2007'den Bugüne 81,978 Tavsiye, 25,996 Uzman ve 18,200 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif AY
Psikolog - Trabzon
Psikolog & Psikoterapist

Elif AY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi77 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 2 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Elif AY

Şehir

Trabzon

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

77

[Psk.Elif AY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif AY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

80
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Elif AY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Elif AY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Beyhan BUDAKPsk.Beyhan BUDAK
Beyhan bey ile mesleki anlamda sorduğum bir soru üzerine kendisinin özverili bir şekilde zaman ayırması ve benim sorumu cevaplaması ile tanıştık. Şema...
Neslihan DURATEYMURPsk.Neslihan DURATEYMUR
Oncelikle sunu belirteyim, Turkiye'ye 2009 da Avustralyadan kesin donus yaptim psikoloji lisansimi aldiktan sonra. Bir dayanisma bir yardimlasma ve fi...

Elif AY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Özel çalışma alanlarım;

- Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy)
- Kabul ve Kararlılık Terapisi (Acceptance and Commitment Therapy)
- Diyalektik Davranışçı Terapi (Dialectical Behavior Therapy)
- Şema Terapisi (Schema Therapy)
- Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi (Mindfulness-Based Cognitive Therapy)

Elif AY'ın Makaleleri Elif AY'ın Makale ve Yazıları
2 Makale

Elif AY Özgeçmiş CV Psk.Elif AY'ın Özgeçmişi
Elif Ay eğitimini APAC (Avustralya Psikoloji Akreditasyon Konseyi) tarafindan akredite Federation University, Melbourne- Avustralya’da Psikoloji ve Davranış Bilimleri Fakültesini tamamladı.

APA (Avustralya Psikologlar Derneği) akredite ve onaylı bir psikolog ve psikoterapistdir.

www.psikologelifay.com

Elif AY Tavsiye Yazıları Elif AY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Gülay (Danışan)
 IP: 178.247.24.YLW

11-11-2019
 TavsiyeNo: 112251
Elif hocamı bir arkadaşımın araştırmaları sonucunda keşfettim.sohpetlerimiz esnasında o kadar içten dinliyor ki konuştuğumuz sorun her neyse çözümsüz kalması mümkün olmuyor yani şöyle sadece konuşarak vakit doldurmuyoruz aynı zamanda fikir alışverişlerin de bulunuyor daha iyi hissettiren yeni planlar aklınızın ucundan geçmeyen ışık dolu fikirler veriyor bana.Ben kendisine yaşam destek ünitem diyorum mesela:))Çünkü Elif Hocam la birlikte kendimi daha güçlü hissediyorum,daha çok gülümseyebiliyorum ve bir çok şeyin aslında benim baktığım kadar korkunç yada çözümsüz olmadığını görebiliyorum Elif hocam sorumluluklarımızı yerine getirirken kendimizi de unutmamamızı sağlıyor kısacası kendimize ışık tutmamız için yol gösteriyor.
     1 Beğeni    

 C.A. (Danışan)
 IP: 85.97.255.WB

18-10-2019
 TavsiyeNo: 111890
Elif Hanım ile gebeliğimin başında depresyon ve anksiyete belirtileri gösterirken bir uzmandan destek alma ihtiyacı duyduğum sırada eski bir danışanının önerisiyle tanıştık. Hamileliğim boyunca beni takip etti ve kaygılarımla, endişelerimle, olumsuz düşüncelerimle ve kötü ruh halimle baş edebilmemi sağladı. Analiz etme becerisi sayesinde, sorunun temel kaynağını bulup sorunların doğru çözümü için yol çizmeme destek olması gerçekçi ve kalıcı davranışlar geliştirmem için faydalı oldu.
     1 Beğeni    

 A.B (Danışan)
 IP: 78.169.11.ZBY

03-09-2019
 TavsiyeNo: 111250
Ne yapacağımı bilmediğim,çaresiz bir durumdayken bu site sayesinde tanıştım Elif Hanımla. Özgeçmişindeki yurt dışı eğitimini gördikten, onunla ilgili yazılan tavsiyeleri ayrıca onunla ilgili uzman tavsiyelerini de okuduktan sonra tanışmaya karar verdim. İyi ki de tanışmışım. İşini gerçekten çok iyi yapan biri. Nerde ne söylenmesi gerektiğini, seans boyunca nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilen biri. Aylık yaptığımız seanslardan sonra her adımımda kendimle biraz daha barıştığımı hissediyorum. Elif Hanım’ın desteği sayesinde kendimde farkındalık oluştuğunu fark ediyorum. Aklımı aylarca hatta yıllarca meşgul eden, beni rahatsız eden konular hakkında onunla konuşmak rahatlıyorum. Ona bahsettikten sonra aslında çok gereksiz şeyler olduğunu anlıyorum. Gerçekleri yavaş yavaş anlamaya başlıyorum. Her ay seanslara gittiğimde beni karşılayan ikisi de birbirinden güzel güler yüzler beni çok sevindiriyor. Çok sıcak bir ortam olduğundan emin olabilirsiniz. Şu an hala seanslarımız devam ediyor. Kesinlikle ilk zamanlardaki ben değilim artık. Yavaş yavaş kendi içimde de bir psikolog barındırmaya başladım. Şu anda sahip olduğum en iyi yol göstericilerin başında geliyor. Bana kattığınız ve katacağınız her şey için teşekkür ederim.
     Beğenin    

 N.A (Danışan)
 IP: 176.43.217.YLW

15-07-2019
 TavsiyeNo: 110623
Elif hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Arkadaşım da kendisine danışan olarak gidiyor ve çok memnun du. Elif hanıma danışan olarak gidebilmek için tam 1 yıl bekledim. Çok yoğunluk vardı. 1 yıl sonunda artık danışanı olmuştum. 3. randevumuz da doğru yerde doğru kişinin karşısında olduğuma emin olmuştum iyi ki beklemişim demiştim. Benim çocukluktan bu yana gelen kaygı, öfke, korku, güvenememe, kendini ifade etmeme, her şeyi içinde yaşama gibi sorunlarım vardı. Daha önceden birkaç defa daha gitmek istemiştim bir psikoloğa ama bir türlü gidememiştim bir şekilde bastırıyordum ama ilk doğumumu yaptıktan sonra öyle büyük etkili şeyler olmuştu ki artık bastıramamaz ve bir türlü iyi olmaz olmuştum. Korkularımı endişelerimi öfkemi yenemiyordum. Ve artık içimde yaşamıyor dışa vuruyordum ama bu seferde kontrol edemiyordum. Doğumdan sonra doğumda yaşadığım travma, korkular, stres, yorgunluk hepsinin birleşmesiyle zona hastalığına da yakalanmıştım bunun için de psikiyatri ye gidip ilaç tedavisi almıştım. Ama sadece ilaçlarla olmuyordu kesinlikle bir yardım almam gerekiyordu ve Elif hanım bana çok iyi geldi. Elif hanım huzur ve güven veren bir yüze sahip. Kendisini tanıdıkça çok sevip hatta en iyi arkadaşım diyebileceğinize eminim. Elif hanımın huzur ve güven vermesinin yanısıra da çok iyi bir eğitim aldığı aşikar. İşinde gerçekten çok iyi. Hem karakterinin hemde işinde çok iyi olması bir insanda rastlanabilecek nadir bir olay. Benim içinde büyük bir şans. Kendisi bana şu ana kadar ki seanslarımız da öfkemi kontrol edebilmem de içimdekileri dışa vuracağım zaman kontrol edebilmeme ve kendimi nasıl anlatabileceğim konusunda bana en iyi yol gösterici oldu. Kendisi ile yollarımızın kesiştiği için çok mutlu ve memnunum. Kendisini yetiştiren ailesine ve hocalarına sonsuz teşekkürler. Elif hanıma da sevgiler. İyi ki varsınız Elif hanım.
     Beğenin    

 Betül (Danışan)
 IP: 88.231.98.ZY

20-06-2019
 TavsiyeNo: 110216
Elif hanıma bir yakınımın tavsiyesi üzerine gittim.Hayatımda yaşadığım en buhranlı dönemden geçiyordum ve nasıl başa çıkacağımı bilmiyordum.Kendisinden randevu almadan önce uyguladığı terapi yöntemini araştırarak gittim.Gitmeden önce olumlu yada olumsuz herhangi bir fikrim yoktu fakat daha ikinci seansta bana nasıl iyi geleceğini kendimi bulmam konusunda bana nasıl yardımcı olacağını az çok tahmin etmiştim.Genelde danışanlar terapistlerinden sihirli bir değnek değdirip kendilerini düzeltmelerini beklerler.Akışın ve doğalının bu olmadığını seanslara gittikçe çok güzel kavradım.Kendimi keşfederken en güzel yol gösterenim oldu elif hanım ve hala bu yolda yanımda.Bunu bilmek karşılaştığım veya karşılaşacağım bütün duygularda yanımda olacağını hissetmek çok büyük bir güven ve huzur veriyor.Daha yolun başındayım fakat kısa sürede çok yol kat ettiğimi düşünüyorum.Teşekkür ediyorum profesyonel yaklaşımı ve samimiyeti için. Not; Asistan olarak Elif hanımın yanında işini özveri ve güleryüzle yapan Merve hanım harika :)
     Beğenin    

 Bir danışan (Danışan)
 IP: 81.214.219.YCW

04-05-2019
 TavsiyeNo: 109558
Kendimi en kötü hissettiğim dönemdi kimseyle konuşmak bile istemiyordum. Kendi başıma yalnız kalıp hep kafama bir şeyleri takıp duruyordum o günler belkide aylar. Sonra Elif ablayı bulduk aslında hiç istemeden gittim, on yargılarımla gitmiştim oraya. Ama elif ablanın samimiyeti bana çok güzel geldi ve gözlerimin içine bakarak ve fazlasıyla samimi şekilde beni dinliyordu bir kaç seanstan sonra onu bir uzman değil kesinlikle abla olarak gördüm sanki senelerce tanıdığım biri ve onla konuşuyormuşum gibi hissetim. Beni yeniden yaratan ve iyi hale getiren bir ablaydı. Hatta fazlasıyla ona alıştığımı bile diyebilirim. Normalde doktorlardan nefret eden biriyim ama tüm on yargılarımı kırdı geçti kendime tekrardan güvenimi yerine getirdi ve mutlu olmanı sağladı. İyiki onu tanımışım iyiki o bu mesleği seçip herkesi iyi yapıyor mesleğinde fazlasıyla iyi ve çok tavsiye ettiğim bir abla sizi iyi yapmadan asla bırakmayacağını biliyorum.
     Beğenin    

 Bican (Danışan)
 IP: 176.88.103.ZYB

21-04-2019
 TavsiyeNo: 109400
Kendimi çok kötü hissettiğim, artık böyle devam edemem dediğim bir zamanda internette arama yaparak Elif Hanımı buldum. Ancak yine de randevu için aramaya cesaret edemedim, uzun süre kendimle savaştım ve uzun bir aradan sonra kendisi hakkında yapılan yorumların da etkisiyle randevu için arayabildim. Daha önce bir hiç tecrübem yoktu ve birisine kendimi açmak, her şeyi anlatmak kolay bir şey değildi benim için. Fakat kendisiyle tanıştıktan sonra, verdiği güven ve huzur sayesinde seanslara başladıktan sonra kendimi çok daha rahat hissettim ve keşke daha önce gelseydim dedim. Elif Hanım'ın problemleri belirleme şekli ve öncelikle problemlerin arkasında nelerin olabileceğine odaklanması ve onları bulup onlar üzerine çalışması, daha sonra problemin şu anki durumuna odaklanmasının çok fazla yararını gördüm. Yüzeysel bir inceleme değil, ayrıntılarıyla yaşanılanların arkasında yatan sebepleri bulup aşama aşama problemi çözmeye yönelik kullandığı teknikler sayesinde kişi kendisini daha iyi tanımaya başlıyor ve belli bir süre sonra kendi başına da yaşadığı problemleri daha iyi anlamlandırmaya başlıyor. Kendisiyle yaklaşık 4 aydır görüşüyorum. Ve kendimdeki değişimi görmek, ve bunun artık kalıcı bir iyi hissetmeye dönüşmesi beni çok mutlu ediyor. Önümüzde uzun bir yol var ama her seansta daha da iyi olacağımdan şüphem yok artık Elif Hanım sayesinde. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Merve Hanım'ın da gülümseyen gözleri ve yumuşak sesi daha ilk başta huzurlu hissetmenizi sağlıyor. Trabzon'da bu şansa sahip olmak beni çok mutlu ediyor. Tekrardan çok teşekkür ederim :)
     Beğenin    

 İrem (Danışan)
 IP: 178.247.141.ZYZ

16-04-2019
 TavsiyeNo: 109320
Hayatimin en zorlu donemeclerinden birinde kardesim sayesinde Elif Hanimla tanistim. Bazi on yargilarla gittigim seansta ( bu onyargilar kesinlikle benimle ilgili) yuzumde bir gulumsemeyle ayrildim. Bir kere kendinizi cok rahat hissetiginiz bir ortam yaratilmis Merve Hanim in ilgisi sizi kapidan ilk girdiginiz anda karsiliyor ve rahatlatiyor. Elif Hanim in dinginliği ve her anlamda rahatca icinizi döküp sizin goremediginiz belki de gormek istemediginiz faktörleri gun yuzune cikariyor. Sonuc daha siz anlamadan hayatinizdaki kausa bir isik tutup.nedenler nicinler cevaplaniyor. Kisacasi iyi ki Elif Hanim var ve iyi ki karsilasmisiz
     Beğenin    

