2007'den Bugüne 91,001 Tavsiye, 27,970 Uzman ve 19,827 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Hatice ÇELİK
Uzman Psikolojik Danışman - Psikolog - İzmir
UZMAN PSİKOLOG

Hatice ÇELİK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hatice ÇELİK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

154
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hatice ÇELİK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hatice ÇELİK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Reyhan UZUNPsk.Reyhan UZUN
Sevgili arkadaşım, meslektaşım Reyhan ile uzun soluklu eğitim programlarında tanıştık. Yıllardır çocuklara ve ergenlere yönelik yapmış olduğu danışman...
Feyruz USLUOĞLUDr.Psk.Feyruz USLUOĞLU
Feyruz USLUOĞLU'nu daha önce birlikte çalıştığımız kurumdan tanıyorum. Bilgi birikimi, danışanların problemlerini ele almadaki çok yönlülüğü, kişisel ...

 
Hatice ÇELİK'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yaşamca Psikoloji Aile Danışma Mrkezi
Hüseyin Zeren Cad. No:9 Urla / İzmir
Uzm.Psk.Hatice ÇELİK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1980 (43 yaşında)
Doğum Yeri : İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji (2002 Mezunu)
Yüksek Lisans
Gazi Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hatice ÇELİK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ÇALIŞMA ALANLARIM

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Kaygı /Anksiyete bozuklukları (panik atak, fobiler,)
Depresyon
Travmalar
Stres yönetimi
Yeme Bozuklukları
Kayıp ve yas
İletişim sorunları
Öfke Yönetimi
Aile Danışmanlığı

Çocuklarla Danışmanlık

•Çocuğun gelişim değerlendirmesi, zihinsel ve psikososyal değerlendirme
•Çocuklarda dikkat eksikliği,hiperaktivite ve öğrenme güçlüğü
•Çocuklarda duygusal ve davranışsal sorunlar (korkular, kaygılar, öfke, özgüven eksikliği, kardeş kıskançlığı, tırnak yeme, alt ıslatma, yeme problemleri vb.)
•Bağlanma sorunları
•Çocuklarda travma
•İnternet,sosyal medya ve tv bağımlılığı
•Aile içi iletişim sorunları
•Ayrılan anne baba danışmanlığı
•Sınav kaygısı, ders ve okul problemleri

UYGULADIĞIM TESTLER
...[Devamı...]

Hatice ÇELİK Özgeçmis CV Uzm.Psk.Hatice ÇELİK'in Özgeçmişi
1980 yılında İzmir'de doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi İzmir’de tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2009 yılında yüksek lisansımı öğrencilerinin motivasyonlarını etkileyen değişkenleri incelediğim tez ile bitirdim.
Profesyonel iş hayatım süresince birçok farklı gruplara danışmanlık yaptım. Yetişkinlerle depresyon, kaygı bozuklukları (panik atak, fobiler ), travma, öfke kontrolü gibi sorun alanlarıyla çalışıyorken çocuklarla dikkat ve konsantrasyon, motivasyon, akademik sorunlar ve aile danışmanlığı konularında çalıştım. Halen yetişkinlerle Bilişsel Davranışı Terapiler ve EMDR ile çalışıyorken çocuklarla ve ergenlerle Oyun terapisi, EMDR, Bilişsel davranışçı terapiler ve Aile danışmanlığı ile çalışmaktayım.

