2007'den Bugüne 84,591 Tavsiye, 26,450 Uzman ve 18,838 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hürriyet MANG
Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist

Hürriyet MANG Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hürriyet MANG Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hürriyet MANG'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hürriyet MANG'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Yusuf KAYA
Yusuf Bey'le bir süredir aynı ofiste çalışıyoruz. Bazı kişisel ve mesleki sohbetlerimizle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Yusuf Bey'in sağ...

Hürriyet MANG'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Virgül Psikoloji
Bostancı - Kadıköy
İstanbul
Adres 2:
Mentalist Psikoloji
Valikonağı Caddesi No:143 Daire:2 Nişantaşı
İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2005 Mezunu)
Yüksek Lisans
Uskudar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hürriyet MANG Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kln.Psikolog/Psikoterapist Hürriyet Mang Uludağ Ünv. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Çesitli kurumlarda ergen, yetişkin ve ailelerle çalışan Hürriyet Mang, Dinamik Yönelimli Psikoterapi yaklaşımlarını benimsemiş ve bu alandaki eğitim/vaka çalışmalarına yönelmiştir.
Terapi anlayışı; şikayet olarak aktarılan semptomlar (panik atak, fobiler, depresyon, yeme bozuklukları, OKB gibi) aslında derindeki çatışmaların yansımasıdır. Temel dinamikteki bu çatışmalar açığa çıkmadıkça, semptomlar farklı görünümlerde kendini tekrar eder. Terapi, bu çatışmaların kaynağını farketme ve anlamlandırma sürecidir.
Duygudurum bozukluğu ve davranış problemlerinin temelinde erken dönem yaşantılarının yanında, gelişimsel dönemlerde meydana gelen travmatik olayların neden olabildiğini gözlemlemiştir. Böylece travmatize vakaların tedavisinde kullanılan EMDR terapisi eğitimine yönelerek, EMDR terapisi uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır. ...[Devamı...]