 Gamze (Danışan)
 IP: 193.140.168.YW

14-04-2019
 TavsiyeNo: 109299
Aslında onu Google’a sorarak buldum . “Trabzon’da ki psikologlar” diye aratınca kendisini direkt ulaşıyorsunuz . Okuduğunuz yorumlar, araştırdığınız eğitim geçmişi ” bana kesinlikle o faydalı olur “dedirten cinstendi. Gerçekten de öyle oldu . İlk seansta onunla ilgili hissetiklerimi ifade eden en iyi kelimeler : sıcak kanlı , güvenilir , huzur verici ( sesinin tınısı gerçekten de öyle ) .Kaygıyla gittiğim ilk seansta, Elif hanımla karşılaştıktan sonra tüm bu kaygılar uçtu gitti . “Koca 1 saat ne anlatabilirim? “diye düşünürken , zamanın da uçup gittiği gibi . Kendimde var olanı , benim farketmeme sebep olduğundan ve huzuruna ortak ettiğinden , ona sadece teşekkür edebilirim.
     Beğenin    

 Serhat (Danışan)
 IP: 95.15.220.DL

11-04-2019
 TavsiyeNo: 109264
Elif abla işini son derece iyi yapan ve çok dikkatli birisi bana her zaman en iyi yolu gösteren oldu seanslarımız halen devam etmekte ve ben bir şeyleri toparlamaya başladım kendisine çok teşekkür ediyorum o Trabzon için gerçekten bir şans . Tek kelimeyle işinin uzmanı Kişiliğiyse Güler yüzlü sabırlı cana yakın insanları çok iyi anlayabilen ve sayamadığımız bir çok özelliği yanındaki çalışma arkadaşları olsun son derece Güler yüzlü medeni ve anlayışlı insanlar iyiki sizleri tanımışım 🤗
     3 Beğeni    

 E.B. (Danışan)
 IP: 88.252.144.ZYD

11-04-2019
 TavsiyeNo: 109260
Elif Hanım' ın ismini, daha önce kendisine danışmış yakın bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Ufak bir internet araştırması sonrasında telefonla irtibata geçip ilk randevumu alarak sürece başlamış olduk. Randevu sürecinde gerekli kolaylıkları sağlayan Elif Hanım' ın çalışanına da nezaketi ve ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür etmek isterim. İçerisinde bulunduğum durum dolayısıyla, beni tanımayan ve bu konuda eğitim almış/uzman birinden destek almanın, fikir alış-verişi yapmanın faydalı olacağı düşüncesiyle kendisine danıştım. Birey olarak kendi duygu ve düşünce kalıplarınızla/sisteminizle görmekte ve/veya farkına varmakta zorlandığınız konularda gerçekten faydalı olduğuna inanıyorum. Elif Hanım da benzer şekilde önceden farkına varamadığım hususları açıklayarak konuya farklı yönlerden bakmamı sağladı. Sürecimiz halen devam etmekle birlikte, her seansa keyifle katıldığımı belirtmeliyim. Trabzon gibi bir şehir için önemli bir değer. Çeşitli kültürler hakkında bilgi sahibi olması ve olaylara geniş açıdan bakabilmesi de ayrı avantaj. Elif Hanım, güler yüzlü yaklaşımı ve samimiyetinin yanı sıra sizi dinlediğini ve size önem verdiğini hissettirmesi ile kısa sürede güveninizi kazanmakta. Kendisiyle tanışmış olmaktan son derece memnunum.
     2 Beğeni    

 Esra (Danışan)
 IP: 88.243.155.BW

06-04-2019
 TavsiyeNo: 109178
Merhaba. Öncelikle bu yazımı okuyan herkese sevgiler. Ben Elif hanım i tamamen şans eseri internette buldum. Uzun arayışlar sonunda. Ve şükür ki buldum. Benim hikayem çok uzun. Ama özet geçersek eğer 2,5 sene yorucu ve zorlu geçen ataklarımin sonunda beni bana iyi hissettiren güzel insan. Sadece bir psikolok değil. İşini hakkıyla yapan, sizi pür dikkat dinliyen ve geçirdiğiniz süreçte gösterdiğiniz her iyi sonuca belki de sizden çok sevinen bir abla gibi. Ben ona burdan çok teşekkür etmek istiyorum. Sayesinde çok şey başardım. Herhafta terapi alan biriydim. Ve hızlı bir şekilde iyileşme göstererek 3 haftaya hatta bir aya çıktı seans aralığı ve bu bizim için büyük bir başarıydi. Neden diyecek olursanız ben ilk terapiye başladığımda ilaçlık durumdaydım ve ilaç içmeden ben panik ataklarım dan kurtuldum. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Guleryuzlulugune, samimiyetine, içtenliğine. Ve kendisi gibi yanında çalışan Merve hanımın samimiyeti de asla es geçilmez. Merve hanıma da cok ama çok teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum elif hanım iyiki varsınız. Şüphede olan varsa olmasın 🤗
     1 Beğeni    

 Liliyar (Danışan)
 IP: 46.155.38.L

03-04-2019
 TavsiyeNo: 109133
Elif Hanım'la görüşmeye başlayalı 5 ay olmasına rağmen çok fazla yol aldım. Alanında uzman birisi ve bunun sürece büyük bir katkısı oluyor. Zaman içinde öfkemin azaldığını, kendime olan saygımin arttığını fark ettim. Kendisi sevecen ve samimi olduğu için onun yanında kendimi rahat, özgür ve huzurlu hissediyorum. Bu da kendimi ifade etmem konusunda avantaj sağlıyor. Elif Hanim'la içsel problemler yaşadığım bir süreçte tanıştım. Şimdi ise zihnim çok daha dingin ve huzurlu. Mekan olarak da kendimi çok huzurlu hissettiğim bir ortama sahip.
     Beğenin    

 P.G. (Danışan)
 IP: 178.247.98.ZJ

03-04-2019
 TavsiyeNo: 109130
Uzun yıllardır kendisini tanıyorum. Donanımlı ve işinde oldukça iyi bir uzmandır. Ne zaman başım sıkışsa ilk aklıma gelen isimdir. Danışanlarına samimiyetini geçirir ve bu sayede kısa sürede kendinizi güvende hissedersiniz. Şahsım adına fikirlerine önem veriyorum çünkü yaşadığınız olaylara sizin bakmadığınız farklı açılardan bakarak uflunuzu genişletiyor. Yaşamınıza sizi daha mutlu edebilecek açılardan dokunuyor. Yaşadığımız stres çağında sağlıklı kalmak isteyen, destek almak isteyen herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Kendisine meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    

 confuzzled (Danışan)
 IP: 176.88.97.ZJ

02-04-2019
 TavsiyeNo: 109092
Elif hanımla seanslara daha önce kendisinden yardım alan bir arkadaşımın önerisiyle başladım. Açıkçası ilk seansa biraz önyargıyla gittim, çünkü yardıma ihtiyacım olduğunu içten içe bilmeme karşın içinde bulunduğum ruh halinden olsa gerek karşımdaki kişi bir profesyonel de olsa onun bana yardım edemeyeceğini düşündürüyordu. Ancak ilk seanstan itibaren kendim için ne kadar doğru bir adım attığımı anladım. Bu kanıya varmamdaki ilk gerekçe, Elif hanımın seanslarda dile getirdiklerimi çok kısa bir süre içinde analiz ederek değerlendirmesi ve farklı sorular sorarak onlara farklı bir boyuttan bakmamı sağlamasıdır diyebilirim. Bir yandan bana farklı bir boyuttan bakma imkânı sağlarken diğer taraftan o boyutta benim yanımda ilerlemesi de bir diğer önemli gerekçe oldu benim için… Yani bilen ve sahip olduğu bilgi gücüyle beni uzaktan yönlendiren bir uzman değil; problemi benimle samimi bir şekilde irdeleyen, çözüm planımı benimle birlikte yapılandıran bir uzman buldum karşımda. Ve tabii ki Şema Terapi modeli gibi bir yol haritası ışığında ilerleyeceğimizi bilmek doğru bir karar verdiğimi düşünmemde en önemli gerekçelerden bir diğeri oldu. Elif hanımla üç aydan daha uzun bir süredir terapilerimiz devam ediyor. Terapiye başlamamdaki en büyük etken nedenini bir türlü bulamadığım kaygının bende yarattığı boğulma hissiydi. Elbette her an her saniye iliklerime kadar hissettiğim bu kaygının buzdağının görünen küçük bir parçası olduğunu biliyordum. Ancak görünmeyen kısmını açığa çıkarmak için yalnızca etkileşimli diyalogların işe yaramayacağına da inanıyordum. İşte tam bu noktada Şema Terapi modelinin bu süreçte bize yol göstereceğini dile getirdi Elif hanım. İlk seanstan sonra bazı testlere yanıt vermemi ve bunların sonuçlarına göre hangi şemalar üzerinde çalışacağımızın belli olacağını dile getirdi. Daha sonra ortaya çıkan şemaların kökenini irdelemeye başladık süreç içinde. Bu süreçle eş zamanlı olarak kendisinin bana önerdiği kitabı (Hayatı Yeniden Keşfedin) da okudum. Kitabın bana en büyük katkısı kimi noktalarda soyut kalan kavramları ve şemaları örnek olaylar üzerinden açıklaması oldu. Bununla birlikte kendi uyum bozucu şemalarımı daha iyi anlayarak irdelememi kolaylaştırdı. Terapilerde şemalarım ve kökenleri üzerinde çalışmaya devam ederken yine Elif hanımın önerisiyle “Mod Terapisi” adlı kitabı okudum. Bu kitapla arayış içinde olduğum “uyumsuz şemalarımın kökenleri”ni çok daha kolay bir şekilde tespit edebildiğimizi söyleyebilirim. Seanslarımız devam ediyor ve yolun henüz çok başında olduğumu biliyorum. Ancak bu kısa sürede bendeki en büyük değişimin kendimle ilgili farkındalığımın artması olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Elif hanım çok güleryüzlü, analiz yeteneği çok yüksek ve tanıştığınız ilk andan itibaren iliklerinize kadar hissettiren bir enerjiye sahip. Her seansa sanki çok sevdiğim ve uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımla oturup sohbet edecekmişim heyecanıyla gidiyorum gerçekten. Beni çok derinden yaralayan bir anı veya olay üzerind... [DEVAMI..]
     Beğenin    

 E.O (Danışan)
 IP: 85.105.230.YYD

01-04-2019
 TavsiyeNo: 109088
Elif hanımla ileriye dönük planlar içinde boğulduğum ve kendimde yanlış bir şeylerin olduğunu düşündüğüm bir dönemde tanıştım. Yaptığımız terapilerde bana kendimi olduğum gibi sevmem ve hayata karşı daha esnek olmam konusunda çok yardımcı oldu. Gittiğim her terapi sonrasında oradan keyifle ayrıldım.Her daim beni güler yüzüyle karşıladı ve güler yüzüyle uğurladı.Bence Elif hanım işini çok seven ve çok doğru tespitleri olan bir psikolog. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Cansu (Danışan)
 IP: 91.93.254.YDJ

27-01-2018
 TavsiyeNo: 101682
Güleryüzüyle naif ses tonuyla sanki çok önceden tanışık olduğunuz biriymiş gibi içten davranışıyla sizi çok rahat hissettiriyor. Bir psikologdan ziyade arkadaş gibi yaklaşımıyla sadece paylaşımlarınızı seans süresince değil aynı zamanda dışarıdanda yardımcı olan Elif hanıma çok teşekkür ediyorum.O benim olaylara bakamadığım yüzüm söyleyemediğim sesim oldu onla birlikte olaylara çok farklı bakış açısı kazandım. Başım sıkıştığında çözemediğim işin içinden çıkamadığım durumda hiç terettüt etmeden yazdığım danıştığım güzel insan 🌸Bence sizinde çözemediğiniz kimseye anlatamadığınız bir durumunuz varsa hiç terettüt etmeyin Elif hanımın alanında en iyisi olduğunu düşünüyorum🤗
     3 Beğeni    

 A.Y. (Danışan)
 IP: 188.57.158.ZZD

29-11-2017
 TavsiyeNo: 100570
Trabzona ilk eldiğimde psikolog arayışım uzun sürdü. Ihtiyaclarima yonelik ve beni psikolojik açıdan tatmin eden bir psikolog bulamadım bir süre, en sonunda Elif Ay' ı buldum.Yaklaşık 4 yıl kendisinden terapi aldım.Bu süreçte içimdeki açmazlarımı, çelişkilerimi çözmemde çok büyük katkısı oldu. Alanında etkin, hakim ve sürekli kendini geliştiren bir psikolog Elif Ay. Tüm bunlarla beraber kişilik olarak kendini geliştirmiş, başka kültürlere de hakim, açık fikirli bir insan. Şehirden taşınmıs olmama rağmen Trabzon a geldikçe onu mutlaka ziyaret ediyorum. Seviyoruz kendisini :)
     4 Beğeni    

 Elif ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.183.125.ZBZ

28-11-2017
 TavsiyeNo: 100550
Yaşadığım bağışıklık sistemi hastalığı ile baş edemeyince bir uzmandan destek almaya karar verdim.Araştırmalarım ve çevremde güvendiğim insanların tavsiyesi ile Elif Hanıma ulaştım.İlk seansa giderken içimde bir sürü soru işaretleri vardı (acaba bana yardımcı olabilecek mi? Kendisiyle rahat konuşabilecek miyim? gibi).Fakat bu soruların her biri, Elif Hanımın ilgisi ve güler yüzüyle birlikte, ilk seanstan sonra yerini güvene bıraktı.Elif Hanım beni o kadar dikkatli dinledi ki zannediyorum söylediğim her kelimeyi not aldı :) akabinde ileri seviyede olan kaygım ve baş etmekte zorlandığım stresimle ilgili neler yapabileceğim noktasında tavsiyelerde bulundu. Kendisi işini öyle şevkle yapıyor ki danışanlarının hayatlarına dokunmak ve onların mutluluğunu görmek adına özveri ile çalışıyor.Gerektiğinde danışanının birinci dereceden yakınını davet edip koordineli bir şekilde terapiye devam ediyor. Kendisini tanıdığım için öyle mutluyum ki.Danışmanlık hizmeti almaya başladığım bir yıl içinde hayatım olumlu manada değişmeye başladı.Artık kaygılarının ve stresinin esiri olan değil onları yönetebilen biriyim. Elif Hanımı 3 sıfatla tanımlayacak olursam "işini sevip hakkını veren" , "güler yüzlü" ve "mütevazı" diyebilirim.Buradan kendisine hayatıma ve dolayısıyla aileme kattığı her bir güzellik için teşekkür ediyorum. Ve ayrıca biz danışanları güler yüzüyle sıcacık karşılayan asistan Merve Hanıma da teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    

