2007'den Bugüne 84,906 Tavsiye, 26,561 Uzman ve 18,915 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif AY
Psikolog - Trabzon
Psikolog & Psikoterapist

Elif AY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi78 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

78

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif AY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

85
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Elif AY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif AY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Beyhan BUDAKPsk.Beyhan BUDAK
Beyhan bey ile mesleki anlamda sorduğum bir soru üzerine kendisinin özverili bir şekilde zaman ayırması ve benim sorumu cevaplaması ile tanıştık. Şema...
Neslihan DURATEYMURPsk.Neslihan DURATEYMUR
Oncelikle sunu belirteyim, Turkiye'ye 2009 da Avustralyadan kesin donus yaptim psikoloji lisansimi aldiktan sonra. Bir dayanisma bir yardimlasma ve fi...

Elif AY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Elif Ay Psikolojik Danışmanlık
Kahraman Maraş Caddesi
Trabzon
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(*İşletmeye Ait*)
Kişisel whatsapp hesabıKişisel skype hesabı Kurumsal facebook hesabıKişisel linkedin hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (34 yaşında)
Doğum Yeri : Riyad, Suudi Arabistan
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Ballarat (Federation University), Avustralya - Psikoloji Bölümü (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif AY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Özel çalışma alanlarım;

- Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy)
- Kabul ve Kararlılık Terapisi (Acceptance and Commitment Therapy)
- Diyalektik Davranışçı Terapi (Dialectical Behavior Therapy)
- Şema Terapisi (Schema Therapy)
- Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi (Mindfulness-Based Cognitive Therapy)

Elif AY Özgeçmis CV Psk.Elif AY'ın Özgeçmişi
Elif Ay eğitimini APAC (Avustralya Psikoloji Akreditasyon Konseyi) tarafindan akredite Federation University, Melbourne- Avustralya’da Psikoloji ve Davranış Bilimleri Fakültesini tamamladı.

APA (Avustralya Psikologlar Derneği) akredite ve onaylı bir psikolog ve psikoterapistdir.

www.psikologelifay.com

Elif AY'ın Makaleleri Elif AY'ın Makale ve Yazıları
2 Makale

Elif AY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ec
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2020
TavsiyeNo: 114107
ilk kez 7-8 yıl önce bir psikologla görüşme isteğiyle elif hanımın internet sitesini görüp yazılarını okumuştum. o sıralar bu isteğimi gerçekleştiremedim ve üzerinden seneler geçti. ama bi şekilde aklımda kalmış ki şimdi bir psikolog yardımı istediğim zaman direk onun ismi aklıma geldi. bir iki arkadaşımdan da tesadüfen olumlu yorumlar duyunca bir randevu alıp görüşmelere başladık. seneler önceki isteğim yüzeye çıkmış bir kaç sorunla ilgiliydi. ama zaman geçtikçe belki okuduklarımın da etkisiyle kendimle ilgili farkındalığım arttı ve bir çeşit kedini keşfetme arayışına girdim. neyi niçin yapıyorum, bazı huylarım nelerden kaynaklanıyo, çocukluk anılarım, zevklerim, yeteneklerim, eksiklerim, annelikle ilgili memnun olmadığım ama düzeltemediğim yanlarım,değiştirmek ya da geliştirmek istediklerim ne ve nasıl yapabilirim gibi bir çok soru için bana eşlik edecek, yol gösterecek birine ihtiyacım vardı. başlarken acaba 'sizi buraya ne getirdi' gibi bi soruyla karşılaşırsam ne diycem, elle tutulur belirgin bi sıkıntım, depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, sosyal fobi vs vs gibi bir sorunum yok, diye endişelensem de buluşmalar ilerledikçe bir çok farklı gündemler ortaya çıktı, ve bunlarla ilgili çalışmaktan çok memnunum. daha ilk buluşmadan ' basit bi anlattım dertleştim rahatladım' durumu olmadığını , her şeyin bir profesyonellik içinde bir sistematiği olduğunu, neleri çalışacağımız,nasıl bir yol izleyeceğimizle ilgili somut değerlendirmelerle ufkumu açtığını farkettim. konuşmalar arasında öyle yorumlar ,değerlendirmeler yapıyor ki 'vay be bunu niye daha önce düşünememişim' diyorum. profesyonellikten bahsedince soğuk bir ortam gibi algılanmasın :), bir o kadar da rahat ediyorum yanında. elif hanım da asistanı merve hanım da çok güler yüzlüler. ne gibi konularda yardımcı olduğuna gelirsem; belki şimdi toparlayıp anlatmayı beceremem ama şu kadarını söyleyebilirim. henüz 1 sene bile olmamışken, ilk buluşmamızda kendi ağzımdan çıkan cümleleri konuştuğumuzda çoğunu şu an için kesinlikle öyle değil diyebildim gülümseyerek. bir psikolog eşliğinde böyle bir yola çıkmak bence insanın kendisine verebileceği en güzel hediye. bu tecrübeyi yaşadığım için çok mutluyum ve biraz sorunlarından bahseden bütün arkadaşlarıma aileme elif hanımı şiddetle tavsiye ediyorum :)
     2 Beğeni    
Gülay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112251
Elif hocamı bir arkadaşımın araştırmaları sonucunda keşfettim.sohpetlerimiz esnasında o kadar içten dinliyor ki konuştuğumuz sorun her neyse çözümsüz kalması mümkün olmuyor yani şöyle sadece konuşarak vakit doldurmuyoruz aynı zamanda fikir alışverişlerin de bulunuyor daha iyi hissettiren yeni planlar aklınızın ucundan geçmeyen ışık dolu fikirler veriyor bana.Ben kendisine yaşam destek ünitem diyorum mesela:))Çünkü Elif Hocam la birlikte kendimi daha güçlü hissediyorum,daha çok gülümseyebiliyorum ve bir çok şeyin aslında benim baktığım kadar korkunç yada çözümsüz olmadığını görebiliyorum Elif hocam sorumluluklarımızı yerine getirirken kendimizi de unutmamamızı sağlıyor kısacası kendimize ışık tutmamız için yol gösteriyor.
     2 Beğeni    
C.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111890
Elif Hanım ile gebeliğimin başında depresyon ve anksiyete belirtileri gösterirken bir uzmandan destek alma ihtiyacı duyduğum sırada eski bir danışanının önerisiyle tanıştık. Hamileliğim boyunca beni takip etti ve kaygılarımla, endişelerimle, olumsuz düşüncelerimle ve kötü ruh halimle baş edebilmemi sağladı. Analiz etme becerisi sayesinde, sorunun temel kaynağını bulup sorunların doğru çözümü için yol çizmeme destek olması gerçekçi ve kalıcı davranışlar geliştirmem için faydalı oldu.
     1 Beğeni    
A.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111250
Ne yapacağımı bilmediğim,çaresiz bir durumdayken bu site sayesinde tanıştım Elif Hanımla. Özgeçmişindeki yurt dışı eğitimini gördikten, onunla ilgili yazılan tavsiyeleri ayrıca onunla ilgili uzman tavsiyelerini de okuduktan sonra tanışmaya karar verdim. İyi ki de tanışmışım. İşini gerçekten çok iyi yapan biri. Nerde ne söylenmesi gerektiğini, seans boyunca nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilen biri. Aylık yaptığımız seanslardan sonra her adımımda kendimle biraz daha barıştığımı hissediyorum. Elif Hanım’ın desteği sayesinde kendimde farkındalık oluştuğunu fark ediyorum. Aklımı aylarca hatta yıllarca meşgul eden, beni rahatsız eden konular hakkında onunla konuşmak rahatlıyorum. Ona bahsettikten sonra aslında çok gereksiz şeyler olduğunu anlıyorum. Gerçekleri yavaş yavaş anlamaya başlıyorum. Her ay seanslara gittiğimde beni karşılayan ikisi de birbirinden güzel güler yüzler beni çok sevindiriyor. Çok sıcak bir ortam olduğundan emin olabilirsiniz. Şu an hala seanslarımız devam ediyor. Kesinlikle ilk zamanlardaki ben değilim artık. Yavaş yavaş kendi içimde de bir psikolog barındırmaya başladım. Şu anda sahip olduğum en iyi yol göstericilerin başında geliyor. Bana kattığınız ve katacağınız her şey için teşekkür ederim.
