2007'den Bugüne 89,859 Tavsiye, 27,681 Uzman ve 19,690 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Özlem TOLAN
Doktor Psikolog - Diyarbakır
Klinik Psikolog

Özlem TOLAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Özlem TOLAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

727
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Özlem TOLAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Özlem TOLAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Bir süre aktif değilim
 
Dr.Özlem TOLAN'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü (1997 Mezunu)
Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji
Doktora
İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Özlem TOLAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
AİLE DANIŞMANLIĞI

EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI

YETİŞKİN RUH SAĞLIĞI

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI PSİKOTERAPİ

ZEKA TESTLERİ

Dr.Özlem TOLAN Özgeçmis CV Dr.Psk.Özlem TOLAN'ın Özgeçmişi
Lisans: Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Yüksek lisans: Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji

Doktora: İnönü Üniv. Psi. Dan. ve Rehberlik

Dicle Üniv. Arş. Gör. 1998-1999 Fen-Edeb. Fak. Psikoloji Bölümü

Hacettepe Üniv. Arş. Gör. 1999-2003 Edebiyat Fak. Psikoloji Bölümü

Dicle Üniv. Arş. Gör. 2003-2006 Fen-Edeb. Fak. Psikoloji Bölümü

Dicle Üniv. Öğr. Gör. 2006-0215

Dicle Üniv. Edebiyat Fak. Psikoloji Bölümü: Dr. Öğr. Üyesi
2015- devam ediyor.

