2007'den Bugüne 80,025 Tavsiye, 25,567 Uzman ve 17,882 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Nilda KAROĞLU

Şehir

Kocaeli

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Uzm.Psk.Nilda KAROĞLU isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nilda KAROĞLU Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarNilda KAROĞLU'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Nilda KAROĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Nilda KAROĞLU Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Özellikle psikolojik travma vakaları ile birlikte uzamış (patolojik) yas, anksiyete (kaygı) bozuklukları, korkular, fobiler, depresyon, obsesif-kompülsif bozukluk, özgüven eksikliği, kilo problemi ve sorunlu yeme alışkanlıklarına müdahaleler alanlarında uzmanlaştı.

Nilda KAROĞLU Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Nilda KAROĞLU'nun Özgeçmişi
Uzman Psikolog Nilda Karoğlu, psikoterapi eğitimlerini İngiltere’de Essex Enstitüsü ve İngiltere Merkez Kollejinde aldı. Psikoloji lisans eğitimini Derby Üniversitesi’nde tamamladı ve yüksek lisans eğitimini Leicester Üniversitesi’nde üstün başarı derecesi alarak bitirdi. Akabinde, Kent Üniversitesi’nde doktora eğitimine başladı. Aynı dönemde Leicester Üniversitesi'nde akademisyen olarak 3 yıl görev yaptı. 2008-2016 yılları arasında İngiltere’de özel bir klinikte psikoterapist olarak çalıştı. Özellikle psikolojik travma vakaları ile birlikte uzamış (patolojik) yas, anksiyete (kaygı) bozuklukları, korkular, fobiler, depresyon, obsesif-kompülsif bozukluk, özgüven eksikliği, kilo problemi ve sorunlu yeme alışkanlıklarına müdahaleler alanlarında uzmanlaştı. Ayrıca St Andrew’s Hastanesi psikiyatri bölümündeki hastalar için düzenlenen yaşam kitabı projesinde çalıştı ve stres yönetimi programında da yer alarak hastalara grup terapileri verdi...[Devamı...]

Nilda KAROĞLU Tavsiye Yazıları Nilda KAROĞLU için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Şirin kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.169.LZ

08-02-2019
 TavsiyeNo: 108208
Bir yakınım Nilda hanımın danışanıydı. Onun gittiği konuyla ilgili iyileşmesini gördükçe bende kendisini tanımaya karar verdim. İlk gittigimde kendisini işini gayet cidddiyetle ve titizlikle yaptığını fark ettim. Ayrıca son derece güven vericiydi. Kendisinden öfke kontrolü hakkında hizmet aldım.İlk gittiğimde hop oturup hop kalkan ben, şimdi, imkansız dayanamam yapamam dediğim şeylere gayet normal bir şekilde bakabiliyorum. Sakinlik benim için imkansız derken şu anda ben başkalarına sakin olması konusunda öğütler veriyorum. Hayata bakış açım değişti. Mesleki açıdan titizliği düzeni ve güven vermesi benim için önemliydi. İzin vermediğiniz hiç bir konuya girmiyor ve danışanın istek ve sınırlarına saygı duyuyor. Danışanına karşı gayet samimi olmasına rağmen psikolog ve danışan çizgisini her zaman koruyor. Onun karşısında rahat olabilmeniz için elinden geleni yapıyor.İlk defa psikolaga gittiğimden dolayı tedirginliklerim vardı. Gideceğim de ne olacak, konuşup geleceğim diye düşünüyordum. Ancak gittiğimde hiçte öyle olmadığını, her sorun için farklı bir çözümü olduğunu gördüm. 10 yıldır üzerimde taşıdığım bir yükün iki seans sonra sorun olmaktan çıkmış olmasının beni inanilmaz şaşırttığını söylemeden geçemeyeceğim. Nilda hanımı inanilmaz tecrübeli, sıcak kanlı ve güvenilir olarak tanımlayabilirim.
     Beğenin    

 OZDEN VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.24.192.YWY

11-08-2018
 TavsiyeNo: 105130
Nilda Hanım'ı uzun yıllardır tanıyorum. İlk olarak psikolojik kökenli bacak ve diz ağrılarım için kendisine gitmiştim. Terapiler sonucunda ne diz ne de bacak ağrılarım kaldı. Daha sonra sigarayı bırakmam için seanslara başladık ve yıllar geçti hâlâ sigara içmiyorum. İşinde disiplinli, titiz çalışan, sorunlara çözüm odaklı yaklaşan, güvenilir ve yanında kendinizi rahat hissedeceğiniz güleryüzlü bir psikologtur. Nilda Hanım'ı meslektaşlarından ayıran en belirgin özelliği danışanıyla yüksek seviyede empati kurmasıdır. Sorununuzu ne hissettiğinizi ve ne düşündüğünüzü çok iyi anlar.
     4 Beğeni    

Nilda KAROĞLU'nun Kitap ve Yayınları Nilda KAROĞLU'nun Basılı Kitap ve Yayınları
Flowe, H. D., Humphries, J. E., Takarangi, M. K. T., Zelek. K., Karoğlu, N., Gabbert, F., & Hope. L. (2019). An experimental examination of the effects of alcohol consumption and exposure to misleading postevent information on remembering a hypothetical rape scenario. Applied Cognitive Psychology,doi: 10.1002/ACP‐18‐0113.R2


Flowe, H. D., Carline, A., & Karoğlu, N. (2018). Testing the Reflection Assumption: A Comparison of Eyewitness Ecology in the Laboratory and Criminal Cases. The International Journal of Evidence and Proof, 22 (3):239-261. doi.org/10.1177/1365712718782996Flowe, H. D., Colloff, M. F., Karoğlu, N., Zelek. K., Ryder, H., Humphries, J. E., Takarangi, M. K. T. (2017). The Effects of Alcohol Intoxication on Accuracy and the Confidence-Accuracy Relationship in Photographic Simultaneous Line-ups. Applied Cognitive Psychology, 31 (4): 379-391. doi: 10.1002/acp.3332.

...[Devamı...]


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(551) 597 58 14  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
University Of Derby - Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
University of Leicester- Psikoloji (2013 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Nilda KAROĞLU'nun Yabancı Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce


Nilda KAROĞLU'nun Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Nilda KAROĞLU Mesleki Videolar Videoları
-


06:28
Top