     Beğenin    
N.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110623
Elif hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Arkadaşım da kendisine danışan olarak gidiyor ve çok memnun du. Elif hanıma danışan olarak gidebilmek için tam 1 yıl bekledim. Çok yoğunluk vardı. 1 yıl sonunda artık danışanı olmuştum. 3. randevumuz da doğru yerde doğru kişinin karşısında olduğuma emin olmuştum iyi ki beklemişim demiştim. Benim çocukluktan bu yana gelen kaygı, öfke, korku, güvenememe, kendini ifade etmeme, her şeyi içinde yaşama gibi sorunlarım vardı. Daha önceden birkaç defa daha gitmek istemiştim bir psikoloğa ama bir türlü gidememiştim bir şekilde bastırıyordum ama ilk doğumumu yaptıktan sonra öyle büyük etkili şeyler olmuştu ki artık bastıramamaz ve bir türlü iyi olmaz olmuştum. Korkularımı endişelerimi öfkemi yenemiyordum. Ve artık içimde yaşamıyor dışa vuruyordum ama bu seferde kontrol edemiyordum. Doğumdan sonra doğumda yaşadığım travma, korkular, stres, yorgunluk hepsinin birleşmesiyle zona hastalığına da yakalanmıştım bunun için de psikiyatri ye gidip ilaç tedavisi almıştım. Ama sadece ilaçlarla olmuyordu kesinlikle bir yardım almam gerekiyordu ve Elif hanım bana çok iyi geldi. Elif hanım huzur ve güven veren bir yüze sahip. Kendisini tanıdıkça çok sevip hatta en iyi arkadaşım diyebileceğinize eminim. Elif hanımın huzur ve güven vermesinin yanısıra da çok iyi bir eğitim aldığı aşikar. İşinde gerçekten çok iyi. Hem karakterinin hemde işinde çok iyi olması bir insanda rastlanabilecek nadir bir olay. Benim içinde büyük bir şans. Kendisi bana şu ana kadar ki seanslarımız da öfkemi kontrol edebilmem de içimdekileri dışa vuracağım zaman kontrol edebilmeme ve kendimi nasıl anlatabileceğim konusunda bana en iyi yol gösterici oldu. Kendisi ile yollarımızın kesiştiği için çok mutlu ve memnunum. Kendisini yetiştiren ailesine ve hocalarına sonsuz teşekkürler. Elif hanıma da sevgiler. İyi ki varsınız Elif hanım.
     Beğenin    
Betül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Haziran.2019
TavsiyeNo: 110216
Elif hanıma bir yakınımın tavsiyesi üzerine gittim.Hayatımda yaşadığım en buhranlı dönemden geçiyordum ve nasıl başa çıkacağımı bilmiyordum.Kendisinden randevu almadan önce uyguladığı terapi yöntemini araştırarak gittim.Gitmeden önce olumlu yada olumsuz herhangi bir fikrim yoktu fakat daha ikinci seansta bana nasıl iyi geleceğini kendimi bulmam konusunda bana nasıl yardımcı olacağını az çok tahmin etmiştim.Genelde danışanlar terapistlerinden sihirli bir değnek değdirip kendilerini düzeltmelerini beklerler.Akışın ve doğalının bu olmadığını seanslara gittikçe çok güzel kavradım.Kendimi keşfederken en güzel yol gösterenim oldu elif hanım ve hala bu yolda yanımda.Bunu bilmek karşılaştığım veya karşılaşacağım bütün duygularda yanımda olacağını hissetmek çok büyük bir güven ve huzur veriyor.Daha yolun başındayım fakat kısa sürede çok yol kat ettiğimi düşünüyorum.Teşekkür ediyorum profesyonel yaklaşımı ve samimiyeti için. Not; Asistan olarak Elif hanımın yanında işini özveri ve güleryüzle yapan Merve hanım harika :)
     Beğenin    
Bir Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109558
Kendimi en kötü hissettiğim dönemdi kimseyle konuşmak bile istemiyordum. Kendi başıma yalnız kalıp hep kafama bir şeyleri takıp duruyordum o günler belkide aylar. Sonra Elif ablayı bulduk aslında hiç istemeden gittim, on yargılarımla gitmiştim oraya. Ama elif ablanın samimiyeti bana çok güzel geldi ve gözlerimin içine bakarak ve fazlasıyla samimi şekilde beni dinliyordu bir kaç seanstan sonra onu bir uzman değil kesinlikle abla olarak gördüm sanki senelerce tanıdığım biri ve onla konuşuyormuşum gibi hissetim. Beni yeniden yaratan ve iyi hale getiren bir ablaydı. Hatta fazlasıyla ona alıştığımı bile diyebilirim. Normalde doktorlardan nefret eden biriyim ama tüm on yargılarımı kırdı geçti kendime tekrardan güvenimi yerine getirdi ve mutlu olmanı sağladı. İyiki onu tanımışım iyiki o bu mesleği seçip herkesi iyi yapıyor mesleğinde fazlasıyla iyi ve çok tavsiye ettiğim bir abla sizi iyi yapmadan asla bırakmayacağını biliyorum.
     Beğenin    
Bican
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109400
Kendimi çok kötü hissettiğim, artık böyle devam edemem dediğim bir zamanda internette arama yaparak Elif Hanımı buldum. Ancak yine de randevu için aramaya cesaret edemedim, uzun süre kendimle savaştım ve uzun bir aradan sonra kendisi hakkında yapılan yorumların da etkisiyle randevu için arayabildim. Daha önce bir hiç tecrübem yoktu ve birisine kendimi açmak, her şeyi anlatmak kolay bir şey değildi benim için. Fakat kendisiyle tanıştıktan sonra, verdiği güven ve huzur sayesinde seanslara başladıktan sonra kendimi çok daha rahat hissettim ve keşke daha önce gelseydim dedim. Elif Hanım'ın problemleri belirleme şekli ve öncelikle problemlerin arkasında nelerin olabileceğine odaklanması ve onları bulup onlar üzerine çalışması, daha sonra problemin şu anki durumuna odaklanmasının çok fazla yararını gördüm. Yüzeysel bir inceleme değil, ayrıntılarıyla yaşanılanların arkasında yatan sebepleri bulup aşama aşama problemi çözmeye yönelik kullandığı teknikler sayesinde kişi kendisini daha iyi tanımaya başlıyor ve belli bir süre sonra kendi başına da yaşadığı problemleri daha iyi anlamlandırmaya başlıyor. Kendisiyle yaklaşık 4 aydır görüşüyorum. Ve kendimdeki değişimi görmek, ve bunun artık kalıcı bir iyi hissetmeye dönüşmesi beni çok mutlu ediyor. Önümüzde uzun bir yol var ama her seansta daha da iyi olacağımdan şüphem yok artık Elif Hanım sayesinde. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Merve Hanım'ın da gülümseyen gözleri ve yumuşak sesi daha ilk başta huzurlu hissetmenizi sağlıyor. Trabzon'da bu şansa sahip olmak beni çok mutlu ediyor. Tekrardan çok teşekkür ederim :)
     Beğenin    
İrem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109320
Hayatimin en zorlu donemeclerinden birinde kardesim sayesinde Elif Hanimla tanistim. Bazi on yargilarla gittigim seansta ( bu onyargilar kesinlikle benimle ilgili) yuzumde bir gulumsemeyle ayrildim. Bir kere kendinizi cok rahat hissetiginiz bir ortam yaratilmis Merve Hanim in ilgisi sizi kapidan ilk girdiginiz anda karsiliyor ve rahatlatiyor. Elif Hanim in dinginliği ve her anlamda rahatca icinizi döküp sizin goremediginiz belki de gormek istemediginiz faktörleri gun yuzune cikariyor. Sonuc daha siz anlamadan hayatinizdaki kausa bir isik tutup.nedenler nicinler cevaplaniyor. Kisacasi iyi ki Elif Hanim var ve iyi ki karsilasmisiz
     Beğenin    
Gamze
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109299
Aslında onu Google’a sorarak buldum . “Trabzon’da ki psikologlar” diye aratınca kendisini direkt ulaşıyorsunuz . Okuduğunuz yorumlar, araştırdığınız eğitim geçmişi ” bana kesinlikle o faydalı olur “dedirten cinstendi. Gerçekten de öyle oldu . İlk seansta onunla ilgili hissetiklerimi ifade eden en iyi kelimeler : sıcak kanlı , güvenilir , huzur verici ( sesinin tınısı gerçekten de öyle ) .Kaygıyla gittiğim ilk seansta, Elif hanımla karşılaştıktan sonra tüm bu kaygılar uçtu gitti . “Koca 1 saat ne anlatabilirim? “diye düşünürken , zamanın da uçup gittiği gibi . Kendimde var olanı , benim farketmeme sebep olduğundan ve huzuruna ortak ettiğinden , ona sadece teşekkür edebilirim.