Hürriyet MANG'ın Makaleleri Hürriyet MANG'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Hürriyet MANG Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sefa ÖZNE Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
3.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106494
Çok çok iyi bir terapist. Yaklaşımı, içtenliği, bilgisi, dinleyeşi, eşlik edişi, yorumları ve dahasıyla çok değerlidir. Psikanalist adayı, Psikeart ve Psikesinema'de yazar, hem kendi sürecine bakan hem de üretmeye çalışan biridir. Mesleğe verdiği değeri, danışanlarına olan hassasiyetini, eğitilebilmeye açıklığını, kendisine bakmaya harcadığı mesaiyi, duygularını yaşamaya araladığı kapıyı, insanları kabul edişini ve bunu özümseyen yanını kendisiyle görüştüğünüzde hissedebilirsiniz.
     5 Beğeni    
Ali Rıza TUNUR Fotoğraf
Uzm.Psk.Ali Rıza TUNUR
Psikolog - Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
28.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106344
Değerli dostum Hürriyet benim üniversiteden sınıf arkadaşımdır. Daha üniversitenin ilk gününden başlayan ve aradan geçen 17 yılda her gün biraz daha sağlamlaşan ve keyifli bir hale gelen gerçek bir dostluğumuz vardır. Kendisi benim için dost kelimesinin sözlük anlamı gibidir. Üniversiteden sonra İngilizce dil kursu da dahil olmak üzere bir çok eğitime birlikte katılmışızdır. Uzunca bir süredir aynı ofiste birlikte çalıştığımız Hürriyet’in psikolog tarafına dair hangi özelliğini özet olarak seçsem diğer özelliklerine ayıp etmiş olurum. Kısaca söylemek gerekirse; çok iyi bir dinleyici, analiz yeteneği yüksek, karşısındaki insanı yargılamadan dinleyen, kendini geliştirmek ve yenilemek adına sürekli okuyan bir uzmandır. Psikanalize dair birikimlerini bir süredir güçlü kalemiyle Psikeaert dergisi okurlarıyla paylaşmaktadır. Tanımaktan ve dost olmaktan büyük keyif aldığım ve mesleğe dair yorumlarından her zaman yararlandığım can dostum Hürriyet’i hayatını yeniden yapılandırmak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
D.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94446
Yaşadığım bir ayrılık üzerine sorunlarımla baş etmekte zorlandığım bir dönemde bana Hürriyet hanımı önerdiler. Terapinin nasıl bir ortam olduğunu neyle karşılaşacağımı bilemiyordum. İhtiyacım olan tek şey, kaybettiğim şeyleri bana nasıl geri getireceğimi anlatacak birini bulmaktı. İlk görüşmemizde anlaşıldığımı hissettim. Fakat daha fazlasını bekliyordum. Zaman içerisinde bir ayrılıkta ve diğer şeylerde neler hissedildiğini ve bunlarla baş etmemi zorlaştıran şeyleri fark ettim. Aslında bunlar hayatım boyunca birçok konuda yaşadığım duygusal zorlanmalardı. Tabii bu hal, bir taraftan da bütün yaralarıma dokunmak demekti. Hürriyet hanım dikkati,sağduyusu ve bilgisiyle bu süreci yürütmemi sağladı. Güven ve değerlilik hislerimi yeniden yakalamamı ve olgunlastirmami sağladığı için kendisine çok teşekkür ederim. Kendisiyle uzun soluklu bir yolculuk yaşayan biri olarak tavsiye ediyorum.
     14 Beğeni    
Aslıhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ocak.2017
TavsiyeNo: 94120
Hürriyet Mang'a boşanma sürecimde başka bir terapist tavsiyesiyle gittim ve nefes alamadığım bir zamanda sadece bu yükten kurtulmaktı amacım o kadar. İlk zamanlarda bana herhangi bir tavsiye vermeyişine ya da beni teskin etmeyişine takıldım hatta sinir oldum. Ben sürekli gidip ağlayacak mıydım anlatıp anlatıp. Daha sonraki seanslarda aslında beni ne kadar dikkatli dinlediğini ta ilk seansta anlattığım ufak bir detayla duygumu ilişkilendirdiğinde farkettim. Bu sonraki seanslarda daha yoğun devam etti. Aslında benim cümlelerimle benim tarihimi dinleyip benim haritamı çıkarmıştı ve benim tesadüfen yaşadığımı sandığım şeylerin kendi tekrarım olduğunu, bundaki payımı tek tek zamanla açtı. Bu süreçte o kadar ilkeli ve disiplinli idi ki hem ayrılık acımdan kaçmadan tam da bu acıda kalınarak aslında özgürleşebildim. Bunda benim terapiye açık oluşumun da etkisi olduğunu biliyorum fakat başka bir terapistle bu verimi alabileceğimi düşünmüyorum. Hürriyet hanım hem çok zeki hem de derin olduğu için bu süreç daha derinlikli ve verimli oldu. Boşanma sürecimi sağlıklı atlattım, dağılmadım sayesinde, kendimi, açıklarımı usul usul gördüm bu süreçte, onlarla barıştım. Ve iyi ki var kendisi, iyi ki başlamışım terapiye ve şansıma Hürriyet Mang'la geçmiş bu süreç. Minnettarım.
     8 Beğeni    
Serap ALTU Fotoğraf
Psk.Dnş.Serap ALTU
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
4.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92551
Hürriyet ile 2001 yılında Uludağ Üniversitesi'nde tanıştık. Aynı bölüm, aynı sınıf, aynı evi paylaştığım dostumdur. Psikoterapi alanında eğitimlerini sürekli güncelledi ve klinik psikoloji alanında uzmanlığı haketti. Psikoterapi konusunda asla tereddüt etmeden direk tavsiye edebileceğim ilk isim. Danışanlarıyla analitik psikoterapi yöntemiyle çalışmaktadır ve eğitimlerini güncel tutmak için sürekli çalışmaktadır. Hem bireysel hem de çift danışanlarında oldukça başarılı terapi süreçleri yaşantılandıklarına şahit olduğum arkadaşım empatik ve sağduyulu , işine hakim güvenilir bir psikoterapisttir. Kişiliği , bu alandaki bilgisi , çalışmaları ve tecrübesi bakımından Hürriyet MANG'ı herkese tavsiye ederim.
     8 Beğeni    
Yusuf KAYA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91940
Bir yıla yakın bir süredir Hürriyet hanım ile Bostancı'da aynı ofiste mesaimiz oluyor. Bu süre zarfında kendisini yakından tanıma imkanım oldu ve gördüğüm kadarıyla iyi bir insan ve iyi bir terapist olarak Hürriyet, iyi eğitimler almış, kendisinden emin, psikoloji alanında bilgi birikimi çok iyi olan biridir. Hürriyet, her fırsatta bilgi birikimine başvurduğum iyi bir uzmandır. Çeşitli eğitimler ile kendini devamlı geliştiren biridir kendisi. Bu sebeplerle Hürriyet hanımı terapist arayan her danışana tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Pınar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91166
Hürriyet Hanımla eşimle yaşadığımız sıkıntılar kendi başımıza çözemeyeceğimiz bir noktaya geldiğinde bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştık. Terapi sırasındaki dikkati, küçük detayları yakalayarak arada önemli bağlantılar kurması sayesinde yaşadığımız sorunların asıl kaynaklarına inme şansımız oldu. Birbirimizde eleştirdiğimiz yönlere başka bir perspektifle bakmamızı sağladı. Tüm terapi süreci boyunca profesyonel yaklaşımını hep korudu ve zor bir dönemden başarıyla çıkmamıza vesile oldu. Kendisine bütün yardımları ve yönlendirmeleri için çok teşekkür ediyoruz. Çift terapisi almayı düşünen herkese tavsiye ediyoruz.
     9 Beğeni    
Kasım Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90932
Hürriyet Hanım'la bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine çalışmaya başladık, devam eden seaslar boyunca yoğun dikkati, isabetli yorumları ve kendimle ilgili farkına varamadığım ve tek başıma üstesinden gelemediğim problemleri duyarlı ve içten yaklaşımı ile üstesinden geldim. Hayatımda belirleyemediğim bazı hedeflerimi anlamama, önceliklerimi belirlememe yardım etme ve yaşamımla yüzleşme konusunda destek oldu. Terapi ihtiyacı olan kişilere rahatlıkla tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

Hürriyet MANG'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hürriyet MANG'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Yusuf KAYA
Uzm.Psk.Yusuf KAYA
Yusuf Bey'le bir süredir aynı ofiste çalışıyoruz. Bazı kişisel ve mesleki sohbetlerimizle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Yusuf Bey'in sağ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Virgül Psikoloji
Bostancı - Kadıköy
İstanbul
Adres 2:
Mentalist Psikoloji
Valikonağı Caddesi No:143 Daire:2 Nişantaşı
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 818 82 19
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2005
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
Uskudar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Hürriyet MANG Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Hürriyet MANG Mesleki Videolar Videoları
-

12:01
Top