2007'den Bugüne 73,956 Tavsiye, 24,493 Uzman ve 16,742 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Huriye ÇEVİK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Uzm.Psk.Huriye ÇEVİK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Huriye ÇEVİK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Huriye ÇEVİK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Huriye ÇEVİK'in Makaleleri Huriye ÇEVİK'in Makale ve Yazıları
2 Makale
► YENİKış Depresyonu
2 Yazı/Döküman
◊ YENİTerapiye Gitmek

Huriye ÇEVİK Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Huriye ÇEVİK'in Özgeçmişi
Huriye Çevik 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü %100 burslu olarak kazandı. Psikoloji bölümü ile çift ana dal yaptı. İşletme bölümünü birinci olarak, psikoloji bölümünü yüksek onur derecesi ile tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında Liverpool Üniversite’sinde bir yaz dönemi eğitim gördü. Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve özel bir kurumda klinik gözlem stajlarını tamamladı. Istanbul Twin Study adlı Tübitak Projesi’nde gönüllü öğrenci olarak görev aldı. Yrd. Doç. Dr İdil Işık tarafından yürütülen Picture Based Value Scale for Children’ın Türkiye adaptasyonu çalışma grubunda yer aldı.

Lisans eğitiminin ardından 2012 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Yetişkin-Bilişsel Davranışçı Terapi Odaklı) Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Klinik psikoloji eğitimiyle bilişsel davranışçı terapi yaklaşımını benimsedi. Yüksek Lisans eğitimi sürecinde 1 yıl Dr. Emel Stroup tarafından süpervizyon aldı ve Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Biriminde yetişkinlerle bireysel psikoterapi seansları yaptı. Yüksek lisans öğrenimini Yrd. Doç. Dr. Selma Arıkan danışmanlığında Sosyal Kaygı Bozukluğu olan Bireylerde İnternet Kullanımının Sosyal İhtiyaçları Karşılamadaki Rolü konulu proje ile tamamladı. 2014 yılından bu yana düzenli olarak aylık bilgilendirici seminerler vermektedir.

Yüksek lisanstan mezun olduktan sonra bir danışmanlık merkezinde psikoterapist olarak çalıştı, çift ve aile terapileri uyguladı. Ardından bireysel terapi çalışmalarına serbest olarak devam etti. Eylül 2016’da Tatlı Huzur Anaokulu’nda kurum psikoloğu olarak görev yapmaya başladı. Ekim 2016 itibariyle Bakırköy ilçesi Florya semtindeki özel kliniğinde terapi uygulamalarına başladı. Yrd. Doç. Dr. Neslihan Arıcı'nın RuHSAK ve 15 Temmuz Derneği işbirliği ile yürüttüğü 15 Temmuz KADEP (Kadınları Destekleme Projesi) Projesinde Fatih bölgesi grubunun terapisti olarak yer almıştır . Mart 2017 itibariyle İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde klinik psikolog olarak görev almaktadır.

Aldığı Eğitimler

Dr. Ayfer Tümaç, Nöropsikolojik Değerlendirme Eğitimi
Dr. Alp Karaosmanoğlu, Şema Terapi
Dr. Sibel Erenel, Aile Terapisi
Dr. Emel Stroup, Travma ve Kognitif Terapi
Prof. Dr. Kültegin Ögel , Motivasyonel Görüşme
Prof. Dr. David A. Clark, Yenilikçi Bilişsel Davranışçı Stratejiler
Yrd. Doç. Dr. Mert Akcanbaş, Psikolojik İlkyardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi
Dr. İlkiz Altınoğlu Dikmeer, Türk Psikologlar Derneği Çocuk Değerlendirme (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri )
Üye olduğu dernekler:
RUHSAK

Huriye ÇEVİK Tavsiye Yazıları Huriye ÇEVİK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Rabia Dnsl (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 91.239.204.YBB

07-12-2017
 TavsiyeNo: 100703
Kendisi uzun yıllar tanıdığım çok değerli bir dostumdur. Kaliteli Bir yaşam için, insanın değerli insanlar biriktirmesi gerekir. Huriye’de insanın hayatında birçok değer katabilicek bir insan. Sadece özel hayatta değil. Danışanı olarak olmasa da grup terapisine ve seminerlerine katılmış biri olarak. Gerçekten her türlü konuda memnun kalarak hizmet alabiliceğiniz bir terapist istiyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim. Aldığı eğitimler ile insan ilişkileri de kuvvetli olduğu için aldığınız hizmetten memnun kalıcağınıza emin olabilirsiniz. Grup terapisinde ve seminerlerinde öğrendiklerimle günlük yaşamımda uygulayarak bir çok fayda elde ettim. Kendinizde deneyimlerek yaşamınızdaki olumlu etkilerini görebilirsiniz. Arkadaşıma başarılar diliyorum, çok iyi yerlere geliceğine eminim. 💐 (:
     Beğenin    

 Afra çizmeci (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.97.202.ZZ

06-12-2017
 TavsiyeNo: 100684
Kendisiyle tanıştığıma çok memnun olduğum bir arkadaşım Ondan her hafta birşeyler öğreniyorum çok ince düşünceli zarif sevecen her konuyu konuşabileceğiniz size yardımcı olabilecek birisidir Aynı zamanda öngörülü ve çevresindeki olaylara duyarlıdır Küçük bir kızım olduğu için genelde çocuklarla ilgili sorularım oluyor ve bütün sorularımı cevaplıyor tecrübelerini bana anlatıyor İnsanlarla iletişiminin çok iyi olduğunu düşünüyorum Şiddetle danışanı olmanızı tavsiye ediyorum arkadaşıma başarılar diliyorum
     1 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Huriye
Şenlikköy Mah Derya Sokak No:20 D:7 Florya Bakırköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(212) 573 87 19  

Telefon 2 :
(534) 820 35 95  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji ve İşletme
Mezuniyet Yılı
2012
(5 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı ( yetişkin odaklı) (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kurumsal facebook hesabıKişisel twitter hesabıKurumsal linkedin hesabıKurumsal instagram hesabı


Huriye ÇEVİK'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Huriye ÇEVİK Mesleki Videolar Videoları
-


01:40
Top