     Beğenin    
Serhat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109264
Elif abla işini son derece iyi yapan ve çok dikkatli birisi bana her zaman en iyi yolu gösteren oldu seanslarımız halen devam etmekte ve ben bir şeyleri toparlamaya başladım kendisine çok teşekkür ediyorum o Trabzon için gerçekten bir şans . Tek kelimeyle işinin uzmanı Kişiliğiyse Güler yüzlü sabırlı cana yakın insanları çok iyi anlayabilen ve sayamadığımız bir çok özelliği yanındaki çalışma arkadaşları olsun son derece Güler yüzlü medeni ve anlayışlı insanlar iyiki sizleri tanımışım 🤗
     3 Beğeni    
E.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109260
Elif Hanım' ın ismini, daha önce kendisine danışmış yakın bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Ufak bir internet araştırması sonrasında telefonla irtibata geçip ilk randevumu alarak sürece başlamış olduk. Randevu sürecinde gerekli kolaylıkları sağlayan Elif Hanım' ın çalışanına da nezaketi ve ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür etmek isterim. İçerisinde bulunduğum durum dolayısıyla, beni tanımayan ve bu konuda eğitim almış/uzman birinden destek almanın, fikir alış-verişi yapmanın faydalı olacağı düşüncesiyle kendisine danıştım. Birey olarak kendi duygu ve düşünce kalıplarınızla/sisteminizle görmekte ve/veya farkına varmakta zorlandığınız konularda gerçekten faydalı olduğuna inanıyorum. Elif Hanım da benzer şekilde önceden farkına varamadığım hususları açıklayarak konuya farklı yönlerden bakmamı sağladı. Sürecimiz halen devam etmekle birlikte, her seansa keyifle katıldığımı belirtmeliyim. Trabzon gibi bir şehir için önemli bir değer. Çeşitli kültürler hakkında bilgi sahibi olması ve olaylara geniş açıdan bakabilmesi de ayrı avantaj. Elif Hanım, güler yüzlü yaklaşımı ve samimiyetinin yanı sıra sizi dinlediğini ve size önem verdiğini hissettirmesi ile kısa sürede güveninizi kazanmakta. Kendisiyle tanışmış olmaktan son derece memnunum.
     2 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109178
Merhaba. Öncelikle bu yazımı okuyan herkese sevgiler. Ben Elif hanım i tamamen şans eseri internette buldum. Uzun arayışlar sonunda. Ve şükür ki buldum. Benim hikayem çok uzun. Ama özet geçersek eğer 2,5 sene yorucu ve zorlu geçen ataklarımin sonunda beni bana iyi hissettiren güzel insan. Sadece bir psikolok değil. İşini hakkıyla yapan, sizi pür dikkat dinliyen ve geçirdiğiniz süreçte gösterdiğiniz her iyi sonuca belki de sizden çok sevinen bir abla gibi. Ben ona burdan çok teşekkür etmek istiyorum. Sayesinde çok şey başardım. Herhafta terapi alan biriydim. Ve hızlı bir şekilde iyileşme göstererek 3 haftaya hatta bir aya çıktı seans aralığı ve bu bizim için büyük bir başarıydi. Neden diyecek olursanız ben ilk terapiye başladığımda ilaçlık durumdaydım ve ilaç içmeden ben panik ataklarım dan kurtuldum. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Guleryuzlulugune, samimiyetine, içtenliğine. Ve kendisi gibi yanında çalışan Merve hanımın samimiyeti de asla es geçilmez. Merve hanıma da cok ama çok teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum elif hanım iyiki varsınız. Şüphede olan varsa olmasın 🤗
     1 Beğeni    
Liliyar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109133
Elif Hanım'la görüşmeye başlayalı 5 ay olmasına rağmen çok fazla yol aldım. Alanında uzman birisi ve bunun sürece büyük bir katkısı oluyor. Zaman içinde öfkemin azaldığını, kendime olan saygımin arttığını fark ettim. Kendisi sevecen ve samimi olduğu için onun yanında kendimi rahat, özgür ve huzurlu hissediyorum. Bu da kendimi ifade etmem konusunda avantaj sağlıyor. Elif Hanim'la içsel problemler yaşadığım bir süreçte tanıştım. Şimdi ise zihnim çok daha dingin ve huzurlu. Mekan olarak da kendimi çok huzurlu hissettiğim bir ortama sahip.