Dr.Özlem TOLAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Bir Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68228
Hayatın benim için bulanık bir döngünün etrafında dönüp durduğunu fark ettiğimde benim için sondu.Ama ben yeniden başlamak istiyordum.Bunun için çevremde güveneceğim kimse kalmadığından ,ayrıca her şeyin dışında nesnel ve uzman bir gözlemciye ihtiyacım olduğundan yardım almam gerektiğine karar verdim. Bu alanda kadın ve alanında uzman birini seçmek istedim. İnternette yaptığım araştırmada 17 yıllık tecrübesi ve uzmanlık alanlarındaki başarısı ile Diyarbakır da ikamet eden Özlem Hoca yı farkettim .Ayrıca ,TavsiyeEdiyorum.comda tavsiye edenlerin sorunlarının çözümüne dair samimiyeti Özlem Hoca nın danışanlarıyla kurduğu güvenin göstergesiydi. Bu benim için bir başlama noktası oldu. Ve Özlem hocayla görüşmelere başladık .Öncelikle paldır küldür anlatmaya çalıştıklarımı sabırlı bir biçimde dinleyerek yaptığım bilişsel hataların farkına varmamı sağladı . Bütün kaçma girişimlerimi( İş -ev-şehir- ) fark edip bunun kendinden kaçışın somut bir hali olduğunu anlamamı sağladı. Ardından kilitlenen sosyal çevre yumağını açmama dikkat çekti.Ve en önemlisi bir birey olarak sahiplenemediğim ve geç kaldığımı düşündüğüm hayatımın sorumluluğunu almama karar vermemi sağladı.Bu sayede kendimle yüzleşme ,kendimi onarma ve yola devam etme konusunda çok daha bilinçli olduğumu söyleyebilirim .Ayrıca bu süreçte hiç bilmediğim yönlerimi tanıma fırsatı buldum. %90 lara varan depresyonu süreç içerisinde sürekli denetleyerek ,görüşmelerimizin olumlu yansımasının sonucu olarak ta ,depresyon oranın düşmesini sağladı.İşimi yeniden sahiplendim. Arkadaşlarımla daha dengeli ilişkiler kurmaya başladım ve onlarla daha güzel zaman geçirmeye başladım. Ve en önemlisi geçmişin gerçekten geçtiğine inanmaya başladım. Şu an hayıflandığım bir şey varsa o da yardımı almakta biraz geciktiğimdir. Ama geç de olsa kendinizi ertelemeyin derim. Gösterdiğiniz emek ve sabır için teşekkür ederim Özlem Hocam...''i
     66 Beğeni    
Hn(Danışan)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2014
TavsiyeNo: 67449
27 yıl boyunca hayat denen okyanusun dibine hazırlıksız dalışta bulunduğumu hatırlamıyorum.Hani insan suda çırpındıkça daha da batar oksijensiz kalır da düşünme yetisini sonra da zamanla yaşama becerisini kaybeder.İşte tam da bu noktadayken ayaklarım Özlem Hocanın yolunu buldu. O okyanusta can kurtarma yeleğini atan oldu kendisi bana.Şimdi içsel olarak kendimi daha güçlü ve dingin hissediyorum.Zamanla daha da iyi olup karaya ulaşacağımı biliyorum. Tam da bu noktadan ve o güler yüzünüz ve samimiyetiniz için teşekkürler hocam...
     28 Beğeni    
Soner
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64605
Biraz araştırma sonucu sonucu sosyal fobinin tedaviye iyi cevap veren bir hastalık olduğunu,bunun da en iyi bilişsel terapiyle yapıldığını öğrendim..Bunun için internetten Diyarbakırda bu konuda çalışma yapmış bir uzman aradım ve karşıma yine bu sayfadan Özlem Tolan çıktı.Özgeçmişini inceleyince bana yardımcı olabileceğine inandım ve randevu aldım..İnandığım gibide oldu,6-7 görüşme sonrası ciddi gelişmeler yaşadım:insanların beni eleştireceği korkusundan yavaş yavaş kurtulmaya başladım;özgüvenimi zayıflatan yanlış düşüncelerimin farkına vardım ve bunları düzelttim;sosyal ortamlar,eş-dost ziyaretleri artık artık benim için kabus olmaktan çıkmakla kalmadı keyif aldığımaktiviteler arasına girdi..Eğer sosyal sorunlarınız varsa ilaç kullanarak ve işinde yeterliliği olmayan ,sadece akıl veren psikologlara giderek zaman kaybetmeyin derim..Özlem hoca bu konuda çok iyi..Hem güler yüzlülüğüyle hemde profesyonelliğiyle psikologlar arasında gönül rahatlığıyla en iyisidir diyebilirim..
     18 Beğeni    
Gülan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62184
Özlem Hanımla yaklaşık 6 ay önce tanıştım. Diyarbakıra sorunlardan kaçacağımı sanarak sığındım ve kendisi hayatımın en zor noktasında bana yardımcı oldu. Tam anlamıyla dibe vurduğum zamanda bana aslında hayatın her gün yeniden başladığını, umudun her zaman ve her yerde olduğunu gösterdi. Sayesinde zorluklarla başa çıkmayı ve hayata tutunmayı öğrenmiş oldum. Baş edemediğimiz ve üstesinden gelemediğimiz sorunlar karşısında, danışabileceğimiz yolumuzu aydınlatan bir ışıktır Özlem Hanım. Huzurlarınızda kendisine buradan bir kez daha çok teşekkür ederim ve gönül rahatlığı ile psikolojik destek arayan herkese ilk isim olarak tavsiye ederim.
     28 Beğeni    
G.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61266
Hayatimda ki bir çok seyin kısır döngüye girdiğini düşündüğüm, içimdeki iyiyi kaybetmeye başladığım ve kendimle celiştiğim o korkunç noktaya geldiğimi anladığım an destek almaya karar verdim. Özlem hanım ile ilk olarak telefon görüşmesi yaptığımız esnada kendisi ve samimi diyaloğu ile tanıştım. Zaman içerisinde kaygilarimla bas etmeyi bugün hayatima yön veren ben dilinin önemi benimsememi icten ve tutarlı telkinleriyle sürdürerek yepyeni bir ben kazanmamı sağladı. Hissettirdiği güven duygusu ve tutumları için kendisine teşekkür ediyor, desteğe ihtiyaç duyduğunu hisseden herkese tavsiye ediyorum.
     21 Beğeni    
Yasemin Kanar
16.Mart.2012
TavsiyeNo: 49446
Özlem Hocam , günümüzde çok az rastladığımız kişiliği ve mesleği birbiriyle uyumlu ender insanlardandır. Onu hep mesleki gelişim için sürekli araştıran ve mesleğinde yetkin bir kişi olarak gördüm. iletişim tekniklerine hakimiyeti mesleki donanımı ve samimiyeti danışanların ilk görüşteki ön yargılarını değiştirebilecek nitelikte.. danışanların özellikle aradığı güven ilişkisi ve çözüm odaklı olma noktasında rahatlıkla başvurabilecekleri uzman olarak görüyorum Özlem Hocamı danışanlara içtenlikle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     39 Beğeni    
Serap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46027
Özlem Hoca ile tanışmamı kendim için bir milat olarak görüyorum. Çok uzun yıllardan beri süregelen sorunlarımın çözümsüz olduğunu, bunların artık kişiliğime dahil olduğunu düşünürdüm. Ancak son dönemlerde bu sorunların bana yaşam alanı bırakmadığını, gitgide hayatın kendisinden kopup korkularım ve kaygılarımla cehennemden beter bir çemberde sıkıştığımı , artık işime bile gidemez hale geldiğimi fark ettiğim noktada Özlem Hoca ile çalışmaya başladık. Başlangıçta toplumun geneline hakim olan psikologlara ilişkin tüm önyargıları taşıdığımı itiraf etmeliyim. Özlem hanımın o ilgili, sabırlı ve sevecen tavrı ile bu önyargılarım tuzla buz oldu. Benim gibi ağır ve inatçı bir vakayı hayata kazandırmakla; bilgisi, deneyimi ve tutumu ile kendi alanında bulunulabilecek en iyi seviyede olduğunu ortaya koymuştur . Özellikle hatalı düşünerek kendime eziyet ettiğimi fark ettirdi ve doğru düşünmemi sağlayarak varolan sosyal fobimi, takıntılarımı ve içinde bulunduğum ağır depresyonu nihayete erdirmemi sağladı. Nerdeyse tüm hayatıma mal olan hatalı düşüncelerimi değiştirerek hayata, işime ve sosyal çevreme geri döndüm. Özlem Hoca ile çalıştığımız süre içersinde ve sonrasında kazandıklarımı “ kendi başıma bir şeyleri halledebilirim” ya da “bunlar benim kaderim, bundan sonra değişmez” gibi bir yanılgı içersindeyken kaybettiklerimle veya kaçırdığım fırsatlarla kıyasladığımda ne kadar doğru bir psikoloğa danıştığımı ve doğru olanı yaptığımı fark ediyorum. Şuan huzurlu bir aile hayatım, başarılı ve övgü dolu bir iş yaşantım ve çok renkli bir sosyal hayatım var. İçimde varolan potansiyeli bunca yıl boyunca heder etmişim. Özlem hoca’nın profesyonel ve yetkin desteği olmasaydı kendimi yavaş yavaş yok edecektim. Kendisine minnettarım ve psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese büyük bir içtenlik ve sonsuz bir güven duygusu ile en doğru adres olarak tavsiye ediyorum.
     39 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Aralık.2011
TavsiyeNo: 45886
Psikolojik gerilim ve baskıyı had safhada hissetiğim bir dönemde,profesyonel anlamda destek alabileceğim, uzman bir isim arayışına girdim. Üniversiteden bir hocamın tavsiyesi üzerine Özlem hocamla tanıştım.Psikoloji alanında yetkinliği,sıcak ve içten davranışları ile daha ilk görüşmemizde bile güven telkin etti. Sosyal kaygı düzeyimin tavan yaptığı ,günden güne kabuğuma çekildiğim,depresif duygu durumuna büründüğüm bir dönemde; özlem hocamın mesleki yeterliliği ve cesaret verici yaklaşımıyla bu durumun üstesinden geldim.Diyarbakır ve çevre illerde yaşayanların başvuracaği ilk isim.
     32 Beğeni    
Sinem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2011
TavsiyeNo: 44810
4 sene psikiyatri ve nöroloji klinikleri arasında mekik dokurken hadi birde psikoloğa danışalım derken öğretim görevlisi olduğu üniversiteden bir tanıdığım vasıtasıyla tanıştığım ve şimdi arkadaşım dert ortağım diyebildiğim sevgili özlem hocam :size minnettarım.doğru bildiğim yanlışları ben sizin tavsiyelerinizle düzelttim.sadece doğru yaklaşımla düzeltilebilecek ne çok şey varmış. bana evladımı, bana ailemi kazandırdınız.size sonsuz teşekkürler.sizin gibi aydınlık yüzlü ilim insanlarına ihtiyacımız var.iyiki varsınız ve hayatta bir şeylerle baş edemeyen herkese tavsiye ediyorum.
     30 Beğeni    

