2007'den Bugüne 92,485 Tavsiye, 28,241 Uzman ve 20,001 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Doç.Dr.Önder BALTACI
Doktor Psikolojik Danışman - Ankara

Önder BALTACI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Doç.Dr.Önder BALTACI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

29
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Doç.Dr.Önder BALTACI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Doç.Dr.Önder BALTACI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, yalnız olmadığınızı bilmenizi isterim. Telefon ile istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Sizlerin ve çocuklarınızın yaşam kalitesini yükseltmek adına psikolojik destek konularında yanınızdayım.
 
Doç.Dr.Önder BALTACI'nın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1985 (39 yaşında)
Yabancı Dil : Duyguların Dili :)
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2007 Mezunu)
Yüksek Lisans
Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Doktora
Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora (2017 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Doç.Dr.Önder BALTACI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkinler ile psikolojik danışma

Çocuk Resimlerinin Psikopedagojik Analizi
--
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
Eş ve Aile Terapisi
--
İnternet Bağımlılığı
Oyun Bağımlılığı
--
Davranış Bozuklukları
Depresyon ve Stres
Sosyal Kaygı
Yas ile Başaçıkma
--
Öğrenme ve Hafıza Çalışmaları
Dikkat Çalışmaları
--
Zeka Testleri
Kişilik Testleri
Projektif Testler