Hatice ÇELİK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Afife
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
27.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100529
3.5 yaşındaki oğlumuz tırnak yemeye başladığında telaşla bir uzman arayışına girmişken bu site vasıtasıyla Hatice hanımla tanışma şansına eristik. Güler yüzü, profesyonel yaklaşımı ve vermiş olduğu tavsiyeler sayesinde her ziyaretimizde keyifle gittiğimiz ofisinden daha da donanimli ciktik. Her ihtiyacımız olduğunda telefonun diğer ucundaydi. Sayesinde kendimizdeki eksiklikleri duzelterek daha sağlıklı bir çocuk yetiştirmek icin koşar adimlarla ilerliyoruz. Hatice hanımın danışani olmaktan cok keyif aldık ve şiddetle herkese tavsiye edebilirim. Insanlara yardımcı olmayı gerçekten severek yaptığını gözlerinden anlayabilirsiniz. Bu vasıtayla kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Iyi ki varsınız!
     1 Beğeni    
İ.Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98734
Hatice hanım' ı tavsiye ediyorum sitesi sayesinde tanıdım. Bu yazıyı benim gibi , işini düzgün yapmayan kişiler tarafından sömürülen ve çaresiz kalan anneler için yazıyorum. Çünkü ben Hatice hanım' ı çok zor buldum. 5 yaşındaki oğlumun öfkeli davranışları , okula uyum sağlayamama , sosyal iletişim kuramama, kaygılı hissetme , taşınma hadisesi gibi sorunlarından dolayı danışmanlık aldık. Kendisiyle tanışana kadar çok ünlü 5 psikolog dolaşıp hüsrana uğramıştık. Ne çocuğumuzla doğru düzgün iletişim kurabildiler , ne düzgün bir teşhis koyabildiler! 15 dakika bile zamanımız geçse (ki bilinçli yaptıkları çok belli) dakikasına fazladan para aldılar. Acı çektiği belli olan çocuğumuza gerekmediği halde( sırf ekstra para için) gelişim testleri uygulayıp bizim daha da korkmamızı sağladılar!!5 yaşındaki çocuğa ilk seansta hiperaktivite teşhisi koyup (Hatice hanım buna katılmadı!) ilaç vermeye bile kalktılar! Maddi zarar zerre kadar umurumuzda değildi. Fakat çocuğumuzun acil olarak yardıma ihtiyacı varken , bu işi ticaret gibi gören kimseler yüzünden kaybettiğimiz zaman durumumuzu daha da kötüleştirdi. Anne , baba olarak çaresiz kaldık ve çok yıprandık ! Gittiğimiz her psikolog' tan çıktıktan sonra ebeveyn olarak tatmin olamıyorduk ,içimize sinmiyordu. Fakat çaresizce seanslara devam edip başka birini arıyorduk. İlk defa Hatice hanım oğlumuzla iletişim kurabildi. Çocuğumuza samimi bir şekilde sevgiyle yaklaştı. Çocuğumuz ilk defa yabancı birini böylesine sevdi , bağlandı . İlk seansta en doğru teşhisi koyup , nasıl bir yol izleyeceğimizi profesyonel bir şekilde planladı. Filial terapi konusunda gittiğimiz psikologlar içinde en doğru uygulamayı yapan kişidir. Önceki gittiklerimizin kimisi sandalyede bacak bacak üstüne atıp çocuğumuza karşıdan dilinin ucuyla terapi yapmaya çalıştı , kimisi yanındaki stajyere yaptırdı , kimisinde oyuncak dahi yoktu. Hatice hanım' ın odasında ise gerekli oyuncakların olmasının yanında , kendisi birebir çocuğumuzla yerde yuvarlanmak ve her şeyiyle orada olmak suretiyle , canla başla terapi gerçekleştirdi. Hayatımıza bir iyilik meleği gibi girdi. Çocuğumuzun iç dünyasına ulaşmayı başardı ve tabii ki iyileştirmeyi de ! İşin maddi boyutunu son damlasına kadar hak ediyor olmasına rağmen ,benim hissettiğim , bu mesleği yaparken ilk önceliği çocukları gerçek anlamda tedavi ederek mutlu olmalarını sağlamak. Ayrıca son derece araştırmacı , kılı kırk yaran anne , baba olarak kendisini alanında en iyi şekilde yetiştirip , zengin ve geçerliliği , yeterliliği olan eğitimler aldığını ve bunları en doğru şekilde yerinde kullandığına şahit olduğumuzu belirtmek isterim. Hem çocuğumuz , hem biz her seansa umutla ,mutlulukla gittik. Mutlulukla döndük. Ebeveyn olarak bizim tükendiğimizi de fark etti ! Bize hem moral , hem profesyonel destek verip geminin su kaçırmasını engelledi :) Emdr konusunda işe yarar çalışma yaptı. Emdr olayına şüpheyle bakan biri olarak şunu söyleyebilirim ki işe yarıyor. Filial terapi konusunda bize eğitim ... [DEVAMI..]
     2 Beğeni    
Reyhan UZUN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Mart.2017
TavsiyeNo: 95121
