2007'den Bugüne 92,411 Tavsiye, 28,231 Uzman ve 19,991 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hayata Dair:Yol Olmadığı Halde!
YAZI #693 © Yazan Psk.Serap DUYGULU | Yayın Şubat 2010
David Livingstone, Afrikalı bir kaşiftir. Bu ünlü gezgine bir gün Güney Afrika’daki derneklerden biri şöyle mektup gönderir:
- Bulunduğunuz yere ulaştıracak “iyi bir yol” tespit ettiniz mi? Eğer böyle bir yol varsa bize bildirin. Böylece size katılmak isteyenleri yanınıza gönderebilelim.
Livingstone’nun mektuba cevabı şu şekilde olur:
“Buraya eğer iyi yol varsa gelmek isteyenleri” ben istemiyorum. Benim “yol olmadığı halde gelmek isteyenlere” ihtiyacım var.

“Zorluklar ne kadar büyük olursa, onların altından kalkmakla erişilecek ihtişam da o derece parlak olur. Usta kaptanlar, maharetlerini ve saygılarını, atlatmış oldukları fırsatlarla elde etmişlerdir”
Epiktetos

Hayat hiçbir zaman bize yol sunmaz,sadece seçenekler sunar.Biz o seçenekler arasından yolumuzu buluruz.
Seçtiğimiz yol bazen bizi istediğimiz gibi bir sonuca götürmüyorsa sorumlusu hayat değildir.Seçenekleri tekrar gözden geçirmekte fayda var.Çünkü hiçbir zaman tek bir yol yoktur,pek çok seçenek vardır...

Yeni haftada,kendi yolunuzu kendi seçimlerinizin belirleyeceğini unutmayın. Keyifli,verimli ve sağlıklı bir hafta diliyorum.
Sevgiyle kalın.

Serap Duygulu
www.ozgurbilge.com
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Serap DUYGULU'nun Makaleleri
► Hissediyorum O Halde Varım Psk.Saadet EMİŞÇİ
► Hayata Pozitif Bakış Psk.Yasemin EYİGÜN
► Hayata Dahil Olabilmenin Kuralları Psk.Dnş.Havva BAYAR
► Hayata Güzel Bak Su Gibi Aziz Ol Psk.Dnş.Fahreddin GÜRBÜZ
► Şemalar: Hayata Açılan Pencerelerimiz Psk.Dnş.Yusuf BAYALAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,991 uzman makalesi arasında 'Hayata Dair:Yol Olmadığı Halde!' başlığıyla benzeşen toplam 21 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Baba Çocuk İlişkisi Kasım 2016
► Alınganlık Kasım 2016
► Kıskançlık Kasım 2016
► Yılbaşı ve Çocuklar Kasım 2016
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


03:44
Top