Dr.Özlem TOLAN'ın Kitap ve Yayinlari Dr.Özlem TOLAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Anormal Davranışlar Psikolojisinde Vaka Çalışmaları (Yazar, bir grup klinik psikolog tarafından çevirisi yapılan kitabın çeviri kurulunda yer almıştır. ( Türk Psikologlar Derneği Yayınları, 2003 Ankara. Çevirisi yapılan bölümler: 3,8, ve 9. bölümler Travma Sonrası Stres Bozukluğu: Tecavüz Travması; Depresyon ve İleri yaşta Bir Yetişkinde İntihar Girişimi; Şizofreni: Paranoid Tip)

Ulusal Kongre Bildirileri:

1.) Üniversite Öğrencilerinde Kaygı Belirtileri ve Bağlanma Biçimleri ile Kişilerarası şemalar Arasındaki İlişkiler (12. Ulusal Psikoloji Kongresi ODTÜ, Ankara,2002)
2.) Migren Tanısı Alan ve Almayan Bir Grup Yetişkinin Bazı Psikolojik Belirtiler Açısından Karşılaştırılması (15. Ulusal Psikoloji Kongresi, İstanbul, 2008)
3.) Suç İşlemiş Çocuklarda Aile Değerlendirme ve Psikopatolojik Bulgular (15. Ulusal Psikoloji Kongresi, İstanbul, 2008)


Uluslararası Kongre Bildirileri
...[Devamı...]

Dr.Özlem TOLAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1997
(25 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji
Doktora
İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Özlem TOLAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Özlem TOLAN Mesleki Videolar Videoları
-

15:18
Top