Hatice Hanım ile mesleki bir eğitimde tanışma fırsatım oldu. Yaklaşık 4 seneden beri devam eden arkadaşlığımız boyunca kendisi ve danışanları için en doğru mesleği seçtiğini düşündüğüm insanlardan biridir. Gerek donanımı, gerekse motivasyonuyla insanlar arası ilişkileri çok dinamik olan ve her zaman kendini geliştirmeyi amaçlayan bir meslekdaşımdır. İşini titizlikle yapan, işine saygısı olan dolayısıyla da sürekli kendine yatırımları olan bir psikoloğdur. Tüm bilgi ve donanımına güvendiğim biri olarak herkese, ihtiyaç duyduğunda, İzmir'de rahatlıkla danışabilecekleri bir uzman olarak tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Burak Kara
8.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90838
Hatice hanımla iş arkadaşı olmanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Sabah ilk görüşmeden itibaren pozitif enerjisini hissettiriyor. Gün içinde defalarca sizi güldürebildiğini görmek de harika. Mesleki açıdan tecrübe ve deneyimi, pozitif kişiliğiyle harmanlaması üst düzey bir psikolog olmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerinden faydalanabilmeyi mesleki açıdan büyük bir şans olarak görüyorum. Sürekli kendini geliştirmeye devam ediyor olması, boş zamanlarını yeni eğitimlere katılarak geçirmesi onu bir adım öne çıkarıyor. Mükemmel bir iletişim yeteneği olduğuna her gün şahit oluyorum. Bunu meslek hayatına da uygulamasının danışanlar için büyük avantaj olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni    
İbrahim
1.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90626
Hatice Hanım çalıştığım kurumda iş arkadaşım. İlk çalışmaya başladığı andan itibaren doğallığı, samimiyeti ve içten davranışları ile diğer insanlarla kolay anlaşma, iyi ilişkiler kurmaya başladı. Mesleğine gerçekten bağlı, yeterlilik düzeyinin yüksek olduğunu hissettiren ve mesleki ve kişisel gelişimine önem veren psikolog olarak tanımlayabilirim. Psikolojik yardım arayan özellikle çocuk ve ergenlik dönemleri sorunu yaşayan aileler için kendisini kesinlikle önerebilirim.
     2 Beğeni    
Sema
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89147
Hatice hanımla facebokta tesadüfen denk geldiğim istanbul psikoakademi sayfasını beğenerek tanıştım. Diyarbakırda olduğunu öğrenince çok sevindim. Babasıyla boşandıktan sonra çocuğumun bazı davranış şekillerinin olumsuzluğundan kaynaklı götürecek psikolog arıyordum. Hemen aradım beni Hatice hanıma yönlendirdiler. Daha ilk görüşmemizde yakınlığı ve sıcaklığı ile beni hemen kendine çekti ve çocuğuma çok iyi geleceğini hissettim ki sonrasında aldığım sonuçta beni yanıltmadı. Hatice hanımın dikkatimi en çok çeken yönü işini büyük bir ciddiyet içinde yaparken bi o kadar güler yüzlü, samimi ve güven veren davranışlarıydı. Çocuğumla her seanslarının ardından gözle görülebilir bir değişim görebiliyordum çocuğumda, tabi çocuğuma dair kendi yanlış davranışlarımı da görmemi çok iyi sağladı, bu konuda çok iyi yönlendirdi beni. Seanslarımız bittiğinde ise hayatımızda herşey yoluna girdi ve çok farklı bi anne çocuk olduk. Ben artık ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum ve mutlu bir çocuğum var , çocuğumun davranış şekli ve ruhsal durumu çok iyi artık. Hatice hanımla karşılaşmak bize çok iyi geldi, bunun için Hatice hanıma yürekten teşekkür etmekle birlikte çocuk yada yetişkin fark etmez herkese Hatice hanımı tavsiye ediyorum...
     1 Beğeni    
G. A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Haziran.2016
TavsiyeNo: 89023
5yasindaki Oglum kakasini tuvalete yapmaktan korkuyordu,göz teması kurmuyor ve doğru dürüst konusmuyordu.hatice hanim bize bu sorunlarimizi çözmede yardımcı oldu.ilk gittigimizde cok tedirgindik.oglum uyum saglayacakmi,sorularmi soracak oglum nasil cevap verecek diye baya tedirgin olmustum.tedirginliklerim hatice hanimi ilk gordugumde çözümlenmeye başladı.kendisi gayet güler yüzlü ve çocuklarla çok çabuk iletişime geçebiliyor.çalışma alanını görünce oh be dedigimi hatirliyorum çünkü heryer oyuncakti(oglum oyun terapisi aldi).anlayışlı ve güleryüzlüydü.2 ay sonunda yeni bebegimize rağmen kaka problemimiz çözülmeye başladı.çeken bilir ilk kakasini yaptiginda sevinçten ağladigimi ve gece vakti hatice hanımı aradığımı hatirliyorum.artik oğlum kakasini tuvalete yapıyor,göz teması kuruyor ve kendini daha iyi ifade ediyor. sadece oğluma değil banada cok faydası oldu.oğlumla yaşadığımız kötü süreçten dolayı sürekli kendimi suçluyordum.şükürler olsun bunuda atlattik..hala bir problemimiz olduğunda arayıp danışabiliyorum. boşu boşuna o kadar zaman kendimi eşimi ve oğlumu yiprattim.şimdi keşke hatice hanimla daha erken tanişsaydim diyorum