 Dilek ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.226.24.ZZB

28-11-2017
 TavsiyeNo: 100549
Elif Hanım’ın daha önce danışanı olan bir arkadaşımız vasıtasıyla tanıştık. Kızımız 9 aylıkken öfke krizleri ile ilgili kendine danıştık. İkinci kızımızda doğduktan sonra kardeşini kabullenme ve doğru ebeveyn olma konusunda destek alma sürecimiz devam etti. Kızlarımız şuan 3 ve 5 yaşlarında. Gelişim süreçlerinde yaşadığımız problemlerde kendisinden destek almaya devam ediyoruz. Kendisiyle konuşurken bir kaç yıl önce söylediğimiz sözleri bile hatırlıyor ve süreklilik arz eden kesintisiz bir destek sağlıyor. Çok cana yakın ve sizi rahatlatan bir yapısı var. O nedenle gönül rahatlığı ile içinizi dökebiliyorsunuz. Biz kendisini hep aileden biri gibi görüyoruz. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Ali kemal (Danışan)
 IP: 176.88.12.ZBC

26-11-2017
 TavsiyeNo: 100490
Önce annemin zorlamasıyla gitmiştim ama Elif abla ile tanıştıkdan sonra sempatik ve güleryüzlü olması hoşuma gitti.İlk zamanlar biraz çekingendim ama onun samimiyeti çekimgenliğimi yenmemi sağladı. Kendisiyle görüşmeye başladığımdan beri hayatımda değişiklikler oldu. Daha çok okulum konusunda yardım aldım.Okulum da sınavlarım da başarılı olmam için bana yardım etti. Ailem ile iletişimimde bana yardımcı oldu. Muaynanesi çok güzel ve bulunması kolay. İşini ciddiye alan ilgili biri. Kendisinden çok memnunum. İyi ki tanımışım.
     1 Beğeni    

 Bir danışan (Danışan)
 IP: 78.183.117.ZYB

25-11-2017
 TavsiyeNo: 100484
Elif Hanım'dan danışmanlık hizmeti almaya karar verdiğimde, doktor doktor dolaşmış en son kendisine gitmiştim. Hastalığımın fizyolojik temelli olduğuna inanıyordum çünkü. Yanılmış olduğumu bir kaç seans sonrasında fark ettim. Kendi web sitesinden öz geçmişini okuduktan sonra karar verdim danışmanlık hizmeti almaya. Karar vermemde öz geçmişi ve Avustralya'da eğitim almış olması etkili oldu açıkça söylemek gerekirse. Bundan kastım sadece yurt dışında eğitim almış olması değil elbette; çünkü bir uzmana bir kez giderim, faydalı olup olmayacağını anlarım zaten. İlk seans sonrasında beni iyileştireceğine ikna olduğum için, 1 yıldan uzun süredir devam ediyorum. Oldukça profesyonel yaklaşım tarzı, alanında uzmanlığı ve danışanlarına faydalı olmak için gösterdiği özveri, eminim sizin için de ikna edici olacaktır. Trabzon'da olması büyük bir fırsat bence. Geriye dönüp baktığımda, hayat kalitemin inanılmaz derecede pozitif anlamda değiştiğini fark ediyorum. Yakın çevremden de bu yönde bir çok dönüt aldım. Yıllarca adeta hapis hayatı yaşamışım. Keşke daha önce tanımış olsaydım Elif Hanım'ı.
     1 Beğeni    

 C.D. (Danışan)
 IP: 95.9.161.ZZW

25-11-2017
 TavsiyeNo: 100475
Elif hanima birkac yildir ulasmaya calistim ve sonunda cok kotu bi donemimde kapilarini bana acti. Iyi ki kendisini tanımışım ve iyi ki danışmanı olabilme fırsatını yakalayabilmişim. Hayatıma girdiği için kendimi çok şanslı ve güvende hissediyorum. Hayatta beni anlayabilen tek insan olduğunu hissediyorum. Işini tam anlamıyla profosyonel yapmakta. Ilerleyen zamanlarda daha güzel yaşayacakmışım umuduyla her seansına adeta heyecanla gidiyorum. Hayatıma kattığı düşünceler ve samimiyet icin kendisine cok ama cok tesekkur ediyorum. Iyi var.
     1 Beğeni    

 A. KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.179.ZJY

12-11-2017
 TavsiyeNo: 100237
Elif Hanımla yaklaşık olarak 5 yıl önce internetten yaptığım araştırma sonucunda tanıştım. İlk iletişim, ofis ortamı, yanında çalışan kişi ve ilk görüşme sonunda işini çok ciddiye aldığını ve çok önemsediğini gördüm bu bana doğru yerde olduğumu düşünürdü ve kendimi güvende hissettim. Devam eden görüşmelerimiz de yanilmadigimi anladim ve faydalanmanın yanı sıra çok şey de öğrendim , Elif Hanımın farkı ; işini önemsesi, mesleki yeteneği ,tecrübesi, empatik ve samimi olması yanında ayrıca insanları çok seven birisi olması bence. Trabzon için bir şans olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 İrem (Danışan)
 IP: 95.15.70.ZB

11-11-2017
 TavsiyeNo: 100217
Bir psikolog ne kadar yardımcı olabilir ,sorunlarınızla ne kadar ilgilenir sorularının cevabını bulabileceğiniz bir insan değil elif abla tam aksine yaşayarak ve sizinle konuştukça size zaten ne kadar iyi gelebileceğini gösteren bir insan.Mesleği gereği konuşmaz asla belki çok klişe olacak ama elif ablayla konuştuktan sonra böyle tarifsiz bir huzur hissediyosunuz .Kendinizde eksik hissettiğiniz ne varsa bazen bir bakışıyla bile birden tamamlanıyorsunuz.
     3 Beğeni    

 Danışan (Danışan)
 IP: 78.162.121.DF

29-10-2017
 TavsiyeNo: 99938
Belki çoğu gibi ben de travmatik bir ilişkinin bitmesi sonucu girdiğim sıkıntılı dönemde çok önem verdiğim bir arkadaşım vesilesi ile karar verip görüşmeye başladım Elif Hanım ile. Her hali ile sanki bu meslek için bu dünyada var olan biri, özellikle empati gücü çok yüksek, anlaşıldığınızı kesinlikle hissedebiliyorsunuz. Bazen ağır uyarılar da alabilirsiniz ama bu Elif Hanım'ın tamamen sizi koruma amaçlı yardımı olarak algılanmalı. Elif Hanım özellikle insanlarla olan ikili ilişkilerimde kendimi koruyacak şekilde sağlam adımlar atmamda bana yardımcı oluyor. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde Elif Hanım ile hiç tereddüt etmeden görüşmenizi öneririm.
     5 Beğeni    

 A.K. (Danışan)
 IP: 176.88.12.ZJJ

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99888
Hayat, herkes için zor zamanlr saklayan bir döngü, sizin şuan da hangi zorluklardan geçtiğinizi nelerle karşılaştığınızı bilmiyorum. Önemli olan da bu değil zaten, önemli olan şuan da bu yazıyı okuyorsanız hala umudunuz var olduğudur ve bu sizi bir adım önde tutar gerisi zaten Elif ablanın 😊 yaklaşık bir bucuk senedir seanslarımız devam ediyor ve ben bazı şeyleri toparlıyorum bunu bilmek, hisssetmek bana ayrı bir güç veriyor. Sanki her defasında bir yukarıda ki dala tutmak gibi bir şey. Ben size Elif ablanın size zor zamanlarınızı hiç yaşanmamış gibi yapacak diyemem zaten bunu o da söylemez 😊 ama zor zamanlarınızı nasıl karşılamanız gerektiğini, onlarla aynı yolda nasıl yürümeniz gerektiğini sizinle o yolda yürüyerek size göaterecek. Bunu biliyorum! 😉
     3 Beğeni    

 Akademisyen Dr (Danışan)
 IP: 193.140.168.YF

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99884
Yaklaşık 3 yıldır Elif hanımın danışanıyım, Özellikle kanıta dayalı bilimsel yöntemler ile problemlerime çözüm araması benim için önemliydi. sadece seans içinde değil seanslar dışında da problemlerim ile ilgilenip, çözüm yollarını gerektiğinde arayarak bildirmeside takdir edilesi davranışları arasındadır. Oldukça nazik, seanslarda kendimi ifade etmekte hiçbir zaman zorlanmadığım bir psikologdur. Asıl problemimin dışında diğer basit problemlerimde dahi danışmadan hareket etmediğim biri haline geldi. Bu nedenle tavsiye etmekteyim.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Akademisyen olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     4 Beğeni    

 A.B. (Danışan)
 IP: 88.245.153.YY

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99883
Elif Hanım ı bulmam önce internet uzerinden oldu. Daha sonra yorumlari okudukca merak ettim ve randevu almak istedim. Bana yardimci olan yorumlar baskalarina da yardimci olabilsin diye tum samimiyetimle söylemek gerekirse gorustugume asla pisman olmadim. Su an seanslarimiz hala devam ediyor ve ben rahatlamayi,insanlara hayatıma farkli bir acidan bakabilmeyi ogrendim. Elif hanima sorununuzu soylediginiz anda o kadar guzel cozumluyo ve cevapliyor ki bazen sasirip kalabilirsiniz. Kesinlikle mesleki tecrubesi cok iyi bir psikolog. Benim kesin degilimdir dedigim panik atağımı fark etmemi sagladi bununla bas etmeme yardimci oldu ve olmaya devam ediyor. Yaninda calisan hanimefendi o kadar nazik o kadar arkadas canlisidir ki seansi beklerken gerilmezsiniz ya da sıkılmazsınız. Elif hanim ilk tanidiginizda biraz sert mi acaba diyebileceginiz sonrasinda ne kadar güleç kibar nazik anlayisli isini iyi bilen esprili biri oldugunu farkedeceginiz bir insan. Kesinlikle ve siddetle arkasinda durup tavsiye edebilecegim de tek kisidir.
     Beğenin    

 E.E (Danışan)
 IP: 176.88.12.ZB

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99872
Elif Hanımla tanışma hikayem yaklaşık 3 yıl önce bir arkadaş tavsiyesiyle başladı.Zor bir ergenlik dönemi geçiren kızım için birkaç psikolog ile görüşmüştük.Fakat hiç birinden pozitif bir enerji alamadığımız için bırakmak zorunda kalmıştık.Elif Hanım'a ümitlerimiz bitmiş olarak gitmiştik.Fakat ilk tanışmamızdaki güleryüzlülüğü,sıcaklığı,doğallığı ve karşısındaki insana verdiği güven ve huzur bizi ona bağlayan en önemli sebeplerden birkaçı oldu.Kızımın gerçek hayatında sahip olmadığı ablası (Elif Ablası)oldu.Sadece kızımın değil bizimde danışmanımız oldu.Zor zamanlarımızda bireysel görüşmeleriyle,telefon ve mesajlarla hep yanımızda oldu.Aklimıza takılan her soruna çekinmeden cevap aradığımız bir danışman.Kısacası tam anlamıyla mükemmel bir insan.Bu arada ferah ofisinin görüşme sırasındaki rahatlığı ve onunla birlikte çalışan Merve Hanımın güleryüzüde asla azımsanamaz.Kısacası iyi ki Elif Hanımı tanımışız ve iyi ki danışmanımız olmuş.Ona sonsuz teşekkürler.
     3 Beğeni    

Beyhan BUDAK Fotoğraf  Psk.Beyhan BUDAK
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

24-10-2017
 TavsiyeNo: 99824
Elif Hanımı uzun bir süredir tanıyorum. İşini bu kadar seven, işinde ne kadar yetkin olursa olsun, kendini geliştirme ve öğrenme motivasyonu bu kadar yüksek başka bir meslektaş tanımadım ben. Bir meslektaş olarak konuşurken bile olaylara bakış açısı, kişilik yapısı ile sanki bu meslek için doğmuş birisi izlenimi bırakıyor insanın üzerinde. Sabrı, sakinliği ve şefkati bence çok önemli özellklerinden. Ben şahsen kendisi ile tanışmaktan ve meslektaş olmaktan dolayı çok mutluyum.
     5 Beğeni    

 Buse GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 193.140.168.YF

19-10-2017
 TavsiyeNo: 99714
Daha önce de psikologa gitmiştim fakat bana hiç bir faydası olmamıştı. Elif Ay ise çok farklı , ben kendisini internet aracılığı ile buldum beni en çok etkileyen eğitim hayatı olmuştu. Hayatta geldiği noktaya bakınca ve gittiğim seanslarda beni ne kadar iyi anladığını görmek bana daha da umut aşıladı.Problemlerimi aşmam için sadece seansa gelmeme gerek yoktu , her zaman sadece bir telefon uzağımdaydı ve bunu bilmek inanılmaz güven veren bir duygu.Bu yüzden iyiki var , seanslarım hala devam ediyor ve pek çok noktada daha da iyiye gidiyor her şey benim için.Bir psikologtan öte olduğu için çok teşekkür ederim :)
     3 Beğeni    

 Danışan (Danışan)
 IP: 78.183.170.YWL

19-10-2017
 TavsiyeNo: 99711
Elif hanımla bunalımlı bir dönemimde tanıştık. Psikolog seçimi yapmadan önce kendisi hakkında araştırma yapmıştım ve iyi eğitim almış olduğunu biliyordum ve kendisini sürekli geliştiren bir psikolog olduğunu düşünüyordum. İlk seansta düşüncelerimde yanılmadığımı anladım. Elif hanımı kesinlikle işinin ehli ve kuvvetli sezgileri olan biri olarak tarif edebilirim. Doğru sorularla seans zamanını çok verimli geçirdiğimizi ve her seanstan sonra rahatladığımı söyleyebilirim. Ayrıca ofisi huzur veren ferah bir yer. Asistanı Merve hanım'da ilgili, güler yüzlü bir insan. Bu çevrede profesyonel yardım almak isteyen herkese kesinlikle Elif hanımı tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Gökçe tSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.169.16.YJL

