yardımı dokunup dokunmayacağını açık bir şekilde dile getiriyor. Diğer seanslarımızda da gayet samimi ve ilgili davrandı. Her zaman danışanını önemseyen ilgili bir insan. Danışanlarını yargılamıyor. İşine çok özen gösteren dsiplinli bir insan. Psikolojik desteğe ihtiyacınız varsa Hasan Bey'e tereddüt etmeden gidebilirsiniz.
     4 Beğeni    
Mert
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100219
Ziraat mühendisi olarak çalıştığım kurumda çalışmalarım hakkında hep olumsuz düşünüyordum.Aklımda daima yanlış karar verdiğim ya da yanlış evrak yazdığım vs vardı.Her zaman kontrol ihtiyacı duyuyordum huzursuzdum,kendime güvenim kalmamıştı ve bu durum hayatımın geneline yansımaya başlamıştı.Hasan beyi daha önce tanımıyordum,kendisini bu sürecte internette araştırırken buldum ve randevu aldım.Hasan bey obsesif bozukluğum olduğunu ve bunun icin nasıl bi yol izlememiz gerektigini anlattı.Kısa bir sürecte kendisinin yaklaşımı ve desteği sayesinde bu rahatsızlıktan kurtuldu.Çok begendigim saygı duydugum bir kişiligi ve mesleki bilgisi var.Kendisine cok teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 218 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Hasan ELALDI'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Yazarlar : Edip CANSEVER, Victor HUGO, Buket UZUNER,Michel Foucault

Sevdigi Muzikler : Türk Halk, Yabancı Pop, Blues

Sevdigi Filmler : Bir Zamanlar Anadolu

Sevdigi Sözler : Neysek benzerimizi kendimize çekeriz...


Hasan ELALDI'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği

Hasan ELALDI Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
Leap Çalışan Destek Programı Anlaşmalı Uzman

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Perspektif Psikolojik Danışma Merkezi
Örnekevler Mah.Atatürk Blv.(Hastane Cad.)Öncel Apt.Kat:1 106/4 devlet Hastanesi Acil Karşısı
Kayseri
(Eğitim-Araştırma Hastanesi Karşısı)
Uzm.Psk.Hasan ELALDI internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(352) 231 88 08
(Ön Bilgi ve Randevu)-Psk.Dan. Hasan ELALDI olarak belirtiniz)
Telefon 2 :
0(533) 139 07 87
(0 352 231 88 08 no. ya ulaşamadığınızda buradan ulaşabilirsiniz, ofis telefonudur)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Doğum Yeri
Çankırı
Mezun Olduğu Üniversite
Gazi Üniversitesi(Lisans)-Ondokuz Mayıs Üniversitesi(Master)
Yüksek Lisans
Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabıKişisel skype hesabı

Uzm.Psk.Hasan ELALDI Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Almanca

Hasan ELALDI Mesleki Videolar Videoları
-
kayseri psikolog, kayseri aile danışmanı, kayseri evlilik danışmanı, çift terapisi, kayseri, psikolog, nevşehir, niğde, aksaray, aile danışmanı, aile terapisi, evlilik danışmanı, uzman psikolog kayseri, klinik psikolog kayseri, klinik psikolog, aile danışmanı kayseri, evlilik danışmanı kayseri, ilişki danışmanlığı, kayseri aile terapisti, nevşehir evlilik danışman, nevşehir aile danışmanı, psikolog nevşehir kayseri, psikolog niğde, psikolog aksaray, psikolog yozgat, psikolog sivas, sivas psikolog, yozgat psikolog, psikolog kayseri, niğde psikolog, nevşehir psikolog, aksaray psikolog, psikoloji, psikolojik danışmanlık, kayseri aile terapisi, evlilik öncesi danışma, kayseri evlilik terapisi, kayseri ilişki terapisi, kayseri çift terapisi, kayseri yaşam koçu, kayseri yaşam koçluğu, aile terapisi kayseri, evlilik terapisi kayseri, boşanma öncesi danışma, aile terapisti kayseri, bireysel, kişisel, danışmanlık, sivas, yozgat

08:26
Top