2007'den Bugüne 80,016 Tavsiye, 25,567 Uzman ve 17,882 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ
Uzman Psikolog - İstanbul
Klinik Psikolog

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Uzm.Psk.Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarGökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bilişsel Davranışçı Terapi
Şema Terapi
EMDR (Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme)

Ergen ve yetişkinler ile çalışma alanları;
Kaygı bozuklukları
Depresyon
Kayıp ve Yas
Öfke Kontrolü
Stres Yönetimi
Yeme Bozuklukları
İletişim Problemleri
Sınav Kaygısı

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Makaleleri Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Makale ve Yazıları
1 Yazı/Döküman

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Özgeçmişi
İstanbul’da doğan Gökçe Çelikkalkan, lise eğitimini Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Londra’da bulunan Kingston Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır.
...[Devamı...]

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ Tavsiye Yazıları Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 N (Danışan)
 IP: 78.188.204.C

24-04-2017
 TavsiyeNo: 96226
Panik atak sonucu öncelikle psikyatrist'e gitmiştim ancak sorunum ilaçla da geçmemişti çünkü kafama taktığım şeyler hala oldukları yerdeydi biriyle konuşmam ve hayatı yeniden öğrenmem gerekiyordu.Gökçe hanımla bunu sağladık,güven duygusunu oluşturabilmek için elinden geleni yaptı,beni hiçbir zaman yalnız hissettirmedi.Başlarda ciddi anlamda psikologlar konusunda ve terapi konusunda direnç gösterdim çünkü psikolog mu çok saçma kendi sorunlarımı kendim halledebilirim gibi şeyler düşünüyordum ama bazen ciddi anlamda bir destek gerekebiliyor çünkü cevap veremediğiniz şeylere başka bir açıdan cevap verebiliyorlar.Gökçe hanım da bunu layığıyla yapıyor.Kendisi sabırlı,temkinli ve işini severek yapan bir psikolog bunu gördüğünüzde zaten hissediyorsunuz.Sadece bazı süreçlerde biraz sabırlı olmanız gerekiyor,çünkü öğrenmek zaman alıyor. OKB tanısı konduğunda Gökçe hanım sayesinde bunun aşılamayacak bir şey olmadığını gördüm aslında soruların cevabı bendeymiş bana bunu öğretti.bana kendi cevaplarımı kendim de verebileceğimi gösterdi,ona bağlı kalmak zorunda olmadığımı,ve aslında istediğimde neler başarabildiğimi.hayatımda ilk defa biri için yorum bırakıyorum ve bunu yapıyorsam emin olun ki kendisi harika biri :) işi uzmanına bırakın ve hiç bir şeyin imkansız olmadığını bilin ve hayat hep öğrenmekten geçiyor bazen kendinize bazen de farklı açıdan bakan birinin öğretilerine açık olun.
     2 Beğeni    

 SA (Danışan)
 IP: 78.186.149.LZ

02-02-2016
 TavsiyeNo: 85484
Sevgili Gökçe Çelikkalkan'dan yaklaşık 9 ay kadar bir zamandır destek almaktayım. Güler yüzü, sıcak ve samimi yapısı ile daha ilk terapiden itibaren yakın bir dost, aileden biri olarak hayatıma girmiş oldu.. Kendimi bulmam, iç huzuruma kavuşmam ve en önemlisi de kendimi yeniden sevebilmem için gösterdiği yollar ile yaşam kalitem artmaya başladı.. Gündelik hayatta yaşanabilen her tip olumsuzluğu sorun olmaktan çıkararak bana farklı bir bakış açısı kazandırdı. Yıllarca kendimde gizli tuttuğum özelliklerimi açığa çıkarmaya başladı. Beni cesaretlendirmek için bir danışman gibi değil elimi tutan bir samimi bir arkadaş gibi davrandı hep.. Bu da kısa zamanda kendimi daha rahat açmama yardımcı oldu. Yanında her zaman kendimi güvende hissediyorum. Bana, hayatımın değişmeye başladığını gözlemleyebilme yetisini de kazandırmaya başladığı için mutluyum. Kendinizdeki değişim ve süreçleri keşfetme, geçmişle barışma konularında sizi belli metotlarla boğmadan, samimi bir dille, farkındalık yaratarak yönlendiriyor. Seanslara başladığımız ilk haftalarda deneyimlerimi merak eden çevremden gelen sorulara verdiğim yanıtım şuan hala aynı; kapıdan girdiğim anda karşılandığım sıcacık gülümseme ve Gökçe Hanım'ın huzurlu yapısı bana kendimi hep iyi hissettirdi. Mesleğini yapmaktan çok keyif aldığı her halinden belli oluyor. Bu da bulunduğunuz ortamda daha rahat ve huzurlu olmanızı sağlıyor. Psikomola'nın genel atmosferi ve diğer alanlarda da hizmet veren danışmanlarının kendine has yöntemleri ve güler yüzleri sayesinde kendimi her zaman evimde gibi hissediyorum. İyi ki varlar :)
     5 Beğeni    