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99704
Insan bazen anlatmak için yabancı birini ister. 'yabancı, güven verici ve işinin ehli' birini. Ben bu ihtiyaçla başladım Elif aya. Seansların ciddi bir ortamda degil de samimi olması bu benim için çok önemliydi. Ilk seansimda bana "iki kişi konuşurken arada masa bile olsa bu araya mesafe koyar" demişti ve dediği gibi seansları masa arkasında değil de birebir karşılıklı samimi bir şekilde yapması beklediğimden de öteydi. Ilk seanstan çıktığımda hissettiklerimi özetleyen en güzel cümle "kuş kadar özgür" hissettigimdir.Elif ay benim için iyi ki tanıdığım diyebileceğim insanlardan biri. çünku onu tanıdığımdan bu yana kendimde olan değişimin ve gelişimin farkındayım. Insanın kendini bulması.. bu çok güzel bir duygu. değişmek-gelismek, bi sorun varsa mutlaka çözüm vardır diye düşünmek ve en önemlisi bunları size tüm çıplaklığıyla anlatan birinin olması bu duyguyu yaşamanız için, ben olabilmek için, 'bence' herkesin hayatında bi 'elif ay' olmalı. Tanıyınca 'iyi ki' diyeceksiniz. Sevgiyle..
     4 Beğeni    

 TN (Danışan)
 IP: 88.242.61.BC

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99701
Bir psikoloğa gitmeye karar verdiğimde çok araştırdım. Bu bölgede en iyisi olduğunu anladıktan sonra karar verdim gitmeye. İYİ Kİ kendisiyle tanışmışım. Kendime bile anlatmakta çekindiğim konuları şimdi herhangi bir konuymuş gibi rahat konuşabiliyorsam Elif hanım sayesinde. İçinden çıkamadığım, kendimle çatıştığım anda elimden tutan kişi Elif Hanımdı. Seansa girdiğim anda bir saat nasıl geçiyor anlamıyorum. Açıkçası seans bitsin istemiyorum. Çıktığımda çok mutlu hissediyorum. Seansı dört gözle bekliyorum. Herşey bir yana Elif Ay büyük bir şehirde olsaydı kesinlikle bir marka olurdu. Buralar için fazla “iyi” bir psikolog olduğunu kendisine söylemiştim. Ama biz danışanları için mutlaka olmalı. Bir psikoloğa gidecekseniz bu Elif Ay olmalı. O sıcak ortamı nezaketi, saygıyı ve vicdani adaleti görmenizi tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Göktuğ ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.161.105.JY

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99697
Kendisiyle lise 2.sınıftayken tanışmıştık.Yaklaşık iki sene belli aralıklarla karşısındaki rahat, geniş koltuğa oturdum.İlk başlarda çekinmeme rağmen bir zaman sonra tecrübesine danışabileceğim bir ablam oldu. Gayet samimi, kesinlikle akıl vermez olabileceklere göre seçenekler sunar ,fikirlerinizi yorumlar ve kendi görüşüyle kararlarınızı almanızda yardımcı olur. Kendisi ve asistanı her zaman güler yüzlüdür.Ofisinde kendinizi yabancı bir yerdeymiş gibi değil, gayet rahat ve huzurda hissedersiniz.Oldukça ülke gezmişliğinden dolayı birkaç kültürü barındırır ve olayları evrensel olarak takip eder, değerlendirir. Kısacası cana yakın bir arkadaş mantıklı düşünüp tecrübeleriyle cevaplar veren çok iyi bir psikolog .
     4 Beğeni    

 Burçin (Danışan)
 IP: 46.154.120.ZJZ

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99690
Elif hanım gördüğüm sorunu çözmem de gerçekten çok yardımcı oluyor.Nasıl davranmam gerektiği kilit noktalara değiniyoruz.Bana yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum.Gerginliğimde bile arkadaş gibi konuşuyoruz diyip beni sakinleştirdiği için ayrıca teşekkürler.Güvenebileceğim nadir insanlardan.O hissi de size veriyor.Güleryüzlüğüyle onunla konuşmak iyi geliyor.İyiki var iyiki karşılaşmışız bir şekilde.Samimi rahat bir şekilde konuşabileceğiniz bir psikolog gideceğiniz ilk adres kendisi olmalı ,)
     3 Beğeni    

 M.M.H (Danışan)
 IP: 151.135.154.ZZL

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99688
Gunumuzde her insanin sıkıntılarını veya baska konulari anlatacagi biri olmali ve insanlarin cogunda boyle durumlar var. Benim daha ileri seviyede sıkıntılarım vardi ve bende bi tavsiye uzerine gittim. Kesinlikle dogru bir tercih yaptigimida kisa surede anladim. Yaklasik 2 yil oldu ve kendisiyle hala gorusuyorum. Hem mesleki acidan hem insani acidan harika biridir. Eger bu konuda bir kisi ariyorsaniz kesinlikle daha fazla vakit kaybetmeden Elif Ay dan destek alabilirsiniz. İyiki boyle bir insan tanidim. Artik harika bir psikolog ve cok iyi bir arkadaşım var.
     3 Beğeni    

 Nestabum (Danışan)
 IP: 5.24.36.YJ

18-10-2017
 TavsiyeNo: 99687
Elif Hanımla tanışmam bu forum sayesinde olmuştu... yaklaşık bir yıldır danışanıyım...hayatınızda iyiki tanımışım dediğiniz insanlar vardır... Elif hanım benim iyikilerimden oldu...😊 Daha öncede bir psikolog deneyimim olmuştu fakat yaklaşık 2 yıl boyunca kötü bir tecrübe olarak kaldı bende... tabiki Elif hanımı tanıyana kadardı.... Güler yüzü,samimiyeti,içtenliği ve bu mesleğin hakkını en güzel şekilde verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum....iyiki tanımışım..😊😊
     1 Beğeni    

 drips (Danışan)
 IP: 78.181.83.YCW

15-10-2017
 TavsiyeNo: 99643
Elif hanımla eşim sayesinde taniştım,çünkü kendısını o araştırmıştı ve benimde nerdeyse 5 yıldır süren bir serüvenimiz var.Elif hanım artık benim için bi danişandan çok ıyı bir arkadaş bazen bi abla bazen bi kardeş bazen ve herzaman çok ıyı bir yol gösterici oldu.(Her ne kadar ilk 1-2 sene zor bi alışma dönemi geçirmiş olsamda)O artık ailemizden biri gibi,hamilelik sürecimde,lohusalık dönemimde,kızımın doğması büyümesi herşey de hep yanımda,benim gizli bi elim kolum gıbi😊😊oldu.Yani yeri geldı birbirimizden bişeyler öğrendik,yeri geldı en kötü hissettığim anlarda saat kaç olura olsun arayıp veya mesaj atıp bi nefes kadar yakınımda olup bana herzaman desteğini sağladı ve sağlamayada devam edıyo.Hayatıma kattığım en değerli güzel insan iyiki tanmışım sizi ıyıkı dokunmuşsunuz hayatıma🙏🙏🙏SEVGİLERİMLE😊😊😊
     3 Beğeni    

 Tuğba Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.161.119.FB

14-10-2017
 TavsiyeNo: 99640
Elif Hanım' la yaklaşık 1 yıldır süren bir birlikteliğimiz var.Kendisi hayatımın alt üst olduğu bir dönemde internet araştırmaların sonucunda karşıma çıktı.Ilk seanstan itibaren ona güvendim ve inandım.Mesleğinde kendini geliştirmeye istekli,başarılı bir psikolog.Ancak bundan ötesi var onda. İletişimi,insani özellikleri,sıcaklığı,samimiyeti... Şu anda gayet iyiyim pek çok problemi aştım ve hayatımdan zevk alıyorum. Bunda payı çok fazla olan değerli psikoloğuma teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 Sibel TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.220.57.YC

14-10-2017
 TavsiyeNo: 99638
Elif Ay ile insanlardan ve hayattan donma noktasında soğuduğum, soğuk bir kış günü tanıştım. Onun hakkında araştırma yapmıştım. Hakkındaki hepsi olumlu olan yorumları okumuştum. Alanında iyi olduğuyla ilgili kanım kliniğine girdiğim anda arttı. Çünkü çok güzel karşılandım. Temiz ve düzenli bir ortam ve güleryüzlü bir çalışanı var. Odasına girdiğimde ise doğru bir karar verdiğime inandım. Beni karşılamasında bile huzur vardı. Profesyonel yaklaşımı bana ayrı bir güven verdi. İşinde iyi olduğu belliydi. O soğuk kış günlerini beraber geride bıraktık. Çok yol aldık beraber. Hayatımdaki en önemli insanlardan biri o. Tedavim bitince unutacağım biri olmayacak kesinlikle. Mütevazilik ve samimiliği iş ciddiyetiyle birleştirme noktası en beğendiğim özelliği. Onu tanıyın, bana hak vereceksiniz. :)
     3 Beğeni    

 Sevilay çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.188.224.Z

14-10-2017
 TavsiyeNo: 99635
Kendisiyle tanıştığım için okadar mutluyumki.. Sınav mağduru olarak başladım ki psikolopa gitmek bana çok saçma gelen bir durumdu.. ama birşekilde profosyonel yardım almam gerektiğini düşündüm çünkü içinden çıkamadığım konular vardı..hatta randevumu 3 ay sonraya vermişler ki buda benim vazgeçmem için yeterli bir süreçti.. ama denemek istedim.. bida gitmem çok çok dedim kendi kendime.. ama hiçde öyle olmadı.. işk defa danışman desteği aldım.. bilmem diğerleri nasıldır ama benim tanıdığım em iyi psikolog ELİF AY.. gerçekten profosyenelliğiyle birlikte tam bir arkdş oldu bana.. ne zaman seansa gitsem yüküm hafiflemiş olarak çıkıyorum.. elimde olsa her fırsatta ararım kendisini🙂 sadece doktor adı altında birisiyle konuşmak istemiyorsanız Elif hanım bunun için ideal! Hem arkdş, hem danışman.. şiddetle tavsiye ederim🙂
     3 Beğeni    

 Danışanlardan biri (Danışan)
 IP: 46.154.105.YLZ

12-10-2017
 TavsiyeNo: 99603
Yaklaşık 10 senedir OKB hastasıydım. Onlarca uzmana gittim fayda bulamadım. Faydam Elif hanımdaymış. Elif hanımın sayesinde şimdi çok iyiyim. Sadece konuşarak nasıl iyi olunur demeyin. Çok da iyi olunur. Önyargılarınızı yıkın. Ben Elif hanımın görüş açısıyla değerlendirmeleriyle iyi oldum. Çok ilgili çok sevgi dolu duygulu bir insan yeri geldimi doktorum yeri geldiğindede ablamdı benim için. Onunla seanslarımızın bittiğini öğrenince çok üzüldüm. İyileşmeme sevindim ama o uzmanla bir ömür tedavi görmek isterdim. Alanında çok başarılı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Trabzon da çok pskiyatrilere pskologlara gittim ama ELİF AY ile tanışınca diğer uzmanlara giderek zaman kaybettiğimi farkettim. Sizlerinde Elif hanımdan ihtiyacınız varsa tedavi almanızı tavsiye ediyorum. İyi günler.. :))
     6 Beğeni    

 S (Danışan)
 IP: 178.247.117.YZ

11-10-2017
 TavsiyeNo: 99591
Elif ablayla 8 ay önce tanıştım ve tanışmadan önce tam 4 psikolog değiştrdim hiçbir şekilde istediğim hayat temposunu keyfini yakalyamadığım her türlü kasvetli düşüncelere sahip olduğum çok kötü bir dönemden geçerken ve kimseye hissettiği m duyguyu anlatamazken 4 psikologtada bir istikrar yakalayamamışken elif ablayla tanıştım ve galiba son zamanlarda yaptığım en güzel şeyi yapıp terapiler başladım yaşam kalitem her şeyim arttı ve en önemlisi gerçekten bana çare olmak isteyen birinin varlığı bildiğim için daha rahat hayatımı sürdürüyorum.
     10 Beğeni    

 Sinem (Danışan)
 IP: 188.57.144.YF

13-06-2017
 TavsiyeNo: 97364
Biliyorum o kapıdan her girenin kafasında soru işaretleri var. Benim kafamda ki soru işaretleri gibi. Şimdi tüm soru işaretlerinizi kafanızdan atın ve Elif Ay'a güvenin. 1 sene önce tanıştıgımızda kaygılarımla birlikte gittim onun yanına Ve bugun daha güçlü düşüncelerini kontrol edebilen biri olarak çıktım. Herşey için teşekkür ederim. İyi ki sizle başlamışım bu yola. O kadar tatlı o kadar anlayışlı ki. Olaylara farklı açılardan bakmayı mantıkla kaygılarımın önüne geçebilmeyi öğrendim. Küçük şeyler artık gözümde büyümüyor bunların hepsi sizin sayenizde. İyi ki varsınız!
     7 Beğeni    