     Beğenin    
P.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109130
Uzun yıllardır kendisini tanıyorum. Donanımlı ve işinde oldukça iyi bir uzmandır. Ne zaman başım sıkışsa ilk aklıma gelen isimdir. Danışanlarına samimiyetini geçirir ve bu sayede kısa sürede kendinizi güvende hissedersiniz. Şahsım adına fikirlerine önem veriyorum çünkü yaşadığınız olaylara sizin bakmadığınız farklı açılardan bakarak uflunuzu genişletiyor. Yaşamınıza sizi daha mutlu edebilecek açılardan dokunuyor. Yaşadığımız stres çağında sağlıklı kalmak isteyen, destek almak isteyen herkese mutlaka tavsiye ediyorum. Kendisine meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    
Confuzzled
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109092
Elif hanımla seanslara daha önce kendisinden yardım alan bir arkadaşımın önerisiyle başladım. Açıkçası ilk seansa biraz önyargıyla gittim, çünkü yardıma ihtiyacım olduğunu içten içe bilmeme karşın içinde bulunduğum ruh halinden olsa gerek karşımdaki kişi bir profesyonel de olsa onun bana yardım edemeyeceğini düşündürüyordu. Ancak ilk seanstan itibaren kendim için ne kadar doğru bir adım attığımı anladım. Bu kanıya varmamdaki ilk gerekçe, Elif hanımın seanslarda dile getirdiklerimi çok kısa bir süre içinde analiz ederek değerlendirmesi ve farklı sorular sorarak onlara farklı bir boyuttan bakmamı sağlamasıdır diyebilirim. Bir yandan bana farklı bir boyuttan bakma imkânı sağlarken diğer taraftan o boyutta benim yanımda ilerlemesi de bir diğer önemli gerekçe oldu benim için… Yani bilen ve sahip olduğu bilgi gücüyle beni uzaktan yönlendiren bir uzman değil; problemi benimle samimi bir şekilde irdeleyen, çözüm planımı benimle birlikte yapılandıran bir uzman buldum karşımda. Ve tabii ki Şema Terapi modeli gibi bir yol haritası ışığında ilerleyeceğimizi bilmek doğru bir karar verdiğimi düşünmemde en önemli gerekçelerden bir diğeri oldu. Elif hanımla üç aydan daha uzun bir süredir terapilerimiz devam ediyor. Terapiye başlamamdaki en büyük etken nedenini bir türlü bulamadığım kaygının bende yarattığı boğulma hissiydi. Elbette her an her saniye iliklerime kadar hissettiğim bu kaygının buzdağının görünen küçük bir parçası olduğunu biliyordum. Ancak görünmeyen kısmını açığa çıkarmak için yalnızca etkileşimli diyalogların işe yaramayacağına da inanıyordum. İşte tam bu noktada Şema Terapi modelinin bu süreçte bize yol göstereceğini dile getirdi Elif hanım. İlk seanstan sonra bazı testlere yanıt vermemi ve bunların sonuçlarına göre hangi şemalar üzerinde çalışacağımızın belli olacağını dile getirdi. Daha sonra ortaya çıkan şemaların kökenini irdelemeye başladık süreç içinde. Bu süreçle eş zamanlı olarak kendisinin bana önerdiği kitabı (Hayatı Yeniden Keşfedin) da okudum. Kitabın bana en büyük katkısı kimi noktalarda soyut kalan kavramları ve şemaları örnek olaylar üzerinden açıklaması oldu. Bununla birlikte kendi uyum bozucu şemalarımı daha iyi anlayarak irdelememi kolaylaştırdı. Terapilerde şemalarım ve kökenleri üzerinde çalışmaya devam ederken yine Elif hanımın önerisiyle “Mod Terapisi” adlı kitabı okudum. Bu kitapla arayış içinde olduğum “uyumsuz şemalarımın kökenleri”ni çok daha kolay bir şekilde tespit edebildiğimizi söyleyebilirim. Seanslarımız devam ediyor ve yolun henüz çok başında olduğumu biliyorum. Ancak bu kısa sürede bendeki en büyük değişimin kendimle ilgili farkındalığımın artması olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Elif hanım çok güleryüzlü, analiz yeteneği çok yüksek ve tanıştığınız ilk andan itibaren iliklerinize kadar hissettiren bir enerjiye sahip. Her seansa sanki çok sevdiğim ve uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımla oturup sohbet edecekmişim heyecanıyla gidiyorum gerçekten. Beni çok derinden yaralayan bir anı veya olay üzerind... [DEVAMI..]
     1 Beğeni    
E.O
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109088
Elif hanımla ileriye dönük planlar içinde boğulduğum ve kendimde yanlış bir şeylerin olduğunu düşündüğüm bir dönemde tanıştım. Yaptığımız terapilerde bana kendimi olduğum gibi sevmem ve hayata karşı daha esnek olmam konusunda çok yardımcı oldu. Gittiğim her terapi sonrasında oradan keyifle ayrıldım.Her daim beni güler yüzüyle karşıladı ve güler yüzüyle uğurladı.Bence Elif hanım işini çok seven ve çok doğru tespitleri olan bir psikolog. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Cansu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101682
Güleryüzüyle naif ses tonuyla sanki çok önceden tanışık olduğunuz biriymiş gibi içten davranışıyla sizi çok rahat hissettiriyor. Bir psikologdan ziyade arkadaş gibi yaklaşımıyla sadece paylaşımlarınızı seans süresince değil aynı zamanda dışarıdanda yardımcı olan Elif hanıma çok teşekkür ediyorum.O benim olaylara bakamadığım yüzüm söyleyemediğim sesim oldu onla birlikte olaylara çok farklı bakış açısı kazandım. Başım sıkıştığında çözemediğim işin içinden çıkamadığım durumda hiç terettüt etmeden yazdığım danıştığım güzel insan 🌸Bence sizinde çözemediğiniz kimseye anlatamadığınız bir durumunuz varsa hiç terettüt etmeyin Elif hanımın alanında en iyisi olduğunu düşünüyorum🤗
     3 Beğeni    
A.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100570
Trabzona ilk eldiğimde psikolog arayışım uzun sürdü. Ihtiyaclarima yonelik ve beni psikolojik açıdan tatmin eden bir psikolog bulamadım bir süre, en sonunda Elif Ay' ı buldum.Yaklaşık 4 yıl kendisinden terapi aldım.Bu süreçte içimdeki açmazlarımı, çelişkilerimi çözmemde çok büyük katkısı oldu. Alanında etkin, hakim ve sürekli kendini geliştiren bir psikolog Elif Ay. Tüm bunlarla beraber kişilik olarak kendini geliştirmiş, başka kültürlere de hakim, açık fikirli bir insan. Şehirden taşınmıs olmama rağmen Trabzon a geldikçe onu mutlaka ziyaret ediyorum. Seviyoruz kendisini :)
     5 Beğeni    
Elif ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100550
Yaşadığım bağışıklık sistemi hastalığı ile baş edemeyince bir uzmandan destek almaya karar verdim.Araştırmalarım ve çevremde güvendiğim insanların tavsiyesi ile Elif Hanıma ulaştım.İlk seansa giderken içimde bir sürü soru işaretleri vardı (acaba bana yardımcı olabilecek mi? Kendisiyle rahat konuşabilecek miyim? gibi).Fakat bu soruların her biri, Elif Hanımın ilgisi ve güler yüzüyle birlikte, ilk seanstan sonra yerini güvene bıraktı.Elif Hanım beni o kadar dikkatli dinledi ki zannediyorum söylediğim her kelimeyi not aldı :) akabinde ileri seviyede olan kaygım ve baş etmekte zorlandığım stresimle ilgili neler yapabileceğim noktasında tavsiyelerde bulundu. Kendisi işini öyle şevkle yapıyor ki danışanlarının hayatlarına dokunmak ve onların mutluluğunu görmek adına özveri ile çalışıyor.Gerektiğinde danışanının birinci dereceden yakınını davet edip koordineli bir şekilde terapiye devam ediyor. Kendisini tanıdığım için öyle mutluyum ki.Danışmanlık hizmeti almaya başladığım bir yıl içinde hayatım olumlu manada değişmeye başladı.Artık kaygılarının ve stresinin esiri olan değil onları yönetebilen biriyim. Elif Hanımı 3 sıfatla tanımlayacak olursam "işini sevip hakkını veren" , "güler yüzlü" ve "mütevazı" diyebilirim.Buradan kendisine hayatıma ve dolayısıyla aileme kattığı her bir güzellik için teşekkür ediyorum. Ve ayrıca biz danışanları güler yüzüyle sıcacık karşılayan asistan Merve Hanıma da teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
Dilek ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100549
Elif Hanım’ın daha önce danışanı olan bir arkadaşımız vasıtasıyla tanıştık. Kızımız 9 aylıkken öfke krizleri ile ilgili kendine danıştık. İkinci kızımızda doğduktan sonra kardeşini kabullenme ve doğru ebeveyn olma konusunda destek alma sürecimiz devam etti. Kızlarımız şuan 3 ve 5 yaşlarında. Gelişim süreçlerinde yaşadığımız problemlerde kendisinden destek almaya devam ediyoruz. Kendisiyle konuşurken bir kaç yıl önce söylediğimiz sözleri bile hatırlıyor ve süreklilik arz eden kesintisiz bir destek sağlıyor. Çok cana yakın ve sizi rahatlatan bir yapısı var. O nedenle gönül rahatlığı ile içinizi dökebiliyorsunuz. Biz kendisini hep aileden biri gibi görüyoruz. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Ali Kemal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100490
Önce annemin zorlamasıyla gitmiştim ama Elif abla ile tanıştıkdan sonra sempatik ve güleryüzlü olması hoşuma gitti.İlk zamanlar biraz çekingendim ama onun samimiyeti çekimgenliğimi yenmemi sağladı. Kendisiyle görüşmeye başladığımdan beri hayatımda değişiklikler oldu. Daha çok okulum konusunda yardım aldım.Okulum da sınavlarım da başarılı olmam için bana yardım etti. Ailem ile iletişimimde bana yardımcı oldu. Muaynanesi çok güzel ve bulunması kolay. İşini ciddiye alan ilgili biri. Kendisinden çok memnunum. İyi ki tanımışım.