 Meltem (Danışan)
 IP: 85.108.150.ZZJ

01-02-2015
 TavsiyeNo: 75685
Merhaba; Gökçe hanımla tanışalı yaklaşık 8 ay oldu ve panik atak teşhisim konulduğu zamanlarda gerçekten çok zor bir süreç geçiriyordum bu hastalıkta ilaç tedavisinin yanı sıra en önemli şey terapiler ve ben Gökçe hanımla tanıştığım için çok mutluyum. Mesleğini çok iyi icra eden değişik yöntemlerle sizin hayata tekrar sağlıklı devam edebilmeniz için elinden gelen her şeyi yapan çok iyi bir uzman kendisi. Hala terapim devam etmekte ve suan daha iyiysem sebebi kendisidir. Kendimi yanında çok güvende hissediyorum bu hastalığı yaşayanlar bu yazımı okuduğumda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Biliyorum ki o an yanımda olmasa bile telefonun ucunda ve benim iyi olmam için o anda elinden ne geliyorsa yapacak. Güleryüzlü ve gercekten çok dürüst biri. Farklı düşünmeme yardımcı olan aslında hayata bazen ne kadarda dar baktığımın farkına vardıran kişidir.Yaşadığım bu zor hastalığı Gökçe hanım sayesinde adım adım yeniyorum.Uyguladığı teknikler,verdiği ödevler,okumamı önerdiğin kitaplar ile ne kadar donanımlı ve mesleğinde uzman olduğunu anlıyorsunuz.Etrafımdaki herkese tavsiye ettiğim gibi bu yazıyı okuyanlara da tavsiyem yaşadığınız tüm sorunları Gökçe hanımla çözebileceğinize emin olabilirsiniz.
     7 Beğeni    

 emre (Danışan)
 IP: 91.93.51.YB

16-10-2014
 TavsiyeNo: 72487
Gökçe hanım ile tanışmadan önce sıkıntılarımın yada takıntılarımın bir psk. ile görüşülerek çözüleceğine inanmıyordum. Kendisinin beni motivasyon etmesi ile bu süreç başladı. Kendisi ile 15 günde bir görüşme yaparak beni takıntılarıma karşı ufak ödevler vererek yenebileceğimi anlatması ile bana takıntılarıma ve sıkıntılarıma karşı bir özgüven ve başarma duygusu getirdi. Bana verdiği ödevleri :) ilk başlarda zorlansam da yaptım ve daha sonra kendi başıma her takıntımın üzerine daha fazla giderek çözdüğümü gördüm. Kendisine hem yaklaşımı hem ilgilenmesi ile bana bu konularda verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    

 Ufuk (Danışan)
 IP: 46.196.57.YF

15-10-2014
 TavsiyeNo: 72465
Aile, iş, arkadaşlar, içinde yaşadığımız kaotik ülke... İnsanız ve her birimizin içinde şiddet var, ortalıkta en Polyanna şeklinde dolaşan arkadaşlarımızın da. Karakterim sebebiyle ben bu şiddeti başkalarına uygulayamadığım için kendime uyguladığımı farkettim. Terapilerin yanında ayrıca yogaya da başladım, farkındalıklarımı Gökçe Hanım ile de tek tek yaşıyoruz. Ailemin küçük kızıydım, yetişkin olma yolunda büyük adımlar attım. Beslenme bozukluğu, sırt ağrıları, uyku bozukluğu ise kendime uyguladığım şiddet. Ben bunlardan kurtulmaya karar verdim ve Gökçe Hanım tüm içtenliği ve profesyonelliğiyle yanımda. Yardımları için ona minnettarım.
     2 Beğeni    

 Arslanceren (Danışan)
 IP: 176.240.97.YYB

14-10-2014
 TavsiyeNo: 72427
Diyet yapmaya başladıktan bir süre sonra hep önünden geçtiğim Gökçe Hanım'ın odasına bakarken bir gün randevu aldım. Benim için ilk seans çok zordu. Hiç bilmediğim, hiç görmediğim birine kendimi anlatmaya başladım. Seans bitiminde çok zorlandığımı fark ettim. Gökçe Hanım her gittiğim seansta beni her seferinde rahatlatarak, her seferinde beni biraz daha açarak birçok şeyi farklı görmemi ve kendime güvenmemi sağladı. Artık yaptığımız her görüşmeden çıktığımda kendimi daha güçlü ve güvenli hissediyorum. Bana verdiği tavsiyeler, önerdiği kitaplar, farklı bakış açıları sunması bana çok şey kattı. Beni bana öğrettiği ve kendimi tanıma fırsatı verdiği için kendisine çok teşekkür edirim. Umarım kendisiyle daha çok çalışma fırsatımız olur.
     5 Beğeni    