 Merve (Danışan)
 IP: 78.183.114.CY

18-05-2017
 TavsiyeNo: 96791
Herkese Merhaba, hepimizin hayatında kendimizi iyi hissetmediğimiz,problemlerimize çözüm bulamadığımız dönemler oluyor.Bende tam böyle bir dönemde tanıştım Elif hanımla,ilk kez gittiğimde herkes gibi benim de kafam da sorular vardı ama onunla tanıştıktan sonra tüm sorular uçup gitti.Kendisi çok güler yüzlü ve samimi.Onunla sohbet ederken bir psikologla değil de bir arkadaşınızla sohbet ediyormuş hissine kapılıyorsunuz.Bu gerçekten çok güzel bir durum.Bazı durumlarda onu kendime örnek alıyorum ve kendimi sürekli nasıl daha iyi olurum diye geliştirmeye çalışıyorum.Onun bana verdiği ipuçları ve tavsiye cümleleriyle hayatımın ne kadar değiştiğini anladım,değişmeye de devam ediyorum.Hayat uzun bir yol, bu uzun yolda beni yanlış yoldan alıp doğru yola götüren ve bu yolda bana eşlik eden Elif hanıma çok teşekkür ederim.
     5 Beğeni    

 Merve (Danışan)
 IP: 91.93.156.YDJ

18-05-2017
 TavsiyeNo: 96775
Elif hanımın 6 aydır danışanıyım ve iyi ki onunla tanışmışım.Genel psikolog kalıbının dışında olduğunu düşünüyorum.Konuları her zaman samimi ( zoraki olmayan samimiyet), yargılamadan ve rasyonel olarak ele alan çok zeki bir insan.Bazen olaylara hiç bakmadığım bir bakış açısıyla bakmamı sağlayıp algımı tersyüz etmeyi başarıyor.Bazen de en içinden çıkılmaz gelen ve bunu nasıl anlatırım dediğim sorunlarımı çok rahat hatta gülerek anlatırken buluyorum kendimi.Bunu onun pozitif enerjisi,güler yüzlülüğü ve kabullenici yanı sağlıyor. Her zaman kendini geliştiren,işine gönül vermiş çok başarılı örnek alınası bir kadın. Onun danışanı olduğum için kendimi şanslı görüyorum ve herşey için ona teşekkür ediyorum:)
     2 Beğeni    

 Caner (Danışan)
 IP: 78.183.173.YJ

17-02-2017
 TavsiyeNo: 94675
Her insanın bir amacı olduğuna inanan bir insan olaraktan psikolog elif ayında bir misyonu olduğunu ve bunun da sifacilik olduğuna inanıyorum. elif hanim kendini insanları iyileştirmeye adamış bir kadın olaraktan everestin tepesine çıkmış ve başarıyı diğer insanların da oraya çıkmasına yardım etmek olarak gördüğune inanıyorum .Öncelikle daha çok önce bir çok psikologa gittim.ama o insanları kötülemiyorum herkes işini yapıyordu fakat ateşleri sonmustu işi reflekse donusturmuslerdi ruh yoktu ama elif hanim öyle değil içinde bi ateş var ve bu ateş bence her başarılı tedavi de daha çok büyüyor .birini iyilestirememenin onu üzdugunu düşünüyorum ki boyle bi durumla da karsilastigini dusunmuyorum.Tedavi sürecimden bahsetmek istiyorum biraz bu kadar giriş yeterlidir diye düşünüyorum .birazda gelişme yapalım. Beni tedaviye iten tetikleyen hareket elif hanımın hastalarında belirlediği sıkıntıların tedavisinde onlara özgü formulasyon şekli .yapılması gereken bir süreç değil danışanlara uygun onlara has konuşma tedavi iyileşme süreçleri bulması ve o yoldan beraberce gitmek. Başlangıçta duraganligi sizi en ince ayrıntıya kadar incelemesi testler ve geçen süre zarfında Sizde ki ilerlemeyi görüp daha da farklı süreçler belirlemesi. Psikolojide imkansızin olmadığini süreçlerin olduğunu oda biliyor ve sizin kendini iyilestirmeniz daha mutlu sorunlarını cozebilen bir birey olmanız adına elinden geleni yapıyor yılmadan bıkmadan . Ben borderline oruntuleri gösteren sosyal hayata adaptasyon sorunları çeken bi bireyim. Icsel gitgellerimin dışa vurumunu olabildiğince minimalize etmeye çalışıyorum .kendime bi temel buldum ve bunu bulmam da bana çok yardımcı oldu elif hanim . En ufak bir problemde o temele gidiyorum hatirlamam gereken şeyi bilip daha da adapte oluyorum gerçek hayata . Kısacası çok uzatmak istemiyorum devam eden başarılı bir psikoterapi surecimiz var ve ben bu seanslarin sonunda başarılı olucagimiza inanıyorum .çok ta uzatmak istemiyorum eğer kendinizin çözmesi zor veya uzun surucek problemleriniz varsa zorlaniyorsaniz mutlaka içiniz rahat bir şekilde psikolog elif aya gidebilirsiniz. Kendi adıma huzurlu bir şekilde size tavsiye ederim .
     3 Beğeni    

 A.Y (Danışan)
 IP: 46.154.50.C

17-02-2017
 TavsiyeNo: 94652
Herkese Merhaba Ben 28 yaşinda boşanmış bir bayanim 5 yaşında dunyalar tatlısı bir kızım var.kızım boşanma sürecinden etkilendiği icin getirmek istedim bana elif hanımı tavsiye ettiklerinde tabi ilk bir tedirgindim çünki kızım huy, davranış, insanlara yaklaşımı bam başka olmustu taniyamiyordum. Evet annesi olarakben elimden geleni yapiyordum ama bu yeterli olmuyordu.ilk seansimizdan sonra kızımın yüzünde farklı bir mutluluk vardı evet belki baziniz daha ilk seanta fark eder mi diyordur ama elif hanım kızıma verdiği güven ve samimiyet kızımı bir adim daha one getirdi.Devam ettik seanslara ve halen daha devam ediyoruz kızım allaha şükür daha iyi elif hanımın desteği ile kızımın güveni ,insanlara yaklaşımı ve huyu değişmeye başladı.Elif hanım kızıma verdiği güven bence bir doktor icin en onemli olan da bu degil midir zaten.bana gelecek olursak bende cok zor bir süreç atlattım endişe ve korkuyu icimden atamiyordum.kötü zamanlardı ama elif hanım sanki benim dünyamda benimle bütün o zorlukları yaşamış gibi ben cümleyi tamamlamadan beni anlıyordu.Elif hanimdan sonra korkularimla ve endişe ettiklerimle yüzleşmeyi onlarla nasıl başa çıkacağımı öğrendim.Çok teşekkür ederim elif hanım oncelikle kızım aysenura gönülden sevginizle ve bilginizle yaninda olup yardım ettiginiz için.Benimde kanayan yaramı nasıl kapatacağımı görmemi sağladığınız için.İyiki sizi bulup sizinle tanismisiz bana elif hanımı tavsiye edenlere de cok tesekkur ediyorum.Asistani merve hanımın güler yüzlü ve ilgili davranışları icinde tesekkurler .Elif Hanım kızım ve bana verdiginiz destek ve yardimlariniz icin cok sagolun dunyanin bütün güzellikleri sizinle olsun allah saglik ve mutluluk icinde. Sevdiklerinizle uzun ömürler yasamayi nasip etsin cunki siz bunu fazlası ile hak ediyorsunuz.
     3 Beğeni    

 Fatıma (Danışan)
 IP: 78.169.40.YJY

17-01-2017
 TavsiyeNo: 93841
Herkese Merhaba : ben ilk olarak 16 yaşımda bazı psikiyatrik ilaçlar kullandım.Problemlerimi çözdü zannederken 1-2 yıl içerisinde sorunlarım tekrarladı .Bir doktorun tavsiyesi üzerine psikolog aramaya başladımve Elif Hanım'a internette psikolog ararken denk geldim. İlk seansınmızda önyargılarım vardı.İnsanların mizacına fazlasıyla önem veriyorum ve kendısı gayet güler yüzlü ,sıcak ve samimi.İlk seansımızda önyargılarım böylece kırılmış oldu. İyileştiğini zannettiğim ama aslında öyle olmayan problemlerimi 5-6 ay gibi kısa bir sürede Elif Hanım'ın desteğiyle çözdük. Bu kadar hızlı toparlayabileceğimi inanın düşünemezdim.Depresyon bitti , duyduğum kaygılar azaldı ve özgüvenim arttı.Aylarca kutu kutu ilaç içmek yerine keşke 16 yaşımdayken kendisiyle tanışma fırsatını yakalaya bilseydim. Hayatımda çok daha farklı şeyler yaşayabilirdim. Seanslarınız bitsede kendisine ihtiyaç duyduğunuzda tekrar ulaşabilme güvenini size kesinlikle veriyor ve inanın işini yapmak için yapmıyor . Gerçekten sizin için çabalıyor. Elif Hanım'a ve kendisi gibi güler yüzlü asistanı Merve Hanım'a teşekkür ederim..
     4 Beğeni    

 D. (Danışan)
 IP: 88.249.64.LY

10-12-2016
 TavsiyeNo: 92724
23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Bende yaygın anksiyete problemi var. Bundan dolayı günlük hayatımı sürdürmekte zorlandığım bir dönemde, sanıyorum ki iki yıl evvel, Elif hanımdan danışma hizmeti almaya başladım. İnternetten araştırmıştım ve yurtdışında eğitim almış olması dikkatimi çekti. Gerçekten de çoğu psikologdan farklı olarak sürekli kendini yenileyen ve kişisel gelişimine önem veren biri olduğunu görmek bende güven oluşturdu. Profesyonel tavrı, güler yüzlü oluşu ve sahip olduğu geniş bakış açısı Elif hanımda en belirgin ve bence en avantajlı yanlar. Trabzon gibi bir şehirde objektif ve profesyonel kimseler bulmak inanın imkansız gibi. Bu noktada sanırım eğitim hayatı boyunca yurtdışında farklı kültürlerin hakim olduğu ülkelerde olmuş olmasının büyük etkisi var. Hemen hemen her yaşta ve her kültürde insana hitap edebileceğini düşündüğüm, mesleğinin hakkını veren çok iyi bir psikolog ve insan, Elif hanım. Yaklaşık üç yıldır düzenli aralıklarla kendisini ziyaret ediyorum ve bugüne kadar aldığım hizmetten çok memnunum. Kendi içimdeki gelişim sürecini ve dönemsel iniş çıkışlarımı iyi analiz edip tamamen bana yönelik çözümler üretebiliyor. Yaşadığım rahatsızlığı yönetebilme ve onunla daha rahat baş edebilme konusunda bulunduğu destek ve yardım için kendisine çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce sizi kendisine muhtaç etmeden kendi hayatınızı yönetmenize yardımcı oluyor. Bu yaklaşım kendinizi tanıma ve özbenliğinizin gelişmesinde çok önemli bir değişken. Size asla müşteriymişsiniz gibi yaklaşmıyor ve gerçekten size faydalı olabilmek için çabalıyor. Danışma hizmeti almak isteyen herkesin Elif AY'a çekinmeden gitmesini tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 S. (Danışan)
 IP: 46.154.218.YBF

10-12-2016
 TavsiyeNo: 92723
Elif hanımla 2014 yılının sonlarında tanıştım. Hayatımda en zayıf olduğum, kendime acıdığım, yüzümün neredeyse hiç gülmediği bir dönemdi. Aynaya bakmayan -öncesinde bakımlı biri olmama rağmen- saçımı dahi tarayamadiğim hiç yemek yiyemedigim bir dönem. Bunları anlatiyorum ki okuyanlar durumumun vehametinin farkına daha iyi varabilsinler. İlk gittigimde hiçbir beklentim yoktu açıkçası. Ancak tutanacak bir dala çok ihtiyacim vardi inanmasam da. İşte Elif Hanim benim tutunacak dalım oldu o gün. Bi umut oldu. O gündelik işlerini yapamayan ve kısır bir döngüye girmis kadın gitti yeniden insan içine karıştı. Üstünden 2 yil geçti. Artık nefes alabiliyorum o kısır döngüye direniyorum daha da iyi olmak için çabalıyorum ve en önemlisi daha da iyi olacağıma inaniyorum. Bu yolda elimi hiç birakmayan tamamıyla bana ayna tutan tum samimiyetiyle güven veren Elif Hanımın hakkını ödeyemem sanırım. Kafalardaki klasik psikolog tanımını yikan biri oldu benim icin. İnsanın en zor zamanlarında koştuğu ve güvendiği birinin olmasi gerçekten büyük bir şans. O şansı bana sunan Elif Hanım a çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    

 danışan (Danışan)
 IP: 193.140.168.YF

05-12-2016
 TavsiyeNo: 92569
Elif hanımla tanışalı henüz çok uzun zaman olmadı. Ona ilk ulaşmaya çalıştığımda çok doluydu ve ancak bir iki ay sonrasına randevu alabilmiştim. İlk seansta tedirgindim ve bir şekilde yararlı olmamasından korkuyordum. Çünkü bana göre içimde bulunduğum durum kısır bir döngüydü, yavaş ve sağlam adımlarla aşabileceğim bir şeydi. Bunun için de öncelikle karşınızdakine güven duymak istiyorsunuz. Nitekim Elif hanımı gördüğümde korktuğum başıma gelmedi. Gerçekten sizinle ilgilenen, çözüm arayan ve güven veren bir danışman kendisi. İçten ve sizi sadece iyi hissetmeniz adına yanlış yönlendirmeyen bir uzman. Seansta ne gerilip anlatmaktan çekiniyorsunuz ne de fazlasıyla gevşeyip kendinizden, konudan uzaklaşıyorsunuz. Kendinizi ve sorunlarınızı saptamak ve aşmak adına kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 F.Ç (Danışan)
 IP: 5.47.133.LZ

02-12-2016
 TavsiyeNo: 92502
Elif hanımı hastalığımla üç sene bogustuktan sonra buldum.randevumu beş ay onceden zorla alabildim.ama şimdi diyorum ki iyi ki elif hanımı bulmusum.iyi ki bu yolculuğa onunla baslamisim.keşke daha önce terapilere baslasaydim. Gerçekten nefes almaya basladim elif hanim sayesinde.tek başına ilaç tedavisi yeterliolmuyor bence.sizi tarafsız eleştiren ve doğru yolda olduğunuzu hissettiren uzman bir ele ihtiyaç duyuyor insan...Bide o kadar sıcak ve icten ki..ilk gittigimde anlatmak okadar zor geldi ki bir saat bir yıl gibi geldi .şimdi ise bir saat beş dakika gibi geciyör. Resmen üzülmeye başladım seanslarin bitmesine:))inşallah elif hanim sayesinde bu zor günleri de atlaticam.şimdiden değişimi hem ben hemde ailem farketmeye başladı. Teşekkür ederim elif hanim iyi ki varsınız. ..
     4 Beğeni    