Doç.Dr.Önder BALTACI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ceylan Memiş
14.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113112
Önder Hoca'nın alanında başarılı ve samimi olduğunu düşünüyorum. Kendisinden bir sene önce Resim Yorumlama Eğitimi aldım ve eğitim boyunca hal, tavır, samimiyet ve sunum yaparken ki içtenliği sayesinde eğitim hala aklımda. Daha önce de çeşitli eğitimlere katılmıştım. Ancak o eğitimlerin havada kaldığını, soyut olduğunu ve eğitim aldığım kurumlarla iletişim kuramadığım olmuştu.Önder Hoca ise daha sonra birkaç vaka paylaşımında da desteğini esirgemedi. Her türlü yorum ve yardımla teşvik ediciydi. Ciddi ama bir o kadar da güler yüzlü ve samimi tavırları sayesinde kendisine hangi konuda danışırsanız danışın, size yardım edeceğini biliyorsunuz. Alana karşı tutumu, alandan bireylerle iletişimi ve teşviki, bir psikolojik danışman olarak kendimi güncellememde bana yardımcı oldu. Bireysel farklılıklara saygılı ve gerçekten içten olduğunu düşünüyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Umarım yolunuz onunla kesişir :)
     9 Beğeni    
Neriman Düzenli
23.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99263
Psikolojik danışman Önder baltacıdan aile resim yorumlama eğitimi aldım ve aldığım eğitim benim okuldaki akademik başarıma yüksek düzeyde katkı sağladı. Verilen eğitim de hocamız samimi ve işinde gayet yetkindi. Bu alana ilgi duyan herkese öneriyorum. Şunu da belirtmeliyim ki eğitimimiz tamamlandıktan sonra hocamız bize iletişim adreslerini vererek her zaman mutlaka geri dönüş yaptı ve yardımcı oldu. Benim açımdan fazlasıyla verimli olan bu eğitim için hocamıza tekrardan teşekkür ediyorum.
     8 Beğeni    
Asude Arslan
10.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95879
Psikolojik Danışman Önder Baltacı'dan bir bildiri hazırlığında yardım aldım. Hazırladığım bildiri göç eden çocukları ve yasadiklari bu olaylarin onlarinin resimlerine nasil yansidigini iceriyordu. Önder hoca ulastığım resimleri yorumlamada ve bildiri özetini yazmamda bana yardimci oldu. Sadece resimleri yorumlarken degil araştırma sürecinde de desteğini geri çekmedi. Çalışmamız hala devam ediyor. Önder hoca bizimle beraber tüm aşamaları takip edip her türlü eksiğimizi tamamlamamiz icin çaba gösteriyor. Bana bu yardimindan dolayi ona teşekkür ediyorum, sizlerin de tanismanizi ve bilgilerinden yararlanmanizi tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Veysel
6.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95785
Önder Hocayla ben Kırşehir'de öğrencilik yıllarımda tanıştım. Bir Psikolojik Danışmanda bulunması gereken mesleki yetkinlik, dürüstlük, bireysel ve kültürel farklılıklar konusunda bütün donanımlara sahip olduğunu düşünüyorum. Ayrıca alan ile ilgili sürekli bilgilerini güncellediğini düşünüyorum. Her kongreye katılmaya çalışıyor. Ben kendisinden D10 Projektif Çizim Testi eğitimini aldım. Bu eğitimin bana fazlasıyla faydalı olduğunu düşünüyorum. Farkındalığımı arttırdığı içinde tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.
     6 Beğeni    
Ceren Erdoğan
5.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95781
Ben Ahi Evran Üniversitesi Pdr mezunuyum. Önder hocamla Ahi Evran Üniversitesindeki öğrencilik dönemimde tanıştım. Öğrenciliğimin sonlarına doğru her yönüyle tam bir "psikolojik danışman " olduğunu keşfedebildiğim bir uzman :) Öğrencilik dönemim ve sonrasında ne zaman alanımla ilgili iyi bir iş yapmaya kalkışsam onunla karşılaştım. Hiç ummadığım zamanlarda varlığı ile hem bireysel hem mesleki olarak özellikle güven ve cesaret verme yönünde bana çok şey kattı. Yani her şeyden önce kişiliği ile mesleğine uygun bir uzman oluşunun, psikolojik destek hizmetlerinde en önemli kriter olduğuna inanarak değerli görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca kendisinden d10 projektif çizim testi & resim yorumlama eğitimi aldım. Mezun olduktan sonra da özellikle mesleki alanda çok işime yarayan bir eğitim oldu. Hele ki çocukları tanımada resimin dili her seferinde yeni keşif kapıları açıyor. Bu eğitim 1 gün sürmüş olsa da hayatmda zaman zaman ortaya çıkarak dallanıp budaklanmaya, yeni öğrenme ortamları hazırlamaya devam ediyor. Belki de ömür boyunca süregelen bi keşif kapısı olarak devam edecek. Benim için eğitimin en heyecan verici yönü bu özelliği oldu. Tabi ki eğitime böyle bir bakış açısıyla bakmam da Önder hocamın eğitim verirken kullandığı hep o ucu açık düşünceler bırakan mesleki üslubu oldu. Hem bir o kadar net ve sınırları belli hem de içine girildiğinde alabildiğine özgür bir üslup. Eğitimi ondan almanın farkı da bu üslupta gizli ;) Her zaman ve her yerdeki samimiyeti ve doğallığı ile kısa sürede yardım almanıza olanak sağlayan bir yapıya sahip olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim : ) Onu tanımlayabileceğim 3 sıfat : Samimi , doğal, eğlenceli :) Bu vesile ile hayatıma yaptığı ve yapacağını bildiğim katkılardan dolayı Önder hocama içtenlikle teşekkür ederim : )
     10 Beğeni    
Orhan Seyfettin Kabalı
5.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95780
Önder hocayla kırıkkalede d10 resim yorumlama ve projektif testler eğitiminde tanışma imkanı buldum kendisi psikolojik danışma alanında uzman olduğu kadar resim yorumlama ve testlerde de uzman kendine özgün anlasilir anlatımı konuya hakimiyeti gayet iyiydi özellikle çocukların gizli dünyalarını anlamaya yarar sağlayan resim yorumlama eğitiminden aldığı sonuclari psikolojik danismayla bagdastirarak sorunlara çözüm yolları üretmesi gayet başarılı başka bir eğitimde karşılaşmak dileğiyle.