 GA (Danışan)
 IP: 78.176.185.ZYW

18-08-2014
 TavsiyeNo: 71032
Geçtiğimiz Kasım ayında çok ağır bir depresyon geçirdim. Tedavi olduğum psikiyatri uzmanı ilaç tedavisi yanısıra terapinin iyileşmeme faydası olabileceğini belirterek Gökçe Hanım'ı tavsiye etti. Daha önceden psikoterapi tecrübem yoktu ve hiç tanımadığım biriyle çoğu bana özel konuları nasıl konuşacağımı, kendimi nasıl ifade edebileceğimi hiç bilmiyordum. İlk görüşmeye gittiğimde oldukça gergin olduğumu hatırlıyorum. Üçüncü seansın sonunda ise sanki yıllardır Gökçe Hanım'ı tanıyor gibiydim. Oldukça çekingen bir karakterim olduğundan, bu gelişmenin büyük ölçüde Gökçe Hanım'ın doğru yaklaşımı ile sağlandığını söyleyebilirim. Öncelikle kaygı bozukluğu, depresyonumun kaynakları, kendimi bu durumdan nasıl çıkarabileceğim konusunda çalışmaya başladık. Haftalar geçtikçe depresyonumun görünen sebepleri dışında daha önceden farkında bile olmadığım başka konulara da bağlı olduğunu şaşırarak gördüm. Bu arada Gökçe Hanım zihinsel çalışmalar, ödevler ve problemimle ilgili kitap isimleri vermeye başladı, ki hepsi kendi kendime kaldığımda terapiyi bir nevi devam ettirmemi sağladı. Şu anda Kasım ayına oranla kendimi çok daha rahatlamış, problemlerinin büyük kısmını aşmış, aşamadıklarını kabullenmiş ve bedenen/ruhen daha sağlıklı hissediyorum. Son iki aydır ciddi bir panik atak yaşamadım. Bu açıdan yardımları için kendisine şükran borçluyum. Kendisi ile ilgili ilk üç sıfat samimi, aynı zamanda iş disiplinli ve güven verici olabilir. Diğer uzmanlara göre en dikkat çekici yönü çok iyi bir dinleyici oluşu ve müdahale etmeden yönlendirmeyi bilmesi. Gökçe Hanım'ı iyi bir psikologdan yardım almak isteyen herkese tavsiye ederim.
     7 Beğeni    

 GK (Danışan)
 IP: 178.240.197.YJC

19-07-2014
 TavsiyeNo: 70310
İş stresi yasadigim donemde Gokce Hanim'a gittim, ilk isimden cikarilmis, 2.sindense cikarilmak uzereydim ve surekli bu his ve korkuyla yasiyordum. Calistigi hastane evime yakin oldugu icin oncelikle gitmeye basladim fakat arkasindan gercekten seanslarda kendi anlattiklarimla kendi kendimin hocasi olmami sagladi. Ve cogu durumda mantikli dusunup hareket etmemi, kafamda kurduklarimin aslinda gercegi yansitmadigimi anlamami sagladi. Onunla oldugum surecte mutsuz ve stres yasadigim isimden daha mutlu oldugum ve huzurla calistigim bir is yerine gectim. Zorluk yasadiginiz anlarda bir telefonun ucunda...
     4 Beğeni    

 Aylin (Danışan)
 IP: 81.214.127.JF

15-07-2014
 TavsiyeNo: 70207
Herkesin hayatında zor dönemleri olur. Bu zamanlarda sizi hiç bilmeyen, tanımayan biriyle konuşmaya ihtiyaç duyarsınız. Bu dönemlerde Gökçe hanımla tanıştım ve bana farklı bir bakış açısı kazandırdı. Onun pozitif yaklaşımı ve enerjisi, güler yüzlü olması, bir doktordan çok arkadaş gibi destek vermesi, yaşadığım sıkıntıları empati kurarak hislerimi anlaması kendisini tercih etmemi sağladı. Mesleğinde kendini geliştirmeye devam eden ve buna titizlikle yaklaşan, yaptığı işte başarılı bir psikolog'dur. Herkese tavsiye ediyorum. Kendisine de meslek hayatında başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Travma Çalışmaları Derneği
Emdr Derneği
Kalben Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Sabancı Üniversitesi
Orta Mah. Üniversite Cad. Tuzla
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 550 55 22
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Kingston Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Almanca


Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Gökçe ÇELİKKALKAN SEMERCİ Mesleki Videolar Videoları
-


10:20
Top