     2 Beğeni    
Bir Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100484
Elif Hanım'dan danışmanlık hizmeti almaya karar verdiğimde, doktor doktor dolaşmış en son kendisine gitmiştim. Hastalığımın fizyolojik temelli olduğuna inanıyordum çünkü. Yanılmış olduğumu bir kaç seans sonrasında fark ettim. Kendi web sitesinden öz geçmişini okuduktan sonra karar verdim danışmanlık hizmeti almaya. Karar vermemde öz geçmişi ve Avustralya'da eğitim almış olması etkili oldu açıkça söylemek gerekirse. Bundan kastım sadece yurt dışında eğitim almış olması değil elbette; çünkü bir uzmana bir kez giderim, faydalı olup olmayacağını anlarım zaten. İlk seans sonrasında beni iyileştireceğine ikna olduğum için, 1 yıldan uzun süredir devam ediyorum. Oldukça profesyonel yaklaşım tarzı, alanında uzmanlığı ve danışanlarına faydalı olmak için gösterdiği özveri, eminim sizin için de ikna edici olacaktır. Trabzon'da olması büyük bir fırsat bence. Geriye dönüp baktığımda, hayat kalitemin inanılmaz derecede pozitif anlamda değiştiğini fark ediyorum. Yakın çevremden de bu yönde bir çok dönüt aldım. Yıllarca adeta hapis hayatı yaşamışım. Keşke daha önce tanımış olsaydım Elif Hanım'ı.
     2 Beğeni    
C.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100475
Elif hanima birkac yildir ulasmaya calistim ve sonunda cok kotu bi donemimde kapilarini bana acti. Iyi ki kendisini tanımışım ve iyi ki danışmanı olabilme fırsatını yakalayabilmişim. Hayatıma girdiği için kendimi çok şanslı ve güvende hissediyorum. Hayatta beni anlayabilen tek insan olduğunu hissediyorum. Işini tam anlamıyla profosyonel yapmakta. Ilerleyen zamanlarda daha güzel yaşayacakmışım umuduyla her seansına adeta heyecanla gidiyorum. Hayatıma kattığı düşünceler ve samimiyet icin kendisine cok ama cok tesekkur ediyorum. Iyi var.
     1 Beğeni    
A. KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100237
Elif Hanımla yaklaşık olarak 5 yıl önce internetten yaptığım araştırma sonucunda tanıştım. İlk iletişim, ofis ortamı, yanında çalışan kişi ve ilk görüşme sonunda işini çok ciddiye aldığını ve çok önemsediğini gördüm bu bana doğru yerde olduğumu düşünürdü ve kendimi güvende hissettim. Devam eden görüşmelerimiz de yanilmadigimi anladim ve faydalanmanın yanı sıra çok şey de öğrendim , Elif Hanımın farkı ; işini önemsesi, mesleki yeteneği ,tecrübesi, empatik ve samimi olması yanında ayrıca insanları çok seven birisi olması bence. Trabzon için bir şans olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
İrem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100217
Bir psikolog ne kadar yardımcı olabilir ,sorunlarınızla ne kadar ilgilenir sorularının cevabını bulabileceğiniz bir insan değil elif abla tam aksine yaşayarak ve sizinle konuştukça size zaten ne kadar iyi gelebileceğini gösteren bir insan.Mesleği gereği konuşmaz asla belki çok klişe olacak ama elif ablayla konuştuktan sonra böyle tarifsiz bir huzur hissediyosunuz .Kendinizde eksik hissettiğiniz ne varsa bazen bir bakışıyla bile birden tamamlanıyorsunuz.
     3 Beğeni    
Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99938
Belki çoğu gibi ben de travmatik bir ilişkinin bitmesi sonucu girdiğim sıkıntılı dönemde çok önem verdiğim bir arkadaşım vesilesi ile karar verip görüşmeye başladım Elif Hanım ile. Her hali ile sanki bu meslek için bu dünyada var olan biri, özellikle empati gücü çok yüksek, anlaşıldığınızı kesinlikle hissedebiliyorsunuz. Bazen ağır uyarılar da alabilirsiniz ama bu Elif Hanım'ın tamamen sizi koruma amaçlı yardımı olarak algılanmalı. Elif Hanım özellikle insanlarla olan ikili ilişkilerimde kendimi koruyacak şekilde sağlam adımlar atmamda bana yardımcı oluyor. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde Elif Hanım ile hiç tereddüt etmeden görüşmenizi öneririm.
     5 Beğeni    
A.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99888
Hayat, herkes için zor zamanlr saklayan bir döngü, sizin şuan da hangi zorluklardan geçtiğinizi nelerle karşılaştığınızı bilmiyorum. Önemli olan da bu değil zaten, önemli olan şuan da bu yazıyı okuyorsanız hala umudunuz var olduğudur ve bu sizi bir adım önde tutar gerisi zaten Elif ablanın 😊 yaklaşık bir bucuk senedir seanslarımız devam ediyor ve ben bazı şeyleri toparlıyorum bunu bilmek, hisssetmek bana ayrı bir güç veriyor. Sanki her defasında bir yukarıda ki dala tutmak gibi bir şey. Ben size Elif ablanın size zor zamanlarınızı hiç yaşanmamış gibi yapacak diyemem zaten bunu o da söylemez 😊 ama zor zamanlarınızı nasıl karşılamanız gerektiğini, onlarla aynı yolda nasıl yürümeniz gerektiğini sizinle o yolda yürüyerek size göaterecek. Bunu biliyorum! 😉
     3 Beğeni    
Akademisyen Dr
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99884
Yaklaşık 3 yıldır Elif hanımın danışanıyım, Özellikle kanıta dayalı bilimsel yöntemler ile problemlerime çözüm araması benim için önemliydi. sadece seans içinde değil seanslar dışında da problemlerim ile ilgilenip, çözüm yollarını gerektiğinde arayarak bildirmeside takdir edilesi davranışları arasındadır. Oldukça nazik, seanslarda kendimi ifade etmekte hiçbir zaman zorlanmadığım bir psikologdur. Asıl problemimin dışında diğer basit problemlerimde dahi danışmadan hareket etmediğim biri haline geldi. Bu nedenle tavsiye etmekteyim.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Akademisyen olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     4 Beğeni    
A.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99883
Elif Hanım ı bulmam önce internet uzerinden oldu. Daha sonra yorumlari okudukca merak ettim ve randevu almak istedim. Bana yardimci olan yorumlar baskalarina da yardimci olabilsin diye tum samimiyetimle söylemek gerekirse gorustugume asla pisman olmadim. Su an seanslarimiz hala devam ediyor ve ben rahatlamayi,insanlara hayatıma farkli bir acidan bakabilmeyi ogrendim. Elif hanima sorununuzu soylediginiz anda o kadar guzel cozumluyo ve cevapliyor ki bazen sasirip kalabilirsiniz. Kesinlikle mesleki tecrubesi cok iyi bir psikolog. Benim kesin degilimdir dedigim panik atağımı fark etmemi sagladi bununla bas etmeme yardimci oldu ve olmaya devam ediyor. Yaninda calisan hanimefendi o kadar nazik o kadar arkadas canlisidir ki seansi beklerken gerilmezsiniz ya da sıkılmazsınız. Elif hanim ilk tanidiginizda biraz sert mi acaba diyebileceginiz sonrasinda ne kadar güleç kibar nazik anlayisli isini iyi bilen esprili biri oldugunu farkedeceginiz bir insan. Kesinlikle ve siddetle arkasinda durup tavsiye edebilecegim de tek kisidir.