 Aleyna ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.163.127.YJ

30-11-2016
 TavsiyeNo: 92440
Çok sıkıntıda olduğum bir dönemde bana yardımcı olabilecek bir psk. danısman aramaya başlamıstım. Bu dönemde Elif hanım karsıma cıktı. İyikide okuduğum yorumlara güvenmişim.Kendisi hem çok iyi bir danısman hemde sırdaş. Sıkıntılarımı gidermemde ve tek başıma başa cıkmakta zorlandığım konularda bana çok yardımı dokundu. Kendi kafamda bile adını koyamadığım durumlarda bana ses oldu ve 1 yılda geldiğim durum artık ilaca bağımlı bir insan olmamak ve yaşadıgım sorunla başa cıkmayı öğrenmek oldu. Çok samimi ve içten bir ortamda oldu tabiki hepsi. Güleryuzlu yardımcısı Merve ye ve Elif hanıma çok tesekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim.
     4 Beğeni    

 S.B. (Danışan)
 IP: 188.57.159.CC

01-09-2016
 TavsiyeNo: 89984
Herkese merhaba Ben Elif hanımla bu sene tanıştım keşke daha önce tanışma imkanım olsaydı.Ben üniversite sınavlarına hazırlanırken tanıştım.3.sene hazırlandığım için özgüvenim kırılmıştı ve moralim cok bozuktu.Meslek seçiminde de kafamda soru işaretleri vardı.İlk seansta geliş sebebimi,sınav korkularımı,çok çalıştığım halde istediğim başarıyı elde edememi,bunlara nelerin sebep olabileceğini konuştuk.Bunları konuştukça farklı şeyler de ortaya çıktı ve sorunun özüne inmiş olduk.Bu sorunları çözmeye başladıkça kendime güvenim arttı ve Elif hanımın da söyledìği gibi bakışlarımda bile değişiklik oldu sonra sınavın ilk aşamasına kendimden beklemeyeceğim bir özgüvenle girdim.İlk kez sınav esnasında ağlamadım ve olumsuz hiçbir şey düşünmeden sınavıma odaklandım.Zaten benim korkulu rüyam sınavın ilk aşamasıydı ve bunu güzel bir şekilde hallettim daha sonra ikinci aşamada yorgunluğun etkisiyle azalan motivasyonumu yükseltmek üzerine çalıştık.İkinci sınavda tam istediğim gibi geçti hem motivasyonun hem de kendime olan güvenimin etkisiyle.Tercih aşamasında da Elif hanım çok yardımcı oldu.Başka bir şehre gitmek konusunda önyargılarım vardı onunla birlikte aştım bu düşünceleri de.Sonuca gelirsek şuan hedeflediğim bölüme hukuğa ulaştım ve birkaç hafta sonra başka bir şehre gidicem okumak için.Artık yapabileceklerimin farkındayım.Benim için yeni bir hayat başlıyor ve bu hayatı oluşturmamda Elif hanım çok etkiliydi.Bütün sene boyunca yanımdaydı ve kurtarıcı meleğim oldu ne söylesem ne kadar teşekkür etsem az kalır.Benim için önemli olan bu süreçte yanımda olduğu için Elif hanıma sonsuuuz teşekkür ederim. :D
     3 Beğeni    

 emine ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.44.JD

09-07-2016
 TavsiyeNo: 89140
İçinde bulunduğum durumun henüz adını koyamamıştım fakat bir şeylerin oldukça ters gittiğini anlayabiliyordum çünkü inanılmaz yorulmuştum kafamın içinde benden bağımsız ve beni de içine sürükleyen bir kaos hali hakimdi ve farkettim ki kontrol elimden çıkmış ve ben duygularımın esiri haline gelmeye başlamıştım sonradan Adını duygusal hapishane olarak koyduk, çevre baskısı yaşam şartları ve bir çok çevresel faktörler de bu hapishanenin içinde kıvranmama sebep oluyordu .. Sonra elif hanımla tanıştık iyi ki diyorum iyi ki elif hanım var ve ben asla ertelemeden hemen kendisiyle tanıştım tabi bunda o zamanlardaki aceleci ve biran önce ne olursa olsun halim de etkili oldu. Elif hanımla tanıştıktan sonra neler mi yaşadım... Kendini tanımaya başladım 30 yaşındayım ve içinde bulunduğum koşuşturmacada anladım ki çevremdeki herşeye herkese yetişmeye çalışırken kendimi bırakmışım meğer Bi kenara, unutulmuş ama çok kıymetli eşyalar olur ya hani görünce ay allahım Nasıl unuturum diye hayıflanır gözünde binbir anı canlanır tam da öyle, ben kendimi Bi kenara bırakmışım hayata yetişebilmek için ve Elif hanım sayesinde önce Bi kendimi buldum ve şimdi kendimi keşfediyorum Nasıl bir emine? yıllar önce ilkokul masasında kalmış ve caddede bir anda karşına çıkmış çocukluk arkadaşı gibi keşfedecek o kadar şey var ki ... Bu durumda işte en iyi insan çıktı karşıma .. Seanslarım devam ediyor ve her geçen gün bilinçaltı çöplüğümden neler çıkıyor bir bilseniz ve her geçen gün kendime yaklaşıyorum yeniden doğdum ve büyüyorum bu süreçte Elif hanım beni öyle güzel yönlendirdi ki gerek kitaplarla gerek sözleriyle ve heran telefonun diğer ucunda olmanın güveniyle emin adımlarla keşfederek yaşayarak ve en önemlisi hissederek devam ettim yoluma ve artık kendime söz geçirebilmeye başladım kendimle hangi dili konuşacağımı öğrendim ... Ve yıllar sonra artık nefes alabiliyorum , denizin mis gibi Güneş'in ve yağmurun ,her anın tadını çıkarabiliyorum yaşama yeniden adım attım Elif hanım sayesinde... Gülebiliyorum yeri geldiğinde ağlayabiliyorum ama artık korkmuyorum... hızlı hızlı yaşayıp biran önce tüketmek yerine artık sindire sindire yaşıyorum .. Daha çok yolum var farkındayım ama doğru yolda olduğumu biliyorum . Teşekkürler Elif hanım.
     3 Beğeni    

 serkan (Danışan)
 IP: 95.8.233.YLJ

28-06-2016
 TavsiyeNo: 88980
Bundan 3 yıl önce bunalım halinde Elif Hanım a basvurdum.. Önceden yine baska danısanlara gitmiştim acıkcası pek umudum yoktu ilk seansı yapana kadar.. Okul bitmiyor , cevremde güvenim sarsılmıs , herkesi geçtim kendime bile güvenim yoktu o haldeydim..Elif hanım tabir i caizse sadece paramı alayım gerisini boşver tabularını yıkarak benimle ailemde daha cok ilgilendi, yeri geldi kızdı yeri geldi bişe yapamıyor diye kendine kızdı sadece seanslarda değil maillerle mesajlarla sürekli takipte oldu. Sonuç mu dersiniz 4 yılda 7 dersi zor vermiş biri olan ben 2 yılda 49 ders vererek dün mezun oldum :) cevremdeki güvenime bakarsak cok iyi yerdeyim artık herkesin favori güvenecegi biriyim. Eğer Elif Hanım olmasaydı bugün aynı bunalımlarla kendime cok zarar verecektim... Bu kadar yazının özetine gelirsek eğer ; Elif Hanım varsa eğer danışan olarak emin olun ailenizden daha cok destek olacak biri vardır , ve daha önemlisi Elif Hanım imkansız bir hayaliniz varsa sizden daha cok inanarak o hayalinizi gerceklestirir kendimden bildiğim gibi :) Şiddetle tavsiye ediyorum Elif Hanım ı iyiki basvurmuşum..
     3 Beğeni    

 Danışan (Danışan)
 IP: 81.213.47.YFJ

27-04-2016
 TavsiyeNo: 87493
Danışmanlık sürecinde alacağımız verimi , danışmanlık sürecine başlamadan önce ve süreç boyunca bizde oluşan farkındalık ve istekle doğru orantılı olduğunu düşünüyorum.Şöyle ki danışmanlık süreci bir yolculuktur ve bu yolculukta en güzel yerleri keşfetmek ve yolculuğumuzu en verimli şekilde tamamlamak için öncesinde bir hazırlığımız olmalı ve bizi motive eden bir isteğimiz olmalıdır.Hazırlığımız bizim farkındalığımızdır.Bu keyifli yolculuğa çıkmadan önce neden bir danışmana ihtiyaç duyduğumuzu , kendimizden memnun olmadığımız değiştirmek istediğimiz yönlerimizi ve en önemlisi bizde kalıcı iyilik halinin nasıl oluşacağı gibi temel sorulara yoğunlaşmamız gerek.Böylece danışmanımızla biraraya geldiğimizde onunla paylaşacaklarımız daha net olduğu için daha kısa zamanda daha verimli paylaşımlarda bulunacak ve kısa zamanda uzun bir yol katedeceğiz. Benim danışmanlık sürecine başlamam, geleceğim için daha bilinçli ve daha sağlıklı bir hayat yaşama fikrimle ortaya çıktı.Kişisel sorunlarımın yanında bu fikir benim motivemi artırdığı için daha hızlı sonuçlar elde ettiğimi düşünüyorum.Elbette danışanın kararlılığı ,farkındalığı ve isteği kadar psikoloğun iletişim kanalları , empati yapma şekli , güven vermesi ve duygusal bir bağ oluşturmasının da çok önemli olduğunu düşünüyorum.Bu konuda Elif Hanımla birlikte olmaktan çok memnunum.Kendisiyle çok uzun zamandır tanışmasak bile kısa sürede içten bir iletişim kurabildik.Elif hanımın ve engin bilgilerinin ve tecrübelerinin kesinlikle bana iyi geldiğini söyleyebilirim. Danışmanlık sürecim boyunca hayata bakış açımın değiştiğini farkettim.Sorunlarımla sağlıklı bir şekilde mücadele edebilen ,kontrollü bir şekilde birçok şeyin üstesinden gelebilen bir birey olduğumu gözlemliyorum.Daha sakin ve insanlarla daha sağlıklı iletişim kurabildiğimi görüyorum.En önemlisi mutluyum ve bu yolculuk bende kalıcı iyilik halini oluşturuyor.Elif Hanımla birlikte bu sürecin yaşam boyu devam etmesini diliyorum.Evet yaşam boyu.. Çünkü bu yolculuğa çıktıktan sonra farkettiğim en önemli şey her bireyin 'sağlıklı olsun olmasın' mutlaka bu yolculuğa çıkması gerektiği oldu.Özellikle benim gibi psikolojiye meraklı biriyseniz mutlaka bu keyifli sürece başlamalısınız.Şöyleceklerim bu kadar, umarım en yakın zamanda herkes bu yolculuğun tadına varır :) Sağlıklı günler diliyorum..
     4 Beğeni    

 A.A. (Danışan)
 IP: 212.156.87.ZBD

25-04-2016
 TavsiyeNo: 87443
Herkese Merhaba, İnsan hayatta herşeyi yaşar,herşey insanlar içindir dimi..fakat hangi psikolojiyle yaşar...uzun mu uzun çok zor sabır gerektiren bir süreç yaşamıştım ben..kafamda kurduğum sonuçla yaşatılan sonuç bir olmayınca öyle bir yıkıldımki..tükendim..ama hayat devam ediyordu..kabullenebilmem için ne yapmalıydım..Ve psiklogla görüşmeye karar verdim..ve araştırma yaparken Psikolog Elif AY'ı buldum.randevu aldım 2014 Kasım ayında.. Ben başladım anlatmaya..Elif Hanım o kadar dikkatli ve samimi duygular içinde dinliyorki beni..İşte Elif Hanımın beni en etkilendiği nokta buydu..O an bana hissettirdiği şey, sanki kendini benim yerime koyup,yapmam gerekenleri işinin profesyonel bakış açısınıda ekleyerek önerilerde bulunmuş olmasıydı..Gerçekten samimi buldum. İyiki gittim..Her zor anımda danışmak istediğim herşeyde severek yardımcı oldu bana. En önemlisi de siz anlatırken size odaklandığını size hissettirmesi..Ben memnun kaldım.sizlere de tavsiye ederim. Herşey için Teşekkürler Elif Hanım...
     3 Beğeni    

 Yücel OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.187.174.YWL

25-04-2016
 TavsiyeNo: 87433
Elif Hanım'ı yakın akrabalarımdan haber aldım. Uzun yıllardır antidepresanlarla yaşamaya alışmış biri olarak; ilk etapta psikiyatrinin halledemediği sorunumu psikolojik yöntemin iyileştirmekte yetersiz kalabileceğini düşünmüştüm. Daha ilk seansta temel problemim diye düşündüğüm hayata anlam verme arayışımın bir çırpıda çözülüşü tüm önyargılarımı temelinden sarstı. Sonrasında bağımlılıklarımdan adım adım kurtuluşumun sistematik yöntemini öğrendim ve uyguladım. Artık birkaç ay içinde antidepresan bağımlısı bir birey değilim. Sabahları ilaç aldım mı, almadım mı derdi yaşamıyorum. Hayata daha olumlu bir açıdan bakıyor ve kendi ayaklarım üzerinde durmakta zorluk çekmiyorum. Yeryüzüne inmiş bir melektir Elif Ay. Sabır, şefkat, anlayış... Daha ne olsun. Benim durumuma benzer durumda olan biri danıştığı bir uzmandan başka ne ister.
     4 Beğeni    