     6 Beğeni    
Özge
5.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95774
Önder Baltacı ile Muğla PDR Kongresinde D10 Projektif Çizim Testi Çalıştayında tanışma imkanımız oldu. Konuya hakim oluşu, akıcı ve anlaşılır bir dil de sunuyu sunması dikkatimizi toplamamıza yeterli olmuştu. Kısa zamanda olabildiğince bilgiyi verdiği kanısındayım. Güler yüzlü ve samimi bir şekilde öğrencileri konuya dahil etmeye çalışması ve çeşitli örnekleri ile merak uyandırıcıydı. Ayrıca kongrede aldığımız eğitimlerden en iyisiydi diyebilirim. Önder hocanın da kendini geliştirdiği ve mesleğini severek yaptığı aşikar.
     8 Beğeni    
Aybike
4.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95723
Resimlerin bu kadar anlamlı olduğunu eğitiminiz öncesinde bilmediğimi farkettim..Güler yüzünüzle keyiflenen eğitimle birlikte resimlere farklı gözle bakma olanağım oldu. Dolu dolu,etkin ve etkili, bir o kadar renkli eğitiminiz katılımcılara farklı bakış açıları kattı. Kullandığınız teknik ve yöntemler oldukça başarılı buldum. Eğitiminiz sonrasında heryerde siz ve eğitiminizden söz eder oldum.. farklı yaklaşım ve sunum teknikleri ile akıllara yer eden bu eğitim için sizlere teşekkür ederim.. emeğinize sağlık.. başka eğitimlerinizi sabırsızlıkla beklemekteyiz..
     7 Beğeni    
Nilgün Ergün
4.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95721
Daha önce katıldığım eğitim ve seminerlerde bazı konular hep es geçilmişti, fakat her konuya özellikle çizim testlerine değinmesinin faydalarını görüyorum. Gerek resimli sunum şekli gerekse anlatım şekli eğitimi başarılı kıldı. Güleryüzü, ilgisi, etkili sunum tekniğiyle anlama ve yorumlama katarak sunuma başarı katarak örnek bir sunumda olmalıdır. Katıldığım diğer eğitimde fark edemediğim eksiklerimi bu eğitimde anlamış ve farkındalık yaratmıştır. Tüm eğitimlerin bu tarzda olması dileğimle emeğinize ve gönlünüze sağlık. Teşekkürler..
     8 Beğeni    
Kubilay E.
4.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95720
Birçok eğitime katıldım, özellikle sunum tekniği konusunda sizleri kutluyorum. Bu eğitim sayesinde analizlerimin daha verimli olacağına inanıyorum. Diğer eğitim çalışmalarım ile kıyaslamak gerekirse, çok verimliydi. Diğer eğitimcilerde olmayan bir teknik, vücut dili, ve iletişim.. Güler yüz.. Konuşmacı, anlayışlı. Nokta atışı dediğimiz şey bu olsa gerek. Konu içeriği yeterliydi, resimler ile bütünleşmesi. Herkese tavsiye ederim. Her şey için minnettarım. Teşekkür ederim.
     6 Beğeni    
Cemre
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95718
Önder Baltacı ile Muğla Pdr Kongresi çalıştayında tanıştık. Resim Yorumlama Eğitimi ile ilgili bir çalıştay idi. Konuya hakim oluşu, sunum şekli, akıcı uslubu gayet guzeldi. Kısa zamanda farklı ve guzel şeyler kattı bizlere. Gayet güleryüzlü, konuşkan biri. Cocuk resimlerini yorumlama ile ilgili kendini gelistirmis, uzman biri. Herkesi konuya dahil etmeye calismasi, ilgi cekici ornekler vermesi calistayi daha da guzellestirdi. Kisitli zamanda yapabileceginin en iyisini yapti bence. Belki sure daha uzun olsaydi bizlere daha fazla soru sorarak, resimler hakkinda bizlere biraz daha fazla konusma hakki verebilirdi ama zamanimiz kisitli idi. Kendisi basarili bir egitimci.
     9 Beğeni    
D.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64114
Önder Bey değil Önder Hocam demek istiyorum çünkü öğrencilik yıllarımda onun güler yüzlülüğü samimiyeti ve kendine has duruşu bana her zaman ilham vermiştir, onu örnek almışımdır. Kendini sürekli geliştirmeyi seven yanıyla zekası da birleşince hiç korkmadan gidebileceğiniz Kırşehir'deki bildiğim tek adres. Önder Beyin burda kendini tanıtırken Yabancı dil bölümüne duyguların dili yazısını görünce içimde tavsiye yazma ihtiyacı oluştu.Çünkü en önemli şey duygularımız ama bizler bunun farkına bile varamıyoruz, onlara biraz olsun güvene bilsek düşüncelerimizin ne kadar kolay değiştiğine biz de inanamayacağız. İnsan hayattan ne bekler değişir ama mutlu olmak istediğimiz kesin ; işte bu noktada Önder Bey bize kendimizi tanımayı , kendimizi sevmeyi olaylara bir de başka boyuttan bakabilmeyi vaad ediyor.
     24 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61115
Önder beyi hayatımın zor ve çıkmazda olduğu bir dönemde, bir danışmana ihtiyacım olduğunu, yalnız başıma işin içinden çıkamayacağımı anladığım bir zamanda internet üzerinden buldum. Hiç bir zaman destek alma konusunda bir kararsızlığım olmadı kendimden yana ama onu tanıdığımda inancım ve güvenim daha fazla tazelendi. Tanımadığınız bir insana oturup tüm hayatınızı yaşadıklarınızı çıkmazlarınızı anlatmak hiç kolay değildir diye düşünürsünüz ya işte bu hiç öyle olmadı. Önder beyle tanıştıktan sonra adeta bi an önce herşeyi anlatmayı ve yükümü hafifletmesini istedim ve böylede oldu. Bana hiç bir zaman hiç birşeyi unutmamamı aksine yaşadığım herşeyden farklı bir güçle ayakta durabildiğimi gösterdi. Kendinizi görmek istediğiniz noktada onun sakinliği, verdiği güveni ile bunu başarmanız an meselesi tıpkı benim gibi. Hiç tanımadığım halde karşımda sanki yıllardır tanıdığım birisinin sıcaklığını ve saygısını görmek aynı zamanda aradığım tüm çözümü Önder beyin aracılığı ile kendimde bulmak, yolunda gitmeyen herşeyi yoluna sokmak şansını yakaladım. Önder Baltacı dediğimde aklıma sadece psikolojik danışmanım demiyorum aynı zamanda her sıkıntıya destek olabilecek çözüm aşamasında aklıma ilk gelebilecek isim diyorum. Tavsiyelerin en büyüğünü size de ettiğim için bence sizde çok şanslısınız diyorum :)
     28 Beğeni    