     Beğenin    
E.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99872
Elif Hanımla tanışma hikayem yaklaşık 3 yıl önce bir arkadaş tavsiyesiyle başladı.Zor bir ergenlik dönemi geçiren kızım için birkaç psikolog ile görüşmüştük.Fakat hiç birinden pozitif bir enerji alamadığımız için bırakmak zorunda kalmıştık.Elif Hanım'a ümitlerimiz bitmiş olarak gitmiştik.Fakat ilk tanışmamızdaki güleryüzlülüğü,sıcaklığı,doğallığı ve karşısındaki insana verdiği güven ve huzur bizi ona bağlayan en önemli sebeplerden birkaçı oldu.Kızımın gerçek hayatında sahip olmadığı ablası (Elif Ablası)oldu.Sadece kızımın değil bizimde danışmanımız oldu.Zor zamanlarımızda bireysel görüşmeleriyle,telefon ve mesajlarla hep yanımızda oldu.Aklimıza takılan her soruna çekinmeden cevap aradığımız bir danışman.Kısacası tam anlamıyla mükemmel bir insan.Bu arada ferah ofisinin görüşme sırasındaki rahatlığı ve onunla birlikte çalışan Merve Hanımın güleryüzüde asla azımsanamaz.Kısacası iyi ki Elif Hanımı tanımışız ve iyi ki danışmanımız olmuş.Ona sonsuz teşekkürler.
     3 Beğeni    
Beyhan BUDAK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99824
Elif Hanımı uzun bir süredir tanıyorum. İşini bu kadar seven, işinde ne kadar yetkin olursa olsun, kendini geliştirme ve öğrenme motivasyonu bu kadar yüksek başka bir meslektaş tanımadım ben. Bir meslektaş olarak konuşurken bile olaylara bakış açısı, kişilik yapısı ile sanki bu meslek için doğmuş birisi izlenimi bırakıyor insanın üzerinde. Sabrı, sakinliği ve şefkati bence çok önemli özellklerinden. Ben şahsen kendisi ile tanışmaktan ve meslektaş olmaktan dolayı çok mutluyum.
     6 Beğeni    
Buse GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99714
Daha önce de psikologa gitmiştim fakat bana hiç bir faydası olmamıştı. Elif Ay ise çok farklı , ben kendisini internet aracılığı ile buldum beni en çok etkileyen eğitim hayatı olmuştu. Hayatta geldiği noktaya bakınca ve gittiğim seanslarda beni ne kadar iyi anladığını görmek bana daha da umut aşıladı.Problemlerimi aşmam için sadece seansa gelmeme gerek yoktu , her zaman sadece bir telefon uzağımdaydı ve bunu bilmek inanılmaz güven veren bir duygu.Bu yüzden iyiki var , seanslarım hala devam ediyor ve pek çok noktada daha da iyiye gidiyor her şey benim için.Bir psikologtan öte olduğu için çok teşekkür ederim :)
     3 Beğeni    
Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99711
Elif hanımla bunalımlı bir dönemimde tanıştık. Psikolog seçimi yapmadan önce kendisi hakkında araştırma yapmıştım ve iyi eğitim almış olduğunu biliyordum ve kendisini sürekli geliştiren bir psikolog olduğunu düşünüyordum. İlk seansta düşüncelerimde yanılmadığımı anladım. Elif hanımı kesinlikle işinin ehli ve kuvvetli sezgileri olan biri olarak tarif edebilirim. Doğru sorularla seans zamanını çok verimli geçirdiğimizi ve her seanstan sonra rahatladığımı söyleyebilirim. Ayrıca ofisi huzur veren ferah bir yer. Asistanı Merve hanım'da ilgili, güler yüzlü bir insan. Bu çevrede profesyonel yardım almak isteyen herkese kesinlikle Elif hanımı tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Gökçe TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99704
Insan bazen anlatmak için yabancı birini ister. 'yabancı, güven verici ve işinin ehli' birini. Ben bu ihtiyaçla başladım Elif aya. Seansların ciddi bir ortamda degil de samimi olması bu benim için çok önemliydi. Ilk seansimda bana "iki kişi konuşurken arada masa bile olsa bu araya mesafe koyar" demişti ve dediği gibi seansları masa arkasında değil de birebir karşılıklı samimi bir şekilde yapması beklediğimden de öteydi. Ilk seanstan çıktığımda hissettiklerimi özetleyen en güzel cümle "kuş kadar özgür" hissettigimdir.Elif ay benim için iyi ki tanıdığım diyebileceğim insanlardan biri. çünku onu tanıdığımdan bu yana kendimde olan değişimin ve gelişimin farkındayım. Insanın kendini bulması.. bu çok güzel bir duygu. değişmek-gelismek, bi sorun varsa mutlaka çözüm vardır diye düşünmek ve en önemlisi bunları size tüm çıplaklığıyla anlatan birinin olması bu duyguyu yaşamanız için, ben olabilmek için, 'bence' herkesin hayatında bi 'elif ay' olmalı. Tanıyınca 'iyi ki' diyeceksiniz. Sevgiyle..
     4 Beğeni    
Tn
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99701
Bir psikoloğa gitmeye karar verdiğimde çok araştırdım. Bu bölgede en iyisi olduğunu anladıktan sonra karar verdim gitmeye. İYİ Kİ kendisiyle tanışmışım. Kendime bile anlatmakta çekindiğim konuları şimdi herhangi bir konuymuş gibi rahat konuşabiliyorsam Elif hanım sayesinde. İçinden çıkamadığım, kendimle çatıştığım anda elimden tutan kişi Elif Hanımdı. Seansa girdiğim anda bir saat nasıl geçiyor anlamıyorum. Açıkçası seans bitsin istemiyorum. Çıktığımda çok mutlu hissediyorum. Seansı dört gözle bekliyorum. Herşey bir yana Elif Ay büyük bir şehirde olsaydı kesinlikle bir marka olurdu. Buralar için fazla “iyi” bir psikolog olduğunu kendisine söylemiştim. Ama biz danışanları için mutlaka olmalı. Bir psikoloğa gidecekseniz bu Elif Ay olmalı. O sıcak ortamı nezaketi, saygıyı ve vicdani adaleti görmenizi tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Göktuğ ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99697
Kendisiyle lise 2.sınıftayken tanışmıştık.Yaklaşık iki sene belli aralıklarla karşısındaki rahat, geniş koltuğa oturdum.İlk başlarda çekinmeme rağmen bir zaman sonra tecrübesine danışabileceğim bir ablam oldu. Gayet samimi, kesinlikle akıl vermez olabileceklere göre seçenekler sunar ,fikirlerinizi yorumlar ve kendi görüşüyle kararlarınızı almanızda yardımcı olur. Kendisi ve asistanı her zaman güler yüzlüdür.Ofisinde kendinizi yabancı bir yerdeymiş gibi değil, gayet rahat ve huzurda hissedersiniz.Oldukça ülke gezmişliğinden dolayı birkaç kültürü barındırır ve olayları evrensel olarak takip eder, değerlendirir. Kısacası cana yakın bir arkadaş mantıklı düşünüp tecrübeleriyle cevaplar veren çok iyi bir psikolog .