 E.G (Danışan)
 IP: 92.45.15.YF

24-04-2016
 TavsiyeNo: 87416
Elif Ablayı okuldan ve derslerden çok bunaldigim , sürekli stres içinde olmaktan yoruldugum bir dönemde buldum :) Kendimin bile anlamadığı bir şekilde çok ciddi olumlamalar oldu. Bunu ilk seanstan itibaren hissettim. Aynı şekilde ailem de yaptığım olumlamalar karşısında Elif Ay etkisi demeye başladı :) bazı insanlara garip geliyor hani sadece karşında seni dinliyor muhabbet ediyorsun seni nasıl rahatlatabilir deniliyor , buna bende çok şaşırıyorum ama Elif Abla sanki sihirli bir değnek gibi. 1 yıl doldu eski halimi hatırlıyorum bir de şimdiki halime bakıyorum arada büyük farklar var, sürekli negatif olan ve olumsuzluklari üstüne çeken ben, artık negatif düşünmemeye basladim hatta aklima bile gelmiyor cogu zaman ve bu hale nasıl geldim gerçekten bilmiyorum, bunu yakın zamanda Elif abla da soyledigin de ve artik duzenli gelmene gerek yok dediginde uzulsem mi sevinsem mi bilemedim. Tamam bi taraftan eski ben degildim iyi hos ama diger taraftan Elif abla ile eskisi kadar sık muhabbet edemeyecektim :) Elif Abla mükemmel bir insan. Her konuda. Cunku ben onu danisman olarak degil arada muhabbet etmeye gittigim bir abla olarak goruyorum, fikirleri ve dusuncelerini merak ediyorum, cunku surekli kendini gelistiren hiç bir zaman kendiyle yetinmeyen bir insan. Onun bu tavrı beni de etkiliyor ve isteklerimi basarmama yardimci oluyor. Herkes Elif Ay etkisini yaşamalı :) Zaten bir daha da ayrilamiyorsunuz :)
     6 Beğeni    

 N.H (Danışan)
 IP: 188.57.143.CF

19-04-2016
 TavsiyeNo: 87316
Merhaba Elif hanımla yaklaşık 2 yıl önce yakın bir arkadaşımın kendisinin danışanı olması vasıtasıyla tanıştım.İsmini arkadaşımdan hep duyardım fakat ben başka bir psikoloğa gidip geliyordum belli bir süre sonra psikoloğumla arkadaş olacak kadar samimi bir duruma gelince artık anlatan değil dinleyen konumuna geçmiştim bunun yanı sıra randevularımda aksaklık yaşamaya aldığım danışmanlık hizmetin hayatımda hiçbir etkiye yol açmadığına ve de başka danışanların hayat hikayelerını dinlemeye başlamış bir durumda buldum kendimi...İşte bu dönem benim için herşeyin değişeceği bir donem oldu ismini hep duydugum Elif hanıma bu kez arkadaşım mutlaka git Elif hanım çok profesyoneldir faydasını cok göreceksin diyerek psikologtan yana olumsuz fikirlere yönelmişken bi gidip bakayım nasıl bi ortam deneyeyim diye karar verdim.Hemen Elif hanımla iletişime geçtim durumumun acil olduğunu söylediğim de asistanı randevumu olabildiğince erkene çekti bu olumlu anlamda bakış açımı değiştiren ilk şey oldu birilerinin sizi önemsediğini görmek kesinlikle insana kendisini değerli hissettiriyor daha sonra randevuma bir gün kala hatırlatma araması eğer ulaşılamazlarsa mesaj atılması bu da benim için Kocaman bir artıydı.Tabiki iş bununla bitmiyor Elif hanımla ilk randevumuzda ben köşeye sıkışmış çaresiz kendimi enkaz gibi hissediyordum ilk olarak yaptığımız şey kendımı Elif hanıma tanıtmak sorunlarımdan kısa olarak sırayla bahsetmek ve bir öncelik sırası oluşturmak oldu ve ben ilk olarak Elif hanım anlattıklarımı not alıp sorularla konuşmayı yönetip sizin öncelik şemanız şöyle olmalı dediğinde frekansımızın uyuştuğuna kanaat getirdim.Kendi kafam da hep düşündüğüm bir türlü hale yola koyamadığım şeyleri Elif hanımın bana sıralayabilmesi beni çok iyi dinlemesi ilk randevudan sonra en kısa zamanda tekrar ne Zaman görüşürüz sorusunu sormaya yöneltti.Çok uzun bir süre 15günde bir Elif hanımla görüştüm belki diyeceksiniz neden bu kadar sık bir süre randevularınız;hem cok zor bir dönem geçiriyordum beni tek rahatlatabilen sıkılmadan utanmadan yorulmadan herseyımı anlatabildiğim için hemde yaşadığım korkulardan Elif hanım sayesinde panik atak olmadan kurtulduğum için uzun bir süre çok sık gidip geldim.Elif hanım her zaman konuşmalarını çok iyi seçen hem size yeri geldiğinde abla gibi şefkatli yeri geldiğinde mesafeli ve her zaman saygılı konumunu koruyan son derece sade ve mütevazi ve de hep güleryüzlü pozitif bir insandır.Sonra ortamı danışma ofisi son derece sade size kendisini rahat hissettirecek sıcak bir ortam. Anlattığım hiçbir şey için pişman olduğumu çekindiğini hiç hatırlamıyorum psikoloğa giderken en çekilinen şey-bunu kendim de yaşamıştım daha önceleri-acaba şunu da anlatırsam ne düşünür fikri bende tamamen bitti.Ben Elif hanımla yaklaşık 1.5yıldır düzenli olarak görüşüyorum eskisi kadar sık gitmiyorum minimum 1ay maksimum 1.5ay içinde kesin gidiyorum artık gittiğimde ona başıma gelen kötü şeylerı anlatmak yerine güzel şeylerden bahsedecek gelecek planlarımı anlatacak sevıy... [DEVAMI..]
     6 Beğeni    

 N.A. (Danışan)
 IP: 88.245.150.C

16-04-2016
 TavsiyeNo: 87273
Elif Hanımı çok bunaldığım bir dönemde internette görüşebileceğim bir uzman ararken buldum. Daha önce başka şehirlerde farklı uzmanlardan destek aldığım ve açıkçası çok da ileriye gidemediğim için ümitsizdim. O dönemde Elif Hanımla ilgili okuduğum yorumlar randevu almam için beni yüreklendirmişti. Bu nedenle şimdi neredeyse bir yıl sonra ben de tereddüt yaşayanlar için bir tavsiye yazısı yazmak istedim. Daha ilk randevudan sonra bile benim için bir şeyler değişmişti. Güleryüzlü, sempatik, dikkatli ve işini iyi bilen tutumu seanslara uyuncumu arttırdı. Kendisi sadece içinde bulunduğum bunalımdan çıkmama yardımcı olmakla kalmadı neredeyse hayata bakışımı yeniden şekillendirdi diyebilirim. Benim ve tabi ki benim ruhsal halimden doğrudan etkilendikleri için eşim ve çocuklarım için hayat geçen sene yeniden başladı. Bu süreçte ayrıca iş hayatımda da tam olarak bir ivme yaptım. Artık hayallerime birkaç adım daha yakınım, kendime güvenim arttı, mutluyum. Herhangi bir sebeple bu satırları okuma ihtiyacı duyan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Elif Hanım her şey için çok teşekkürler.
     6 Beğeni    

 Rahime dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.191.YLB

15-04-2016
 TavsiyeNo: 87252
İyi günler elif hanım ile nerdeyse iki yıl oluyor kendisine önce mail ile ulaştım sebebi eşimle boşanma sürecine giriyor olmamızdır. Kendisi hemen cevap vererek beni en azından bir boşluktan çıkardı. Elif hanimi tanımayanlar için belirtmem gerekirki kendi ilgili, güleryüzlü, mesleğine hakim,güven veren sempatlk birisi. Eşimle ozellikle ikimiz çok değişim yaşadık bu süre zarfında aslında en büyük değişim kendinizde oluyor farkında olmadan daha kontrollü daha az tartışan ki bu çok önemli önceden eşimle kavgasiz bir günümüz geçmez hale gelmiştik sanırım en güzeli kendimizi sorgulamayı öğrendik elif hanım sayesinde :) kendisine çok teşekkür ederim objektif, mantıklı, saygılı,düşünceli tavrı ve samimi tavsiyeleri icin. Son eklemek istediğim konu ise kızımız dört yaşında ve onun hakkında da verdiği tepkilerin nedenlerini anladık inanın o bile agresif asosyal bir haldeydi malesef ama hamdolsun şükür şimdi aile olmanın mutluluğunu yasiyoruz birbirini seven sayan bireyler olmak bile huzur verici
     3 Beğeni    

 Bilge (Danışan)
 IP: 5.46.175.YY

15-04-2016
 TavsiyeNo: 87233
Aylar önce kendimi çok kötü hissederken prikolog arayıp durmustum çünkü insanlar arkadaşlar bir noktaya kadar size yardım edebilir sizi içinde bulunduğunuz durumdan hak ettiğiniz şekilde çıkaracak olan bir psikoloktur zannımca en azından benim ki öyle oldu . Psikolog arayıp durma surecimde bana yorgunluktan bir altı yedi sonra randevu verildi ve ben o uzun zamanda yine kendi kendime birşeyleri başarmaya çalıştım ama pek başarılı olamadım . Ve tevafuklara ınan biri olarak bittim dedigim herhalde kendimi dipte gördüğüm bir zamanda randevuyu falan unutmuştum beni aradılar ve çağırdılar öyle mükemmel bir zamanlama olmuştu ki koşa koşa gittim . İlk tanışmam Elif hanıma devam etmemi sağladı bben içinde bulunduğum durumun farkında değildim anlatıp anlatıp duruyordum beni o an o durumdan çıkarmak için etrafımdaki insanları suçlayıp beni pohpohlayabilirdi ama bunu hiçbir zaman yapmadı beni gerçek manada taniyana dek ben kendimin farkında olmadığım zamanlarda beni şöyle bir silkeleyip kendime getirdi . Bir kere samimi abiii yihaaa :) dozunda resmiyet sonrası abla kardeş . Allah razı olsun iyi ki tanimisim . Her derdin bir dermani vardır Allah gonullerimize ferahlık versin ama ruh sağlığınız olmadan beden sağlığınız olmuyor bunun için çekinmeyin asla O sizin dostunuz olacaktır . Şimdi mi nasilim ? Kuş kadar hafif ,kendine güvenen ,sorunlara artık elif hanımın yaklaştığı bakış açısıyla yaklaşan bir birey .
     3 Beğeni    

 Tuğba YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.252.98.YLY

12-04-2016
 TavsiyeNo: 87186
Merhaba, Elif Ay'a yaklaşık 2 yıl önce yardım almaya karar verdiğim dönemde, internet ortamında edindiğim iletişim bilgileri ışığında ulaştım. Bir sabah telefonla arayıp randevu talep ettim ve bir kaç gün sonrasına görüşme ayarlandı. Bu görüşmeden kısa bir süre sonra geri arandım ve 'sesiniz üzgün geliyordu, o nedenle yardımcı olmak istedim' denilerek randevu tarihi yanlış anımsamıyorsam aynı güne çekildi. Bu benim için önemsendiğimin ilk belirtisiydi. Muhtemelen herkesin ilk defa uzmana giderken yaşadığı gibi, 'nasıl bir görüşme olacak, ne anlatacağım' gibi kaygılarım vardı. Fakat bu kaygılar ilk görüşmede uçup gitti ve ben ilk görüşmeden, yeni randevu tarihlerini ayarlayarak ayrıldım. İşim dolayısıyla bu süre zarfında üç farklı şehirde yaşamak zorunda kalmama rağmen, Elif hanımdan yardım almaya devam ettim. Trabzon'a gelebildiğim zamanlarda mutlaka bir ya da bir kaç defa görüşme gerçekleştirdim. Güler yüzle karşılandığım ofisten her çıkışımda sırtımdan yük kalktığını hissettim. İlgili ancak boğmayan, cana yakın ancak mesafenin ne olduğunu bilen, insanı sadece mantıktan ibaret görmeyen anlayış benim için en önemlisiydi ve ben bunları buldum. Çalışan bir insan olarak randevu saatinin aksamaması benim için önemli ve 2 yıldır bu anlamda tek bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Görüşme saatlerinin titizlikle ayarlanması sayesinde diğer danışanlardan bakışlarımı kaçırmak, sıkılarak sağa sola bakmak durumunda hiç kalmadım. Gelinen süreçte; kaygılarımı, umutlarımı, yaşadığım iş ve sosyal hayata dair beni etkileyen olayları paylaşabildiğim seviyeli ancak samimi bir danışmanım olması dolayısıyla çok mutluyum. Kitaplarda okuduğum, filmlerde izlediğim profesyonel danışmanlık hizmetini memleketimde bulabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. İş hayatı gereği bir çok uzmanla çeşitli vesilelerle görüşmüş biri olarak diyebilirim ki Dr. Elif Ay, hayatımın her döneminde danışmanım olmasını isteyeceğim bir uzman. Elif hanımla görüşmeye giderken, sanki yıllardır hayatı paylaştığım bir arkadaşımla buluşup kahve içip sohbet edecekmiş gibi bir mutluluk yaşıyorum. Ofisten her çıkışımda, "çok şükür" diyorum. Bir akrabamızı, arkadaşımızı dinlerken hemen uzman kesilir akıl vermeye çalışır, 'ben senin yerinde olsaydım şöyle yapardım' deriz, en azından ben diyordum, ancak yargılamamanın, eleştirmemenin 'ben senin yerinde olsaydım şunu yapardım' denilmemesinin ne büyük nimet olduğunu Elif hanımdan öğrendiğimden beri yapmamaya gayret ediyorum. Bir süre memnuniyetimi en iyi şekilde nasıl anlatabilirim diye düşündüm ancak bulamadım ve aklıma gelenleri yazmaya karar verdim. İki yıl içinde o kadar çok şey yaşadım ki (kendimce...) Elif hanım hayatımda olduğu için dua ediyorum. Güler yüzünüz, sabrınız, nezaketiniz ve samimiyetiniz için şükranlarımı sunuyorum.
     4 Beğeni    