     5 Beğeni    
Fatma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80650
Hatice hanim Diyarbakir a geldiginde zor bi süreçten geçiyordum bazı dönemler olur insanın kendini anlamakta anlatmakta zorlandığı yalnız hissedersiniz anlatinca geçecek şeyler. ...tam da bu dönemde kendisinden yardım aldım . onu tavsiye ediyorum sayfanizdan buldum. Aldigi egitimler ve olumlu yorumlar sebebiyle onu sectim. Bu dönemi atlatmamda kendisinin tavsiye ve telkinleri çok etkili oldu. Gerek beni karsilamasi, gerek samimi yaklasimi ve tavsiyeleri onunla yola devam etme sebebim oldu.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Aynur BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74668
Hatice hanımla Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde tanıştım. Hatice hanıma gitmeden önce anneliğimin yeterli olmadığını, çocuğumu doğru yetiştirmek ile ilgili yanlışlar yaptığımı düşünüyordum. Çorlu da anaokulunda sorumlu müdür olarak görev yapmaktayım, Hatice hanıma gitmeye başladıktan sonra öncelikle kendimi tanıdım ve çocuğumla ilgili sağlıklı adımlar atmaya başladım. Her fırsatta danışmanlık alarak hayatımı rahat ve güzel yaşamaya başladım. İletişimi, sevecenliği, anlayışı ve arkadaş gibi yaklaşımı sayesinde bir psikoloktan beklediğim herşeyi ilk defa Hatice hanımda buldum. Onun sayesinde hayata daha güvenli ve güzel bakıyorum. Aynı zamanda mesleğimde de yönlendirmeleriyle daha çok bilgi birikimi sahibi oldum. Hatice hanımın Çorlu dan ayrılması benim için üzücü ama onun gibi bir insanı tanımak, halen ilgi ve desteğini görmek sevindirici. Teşekkürler...
     2 Beğeni    
Türkan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73942
Merhabalar, biz Hatice Hanimla yaklaşık sekiz ay önce tanistik. Fillial terapi aldik. Alti yaşındaki oğlumda yasadigimiz sosyal sorunlarla ilgili destektege ihtiyacimiz vardi. İki oğlum var büyük oglumla ilgili sorunlar için yola ciktik ama hepimiz fayda gördük. Hatice Hanim bize isik oldu. Oglumdaki değişiklikleri çevremizdeki herkes farketti. Bize gercekten çok yardimlari oldu. Simdi farklı sehirlerdeyiz fakat ne zaman ihtiyaç duysal desteklerini esirgemiyor. Cok içten, samimi ve özverili birisi kesinlikle. Ayrıca sunu da belirtmek istiyorum görüşmelerimiz esimle bana da yaradi. Hatice hanim sayesinde esimle birbirimizi daha iyi tanidik ve anladik. Hatice Hanimdan aldigimiz öğrendiğimiz oyun terapilerimize devam ediyoruz. Ve gerçekten çok memnunuz. Kendisine buradan da tesekkur etmek istiyorum. Keşke hep yakinimizda olsaydi.....
     4 Beğeni    
Dogan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73939
Ben 21 yıl spastik kolan yada IBS denilen rahatsızlıkla mucade ettim.2 yıl kadar antidepresan kullandım.Bu donemde şikayetlerim azda olsa azaldı.Daha sonra tekrar gastroentelog a gittim.DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı kullandım.Ama tam olarak Bir cozum bulamadım. Eşim Hatice hanımı duymuş gittik on goruşmede bana yardımcı olacagını soyledi.Ve dediginide yaptı.Uyguladıgı terapide EMDR yontemını kullandı. Bu kadarbaşarıyı beklemiyordum.Kendisine ÇOK teşekkur ediyorum.Tekrar tekrar.VE SİZEDE TAVSİYE EDİYORUM.
     3 Beğeni    
Feyruz USLUOĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73837
Hatice hanımla 2009 yılında Çorlu Asker Hastanesinde tanıştık. O yıldan bugüne değin kendisini yakın ilişkileri ve mesleki etkinlikleri konusunda daha iyi tanıma şansına sahip oldum. Kendisi kişilerarası ilişkilerinde destekleyici, samimi ve anlayışlı kişilik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bu yönüyle iyi bir psikolog/terapistte olması gereken tutum ve özellikleri doğal olarak barındırması kendisini terapide daha başarılı kılmaktadır. Ayrıca ilgi alanı doğrultusunda ve belirli psikoterapi eğitimlerini almaya yönelik eğilimi hedeflerindeki netliğini göstermesinin yanında profesyonel kimliği ve mesleki yetkinlik alanını derinleştirmiştir. Tüm bu özellikleriyle Hatice Hanım'ın tanıdığım en iyi psikologlardan biri olduğunu söyleyebilir ve kendisini herkese tavsiye edebilirim.
     8 Beğeni    