     4 Beğeni    
Burçin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99690
Elif hanım gördüğüm sorunu çözmem de gerçekten çok yardımcı oluyor.Nasıl davranmam gerektiği kilit noktalara değiniyoruz.Bana yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum.Gerginliğimde bile arkadaş gibi konuşuyoruz diyip beni sakinleştirdiği için ayrıca teşekkürler.Güvenebileceğim nadir insanlardan.O hissi de size veriyor.Güleryüzlüğüyle onunla konuşmak iyi geliyor.İyiki var iyiki karşılaşmışız bir şekilde.Samimi rahat bir şekilde konuşabileceğiniz bir psikolog gideceğiniz ilk adres kendisi olmalı ,)
     3 Beğeni    
M.M.H
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99688
Gunumuzde her insanin sıkıntılarını veya baska konulari anlatacagi biri olmali ve insanlarin cogunda boyle durumlar var. Benim daha ileri seviyede sıkıntılarım vardi ve bende bi tavsiye uzerine gittim. Kesinlikle dogru bir tercih yaptigimida kisa surede anladim. Yaklasik 2 yil oldu ve kendisiyle hala gorusuyorum. Hem mesleki acidan hem insani acidan harika biridir. Eger bu konuda bir kisi ariyorsaniz kesinlikle daha fazla vakit kaybetmeden Elif Ay dan destek alabilirsiniz. İyiki boyle bir insan tanidim. Artik harika bir psikolog ve cok iyi bir arkadaşım var.
     3 Beğeni    
Nestabum
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99687
Elif Hanımla tanışmam bu forum sayesinde olmuştu... yaklaşık bir yıldır danışanıyım...hayatınızda iyiki tanımışım dediğiniz insanlar vardır... Elif hanım benim iyikilerimden oldu...😊 Daha öncede bir psikolog deneyimim olmuştu fakat yaklaşık 2 yıl boyunca kötü bir tecrübe olarak kaldı bende... tabiki Elif hanımı tanıyana kadardı.... Güler yüzü,samimiyeti,içtenliği ve bu mesleğin hakkını en güzel şekilde verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum....iyiki tanımışım..😊😊
     1 Beğeni    
Drips
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99643
Elif hanımla eşim sayesinde taniştım,çünkü kendısını o araştırmıştı ve benimde nerdeyse 5 yıldır süren bir serüvenimiz var.Elif hanım artık benim için bi danişandan çok ıyı bir arkadaş bazen bi abla bazen bi kardeş bazen ve herzaman çok ıyı bir yol gösterici oldu.(Her ne kadar ilk 1-2 sene zor bi alışma dönemi geçirmiş olsamda)O artık ailemizden biri gibi,hamilelik sürecimde,lohusalık dönemimde,kızımın doğması büyümesi herşey de hep yanımda,benim gizli bi elim kolum gıbi😊😊oldu.Yani yeri geldı birbirimizden bişeyler öğrendik,yeri geldı en kötü hissettığim anlarda saat kaç olura olsun arayıp veya mesaj atıp bi nefes kadar yakınımda olup bana herzaman desteğini sağladı ve sağlamayada devam edıyo.Hayatıma kattığım en değerli güzel insan iyiki tanmışım sizi ıyıkı dokunmuşsunuz hayatıma🙏🙏🙏SEVGİLERİMLE😊😊😊
     3 Beğeni    
Tuğba Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99640
Elif Hanım' la yaklaşık 1 yıldır süren bir birlikteliğimiz var.Kendisi hayatımın alt üst olduğu bir dönemde internet araştırmaların sonucunda karşıma çıktı.Ilk seanstan itibaren ona güvendim ve inandım.Mesleğinde kendini geliştirmeye istekli,başarılı bir psikolog.Ancak bundan ötesi var onda. İletişimi,insani özellikleri,sıcaklığı,samimiyeti... Şu anda gayet iyiyim pek çok problemi aştım ve hayatımdan zevk alıyorum. Bunda payı çok fazla olan değerli psikoloğuma teşekkür ederim.
     2 Beğeni    
Sibel TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99638
Elif Ay ile insanlardan ve hayattan donma noktasında soğuduğum, soğuk bir kış günü tanıştım. Onun hakkında araştırma yapmıştım. Hakkındaki hepsi olumlu olan yorumları okumuştum. Alanında iyi olduğuyla ilgili kanım kliniğine girdiğim anda arttı. Çünkü çok güzel karşılandım. Temiz ve düzenli bir ortam ve güleryüzlü bir çalışanı var. Odasına girdiğimde ise doğru bir karar verdiğime inandım. Beni karşılamasında bile huzur vardı. Profesyonel yaklaşımı bana ayrı bir güven verdi. İşinde iyi olduğu belliydi. O soğuk kış günlerini beraber geride bıraktık. Çok yol aldık beraber. Hayatımdaki en önemli insanlardan biri o. Tedavim bitince unutacağım biri olmayacak kesinlikle. Mütevazilik ve samimiliği iş ciddiyetiyle birleştirme noktası en beğendiğim özelliği. Onu tanıyın, bana hak vereceksiniz. :)
     3 Beğeni    
Sevilay ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99635
Kendisiyle tanıştığım için okadar mutluyumki.. Sınav mağduru olarak başladım ki psikolopa gitmek bana çok saçma gelen bir durumdu.. ama birşekilde profosyonel yardım almam gerektiğini düşündüm çünkü içinden çıkamadığım konular vardı..hatta randevumu 3 ay sonraya vermişler ki buda benim vazgeçmem için yeterli bir süreçti.. ama denemek istedim.. bida gitmem çok çok dedim kendi kendime.. ama hiçde öyle olmadı.. işk defa danışman desteği aldım.. bilmem diğerleri nasıldır ama benim tanıdığım em iyi psikolog ELİF AY.. gerçekten profosyenelliğiyle birlikte tam bir arkdş oldu bana.. ne zaman seansa gitsem yüküm hafiflemiş olarak çıkıyorum.. elimde olsa her fırsatta ararım kendisini🙂 sadece doktor adı altında birisiyle konuşmak istemiyorsanız Elif hanım bunun için ideal! Hem arkdş, hem danışman.. şiddetle tavsiye ederim🙂
     3 Beğeni    
Danışanlardan Biri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99603
Yaklaşık 10 senedir OKB hastasıydım. Onlarca uzmana gittim fayda bulamadım. Faydam Elif hanımdaymış. Elif hanımın sayesinde şimdi çok iyiyim. Sadece konuşarak nasıl iyi olunur demeyin. Çok da iyi olunur. Önyargılarınızı yıkın. Ben Elif hanımın görüş açısıyla değerlendirmeleriyle iyi oldum. Çok ilgili çok sevgi dolu duygulu bir insan yeri geldimi doktorum yeri geldiğindede ablamdı benim için. Onunla seanslarımızın bittiğini öğrenince çok üzüldüm. İyileşmeme sevindim ama o uzmanla bir ömür tedavi görmek isterdim. Alanında çok başarılı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Trabzon da çok pskiyatrilere pskologlara gittim ama ELİF AY ile tanışınca diğer uzmanlara giderek zaman kaybettiğimi farkettim. Sizlerinde Elif hanımdan ihtiyacınız varsa tedavi almanızı tavsiye ediyorum. İyi günler.. :))
     6 Beğeni    
S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99591
Elif ablayla 8 ay önce tanıştım ve tanışmadan önce tam 4 psikolog değiştrdim hiçbir şekilde istediğim hayat temposunu keyfini yakalyamadığım her türlü kasvetli düşüncelere sahip olduğum çok kötü bir dönemden geçerken ve kimseye hissettiği m duyguyu anlatamazken 4 psikologtada bir istikrar yakalayamamışken elif ablayla tanıştım ve galiba son zamanlarda yaptığım en güzel şeyi yapıp terapiler başladım yaşam kalitem her şeyim arttı ve en önemlisi gerçekten bana çare olmak isteyen birinin varlığı bildiğim için daha rahat hayatımı sürdürüyorum.