 Işık (Danışan)
 IP: 88.237.160.YFB

12-04-2016
 TavsiyeNo: 87182
Kısa bir süre önce iş stresinden dolayı unutkanlık ve ani çıkışlarla insanların kalbini kırıyordum. Bu da bende hem kaygı hemde depresyon başlangıcıydı. Onunla ilk TEV vasıtasıyla internetten adresini öğrenerek tanıştım. Çok da memnun kaldım kendisinden. Sorular sorarak karşısındaki insanı anlamaya çalışan ve bu sorular sayesinde tüm olasılıkları düşünüp geniş bir perspektifte değerlendirebilen biri. Şuanda 5.seansımı alacağım. Onun önerileriyle 3.seansımda unutkanlığım azalmış bir insandım.
     3 Beğeni    

 E.G (Danışan)
 IP: 81.214.71.YZ

12-04-2016
 TavsiyeNo: 87181
Elif Hanım benim karanlık ve nefessiz kaldığım dünyamda mucize gibi ilaç gibi geldi.Yaşadığım ağır kayıp sonrasında süre gelen psikolojik sorunlarım beni arkadaşlarımdan çevremden bile gizlenen bir insan haline getirdi.Daha önce farklı bir şehirde de görüştüğüm yardım aldığım oldu ama uzun sürmedi 1-2 defa gidebildim.Kendisi bana oldukça sıcak kanlı yaklaştı sanki onu yıllardır tanıyıp biliyormuşum gibi davrandı bu da benim zaman geçtikçe kendimi aşmama neden oldu.İnsanlarla daha iyi iletişim kurabiliyorum ve kendimi daha güçlü hissediyorum.Kendisi zaten enerjisiyle konuşmasıyla bakışlarıyla danışanına moral motive ve güven veriyor.Orda kendinizi bir müşteri gibi hissetmiyorsunuz.Sanki evinizdesiniz yada çok samimi bir arkadaşınızdasınız gibi rahat ve güvende hissediyorsunuz.Çok güzel teknikleri var ve kesinlikle olumsuz bir geri dönüşü olmuyor.Sonuç olarak Elif Hanım beni içinde bulunduğum yanlızlıktan kurtardı ve şimdi kendimi 10 ay öncesinden daha iyi hissediyorum.Artık karamsar düşünceler yok.Herşeye güzel tarafından bakabilmeyi ve olumlu yanlarını görmeyi öğrendim.Kendimi bulma yolculuğumda Elif Hanım bana eşlik ettiği için kesinlikle çok şanslıyım...
     5 Beğeni    

 E.D.Y. (Danışan)
 IP: 5.47.210.ZC

12-04-2016
 TavsiyeNo: 87179
Elif hanımı ismen 2 sene kadar önce eşim için birilerini ararken hakkında yazılan uzun tavsiye yazıları üzerine bulmuştum. sonrasında çift terapisi için kendisine ulaştım. lakin tam bir profesyonel olarak ilgili sertifikayı henüz edinmediğini bu nedenle yardımcı olamayacağını söyledi. bu kadar hassas davrandığı için kendisine olan itimatım arttı ve kişisel olarak ziyaretlere başladım. güleryüzü, misafirperverliği, olaylara yaklaşımı, mimikleri hepsi beni her ay oraya götüren etmenler. Kendi kullanma kılavuzumu okumamda bana rehberlik ettiği için kendisine teşekkürü bir borç bilirim :) bu arada demeden geçmeyeyim artık eş terapisine ihtiyacım kalmadı. çünkü evde bir kişinin gitmesi bile herşeyi çoooooooook güzelleştiriyor.
     7 Beğeni    

 C.K. (Danışan)
 IP: 46.154.40.YLC

12-04-2016
 TavsiyeNo: 87169
Bitmek bilmeyen kabuslarımdan uyanmama vesile olan dost eli… Elif hanımla yaklaşık bir yıl önce tanışmıştık, ben yaşadıklarımın etkisi altında ne yapacağımı bilemeden, kendi hayatımın içinde bir oraya bir buraya savrulurken, bir arkadaşımın "işinde çok iyi bir terapist var, bence uzman yardımı alman daha kolay toparlamana yardımcı olur" demesi üzerine hiç düşünmeden görüşmeye gitmiştim. İlk andan itibaren gerek gülümseyişi gerek sıcak kanlılığıyla bana kendimi öyle iyi öyle güvende hissettirdi ki bu hisler hala devam ederken aramızdaki bağı iki dost ilişkisine dönüştürüverdi. Onla tanıştıktan sonra sıkıntılarımdan tek tek kurtuldum ve adım adım mutluluğa doğru ilerledim diyebilirim. Allah ondan razı olsun ki hayatımdaki tüm detayları bilip o detayları bir sonraki seansta benden bile daha iyi hatırlayarak her türlü sıkıntımda bana ışık tuttu. Bir zaman sonra sadece terapistim değil tek sırdaşım oldu. Anlattığım her detayı ayrı ayrı özenle dinleyip orada göremediklerimi farketmemi sağlaması, bana kendi irademle doğru ve sağlıklı tercihler yapma gücü aşılaması ve kendime güvenimi yeniden kazanmama vesile olması ve daha bir çok şey buraya sığdıramadığım. En önemlisi de şuydu : dostlarım bana "eski ışığını kaybettin sen böle değildin kendini toparla" derlerdi. Elif hanımdan sonra ben eski ışığımı geri kazandım fazlasıyla, gülmeyen yüzümden gülücükler eksilmiyor ve çk mutlu ve umutluyum artık. Çok teşekkür ederim size Elif hanım iyiki tanıdım sizi iyiki varsınız ve hep var olun hiç eksik olmayın inşallah…
     7 Beğeni    

 Buse (Danışan)
 IP: 212.252.98.LZ

11-04-2016
 TavsiyeNo: 87142
İnsan bireysel çapta nasıl biri olursa olsun hayatına yön verebilmek için bir dürtüye muhtaç.Kendine gelip "bunları geride bırakıp, yoluma şunlarla devam ediyorum" demek için başka bir deyişle yaşamak istediği hayatı yaşamak istediği şekilde yaşayabilmek için sarsılmaya mecbur.Benim hayatımda bu sarsılma Elif ablayla başladı.Bana mutluluk ya da üzüntü getirmedi.Hayatıma değip "kötü olan her şeyi düzelttim istediğin gibi yaşa" da demedi.Diyemezdide.Elif abla bana önce kendimi sonra yaşamı nasıl tanıyabileceğimi gösterdi.Mutsuz olduğum ayrıntılarda boğulmak yerine onları pozitifleştirebileceğimi gösterdi.Kendi kendime girdiğim kuyulardan" çıkabileceğimi ve çıkmanın olumlu yönleri olduğunu kanıtladı.Samimiyetinden,sevecenliğinden,sempatikliğinden,güçlü hafızasından yada bunlara benzer birçok iyi özelliğinden bahsetmeyeceğim çünkü zaten fazla fazla sahip olduğu bu şeyler onun işinde diğerlerinden başarılı olduğunu kanıtlamaz.Mesleğinde belli bir yere gelmiş her psikolog bu beklentileri karşılayabilir bence.Asıl mesele yani Elif ablayı özel kılan asıl şey,sanki en başında bu meslek için doğmuş gibi oluşu,yardım etmek için çok önceden eli hazır bekleyişi en önemlisi de olması gerektiği için değil gerçekten öyle olan iyi niyeti ve temiz kalbi.
     7 Beğeni    

 Bahar (Danışan)
 IP: 78.169.24.ZC

09-04-2016
 TavsiyeNo: 87105
Çok zor günler geçiriyordum,bir uzman yardımı almam gerektiğini düşünen abim; sana çok iyi bir psikolog buldum "Elif Ay" dedi.Elif hanımla olan ilk seanstan çıktıktan sonra haftalar sonra ilk kez kendi kendime gülümsediğimi farkettim 😊 Yaşadıklarımı,bana yaşatılanları,hissettirilmek istenenleri o kadar güzel analiz edip gösterdi ki bana...Her seanstan sonra mutluluğun,umudum,huzurum biraz daha arttı.Birilerinin benim için çizdiği herşey için kendini suçlayan,yıkılmış,düşmüş kız profilini her seansta biraz daha değiştirdi.O kız kuyunun dibindeydi ve Elif hanım o kuyuya merdiven uzattı.Onun kurduğu her cümleyle o kız yavaş yavaş ayağa kalktı ve şimdi koşmaya hazırlanıyor...Kış geçti bahar geldi 😊 Artık iyi olduğumu ve seansları bırakabileceğimizi söylediğinde "Ama ama ama şeyyy,gelseydim ben yine,iyi oluyordu" deyiverdiğimi hatırlıyorum,çünkü onunla her görüşmemiz biraz daha güven,huzur katıyor bana.Elif hanım danışanlarını sadece seans süresinde düşünüp sonrasında ne olduğuyla hiç ilgilenmeyen bir psikolog değil,seans sonrasında bile danışanları için yapabileceği birşeyler daha olup olmadığını düşünen,kafa yoran çok değerli bir psikolog ve iyi ki var 😊
     6 Beğeni    

 N.S (Danışan)
 IP: 88.252.149.YBL

05-04-2016
 TavsiyeNo: 87029
Elif Ablayla iki sene önce tanıştım.İletişim bilgilerini kendi internet sitesinden aldım ve hemen aradım.Çok zor geçen bir dönemde bana bir danışman ,bir abla ,bir arkadaş gibi yaklaşarak kendime bile itiraf edemediğim sorunlarımı çözümlemede yol gösterici oldu.Benim fark edemediğim gelişmelerimi her defasında hatırlatarak mücadeleyi bırakmamamı sağladı.Önerdiği kitaplar sayesinde kendi kendine faydalı olabilmeyi öğretmeye çalıştı ve hala devam etmekte.İnsanı rahatlatan ve tam anlamıyla güven veren ayrıca aile bireylerinin ısrarlarına rağmen asla danışanı hakkında sır vermeyen bir psikolog.Birçok arkadaşıma tavsiye ettim hala daha etmekteyim. Güler yüzlü,samimi ve sabırlı bir danışman.Yeni ofisi ferah,huzur veren bir yer.Bu tabiki kendisinin ve asistanının pozitif enerjisinden kaynaklanıyor.
     4 Beğeni    

 Frida (Danışan)
 IP: 217.131.250.YCW

26-03-2016
 TavsiyeNo: 86807
Elif hanimla neredeyse 4 yıl önce tanıştım. O günden beri hala kendisinin danisanıyim. İlk gittiğim günu hala dün gibi hatırlar.mesela Siyah parkami. Hafızası çok güçlü ve gerçekten dikkatli biri.ilk gittiğim gün bana olan yaklaşımını , kurduğu göz teması ve beden dilini iyi inceledım. Çünkü güven verici birisi olmalıydı. Zaten yeterince güvensiz ve yıpranmış bir kadınındim. Ve hersey istedigim gibi oldu. Güven veren, samimi , işini bilen , entellektüel bir danışmanim vardı artık. Mutluydum.bir arkadaş, bir dost , bir aile ferdi oldu vana.ama hep dozundaydi bu duygular. Her şekilde yanında olduğunu hissettiğin birisi. Öyle daha önce tanıdığım psikologlar gibi değildi. Farklıydı. Yüreğime dokunabiliyordu.ve ben onun yanında ben olabildim sadece. Hala öyle. Çünkü ben çok ciddi travmalar yaşadım. Kötü bir donem , babamin vefati tam toparlandim derken hep bi kaosa girdim.ancak bu süreçte elif hanim hep yanimdaydi.yakından yada uzaktan.her düştüğümde elini uzatti.kalkmama yardım etti.çünkü o profesyonel bir psikologdu.Nerede ne yapacağını , nasıl yaklasacagini çok iyi biliyor. Ve ne kadar inatçı bir danısan olsanda senden vazgeçmiyor.yarı yolda bırakmıyor. O kadar donanımlı ki , bana çeşitli kitaplar önerdi.okudum.doğruları ve yanlislarini gösterme konusunda süperdir. Tam anlamıyla doğru bir karar verdiğimi biliyorum artık. Eğer bir psikoloğa gidecek olsaydım yine elif ay olurdu o. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü onun yanında sadece ben ben oldum.zamanla heryerde benim ben olmami sağladı. Teşekkürler elif hanim..
     5 Beğeni    

 nurşen (Danışan)
 IP: 188.56.1.D

06-03-2012
 TavsiyeNo: 49049
elif hanımla ablamın hastalığı sayesinde tanıştık ablamın sürekli psikologa gitmesi gerekiyodu sürekli psikologlara gittik fakat ablam hiç birine gitmedi isteksiz gitti fakat elif hanmla görüşünce elif hanımın ona çok iyi geldiğini söyledi ve düzenli olarak gitmeye başladı .. işini çok iyi yapan ve insanlarla olan iletişimiyle dikkat çeken çok iyi psikolog.. herkese tavsiye ediyorum..bize yararı olduğu gibi herkese de yararı olacağını düşünüyorum eğitimiyle ve karakteriyle öne çıkan psikologlardan biri ... inşallah ablam gibi tüm hastalar da tedavi olur.. ve burdan elif hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.. saygılarımla..
     56 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Elif Ay Psikolojik Danışmanlık
Kahraman Maraş Caddesi
Trabzon

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(462) 323 28 22

Telefon 2 :
0(541) 966 28 22
(*İşletmeye Ait*)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(33 yaşında)
Doğum Yeri
Riyad, Suudi Arabistan
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Ballarat (Federation University), Avustralya - Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2009
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 whatsapp hesabı skype hesabı
Sosyal Medya
Kurumsal facebook hesabı linkedin hesabı

Elif AY'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Elif AY'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Elif AY Mesleki Videolar Videoları
-13:18
Top