Hatice ÇELİK'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği

Hatice ÇELİK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hatice ÇELİK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Reyhan UZUN
Psk.Reyhan UZUN
Sevgili arkadaşım, meslektaşım Reyhan ile uzun soluklu eğitim programlarında tanıştık. Yıllardır çocuklara ve ergenlere yönelik yapmış olduğu danışman...
Feyruz USLUOĞLU
Dr.Psk.Feyruz USLUOĞLU
Feyruz USLUOĞLU'nu daha önce birlikte çalıştığımız kurumdan tanıyorum. Bilgi birikimi, danışanların problemlerini ele almadaki çok yönlülüğü, kişisel ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yaşamca Psikoloji Aile Danışma Mrkezi
Hüseyin Zeren Cad. No:9 Urla / İzmir
Uzm.Psk.Hatice ÇELİK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 699 33 33
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1980
(43 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2002
(21 yıl önce)
Yüksek Lisans
Gazi Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Hatice ÇELİK Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Hatice ÇELİK Mesleki Videolar Videoları
-
psikolog, oyun terapisi, emdr izmir, bilişsel davranışçı terap, alsancak sınav kaygısı, çocuk psikolog, ergen psikolog, psikoterapi, urla emdr, dikkat dağınıklığı, ergenlik, zeka testi, kişilik testi, dikkat testleri, nöropsikolojik testler, panik atak, depresyon, çeşme pedagog, dikkat eksikliği, hiperaktivite, sınav kaygısı urla, sınav kaygısı, karaburun pedagog, çocuk korkusu, kardeş kıskançlığı, urla pedagog, pedagog, izmir pedagog, manisa oyun terapisi, manisa çocuk psikolog, yaramaz çocuk, panik atak urla, mmpı, wisc-r urla, alsancak psikolog, urla oyun terapisi, çocuk merkezli oyun terap, theraplay, manisa terapi, çeşme psikolog, travma, izmir psikolog, manisa psikolog, özgüven, alsancak pedagog, seferihisar pedagog, çeşmealtı pedagog, manisa pedagog, boşanma, alt ıslatma

16:30
Top