Doç.Dr.Önder BALTACI'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Tasarım, Yürüyüş, Kamp

Sevdigi Sözler : İyi düşün, iyi konuş, iyi davran


Doç.Dr.Önder BALTACI'nın Kitap ve Yayinlari Doç.Dr.Önder BALTACI'nın Basılı Kitap ve Yayınları
1. Yaşam Dönemleri ve Uyum Sorunları, Bölüm adı:(İlkokul Dönemi Uyum ve Davranış Sorunları) (2022)., Baltacı, Ö.,
Eğiten, Editör:Oral Tuncay, Basım sayısı:1, Sayfa Sayısı 325, ISBN:978-625-8420-26-5, Türkçe (Bilimsel Kitap)
2. Eğitim Bilimleri Alanında Uluslararası Araştırmalar, Bölüm adı:(Özel Yetenekli Öğrencilerin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Gereksinimleri) (2021)., Baltacı, Ö., Akbulut, Ö.F., Eğitim Yayınevi, Editör:Taşkın Ekici Fatma, Beykal Orhun Feryal, Basım sayısı:1, Sayfa Sayısı 283, ISBN:978-625-7316-37-8, Türkçe (Bilimsel Kitap)
3. New Trends ins Educational Sciences, Bölüm adı:(Interview with Family for Child) (2020)., Erdoğdu, Ü., Baltacı, Ö, SRA Academic Publishing, Editör:Çetin Turhan, Dikmenli Yurdal, Sezer Adem, Basım sayısı:1, Sayfa Sayısı 458, ISBN:978-625-7148-06-1, İngilizce (Bilimsel Kitap)...[Devamı...]

Doç.Dr.Önder BALTACI'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ
TÜRK PDR DERNEĞİ

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1985
(39 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2007
(17 yıl önce)
Yüksek Lisans
Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Doktora
Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Doç.Dr.Psk.Dnş.Önder BALTACI Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Duyguların Dili :)

Doç.Dr.Önder BALTACI Mesleki Videolar Videoları
-

20:07
Top