     10 Beğeni    
Sinem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97364
Biliyorum o kapıdan her girenin kafasında soru işaretleri var. Benim kafamda ki soru işaretleri gibi. Şimdi tüm soru işaretlerinizi kafanızdan atın ve Elif Ay'a güvenin. 1 sene önce tanıştıgımızda kaygılarımla birlikte gittim onun yanına Ve bugun daha güçlü düşüncelerini kontrol edebilen biri olarak çıktım. Herşey için teşekkür ederim. İyi ki sizle başlamışım bu yola. O kadar tatlı o kadar anlayışlı ki. Olaylara farklı açılardan bakmayı mantıkla kaygılarımın önüne geçebilmeyi öğrendim. Küçük şeyler artık gözümde büyümüyor bunların hepsi sizin sayenizde. İyi ki varsınız!
     7 Beğeni    
Merve
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96791
Herkese Merhaba, hepimizin hayatında kendimizi iyi hissetmediğimiz,problemlerimize çözüm bulamadığımız dönemler oluyor.Bende tam böyle bir dönemde tanıştım Elif hanımla,ilk kez gittiğimde herkes gibi benim de kafam da sorular vardı ama onunla tanıştıktan sonra tüm sorular uçup gitti.Kendisi çok güler yüzlü ve samimi.Onunla sohbet ederken bir psikologla değil de bir arkadaşınızla sohbet ediyormuş hissine kapılıyorsunuz.Bu gerçekten çok güzel bir durum.Bazı durumlarda onu kendime örnek alıyorum ve kendimi sürekli nasıl daha iyi olurum diye geliştirmeye çalışıyorum.Onun bana verdiği ipuçları ve tavsiye cümleleriyle hayatımın ne kadar değiştiğini anladım,değişmeye de devam ediyorum.Hayat uzun bir yol, bu uzun yolda beni yanlış yoldan alıp doğru yola götüren ve bu yolda bana eşlik eden Elif hanıma çok teşekkür ederim.
     6 Beğeni    
Merve
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96775
Elif hanımın 6 aydır danışanıyım ve iyi ki onunla tanışmışım.Genel psikolog kalıbının dışında olduğunu düşünüyorum.Konuları her zaman samimi ( zoraki olmayan samimiyet), yargılamadan ve rasyonel olarak ele alan çok zeki bir insan.Bazen olaylara hiç bakmadığım bir bakış açısıyla bakmamı sağlayıp algımı tersyüz etmeyi başarıyor.Bazen de en içinden çıkılmaz gelen ve bunu nasıl anlatırım dediğim sorunlarımı çok rahat hatta gülerek anlatırken buluyorum kendimi.Bunu onun pozitif enerjisi,güler yüzlülüğü ve kabullenici yanı sağlıyor. Her zaman kendini geliştiren,işine gönül vermiş çok başarılı örnek alınası bir kadın. Onun danışanı olduğum için kendimi şanslı görüyorum ve herşey için ona teşekkür ediyorum:)
     2 Beğeni    
Caner
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
17.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94675
Her insanın bir amacı olduğuna inanan bir insan olaraktan psikolog elif ayında bir misyonu olduğunu ve bunun da sifacilik olduğuna inanıyorum. elif hanim kendini insanları iyileştirmeye adamış bir kadın olaraktan everestin tepesine çıkmış ve başarıyı diğer insanların da oraya çıkmasına yardım etmek olarak gördüğune inanıyorum .Öncelikle daha çok önce bir çok psikologa gittim.ama o insanları kötülemiyorum herkes işini yapıyordu fakat ateşleri sonmustu işi reflekse donusturmuslerdi ruh yoktu ama elif hanim öyle değil içinde bi ateş var ve bu ateş bence her başarılı tedavi de daha çok büyüyor .birini iyilestirememenin onu üzdugunu düşünüyorum ki boyle bi durumla da karsilastigini dusunmuyorum.Tedavi sürecimden bahsetmek istiyorum biraz bu kadar giriş yeterlidir diye düşünüyorum .birazda gelişme yapalım. Beni tedaviye iten tetikleyen hareket elif hanımın hastalarında belirlediği sıkıntıların tedavisinde onlara özgü formulasyon şekli .yapılması gereken bir süreç değil danışanlara uygun onlara has konuşma tedavi iyileşme süreçleri bulması ve o yoldan beraberce gitmek. Başlangıçta duraganligi sizi en ince ayrıntıya kadar incelemesi testler ve geçen süre zarfında Sizde ki ilerlemeyi görüp daha da farklı süreçler belirlemesi. Psikolojide imkansızin olmadığini süreçlerin olduğunu oda biliyor ve sizin kendini iyilestirmeniz daha mutlu sorunlarını cozebilen bir birey olmanız adına elinden geleni yapıyor yılmadan bıkmadan . Ben borderline oruntuleri gösteren sosyal hayata adaptasyon sorunları çeken bi bireyim. Icsel gitgellerimin dışa vurumunu olabildiğince minimalize etmeye çalışıyorum .kendime bi temel buldum ve bunu bulmam da bana çok yardımcı oldu elif hanim . En ufak bir problemde o temele gidiyorum hatirlamam gereken şeyi bilip daha da adapte oluyorum gerçek hayata . Kısacası çok uzatmak istemiyorum devam eden başarılı bir psikoterapi surecimiz var ve ben bu seanslarin sonunda başarılı olucagimiza inanıyorum .çok ta uzatmak istemiyorum eğer kendinizin çözmesi zor veya uzun surucek problemleriniz varsa zorlaniyorsaniz mutlaka içiniz rahat bir şekilde psikolog elif aya gidebilirsiniz. Kendi adıma huzurlu bir şekilde size tavsiye ederim .
     3 Beğeni    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 28 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Elif AY'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif AY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Beyhan BUDAK
Psk.Beyhan BUDAK
Beyhan bey ile mesleki anlamda sorduğum bir soru üzerine kendisinin özverili bir şekilde zaman ayırması ve benim sorumu cevaplaması ile tanıştık. Şema...
Neslihan DURATEYMUR
Psk.Neslihan DURATEYMUR
Oncelikle sunu belirteyim, Turkiye'ye 2009 da Avustralyadan kesin donus yaptim psikoloji lisansimi aldiktan sonra. Bir dayanisma bir yardimlasma ve fi...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Elif Ay Psikolojik Danışmanlık
Kahraman Maraş Caddesi
Trabzon
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(462) 323 28 22
Telefon 2 :
0(541) 966 28 22
(*İşletmeye Ait*)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(34 yaşında)
Doğum Yeri
Riyad, Suudi Arabistan
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Ballarat (Federation University), Avustralya - Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabıKişisel skype hesabı
Sosyal Medya
Kurumsal facebook hesabıKişisel linkedin hesabı

Psk.Elif AY Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Elif AY Mesleki Videolar Videoları
-

14:16
Top